معرفی منابع رایگان و آنلاین تقویت گرامر زبان انگلیسی

توسعه مهارتهای فردی » زبان انگلیسی » معرفی منابع رایگان و آنلاین تقویت گرامر زبان انگلیسی
1 دسامبر 2018 چاپ
اصول نگارش و قواعد انگلیسی - سایت Grammar Girl

گرامر زبان انگلیسی یکی از مهمترین قسمت‌های مربوط به یادگیری زبان انگلیسی است که در آزمون‌هایی نظیر تولیمو، آیلتس (IELTS) و تافل (TOEFL) مورد سنجش قرار می‌گیرد.

داشتن دانش کافی از گرامر انگلیسی به افزایش مهارت صحبت کردن (Speaking) و نوشتن (Writing) انگلیسی نیز کمک می‌کند و از طرفی یادگیری گرامر زبان انگلیسی تقریبا جزو سخت‌ترین مواردی است که زبان آموزان و یا افرادی که قصد مهاجرت دارند با آن مواجه هستند.

مسلما کتاب‌ها و منابع زیادی برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی منتشر شده‌اند که بسیاری از آن‌ها مفید و کاربردی هستند.

هدف ما در این مطب آشنا کردن شما با چند منبع رایگان و آنلاین است که بتوانید در کنار کتاب‌های منتشر شده و سایر منابع از آن‌ها استفاده کنید.

سایت‌های رایگان تقویت گرامر زبان انگلیسی

سایت Common Errors in English Usage

این سایت زیر مجموعه‌ای از سایت دانشگاه ایالت واشینگتون (Washington State University) می‌باشد.

این سایت به شما کمک می‌کند تا اشتباهات رایج زبان انگلیسی را بشناسید و نحوه‌ی درست آن‌ها را مورد استفاده قرار دهید. همچنین امکان دانلود محتویات سایت در قالب کتاب الکترونیک Kindle نیز وجود دارد.

آموزش گرامر زبان انگلیسی - اشتباهات رایج در زبان انگلیسی

سایت English Practice

این سایت یکی دیگر از منابع یادگیری گرامر زبان انگلیسی است. البته علاوه بر گرامر انگلیسی، بخش‌های دیگری نظیر انگلیسی تجاری، اشتباهات رایج زبان، تقویت نوشتار، بازی، آزمون و… را نیز شامل می‌شود.

بخش‌های مهم دیگر این سایت که می‌توانند برای زبان آموزان بسیار مفید باشند شامل آمادگی برای آزمون‌های IELTS و TOEFL است.

یادگیری گرامر زبان انگلیسی - سایت English Practice

سایت Grammar Girl

یکی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین وب سایت‌ها در زمینه‌ی یادگیری گرامر زبان انگلیسی است که زیرمجموعه‌ای از سایت quickanddirtytips می‌باشد.

از مزیت‌های خوب این سایت امکان پیگیری مطالب و نکات آموزنده در گوشی تلفن آیفون و اندروییدی شما است. سایت Grammar Girl نکات گرامر زبان انگلیسی را به زبان ساده و در قالب نکات کوتاه بیان می‌کند.

اصول نگارش و قواعد انگلیسی - سایت Grammar Girl

همچنین امکان عضویت در خبرنامه‌ی این سایت و دریافت نکات در ایمیل نیز وجود دارد که کاربری و دسترسی را ساده‌تر می‌کند.

کارگاه Grammar Handbook

در سایت دانشگاه Illinois قسمتی به عنوان مرکز مهارت نوشتن زبان انگلیسی وجود دارد. گرچه این کارگاه عمدتا مربوط به مهارت‌های نگارشی و بهتر شدن کیفیت مقاله نویسی است. با اینحال مهمترین بخش نگارش، رعایت اصول و قواعد زبان است.

در این راهنما، قواعد ساده و کاربردی گرامر زبان انگلیسی برای نوشتن، سخنرانی کردن، جمله بندی و کاربرد روزانه ذکر شده است.

کارگاه آموزش نوشتن و گرامر زبان انگلیسی - دانشگاه Illinois

مزیت استفاده از این کارگاه این است که علاوه بر آشنایی با اصول قواعد و گرامر زبان انگلیسی می‌توانید Writing خود را نیز تقویت کنید.

مرکز نگارش HyperGrammer

بخش HyperGrammer وابسته به مجموعه اصول نگارش دانشکده هنر دانشگاه اوتاوا کانادا است.

در این مرکز راهنمای خوبی برای آشنایی با طرز نوشتن مقالات آکادمیک و دانشگاهی، ساختار جملات و نوشته‌ها و اصول نگارشی را مشاهده خواهید کرد.

همچنین بخشی با عنوان HyperGrammer وجود دارد که دارای زیرمجموعه‌های متفاوتی از جمله آشنایی با اسامی، افعال، جمله سازی، حروف اضافه و… می‌باشد که می‌تواند برای زبان آموزان بسیار مفید باشد.

آموزش مقاله نویسی و گرامر زبان انگلیسی - دانشگاه اوتاوا کانادا

سایت The Tongue Untied

سایت The Tongue Untied هم مانند سایر منابع معرفی شده، علاوه بر تمرکز بر گرامر زبان انگلیسی بر روی اصول نگارش نیز تمرکز دارد. در این سایت قواعد زبان انگلیسی به صورت بسیار ساده و در قالب پست‌های کوتاه و به صورت کاربردی توضیح داده شده است.

همچنین قسمتی در سایت به صورت تمرین به همراه پاسخ صحیح وجود دارد که می‌تواند به کسب مهارت و بهتر شدن زبان انگلیسی زبان آموزان کمک کند.

آموزش ساده گرامر زبان انگلیسی - سایت The Tongue Untied

نتیجه گیری

در این مطلب تلاش شده است تا منابع آنلاین و رایگان معتبری که می‌توانند در بهتر شدن زبان انگلیسی شما تاثیر داشته باشند معرفی شوند.

گرچه سایت‌های معرفی شده تنها منابع موجود برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی نیستند، اما می‌توانند در کنار سایر منابع، سرعت یادگیری زبان را در شما افزایش دهند.

در صورتی که شما هم منابع ارزشمندی برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی یا تقویت نوشتن در زبان انگلیسی سراغ دارید، در قسمت دیدگاه‌ها با سایرین به اشتراک بگذارید.

گفتگو پیرامون معرفی منابع رایگان و آنلاین تقویت گرامر زبان انگلیسی

(منتشر شده: 3 | در انتظار تایید: 0)
نیتا

با عرض سلام وخسته نباشید واقعا مطلب مفیدی بود وخیلی بهم کمک کرد تی ال پی اس

پاسخ دهید
ناشناس

سلام و سپاس از راهنمایی شما

پاسخ دهید
ناشناس

سلام
چه جالب بودن این سایتا. من خودم یمدت عضو http://www.memrise.com هستم. میشه اکانت ساخت و کتاب و زبان مدنظرمونو فقط دنبال کنیم. و روی همون کتاب،هم نوشتاری هم گفتاری هم شنیداری زبان مدنظر خودمون رو تقویت کنیم.

پاسخ دهید

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین