میهن وب هاست

هاست پر سرعت و ارزان. تحویل فوری!!

طراحی کارت پستال ساده با فتوشاپ

پرینت

در این آموزش علاوه بر اینکه ساخت و طراحی یک کارت پستال رو یاد میگیریم با دو جلوه و افکت زیبا و جذاب فتوشاپ هم آشنا خواهید شد و یاد میگیریم چطور تصاویر موج دار و منحنی رو در فتوشاپ ایجاد کنیم . درنهایت تصویر زیر رو با هم خلق خواهیم کرد: (به دلیل زیاد بودن حجم بعضی از تصاویر و زیاد بودن تعداد تصاویر صفحات آهسته باز میشن ، لطفا کمی صبور باشید.)

آموزش طراحی کارت پستال در فتوشاپ

برای مشاهده تصاویر در اندازه واقعی روی تصاویر کلیک کنید.

فتوشاپ عزیز! رو فراخوانی کنید و یک بوم شفاف در ابعاد 300 در 400 پیکسل ایجاد کنید.با استفاده از ابزار انتخاب مستطیلی (Rectangular Marquee Tool) یک مستطیل در وسط صفحه انتخاب کنید طوری که اضلاع این مستطیل با کادر تصویر از هر طرف کمی فاصله داشته باشه ، سپس در این مستطیل کلیک راست کنید و گزینه ی select inverse رو انتخاب کنید و این ناحیه رو با ابزار سطل رنگ ، رنگ کنید (#ff9900) پس تا اینجا باید تصویری مانند شکل زیر داشته باشیم:

آموزش طراحی کارت پستال در فتوشاپ

برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید.

لایه جدیدی ایجاد کنید ، رنگ پس زمینه رو بر روی آبی (#0088ff) و پیش زمینه رو بر روی سفید قرار بدید ( تعیین رنگبندی ) و لایه ی جدیدی رو که ایجاد کردید با استفاده از ابزار Gradient Tool پر کنید (جهت از بالا به پایین).

آموزش طراحی کارت پستال در فتوشاپ

خوب حالا ابزار قلم مو (Brush) رو انتخاب کنید و از بین قلم های موجود Special Effect Brushes رو بردارید و طرحی مانند طرح زیر رو با استفاده از گلهای این قلم ایجاد کنید: (ما رنگ رو برای گل ها بر روی #f668ff تنظیم کردیم)

آموزش طراحی کارت پستال در فتوشاپ

خوب تا حالا زمینه اصلی کارت رو درست کردیم ، در مرحله بعد متنی رو به این کارت اضافه خواهیم کرد و جلوه هایی که روی متن ایجاد میکنیم رو بررسی می کنیم و در نهایت هم جلوه هایی برای تصویر زمینه ی کارت خواهیم داشت.

خوب یک لایه جدید ایجاد کنید و متن مورد نظرتون رو داخلش بنویسید.من در اینجا بخش مهمتر این متن رو بزرگتر کردم تا افکتی که میخوام برای زمینه اش بدم رو راحت تر ببینید.از این جلوه میتونید برای ساخت پوسترهای تبلیغاتی هم استفاده کنید(در ابعاد بزرگ اگه روش کار کنید واقعا زیبا میشه).
همونطور که میبینید ما واژه ی “بهترین” رو بزرگتر از بقیه نوشتیم.زوم رو تا حد مناسبی بر روی واژه ی مورد نظر تعیین کنید تا جزئیات رو ببینیم و حالا یک لایه جدید ایجاد کنید و ابزار Polygonal Lasso Tool رو انتخاب کنید.(البته میتونید از ابزار Pen Tool هم استفاده کنید که به نظرم راحت تر هم هست.)
کاری که باید انجام بدیم انتخاب کردن بخش هایی از متن به صورت زیر هست:

آموزش طراحی کارت پستال در فتوشاپ

این کار رو میتونید بر حسب سلیقه خودتون انجام بدید و کارهای جالب تری رو انجام بدید ولی ما در اینجا هدفمون فقط یاد دادن نحوه ی انجام این کار هست.
رنگ پس زمینه (نه پیش زمینه) رو بر روی سفید قرار بدید و ابزار گرادیان رو انتخاب کنید.از منوی بالایی (آپشن های ابزار گرادیان) رنگ بندی رو از سفید به شفاف انتخاب کنید:

گزینه ابزار گرادیان

و یک گرادیان در لایه جدید ایجاد کنید.(توجه کنید برای اینکه بتونید بر روی هر عنصری که ایجاد میکنید در آینده تغییراتی ایجاد کنید هر عنصر رو در یک لایه جدید قرار بدید).

آموزش طراحی کارت پستال در فتوشاپ

لازم هست توضیح بدم که من در اینجا بخشی رو که انتخاب کردم رو با رنگ پر کردم و بعد کمی از شفافیت اون کم کردم (یعنی opacity لایه رو برابر 70% قرار دادم).ولی شما در موقعیت های متفاوت میتونید تصویر زمینه رو پاک کنید یا هر کار دیگه ای که دوست داشته باشید انجام بدید.
میتونید با کلیک راست کردن بر روی لایه متن و انتخاب گزینه ی Blending Options به متنی که نوشتید رنگ و روی دیگه بدید یا از منوی بالایی گزینه ی Filter رو انتخاب کنید و کارهای جالبی بکنید ولی من برای جلوگیری از طولانی شدن مطلب از اینکار صرفنظر میکنم!

در اول مطلب گفتیم که نحوه ی ایجاد منحنی رو یاد خواهیم داد ، برای اینکار به سه ابزار نیاز داریم :
یک – ابزار خودکار یا Pen Tool (همونی که شبیه خودنویس هست)
دو – ابزار Direct Selection Tool ( همونی که یک فلش سفید رنگ هست).
سه – ابزار Convert Point Tool ( بر روی ابزار خودکار کلیک راست کنید تا این ابزار رو پیدا کنید!)
با استفاده از ابزار خودکار یک نقطه در سمت راست و یک نقطه در سمت چپ ایجاد کنید ( میبینید که فاصله ی بین این دو نقطه با خط پر میشه).

برای اینکه بتونید یک خط موازی این خط بکشید ابزار Convert Point Tool رو انتخاب کنید و یک کلیک روی صفحه کنید.اینکار باعث میشه تا بتونید دوباره از ابزار خودکار استفاده کنید.خطی موازی این خط ایجاد کنید و در هر طرف انتهای این خطوط رو به هم وصل کنید.

آموزش طراحی کارت پستال در فتوشاپ

ابزار Direct Selection Tool رو بردارید (همون فلش سفیده) و بر روی جاهایی که دوست دارید منحنی بشن کلیک راست کنید و گزینه ی Add Anchor رو انتخاب کنید.و بعد از انجام کار بر روی این خطوط کلیک راست کنید و گزینه ی Make Selection رو بردارید.سعی کنید تصویری مثل این تصویر رو ایجاد کنید:

آموزش طراحی کارت پستال در فتوشاپ

با رنگ دلخواه ، با استفاده از ابزار رنگ ( و البته در لایه ای جدید) درون این انتخاب رو پر کنید.با استفاده از همین روش خطوط دیگه هم میتونید اضافه کنید.

آموزش طراحی کارت پستال در فتوشاپ

تقریبا کار تموم شده و چون خیلی یک نواخت شده چند تا گل رنگی و پروانه هم اضافه کردیم تا تصویر نهایی اینطوری بشه ، همه ی اینها به سلیقه خودتون ، صبر و صبر و بازهم صبر شما بستگی داره! چرا که کلید موفقیت در فتوشاپ صبر و حوصله است و البته کمی خلاقیت.

آموزش طراحی کارت پستال در فتوشاپ

برای مشاهده تصاویر در اندازه واقعی روی تصاویر کلیک کنید.

امیدوارم از این آموزش استفاده کرده باشید و کارهای جالبی رو خلق کنید.اگه جایی از این آموزش مبهم بوده یا سوالی داشتید در بخش دیدگاه ها با ما درمیون بگذارید.

 چند مطلب پیشنهادی

آموزش ایجاد کردن نمای چوب در فتوشاپ
آموزش ایجاد کردن نمای چوب در فتوشاپ
ساختن انیمیشن دو بعدی
ساختن انیمیشن دو بعدی
طراحی بنر تبلیغاتی ساده
طراحی بنر تبلیغاتی ساده
نوشتن متن به صورت موجدار در فتوشاپ
نوشتن متن به صورت موجدار در فتوشاپ

 درباره نویسنده

نویسنده عصرعلم شوید!
بالا