۴ تمرین ساده ورزشی برای خوش فرم کردن بازوها

سبک زندگی » تناسب اندام » ۴ تمرین ساده ورزشی برای خوش فرم کردن بازوها
۱۷ آذر ۱۳۹۵ چاپ

متناسب و زیبا نگهداشتن اندام در عصر دیجیتال و کامپیوتر و رباتهای هوشمند یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن سروکار دارند. بخصوص به این خاطر که استفاده ی بیش از حد از وسایل ارتباطی باعث کاهش فعالیت روزانه و به طور عمومی تنبل شدن افراد شده است.

کارواش جای شستن دستی ماشین را گرفته است، برای شستن ظروف از ماشین ظرف شویی استفاده میشود، استفاده از جاروبرقی و ماشین لباس شویی و … تنها چند نمونه ی ساده از این وسایل است که باعث کاهش فعالیت در افراد مختلف شده است. به طور مسلم این کاهش فعالیت باعث ایجاد مشکلات سلامتی و اضافه وزن در افراد میشود که امروزه بسیار شایع شده است.

یکی از اندام هایی که با اضافه وزن، شکل و زیبایی خود را از دست میدهد بازوها هستند. چربی اضافی در اطراف بازوها باعث میشود تا ظاهر آنها بد فرم و ناپسند شود و با توجه به اینکه فعالیت بازوها محدود است، خلاص شدن از این چربی ها کار ساده ای نیست مگر اینکه ورزش کنید.

داشتن بازوهای زیبا

در این مطلب قصد داریم شما را با ۴ تمرین ورزشی بسیار ساده آشنا کنیم که در زیبایی بازو معجزه میکنند. تمام این تمرینات قابل انجام در منزل بوده و نیاز به وزنه یا هیچ وسیله ی اضافی ندارند.

1 چرخاندن بازوها از کتف

دست ها را از طرفین باز کرده و به صورت صاف (بدون شکستگی از آرنج) تا ارتفاع شانه ها بالا بیاورید تا موازی با زمین باشند. حال از محور کتف، بدون اینکه دستها خم شوند، آنها را بچرخانید. ۲۰ بار در جهت جلو و ۲۰ بار در جهت عقب. توجه داشته باشید که گردش به صورت کامل و ۳۶۰ درجه صورت گیرد.

چرخش بازوها

مزایا: با چرخش دست از کتف، قسمت بالایی بازو و شانه تقویت میشوند. علاوه بر آن، ماهیچه های کتف، گردن، دوسر و سه سر بازو تحت تاثیر قرار گرفته و درگیر خواهند شد.

2 حرکت خداحافظی

همانند حرکت قبل دستها را از طرفین باز کنید تا موازی با زمین قرار بگیرند. این بار، بدون اینکه دست از بازو خم شود، کف دست را به طرفین بچرخانید مثل حالتی که میخواهید با کسی خداحافظی کنید یا یک لامپ را بچرخانید! این حرکت را باید سریع انجام دهید طوری که در یک دقیقه ۱۰۰ بار تکرار شود. دقت کنید که در این حرکت تنها کف دست است که حرکت میکند و سایر قسمتها حرکتی ندارند.

حرکت خداحافظی

مزایا: حرکت خداحافظی یا دست تکان دادن باعث نگه داشته شدن بازو شده و یک حرکت چرخشی را از مچ دست به بازو و شانه وارد میکند. با اینکار تمام ماهیچه های بازو درگیر خواهند شد.

3 تمرین دعا و عبادت

حتما نحوه ی عبادت و حتی احترام گذاشتن بودایی ها را دیده اید! این تمرین چیزی شبیه حالت دعای بودایی است. کف دستها را به یکدیگر بچسبانید و بالای سرتان قرار دهید. بدون اینکه کف دستها از یکدیگر جدا شوند، آنها را مقابل سینه بیاورید و دوباره بالای سر ببرید. این حرکت را برای ۳۰ بار تکرار کنید.

تمرین حالت عبادت

مزایا: هنگامی که دستها را به هم میچسبانید، ماهیچه های سه سر بازو درگیر میشوند. (ماهیچه ی سه سر همان ماهیچه ی پشت بازو است). با بالا و پایین بردن دست ها در این حالت، ماهیچه ی پشت بازو وارد عمل شده و چربی های اطراف آن از بین خواهند رفت. همچنین ماهیچه ی دوسر بازو (جلوی بازو) نیز درگیر میشود. این حرکت باعث ایجاد تعادل بین ماهیچه های پشت و جلوی بازو میشود.

4 کشش بازو

هر دو دست را بالای سر ببرید. مچ دست راست را با دست مخالف بگیرید تا دست شما قفل شود طوری که آرنج شما پشت سر شما قرار بگیرد. در این حالت با دست راست مچ دست چپ را به سمت پایین بکشید و از طرف دیگر با سرتان آرنج را به سمت عقب بکشید.

این حرکت را برای دست مخالف نیز انجام دهید. حداقل دو نوبت و در هر نوبت ۲۰ بار این کار را تکرار کنید.

کشش بازو

مزایا: وقتی دستها را قفل میکنید، ماهیچه های سه سر (پشت بازو) درگیر میشوند. کشیدن دستها به سمت مخالف باعث ایجاد تون در ماهیچه خواهد شد بنابراین این حرکت برای افرادی که چربیهای زیادی اطراف بازو دارند بسیار مفید و مؤثر خواهد بود.

این ۴ حرکت ساده به شما کمک خواهند کرد تا بازوان خوش فرم و زیبا داشته باشید و هنگامی که لباس آستین کوتاه میپوشید احساس اعتماد به نفس در شما تقویت شود. بهتر از همه اینکه برای انجام این تمرینات فقط به دستهای خود نیاز دارید نه هیچ وسیله ی اضافه ی دیگری، پس در هر زمان و هر مکان قابل انجام خواهند بود.

گردآوری : عصرعلم.کام

گفتگو پیرامون ۴ تمرین ساده ورزشی برای خوش فرم کردن بازوها

(منتشر شده: 126 | در انتظار تایید: 1)
ستاره

ببخشید اگر بخوابم بازویم پر شود چه کار کنم من ۱۶سالمه ۵۹کیلو ام

پاسخ دهید
یاسر بلوج

من بدنی لاقر واندام کوچک دارم بازو م کوچک

پاسخ دهید
محمد حسین

سلام این تمرینات برای کسای خوبه که تازه شروع به ورزش کردن ولی برای کای که باشگاه میرون هیچ بدرد نمیخوره

پاسخ دهید
محمد حسین

سلام من ۱۳ راهنمایم و تو مسابقات موچ اندازی مدال اوردم این ورزش فقط برای تقویت ولی برای افزایش ماهیچ هیچ بدرد نمیخوره

پاسخ دهید
پریسا

خیلی ممنون فقط یه سوال داشتم می خواستم بدونم این ورزش ها کی تاثیر خودشون رو نشون میدن ممنون میشم جوابم رو به ایمیلم بفرستید

پاسخ دهید
ناشناس

من رژیم گرفتم چربی شکمم اب بشه بازوها م بسیار لاغر شد حالا چی کنم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام انجام این تمرینات تا چند وقت باید انجام شه تا خودمون واقعا احساس کنیم بازومون تغییر سایز پیدا کرده؟

پاسخ دهید
شاهین

سلام منصوره جان باید برنامه ورزشی مناسبی برای خودت تنظیم کنی

پاسخ دهید
منصوره

سلام من قدبلند و اندام خوش فرمی دارم ولی بازوهایه به شدت بزرگ و سفت دارم تمرینات بدنسازی برایه کوچیک کردنش انجام دادم ولی فایده ای نداش ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید

پاسخ دهید
ساحل

سلام من سال سوم راهنمایی هستم اما قدم کوتاه بارفیکس و شنا کار میکنم ولی نتیجه چندانی نگرفتم میشه لطفا بگید که بعد از چند وقت جواب میگیرم

پاسخ دهید
شهرزاد

من بازوهام لاغره اگه این ورزشارو انجام بدم واقعا تاثیری داره؟؟؟؟

پاسخ دهید
زری

من از امروز میخام شروع کنم امیدوارم نتیجه بگیرم….به محض نتیجه گرفتنم میگم که بقیه هم انجام بدن

پاسخ دهید
عرشیا

خوب عالی بود احساس. خوبی داشتم به نظر من کش ببندید به دیوار بکشید

پاسخ دهید
زهرا

وای خوشبحالتون.لطفا بگین چند بار تو روز اینکارو کردین؟من واقعا از بازوهام خوشم نمیاد

پاسخ دهید
مرجان

این ورزش ها از چه سنی بیشتر عمل میکنه

پاسخ دهید
احمدرضا

این حرکات فقط باعث لاغر شدن بازو میشه و هیچگونه تقویتی درش نیست پیشنهاد میکنم روزی ده تا بارفیکس برین

پاسخ دهید
ناشناس

با سلام. من یک ماه