نحوه ی صحیح اندازه گیری سایز سینه بند چگونه است؟

زنان » نحوه ی صحیح اندازه گیری سایز سینه بند چگونه است؟
31 دسامبر 2013 چاپ

در مطالب گذشته، ۱۴ نشانه برای صحیح بودن سایز سینه بند (سوتین) را در قالب یک راهنما مطرح کردیم. سوالی که برای بسیاری از کاربران و بانوان گرامی ایجاد شده بود، نحوه ی اندازه ی گیری و محاسبه ی صحیح سایز سینه بود که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

سوتین (واژه ای فرانسوی به معنی پشتیبان و حامی، معادل Support در زبان انگلیسی) میتواند بهترین دوست شما باشد و یا به بدترین دشمن شما تبدیل شود. یک سینه بند خوب، در صورتی که مناسبترین سایز را برای خود انتخاب کرده باشید، میتواند از ایجاد بسیاری از مشکلات در شما جلوگیری کند:

 1. جلوگیری از شل شدن و افتادگی سینه ها
 2. جلوگیری از ایجاد قوز و کمر درد
 3. جلوگیری از گرفتگی ماهیچه های گردن و دوش

نکته ی جالب این است که از هر ۱۰ خانم،  ۷ تا ۸ نفر سایز درست سینه بند مناسب خود را نمیدانند و برای همین از سوتین های نامناسب استفاده میکنند که باعث آسیب رسانی در گذر زمان خواهد شد.

به طور کلی سایز سوتین بوسیله ی دو بخش اصلی آن محاسبه میشود:

 1. عددی که نشان دهنده ی اندازه ی بند اصلی است (بندی که دور بدن قرار میگیرد و دارای گیره است، نه بندی که بر روی دوش قرار میگیرد)
 2. و یک حرف لاتین که نشان دهنده ی اندازه ی کاسه ی سوتین میباشد.

ممکن است تصور کنید که محاسبه ی سایز کاری سخت و دشوار است ولی واقعیت امر این است که محاسبه ی سایز سینه ها بسیار ساده است، در واقع تمام چیزی که نیاز دارید یک متر پارچه ای است و فردی که به شما در اندازه گیری کمک کند (میتوانید از آینه نیز استفاده کنید).

1 گام نخست – آماده سازی

برای اینکه دقیق ترین سایز را بدست آورید، بهتر است از کسی در این کار کمک بگیرید و این کار را از روی پوست بدن (بدون لباس) انجام دهید؛ ولی اگر با اینکار راحت نیستید و احساس خجالت میکنید میتوانید از یک لباس نازک یا سوتین پارچه ای مناسب (بدون پد و قوام) استفاده کنید.

سوتین مناسب

در مقابل آینه (یا فرد همراه) طوری که دستها موازی بدن شما قرار بگیرند (دستها چسبیده به بدن)، بدون اینکه ماهیچه ها را منقبض کنید، کاملا طبیعی و صاف بایستید و طبیعی نفس بکشید.

2 گام دوم – اندازه گیری دور سینه

اندازه ی بند دور سینه  به عنوان سایز سینه نیز مطرح میشود. این اندازه در واقع محیط قفسه ی سینه ی شما است که نیازمند اندازه گیری قسمت بالایی و پایینی پستان ها است. هرکدام از این اعداد دارای دقت بالایی هستند و میتوانید سایز را با استفاده از یکی از آنها و یا با میانگین آنها محاسبه کنید.

A محاسبه ی اندازه ی بالایی

متر پارچه ای را دور تا دور بدن قرار دهید (در بالای پستانها در محل زیر بغل) و اندازه ی محیط بدست آمده را با عنوان سایز قسمت بالایی سینه یادداشت کنید. دقت داشته باشید که متر نباید شل و یا بیش از حد کشیده شده باشد و باید کاملا با پوست بدن در تماس باشد. در صورتی که عدد غیرصحیح (برای مثال اعشاری مثل ۸۵٫۳) بدست آوردید، آن را به نزدیک ترین عدد صحیح گرد کنید (برای مثال عدد ۸۵٫۳ را عدد ۸۵ درنظر بگیرید).

فرمول اندازه گیری سوتین

تصویر شماره ۱ – محل اندازه گیری قسمت بالایی و پایینی سینه

در تصویر فوق، محل محاسبه ی اندازه ی قسمت بالایی سینه با عدد ۱ مشخص شده است.

با توجه به اینکه سایزبندی سوتین بر اساس استانداردهای اروپایی و بین الملل تعیین میشوند بهتر است از واحد اینچ (Inch) بجای سانتی متر استفاده کنید.

B محاسبه ی اندازه ی پایینی

بار دیگر متر پارچه ای را دور بدن خود و اینبار زیر پستان قرار دهید. در تصویر بالا محل صحیح اندازه گیری با عدد ۲ مشخص شده است. اگر عدد بدست آمده یک عدد صحیح است ۴ اینچ (معادل ۱۰٫۲ سانتی متر) به آن اضافه کنید و اگر عدد بدست آمده یک عدد اعشاری است ۵ اینچ (معادل ۱۲٫۷ سانتی متر) به آن بیافزایید. برای مثال اگر پس از اندازه گیری، مقدار بدست آمده ۲۸ اینچ (۷۱٫۱ سانتیمتر) بود باید ۴ اینچ به آن اضافه کنید که میشود ۳۲ اینچ (۸۱٫۳ سانتی متر) و این همان سایز سینه ی شماست. (سایز ۳۲) این عدد (عدد بدست آمده) را یادداشت کنید.

3 گام سوم – اندازه گیری سایز کاسه یا سایز Cup

برای اندازه گیری سایز کاسه (یا همان سایز کاپ) باید دور سینه را در برجسته ترین نقطه ی آن که معمولا نوک سینه است اندازه بگیرید. سپس عدد حاصل را از عددی که در گام قبلی بدست آورده اید (سایز سینه) کم کنید.

اندازه گیری برجسته ترین نقطه سینه

بنابراین، برای مثال اگر سایز محاسبه شده در این مرحله برابر ۳۴ اینچ (۸۶٫۴ سانتیمتر) باشد و سایز محاسبه شده در گام قبلی ۳۲ اینچ (۸۱٫۳ سانتیمتر) باشد، تفاضل این دو عدد برابر ۲ اینچ خواهد بود. حال میتوانید با استفاده از عدد بدست آمده و جدول زیر، سایز کاسه ی سوتین مناسب خود را بدست آورید:

 • ۱ اینچ (۲٫۵ سانتیمتر) : سایز کاپ A
 • ۲ اینچ (۵٫۱ سانتیمتر) : سایز کاپ B
 • ۳ اینچ (۷٫۶ سانتیمتر) : سایز کاپ C
 • ۴ اینچ (۱۰٫۲ سانتیمتر) : سایز کاپ D
 • ۵ اینچ (۱۲٫۷ سانتیمتر) : سایز کاپ E یا همان DD
 • ۶ اینچ (۱۵٫۲ سانتیمتر) : سایز کاپ F
 • ۷ اینچ (۱۷٫۸ سانتیمتر) : سایز کاپ G

بر اساس مثال قبلی، اختلاف بین دو سایز محاسبه شده ۲ اینچ بود، پس سایز کاپ معادل B خواهد بود و سایز سینه نیز در گام دوم محاسبه شده بود (عدد ۳۲) پس در مجموع سایز کلی به صورت ۳۲B خواهد بود. این عدد معمولا بر روی سوتین درج خواهد شد.

حال شما میتوانید به تنهایی و یا با کمک یکی از دوستانتان سایز درست خود را محاسبه کنید. گرچه این روش دقت بالایی دارد ولی ممکن است گاهی اوقات سوتینی که انتخاب میکنید دقیقا اندازه ی شما نباشد. این امر کاملا شایع است چرا که تمام شرکتها و تولیدی ها اندازه های استاندارد را در نظر نمیگیرند، به علاوه سایز سینه بند شما بر اساس فعالیتهای ورزشی، رژیم غذایی، افزایش سن و … تغییر میابد.

به یاد داشته باشید در افرادی که سایز کاسه بزرگ دارند (معمولا بزرگتر از سایز D)، ممکن است کمی تفاوت در سایز محاسبه شده و سایز واقعی وجود داشته باشد، در این خصوص و در مواردی که سایز انتخاب شده هنوز برای شما مناسب نیست میتوانید به نکات ذکر شده در مطلب “راهنمای انتخاب بهترین و مناسبترین سوتین” مراجعه کنید.

گردآوری و تدوین : عصرعلم.کام

گفتگو پیرامون نحوه ی صحیح اندازه گیری سایز سینه بند چگونه است؟

(منتشر شده: 103 | در انتظار تایید: 0)
ناشناس

من۱۲ سالم هست واز نیم تنه ابری استفاده میکنم اما خیلی جلو تر از سینه هام وا میسته وبرای اینکه هم راحت تر باشم و هم جلوه بهتری داشته باشه یک سوتین مناسب بخرم وتو این وضعیت کرونایی هم که نميشه ومیخوام از تو این سایت ها یک سوتین مناسب بخرم چه سایزی رو پیشنهاد میکنین؟اما سوتینی که مد نظرمه هم قالبش کوچیکه و هم سایزش ۶۰ هست چه کار کنم

پاسخ دهید
ناشناس

سپاس فراوان از دیدگاه و نظرهایتان

پاسخ دهید
m2

اونایی که شوهر دارید ،خوشبحال شوهراتون.
اونایی هم که مجردید ، خوشبحال دوس پسراتون.
اونایی هم که دوس پسر ندارید ،خوشبحال بچ محلاتون.😞

پاسخ دهید
آسو

عزیزان شما نباید به حرف این سایتای چرتو پرت گوش کنید همش چس میگه برید از بازار خریداری کنید

پاسخ دهید
نانازی

میشه برام بگیدسایزسینه هام چطوربفهمم متوجه اون توضیحات نشدم

پاسخ دهید
Sln

ببخشیددقیقابایدچجوری سایزسینع هامونواندازع بگیریم ک گفتن اندازه گرفتم شدع34بعدشماهم درجوابش گفتی تقریبامیشع75😖😖😖

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۲۱ سالمه سینه ی من خیلی کوچیکه الا درست باید چیکار کنم

پاسخ دهید
ش

سلام ببخشین چطوری میتونم سایز سوتین رو به دست بیارم

پاسخ دهید
مملی

خوش بحال آقایون یه تکپارچه میدوزند یه عمر راحت زندگی می کند

پاسخ دهید
ناشناس

خانمهایی که میگن سایز سینهاشون ۸۵ یا ۹۰ یا….دارن دور سینه زو میگن سایز خودسیته با کاپ مشخص میشه

پاسخ دهید
ناشناس

یا سایز ۹۵Bخیلی بزرگ است. راهنمایی

پاسخ دهید

سلام من تمام کار های که گفتید رو انجام دادم قسمت پاینی شد ۷۵ سانتیمتر و بعد ۱۲ سانتیمتر اضافه کردم و سایز بالایی سینه ام شد ۸۵ و بعد ۱۲ سانتیمتر اضافه کردم و سایز وسط هم شد ۹۳، ۹۳ رو از ۸۸ کم کردم و ۵در اومد پس سایز شدهEو الان یعنی سایز سوتین من ۹۵‌Eاست لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید
ناشناس

از بیکاری چسبیدین ب سایز سینه .هر چی کوچیکتر بهتر

پاسخ دهید
ناشناس

برای یه دختر ۱۷ساله سایز ۴۵خوبه؟

پاسخ دهید
pny klve

من یک دختر سیزده سالم که الانن میخوام از سوتین استفاده کنم چون هم راحت نیست هم بزرگ نشون میده فعلا هم از نیم تنه استفاده میکنم
به غیر از برند کالوین کلاین چه برندی رو برای لباس زیر پیشنهاد میکنید یا اینکه چه نوع سوتینی تهیه کنم بهتره

پاسخ دهید
ساحل

سلام من ۱۶ سالمه سینه هام هم نسبت به دوستام کوچیکه و احساس میکنم شل هم هست .چیکار کنم؟

پاسخ دهید
عاطفه

سلام سینه های منم کوچیکه ۱۷سالمم هست چیکارکنم لباسام بد نشون میده

پاسخ دهید
ناشناس

منم مشکل کوچکی سینه دارم شوهرم نمیتونه از جی جی هام بخوره خیلی دوست داره

پاسخ دهید
خخ

سلام سایز سینم ۶۵ ۱۵سالمه سایزش خوبه؟

پاسخ دهید
دختر

ببخشید اندازه ی سینه در ۱۲ سالگی استانداردش چقدره

پاسخ دهید
ناشناس

بابا اوسگلین برین تو سو تین فروشی لخت شین بگین یه سوتین بده دیگه

پاسخ دهید
نل

ممنون از مطلب خوبتون.
نظرات ب نوبه خودش جالبه!!!
من متوجه نشدم سایز دورسینه از زیر بغل.یعنی اندازه 1توی تصویر چرا باید اندازه بگیریم؟
استفاده ای نشدتوی اندازه ها!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به نل

سلام
برای اندازه گیری سایز دور سینه، میتوانید از هرکدام از اعداد بدست آمده (از قسمت بالا و یا پایین سینه) استفاده کنید ولی بهتر است میانگین این دو عدد لحاظ شود.
“این اندازه در واقع محیط قفسه ی سینه ی شما است که نیازمند اندازه گیری قسمت بالایی و پایینی پستان ها است. هرکدام از این اعداد دارای دقت بالایی هستند و میتوانید سایز را با استفاده از یکی از آنها و یا با میانگین آنها محاسبه کنید.”

پاسخ دهید
ناشناس

اون دسته از دوستانی هم که مشکل کوچکی شدید سینه در حد رقابت با مردها دارن، بیخود دل خودشون رو به ورزش و مالش و درمان های سنتی و .. خوش نکنن. عده ی خیلی کمی از دخترا سینه هاشون جذب چربی نداره و توی دوران بلوغ رشد نمی کنه. من خودم یکی از همون موارد بودم و آخرش مجبور شدم برخلاف میلم توی 30 سالگی پروتز بذارم. کلی هم دکتر رفتم توی سن بلوغ ولی فایده ای نداشت. بافتی که گیرنده نداره با هیچ روشی نمی تونه چربی رو جذب کنه ! به راهکارهای الکی دیگران هم دلتون رو خوش نکنین چون آخرش نتیجه ای نمی بینین و فقط روح و روانتون بیشتر میریزه بهم. تنها راهش جراحیه. از من به شما نصیحت تا بیشتر از این گوشه گیر نشدین جراحی کنین.

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به ناشناس

ببخشید این سوال و میپرسم شما کلا لاغر بودید و سینه هاتون هم کوچیک بوده یا اینکه سینه هاتون به هیکلتون نمبخورده آخه منم مشکل کوچکی دارم سایز سینه ام ۶۰فک کنم ولی در کل لاغرم میخواستم بدونم این حرفتون مشمول منم میشه یا نه ممنون میشم اگه جواب بدید

پاسخ دهید
ناشناس

ببخشید شمایی که این مطلب رو گذاشتین خودتون یه دور خوندینش ؟؟؟؟ الان اندازه ی محیط بالای سینه کجای این فرمول قرار می گیره ؟؟؟؟ !!!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

با سلام
در قسمت “گام دوم – اندازه گیری دور سینه” اینطور گفتیم:
“این اندازه در واقع محیط قفسه ی سینه ی شما است که نیازمند اندازه گیری قسمت بالایی و پایینی پستان ها است. هرکدام از این اعداد دارای دقت بالایی هستند و میتوانید سایز را با استفاده از یکی از آنها و یا با میانگین آنها محاسبه کنید.”
پس شما میتوانید از یکی از دو عدد مذکور استفاده کنید و یا در حالت بهتر، میانگین این دو عدد را در فرمول قرار دهید.

پاسخ دهید
گل

خیلی بیکارید. بعدم مراقب این دکترای سود جو هم باشید .
پ.ف

پاسخ دهید
ناشناس

اخه مقدار تفاوت اینچ و سایز چیه

پاسخ دهید
...

سلام
منظور از سوتین جک دور چیه؟؟

پاسخ دهید
جواد

غصه نخورین انقده,ضرر داره

پاسخ دهید
جواد

سینه نباس زیاد بزرگ بشه,بد میشه,75 عالیه!

پاسخ دهید
الیکا

سلام من سایز سینه هام 75 آیا ميشه سایز سینه رو کاهش داد

پاسخ دهید
ناشناس

میشه با توجه به سایز های a d و… اندازه 70 80 و.. را هم بدید

پاسخ دهید
حامد

به نظر من سایز ژنیتیکیه و من به عنوان یک مرد سینه اونم سایز 75 -80 رو خیلی دوست دارم ، تجربه من میگه بازی کردن با اون در بزرگ شدنش تاثیر داره ولی بمرور باعث شل شدنش میشه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام ببخشيد سوتين سايز ٣٦ امريكايي معادل چنده؟

پاسخ دهید
مریم گلی

سلام
ببخشید من سایز سینه هام رو اندازه گرفتم، 34 هستن. این معادل چی میشه؟
سنم 23 سال هست اندازه ی سینه هام کوچیکه؟؟

پاسخ دهید
شناسا

من فقط یه سوال دارم. بیشتر افراد طرفدار چه سایز سینه ای هستند؟50-65-75-85-95 ؟ کدومش؟

پاسخ دهید
♡♡♡

سلام من 18 سالمه سینه هام کوچیکه چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید
MR.Amir hossein

خیلی میزونه این سایت خخخخخخ مخصوصا نظر های دخترای وانی . خخخخ

پاسخ دهید
ناشناس

مممنون از مطالبتون خیلی قشنگن

پاسخ دهید
منصور

سلام دوستان ،من یک پسر ۲۲ساله هستم ،به نظر من شما بی دلیل ذهنتون رو مشغول کردین،از هر صد نفر مرد ده نفرشون به سایز سینه توجه میکنه،به جای این حرف ها سعی کنید دل طرف مقابل رو بدست بیارید چون واسه مردها یه کم اعتماد کردن سخته تره، این چیزا اختلاف نمیاره،یعنی درصدش خیلی خیلی کمه،خوش حال شدم دوستان،موفق باشید

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به منصور

منصورخان حالاکی بخاطرشمامردهامیخوادکوچیک کنه خیلیاواسه تناسب اندام خودشون نگرانن

پاسخ دهید
سینه هفتادی خخ

سلام من سینه هام خیلی حساسن وقتی سوتین میزنم یه جوری میشم اصلا حالم بد میشه چکار کنم بنظرتون با سوتین گشاد میتونم مشکلمو حل کنم

پاسخ دهید
پانیذ

ای بابااااا.. برا بعضی نوشته ها مردم از خنده
ول کنین این درد بزرگ کوچیک بودن رو
خدا سلامتی بده.. تازه بزرگ بودن سینه اصلا هم شیک نیست. برعکس دردسرسازه برا انتخاب لباس و مانتوی مناسب برا جامعه ما.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام, ماساژ سینه تا چه حد میتونه باعث بزرگ تر شدن سایز سینه بشه؟

پاسخ دهید
مملی

الهی چقد ب فکرسینه هستیداااا خخخ از بس مردا گفت سینه 85خوبه همه زنا ب فکر افتادن خخخخ باور کنید اونیکه دوستون داره ب سینهاتون دقت نمیکنهانقدر خودتون درگیره حاشیه زیبای نکنید سعی کنید دلتون زیبا کنید فقط همین

پاسخ دهید
nazi

سلام من 17 سالمه دارم میرم تو 18 از 5 دبستان سینه هام همون قدر که بود مونده اصلا رشدی ندارن مثل سینه پسرا شده واقا نگرانم چیکار کنم؟؟؟راهنماایی کنید لطفا.ازین ک به مادرم بپم هم خجالت میکشم.اعتماد به نفسم اومده پایین حتی استخر هم نمیرم

پاسخ دهید
یه پسر

در پاسخ به nazi

اشکال نداره.هرکی باهات ازدواج کنه وایت میسازه.

پاسخ دهید
منا

ببخشید من با توجه به راهنمایی ها ی شما اندازه گرفتم سایزم ۳۴Bدراومد زیادی بزرگ نیست ؟۱۸سالمه زمان
پرویدم بزرگ تر میشه چیکار کنم

پاسخ دهید
گل یاس

سلام،من سایز سینما بین 75تا80اماازبس دوستام میگن بزرگ خیلی خجالت میکشم چکار کنم کوچک بشن جز عمل

پاسخ دهید
سارا

سلام من 20سالمه و سایز سینه هام خیلی کوچیکه، سایز 60 هم برام گشاده، تورو خدا بگید چکار کنم ؟ :'(

پاسخ دهید
مربی

در پاسخ به سارا

شما با ورزش میتونید به اندازه دلخواه سینه برسید
ورزشهای شما باید قدرتی باشند

پاسخ دهید
ناشناس

مگه میشه ؟؟؟؟!!!مگه داریمممممم!!!! ؟

پاسخ دهید
...

سلام خسته نباشید ایا سوتین اسفنجی سینه رو کوچیک میکنه یا بزرگ؟

پاسخ دهید
بهروز

من مربی بدنسازی و تغذیه ام میتونم راهنماییتون کنم

پاسخ دهید
ناشناس

کمک کنید تو رو خدااااااااااااااااااا
من ۱۴ سالمه از سن ۱۲ سالگی سینه هام رشد کردن نه سینه بند استفاده می کنم نه سوتین.
میخوام بدونم سایز سینه م چنده طبیعی یا نه ولی نمی تونم بلد نیستم راهنمایی کنید لطفااااااااااا,گناه دارم تک بچه م.T_T

پاسخ دهید
یکتا

سلام.ببخشید.من سایز سینه هام خیلی کوچیکه.۳۴سالمه دوتا بچه دارم.شده مشکل زندگیم.در ضمن بر اثر شیر دهی واستفاده از شیر دوش افتادگی هم دارن.چکار کنم.میخوام جراحی کنم اما هزینه ش زیاده.ودکتر خوب هم توزنجان نمیشناسم.منو راهنمایی کنین.

پاسخ دهید
ناشناس

من سایز سینه هام 95 خیلی خجالت مبکشم 17 سالمه .چیکار کنم کوچیک شن.دوست پسرم هم چند بار ذر خاست رابطه داده ولی قبول نکردم.در ضمن چادر میزارم.چکار کنم؟

پاسخ دهید
امیر

در پاسخ به ناشناس

خب خیلی بزرگه ک
چند تا نطلب بخون تو همین سایت
برو باشگاه بدنسازی پرس سینه بزن
در ضمن رابطه هم حرامه

پاسخ دهید
بهار

در پاسخ به ناشناس

واقعا حیا خوب چیزیه …چرا با پسر حرف بزنی که این چیزا است بخواد

پاسخ دهید
bbbb

من سینه هام سایزه 80هست و از این مسئله واقعا در عذاب هستم از عمل جراحی هم خیلی زیاد میترسم روشی دیگه واسه کوچک شدن سینه نیست مرسی

پاسخ دهید
ایسودا18

با سلام،سینه 75 باشه خوبه،واسه بزرگ کردنشون قبل از خواب 15 دقیقه باهاشون بازی کنین.دیگه ناراحت چی هستین؟؟؟

پاسخ دهید
dew

سلامممم هجده سالمه میخوام سایزسینموبدون هیچ دارو و عملی بزرگ کنم چیکار میتونم بکنم

پاسخ دهید
صدف

سلام
من 20سالمه سینه هام خیلی کوچیکه مجبورم سوتین اسفنجی بزنم…ایا ضرری داره؟

پاسخ دهید
مبینا

باسلام اول ازهمه بگم من مخصوصا اسم پسر گذاشتم که مزاحمم نشن دوما چطوری بفهمم سوتین شماره چند ببپوشم دور سینه ام 48 هسش روی حساب شما یعنی 48ضبدر 2نیم خوب میشه 120یعنی 120 سایز سوتین منه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مبینا

سلام
شما میتونید حتی به صورت ناشناس (بدون نام و ایمیل) کامنت ارسال کنید و اطلاعاتی از شما منتشر نخواهد شد لذا نگرانی از بابت مزاحمت وجود ندارد.
من یکبار دیگه مطلب را مطالعه کردم ولی جایی ندیدم که گفته باشیم دور سینه را ضربدر عدد 2.5 کنید سایز سینه بند بدست خواهد آمد!!

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من سایز سینه هام خیلی کوچیکه و میگن سایزش 36 هستش میشه بگین 36 یعنی چند؟؟

پاسخ دهید
ناهید

من ممه هام خیلی خیلی بزرگه چکار کنم کوچک شن

پاسخ دهید
دكتر حيدري

در پاسخ به ناهید

با سلام دكتر حيدري هستم متخصص سينه و پستان ، با انجام عمل جراحي ميتوانيد به سايزي كه دوست داريد برسيد براي تعيين وقت عمل ميتوانيد با شماره زير تماس بگيريد 093xxxx6427

پاسخ دهید
ناشناس

سلام اصلا این سایز بندی یعنی چی یکی مثلا سایز 60 هس یکی 90 واسه چی مثلا یه چی دیگه نزاشتن

پاسخ دهید
دکتر نیوشا

بانوان عزیز در حال حاظر تنها روش کوچک کردن یا بزرگ کردن سینه ها جراحی هست که معایب زیادی برروی شخص میگزارد بخصوص در سن کم اما شما میتوانید با کمترین هزینه ی درمان و با استفاده از طب سوزنی این مشکلات را برطرف کنید
مکان شیراز و جلسه ی اول و دوم رایگان

پاسخ دهید
مهشید

سلام سینه هام افتاده برای اینکه صاف بمونن چیکار کنم

پاسخ دهید
کیانا

سلام سینه هام نوک نداره چیکار کنم سوتین اندازه ممه هام بشه؟

پاسخ دهید
kiana

سلام راستش من سینه هام نوک نداره چیکار کنم سوتینا براسینه هام خیلی زشته

پاسخ دهید
z

خیلی خیلی ممنون از پاسخگویی خوب و دقیق تون

پاسخ دهید
من

در پاسخ به z

سینه افتاده رو چطوری شق کنم؟

پاسخ دهید
مهتاب

در پاسخ به من

سینه های من سایز 75 هستش حس میکنم یکم افتادگی داره 21 سالمه
چجوری میتونم سفت کنم با ورزش شنا تضمینی خوب میشه؟
تا چ حد خوب میشه

پاسخ دهید
ظ

شما گفتید سایز 30 معادل 65 میشه که معادل کوچکترین سایزه پس چرا سورنا گفته از سایز50شروع میشه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ظ

سایزهای 50 و 55 (24 و 26) سایزهای کاملا سفارشی هستند و تولید انبوه ندارند. تقریبا تمام برندهای معروف کوچکترین سایزی که تولید میکنند 30A و حتی 32AA و بزرگترین سایزی که تولید میکنند 42D است. منظور ما از کوچکترین سایز، سایز عمومی است و موارد استثنا را کنار گذاشتیم.

پاسخ دهید
سپیده

سلام من وقتی سایز 60استفاده میکنم برام کوچیکه ولی سایز 65 تقریبا بزرگه چی کار کنم 15 سالمه

پاسخ دهید
ایسودا18

در پاسخ به سپیده

سلام شما میتونید با سینه هاتون بازی کنید البته قبل خواب به مدت 15 دقیقه تقریبا تا چند سایزی افزایش پیدا کنه،و به حد دلخواه برسه

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به سپیده

با سلام به نظره من شما هیچی استفاده نکن بزار سینه هات همیشه ازاد و راحت باشن

پاسخ دهید
مهسا

سلام ببخشید سایز سینه از چند تا چنده

پاسخ دهید
z

در پاسخ به سورنا

ببخشید اگه سایز سوتین از 50 تا 95 هستش چرا توی همین صفحه بالا نوشته سایز 32 ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به z

سلام
سایز بندی بین المللی و امریکایی از 30 شروع میشه که سایز 30 تقریبا معادل 65 (اروپا و برخی کشورهای آسیایی) است، و سایز 32 تقریبا معادل 70 است. اینکه گفته میشه تقریبا معادل، یعنی کمی اختلاف وجود دارد و همچنین سایز کاسه (Cup) که با حروف A و B و C و … تعیین میشوند هم تاثیر گذار است.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من یک سوال دارم در واقع یک عکس از سینه هام گرفتم اما هر کار میکنم نمیتونم سایز اصلی شو به دست بیارم مممون میشم اگر واتس آپ یا وایبر دارید بتونین کمکم کنید شماره ام رو میذارم اگر تونستین پیام بدین تو یکی از شبکه های اجتماعی تا براتون عکس رو بفرستم
با تشکر

پاسخ دهید
پریسا

در پاسخ به ناشناس

سلام
هرکی سوالی درباره سوتین و نحوه انتخاب اون داره شمارشو بذاره.تو وایبر جوابشو میدم

پاسخ دهید
کننده کار

در پاسخ به ناشناس

برا من بفرست یکاریش میکنم واست

پاسخ دهید
زهرا سوتین فروش

در پاسخ به ناشناس

شمارتو بده تو شبکه اجتماعی راهنماییت کنم

پاسخ دهید
f s

سلام. با تشکر از مطالب مفیدتون.سوالی داشتم٬سوتین پارچه ای کش ‌پهن خوبه یا اسفنجی؟

پاسخ دهید
مریم

اسفنچی بزرگ تر نشون میده خوب نیست
پاچی خوب محکم نگه میداره
شول نمیشه

پاسخ دهید
ناشناس

چرا پارچه ? اسفنج خیلی بهتره من سینه های بزرگی دارم و پروتز گذاشتم ولی دیگه وزنش رو با پارچه نمیتونم تحمل کنم وبايد یک سوتین سفت اسفنجی بپوشم. ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
در شرایط معمولی پارچه ای بهتر است. در شرایط خاص مثل شرایط شما باید متناسب با وضعیت انتخاب شود.

پاسخ دهید

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین