تمرینات افزایش قد به صورت طبیعی

[ آخرین بازنگری ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ] [ نسخه چاپی ]

شما از اهمیت ورزش کردن برای حفظ سلامتی و همچنین افزایش قد و تناسب اندام آگاهی دارید. زمانی که شما ورزش میکنید، بدن شما هورمونی به نام هورمون رشد (HGH) را آزاد میکند و این کمپلکس هورمونی، رشد را در استخوان ها، ماهیچه ها، بافت ها و اندام ها اعمال کرده و باعث رشد کلی بدن شما خواهد شد و به بخش های غضروفی بدن هم استحکام بیشتری خواهد داد.
گرچه تمام تمرینات ورزشی این اثر را بر روی بدن شما خواهند گذاشت ولی برخی ورزش ها با نام ورزش ها و تمرینات کششی شناخته میشوند و بیشترین تاثیر آنها در افزایش قد خواهد بود. این تمرینات از این جهت مؤثر هستند که بیشتر بر عضوهایی تمرکز میکنند که قابلیت رشد بیشتری دارند، مانند ستون مهره ها و پاها.
استخوان ها در این نواحی با کمک غضروف ها به یکدیگر متصل شده اند و تمرینات کششی باعث میشوند شما این غضروف ها را از حالت فشرده خارج کنید (شما در اکثر ساعات شبانه روز ایستاده هستید و بدن تحت تاثیر نیروی جاذبه فشرده میشود) و با استحکام بخشیدن بیشتر به آن ها به افزایش قد در خودتان کمک کنید.

خرید کتاب آموزش تمرینات افزایش قد

این نکته بسیار مهم است و باید به خاطر بسپارید که انجام تمرینات کششی به صورت روتین و منظم، ضروری است. یعنی شما باید بر طبق برنامه و به طور منظم این تمرینات را انجام بدهید و زمان کافی را هم به این کار اختصاص دهید.
نکته ی مهم دیگر انجام درست این تمرینات است و ما سعی میکنیم در این مطلب راه های درست این تمرینات را برای شما شرح دهیم.

در مقاله قبلی ۳ حرکت و تمرین را بررسی کردیم و در اینجا در تکمیل مطلب قبلی، تمرینات بیشتری را آماده کردیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

تمریناتی برای بلند شدن قد

ایستاده خم شدن

این تمرین ساده و تاثیر گذار یکی از بهترین حرکات ورزشی برای آزاد سازی و درگیر کردن ستون فقرات است.

ایستاده خم شدن

این تمرین همچنین عضلات پشت ران، کشاله، زردپی های دو طرف پشت زانو، گردن و لگن را هم درگیر خواهد کرد.
برای شروع، کاملا صاف بایستید و پاها را اندازه ی عرض شانه ها باز کنید و کف دست را بر روی پشت ران قرار بدهید. به آرامی کف دست را به سمت پایین ببرید و تلاش کنید زانوها به هیچ عنوان خم نشوند و تاجایی که توانایی دارید پایین بروید و همان وضعیت را حفظ کنید. سعی کنید با کمک فشار دست که به پشت پا وارد میکنید سر را به سمت زانو نزدیک کنید ولی برای شروع زیاد فشار نیاورید؛ در صورتی که مشکلی در انجام این تمرین دارید حتما با پزشک مشورت کنید.
۳ نوبت در روز و هر نوبت ۳۰ ثانیه مقاومت برای شروع کافی به نظر میرسد ولی به مرور زمان این مدت باید افزایش یابد.

 

خم شدن ۹۰ درجه به سمت زمین

این تمرین همچنین با نام Adho Mukha Svanasana هم نامیده میشود و یک تمرین بر پایه حرکات یوگا است و در کشش و انعطاف پذیری بدن نقش خیلی مؤثری دارد.
برای شروع این تمرین کف دست و زانو ها را بر روی زمین قرار دهید و سپس زانو را از زمین جدا کنید و وضعیتی مانند شکل زیر بگیرید. توجه کنید پاها باید اندازه ی عرض شانه ها باز شده باشند و انگشتان پا رو به جلو قرار گرفته باشند.

خم شدن 90 درجه به سمت زمین

سر در بین دو بازو قرار میگیرد و بازو ها با کمک کف دست به سمت جلو کشیده میشوند. تلاش کنید در این تمرین از نفس های عمیق استفاده کنید تا اکسیژن بیشتری به بافت ها برسد و تاثیر بیشتری داشته باشد.
حتما به یاد داشته باشید که کمر باید کاملا صاف باشد، فشار بر روی کف دست و انگشتان پا قرار متمرکز است و بدن کاملا کشیده شده است.
این تمرین را برای مدت چند نفس عمیق انجام بدهید و بعد از کمی استراحت دوباره تکرار کنید.

 

آویزان شدن

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم یکی از موانع افزایش قد، نیروی جاذبه ی زمین است. جاذبه در تمام ساعات شبانه روز بدن شما را تحت تاثیر قرار میدهد و باعث فشرده تر شدن بدن خواهد شد.

آویزان شدن

راه کار ساده ولی کاملا مؤثر برای حل این مشکل آویزان شدن میباشد. شما با این کار با کمک نیروی جاذبه وزن خودتان را به طور متعادل بین مفصل های بدن تقسیم میکنید و به آن ها اجازه میدید تا تحت کشش قرار بگیرند.
در حقیقت آویزان شدن یا معلق شدن یکی از راه های شناخته شده ای است که میتواند قد شما را بین یک تا سه اینچ (دو تا هشت سانتی متر) بلند تر کند.
برای این تمرین شما نیاز به یک میله ی افقی (میله بارفیکس) دارید و بدن باید کاملا کشیده شده باشد، در صورتی که جای کافی ندارید و نمیتوانید پاها را صاف و کشیده نگه دارید، زانوها رو خم کنید تا بدن کاملا آویزان شود.
توجه کنید که میله بارفیکس رو از جلو در مشت بگیرید نه از پشت.(مثل تصویر)

آویزان شدن

در حین اینکه آویزان شده اید تلاش کنید بازوها، شانه ها و مفصل لگن آزاد باشند یعنی هیچ فشار و انقباض اضافی در این نواحی وجود نداشته باشد و کاملا ریلکس باشید. این تمرین را هربار حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه و ۳ بار در روز انجام دهید.

حالت شنا بیرون از آب

این تمرین بر عضلات پشتی و پایینی بدن تمرکز دارد و آنها را درگیر میکند. برای شروع این تمرین بر روی شکم دراز بکشید و بدن را کاملا بکشید.

حالت یک دست و یک پا به صورت برعکس

بازوها را به سمت جلو کشیده به طوری که کف دست رو به زمین باشد و بازوی راست را بالاتر از بازوی چپ قرار بدهید. سپس پای مخالف را تاجایی که میتوانید از زمین جدا کنید و کشش را به ناحیه پا اعمال کنید. برای شروع سعی کنید این موقعیت را برای ۴ ثانیه حفظ کنید و در آینده به ۲۰ ثانیه برسانید و حتما به این مسئله توجه داشته باشید که حرکات باید به آرامی انجام داده شوند، ناگهانی کشش ایجاد نکنید، آرام آرام و ظرف مدت چند ثانیه کشش را زیاد کنید سپس ۴ ثانیه در حداکثر کشش باقی بمانید و بعد آرام آرام کشش را کم کنید و بدن را به حالت طبیعی برگردانید. این کار را برای هر دو دست و پا انجام بدهید.

 

بالاگرفتن لگن و شکم

این تمرین ، تمرین مورد علاقه ی فیتنس کاران است. تمرینی بسیار ساده ولی هنگامی که انجام میدهید کشش را کاملا در ستون فقرات، ماهیچه های پهلوها و لگن احساس خواهید کرد.

بالاگرفتن لگن و شکم

برای شروع این تمرین به پشت روی زمین دراز بکشید و شانه ها و بازوها را محکم به زمین بچسبانید. زانو ها را خم کنید و تاجای ممکن کف پا را که با زمین در ارتباط است به سمت لگن نزدیک کنید.
سپس پشت خود را به سمت بالا خم کنید تا لگن از زمین جدا شود و برای ۲۰ ثانیه در این وضعیت باقی بمانید و سعی کنید این زمان را در آینده به ۳۰ ثانیه ارتقا دهید.
با انجام بیشتر این تمرین کشش را حتی در بخش های جلویی لگن نیز احساس خواهید کرد.

خرید آنلاین

توضیحاتکتاب تمرینات ورزشی افزایش قد
سایز۲.۱ مگابایت
قیمت۳۹۵۰ تومان
اجازه نامهتمامی حقوق مادی و معنوی نزد تولیدکننده‌ی محتوا محفوظ است.
پیش نمایش
39,500 ریال – خرید آنلاین
گزارش اشکال در لینک

احتمالا این مطالب برای شما جالب هستند

۴ تمرین ساده ورزشی برای خوش فرم کردن بازوها
ورزش صورت برای لاغرتر شدن صورت
افزایش قد ، تبلیغات فریبنده یا واقعی؟
کوچک کردن شکم و تقویت عضلات
داشتن زندگی شاد و شادتر زندگی کردن
برای شادتر بودن در زندگی این ۶ نکته را رعایت کنید
روشهای کوچک کردن شکم

گفتگو پیرامون تمرینات افزایش قد به صورت طبیعی

(منتشر شده: 1076 | در انتظار تایید: 14)
alireza

سلام من سه ساله بمیرم والیبال ۱۷ سال و سه ماهمه قدم ۱۷۴ سانته خیلی ناراضی هستم میشه بشه بالای دو متر

پاسخ دهید
مبین

سلام.من ۱۵ سالمه و ۱۵۲سانتیمتر هستم.میخوام ۱۷۲سانتیمتر بشم.ایا امکانش هست؟،لطفا جواب بدید

پاسخ دهید
نیلو

سلام من ۱۵سالمه و پریود هم میشم قدمم۱۵۰سانته بابام ۱۸۵مامانمم ۱۵۷سانته خیلی وقتا هم ورزش های کششی انجام میدم آیا میتونم تا ۱۸سالگی بلندتر بشم

پاسخ دهید
بهار

من دوستم از یه روشی به نام گروتالر داینامیک که یک نوع حرکات و تکنیک ورزشی برای افزایش قد هست استفاده کرده بود و شش سانت بلندتر شده بود

برای من یکم باورش سخت بود خودمم الان دوماه دارم گروتالر داینامیک انجام میدم قشنگ دو سانت روی قدم تاثیر داشته
اونایی که میخان استفاده کنند کافیه تو گوگل سرچ کنید گرونالر داینامیک اونوقت متوجه میشید چی هست

پاسخ دهید
ناشناس

سلام دوستان خسته نباشید به نظره من اصلا سن و سال و اینکه قده والدینتون رو میگید و کلاس هایی مثله والیبال و بستکیتبال و اینا میرید و…همش بحث الکیه باید به پزشک ارتوپدی مراجعه کنید تا براتون نسخه بنویسه برید از صفحه های رشدتون عکس بگیرید و نتیجه رو ببنید….اگه صفحات باز باشند امیدی هست و اگر بسته باشند دیگه پا ها و دستان شما هیچ رشدی نخواهند داشت ولی شاید ستون مهره هاتون همچنان بتونه چن سانتی بلند تر بشه مثلا با انجام بارفیکس

پاسخ دهید
ناشناس

سلام این ورزشهارا کی باید انجام داد؟ یعنی حتما باید صبح باشه یا هر موقع روز باشه موثره؟ آخه بدن آدم صبح خیلی خشکه.

پاسخ دهید
سجاد پناهی

در پاسخ به ناشناس

سلام
الزامی نیست که صبح‌ها انجام شود. هر زمان که توانستید.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام
۱۴ سالم هست و قدم۱۶۹
ورزش کشتی هم انجام میدم
امکان داره دگ رشد نکنم؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام قدمن۱۶۵امکان داره قدم۱۷۲بشود

پاسخ دهید
مریم

برای اینکه بتونید قد خودرا بلند کند باید خودرا بایک میله آویزان کنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۶‌سالمه و قدم ۱۵۴سانتی متره امکانش وجود داده ۱۰سانتی بلندتربشم؟
لطفا جواب بدین ممنون

پاسخ دهید
ناشناس

من ۱۰ سالم قدم ۱۳۹ هستش قبلا در ۹ سالگی قدم ۱۲۴ بود واقعا عالی هستش

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من۱۸ سال دارم و قدم ۱۹۳است امکان داره قدم بلند تر هم بشه؟؟؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

باسلام من چن روز بامتر خیاطی قدمو اندازه میگیرم اما۳یا۴سانت کوتاه تر از مترایی که قدو باهاشون اندازه میگیرن هست به نظرتون باچی قدمو اندازه بگیرم که درست دربیاد

پاسخ دهید
امیرمحمد

سلام من تازه ۱۴سالم تموم شده رفتم تو۱۵قد پدرم۱۷۵و قد مادرم۱۶۰خودمم۱۷۷قدم چکارکنم قدم بشه۱۹۰امکان داره ورزشکارم هستم ولی به علت مسدومیت چندین ماه به طور مدام ورزش نمیکنم

پاسخ دهید
الهه

سلام تو یه سایت دیدم یکی نوشته بود یکسری تمرینات را انجام داده و ۸سانت تو سه ماه اومده رو قدش.میگفت این تمرینات را توی یه ویدیو دیده که اسم ویدیو این بوده grow 6 inch taller in 90 days و یه دختر و پسر تمریناش را انجام میدادن .من هرچقدر سعی کردم نتونستم از یوتیوب ببینم خواهش میکنم شما اگه میتونید برید ببینید و به ما هم بگین چه ورزشایی بودن . خیلی ممنون.

پاسخ دهید
محمد

سلام داداش دارو مصرف نکن حرکات کشش انجام بده

پاسخ دهید
تتلو

۱۶۰ قدم چی کار کنم قدم بزرگ شه

پاسخ دهید
بی نامِ

پیش یه دکتر تغذیه خیلی خوب برید و همچنین حرکات ورزشی که توی اینترنت برای افزایش قد هست رو سرچ کنین و مرتب انجام بدید.دخترازیر۱۸سال جواب میگیرن.پسرا زیر۲۰سال.البته هستن کسایی که صفحه ی رشدشون دیرتریا زودتر بسته بشه

پاسخ دهید
یلدا

سلام من ۱۳ سال دارم و قدم ۱۵۰ و ۳ ساله که کامل به سن بلوغ رسیدم قد پدرم ۱۷۶ و مادرم ۱۵۷ خواستن بیینم امکان رشد برای من هست یانه لطفا راهنماییم کنید خیلی واسم مهمه پیش یه دکترم رفتم که خیلی تعریفشو میدن گفت که امکان رشد اصلا نداری حتی ۱ سانت کاملا ناامیدم کرد خواستم ببینم واسه افزایش قدم راهی هست آیا؟اگه جواب بدین ممنون میشم.

پاسخ دهید
ازاد

اره شما قدتون ۱۸۵است،میتونی تا ۳متر بری به فعالیتت ادامه بده.

پاسخ دهید
یسنا

سلام۱۶سالمه قدم۱۴۲وزنم۳۲قدم خیلی کوتاهه خیلی هم اذیتم باید چیکار کنم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام ۲۲سالمه وقدم۱/۵۴ووزنم۵۰ایاقدم بلندمیشه این تنها ارزومه شوهرم خیلی بهم سرکوفت میزنه درضمن نمیتونم این ورزشارو انجام بدم ایاراه دیگه ای هست

پاسخ دهید
مهسا

سلام.من ۱۴ سالمه وقدم۱۵۵ووزنم ۳۹ کیلوهه. ایا ژیمناستیک در این سن خوبه؟؟؟وتاثیری برروی قد داره؟؟؟

پاسخ دهید
علی

سلام من ۱۵ سال و ۴ مامه و قدم ۱۶۲ هست می خواستم ببینم چقدر دیگه بلند می شم؟

پاسخ دهید
L

اره حتما میشه سعی تو بکن خیلی ورزش کن ولی اگه اونی باشی که میشناسمت قدت خوبه

پاسخ دهید
فرنیا

سلام
من۱۴سالمه و قدم ۱۶۴
خیلی بارفیکس میزنم و آویزون نیشم اما به جای قدم دستام بلند شده😄😅😆😂😁😀

پاسخ دهید
hossein

سلام.من ۱۸سالمه و قدم ۱۵۴ هست.پدرم۱۵۵ و مادرم ۱۵۴ است.ایا امکان داره به هر روش و ترفندی روی قدم تاثیر بذارم؟اخه پیش دو سه تا از دکترا رفتم و گفتن صفحه رشدت بسته شده.ایا میشه قدمو بلند کنم؟ارزش عمل جراحی رو داره؟

پاسخ دهید
نسرین

من ۱۳ سالمه تازگی می رم ۱۴ سالگی ولی قدم ۱۵۷ چطوری قدمو بلند تر کنم در وراثت میشم ۱۶۰ از این بیشتر میشه

پاسخ دهید
امیر

سلام من متولد ۷۹ هستم قدم ۱۶۷ است، تا سن چند رشد میکنم
آیا میشه قدم ۱۷۵ شه؟

پاسخ دهید
Zahra

سلام من ۲۱ سالمه و تونستم با تمرینات کششی یوگا ظرف ۲ هفته ۵ سانت بلند تر بشم شرطش نا امید نشدنه هر روز صبح زود ساعت ۶ ورزش کششی انجام میدم و ظهر هم همینطور و شب قبل خواب هم همینطور باید غذای خوبی هم داشته باشید و زیاد اسفناج بخورید و از همه مهم تر ایمان داشته باشید خدا از همه بزرگتر است میگن اگه خدا دعات را براورده میکنه یعنی تو به تواناییش ایمان داری اگه براورده نمیکنه یعنی اون به تواناییت ایمان داره.تلاشتون را بکنید نتیجش را میبینید.حرکات کششی پا و کمر و شنا روی زمین و غذای پروتئن دار کمک میکنه نا امید نشید اصلا خدا از همه بزرگه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام…….من ٤۱سال و ۵ ماه دارم………قدم ۱۸۰ …….

امکان داره قدم ۱۸۵ بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خواهش میکنم بهم گین…….

برام مهمه…

پاسخ دهید
فاطمه

سلام١٤سالمه چكار كنم ك قد بكشم

پاسخ دهید
دوست دار شما

سلام به حضدار . مؤثر ترین روش اینه تمرین و تغذیه مناسب داشته باشین نه افراط و نه تفریط

پاسخ دهید
عسل

سلام.من۲۰سالمه.قدم۱۵۸.آیامیشه دوباره قدم بلندتربشه؟چه جوری؟لطفاجواب بدید.مهمه

پاسخ دهید
پیمان

سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۴۵هست وقد مادرم ۱۵۰ وپدرم حدود ۱۷۰ ایا امکان رشد من هست . ویه سوال داشتم که ایا استفاده زیاد از بازی های رایانه ای وبازی های اینترنتی تاثیری بر رشد قدمن دارد ؟
لطفا دید گاه من را بخوانید

پاسخ دهید
بی نام

سلام.قدم۱۶۵هستش وزن۶۳بازم میشه بلند ترشم

پاسخ دهید
javad

من ۱٨سالمه قدم ۱/۵۵سانته چه دارویی مصرف کنم قدم بره بالا صد در صد ممنون میشم اگه جواب بدین

پاسخ دهید
زینب

سلام من ۱۷سالم هست قد پدرم ۱۷۰ و قد مادرم ۱۶۰ و خودم ۱۵۵ چیکار کنم که قدم بلند تر بشه

پاسخ دهید
علیرضا

سلام من تازه ۱ماه است رفتم تو ۱۶سال قد خودم ۱۶۲هس و وزنم۵۵کیلو و قد مادرم ۱۶۰و قد پدرم۱۷۸است ایا امکان داره با این ورزش ها تا۱۸سالگی قدم بشه۱۷۰

پاسخ دهید

مرام‌نامه‌ی ارسال دیدگاه را رعایت کرده‌ام! (»نمایش مرام‌نامه)