تمرینات افزایش قد به صورت طبیعی

خانه » سبک زندگی » تناسب اندام » تمرینات افزایش قد به صورت طبیعی
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ چاپ
خرید کتاب آموزش تمرینات افزایش قد

شما از اهمیت ورزش کردن برای حفظ سلامتی و همچنین افزایش قد و تناسب اندام آگاهی دارید. زمانی که شما ورزش میکنید، بدن شما هورمونی به نام هورمون رشد (HGH) را آزاد میکند و این کمپلکس هورمونی، رشد را در استخوان ها، ماهیچه ها، بافت ها و اندام ها اعمال کرده و باعث رشد کلی بدن شما خواهد شد و به بخش های غضروفی بدن هم استحکام بیشتری خواهد داد.
گرچه تمام تمرینات ورزشی این اثر را بر روی بدن شما خواهند گذاشت ولی برخی ورزش ها با نام ورزش ها و تمرینات کششی شناخته میشوند و بیشترین تاثیر آنها در افزایش قد خواهد بود. این تمرینات از این جهت مؤثر هستند که بیشتر بر عضوهایی تمرکز میکنند که قابلیت رشد بیشتری دارند، مانند ستون مهره ها و پاها.
استخوان ها در این نواحی با کمک غضروف ها به یکدیگر متصل شده اند و تمرینات کششی باعث میشوند شما این غضروف ها را از حالت فشرده خارج کنید (شما در اکثر ساعات شبانه روز ایستاده هستید و بدن تحت تاثیر نیروی جاذبه فشرده میشود) و با استحکام بخشیدن بیشتر به آن ها به افزایش قد در خودتان کمک کنید.

خرید کتاب آموزش تمرینات افزایش قد

این نکته بسیار مهم است و باید به خاطر بسپارید که انجام تمرینات کششی به صورت روتین و منظم، ضروری است. یعنی شما باید بر طبق برنامه و به طور منظم این تمرینات را انجام بدهید و زمان کافی را هم به این کار اختصاص دهید.
نکته ی مهم دیگر انجام درست این تمرینات است و ما سعی میکنیم در این مطلب راه های درست این تمرینات را برای شما شرح دهیم.

در مقاله قبلی ۳ حرکت و تمرین را بررسی کردیم و در اینجا در تکمیل مطلب قبلی، تمرینات بیشتری را آماده کردیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

تمریناتی برای بلند شدن قد

ایستاده خم شدن

این تمرین ساده و تاثیر گذار یکی از بهترین حرکات ورزشی برای آزاد سازی و درگیر کردن ستون فقرات است.

ایستاده خم شدن

این تمرین همچنین عضلات پشت ران، کشاله، زردپی های دو طرف پشت زانو، گردن و لگن را هم درگیر خواهد کرد.
برای شروع، کاملا صاف بایستید و پاها را اندازه ی عرض شانه ها باز کنید و کف دست را بر روی پشت ران قرار بدهید. به آرامی کف دست را به سمت پایین ببرید و تلاش کنید زانوها به هیچ عنوان خم نشوند و تاجایی که توانایی دارید پایین بروید و همان وضعیت را حفظ کنید. سعی کنید با کمک فشار دست که به پشت پا وارد میکنید سر را به سمت زانو نزدیک کنید ولی برای شروع زیاد فشار نیاورید؛ در صورتی که مشکلی در انجام این تمرین دارید حتما با پزشک مشورت کنید.
۳ نوبت در روز و هر نوبت ۳۰ ثانیه مقاومت برای شروع کافی به نظر میرسد ولی به مرور زمان این مدت باید افزایش یابد.

 

خم شدن ۹۰ درجه به سمت زمین

این تمرین همچنین با نام Adho Mukha Svanasana هم نامیده میشود و یک تمرین بر پایه حرکات یوگا است و در کشش و انعطاف پذیری بدن نقش خیلی مؤثری دارد.
برای شروع این تمرین کف دست و زانو ها را بر روی زمین قرار دهید و سپس زانو را از زمین جدا کنید و وضعیتی مانند شکل زیر بگیرید. توجه کنید پاها باید اندازه ی عرض شانه ها باز شده باشند و انگشتان پا رو به جلو قرار گرفته باشند.

خم شدن 90 درجه به سمت زمین

سر در بین دو بازو قرار میگیرد و بازو ها با کمک کف دست به سمت جلو کشیده میشوند. تلاش کنید در این تمرین از نفس های عمیق استفاده کنید تا اکسیژن بیشتری به بافت ها برسد و تاثیر بیشتری داشته باشد.
حتما به یاد داشته باشید که کمر باید کاملا صاف باشد، فشار بر روی کف دست و انگشتان پا قرار متمرکز است و بدن کاملا کشیده شده است.
این تمرین را برای مدت چند نفس عمیق انجام بدهید و بعد از کمی استراحت دوباره تکرار کنید.

 

آویزان شدن

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم یکی از موانع افزایش قد، نیروی جاذبه ی زمین است. جاذبه در تمام ساعات شبانه روز بدن شما را تحت تاثیر قرار میدهد و باعث فشرده تر شدن بدن خواهد شد.

آویزان شدن

راه کار ساده ولی کاملا مؤثر برای حل این مشکل آویزان شدن میباشد. شما با این کار با کمک نیروی جاذبه وزن خودتان را به طور متعادل بین مفصل های بدن تقسیم میکنید و به آن ها اجازه میدید تا تحت کشش قرار بگیرند.
در حقیقت آویزان شدن یا معلق شدن یکی از راه های شناخته شده ای است که میتواند قد شما را بین یک تا سه اینچ (دو تا هشت سانتی متر) بلند تر کند.
برای این تمرین شما نیاز به یک میله ی افقی (میله بارفیکس) دارید و بدن باید کاملا کشیده شده باشد، در صورتی که جای کافی ندارید و نمیتوانید پاها را صاف و کشیده نگه دارید، زانوها رو خم کنید تا بدن کاملا آویزان شود.
توجه کنید که میله بارفیکس رو از جلو در مشت بگیرید نه از پشت.(مثل تصویر)

آویزان شدن

در حین اینکه آویزان شده اید تلاش کنید بازوها، شانه ها و مفصل لگن آزاد باشند یعنی هیچ فشار و انقباض اضافی در این نواحی وجود نداشته باشد و کاملا ریلکس باشید. این تمرین را هربار حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه و ۳ بار در روز انجام دهید.

حالت شنا بیرون از آب

این تمرین بر عضلات پشتی و پایینی بدن تمرکز دارد و آنها را درگیر میکند. برای شروع این تمرین بر روی شکم دراز بکشید و بدن را کاملا بکشید.

حالت یک دست و یک پا به صورت برعکس

بازوها را به سمت جلو کشیده به طوری که کف دست رو به زمین باشد و بازوی راست را بالاتر از بازوی چپ قرار بدهید. سپس پای مخالف را تاجایی که میتوانید از زمین جدا کنید و کشش را به ناحیه پا اعمال کنید. برای شروع سعی کنید این موقعیت را برای ۴ ثانیه حفظ کنید و در آینده به ۲۰ ثانیه برسانید و حتما به این مسئله توجه داشته باشید که حرکات باید به آرامی انجام داده شوند، ناگهانی کشش ایجاد نکنید، آرام آرام و ظرف مدت چند ثانیه کشش را زیاد کنید سپس ۴ ثانیه در حداکثر کشش باقی بمانید و بعد آرام آرام کشش را کم کنید و بدن را به حالت طبیعی برگردانید. این کار را برای هر دو دست و پا انجام بدهید.

 

بالاگرفتن لگن و شکم

این تمرین ، تمرین مورد علاقه ی فیتنس کاران است. تمرینی بسیار ساده ولی هنگامی که انجام میدهید کشش را کاملا در ستون فقرات، ماهیچه های پهلوها و لگن احساس خواهید کرد.

بالاگرفتن لگن و شکم

برای شروع این تمرین به پشت روی زمین دراز بکشید و شانه ها و بازوها را محکم به زمین بچسبانید. زانو ها را خم کنید و تاجای ممکن کف پا را که با زمین در ارتباط است به سمت لگن نزدیک کنید.
سپس پشت خود را به سمت بالا خم کنید تا لگن از زمین جدا شود و برای ۲۰ ثانیه در این وضعیت باقی بمانید و سعی کنید این زمان را در آینده به ۳۰ ثانیه ارتقا دهید.
با انجام بیشتر این تمرین کشش را حتی در بخش های جلویی لگن نیز احساس خواهید کرد.

خرید آنلاین
عنوانکتاب تمرینات ورزشی افزایش قد
محتویات
اسلاید آموزشی
پاسخ سوالات متداول
سایز۲.۱ مگابایت
قیمت۳۹۵۰ تومان
اجازه نامهتمامی حقوق مادی و معنوی نزد تولیدکننده‌ی محتوا محفوظ است.
مشاهده نمونه رایگان
گزارش اشکال در لینک

گفتگو پیرامون تمرینات افزایش قد به صورت طبیعی

(منتشر شده: 1272 | در انتظار تایید: 1)
محيا رحماني

سلام من الان دوازده سالمه قدم ١٦٨ من پريود شدم ايا قد من بلند ميشه ؟ أين ورزش ها خيلي اسان است چجوري قدم بلند ميشه؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام .واقعا این حرکات برای افراد بالای بیست سال اثر داره یا نه؟نمیخوام بیخودی امیدوار بشم و وقتم رو بزارم.ممنون میشم جواب بدین.۱۵۴ سانتم .۱۶۰ بشم کافیه.😑

پاسخ دهید

در پاسخ به ناشناس

سلام
همانطور که در مطلب و داخل نمونه‌ی کتاب عنوان کردیم، در صورت بسته بودن صفحات رشد شانس زیادی برای افزایش قد وجود ندارد (تقریبا نزدیک صفر).

پاسخ دهید
مریم

سلام من ۱۲ سالمه و قدم ۱۵۲ میخواستم ببینم بازم قد میکشم؟
اگه قد میکشم چقدر دیگه
قد مامانم ۱۷۰
قد بابام ۱۷۴

پاسخ دهید
Ѧґ

سلام.من ١۵سالمه و حدود ١۶۵قدمه.یکم اضافه وزن دارم.میخواستم بدونم اضافه وزنم قدمو نگه میدارع یا نع؟!و با این تمرینات قدم بلندترمیشع؟!

پاسخ دهید
Nager

من ۱۲سالم ولی مسابقه ی استانی دارم والیبال قدم باید ۱۶۰باشه الان ۱۴۹هست چکار کنم تا بعداز ماه رمضان

پاسخ دهید
رضا

با سلام من پسری هستم ۱۶ سال و ۵ ماه
قدم ۱۷۸ هست و وزنم ۵۷ کیلو قد پدرم ۱۸۰ و مادرم ۱۶۱ و ریش کامل در نیاوردم ولی سیبیل دارم گودی کمر هم کمی دارم لطفا میتونین بگین قدم چقدر دیگ میره تغریبا

پاسخ دهید
دوست

بله عزیزم

پاسخ دهید
رومینا

اگر می خواید قدتون بلند بشه تمرینات کششی و ورزش های ایروبیک و یوگا و بسکتبال رو انجام بدید حرکت سه گام بسکتبال عالیه
من ۲۳ سالمه و قدم ۱۷۷ و مربی ایروبیک هستم اگر می تونید روزی ۱۰۰ تا ۴۰۰ کا طناب بزنید تا میتونید پرش کنید و طبق گفته های این سایت حرکات کششی انجام دهید و اگر هم سن و سال من هستید و قدتون کوتاهه از امپول های سوما استفاده کنید

پاسخ دهید
فروغ

سلام من بیست سالمه وزنم ۵۰قدم ۱.۵۶چیکارکنم قدم بلندشه؟

پاسخ دهید
Ali

سلام من ۱۸سالمه قدم ۱۶۶هستش امکان داره قدم بلند تر شه لطفا کمکم کنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام عزیزم یه سالن بدن سازی برو و تا میتونی حرکات کششی انجام بده

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۰ است قد پدرم ۱۷۲ به نظرتون به ۱۹۰ میرسم.پسر هستم

پاسخ دهید
amir

میشه چند لحظه باهات بحرفم؟

پاسخ دهید
Alireza

سلام من ۱۴/۵سالمه قدمم ۱۴۷ قد مادرم ۱۵۵ وقد پدرم ۱۶۵ وزن خودمم ۴۷ دقیق به نظروتون من با انجام این حرکات دوساعته در روزود تغزیهم سالم مثل لبنیات قدم ۱۷۰ به بالا میشه چون که واقعا نا امید شودم خیلی ممنون میشم اگه کمک کنید😧😧😧😧

پاسخ دهید
Reza

سلام خسته نباشید.قرار بود که تحقیق کنید و مطلبی رو مبنی برافزایش قد از ناحیه پایین تنه رو دراختیار کاربران قرار بدین.خیلی ممنون

پاسخ دهید
ممنونم

سلام ممنونم ۱۷۰ با ۱۱ سال میخوام برسم ۱۹۲/۵ میرسم با تمرینات خوب شما. فقط ایستاده ایستادن هم تاثیر داره؟
خیلی؟

پاسخ دهید
ناشناس

من ۱۵ سالمه این حرکات کاملا موثر من امتحانش کردم و ازش جواب گرفتم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۵ سالمه اما قدم رشد چندانی نداشته

پاسخ دهید
هجران

برای گودی کمر یه ورزشی هست که بالش زیر زانوی پاها قرار بدیم اون چه جوریه

پاسخ دهید
سونیا

دوستان عزیز اگر کمتر از ۱۸ سال سن دارید نگران نباشید فقط کافیه هر روز ۳ نوبت که هر نوبت ۱۵ دقیقه هست تمرینات کششی انجام بدید یا پیلاتس نوبت ها رو رعایت کنید و حداقل ۱۰ ثانیه حرکت رو نگه دارید بعد از هر تمرین یک لیوان شیر بخورید راستی یادتون باشه بعد از تمرینات حداقل ۳ دقیقه دراز بکشید و فکر کنید دارید قد میکشید امیدتون رو از دست ندید و به هدفتون فگر کنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۶۰ می خواهم به ۱۷۰ برسه چی کار کنم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام کیحییسی از این تمرینات نتیجه گرفته؟؟

پاسخ دهید
سمانه

من ۱۳سالمه.قدم۱۴۹الانم پریودم ینی بلند میشم ؟چند سانت؟

پاسخ دهید
مهدی

سلام هلیا
من یه معلم ورزشم وبرای شاگردام همین ورزشو میگم این ورزش با تغزیه مناسب میتونه ۵سانت قدو بلند کنه

پاسخ دهید
سکوت

سلام یه سوال داشتم آویزان شدن از بارفیکس تا یک ماه به رشد قد میتونه کمک کنه وفقط صبح ها باشه اشکال نداره

پاسخ دهید
ناشناس

سلام عزیزان.افزایش قدتاسن ۱۸ سالگی هستش وبعدازاون متوقف میشه وورزش کردن وتغذیه مناسب تاثیرفوق العاده ای روی افزایش قدداره مخصوصا تمرینات کششی

پاسخ دهید
مهرداد

یا لی پریست ۱۶۲بهش میگن غول کوچک ببینید تمرینات سرشانه وکول ۱۰سانت بیشترهم اضاف میشه کم نیارید بریدسرچ کنید اینا قدشون درسته نگاشون کنی سرشونه هاشون با ی آدم قد بلند یکیه ..سرشونه وکول..دیگه من ۲۵سالمه تاالان ۱۵سانت سرشونه وکول اضاف کردم طی..اما بارفیقام هم قدیم شونه هامون یکیه تموم شدش ..

پاسخ دهید
مهرداد

بچه ها ماچراافکارمونو معطوف میکنیم روی ی چیز بابا چین وکره وژاپن نصف دنیارو خوردن همه قداشون ۱۵۰بلندشون ۱۶۰اصلا ب این موضوعات. اهمیت نمیدن آدمم داریم الان ۲متره همش رو ویلچره همش ظاهرهمش ظاهر آره میشه اتفاقا خوب هم میشه درهرسنی بلندشد الان شاون رای قهرمان پاورلیفتینگ جهان قدش۱۶۴اما ازبس کول کارکرده ۱۵سانت ب کولاش اضاف شده چندسانت هم مهره فقرات نگاش کنی کش تعجب میکنی مث قوله الگو منم همین بود تموم شدو رفت هیچ چیز نشد نداره نمیتونمو نمیشه و..الان قلب ومغزانسان روعوض میکنن اندام چیزی نیست خانمهاوآقایان میرن بدنسازی بگیدفقط تمرینات کول داخل برنامتون بنویسن دیگه نگید واسه چی اصلا توجه کردید ورزشکارای بدنسازی چرا ازهمه بلندترن ازبس هورمونو..ازاینجا سوماتروپین واینا میزنن طرف خودش جواب گرفته ب بقیه ک میرسه میگهاصلا امکان نداره این اشتباهه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من نرجس هستم قدم۱۵۷وزنم۵۳مادرم تقریبا هم قدمه ولی پدرم ۱۷۵سانتی متر خواهر وبرادرهام بلندن و خانواده ی پدریمم و مادریم بلندن من با این تمرین ها بلند میشم آیا

پاسخ دهید
رها

سلام من ۱۴ سالمه قد ۱۵۱ بنظرتون چند مدت باید این ورزش هارو انجام داد ؟ و اینکا چند سانت به رشدم اضافه میشه ؟:/

پاسخ دهید
سحر

کسی نتیجه ای گرفت یا ن؟

پاسخ دهید
عرفان

سلام من ۱۴سالمه قدم۱٫۸۰هستش آیا میتونم با این حرکات کششی که گذاشتید تا۲۰سالگی به۱٫۹۰برسم؟

پاسخ دهید

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین