تمرینات افزایش قد به صورت طبیعی

[ آخرین بازنگری ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ] [ نسخه چاپی ]

شما از اهمیت ورزش کردن برای حفظ سلامتی و همچنین افزایش قد و تناسب اندام آگاهی دارید. زمانی که شما ورزش میکنید، بدن شما هورمونی به نام هورمون رشد (HGH) را آزاد میکند و این کمپلکس هورمونی، رشد را در استخوان ها، ماهیچه ها، بافت ها و اندام ها اعمال کرده و باعث رشد کلی بدن شما خواهد شد و به بخش های غضروفی بدن هم استحکام بیشتری خواهد داد.
گرچه تمام تمرینات ورزشی این اثر را بر روی بدن شما خواهند گذاشت ولی برخی ورزش ها با نام ورزش ها و تمرینات کششی شناخته میشوند و بیشترین تاثیر آنها در افزایش قد خواهد بود. این تمرینات از این جهت مؤثر هستند که بیشتر بر عضوهایی تمرکز میکنند که قابلیت رشد بیشتری دارند، مانند ستون مهره ها و پاها.
استخوان ها در این نواحی با کمک غضروف ها به یکدیگر متصل شده اند و تمرینات کششی باعث میشوند شما این غضروف ها را از حالت فشرده خارج کنید (شما در اکثر ساعات شبانه روز ایستاده هستید و بدن تحت تاثیر نیروی جاذبه فشرده میشود) و با استحکام بخشیدن بیشتر به آن ها به افزایش قد در خودتان کمک کنید.

خرید کتاب آموزش تمرینات افزایش قد

این نکته بسیار مهم است و باید به خاطر بسپارید که انجام تمرینات کششی به صورت روتین و منظم، ضروری است. یعنی شما باید بر طبق برنامه و به طور منظم این تمرینات را انجام بدهید و زمان کافی را هم به این کار اختصاص دهید.
نکته ی مهم دیگر انجام درست این تمرینات است و ما سعی میکنیم در این مطلب راه های درست این تمرینات را برای شما شرح دهیم.

در مقاله قبلی ۳ حرکت و تمرین را بررسی کردیم و در اینجا در تکمیل مطلب قبلی، تمرینات بیشتری را آماده کردیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

تمریناتی برای بلند شدن قد

ایستاده خم شدن

این تمرین ساده و تاثیر گذار یکی از بهترین حرکات ورزشی برای آزاد سازی و درگیر کردن ستون فقرات است.

ایستاده خم شدن

این تمرین همچنین عضلات پشت ران، کشاله، زردپی های دو طرف پشت زانو، گردن و لگن را هم درگیر خواهد کرد.
برای شروع، کاملا صاف بایستید و پاها را اندازه ی عرض شانه ها باز کنید و کف دست را بر روی پشت ران قرار بدهید. به آرامی کف دست را به سمت پایین ببرید و تلاش کنید زانوها به هیچ عنوان خم نشوند و تاجایی که توانایی دارید پایین بروید و همان وضعیت را حفظ کنید. سعی کنید با کمک فشار دست که به پشت پا وارد میکنید سر را به سمت زانو نزدیک کنید ولی برای شروع زیاد فشار نیاورید؛ در صورتی که مشکلی در انجام این تمرین دارید حتما با پزشک مشورت کنید.
۳ نوبت در روز و هر نوبت ۳۰ ثانیه مقاومت برای شروع کافی به نظر میرسد ولی به مرور زمان این مدت باید افزایش یابد.

 

خم شدن ۹۰ درجه به سمت زمین

این تمرین همچنین با نام Adho Mukha Svanasana هم نامیده میشود و یک تمرین بر پایه حرکات یوگا است و در کشش و انعطاف پذیری بدن نقش خیلی مؤثری دارد.
برای شروع این تمرین کف دست و زانو ها را بر روی زمین قرار دهید و سپس زانو را از زمین جدا کنید و وضعیتی مانند شکل زیر بگیرید. توجه کنید پاها باید اندازه ی عرض شانه ها باز شده باشند و انگشتان پا رو به جلو قرار گرفته باشند.

خم شدن 90 درجه به سمت زمین

سر در بین دو بازو قرار میگیرد و بازو ها با کمک کف دست به سمت جلو کشیده میشوند. تلاش کنید در این تمرین از نفس های عمیق استفاده کنید تا اکسیژن بیشتری به بافت ها برسد و تاثیر بیشتری داشته باشد.
حتما به یاد داشته باشید که کمر باید کاملا صاف باشد، فشار بر روی کف دست و انگشتان پا قرار متمرکز است و بدن کاملا کشیده شده است.
این تمرین را برای مدت چند نفس عمیق انجام بدهید و بعد از کمی استراحت دوباره تکرار کنید.

 

آویزان شدن

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم یکی از موانع افزایش قد، نیروی جاذبه ی زمین است. جاذبه در تمام ساعات شبانه روز بدن شما را تحت تاثیر قرار میدهد و باعث فشرده تر شدن بدن خواهد شد.

آویزان شدن

راه کار ساده ولی کاملا مؤثر برای حل این مشکل آویزان شدن میباشد. شما با این کار با کمک نیروی جاذبه وزن خودتان را به طور متعادل بین مفصل های بدن تقسیم میکنید و به آن ها اجازه میدید تا تحت کشش قرار بگیرند.
در حقیقت آویزان شدن یا معلق شدن یکی از راه های شناخته شده ای است که میتواند قد شما را بین یک تا سه اینچ (دو تا هشت سانتی متر) بلند تر کند.
برای این تمرین شما نیاز به یک میله ی افقی (میله بارفیکس) دارید و بدن باید کاملا کشیده شده باشد، در صورتی که جای کافی ندارید و نمیتوانید پاها را صاف و کشیده نگه دارید، زانوها رو خم کنید تا بدن کاملا آویزان شود.
توجه کنید که میله بارفیکس رو از جلو در مشت بگیرید نه از پشت.(مثل تصویر)

آویزان شدن

در حین اینکه آویزان شده اید تلاش کنید بازوها، شانه ها و مفصل لگن آزاد باشند یعنی هیچ فشار و انقباض اضافی در این نواحی وجود نداشته باشد و کاملا ریلکس باشید. این تمرین را هربار حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه و ۳ بار در روز انجام دهید.

حالت شنا بیرون از آب

این تمرین بر عضلات پشتی و پایینی بدن تمرکز دارد و آنها را درگیر میکند. برای شروع این تمرین بر روی شکم دراز بکشید و بدن را کاملا بکشید.

حالت یک دست و یک پا به صورت برعکس

بازوها را به سمت جلو کشیده به طوری که کف دست رو به زمین باشد و بازوی راست را بالاتر از بازوی چپ قرار بدهید. سپس پای مخالف را تاجایی که میتوانید از زمین جدا کنید و کشش را به ناحیه پا اعمال کنید. برای شروع سعی کنید این موقعیت را برای ۴ ثانیه حفظ کنید و در آینده به ۲۰ ثانیه برسانید و حتما به این مسئله توجه داشته باشید که حرکات باید به آرامی انجام داده شوند، ناگهانی کشش ایجاد نکنید، آرام آرام و ظرف مدت چند ثانیه کشش را زیاد کنید سپس ۴ ثانیه در حداکثر کشش باقی بمانید و بعد آرام آرام کشش را کم کنید و بدن را به حالت طبیعی برگردانید. این کار را برای هر دو دست و پا انجام بدهید.

 

بالاگرفتن لگن و شکم

این تمرین ، تمرین مورد علاقه ی فیتنس کاران است. تمرینی بسیار ساده ولی هنگامی که انجام میدهید کشش را کاملا در ستون فقرات، ماهیچه های پهلوها و لگن احساس خواهید کرد.

بالاگرفتن لگن و شکم

برای شروع این تمرین به پشت روی زمین دراز بکشید و شانه ها و بازوها را محکم به زمین بچسبانید. زانو ها را خم کنید و تاجای ممکن کف پا را که با زمین در ارتباط است به سمت لگن نزدیک کنید.
سپس پشت خود را به سمت بالا خم کنید تا لگن از زمین جدا شود و برای ۲۰ ثانیه در این وضعیت باقی بمانید و سعی کنید این زمان را در آینده به ۳۰ ثانیه ارتقا دهید.
با انجام بیشتر این تمرین کشش را حتی در بخش های جلویی لگن نیز احساس خواهید کرد.

خرید آنلاین

توضیحاتکتاب تمرینات ورزشی افزایش قد
سایز۲.۱ مگابایت
قیمت۳۹۵۰ تومان
اجازه نامهتمامی حقوق مادی و معنوی نزد تولیدکننده‌ی محتوا محفوظ است.
پیش نمایش
39,500 ریال – خرید آنلاین
گزارش اشکال در لینک

احتمالا این مطالب برای شما جالب هستند

روشهای کوچک کردن شکم
کوچک کردن شکم و تقویت عضلات
داشتن زندگی شاد و شادتر زندگی کردن
برای شادتر بودن در زندگی این ۶ نکته را رعایت کنید
ورزش صورت برای تپل شدن و پر نشان داده شدن صورت
ورزش صورت برای لاغرتر شدن صورت
افزایش قد با ورزش و یوگا

گفتگو پیرامون تمرینات افزایش قد به صورت طبیعی

(منتشر شده: 1238 | در انتظار تایید: 178)
ناشناس

سلام من نرجس هستم قدم۱۵۷وزنم۵۳مادرم تقریبا هم قدمه ولی پدرم ۱۷۵سانتی متر خواهر وبرادرهام بلندن و خانواده ی پدریمم و مادریم بلندن من با این تمرین ها بلند میشم آیا

پاسخ دهید
رها

سلام من ۱۴ سالمه قد ۱۵۱ بنظرتون چند مدت باید این ورزش هارو انجام داد ؟ و اینکا چند سانت به رشدم اضافه میشه ؟:/

پاسخ دهید
سحر

کسی نتیجه ای گرفت یا ن؟

پاسخ دهید
عرفان

سلام من ۱۴سالمه قدم۱٫۸۰هستش آیا میتونم با این حرکات کششی که گذاشتید تا۲۰سالگی به۱٫۹۰برسم؟

پاسخ دهید
زهرا

سلام ۱۵ سالمه ۱۶۰قدمه برای رسین قدم به ۱۷۰چکار کنم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۵سالمه قدم ۱۶۰ چکار کنم زود قد بکشم ؟زود جواب بدین لطفا 😉

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۵۰ میتونم با حرکات ورزشی قدم رو افزایش بدم

پاسخ دهید
ابراهیم

من ۱۶سالمه وقدم ۱۶۲هست ووزنم۵۵کیلوگرم هستم می خواهم بدانم باحرکت این کارهاقدم بلندمی شه یانه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من دخترم و۱۴ سالمه وقدمم هم ۱۵۹ هستش چیکارکنم تا یک سال دیگه قدم به ۱۶۵ یا۱۶۶ برسم وچه ورزش هایی بایدانجام بدم ؟لطفا زود بگید .ممنون

پاسخ دهید
نگار

سلام من ۱۲ سالمه وقدم ۱۴۶سانت ووزن ۳۵کیلو ..میخام قدمو به ۱۷۰ برسونم ..آیامیشه؟چکار کنم ک به قد ایده الم برسم ؟به نظر شما قدم به اخرشه به چند میرسه ؟لطفا جواب بدین ؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ١٩سالمه بنظر شما با أين حركات كششي ميشه چند سانت بلند شد؟؟ممنونم

پاسخ دهید
باران

سلام من ۱۹ سالمه و قدم ۱۵۷ و همه خیلی منو مسخره میکنن الان من دانشجو هستم ولی بهم میگیرن انگار سال اول راهنمایی هستم تو رو خدا کمکم کنید

پاسخ دهید
ناشناس

من ۱۳سالمه و قدم ۱۵۰ . من برای رفتن به شغل مورد علاقم باید قد ۱۷۱داشته باشم با این ورزش ها می تونم به ۱۷۱ برسم

پاسخ دهید
محمد

سلام من‌۱۳سالمه وقدم ۱۵۱هست
آیا این ورزش ها میتونه باعث بلند شدن قدم بشه؟؟؟

پاسخ دهید
Dorna-kh

سلام.من۱۳سالمه ولی قدم ۱۳۶نمیدونم میتونم با ااین حرکت قدمو بلند کنم.ولی دبیر ورزشمون میگه قد ربطی به میله بارفیکس و….. نداره وفقط میتونیم با تغذیه مناسب رشد کافی داشته باشیم |=.|=.|=.|=…….

پاسخ دهید
امیر حسین

سلام من ۱۶ سلام قدم ۱۳۰ کوتاهم بازمخداروشکر.
ولی خیلی دوست دارم قدم بلند بشه
اگهاین تمرینارو انجام بدم قدم بلند میشه

پاسخ دهید
احمد

باسلام من۱۷سالمه قدم ۱۷۰سانته به نظرشماباانجام این تمرینات چندسانت به قدم اضافه میشه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من قدم ۱۵۷ هست ولی دوست دارم بلند تر بشم

پاسخ دهید
محمد

سلام مو ۱۳ یا ۱۴ ساله هستم این حرکت ها برای من فایده داره

پاسخ دهید
رضا

سلامدمن تازه وارد ۱۶ سال شد قدم ۱۶۳ است و وزنم ۵۵ کیلوگرم آی من با ورزش هایی که ارئه دادین میتوان به قد ۱۷۴ یا ۱۷۳ برسم……

پاسخ دهید
حسام

سلام من متولد ۱۳۷۹ هستم وقدم ۱۷۰ اگه این کارارو انجام بدم ممکنه یه چهار پنج سانت قدم بلند شه !!! حداقل ۱۷۵ بشم اخه من نسبت به سال پیش همین اندازه رشد داشتم

پاسخ دهید
ناشناس

ایاقدبلندمیشه…

پاسخ دهید
فاطمه

نه عزیز بیش از حد بلندی اگه رشدت توقف نکنه بیش ازحد بلند میشی .بنظرم برو دکتر تا رشدت متوقف بشه

پاسخ دهید
فاطمه

دوست عزیز منم همسن شما هستم قدم ۱۵۸است من دوست دارم خودم رو به ۱۶۵ برسونم نه بیشتر .

پاسخ دهید
AMIR S.T

سلام دوستان…من قدم۱۶۷هست…درست کم ولی راضیم رضای خدا…خدا وقتی طوطی و کلاغ آفرید…طوطی اعتراض کرد و اونیی ک میخواست شد…ولی کلاغ راضی بود ب رضای خدا…حالا کالاغ آزاد و طوطی تو ققس…هرکار خدا بی حکمت نیست…یاحق

پاسخ دهید
علیرضا

سلام ببخشید ممکنه قدم بلند بشه من ۱۳ سالمه دارم انجام می دم دردش زیاده فکر کنم فقط من اینطوریم چون که ۱۳ سالمه آیا ۱۳ ساله می شه انجام داد؟

پاسخ دهید
ناشناس

نه عزیزم به خودت امیدواری نده

پاسخ دهید
...

سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۸۴ هستش احساس میکنم قد کوتاهم چون پدرم با سن ۳۸ سال قدش ۱۹۶ هستش و مادرم با سن ۳۰ سال ۱۷۰ هستش من میتونم با این تمرین ها به قد پدرم برسم ؟؟

پاسخ دهید
فاطمه

بله خداوند برای هرکسی یک همسر آفریده

پاسخ دهید
a.r

سلام.من ۱۷ سالمه و ۳ ماه دیگه میرم توی ۱۸…قدم تقریبا ۱۷۷ هستش…مادرم۱۵۰ و پدرم ۱۷۰ قدشه و داییم هم ۱۷۸ قدشه…الان تقریبا بین هم سن های خودم یکمی کوتاه هستم…با ورزش تا چند سانت دیگه قدم بلندتر میشه؟

پاسخ دهید
neda

ینی میشه قدمون بلند شهههه😭😭😭

پاسخ دهید
Zahra

سلام من ۱۵سالمه و قدم ۱۵۵ چکار کنم که قدم ۱۷۰بشه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام…
من ۲۷سالمه و قد اَم ۱.۶۵ هست
الان من کلا افسرده ام واصلا اعتماد به نفس ندارم
اگه راهکار،پیشنهاد،دارویی میشناسید معرفی کنید ممنون میشم.

پاسخ دهید
آرزو

سلام نامزدم ۲۲ سالشه قدش ۱۶۵ با حرکات کششی و ورزشهایی مثل والیبال میتونه افزایش قد داشته باشه؟؟

پاسخ دهید
امید

سلام من ۲۸ سالمه ۱۷۸ هستم میخام ۵ سانته دیگه بلند تر بشم میشه با این تمرینات

پاسخ دهید
مهدی ۱۳۷۸

سلام من ۱۸سال دارم و قدم ۱۶۸میخوام قدم به۱۷۵برسد ایا قدم رشد میکند تو رو خدا یکی کمک کند

پاسخ دهید
امید

سلام من قدم ۱۷۳ هست و دقیقا ۱۴ سالو ۷ ماهمه ایا من نسبت به سنم قدم بلنده ؟وایا من بازم رشد میکنم؟

پاسخ دهید
ناشناس

ما قد کوتاها خیلی گناه داریم ☺😐

پاسخ دهید
علی

سلام علی هستم قدم ۱۷۰ وزنم ۶۰ برای اینکه قدم بلندتر بشه بهم کمک کنین ممنون

پاسخ دهید
Leila

سلام من ۱۸سالمه قدم۱۵۶هست ایا باانجام این تمرینات کششی قدم بیشتر میشه یانه؟؟؟ آیا راهی هست قدم بیشتر بشه؟؟؟

پاسخ دهید
شروین

سلام من۱۳سالو ۱۰ماهه قدم۱۵۷است مادرم۱۷۰پدرم۱۸۰ چیکار کنم قدم زود بلند شه تا چقدر رشد میکنم پسر هم هستم

پاسخ دهید
arash

سلام
کسایی که دنبال افزایش قد هستند اصلا مهم نیست که چند سالتونه با صفحات رشد بسته هم میشه افزایش قد داشت به شرطی اینکه نکته هایی رو که میگم به دقت دنبال کنید= کتاب زیر را دانلود کنید
http://s8.picofile.com/file/8307343118/Basic_Grow_Taller_System.pdf.html
دوم= تمرینات را دوبار در روز انجام دهید اول صبح وقتی که از خواب بیدار میشید دقت کنید صبح بلافاصله که از خواب بلند میشید حتی دست و صورتتون هم نشورید بلافاصله که چشم باز کردید باید تمرینات را انجام دهید توجه کنید بعد از اینکه چشم باز کردید باید تمرینات شروع کنید تنبلی نکنید دوم=قبل از خواب تمرینات را انجام دهید
اگر این کارها را به دقت دنبال کنید افزایش قد بین ۳ تا ۱۲٫۵را دارید تمرینات را تا رسیدن به نتیجه دلخواه انجام دهید

پاسخ دهید
محمدرضا

سلام من محمدرضا هستم ۱۷سالمه قدم۱۲۲ خیلی کوتاس از این بابتم خیلی خیلی ناراحتم وقتی میرم بیرون خجالت میکشم لطفا بگین من چاره ای دارم یان باید چیکار کنم تورو خدا جواب بدین

پاسخ دهید

در پاسخ به محمدرضا

سلام
تا زمانی که شانس دارید بهتره در این خصوص به متخصص مراجعه کنید.
چنین مواردی باید ریشه‌ای بررسی شوند و با تمرین ورزشی و… زمان را از دست خواهید داد.
موفق باشید.

پاسخ دهید
Mari

سلام من ۲۰سالمه.میخام قدم ۸الی۱۰سانت بلندشه…
باشروع حرکات کششی و خوردن عسل ژل رویال وشیر…به قد موردنظرم میرسم؟

پاسخ دهید
Maryam

سلام..من ازامروز حرکات کششی روشروع کردم.دوستان..انجام حرکات کششی وخوردن شیر وعسل ژل رویال روفراموش نکنید.

پاسخ دهید
حسین

سلام دوستان من ۱۵ سال و ۶ ماهمه حدود دو ماهه تمرینات ورزشی و کششی انجام میدهم و قدم ۱۷۳ سانتی متر هستش ایا میتونم تا ۲۰ سالگی ۱۸۵ سانتی متر بشم لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دهید
مینا

سلام من ۱۳ سالمه وقدم ۱۵۰٫ تا چند سانت دیگه میتونم بلند بشم؟

پاسخ دهید
سلیمان

سلام من سلیمان ۱۸ قد۱۵۲وزن ۴۴بایدچکارکنم

پاسخ دهید
هلیا

سلام من ۱۱سالم قدم ۱۴۸ یعنی قد بلند میشم تازه مرکز بارفیکس میزنم

پاسخ دهید

مرام‌نامه‌ی ارسال دیدگاه را رعایت کرده‌ام! (»نمایش مرام‌نامه)