تمرینات افزایش قد به صورت طبیعی

[ آخرین بازنگری ۲ بهمن ۱۳۹۵ ] [ نسخه چاپی ]

شما از اهمیت ورزش کردن برای حفظ سلامتی و همچنین افزایش قد و تناسب اندام آگاهی دارید. زمانی که شما ورزش میکنید، بدن شما هورمونی به نام هورمون رشد (HGH) را آزاد میکند و این کمپلکس هورمونی، رشد را در استخوان ها، ماهیچه ها، بافت ها و اندام ها اعمال کرده و باعث رشد کلی بدن شما خواهد شد و به بخش های غضروفی بدن هم استحکام بیشتری خواهد داد.
گرچه تمام تمرینات ورزشی این اثر را بر روی بدن شما خواهند گذاشت ولی برخی ورزش ها با نام ورزش ها و تمرینات کششی شناخته میشوند و بیشترین تاثیر آنها در افزایش قد خواهد بود. این تمرینات از این جهت مؤثر هستند که بیشتر بر عضوهایی تمرکز میکنند که قابلیت رشد بیشتری دارند، مانند ستون مهره ها و پاها.
استخوان ها در این نواحی با کمک غضروف ها به یکدیگر متصل شده اند و تمرینات کششی باعث میشوند شما این غضروف ها را از حالت فشرده خارج کنید (شما در اکثر ساعات شبانه روز ایستاده هستید و بدن تحت تاثیر نیروی جاذبه فشرده میشود) و با استحکام بخشیدن بیشتر به آن ها به افزایش قد در خودتان کمک کنید.

خرید کتاب آموزش تمرینات افزایش قد

این نکته بسیار مهم است و باید به خاطر بسپارید که انجام تمرینات کششی به صورت روتین و منظم، ضروری است. یعنی شما باید بر طبق برنامه و به طور منظم این تمرینات را انجام بدهید و زمان کافی را هم به این کار اختصاص دهید.
نکته ی مهم دیگر انجام درست این تمرینات است و ما سعی میکنیم در این مطلب راه های درست این تمرینات را برای شما شرح دهیم.

در مقاله قبلی ۳ حرکت و تمرین را بررسی کردیم و در اینجا در تکمیل مطلب قبلی، تمرینات بیشتری را آماده کردیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

تمریناتی برای بلند شدن قد

ایستاده خم شدن

این تمرین ساده و تاثیر گذار یکی از بهترین حرکات ورزشی برای آزاد سازی و درگیر کردن ستون فقرات است.

ایستاده خم شدن

این تمرین همچنین عضلات پشت ران، کشاله، زردپی های دو طرف پشت زانو، گردن و لگن را هم درگیر خواهد کرد.
برای شروع، کاملا صاف بایستید و پاها را اندازه ی عرض شانه ها باز کنید و کف دست را بر روی پشت ران قرار بدهید. به آرامی کف دست را به سمت پایین ببرید و تلاش کنید زانوها به هیچ عنوان خم نشوند و تاجایی که توانایی دارید پایین بروید و همان وضعیت را حفظ کنید. سعی کنید با کمک فشار دست که به پشت پا وارد میکنید سر را به سمت زانو نزدیک کنید ولی برای شروع زیاد فشار نیاورید؛ در صورتی که مشکلی در انجام این تمرین دارید حتما با پزشک مشورت کنید.
۳ نوبت در روز و هر نوبت ۳۰ ثانیه مقاومت برای شروع کافی به نظر میرسد ولی به مرور زمان این مدت باید افزایش یابد.

 

خم شدن ۹۰ درجه به سمت زمین

این تمرین همچنین با نام Adho Mukha Svanasana هم نامیده میشود و یک تمرین بر پایه حرکات یوگا است و در کشش و انعطاف پذیری بدن نقش خیلی مؤثری دارد.
برای شروع این تمرین کف دست و زانو ها را بر روی زمین قرار دهید و سپس زانو را از زمین جدا کنید و وضعیتی مانند شکل زیر بگیرید. توجه کنید پاها باید اندازه ی عرض شانه ها باز شده باشند و انگشتان پا رو به جلو قرار گرفته باشند.

خم شدن 90 درجه به سمت زمین

سر در بین دو بازو قرار میگیرد و بازو ها با کمک کف دست به سمت جلو کشیده میشوند. تلاش کنید در این تمرین از نفس های عمیق استفاده کنید تا اکسیژن بیشتری به بافت ها برسد و تاثیر بیشتری داشته باشد.
حتما به یاد داشته باشید که کمر باید کاملا صاف باشد، فشار بر روی کف دست و انگشتان پا قرار متمرکز است و بدن کاملا کشیده شده است.
این تمرین را برای مدت چند نفس عمیق انجام بدهید و بعد از کمی استراحت دوباره تکرار کنید.

 

آویزان شدن

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم یکی از موانع افزایش قد، نیروی جاذبه ی زمین است. جاذبه در تمام ساعات شبانه روز بدن شما را تحت تاثیر قرار میدهد و باعث فشرده تر شدن بدن خواهد شد.

آویزان شدن

راه کار ساده ولی کاملا مؤثر برای حل این مشکل آویزان شدن میباشد. شما با این کار با کمک نیروی جاذبه وزن خودتان را به طور متعادل بین مفصل های بدن تقسیم میکنید و به آن ها اجازه میدید تا تحت کشش قرار بگیرند.
در حقیقت آویزان شدن یا معلق شدن یکی از راه های شناخته شده ای است که میتواند قد شما را بین یک تا سه اینچ (دو تا هشت سانتی متر) بلند تر کند.
برای این تمرین شما نیاز به یک میله ی افقی (میله بارفیکس) دارید و بدن باید کاملا کشیده شده باشد، در صورتی که جای کافی ندارید و نمیتوانید پاها را صاف و کشیده نگه دارید، زانوها رو خم کنید تا بدن کاملا آویزان شود.
توجه کنید که میله بارفیکس رو از جلو در مشت بگیرید نه از پشت.(مثل تصویر)

آویزان شدن

در حین اینکه آویزان شده اید تلاش کنید بازوها، شانه ها و مفصل لگن آزاد باشند یعنی هیچ فشار و انقباض اضافی در این نواحی وجود نداشته باشد و کاملا ریلکس باشید. این تمرین را هربار حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه و ۳ بار در روز انجام دهید.

حالت شنا بیرون از آب

این تمرین بر عضلات پشتی و پایینی بدن تمرکز دارد و آنها را درگیر میکند. برای شروع این تمرین بر روی شکم دراز بکشید و بدن را کاملا بکشید.

حالت یک دست و یک پا به صورت برعکس

بازوها را به سمت جلو کشیده به طوری که کف دست رو به زمین باشد و بازوی راست را بالاتر از بازوی چپ قرار بدهید. سپس پای مخالف را تاجایی که میتوانید از زمین جدا کنید و کشش را به ناحیه پا اعمال کنید. برای شروع سعی کنید این موقعیت را برای ۴ ثانیه حفظ کنید و در آینده به ۲۰ ثانیه برسانید و حتما به این مسئله توجه داشته باشید که حرکات باید به آرامی انجام داده شوند، ناگهانی کشش ایجاد نکنید، آرام آرام و ظرف مدت چند ثانیه کشش را زیاد کنید سپس ۴ ثانیه در حداکثر کشش باقی بمانید و بعد آرام آرام کشش را کم کنید و بدن را به حالت طبیعی برگردانید. این کار را برای هر دو دست و پا انجام بدهید.

 

بالاگرفتن لگن و شکم

این تمرین ، تمرین مورد علاقه ی فیتنس کاران است. تمرینی بسیار ساده ولی هنگامی که انجام میدهید کشش را کاملا در ستون فقرات، ماهیچه های پهلوها و لگن احساس خواهید کرد.

بالاگرفتن لگن و شکم

برای شروع این تمرین به پشت روی زمین دراز بکشید و شانه ها و بازوها را محکم به زمین بچسبانید. زانو ها را خم کنید و تاجای ممکن کف پا را که با زمین در ارتباط است به سمت لگن نزدیک کنید.
سپس پشت خود را به سمت بالا خم کنید تا لگن از زمین جدا شود و برای ۲۰ ثانیه در این وضعیت باقی بمانید و سعی کنید این زمان را در آینده به ۳۰ ثانیه ارتقا دهید.
با انجام بیشتر این تمرین کشش را حتی در بخش های جلویی لگن نیز احساس خواهید کرد.

خرید آنلاین

توضیحاتکتاب تمرینات ورزشی افزایش قد
سایز۲.۱ مگابایت
قیمت۳۹۵۰ تومان
اجازه نامهتمامی حقوق مادی و معنوی نزد تولیدکننده‌ی محتوا محفوظ است.
پیش نمایش
39,500 ریال – خرید آنلاین Loading
گزارش اشکال در لینک

احتمالا این مطالب برای شما جالب هستند

ورزش صورت برای لاغرتر شدن صورت
تمرینات ورزشی 6 دقیقه ای مخصوص گرم کردن بدن
گودی کمر و تمرینات ورزشی برای برطرف کردن آن
برای افزایش قد بعد از ۲۵ سالگی چه باید کرد؟
افزایش قد ، تبلیغات فریبنده یا واقعی؟
کوچک کردن شکم و تقویت عضلات

گفتگو پیرامون تمرینات افزایش قد به صورت طبیعی

(منتشر شده: 1016 | در انتظار تایید: 4)
ناشناس

سلام من ۱۶ سال دارم و قدم ۱۶۴ هستش.میخواستم بدونم چکار کنم ک قدم بلند تر بشه.اصلا راهی هست؟؟؟قدم از این بلندتر میشه؟؟؟؟

پاسخ دهید
یسنا

سلام من ١۵ سالمه قدم ١۵۶ هستش وزنم ۵٠ پدرم زیاد بلند نیست
هنوز جای رشد دارم؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
مهدی

باسلام.من۱۴سال دارم و وزنم۴۵کیلو وقدم۱۵۴سانتی متر است.وهرروز ورزش یک لیوان مولتی ویتامین و سبزیجات و… میخورم.ایا قد من در چنین وضعیتی مناسب است؟ومیتوانم بااین روش ها قد خودمو افزایش دهم؟

پاسخ دهید
مهنا

من ۱۲/۵سالمه قدم۱۵۸ رفتم پیش غدد گفت رشدت متوقف شده خودم خیلی زیبا هستم .چیکار کنم؟ممکنه دیگه رشد نکنم؟

پاسخ دهید
ترنم

سلام من ۱۶سالمه وزنم ۴۸قدم ۱۵۰٫باتوجه به اینکه خانوادم قدی. بین ۱۶۰تا۱۷۵دارن احتمال افزایش قد دارم؟
شربت های کلسیم و ویتامین هم استفاده میکنم و تغذیه ام خوبه ورزشم مداوم انجام میدم..

پاسخ دهید
محمد

سلام من محمد هستم ۱۷سالمه راستش. قد من ۱۶۴بود با تمرینات ساده مثل بارفیکس الان ۱۷۲شده الانم خیلی راضیم راستش. پنج ماه روزی پنجاه تا تو بیس سی دقیقه رفتم با تشکر محمد ۱۷ ساله

پاسخ دهید
amir

سلام من تازه رفتم به ۱۶سالگی اما قدم ۱۵۷ حالا با این تمرینات قدم بلند میشه یا باید دارو مصرف کنم.؟

پاسخ دهید
Mehrnaz

سلام من ۱۵سالمه و قدم ۱۶۸هنوزم میتونم قد بکشم با این حرکات !!!واقعا انجام بدی قدم بلند تر میشه😐

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من شروع کردم به تمرین رشد قدام علاوه بر ورزشهای کششی شنیدم که از راه تصورسازی هم میشه افزایش قد داشت حتی در بیست نه سالگی در در ضمن جواب این دوستان را کجا باید بخونم

پاسخ دهید
رها

سلام من ۲۳ سالمه و قدم ۱۵۴ هستش میخام حتما بلندتر بشم چه راهی ب من علاوه براین ورزشا پیشنهاد میکنید ممنونم اگه جواب بدین

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من دختره ۱۸ساله هستم قدم ۱۴۳چکار کنم تا قدم بلند شه؟؟؟؟

پاسخ دهید
اسامه

سلام من ۱۶ سال دارم قدم۱۵۲و وزنم۵۲کیلو هستم برای رشد بیشتر چه کار باید بکنم

پاسخ دهید
زهرا

سانسوراتونو برم
من این حرکات رو انجام دادم ولی قدم سالی ۶ سانت بیشتر رشد نمیکنه چع کنم؟
البته هنوز ۱۴ سالمه و به بلوغ هم نرسیدم.
با تشکر

پاسخ دهید
حسن

سلام.من ۱۳ سالمه قدم ۱۶۱یا۱۶۲ هست.به نظرتون قدم خوبه یا کوتاهم.هنوز هم به بلوغ نرسیدم.این ورزش هارو اگه انجام بدم ممکنه تا چه حد دیگر قدم بلند تر بشه؟

پاسخ دهید
سارا

فرمولتون چیه
ایدی تلگرام رو پیدا نکرد

پاسخ دهید
فاطی

سلام دختر من ۲۰ ساله است قدش ۱۶۰تو را بخدا بگید جای امید است بازم قد بکشه ممنون اگر جواب بدید

پاسخ دهید
رضا

من قدم ۱۷۰ وزن ۵۹ و ۲۲سالمه آیاقدم افزایش میابد باحرکات کششی ؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
علی

سلام من یک هفته هست رفتم تو هجده سال قدم ۱۶۲ عکس هم از صفحات رشد گرفتم دکتر گفت بازه حالا چی کار کنم قدم به ۱۷۰ برسه میرسه؟؟

پاسخ دهید
pany

سلام من ۱۳ سال دارم و قدم ۱۶۷ هروز هم مولتی ویتامین میخورم آیا می توانم با این روش ها بلند تر شم ؟

پاسخ دهید
مهدی

سلام ببخشید یک سوال ممکنه صفحات رشد قبل از ۱۶ سالگی بسته بشه؟

پاسخ دهید
محدثه

سلام من یه خانم۱۷ ساله هستم میخواستم بدونم آیا قد من بلند تر میشود بعضی ها میگن وقتی دختر ها به سن بلوغ میرسن دیگه بلند تر نمیشن میخواستم بدونم راسته تورو خدا کمکم کنید از کوتاهی قد رنج میکشم

پاسخ دهید
رویا

سلام من ۱۶ سال سن دارم و قدم ۱۵۵cmاست اگ این حرکتهارو تو دو ماه انجام بدم آیا قدم چن سانت افزایش پیدا میکنه¿¡

پاسخ دهید
علی

درود
من ۱۶ سالمه و الان ۱۸۴cm قد دارم، خیلیا میگن آدم بیشتر قدشو تا ۱۶ سالگی میکشه..
من امکان داره چقدر دیگه قد بکشم؟ امکان داره ۴-۵ سانتر دیگه هم قد بکشم؟
لطفا کمک کنید!!!

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من الان ۱۵ سالمه وقدم ۱۶۰ هسته و قد پدر و مادرم ۱۷۰ و ۱۶۰ خسته می‌خواستم بدونم با انجام این ورزش ها در یکماه در هرروز ۲۰ دقیقه در یکماه حداکثر چقدر بلند میشم لطفا جواب بدهید

پاسخ دهید
طاها

سلام
من۱۵ سال سن دارم و قدم ۱۸۰ و وزنم ۶۰ هست خورد و خوراکم خوبه ولی زیاد خواب خوب و مناسبی ندارم ورزش هم انچنانی نمی کنم پدر و مادم هم قدشون ۱۷۵ هست
ایا قد من بلند تر میشه ؟ اگر بدنسازی و تناسب اندام برم مانع رشد قدم میشه ؟

پاسخ دهید
سعیدجعفر

سلام اره تاثیرداره مخصوصاکونکفوالبته تغذیه مناسب باشه جلوقدنمیگیره

پاسخ دهید
سامی

ورزش های رزمی که قد شما را بلند میکند ورزش بوکس است اما من بدن سازی میروم ومن ۱۳ سالم است قد ۱۷۳ و وزنم ۵۷ کیلو است یادت باشد باید وزنت به قدت بخوره عجله نکن قد خانوما آخرش ۱۷۰ است

پاسخ دهید
مهندس

سلام من تو نوزده سالگی دکتر رفتم گفتن صفحات رشدت بسته شدن و اما تا الان نتونستم بیخیال بشم خلاصه الان تو بیست سالگی طی چند ماه تونستم قدمو از ۱۶۳به ۱۶۸ برسونم .به حرفای ناامید کننده گوش نکنید من بهترین فرمول رو برای خودم پیدا کردم شاید به درد خیلیا هم بخوره . اینم تلگرامم :@Hg_Hormon

پاسخ دهید
سمیرا

سلام.من پنج شش ماهه که این ورزش ها را انجام دادم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم.چیکارکنم؟یعنی بازم باید ادامه بدم

پاسخ دهید
مهدیس

سلام
من یه دختر۱۳ساله هستم که قدم ۱۵۲و وزنم ۴۸ کیلو.
میخواستم بدونم ایا ورزش های رزمی روی بلند شدن قد تاثیر داره؟
ممنون میشم اگه زودتر جوابمو بدید.با تشکر از سایت خوبتون.

پاسخ دهید

مرام‌نامه‌ی ارسال دیدگاه را رعایت کرده‌ام! (»نمایش مرام‌نامه)