کیست تخمدان و درمان آن

[ آخرین بازنگری ۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ ] [ نسخه چاپی ]

کیست تخمدان ساختمان های کیسه مانند پر از مایع در تخمدان هستند. واژه کیست به ساختمانی پر از مایع اطلاق می شود. بنابراین تمام کیست های تخمدان حداقل حاوی مقداری مایع هستند.

چه عواملی سبب ایجاد کیست های تخمدان می شوند ؟

کیست های تخمدان به دلایل متعددی ایجاد می شوند. شایع ترین نوع، کیست فولیکولار است که از رشد یک فولیکول نتیجه می شود. فولیکول یک کیسه پر از مایع طبیعی است که حاوی یک تخمک است. کیست های فولیکولار هنگامی که فولیکول در طی چرخه قاعدگی بیش از حد طبیعی رشد می کند و برای آزاد سازی تخمک باز نمی شود تشکیل می شود.
معمولاً کیست های فولیکولار در طی چند روز تا چند ماه به خودی خود برطرف می شوند. کیست ها می توانند در اثر جراحت یا نشت عروق خونی کوچک به درون کیسه تخمک حاوی خون باشند ( کیست های هموراژیک یا اندومتریوئید). گاه گاه بافت های تخمدان برای تشکیل بافت های دیگر بدن مانند مو یا دندان به صورت غیر طبیعی رشد می کنند. کیست هایی با این بافت های غیر طبیعی کیست های درموئید نامیده می شوند.

 

علایم کیست تخمدان چیست؟

بیشتر کیست ها هرگز مشخص نمی شوند و بدون اینکه زنان بدانند که به این کیست ها مبتلا هستند برطرف می شوند. هنگامی که یک کیست علایم ایجاد می کند، درد در شکم یا لگن شایع ترین علامت است. درد می تواند در اثر پارگی کیست، رشد سریع و اتساع آن، خون ریزی به درون کیست یا پیچ خوردن کیست در اطراف منبع خونی آن ایجاد شود.

کیست تخمدان چیست

کیست تخمدان – تخمدان بزرگ شده و حاوی مایع است

کیست تخمدان چگونه تشخیص داده می شود؟

بیشتر کیست ها به وسیله اولتراسوند تشخیص داده می شوند که بهترین تکنیک تصویربرداری برای شناسایی کیست های تخمدانی است. اولتراسوند یک روش تصویربرداری است که از امواج صوتی برای ایجاد تصاویری از ساختمان های درون بدن استفاده می کند. تصویربرداری اولتراسوند بدون درد است و هیچ ضرری ندارد.
هم چنین می توان کیست ها را با روش های دیگر تصویربرداری مانند اسکن CAT یا اسکن MRI شناسایی کرد.

پزشک چگونه می تواند تصمیم بگیرد که یک کیست تخمدانی خطرناک است ؟

اگر زنی در دهه چهارم زندگی خود یا حتی جوان تر باشد و قاعدگی های منظم داشته باشد،، بیشتر توده های تخمدانی « کیست های تخمدانی عملکردی » خواهند بود که در حقیقت غیر طبیعی نیستند. این کیست ها با جریان تخمک گذاری که در چرخه قاعدگی رخ می دهد ارتباط دارند و معمولاً در طی چرخه قاعدگی بعدی خود به خود ناپدید می شوند.
بنابراین به خصوص در زنانی که در دهه دوم و سوم زندگی خود هستند این کیست ها در چند چرخه قاعدگی بررسی می شوند تا مشخص شود آیا از بین رفته اند یا نه. چون قرص های ضد بارداری خوراکی تا حدودی با جلوگیری از تخمک گذاری عمل می کنند، پزشکان انتظار نخواهند داشت که زنان مصرف کننده ضد بارداری های خوراکی «کیست های تخمدانی عملکردی» داشته باشند.

بنابراین ممکن است به زنانی که در حین مصرف قرص های ضد بارداری خوراکی به کیست های تخمدان مبتلا می شوند توصیه شود که به جای پایش از طریق اولتراسوند لگن یا جراحی، معاینه شوند.
عوامل دیگری نیز وجود دارند که در کنار سن زن یا مصرف ضد بارداری های خوراکی به ارزیابی کیست های تخمدانی کمک می کنند.

کیستی که در اولتراسوند شبیه یک کیسه ساده پر مایع به نظر می رسد، در مقابل کیستی با بافت سخت در داخل آن، به احتمال زیاد خوش خیم است. بنابراین اولتراسوند نیز در تشخیص این که تومور تخمدانی جدی است یا نه نقش دارد.
سرطان تخمدان در زنان جوان تر از ۴۰ سال نادر است. کیست های تخمدانی که پس از ۴۰ سالگی ایجاد می شوند نسبت به قبل از آن شانس بالاتر سرطانی بودن را دارند، اگرچه بیشتر کیست های تخمدان حتی پس از ۴۰ سالگی خوش خیم هستند.
آزمون خونی CA-۱۲۵ می تواند به عنوان مشخصه ای برای سرطان تخمدان به کار رود، اما غیر طبیعی بودن آن همیشه به معنی وجود سرطان نیست. اولاً بسیاری از بیماری های خوش خیم در زنان در سنین باروری می تواند سبب افزایش CA۱۲۵ شود، بنابراین CA-۱۲۵ یک آزمون اختصاصی به خصوص در زنان جوان نیست. عفونت های لگن، فیبروئید های رحم، بارداری، کیست های خوش خیم تخمدان (هموراژیک) و بیماری های کبد همگی بیماری هایی هستند که ممکن است در غیاب سرطان تخمدان سطح CA-۱۲۵ را افزایش دهند.

ثانیاً حتی در صورت ابتلا زن به سرطان تخمدان، تمام این سرطان های تخمدان سبب افزایش سطح CA-۱۲۵ نمی شود. علاوه براین، سطوح CA-۱۲۵در زنان مبتلا به سرطان سینه، ریه و پانکراس نیز به صورت غیر طبیعی بالا می رود.

کیست تخمدان چگونه درمان می شود؟

بیشتر کیست های تخمدان در زنان در سنین باروری کیست های فولیکولار هستند که به طور طبیعی در عرض ۱ تا ۳ ماه از بین می روند. اگرچه ممکن است این کیست ها پاره شوند، به ندرت علائم ایجاد می کنند. این کیست ها خوش خیم هستند و مشکلاتی ایجاد نمی کنند.
در زنانی که هیچ علائمی ندارند این کیست ها را می توان همزمان در طی آزمایش لگن تشخیص داد. تمام زنان در مقاطعی از زندگی به کیست های فولیکولار مبتلا می شوند.

در زنان در سنین باروری، معاینه کیست فولیکولار معمولاً در چند چرخه قاعدگی انجام می شود زیرا در این گروه سنی این کیست ها شایع و سرطان تخمدان نادر است. گاهی اوقات کیست های تخمدانی در زنان غیر یائسه حاوی مقداری خون است که کیست های هموراژیک نامیده می شوند. کیست های هموراژیک به سرعت برطرف می شوند.
به منظور تعیین استراتژی درمانی برای کیست های تخمدان از اولتراسوند استفاده می شود زیرا این روش می تواند به تشخیص این که این کیست، کیست ساده یا ترکیبی است کمک کند. کیست ساده که در بیماری های خوش خیم دیده می شود فقط حاوی مایع بوده و بافت جامد ندارند اما کیست ترکیبی بافت جامدی دارد که به پایش و احتمالاً جراحی نیاز دارد.
به طور خلاصه درمان ایده آل کیست های تخمدان به سن زن، اندازه کیست (و تغییر اندازه) و ظاهر کیست در اولتراسوند بستگی دارد.

درمان می تواند شامل معاینه ساده یا ارزیابی آزمون های خونی مانندCA-۱۲۵ باشد که به تشخیص پتانسیل ابتلا به سرطان کمک می کند.

در صورت ایجاد درد شدید، از بین نرفتن خود به خود یا مشکوک بودن تومور، می توان آن را با لاپاراسکوپی یا در صورت نیاز با لاپاراسکوپی باز خارج کرد. به مجرد خارج کردن کیست، تومور به یک پاتولوژیست ارجاع داده می شود تا به منظور تشخیص نهایی نوع کیست موجود، بافت را در زیر میکروسکوپ آزمایش کند.

● کیست های تخمدان در یک نگاه

▪ کیست های تخمدان ساختمان های کیسه ای شکل پر از مایع هستند.
▪ کیست های تخمدان به دلایل مختلفی تشکیل می شوند.
▪ در صورت بروز علایم، درد در شکم یا لگن از شایع ترین علایم هستند.
▪ بیشتر کیست ها به وسیله اولتراسوند تشخیص داده می شوند.
▪ درمان کیست های تخمدان از معاینه و پایش تا جراحی متغیر است.

منبع:
مترجم دکتر نگار اصغربیک
محیا نیوز

احتمالا این مطالب برای شما جالب هستند

درد قاعدگی چیست و چطور آنرا متوقف کنیم یا کاهش دهیم
افزایش سایز آلت، حقایقی که لازم است بدانید
چرخش بیضه در کیسه بیضه چیست و چطور درمان میشود ؟
قاعدگی نامنظم چیست و چه علت هایی دارد؟
آناتومی دستگاه تولید مثل و اندام جنسی زنان
روش محاسبه ی روز تخمک گذاری با استفاده از تقویم
انزال زودرس (زود هنگام) چیست؟

گفتگو پیرامون کیست تخمدان و درمان آن

(منتشر شده: 551 | در انتظار تایید: 0)
ز ت

سلام من 25 سالمه و مدتی است درطرف راست شکمم درد شدید دارم. ک این درد بد از هر بار نزدیکی شدید تر میشود و حالا دو روز است که حالت تهوع و سرگیجه دارم .لطفا رهنماییکنید. باتشکر

پاسخ دهید
yekta

سلام من24سالمه و مجردم وجودتعداد زیادی فولیکول ریز در رحمم باعث تعویق دوماهه در دوران پریودیم شده 14روره که با تجویز پزشک دو تا آمپول پروژسترون استفاده کردم اما با وجود درد زیاد ذ ناحیه شکم لگن و کمر هنوز پریود نشدم حتی قرصهای زیترومایسین و مترانیدازول هم استفاده کردم اما هر روزی که میگذره عصبی تر و بیقرار تر میشم و هنوز که هنوزه پریود نشدم لطفا راهنمایبم کنید ممنون.

پاسخ دهید
شفیعی

سلام من دختری هستم 33 ساله ، چهار ساله که ازدواج کردم ، قاعدگیم فروردین ماه 18 و اردیبهشت ماه 17 شدم ولی توی خردادماه یکبار 5 خرداد شدم که سه روز خونریزی بینی داشتم و 31 خرداد ماه که دو رور خونریزی داشتم ، رفتم دکتر سونوگرافی کردم الان میگن کیست 26 میلی متر دارم ولی دکتر میگه مهم نیست میتونی باردار بشی ؟
ولی من میخواهم بپرسم آیا با کیست هم میشود باردار شد ؟ من میخواهم طبیعی زایمان کنم چکار کنم ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شفیعی

سلام
کیست مانع بارداری نیست، میتونید باردار بشید و ارتباطی هم با زایمان طبیعی ندارد. نگران نباشید.
از اینکه تصمیم درست را اتخاد کردید (زایمان طبیعی) به شما تبریک عرض میکنیم.

پاسخ دهید
اذين

سلام من ٤٦ سالمه و الان مدت چهار ساله كه همسرمو از دست دادم تا قبل از فوت همسرم من اصلا نميدانستم چه جورى قرص باردارى استفاده كنم اما بعد از فوت همسرم به تخمدان پلى كيستيك دچار شدم سوالى كه از شما دارم اينه كه من چكار كنم كه از شر اين معضل خلاص بشم موهام بشدت در حال ريزش هستن ، پوستم لك اورده در ضمن من كم كارى تيروئيد هم دارم كه تحت درمان هستم بمدت دوازده سال و طحال هم ندارم براثر تصادف . دكتر زنان براى كيست مراجعه كردم قوص ياسمين دادن سه دوره مصرف كردم خوب شد اما مجددا بعد دو دوره دچار شدم . لطفا منو راهنمايي بكنيد

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به اذين

سلام
تخمدان پلی کیستیک میتونه در دورهای متفاوتی ایجاد بشه و یا وجود داشته باشه که معمولا با دارو درمان میشود. بهتر است مجددا به پزشک زنان مراجعه فرمایید.

پاسخ دهید
ف2.از کردستان

سلام حدود دو ماه پیش به مدت سه روز خیلی لخته خون زیاد داشتم و دوران قاعدگیم هم مدت دو ماهه که نامرتبه ضمناً حدود 40 سال سن و مجردم سونوگرافی دادم گفات کیست داری و با اینکه قرص ld مصرف می کنم آیا برای آینده که ازدواج کنم مشکلی برایم برای بارداری بوجود نمیاد؟لطفا راهنماییم کنید. و ضمناً دلیل اون لخته خون زیاد چی بود ممنونم اگه راهنماییم کنید

پاسخ دهید
زینب

سلام توروخدادرموردکیست تخمدان عوارض ودرمانش بگیدبرای بارداری خطرداره بایدچکارکنم

پاسخ دهید
ستاتيرا

سلام من ١٥سالمه بريودام نامنظمه بعضي وقتا ترشح جسبناك دارم كه بهم جسبيده هستن وكشدار ميباشن اينا كيسته علايم دقيق كيست جيه؟

پاسخ دهید
M

سلام
میخواستم بدونم با وجود یه کیست 4 در 4 سانتی متر در تخمدان سمت راست میتونم رابطه ی جنسی داشته باشم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به M

سلام
کیست ارتباطی با ناتوانی در عمل جنسی ندارد.

پاسخ دهید
سمیه

سلام من30سالمه یک ماهه زیرشکمم درد میکنه دکتررفتم بهم گفتن عفونت دارم داروتجویزکردن یه هفته خوب بودم دوباره دلدردم شروع شده بعضی وقتهاپای سمت راستم خیلی درد داره.ممکنه کیست باشه لطفا پاسخ دهید.ممنون.

پاسخ دهید
مهسا*

سلام من حدود دوسال قبل از درد شدید ب دکتر مراجمه کردم و گفت تخمدان راستم کیست خونی داره.و برام قرصLdتجویزکرد.مصرف کردم و خوب شدم چندوقت بعد دوباره دردداشتم دکتر رفت گفت ک کیست دارم.دوباره قرص مصرف کردم خوب شدم الان گاهی درد دارم کیست گفتن ندارم ولی جای کیست قبلی خیلی درد میاد گاهی.علتش چیه ممنون میشم جواب بدین.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام ببخشیدمیخواستم ببینم دارویی هست که کیست روکوچک ترکنه؟
ممنون میشم پاسخ بدید

پاسخ دهید
فاطمه م.

سلام به شما من 21 سال دارم ومجرد هستم و حدوداً 4 ماه قبل توسط معاینه سنوگرافی فهمیدم که کیست رحمی دارم و دکتور برام قرص ضد بارداری داد بعد از استفاده قرص زمانیکه پریود شدم کیست بشکل یک پرده از بدنم خارج شد که اندازش مثل یک گردو بود وخیلی سوزش داشتم من میترسم از این که در هنگام پایین شدن به پرده بکارت آسیب نرسانده باشد لطفا خواهش میکنم جوابمو بدین .سپاس.!

پاسخ دهید
فاطمه محمدی

سلام من 21 سال دارم ونامزد هستم .4 ماه قبل به بهانه تکرار ادرار که داشتم معاینه سنوگرافی مثانه دادم و در نتیجه معلوم شد که کیست دارم که در لوله های رحمی ام در دو طرف قرار دارد و با استفاده از ادویه تکرار ادرارم خوب شد ودر اوایل کیستها 5 سانت بودن و حالا 3 سانت اند و آیا این کیست ها و ادویه های زیاد که استفاده کردم باعث نازایی نمیشه خیلی نگرانم لطفا چکار کنم

پاسخ دهید
فاطمه

سلام من 27 سالمه تقریبا هفت سال پیش دکتر گفت کیست تخمدان سمت راست دارم که خونریزی هم داره بشدت هم درد داشتم دارو دادن گفتن کیست با دارو میره و برمیگرده هرچقدر هم دارو مصرف کنم میره و برمیگرده و نیازی هم به عمل نیست تا چهار سال پیش 3سانت بود. از اون به بعد مواقع عادت ماهانه سمت راستم زیر دلم خیلی درد میکنه تازگیا مدام درد میادو میره. حدود سه ماه بطور عجیبی و بدون تغییر در برنامه غذایی شش کیلو اضافه وزن پیدا کردم بیشتر شکمم بزرگ شده دوماهه کمردرد ناحیه سمت راست پشت کمرم به صورت خیلی شدید پیدا کردم که درد به سمت راست شکم هم میاد احتمال دیسک دادن که ام ار ای نرمال بود. احتمالش هست اضافه وزن و درد شدید کمرم مربوط به کیست باشه؟ممنون از وقتی که برام گذاشتین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فاطمه

سلام
باید بررسی بشه، کیست به تنهایی نمیتونه عامل افزایش وزن باشه ولی تغییرات هورمونی میتوانند. باید به پزشک مراجعه کنید تا معاینه کنند.

پاسخ دهید
نادیا

سلام من ۲۰سالمه ۲ساله ازدواج کردم ۴ماهه پریودنشدم وباردارهم نیستم دکترهاگفتن کیست داری و۲بسته قرص روکین بهم دادن ایامشکل کیستم حل میشه بعداتمام قرص هاومیتونم بارداربشم لطفاجواب بدید

پاسخ دهید
مرجان

سلام.من 24دارم.از اول پریود شدنم نامنظم بوده.الانم که 4ماهه پریود نشدم.خارش شدیدم دارم.یه راه درمان بهم بگید .مرسی

پاسخ دهید
حانیه

سلام من 17 سالمه و مجردم .امروز برای دردی که سمت راست شکمم داشتم رفتم سونو گرافی و گفتن که شما کیست هموراژیک داشتید وپاره شده جواب درستی به من ندادند وگفتن مشکلی نیست ولی من دلم شور میزنه میخواستم بدونم واقعا مشکلی نیست؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من در دوران پریودیم دردهای خیلی شدیدی دارم به خصوص در روزهای اول با اینکه ازدواج کردم ولی این دردها از بین نرفته اند به نظر شما علت آن می تونه کیست باشه؟

پاسخ دهید
سحر

سلام من 28 سالمه من هیچ وقت پریود نمیشم مگر با قرص سیپروترون کامپاند.الان 12ساله دارم قرص میخورم .پی سی او هستم.چون خیلی وقته قرص مصرف میکنم برام خطرناک نیست؟
دکتر بهم گفته باید همیشه بخوری چون نخوردنش ضرر داره
6ماه دیگه عروسیمه استرس اینکه باردار نشم بیچارم کرده.
6ماه متفورمین مصرف کردم اما باعث چاقیم شد دیگه مصرف نکردم خواهش میکنم راهنماییم کنین یعنی میشه بچه دار شم؟

پاسخ دهید
نگار

با عرض سلام و خسته نباشید
قصد باردار شدن داشتم و در این حین دچار لکه بینی شدم. با انجام سونوگرافی متوجه شدم کیست تخمدان (PCO) دارم. چند روزه در حال مصرف دارو زیر نظر پزشک هستم و هنوز لکه بینی دارم. خواستم بپرسم این لکه بینی تا کی ادامه داره؟ و این که از 3 ماه پیش شروع به خوردن قرص اسیدفولیک کردم و با توجه به این که هنوز باردار نشدم خوردن این قرص را ادامه بدم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ دهید
عسل

سلام من 16 سالمه من دارای کیست فونکسیونل در سمت چپ به اندازه 2سانتی مترهستم دکترم برای درمان قرص روکین داده ایا در اینده مشکلی نخواهم داشت

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.دوماهه که پرویودنشدم…بین این دو ماه که پریود نشدم یه بارکه وقته پریودم بودمتوجه لکه بینی شدم.اماپریودنشدم..الانم یه هفتس که احساس درد در واژن وناحیه تناسلی وزیرشکم وناحیه لگن دارم .یه بارم حالت تهوع داشتم.یه ماهه که هرروز قرص ال دی میخورم ولی هنوزپریودنشدم.قبلنم یه بار3ماه پریودنشدم رفتم سونوگرافی کیست در دو تخمدان چپ وراست به ضخامت 2تا3میلیمترداشتم که دکتر قرص ال دی تجویز کرد با خوردن 3قرص سریع پریود شدم.اکثره اوقات پریودم با تاخییره چن روزه هم هست…مجردم و25 سال دارم.لطفا راهنماییم کنیدشرایطه مراجعه به پزشک رو ندارم.ممنون

پاسخ دهید
ناشناس

يك زن 22 ساله كه برا اثر درد كليه وسمت چپ به دكتر وسونو تجويز شده است كه جواب سونو به اين صورت كه داخل مثانه اينترنال اكو ديده مي شود چك A/U توصيه مي شود. تخمدان چپ داراي ابعاد بزرگتر ازحدنرمال 53*51*39و حجم 55 سي سي مي باشد اكوي ان افزايش يافته وبوده و فوكوس كلسيفيكاسيون در ان ديده مي شود مجموع شواهد فوق مي تواند طرح كننده كيست در موئيد در تخمدان چپ باشد لطفا جواب مي دهيد؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام خسته نباشید,مامانم یه ماهه که چند روز پریود میشه و دوباره بعد چند روز تکرار میشه ولی قبل ازیه ماه دو ماه پریود نشده بود. تا این که سونوگرافی رفت.جواب آزمایش مامانم ازسونوگرافی اینطوربوده:دررحم فیبروم اینترامورال به قطر10و8 م م مشاهده شد.درتخمدان راست کیستی به قطر 42م م مشاهده شد.مایع آزاد مشاهده نشد.
ممنون میشم اگه سریع پاسخ بدید.

پاسخ دهید
همتی

سلام خدمت دوستان، بنده دانشجوی دکتری ژنتیک بیومتری هستم .مدت 15 سال است که در کار طب سنتی مشغول هستم. بیماری های: انواع کیست های تخمدان، کنترل میگرن، زخم پپتیک(معده و دوازدهه)، کولیت روده ، عفونت سینوس ها، کاهش وزن در خانم ها( هر ماه 3 کیلوگرم چربی)، واریکوسل، ترشح عفونت در خانم ها، کبد چرب و چربی خون، شوره سر، سرفه های مزمن، یبوست های شدید و مزمن، نفخ روده و معده، آفت دهان و خونریزی لثه ها و ریفلاکس را بصورت تضمینی درمان می کنم.www.Dr-hemmati.com 09183855546

پاسخ دهید
نسیم

سلام من یه بار دچار کیست شدم اما با خوردن قرص ضد بارداری خوب شد اما الان دوباره احساس درد در ناحیه زیر شکم میکنم الان دوروزه درد گرفته و دکترم گفته که احتمال کیست است ایا ممکنه کیست دوباره ایجاد بشه

پاسخ دهید
مراد

خیلی خوبه اگه بیشتر توضیح بدهید ممنون می شویم

پاسخ دهید
همتی

لطفا برای درمان تضمینی کیست تخمدان و زخم معده به سایت دکتر همتی http://www.Dr-hemmati.com مراجعه بفرمایید.

پاسخ دهید
افسانه

سلام 14 سالمه و 1 سال و 1 ماه می شه که پریود شدم اما الان 3 ما هست که هنوز پریود نشدم میشه بگین عادیه یا نه
متشکرم

پاسخ دهید
محموده

سونوگرافی نوشته . ( فولیکول دومینانت مشاهده نشد) یعنی چه؟

پاسخ دهید
حميده

سونوگرافی نوشته . ( فولیکول دومینانت مشاهده نشد) یعنی چه؟

پاسخ دهید
marzieh

سلام ممنون از مطالب خوبتون ، من سوالی خدمتتون داشتم لین که من 22 ساله هستم که جدیدا با رفتن به سونو گرافی برای درد بین قفسه سینه متوجه شدم یک کیست 54*64 میلیمتری در تخمدان چپم وجود داره که دکترم گفت با توجه به مشکل دریچه میترال قلبت نمیتونم قرص هورمونی مثل ld برات تجویز کنم ممکنه خطرناک باشه از طرفی هم من شدیدا استرس گرفتم که آیا این کیست باا این اندازه خطرناک هست یا نیاز به جراحی دارم یا خیر ؟ لازم به ذکر که من دوران قاعدگیم منظم و سروقته از موهای زائد و جوش هم در بدنم خبری نیست وبعد از با خبر شدن از وجود کیست احساس سوزش در زیر شکمم میکنم خواهش میکنم سریعا راهنماییم کنید آیا راه دیگه ایی داره ؟؟؟
ممنون از شما

پاسخ دهید
سارا

سلام آیا کیستهای اندومتروئید هم مرکب محسوب میشن و برای درمان آن نیاز به جراحی هست؟ گفتید که تنها علائم بروز کیست تخمدان دردهای لگنی یا عقب افتادگی زمان قائدگی است ایا جلو افتادن زمان قائدگی (قائدگی بیش از یکبار در ماه) هم میتونه یکی از علائم باشه؟

پاسخ دهید
فرانك

با سلام و خسته نباشيد
من ٣٧ سالمه ، مدت ٦ ماه است كه پريود هام نامنظم شده. تا قبل از اين ٦ ماه ، هميشه پريودهاي مرتب داشتم، در اين مدت ٢ بار دوره ٢٨ روزه به ٢١ روزه تبديل شد ، بعدش خوب شدم و سه ماه پشت سر هم در وسط سيكل به مدت ٣ روز لكه بيني داشتم، اين هم خوب شد و اينبار كه پريود شدم بعد از اتمام پريودم هنوز لكه بيني به مدت ١٠ روز دارم. هيچ درد يا علامت خاصي هم ندارم. كلاً پريودهام بدون درد ميباشد و قبل از اين هم منظم بود. ١٦ ساله ازدواج كرده ام، و خيلي ادم استرسي و ترسويي هستم مخصوصاً در مورد همين بينظمي پريود. هميشه نسبت به اين پريود حساسم و خيلي فكر ميكنم كه مشكلي پيش نياد.

پاسخ دهید
نوروزی

در پاسخ به فرانك

سلام من خانمی 33ساله هستم همیشه عادتم نا منظم چند بار سنوگرافی رفتم گفتن کیست دارم وبعد قطع دارو دوباره دچار کیست میشم همیشه با امپول پرو ژسترون عادت میشم جدیدا ریزش شدید مو هم گرفتم لطفا راهنمایم کنید تشکر

پاسخ دهید
ناشناس

با سلام

32 سال سن دارم و متاهل هستم. بدون هیچ گونه درد و خونریزی یا علایم دیگری در مراجعه به پزشک و انجام سونوگرافی متوجه شدم که در تخمدان سمت چپ کیست 40 میلیمتری دارم. برای درمان دکترم قرص ضدبارداری تجویز کردند. از شروع پریودم قرص را مصرف می کنم. اما متاسفانه دروه پریودم طولانی تر از دوره های قبلی که همیشه 6 روز بود شده است. آیا این نشانه خطرناکی است؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
خیر، از عوارض مصرف قرصهای ضدبارداری است.

پاسخ دهید
مینا

سلام
من 25 سال دارم و مجرد هستم، سال پیش 3 روز بخاطر پارگی کیست تخمدان سمت راستم بستری بودم(البته دکتر با سونو متوجه نشدن، سی تی اسکن کردم). دکتر تشخیص دادن ک احتیاجی به تخلیه تخمدان نیست. الان 7 ماه ک دردای شدید دارم تا حدی ک نمیتونم تکون بخورم(دردها مقطعی هستن). 4 ماه پیش سونو کردم مشکل همه چیز نرمال بوده.
ولی واقعا دردای ک دارم طاقت فرسا هستن.
لطفا راهنماییم کنید…
متشکرم

پاسخ دهید
بهاره

سلام من ۲۱ساله هستم صورتم جوش های چرکی فراوانی میزند سیکل دوره ی قاعدگی من هم منظم نیست ایا احتمال وجود کیست هست؟ برای تشخیص کیست نیاز به آزمایش خون هست؟ اخیرا پزشکی در تلوزیون میگفتند آزمایش خون برای افراد زیر شصت کیلو توصیه نمیشه و وزن بنده هم ۳۹ کیلو هست
باید چه اقدامی کنم راهنمایی کنید .باسپاس

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به بهاره

سلام
اهدای خون برای افرادی که دارای کمبود وزن هستند توصیه نمیشه ولی آزمایش خون مانعی ندارد. برای تشخیص کیست سونوگرافی انجام میشود و آزمایش خون نیاز نیست.

پاسخ دهید
ناشناس

باعرض سلام من دوسال قبل برای بارداری اقدام کردم ول متوجه شدم که یک کیست 3سانتی درتخمدان چپم دارم به مدت 5ماه بادستورپزشک داروهای مختلفی ازجمله قرص های مختلف جلوگیری استفاده کردم که خوب نشدولی همان زمان دکترگفت تخمدانهات هردوفعالندوتخمکگذاری انجام میشه .درمردادامسال به علت تعدادکم اسپرمهای شوهرم وبی تحرکی ivfکردیم تخمدانام به آمپولهای تحریک تخمدان واکنش خوبی داده بود.که متاسفانه نتیجه نگرفتیم .شوهرم بعدازانجام ivfناموفق به دستورپزشکش عمل واریکوسل انجام دادالان 3ماه ازعملش میگذره ولی بعدازانجام آزمایش اسپرم بهبودی حاصل نشده.به نظرشماچیکارکنیم؟وازطرفی نگرانم به خاطرآمپولهای تحریک تخمدان که برای ivfبهم تزریق شده باشه علاوه بروجودکیستی که درتخمدانم بوده الان تخمدان هام تنبل هم شده باشن.ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ دهید
مریم

من دختری 24 ساله هستم. چند روزی است که سمت راست پایین شکمم یک دفعه تیر میکشد و احساس میکنم به سمت عضلات ران کشیده میشه. ممکن هست مربوط به کیست تخمدان باشد؟ این درد در روزای قاعدگیم هم بود.

پاسخ دهید
مریم گلی

سلام. من حدود سه هفته هست برای اولین بار باردار شدم . چهل ساله هستم. دردهای فشاری بدی داشتم سونو کردم گفتند کیست سی در بیست و پنج میلیمتر دارم . البته خونریزی نکرده . خیلی نگرانم. با وجود این کیست چه اتفاقی برای بارداری من می افتد؟ آیا راه درمانی دارد؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مریم گلی

سلام
وجود کیست در یکی دو ماه نخست بارداری محتمل است و بخودی خود طی ماه های بعدی بارداری از بین خواهند رفت. معمولا کیستهایی با اندازه ی بالاتر از 40 میلیمتر نگران کننده هستند و نیازمند جراحی با اینحال اگر تحت نظر پزشک زنان باشید بهتر خواهد بود.

پاسخ دهید
انیسا

در پاسخ به عصرعلم

سلام من 26سالمه ازدواج کردم یه بچه یکساله دارم الان یه ماهه پریود نشدم زیر دلم خیلی تیر میکشه دردش یهو میگیره با ادارمکرر دارم دل دردمم یک ماه شروع شده.دکترم رفتم سونوگرافی نوشته برام خواستم قبل از سونو بدونم علایمش اینه یا نه چون دکتر گفت شاید ممکنه عفونت ادرار باشه.دوتا دکتر رفتم یکیش میگه علائم کیست یکی دیگه گفته عفونت

پاسخ دهید
29 ساله هستم از تهران

باسلام 29 ساله هستم از تهران. سوال : هر دو تخمدان حاوی فولیکولهای ریز و متعدد می باشد(PCOD )
( LTO=27*44mm & mm 42*24 =RTO )
قصد بارداری دارم دکترهم هیچ قرصی تجویز نکرده پریودم دو ماه عقب افتاده امپول زدم پریود بشم ولی باز پریود نشدم.باردارهم نیستم.راهنمایی کنید لطفا چکار کنم.

پاسخ دهید
م

سلام من 28 سالمه 1 سال و2ماهه ازدواج کردم 2 بار اقدام به بارداری کردم امانشد و 1هفته درد خیلی شدید زیر شکمم سمت چپ داشتم رفتم سونو گفت کیست هموراژیک دارم آیا احتمال بارداری من وجود داره؟

پاسخ دهید
آزی

سلام دختری 20ساله هستم ده روز پیش بهانه ی درد کلیه به سونوگرافی رفتم که متوجه وجود یک کیست 4 سانتیمتری با دیواره ی زخیم و سپتا های ضریف داخلی در تخمدان چپم دارم الان 10روزه که به تجویز پزشک قرص hd مصرف میکنم درد سمت چپم بهتر شده ولی چند روزه کشاله ران و پاهام درد میکنه میشه کیست من بدون عمل جراحی خوب بشه؟آیا این علایم عادین؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام دو هفته است که روی کشاله ران خود یک غده به اندازه فندق درآوردم آیا خطرناک است؟ باید حتما به پزشک مراجعه کنم یا خیر؟

پاسخ دهید
ماندانا

سلام…من دختری 24 سالم….
میخواستم بپرسم ایا امکان داره هر دو تخمدان ها در یک زمان به کیست دچار بشن….چون چند وقتیه در هر دو تخمدان راست وچپ احساس درد دارم….ولی دردش زیاد نیست…..
ممنون میشم جواب بدید…

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ماندانا

بله احتمالش وجود دارد. باید سونوگرافی انجام شود.

پاسخ دهید
سارا

سلام من 24 سالمه دو ساله ازدواج کردم قصد بارداری داشتم که فهمیدم کیست دارم به اندازه 28 میلی سه ماهه ÷ریود نشدم قرص ال دی برام تجویز کردن
میخوام بدون کیست چقد طول میکشه رفع شه واین کیست من از چه نوعی می باشد ایا خطرناکه و امکان ناباروری وجود دارد ممنون اگه ج منو بدین خیلی نگرانم

پاسخ دهید
yty

باسلام علام من فقط درموردقاعدگیه قبلان فقطقاعدگی نامنظم بوقررص ال دی خوردم برطرف شدم نگراانم دوباره برگرده

پاسخ دهید
ناشناس

سلام و خسته نباشید خواهش میکنم به سوالات جواب بدید ممنونم

پاسخ دهید
Arash

سلام.من نامزدم تازه مبتلا ب این بیماری شده کیستش ۴میلیمتره.خواستم بدونم بعدازدواجمون باردار میشه!!!!!!!!!!!!!ممنون میشم کمکمون کنید!!!!!!!!

پاسخ دهید
ناشناس

ایدا باسلام جهارسال ازدواج کردم و جلوگیری طبیعی داشتم ولی دو ماه که اقدام به بارداری کزدم چندوقته که پهلوی راستم وکمرم ناگهانی خیلی درد میگیره پریودم نامنظم ممکنه بخاطر کیست باشه سابقه کیست دارم که باقرص روکین حل شد

پاسخ دهید
محبوب

سلام من 25 ساله هستم . زمان پریودی من مرتب هست اما زمان پریودی حالت تهوع و دل درد های شدید میگیرم تا جاییکه اکثرا باید حتما سرم و یا آمپول دگزا بزنم تا حالم بهتر بشه . یک ماه پیش توی سونو گرافی متوجه شدم یک کیست هماروژیک (haemorrhagic ) به ابعاد 53*67 در تخمدان راستم وجود داره . یک دوره قرص ال دی خوردم ولی بهتر نشدم . همچنین در ناحیه لگن 3-4 cc مایع آزاد دیده شد . خیلی نگرانم . آیا این کیست خطرناکه ؟ و اینکه برای درمان باید چکار کنم ؟ وسوال دیگه ای ک داشتم روز دوم و یا سوم پریودی هر دوره یک تکه حالت گوشتی مانند از واژنم خارج میشه ک نمیدونم علتش چیه و قبلا فکر میکردم بخاطر این هست که دل درد شدید دارم . میشه بگین این تکه گوشت ک خیلی کوچیکه چیه؟

پاسخ دهید
پریسا

سلام
در برگه سونوگرافی من نوشته شده کیست50mm در آدنکس چپ رویت شد.
به دکتر معالجه کردم و قرص اتیسترون رو برام تجویز کرد تا از شروع قاعدگی استفاده کنم .
با توجه به اینکه درد شدیدی در پهلوی سمت چپم دارم به نظرتون باید چه کار کنم؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من دختری 24 ساله هستم .الان یه کیست 3 سانتی توی تخمدان چپم هست .دکتر برام سه دوره قرص ال دی تجویز کرد .الان حدود دو ماهی هست سایز سینه هام کوچک شده میخاشتم بدونم ربطی به میست تخمدان داره این تغیر سایز یا نه؟

پاسخ دهید
حميده

سونوگرافي نوشته . ( فوليكول دومينانت مشاهده نشد) يعني چه؟

پاسخ دهید
ناشناس

من ديشب سونوگرافي كردم. 1 كيست 32 ميلي متري تو تخمدان راستم دارم. توي سينه ام هم چند تا كيست كوچيك دارم كه دكتر گفت جاي نگراني نيست. حالا ميترسم اين وضع ادامه پيدا كنه و پلي كيستيك بشه تخمدانم. 30 سالمه، و تا 4 سال ديگه قصد بارداري ندارم. مشكلي پيش نمياد؟

پاسخ دهید
ب

خانمی 27 ساله هستم.سونوگرافی واژینال نشان داد که تخمدان راستم کوچک است و در تخمدان چپم که اندازش نرماله کیست 3 سانتی وجود داره.با توجه به پریود های منظم 28 روزه آیا اینها میتونن جلوی بارداری من رو بگیرن؟آیا تخمدان راستم کلا فانکشن نداره؟دکتر قرص یاسمین تجویز کردن

پاسخ دهید
ناشناس

باعرض سلام من کیست pcoدارم به نظرتون خطرناکه لطفاجواب بدین

پاسخ دهید
حلیمه

سلام من15سالمه یک سال ازدواج کردم پریود های منظم منظم داشتم. تصمیم برا بارداری گرفتم و از زمان پریودی این ماهم 12روز گذشته بود ومن امیدوار به باردار شدن بودم که ! پریود شدم . خیلی ناراحتم یعنی دلیل کیسته ؟چیکار کنم؟

پاسخ دهید
یاسمن

سلام.من یک کیست 53در 51 میلی متر که هموراژیک است در تخمدانم دارم.پزشک زنان داروی یاسمین را تجویز نموده اند.امه به علت سابقه ی ورم معده و انجام آندوسکوپی در هفته ی پیش با شروع مصرف این قرص دچار درد های شدید معده شده ام.آیا فرم تزریقی این دارو وجود دارد؟یا داروی ضد بارداری غیر خوراکی موجود است؟

پاسخ دهید
سمیرا

سلام مصرف هم زمان سیپروترون کمپاند و داروی کابولین برای میکرو ادنوما تداخل دارویی نداره

پاسخ دهید
رها

سلام من21ساله مجردم 2ماهی برس که توشکمم یه چیزی داره حرکت میکنه رفتمر دکترنوشت سونوگراف بواب سونوگرافی تخمدانهابزرگتربودهشکل گلوبال داشته وحاوی بصویرفولیکول های ریز2-3 میلی هستن تخمدان سمت راست مختصربزبوده درداخل ان تصویرکیستسک اکوفری کم قوام ومچاله غیرقابل اندازه گیری دیده میشودمثانه ÷رازادراراکوفری بوده ودران افزایش ضخامت منتشرونامنظمی مختصری دییده میشود .امامادرم بهم میگه ک بارداری چون لباس خاهام بخصوص شلواراشومی÷وشم واسه همین میگ یه دخترنبایدلباس زن ب÷وشه چون ممکنه باردارشه میگه قبلاتوفامیل ماهمچین اتفاقی افتاده باشه ایاامکان داره اون چیزی ک توشکمم حرکت میکنه بچه باشه وسونوگرافی اشتباه گفته باشه بخدابام زمان روزشبم باگریه میگذره لطفاهرچه زودت جوابموبدین چون تصمیم بخودکشی گرفتم خیلی داغونم میترسم

پاسخ دهید
پریسا

سلام من 22 سالمه ونزدیک یک ماه پرید بودم رفتم دکتر ازمایشو سونوگرافی دادم گفت کیست داری اما ریزه وبهم دارو داد وقتیکه قرصهای ال دی تموم شد دردم شروع شد طوری شدید بود که از درد گریه میکردم ودوباره رفتم دکتر داروهای جدید داد ودوباره ازمایشو سونوگرافی دادم گفت کیسته اما در طول این دوماه همش خواب بودم اصلا نمیتونم بشینم زیاد میشینم دلم وکمرم درد میگیره خیلی بی حوصله شدم افسرده شدم دکترهم بهم گفت دراینده برات مشکل سازمیشه دیرتر باردار میشی باید همیشه تحت درمان باشی اگه میشه خواهش میکنم راهنماییم کنید. ممنون

پاسخ دهید
الی

سلام من 25 سال دارم . قصد بارداری داشتم به علت کیست در تخمدان مجبور به خوردن قرص ضد بارداری شدم . می خواستم بدونم چند بسته قرص باید خورده بشه تا رفع بشه؟ بعد از خوب شدن حدودا چقدر تا بارداری طول می کشه؟

پاسخ دهید
آترین

من 26 سال دارم هرچندماه یک باردچاردرد نسبتا شدیدی در ناحیه انتهای شکم میشوم که گاهی سمت راست وگاهی سمت چپ است.وبا گرم کردن وخوردن قرص مترانیدازول خوب میشود تا به حال به پزشک مراجعه نکردم می خواستم ببینیم علت این درد چیه لطفا ؟

پاسخ دهید
raha

سلام من جوش های صورتم خیلی بدتر شده دکتر سونوگرافی و آزمایش های هورمونی نوشته میخوام بدونم تو این آزمایشها و سونوگرافی ها اگه من سالها قبل نزدیکی داشته باشم مشخص میشه یا نه؟جلب توجه میکنه یا نه؟ممنون منتظره جوابتون هستم

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به raha

سلام میشه بپرسم چند سالتونه

پاسخ دهید
ناشناس

تهوع و دل درد شدید داشتم وقتی به پزشک مراجعه کردم گفت مشکوک به کیست تخمدان هستم می خوام بدونم که این بیماری خطر ناک نیست اخه من فقط 15 سالمه

پاسخ دهید
ساناز

سلام خسته نباشین.
میخواستم بدونم توده هتروژن اکوژن چی هستش و آیا ضرر داره؟توده سرطانیه؟
ممنون

پاسخ دهید
زهرا

سلام و خسته نباشید
در رابطه با کیست هموراژیک و شکلاتی سوالی داشتم!
من 22سالمه مجرد هستم. 1سال پیش تو سونو یه کیست تو تخمدان راستم نشون داده بود چون کوچیک بود و با مصرف دارو خوب شد ولی تو این چند ماه خیلی وزن کم کردم و صورتم پر از جوشهای چرکی شده و دوباره رفتم سونو که تو تخمدان چپم یه کیست نشون داد که اندازش 7سانته یه دکتر بهم گفت که به این کیستم، کیست شکلاتی میگن و یکی دیگه گفتش که احتمال داره کیست هموراژیک باشه! من قرص ال دی هم مصرف کردم با تجویز پزشک ولی اثری نداشته. چند روز بعد وقت دکترم هست جواب آزمایشات جدید رو میبرم میخواستم از شما هم سوال کنم راهنماییم کنید بدونم چه عوارضی داره چه جوری از شر این کیست خلاص میشم؟ حتما باید عمل بشه؟ آیا با داشتن این کیست ها و با مصرف این قرص ها تو این سن از بارداری در آینده محروم میشم؟
خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
یا عـــــلی

پاسخ دهید
آسمان

سلام من دختری 23 ساله و مجرد هستم و اسفند سال 92 به علت درد های شدید در قسمت راست زیر دلم و کم اشتهایی و داشتن حالت تهوع به دکتر زنان و زایمان مراجعه میکنم و دکتر با معاینه و با فشار دادن اون قسمت یعنی سمت راست زیر دلم بهم میگه برو سونوگرافی که توی سونوگرافی تشخیص کیست می دهند و در حین سونوگرافی کیست من پاره میشه و خونریزی پیدا میکنه و دکتر میگه سریع برو بیمارستان و منم میرم و چند روز توی بیمارستان بستری میشم و بعد از مدتی یعنی حدودای ماه اردیبهشت باز دردام و علایم شروع میشه و اینبار به دکتر داخلی میرم که بعد از معاینه تشخیص می دهند که آپاندیسم پاره شده و به گفته دکتر باید سریع بستری بشم و فردای آن روز من عمل می شوم و دکتر بهم گفته بود که تخمدان هایت بزرگ هست و بعد از دو هفته که مراجعه میکنم دکتر می گوید که تخمدان هایت خوب هست و مشکلی ندارد و من بعد از 4 ماه که از عمل می گذره من 8 مهر در دانشگاه غذای فست فود میخورم و شب دل درد عجیبی میشم و دردام مربوط به بالای دلم و اطراف نافم هست وحالت تهوع دارم و احساس میکنم میخواهم اوق بزنم و دو روز بعد زیر دلم به خصوص سمت راست دلم درد میکنه و احساس میکنم یه چیزی داره حرکت میکنه و هنوز هم این حالت تهوع رو دارم یعنی برای غذا خوردن اشتها ندارم حالا میخواستم بدونم این علایم مربوط به کیست میشود یا نه؟

پاسخ دهید
ریحانه

سلام خسته نباشید.می خواستمدر مورد نتیجه سونوگرافی زیر مرا راهنایی بفرمایید.
سونوگرافی رحم وتخمدانها از راه شکم-لگن
در بررسی سونوگرافی به عمل امده رحم دارای ابعاد شصت وچهارممیز چهل ودو میلیمتر و اکوژینیسته میومتر نرمال می باشد.
کیست تخمدان راست به ابعاد پنج و ده دهم میلیمتر با حدود شارپ و اکوی هموزن دیده می شود.
تخمدان چپ ابعاد واکوی نرمال دارند. کلودوساک فاقد مایع می باشد. ممنون می شوم اگر در مورد نتیجه سونوگرافی برایم توضیح بفرمایید.

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به ریحانه

مشکل خاصی نداری فقط یک کیست نیم سانتی تو تخمدان راستت داری

پاسخ دهید
ناشناس

باسلام عرض ادب
سوالم:
میخواستم سوال کنم در تخمدان سمت راست کیستی به ابعاد 19*32 دیده شده و در کول دو ساک مایع آزاد دیده نمیشود به چه منظور است؟
توضیح دهید
سن39
درمانش چیست؟

پاسخ دهید
الهام

سلام حدود 20 روز پیش به خاطر درد شدید در پهلو وتخلیه نشدن کامل ادار به سونو رفتم که یک کیست همورازیک همراه با کلد دارم قرص یاز استفاده میکنم اما درد زیادی در قسمت وازن وکشیدگی شدید پوستم در قسمت راست وازنم دارم که طی این 20 روز استراحت کامل داشتم ولی لخته های قهوه ای و اب وخون میبینم که باعث نگرانیم شده خواهشمندم راهنمایی کنید که نیاز به جراحی هست یا نه

پاسخ دهید
محمد

سلام وقت به خیر, یه سوال داشتم : تازگی ها با دختر خانمی برای ازدواج آشنا شده ام. در صحبت هایمان متوجه شدم که ایشان (بنا به گفته خودش از 14 سالگی) کیست تخمدان داشته اند و تحت نظر دکتر بوده اند و قرص مصرف کرده اند. لطفا راهنمایی کنید آیا احتمال ناباروری وجود دارد…

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به محمد

سلام
کیست تخمدان بسیار شایع است و تقریبا تمام دختران دارای این مشکل هستند (یا متوجه میشوند یا متوجه نمیشوند) بنابراین در اکثر موارد مشکلی از جهت بارداری وجود ندارد.

پاسخ دهید
ناشناس

توروخدا دلتو به چی خوش کردی چنین سایتی درست کردی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اصلا هلاک جواب ها وراهنمایی هاتونم خودتون رو سرکار بزارین

پاسخ دهید
اعظم

سلام من یک هفته بعدازخوب شدن پریودم ی دل دردشدیدگرفتم بعدازچندساعتی که خوب شدم رفتم دستشویی ترشح داشتم بشکل لخته خون تاسه روزم لکه بینی داشتم ولی کمترازباراول میخاستم راهنمایی کنین بخاطرکیست میتنه باشه درضمن مجردم باتشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به اعظم

سلام
باید به پزشک زنان مراجعه کنید.

پاسخ دهید
ebehrooz3@gmail.com

سلام 5 هفته هست باردارم در سونو گرافی نوشته در ادنکس راست ساختارهایی به نظ میرسد یعنی چه ممنون میشم پاسخ بدید

پاسخ دهید
زهرا

سلام من17 سالمه و فهمیدم که کیست دارم ودارو مصرف می کنم ایا در اینده درمورد بارداری با مشکل مواجه می شم یا نه ممنون

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.من نوزده سالمه و بعداز دوماه که عادت ماهانه نشدم این ماه شدم که مدت بیش از ده روز بود خونریزی قطع نشده.قبلا بهم گفتن که به خاطر استرس بوده که عادت نمیشدم.علتش,چیه؟خطرناکه؟

پاسخ دهید
عسل

با سلام l22سالمه وشش ماه که ازدواج کردم چند بار برای کیست هام قرص خوردم اما خوب نشدم کیست سمت راستم 60mmوسمت چپ 40mmوفکر میکنم گفتن اندومتریک اگه اشتبا نگم دوسال پیش هم پریودم نامنظم بود ازمایش دادم گفتن پرولاکتین خونم بالاست برام قرص تجویز کردن وخوردم پریود منظمشد بخاطر هزینه زیاد دیگه دکتر نرفتم.الان رفتم سنوگرافی دادم میگن کیست هام بزرگ شدن برای دو ماه بهم قرص دادن گفتن اگه از بین نره باید عمل کنم وحالا میگن عمل باعث چسبندگی میشه وممکنه باعث نازایی بشه خواهش میکنم راهنماییم کنید

پاسخ دهید
نسترن

با سلام من ۱۷ سال دارم و در ناحیه سمت چپ تخمدانم یک کیست۷۰ میلی هموراژیک وجود دارد ایا این کیست خطرناک است؟
لطفا سریعتر جواب من را بدهید

پاسخ دهید
فاطمه

دختری 26 ساله ومجرد هستم. مبتلا به کیست تخمدان هستم. الان 2 ماه هست که پریودم به تاخیر افتاده از په آمپولی برای پریود شدن استفاده کنم؟
با تشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فاطمه

سلام
باید به پزشک زنان مراجعه کنید تا شرایط شما را بررسی کنند و داروی مناسب برای شما را تجویز کنند.

پاسخ دهید
سارا.ک

با سلام.38ساله دارای 2فرزند.کیست هموراژیک 4*5*4سانتی در تخمدان چپ دارم که مدتی است درد شدید دارد. پزشک دستور جراحی داده.اما هنوز دارو را امتحان نکرده است.اگر مدتی دارو مصرف کنم آیا دیر میشود یا نه؟ چه کنم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سارا.ک

سلام،
بهتره به پزشک زنان دیگری هم مراجعه کنید و در صورت تایید پزشک دوم، عمل کنید.

پاسخ دهید
ناشناس

با سلام من 22 سال دارم سه سال قبل کیست داشتم 6 ماه بود که پریود نمیشدم رفتم دکتر بعد 2ماه خوب شدم کیستم رفع شده بود ولی بازم نامرتب میشدم الان ماهی یه بار پریود میشم ولی از موقعی کیست داشتم دیگه حس جنسی ندارم تازگیام خیلی کم احساس میکنم که حس دارم ولی خیلی کمتر از وقتی که حس داشتم به مادرمم روم نمیشه بگم چون مسنه آیا نبود حس جنسی من مشکل بزرگی یا بعد ازدواج حل میشه خخخخخیلی برام مهمه لطفا جواب بدین با تشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
باید مجددا به پزشک زنان مراجعه بفرمایید تا شما را راهنمایی کنند.

پاسخ دهید
نیلو 14 ساله

اگه پریود باشیم تاثیری برسونوگرافی داره یانه لطفا جواب بدید

پاسخ دهید
وجیهه

سلام من 29 سال سن دارم یک کیست به ابعاد28*39 میلی متری مشهود است.ایا نیاز به جراحی دارد؟امکان داره بترکه؟ میترسم راهنمایی کنیید.(متشکرم از کمکتون)

پاسخ دهید
وجیهه

در پاسخ به وجیهه

کیست من در تخمدان سمت راست است(درنوشته بالام جاموند)

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به وجیهه

سلام
ابعاد زیر 4 سانتی متر معمولا نیازی به جراحی ندارند ولی با اینحال در این مورد پزشک معالج باید نظر بدهند.

پاسخ دهید
من

سلام من سی ونه سال سن دارم یک کیست در تخمدان سمت راستم به ابعاد28*39 میلی متر مشهود است الان باید چیکارکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟ نیازبه جراحی هست؟؟؟راه درمان داره ؟یانه؟مرررررررسی باتشکر از کمکتون

پاسخ دهید
نگار

سلام من 34 سالمه الان حدود 50 روزه پريود نشدم چند روز پيش درد خيلي شديدي سمت راست شكم داشتم رفتم دكتر با سونوگرافي مشخص شد كيست از داخل خونريزي كرده كيستي به قطر 41 MM هموراژيك حاوي سپتوم هاي متعدد ، ولي سمت راستم هنوز درد خفيف تير كشيدن رو داره دكتر دو تا آمپول پروژسترون داد براي پريود شدنم و 3 ماه قرص ضد بارداري براي كيست ، آيا امكان داره كارم به جراحي بكشه و كيست پاره بشه ، من هنوز بچه ندارم آيا تو باردار شدنم مشكل ايجاد نميكنه ؟؟؟ممنونم

پاسخ دهید
سادات

سلام من 29 سالمه و ماه پیش قصد بارداری داشتم دکترم برام سونو واژینال نوشت و ودر سونو یه کیست 22 میل در تخمدان راستم داشتم که دکتر احتمال کیست درمویید داد یک ماه قرص ضد بارداری مصرف کردم و دوباره سونو کردم وکیستم 20 میل شده بود
سوالم اینه که با این کیست میتونم برای بارداری اقدام کنم ؟؟
ممنون

پاسخ دهید
سدنا

سلام من 28 سله ومجردم 2سال پيش دچار كيست تخمدان شدم ومجبور به جراحي جواب پاتولوژي خوش خيم بودن كيست را تاييد كرد الان دوباره يه كيست 4ميلي توتخمدان چپم دارم با مراجعه به متخصص يك دوره 2ماهه قرصال دي و متفورمين وگل مغربي تجويز كردن وقرار شد بعداز مصرف داروهها ازمايش ca125انجام بدم الان خيلي نگرانم يهني دچار سرطان تخمدانم

پاسخ دهید
fatemeh

سلام من 18 سالمه الان 3 سال و جند ماه ازدواج کردم . سال 91 سونو انجام دادم این جوابشه ضخامت اندومتر 9mmو با نمای secretory phase رویت شد تصویر simple cyst به دیامتر 34mm در تخمدان چپ دیده میشود (کیست فولیکولر) . جواب سونو سال 92 اینه تصویر simple cyst به ابعاد 22*30میلی متر در ادنکس چپ دیده میشود و به نظر میرسد مجزا از تخمدان باشد و سال 93/4/8 جوابش اینه cortical thikness are normal bilateraly pancreas and para aortic regions are intact no free fluid or space occupying lesion is detectable in upper or lower abdomen چندبار هم رفتم قبلش اما جواب را گم کردم بیشتر وقتا عفونت و سوزش ادرار دارم دکتر دو نوع ازقرص ال دی برایم نوشت اما بعد مصرف قرصها حالم بدتر میشد سردرد و شکم درد داشتم معدم درد میگرفت و بالا میوردم و قرص را ترک کردم هنگام نزدیکی بادرد شدید مواجه میشوم شکمم خیلی درد میگیره بیشتر اوقات ناحیه ی تناسلی خشک میشه و پوست پوست میشه بعضی وقتا زخم میشه کمکم کنید چکار باید انجام بدم کمکم کنید

پاسخ دهید
ثریا

سلام خسته نباشید
روز سوم پریودم با علایم افت فشار به بیمارستان رفتم و در سونوگرافی که انجام شده نوشته شده
در تخمدان راست کیستی با نمای هموراژیک به قطر 51 میلی متر دیده می شود مایعی در کولودوساکها دیده نشد
می خواستم ببینم کیست هموراژیک خطرناک است باید جراحی بشم یا نه؟
اکنون نیز توان حرکت ندارم

پاسخ دهید
پرستو

سلام من یه کیست 10 سانتی در تخمدان چپم دارم دارو خانگی مصرف کردم بعد از 6 روز از پریودیم لخته های سیاه خون از رحمم خارج میشد امکان داره کیست باشه؟

پاسخ دهید
سدنا

در پاسخ به پرستو

سلام پرستوجان چه داروي خانگي استفاده كردي

پاسخ دهید
ف

سلام من 16 سالم بود که به تشخیص پزشک عمل جراحی انحام دادم وکیست مویی که درناحیه باسنم بود خارج کردن .بعدازمدتی خوب شدم.اماالان که 23سالمه تقریبا حدودیکساله هرچندماه یکبارپریوذ میشم دلپیچه های شدید درناحیه شکم دارم تمام گردنم وصورت وحتی نوک سینم دراین مدت پر موی زاید شده.عفونت وگاهی سوزش درادرار بااینکه بخاطررزیم غذای که دکتر تجویز کرذه .کاهش وزن داشتم اماشکمم هرروزبزرگترمیشه ودلپیجه شدیدتر.ایاممکنه درناحیه شکم نیز کیست داشته باشم.لطفا راهنمایم کنید.باتشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ف

سلام
باید سونوگرافی انجام بگیرد تا علت مشخص شود.

پاسخ دهید
liebe

سلام
من 27 ساله و مجرد هستم، بهمن ماه 92 به علت درد در پهلوی چپم به پزشک مراجعه کردم که مشخص شد کیست 7 سانتی دارم با مصرف 2 ماه ال دی طبق گفته پزشک با استناد به سونو و ازمایش کاملا خوب شدم.
اسفندماه من با وجود درمان کامل با مشورت پزشک دوباره مصرف قرص رو شروع کردم چون باعث اشتهای خوب و پرانرژی بودنم می شد.
مرداد ماه 93 به طور اتفاقی دچار درد دوباره شدم که تورشن تشخیص داده شد و جراجی کردم و کیستم همورژیک بود!
چطور ممکنه با وجود مصرف مداوم قرص بدن من همچنان کیست ساخته باشه، که بزرگتر از کیست قبلی هم بوده.
متاسفانه در جراحی من تخمدان چپم را از دست دادم، اما پزشکم تنها روش درمان را قرص ال دی و انجام سونوی 6 ماه یک بار تشخیص داده؟ آیا لزومی نداره من سریعتر به پزشک مراجعه کنم؟ و آیا ال دی با سابقه ای که گفتم، همچنان میتونه راه درمان مناسب باشه؟
با آرزوی سلامتی برای شم

پاسخ دهید
کاکامانی

زهرا خانوم منم تخمدان پلی کیستیک داشتم تا اونجاییی که من شنیدم کیست خارج نمیشه.اگه دسترسی به تلفن همراه داری به این شماره زنگ بزن که متوجه بشی که چه انسان شریفی هست وحتما کمکت میکنه واقعا من که نا امید بودم از درمانم ،خداروشکر به واسطه این انسان خوب شدم نمیخوام تبلیغ کنم چون خودم امثال خودم رو درک میکنم شماره تماس 09145520212

پاسخ دهید
سارا

سلام
من 2 تا کیست به اندازه 2 سانتی متر یکی روی لبه آلتم و دیگری داخل لبه ها دارم
آیا این خیلی خطرناکه؟
من باید برم تخلیه کنم یا از بین میره؟
ممکنه موجب نازایی من بشه؟؟
با تشکر

پاسخ دهید
زهرا

با سلام خانمی هستم 26 ساله و 8ماه ازدواج کردم. در تمام این مدت موقع رابطه درد شدید و خونریزی داشت به طوری که شدیدن از همسرم دوری میکنیم. پریود منظم داشتم از چهاردهم اردیبهشت پریود نشدم که احتمال بارداری دادم با مراجعه به پزشک گفتن باردار نیستم بعد کلی آزمایش انجام شد و معلوم شد تخمک پلی کیستیک دارم درمان اول با قرص یاسمین.کابولین.مترونیدازول.كرم واژينال كلوتريمازول2%.بود .
مراجعه بعدی دو هفته بعد طی معاینه ازم تست پاپ اسمیر گرفتن و قرص یاسمین.کابولین.آزیترومایسین.فلوکونازول150.كرم واژينال ترونیدازول75%.بود که بعد 10شب تمام شد در طول این مدت هیچ رابطی با همسرم نداشتم .در شب دهم چیزی شبیه دستمال کاغذی خیس کرده و به همون بزرگی در دفعات از رحمم خارج شد و دسترسی به دکترم ندارم خیلی نگرانم این چی بود.آیا کیست بوده؟

پاسخ دهید
کاکامانی

زهرا خانوم عزیزم چرا خودتو اذیت میکنی کیست راحت با دارو حل میشه توهم مثل من اعتماد کن و به این شماره زنگ بزن این دارو تضمینی هست واگر خوب نشدی هزینش بهت پس داده میشه توکل کن بخدا من فقط میخوام بهت کمک کنم

پاسخ دهید
زهرا

سلام من سه بارکیستموعمل کردم ولی بازم رشدکرده دیگه نمیدونم چیکارکنم این روزاخیلیم درددارم توروخداراهنماییم کنیداگه بازم عمل کنم دوباره رشدمیکنه توروخداااااااااااکمکم کنید

پاسخ دهید
کاکامانی

سلام دوستان خوبم منم مثل شما کیست تخمدان داشتم 4سال این قرصای جلوگیری استفاده میکردم ولی خوب نشدم کلی عرق بومادران ورازیانه وسیاهدانه ولی خوب نشدم تا اینکه با یک تولید کننده گیاهان دارویی آشنا شدم بهش اعتماد کردم طی 1 ماه خوب شدم با وجودی که دکترا میگفتن هیچ وقت به طور کامل خوب نمیشی اگه شما هم بخواین میتونین امتحان کنین میتونین با شماره09145520212تماس بگیرید

پاسخ دهید
مهتاب

سلام من 33ساله کیست تخمدان در ناحیه چپ 41/77 میلی دارم آیا خطر ناک است

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مهتاب

سلام
کیست با این اندازه میتونه خطرناک باشه ولی قابل درمان است.

پاسخ دهید
سمیرا

سلام

خانمی 24 ساله هستم که 7 سال هست ازدواج کردم تا الان بچه نمیخواستم ولی دکترم اصرار داره حامله بشم چون 2 سالی هست پریودام شدیدا نا منظمه…دکترم تا الان فکر میکرد بینظمی پریودام( 14 پاک هستم 9 روز خونریزی دارم که 5 روز اولش لکه بینی 4 روز بهد لخته های بسیار زیاد خون) به خاطر کم کاری تیرویید و پرلاکتین بالا (1700) هست که الان هر دو با دارو نرمال هستن….من رو مهاینه کردن دیدن زخم بزرگی دارم که این زخم 1 سالی هست با پماد خوب نمیشه…سونو واژینال فرستادن که جوابش این بود : “ناحیه کیستیک دارای سپتاهای داخلی 34*40 میلیمت”ر در ادنکس راست هست که میتوان “””مطرح کننده کیست هموراژیک قدیمی یا اندومتریوماو… باشد”””…دکترم خیلی من رو ترسونده و میگه ممکنه نازا بشی….ایشون منرو میخوان کولکوسکپی هم بفرستن و اگر لازم باشه لاپاراسکوپی.
1-ایا زخمم با اون بزرگی با فریز بر طرف میشه؟
2-ایا بی نظمی به خاطر این کیسته؟ کیست نیاز به جراحی داره؟
3اصلا من میخوام همین الان باردار بشم..میشم؟؟ 🙁
خییییلی ناراحتم و استرس دارم…..خواهش خواهش میکنم جوابمو بدین.
با تشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سمیرا

سلام
برای شما آرزوی سلامتی داریم.
در این خصوص باید پزشک معالج شما نظر بدهند چون ایشون شما رو معاینه کرده اند. طبق تجویز پزشکتون عمل کنید و ناامید نشید.

پاسخ دهید
susan

سلام من 25 سال سن دارم مجرد هستم ودردو طرف تخمدانم کیستهای به اندازه 50*45 دارم والان در ناحیه کمر ولگن وپشتم دردهای شدید وتحمل ناپذیری دارم لطفن منو راهنمای کنید. واینکه من گاهی اوقات به مدت سه وچهار روز احساس حالت تهوع پیدا میکنم شبها موقع خواب وگاهیم صبحها بعضی موقع هم دچار تکرر ادرارمیشوم ایا ایت حالات تهوع ممکن بهدلیل وجود کیسته ها باشه لطفا جواب بدیدممنون میشم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به susan

سلام
شما باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا معاینه بشید. بدون معاینه نمیشه اظهار نظر کرد.

پاسخ دهید
از طرف متوفی(مهوش)

اینقدر جواب ندادید تا همسرم فوت کرد
درد موجود درد کناره ران از لخته خونی بود که پزشکان متعدد ما رو به اشتباه انداختند و هر کسی نظری داد یکی میگفت از کیست هست
یکی میگفت از سیاتیک و نظرات مختلف
با کاربرد شکافی معلوم شد لخته ایجاد شده شدید از مصرف داروهای
ld در دراز مدت در کنار ران و لگن باعث حرکت در عروق بزرگ خونی
و گرفتن ریه ها و ایجاد تریموآمبولی شد و متاسفانه ظرف 5 دقیقه جان باخت.
از پزشکان خواهشمندم در چنین مواقعی خطر را هم احتمال بدند که
طرف بدونه باید چه اقدامی بکنه .

پاسخ دهید
مهتا

سلام.من 23 سالمه و مجردم.حدود سه ساله پیش یه کیست درمویید(مو ودندان)85میلی متری در تخمدان راست داشتم که عمل کردم وعلاوه بر کیست تخمدان راستم روهم در اوردم حالا یه کیست 42میلی متری در تخمدان چپم درومده که به تشخیص دکتروسونوگرافی درمویید است حالا قرص واسم نوشتن که اگه تا اتمام قرصا کیست از بین نرفت گفتن عمل کنم..می خواستم راهنمایی کنین..واگه میشه یه دکتر خوب معرفی کنید هم واسه تشخیص وهم اگه مجبور شدم عمل کنم تخمدان چپمو در نیاره مرسی ادرس ایمیلمم واستون گذاشتم مرسی

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مهتا

سلام
ضمن آرزوی سلامتی برای شما، متاسفانه دکتری را در این زمینه برای معرفی نمی شناسم.

پاسخ دهید
زهرا

سلام
من 28 سالمه و از 4 ماه پیش متوجه شدم در تخمدان چپم کیست 7 سانتی آندومتریوما ( کیست شکلاتی ) وجود داره . دو ماه قرص ال دی مصرف کردم ولی هیچ تاثیری بر روی کیست نداشت . طبق نظر پزشک تصمیم به جراحی لاپاراسکوپی گرفتم ولی چند روز مانده به جراحی متوجه شدم باردارم و پنج هفته از بارداریم میگذره . میخواستم بپرسم در حال حاضر چکار باید بکنم ؟ آیا کیستم برای جنین مشکلی ایجاد میکنه ؟ آیا در صورت جراحی آسیبی به جنین نمیرسه ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به زهرا

سلام
در صورت باردار بودن شما باید تحت نظر باشید، معمولا در دوران بارداری کیست ایجاد میشه و خودش برطرف میشه، بهتره زیر نظر باشید.

پاسخ دهید
اووووووووووووووو

ظاهرا این سایت دره پیت که زدید به درد لای لنگت میخوره
اخه اشغال اگه قرار بود هر جواب رو بگی با پزشک مشورت کن چه کاری بود که سوال کنیم و از تو ایکبیری جواب بخواییم
نفله ریدم سر تا پات سایتت رو میخوابونم تا دیگه مردم رو سره کار نزاری
اشغال

پاسخ دهید
.

سلام از اینکه با این سایتتون به مردم لطف میکنید
دکتر به من گفته باید رحم و تخمدان هام رو بردارن
دارم افسرده میشم من مجردم و همبن روزا قراره ازدواج کنم
یعنی هیچ راهی نیست برای بچه دار شدن؟؟؟
اثرات در آوردن تخمدان چیه؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به .

سلام
برداشتن رحم و تخمدان به معنی عقیم شدنه.
البته ممکنه با تکنولوژی های جدید و داشتن سلولهای تخمک باروری خارج از رحم ایجاد کرد که بسیار پر هزینه است (اگر در کشور چنین امکانی فراهم باشه!)

پاسخ دهید
مهوش

چرا ارسال منو حذف کردید؟؟؟
من منتظر جواب بودم
؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مهوش

سلام
کامنت شما حذف نشده، در صورتی که پاسخ سوال را بدونیم و بتونیم راهنمایی کنیم حتما این کار را انجام میدیم و در صورتی که ندونیم پاسخی هم نداریم.

پاسخ دهید
مهوش

سلام
این سوال سه بار توسط بیماران مختلف پرسیده شده ولی جواب ندادید من هم همین مشکل را دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.این سوال اولین کاربر شما

>>>>سلام با تشکر ا ز مطلب خوبتون. من با درد شدید لگنی به طوریکه نمتونستم بنشینم و به پاهام سرایت میکرد به دکترم مراجعه کردم د سونوگرافی مشخص شد در تخمدان چپ دارای یک کیست بزرگ هستم.ولی دکترم دارویی برای من تجویز نکرد . یکماه از این مسئله میگذرد و من هنوز درد در لگن و پاها دارم . لطفاً یک دکتر خوب به من معرفی کنید.خواهش میکنم زودتر به من جواب بدید این درد من رو از فعالیت روزانه انداخته و غیر قابل تحمله.>>>>

این هم سوال بیمار دوم شما
<<<<روناک
۱ خرداد ۱۳۹۳ در ۱۲:۲۹

باسلام و احترم
من۲۳ ساله هستم و مجرد
چندروز پیش درده شدیدی تو ناحیه شکم احساس کردم جوری که دردا به رانم پشتم سرایت کرد
رفتم سونو گرافی این نتیجه شه
فعلا نبردمش پیشه دکتر.ولی جوابش بهمم ریخته
میشه راهنماای کنید
رحم ابعاد و اکوی نرمال دارد.اندمتر در خط وسط ضخامت ۵ دارد
تخمدانها مختصری بزرگ در حد ۱۲-۱۳ حجم دارد.حاوی pco هستند.
دو خط اخر رو با ماژیک شبرنگه ها پر ررنگ کرده
منتظره جوابم هستم .مممنون<<<<<

مشکل بنده:
38ساله
20 روزه دچار درد شدید از کناره تناسلی به طرف پشت ران کشیده میشود که این درد هنگاه حرکت رخ میدهد . دو ماهه پریدیم عقب افتاده که با سونو مشخص شد کیست 3سانتی در سمت راست و همان سمتی که درد دارم مشاهده شد.چند دکتر عوض کردم از ارتوپد تا پزشک زنان و پزشک مفاصل ولی با mri -راذیولوژی -امایش های مختلف خونی چیزی مشاهده نشده .ایا ممکنه این درد بخاطر وجود کیست باشه؟؟؟؟ پزشک اخری تشخیص اب اوردن کنار مفاصل ران را داد و گفت یک هفته دیگه خوب نشد بیا ابش رو بکشم
میشه بفرمایید این درد از چیه ؟؟
ممنون و متشکرم

پاسخ دهید
زهرا

در ضمن 24 سالمه و مجردم..مرسي

پاسخ دهید
زهرا

سلام من دو سه هفته پيش سونو انجام دادم و فهميدم كيست دارم سه روز بيمارستان بستري بودم دكتر بهم ال دي داده دو هفته شده ميخورم حالا باز زير شكمم درد ميكنه باز برم دكتر يا قرصارو استفاده كنم گفتن دو ماه ديگه برم واسه سونو.لطفا جواب بديد

پاسخ دهید
سپیده

سلام من دختری17 ساله مجردی هستم دو روز پیش درد شدیدی در ناحیه تخمدان راست و کلیه راست داشتم و پس از سونوگرافی مشخص شد یک عدد کیست هموراژیک 50*45م م در تخمدان راستم وجود دارد.لاغر اندام هستم و در بیمارستان بستری شدم به مدت دو روز و تحت مراقبت بودم و در طی این دو روز درد زیادی نداشتم فقط بعد از ادرار کردن درد دارم و با راه رفتن دردم تشدید میشود و با نشستن ارام میشود و همچنین در کلیه راستم مقداری رسوب نیز وجود دارد.حالم بهتر است و درد کمتری نسبت به چند روز پیش دارم و فقط مقداری ضعیف شده ام.دکتر قرص ال دی و یک قطره ی گیاهی(سنگل) تجویز کردند. ایا با مصرف این دارو ها و باتوجه به بزرگ بودن کیست درمان میشوم یا نیاز به جراحی است؟
لطفا راهنمایی ام کنید.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سپیده

سلام
در چنین شرایطی بهترین کار اعتماد به پزشک معالج و مصرف داروهای تجویزی است. انشالله بهبودی حاصل میشود.

پاسخ دهید
مولود

با عرض سلام و خسته نباشید
من 26 اردیبهشت پریود شدم و الان که 13 خرداده لکه بینی دارم ..لکه بینی هم به این شکله که همراه ترشح رگه های خونی می بینم…4 ماه پیش هم این اتفاق برای من افتاد ولی دو روز بیشتر نبود…یکسال و نیمه که ازدواج کردم ولی تمام پریودی هام همیشه منظم بوده و هیچ مشکلی نداشتم ..فکر می کنم نزدیک تخمک گذاری این اتفاق می افته…می خواستم ببینم احتمال کیست وجود داره یا نه؟
ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مولود

سلام
بهتره به پزشک مراجعه کنید تا به صورت دقیق شما رو راهنمایی کنند.

پاسخ دهید
ز.ص

سلام من 23 سالمه و از 15 سالگی پریود میشم ولی اصلا وقت منظمی نداره بعضی موقع ها 45 روزی ولی بعضی موقع ها تا 3یا 4 ماه پریود نمیشم ولی دردی هم احساس نمیکنم صورتم زیاد جوش نداره آیا نامنظمی پریودیم حتما به علت وجود کیسته؟یا عوامل دیگه ای مثل کمبود آهن هم توی بی نظمی پریودی تاثیر داره؟ممنون میشم جواب بدین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ز.ص

سلام
در این خصوص باید پزشک متخصص زنان نظر بدهند.

پاسخ دهید
یاشیل

سلام من یه دختر33ساله هستم میخواستم بدونم اندازه ی نرمال تخم دان هاچقدره؟راستش توآزمایش کلیه ومثانه که داشتم به صورت اتفاقی متوجه شدن که تخم دان چپم بزرگترازحدنرماله و38-64میلیمترچیزی که توجواب آزمایشم نوشته دکترگفت بایدپیش متخصص زنان برم هنوزنرفتم ولی اگه ممکنه شمایه توضیحی بدین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به یاشیل

سلام
اندازه ی تخمدان در حالت معمولی 3.5 سانتی متر طول، 2 سانتی متر عرض و 1 سانتی متر ضخامت دارد.
در این خصوص باید متخصص زنان نظر بدهند.

پاسخ دهید
سحر

در ضمن کیست من 3 سانته

پاسخ دهید
سحر

با سلام من یدختر 17 ساله ام کیست دارم بزرگ شدم دکتر گفته باید رحمم رو بردارم ایا درسته

پاسخ دهید
روناک

چرا سوال من ثبت نشده

پاسخ دهید
روناک

باسلام و احترم
من23 ساله هستم و مجرد
چندروز پیش درده شدیدی تو ناحیه شکم احساس کردم جوری که دردا به رانم پشتم سرایت کرد
رفتم سونو گرافی این نتیجه شه
فعلا نبردمش پیشه دکتر.ولی جوابش بهمم ریخته
میشه راهنماای کنید
رحم ابعاد و اکوی نرمال دارد.اندمتر در خط وسط ضخامت 5 دارد
تخمدانها مختصری بزرگ در حد 12-13 حجم دارد.حاوی pco هستند.
دو خط اخر رو با ماژیک شبرنگه ها پر ررنگ کرده
منتظره جوابم هستم .مممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به روناک

سلام
وقتی پیش دکتر نبردید چطور نتیجه ی سونو شما رو نگران کرده؟ بهتره نتیجه ی سونوگرافی را به پزشک خودتون نشون بدید تا اقدامات لازم انجام شود. نگرانی و ترس هم نداشته باشید.

پاسخ دهید
ناشناس

باسلام.26سال دارم الان ده ماهه ک میخام حامله شم اما نشد.یک ماه پیش فهمیدم کیست هموراژیک 4.5دارم ودکتر بهم قرص دزوسپتیو داد.میخام از ماه دیگه قرص نخورم و دوباره اقدام ب بارداری کنم مشکلی پیش نمیاد؟

پاسخ دهید
ارمغغان نوروزی

من 20 سالمه 4ساله ازدواج کردم و یه پسر سه ساله دارم . بعد تولد پسرم در تخمدان راستم کیست پیدا شد الان دو سال و نیمه که داروهای متعددی استفاده کردم ولی جواب نداده از انتی بیوتیک ها گرفته تا هرمون و آمپول ها…..ولی خوب نشدم اندازه کیستم همون 6.5در 5 هست ایا ضرورت به جراحی دارد اگر ندارد دارویی که شما توصیه میکنید چیست ؟؟؟؟؟ با تشکر.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ارمغغان نوروزی

سلام
معمولا در صورت برطرف نشدن کیست با درمان دارویی، جراحی توصیه میشه.
ما نمیتونیم دارویی برای شما توصیه کنیم، باید با پزشک متخصص و یا پزشک خودتون مشورت کنید.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام،
خسته باشید
من 21سال دارم و متاهل هستم وجلوگیری ندارم،حدود 3ماه پیش توی سونو مشخص شد چند تا کیست ریز دارم بعد از اون 1ماه نامنظم وماه بعد منظم بودم الان روز 16 ولی چند روزه که لک بینی ودرد دارم ودچار ریزش مو شدم،علت این لک بینی وریزش مو چیه؟
ممنون می شم جوابشو زود برام بفرستید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
علت میتونه مربوط به PCOS باشه. به پزشک زنان مراجعه کنید.

پاسخ دهید
aky

باسلام وتشكر.
من 35ساله هستم در تخمدان راستم يك كيست 3سانتي دارم بامصرف يك دوره hdو 2دوره ld وحدود سه ماه هم چيزي مصرف نكردم .ولي اندازه وشكل كيست ثابت بوده است .5سال است ازدواج كردم وباردارنشدم .دكترم مي خواهد با وجود كيست عملiui انجام دهد.آيا به نظر شما منطقي است.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من چهار ساله ازدواج کردم سه ماه که اقدام به باروری کردم ولی بارور نشدم وبه صورت طبیعی جلوگیری می کردم واز زمانی که انزال داخل انجام میگیرد پریودم نامنظم شده سوزش وخارش دارم نکنه کیست داشته باشم

پاسخ دهید
سمیرا

سلام
من 28 سالمه و تصمیم به باردار شدن دارم. 4 ماه پیش دچار لک بینی قبل از قاعدگی شدم. با مراجعه به دکتر کیست درموئید تشخیص داده شد که تقریبا 3 سانتی متر است. به پزشک های متعددی مراجعه کردم که همه اصرار به لاپاراسکوپی داشتن. و اینکه بعد از عمل جلوگیری نکنم و بذارم حامله شم.
یکی از دکترها بهم پیشنهاد داد که 3 ماه صبر کنم و جلوگیری هم نکنم اگه حامله نشدم جراحی کنم.
البته من 17 سال پیش
اپاندیسم رو جراحی کردم که اون موقع یه کیست درموئید 6 سانتی هم داشتم که برداشته شده.
البته دکترم الان بیشتر نگران این بودن که به خاطر جراحی آپاندیس که با پارگی همراه بوده دچار چسبندگی شده باشم.
می خواستم بدونم با وجود کیست درموئید 3 سانتی حاملگی خطرناک نیست؟

پاسخ دهید
marzieh

salam chra javab mano nadadin dishab gozashtan dar mored andometriuz bod

پاسخ دهید
یگانه

سلام
من 25 سالمه و مجردم. تقریبا از 2،3 هفته پیش طرف راست شکمم یعنی دقیقا روی تخمدان راستم یه برامدگی دارم که دردم داره.رفتم سونو گفتن که تو تخمدان راستم یه کیست هموراژیک با سپتاسیون ظریف حاشیه ای به طول 48 میلیمتر دارم. لطفا بهم بگید که این شرایط کیست و این نوع کیستم واسه من طبیعیه؟ باتوجه به سنم و اینکه مجردم؟
باتوجه به دردم ممکنه کارم به جراحی بکشه؟ لطفا راهنماییم کنید چون من خیلی از جراحی میترسم.خیلی ممنونم.

پاسخ دهید
marzieh

سلام .من طی عملی که به خاطرکیست تخمدان داشتم در سال گذشته متوجه شدم اندومتریوز دارم و به گفته دکتر تا حدی برداشته شده .ولی من هنوز باردار نشدم . درد قاعدگی وعادت نامرتب دارم سوال رشداندومتریوز بعد عمل چه جوری است ایا سریع تکثیر میشه . باعث میشه تخمدان از بین بره

پاسخ دهید
یگانه

سلام
من 25 سالمه و مجردم تقریبا از 2،3 هفته پیش طرف راست شکمم یعنی دقیقا روی تخمدان راستم یکم برآمدگی دارم و دردم داره.پریودیمم کاملا منظمه.رفتم سونو گفتن که در تخمدان راستم یه کیست هموراژیک باسپتاسیون ظریف حاشیه ای به طول 48 میلیمتر دارم . میخواستم بدونم این شرایط کیست و این نوع کیست برای من طبیعیه؟باتوجه به سنم و اینکه مجردم؟
با توجه به دردش ممکنه کارم به جراحی بکشه؟آخه من از جراحی خیلی میترسم. توروخدا کمکم کنید.خیلی ممنون میشم.

پاسخ دهید
یگانه

سلام
من 25 سالمه و مجردم.تقریبا 2 هفته ای میشه که طرف راستم یعنی روی تخمدان راستم برآمدگی هست رفتم سونو گفت کیست هموراژیک باسپتاسیون ظریف حاشیه ای به طول48 میلیمتر دارم. میخواستم بدونم خطر داره و در کل واسه سن من طبیعیه همچین چیزی؟با توجه به اینکه مجردم؟ و درآینده مشکلی برام بوجود خواهد آورد یا نه؟ کلا یه توضیح کلی در مورد بیماریم بدید.ممنون میشم.

پاسخ دهید
يك نگران

سلام
دختري 34 ساله هستم كه مدتي است درد در ناحيه پايين شكم دارم به طوري كه بر اثر نشستن روي صندلي تشديد مي‌شود و درد به ناحيه بالاتر كشيده مي‌شود. پريود تا اسفند سيكل منظمي داشت. ايفند دوره پريوديم بيشتر از حد عادي بود.و 10 روز طول كشيد. برخلاف دوره‌هاي قبل كه پريودهاي دردناك داشتم اين دفعه دردناك نبود. دوره بعدي يعني فروردين بعد از 45 روز پريود شدم.اين دفعه پريود طبيعي داشتم دردهايم نيز قطع شد(البته تحت نظر دكتر عمومي آنتي بيوتيك براي خارش و سوزش و درد مصرف مي‌كردم). بعد از پريودي دوباره دردهايم شروع شده كه با نشستن تشديد مي‌شود. پزشك‌هاي متخصص خيلي دير نوبت ويزيت مي‌دهند براي 6 ارديبهشت نويت ويزيت دارم. نگرانم آيا مشكلم جدي است؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به يك نگران

سلام
بهتره دکتر متخصص شما رو معاینه کنند. تا 6 اردیبهشت زمان زیادی نمونده.

پاسخ دهید
فاطمه

سلام من دختری 21 ساله هستم بار اولم است بخاطر مشکلی ک دارم سری ب سایت ها زدم ن مدت بیشتر از یک سال میشه پریود نمیشم مدت سه سال میشه ک سونوگرافی ام سیست تشخیص داده تابلیت های هورمونی و کارتراسیپتیف خیلی استفاده کردم اصلا نتیجه ی مثبت نگرفتم حدود یک ماه پیش درد شدید بطن پیدا کردم معده ام هم درد میکرد معاینه اچ پایلوری ام مثبت بود ام ار ای هم گرفتم نتیجه اش اینه a complex right adnexal multiloculated cystic lesion 43*42mm
A left adnexal elongated tulular structure most likely pyosalpinx
a few tiny subcentimeter pelvis lymph nodes and ascites
serum ca-125 109.10IU/ml
دوکتور میگه بدون عمل دیگه راهی نداره تخم دان راستم هم کشیده میشه نفیر تخم دان چپم هم التهابی است خیلی نگرانم حالا هم درد خیلی خفیف دارم ک با جس کردن میتونم حس کنم من خیلی نگران اینده ام هستم ارزوی بچه دار شدن دارم خواهش میکنم یه وسیله بشید بگین چی کار کنم؟؟خدایا ناامیدم نکن…

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فاطمه

سلام
مشکل شما احتمال زیاد با عمل جراحی برطرف خواهد شد.

پاسخ دهید
QUEEN

با سلام
برای درمان کیست تخمدان از روز سوم پریود قرص LD مصرف کردم. به اشتباه یک هفته صبر نکردم و بلافاصه بسته دوم را شروع کردم. بعد از 3 روز متوجه شدم. آیا باید یک هفته صبر کنم یا 4 روز برای شروع بسته دوم؟

پاسخ دهید
نسرین

سلام.من 30 سالمه و پیش دکتر رفته ام، دور تخم دانم کلا کیست دارد، 6 ماه هم دارو مصرف کرده ام اما خوب نشده ام،باید چیکار کنم.
ایا با این اوضاع برای باردار شدن خطری و جود دارد؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

ایا در ماه اول بارداری امکان احساس چیزی یا تغییری در بدن وجود داره

پاسخ دهید
نرگس

سلام میخواستم بدونم با داشتن تخمدان پلی کیستیک وتجویز دکتر برای استفاده 2ماه قرص متفورمین احتمال بارداری تا چقدر هستش . ممنون

پاسخ دهید
نرگس

سلام 21ساله هستم 1ساله ازدواج کردم قصد حامله شدن دارم ولی پریودیام نامنظم سونو دادم نوشته بود رحم به ابعاد 72/5×49×37 وضخامت اندومتر حدود8/5م م وتخمدانها نسبتا حجیم حاوی فولیکولهای ریز متعدد با استرومای اکوزن برجسته است و تخمدان ها بویزه تخمدان سمت چپ نمای PCODدارد دیامتر بزرگترین فولیکول در تخمدان راست11/5م م وچپ7م م ومایع ازاد وضایعه رویت نشد دکتر هم قرص متفورمین برا2ماه داد میخواسم بدونم با این توضیحات چند درصد احتمال حاملگی وجود دارد

پاسخ دهید
سورج

سلام خدمت دوستان، بنده دانشجوی دکتری ژنتیک بیومتری هستم .مدت 15 سال است که در کار طب سنتی مشغول هستم. بیماری های: کولیت روده، زخم پپتیک(معده و دوازدهه)، ناراحتی اعصاب و بی خوابی، عفونت سینوس ها، کاهش وزن، رماتیسم و واریس، بزرگی پروستات، کیست های تخمدان، واریکوسل، جوش صورت و بدن، ترشح عفونت در خانم ها، تنظیم قاعدگی، ناتوانی جنسی در افراد زیر 40 سال، بواسیر، میگرن، چربی کبد و خون، ریزش مو و شوره سر، سرفه های مزمن، یبوست های شدید و مزمن، انواع انگل ها، نفخ روده و معده، آفت دهان و خونریزی لثه ها، ریفلاکس و آرتروز را بصورت تضمینی درمان می کنم. آدرس: کرمانشاه، میدان حافظیه. 0918xxx5546

پاسخ دهید
فاطمه

سلام چند روز پیش سوالی در رابطه با مادرم پرسیدم که جوابی ندادید لطفا اگر امکان دارد این سری جواب رو بفرمایید ممنون میشم
مادرم 61 سال دارد و از سن 45 سالگی یائسه شده و جدیدآ در تخمدان سمت راست کیست بدون اینتر نال اکو به قطر 4/14 میل دراورده و بعد از ان ازمایش سی ا 125 داده که 6 بوده سوال بنده این است که ایا باز هم احتمال سرطان چه تخمدان و چه روده ای وجود دارد؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فاطمه

سلام
پاسخ سوال قبلیتون ارسال شد، در خصوص CA125 باید توجه داشته باشید که بالا بودن CA125 به معنی وجود مشکل است ولی نرمال بودن اون تضمینی برای عدم وجود مشکل نیست. بهتره ایشون برای مدتی تحت نظر پزشک باشند و به صورت مرتب معاینه بشوند که اگر خدای نکرده مشکلی بود در مراحل ابتدایی برطرف بشه. البته در بسیاری از موارد مشکل خاصی وجود نداره و بدون نیاز به درمان برطرف خواهد شد ولی حفظ جانب احتیاط بهتره.

پاسخ دهید
فاطمه

سلام
مادرم 61 سال سن دارد و حدود 20 سال میشود که یائسه شده است و جدیدا دچار درد زیر شکم گردید و با مراجعه به سونو گرافی متوجه وجود کیست در تخمدان سمت راست گردید و نوشته شده بود کیست بدون اینترنال اکو با قطر 4/14 میل
اندازه رحم 4*25*65
ایا این کیست خطرناک است

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فاطمه

سلام
کیستهایی که بعد از یائسگی ایجاد میشوند باید تحت نظر باشند. اکثر کیستهای دوران یائسگی خوش خیم هستند و نیازی به درمان ندارند ولی احتمال توموری بودن وجود داره، بهتره به صورت منظم معاینه و بررسی شود.

پاسخ دهید
نرگس0011

سلام من 13سالمه یک کیست 5 میلیمتری دارم ایا عوارض دارد

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به نرگس0011

سلام
خیر، کیست ها معمولا بدون نیاز به مصرف دارو برطرف میشوند.

پاسخ دهید
باران

با سلام من 19 ساله و مجرد هستم در چند ماه اخیر پربودی نامنظمی داشتم بطوریکه هر 2 یا 3 هفته یکبار خونریزی دارم سونو هم انجام دادم جوابش یک کیست معمولی بود که دکتر گفت هیچ جای نگرانی نیست … دارو های تجویز شده را هم مصرف کردم اما مشکلم حل نشد …. لظفا راهتمایی کنید … ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به باران

سلام
دوره ی درمانی با داروهای تجویز شده را کامل کنید در صورتی که مشکل برطرف نشد به پزشک معالج مراجعه کنید.

پاسخ دهید
سما

خیلی ممنون از راهنماییتان.

پاسخ دهید
بهاز

سلام برا من تو سنو گرافی نوشتن کیست های متعدد در دو طرف مشابه pco سه چها ماه قبلشم رفته بودم سنو گفته بودن کاملا سالمی

پاسخ دهید
شیوا

سلام pcodمطرح کننده جیست؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شیوا

سلام
وجود چندین کیست را pco یا pcos میگیم که به صورت یک سندرم مطرح میشه. یعنی سندرم پلی کیستیک یا سندرم وجود چندین کیست.

پاسخ دهید
ف ط

باسلام بدلیل پریودهای نامنظم سونوگرافی انجام دادم و نتیجه آن “تخمدانها حاوی فولیکولهای ریزمحیطی می باشند بررسی ازلحاظ pcoتوصیه می شود” است دکتر داروهای اتیسترون و duphaston تجویز کرده است اما دکتردیگری مصرف duphaston را توصیه نکرد. مجرد و 22ساله هستم و موهای زاید درناحیه شکم، سینه و چانه مشاهده میکردم که به تازگی کاهش یافته اند. 6سال پیش کیست داشتم که با مصرف دارو درمان شد. فواصل بین پریودهایم حدودا سی تا چهل روز است و گاهی فقط درزمان مقرر لکه بینی دارم. هنوز دارو مصرف نکرده ام لطفا مرا دقیق راهنمایی کنید. به شدت نگرانم. باتشکر

پاسخ دهید
فاطمه

سلام من مجرد و24 سالمه تا اذر ماه قاعدگی منظم داشتم دی ماه 9روز عقب افتاد وبهمن عادت نشدم در ضمن وزنم دو کیلو زیاد شده و درد خفیفی در ناحیه تخمدانها دارم .علتش چیه راهنماییم کنین لطفا

پاسخ دهید
سما

لطفا جواب من را سریع بدهید. نگران هستم که آیا چه اتفاقی افتاده که بعد از عمل کیست تخمدانم پریود نشده ام؟

پاسخ دهید
سما

سلام. من کیست تخمدان ۸-۹ سانتی در تخمدان چپم داشتم و قصد بارداری هم داشتم ولی بخاطر کیستم میترسیدم باردار بشم و جلوگیری طبیعی میکردم. هیچ مشکل دیگری هم نداشتم. بچه هم ندارم. ۳هفته پیش عمل لاپاراتومی شدم و کیستم درآورده شد. اکنون ۸ روز از شروع سیکل پریودی من میگذرد ولی پریود نشده ام. علارقم اینکه همیشه قاعدگی من منظم بوده چرا حالا پریود نشده ام؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سما

سلام
تاخیر در قاعدگی بعد از لاپاراتومی غیر طبیعی نیست با اینحال میتونید با پزشک خودتون که شما رو معاینه میکنند مشورت کنید.

پاسخ دهید
شوکت

بهترین راه درمان کیست چیه؟

پاسخ دهید
سما

در پاسخ به شوکت

منتظر جوابتان هستم. اگر امکان داره داخل وبلاگ خودتان جوابم را بدهید

پاسخ دهید
سارا

باسلام
دختری 33 ساله هستم. یکسال پیش دو بار با فاصله یک روز پریود شدم. یعنی 5 روز کامل خونریزی داشتم خیلی طبیعی مثل هر بار، ولی بعد از یک روز دوباره پریود شدم و چند روز خونریزی داشتم. به دکتر زنان مراجعه کردم دارو داد خونریزی قطع شد و برام سونو نوشت معلوم شد یه کیست اکوفری 30*29 میلیمتری دارم. قرص جلوگیری داد و توی سونوی بعدی مشکلی نبود
حالا بعد از یکسال بخاطر جوشهای صورتم متخصص پوست آکوتان تجویز کرد و متوجه شدم که دارم چاق میشم و حسابی ایروبیک و استخر رفتم ولی لاغر نشدم و از دکترم خواستم سونوی شکم و لگن انجام بدم و توی این سونو همه اندامهام نرمال بودن و اینبار توی تخمدان سمت چپم این مشاهده شده:
یک ضایعه کیستیک بدون اینترنال اکو همراه با یک سپتای داخلی با ابعاد 35*60 میلیمتری
این یعنی چی؟ اینترنال اکو یا سپتای داخلی؟
متخصص زنان بهم قرص جلوگیری داده. قرار بود امروز پریود بشم ولی نشد. حالا باید چقدر صبر کنم تا بتونم روز 5م پریودی از قرص ها استفاده کنم؟ شاید خیلی پریودیم عقب بیوفته

پاسخ دهید
سحر

سلام خدمت دکتر ارجمند من دختری 19 ساله هستم که همیشه پریود منظم داشتم ولی یکدفعه 10 روز عقب افتاد با دیدن بزرگی شکم سونو انجام دادم ولی هیچی نبود الان بعد از گذشت 10 روز نه تنها هنوز پریود نشدم بلکه نشانه ها یی مانند رویش مو روی شکم و ران وگرفتگی عضلات ران وبا عرص معذرت باد گلوی زیاد را دارم ممکن من سرطان تخمدان رو داشته باشم درضمن هنوز درد شکم ندارم خواهش میکنم جوابم رو بدید خیلی نگرانم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سحر

سلام
علائم شما بیشتر شبیه pcos است. باد گلو ارتباطی با این مساله ندارند. در خصوص سرطان نگرانی نداشته باشید.

پاسخ دهید
rohangiz

آیا جراحی برای بیرون آوردن کیست تخمدان خطر نازایی دارد؟

پاسخ دهید
مونا

سلام ممنون از مطلب جالبی که گذاشتید، یه سوال خدمتتون داشتم من حدود 8 ماه لک بینی داشتم ولی به دکتر مراجعه نکردم چون خیلی شدید نبود بعد از اینکه بالاخره سونوگرافی انجام دادم کیست با اکوهای پراکنده به اندازه 6 سانتی متر در تخمدان چپم پیدا شد، دکتر بهم قرص سیپروترون داد و یک ماه مصرف کردم و سری دوم که سونو دادم در سونوگرافی توده کیستیک سالید به اندازه 4 و نیم سانت دیده شد! دکتر برام آزمایش خون سی ای 125 و ام آر آی لگن با و بدون تزریق نوشت که جواب آزمایش خونم 10 بود و نرمال بود و جواب ام آر آی هم یک مولتی کیست لژیون به ابعاد 35 میلیمتر بود، چند ماه همون قرص سیپروترون رو مصرف کردم و امروز مجددا سونو دادم ولی متاسفانه کیستم هنوز بود! به اندازه 39 میلیمتر با تشخیص : مولتی کیستیک با اینترنال اکو (chronic hemo cyst) حالا میخواستم نظر شمارو بپرسم آیا با عوض کردن دارو و خوردن داروی قویتر ممکنه من بدون جراحی بهبود پیدا کنم؟ممنونم ازتون

پاسخ دهید
نرگس

سلام من از اول که خون قاعدگی تو بدنم شروع شد هر2یا3 حتی 5ماه یکبار پریود می شدم سونوگرافی رفتم گفتن تنبلی تخمدان دارم و در هر دو تخمدانم فولیکول های متعدد کوچکتر از 5میلی متر دارم بعد از مصرف دارو به1یا2دوماه تاخیر در قاعدگی رسیددیگه دنبال نکردم الان21سالمه و1ساله ازدواج کردم و هنوز هم اون مشکل رو دارم وتخمدان سمت چپم بعضی وقتا تیر می کشه میخوام اقدام برا بچه دار شدن بکنم خیلی استرس دارم که بچم میشه یانه لطفا راهنماییم کنید

پاسخ دهید
سیما

سلام.
من این ماه سه بار پریود شدم. روز ششم آخرین پریودی سوتوگرافی انجام دادم. نتیجه اش “در تخمدان چپ ضایعه ی کیستیک به ابعاد 18*34 میلی متر، حاوی جزء اکوژن داخلی به قطر 11 mm و سپتامیون داخلی رویت شد که به نفع کیست کمپلکس تخمدانی می باشد” ضخامت دو لایه اندومتر mm 3 می باشد. میخواستم ببینم مشکل خاصی وجود دارد.
ممنون

پاسخ دهید
درسا

سلام
ممنون از اطلاعاتتون …
یه سوال داشتم : من حدودا 7 ماه پیش برام تشخیص کیست pco دادن، که با خوردن دارو 4 ماه و سونو گرافی جدید گفتن بهتر شده و داروهامو قطع کردن ! و بعد از قطع داروها من ماهی دوبار پریود میشم و هر دفعه 10-12 روز طول میکشه که هیچ وقت اینجوری نبودم …. و این ماه الان روز 20 پریودیم هست! برای ترس از فیبروم رفتم دکتر و سنوگرافی که انجام دادم گفتن کیست pco هست… اما من نه موی زائد دارم نه چاق آنچنانی هستم! تنها چیزی که دارم جوش روی کمرم هست و بیماری کلوئید ( گوشت اضافه)! ممکنه که دکتر اشتباه تشخیص داده باشه و من فیبروم داشته باشم ؟ چون علائم pco خونریزی طولانی نیست… میشه لطفا کمکم کنید ؟ نیازی هست دوباره یه دکتر دیگه برم ؟

پاسخ دهید
درسا

در پاسخ به درسا

اگر توضیحاتم کامل نیست هرچیزی لازمه بگید تا جواب بدم! 23 سالمه ! در جواب سونو هم برای کیست pco ، نوشتن : endometrial polyps
میترسم اشتباه تشخیص داده باشن و فیبروم داشته باشم ! آخه 20 روزه پریودم …

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به درسا

سلام
تمام عوارض و نشانه های یک بیماری ممکنه با هم در یک فرد دیده نشوند، برای مثال موهای زائد یا چاقی ممکنه در بسیاری از موارد PCO مشاهده نشن. در صورتی که به تشخیص پزشکتون مشکوک هستید میتونید پزشک دیگری رو برای معاینه انتخاب کنید.

پاسخ دهید
مینا

سلام خانم دکتر عزیز ممنون از لطفتون برای پاسخ دادن. من مجردم و 28 سالمه حدود یک ماه پیش کیست داشتم که ضخامتش 34مییلیمتر بود قرص ld مصرف کردم و درمان شد. ولی الان تخمدان راستم کمی بزرگتر از حد طبیعی و بزرگتر از تخمدان چپ است و دچار عفونت هم شده ام و کمی درد هم ناحیه زیر شکم دارم دکتری که مراجعه کردم به من گفتند مشکل تخمدان مهم نیست و عفونت مربوط به مثانه است . لطفا مرا راهنمایی کنید که ایا بزرگی تخمدان راست مشکل ساز است و دلیل ان چیست و راه حل چیست؟با تشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مینا

سلام
بزرگی تخمدان اختلالی ایجاد نمیکنه. ممکنه در اثر تغییرات هورمونی و یا علل مختلفی ایجاد بشه که بدون معاینه و بررسی نمیتوان در خصوص دلیل و درمان آن اظهار نظر کرد.

پاسخ دهید
سارا

سلام میخواستم بدونم سونوگرافی تخمدان از روی شکم انجام میشه یا ناحیه تناسلی؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سارا

سلام
سونوگرافی از ناحیه شکم انجام خواهد شد.

پاسخ دهید
پرستو

سلام من 16 سالمه ومجردم چندروزپیش ازناحیه ی پایین شکمم دردشدیدی گرفت رفتیم بیمارستان وبعدازانجام دادن سونوگرافی وآزمایش تشخیص دادن که درتخمدان راستم کیست43میلی هموراژیک وجودداره که خونریزی داخلی داده و دکتراگفتن که باید با لاپاراسکوپی برش دادن وبعداینکه 3روزتوبیمارستان تحت نظرموندم نهایتا پزشکم قرص (ال دی)تجویزکرد وگفت اگه با این قرص ها کیست برطرف نشه بالاپاراسکوپی برش میدارن ومنم این قرصا رو مصرف میکنم ولی هنوزم درد وجودداره!!:(
1-میخواستم ببینم این قرصابرای من که هنوزازدواج نکردم ضرری داره یانه؟
2-میخواستم بدونم که این جراحی عوارض داره؟وآیااگه درست نشه واسه این کیستم لازمه؟
(لطفازودجواب بدین چون خیلی نگرانم)

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به پرستو

سلام
قرصها در افراد مجرد و متاهل تفاوتی نمیکنند.
در صورتی که کیست با دارو درمان نشه نیاز به جراحی و یا لاپاروسکوپی وجود دارد.

پاسخ دهید
ناشناس

یه سوال دیگه هم اینکه یعنی با گرم کردن خوب می شه یا یه مشکلیه با سرما بدتر می شه ؟
اخه مادرمو برادرم هم سنگ کلیه داشتن این که نوشتید کلیه ممکنه مال این باشه ؟
اخه این چند بار اخیر تو عادت ماهیانه م دردش خیلی بود به طوری ک جیغمو در میاورد دو سه بار از حالت دراز کش کبلند شدم بشینم با وجودی ک گرم هم بودم و کنار بخاری دراز کشیده بودم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
خود ارضایی ارتباطی با موضوع شما نداره، احتمال وجود عفونت یا مشکل کلیوی بیش از سایر موارد است. نیاز به بررسی بیشتر داره.

پاسخ دهید
مرضیه

سلام مجدد
رفتم پیش دکتر
از پهلو بهم اروم زدن درد گرفت گفتن ممکنه مال کلیه هات باشه
بعد سونوگرافی رحم و کلیه و تخم دان و مثانه گرفتن برام
همه چیز ور نوشتن نرمال و طبیعیسنگ و مایع و … هم نام برده که ندارم
ضخامت اندرومتر6-7 میلی متر
خوب حالا که اینا همه ش طبیعیه ممکن قضیه به خود ارضایی مربوط بشه ؟ چون بعضی وقتا موقع این کار هم درد می گیره اخیرا همین قسمت پایین دلم
راستش نگفتم به خانوم دکتری که رفتم
ولی اگر شما بگید لازمه رفتم که جواب ازمایشو نشونش بدم می گم بهشون
چه کنم به نظر شما؟
در ضمن ازمایش عفونت ادراری هم برام نوشتن ک هنوز جوابش نیومده برام

پاسخ دهید
مرضیه

خیلی ممنونم
لطف کردید
اصلا انتظار نداشتم انقدر زود جواب بدید

پاسخ دهید
مرضیه

سلام
ببخشید نوشته م طولانیه
مجردم و 25 سالمه
پارسال جای سردی می رفتم یه مدت توی زمستون که هر دو طرف زیر دلم درد می گرفت طوری که موقع نماز ک خم و راست می شدم درد می گرفت
بعدش دیگه فصل سرما تموم شد درد هم از بین رفت
امسال تابستون چند ابر افت فشار داشتم و ریزش مو و اینا معلوم شد زخم معده دارم رفتم دارو گرفتم و مصرف کردم
حالا ک سرما دوباره شروع شده
اون درد هم برگشته با این تفاوت که موقع پرید هم درد می کنه هر دو طرف شکمم
4 ساله تقریبا که خود ارضایی می کنم
و اخیرا موقع خود ارضایی سه بار که زیاده روی کرده بودم و چندبار پشت سر هم انجام داده بودم خون دیدم که بار اخر خون بیشتری دیدم و خونش شبیه خون اخرای پرید بود ولی بار اول خونش خیلی ملایم بود من گفتم شایدم ناخونم بدنم رو زخم کرده و منم البته موقع پریدم نبود و بعدش هم پرید نشدم
در ضمن من پریدم خیلی به هم ریخته یه مدت هر بار چند روزی می افتاد جلو تا رسید به 21 روز کل دوره پرید از اول یکی تا اول بعدی رفتم درمان کردم با دارو های گیاهی تا چند بار خوب بود باز افتاد جلو و هر بار ک دارو های گیاهی مصرف می کنم درست می شه اما بعد یکی دو بار که دوره م می گذره باز می افته جلو
موقع پرید هم مقعدم درد می گیره وقتی جای سفتی می شینم ولی بقیه وقتا این درد رو ندارم
من پیش یه خانوم ماما هم رفتم گفتن احتمالا یا کیسته یا از روده هاته سونو گرافی هم نوشتن ولی چون باهشون صادق نبودم ی جورایی دوست ندارم دوباره برم پیششون(قضیه خون ریزی موقع خود ارضایی رو نگفتم)
به نظر شما به خاطر زخم معده است این دردا به خاطر کیسته ؟ یا مشکل دیگه ای هست

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مرضیه

سلام
سرما گرفتن پهلوها در فصل سرد در بسیاری از افراد دیده میشه، چه در پسران و چه در دخترخانم ها، احتمالا با گرم نگه داشتن کمر و کلیه ها در فصول سرد مشکل شما برطرف خواهد شد. یک پارچه یا لباس گرم دور کمر و کلیه هاتون بپیچید وقتی بیرون میرید. بهتره سونوگرافی از کلیه و مجاری ادراری هم داشته باشید.
درد زخم معده تقریبا در نواحی زیر قفسه سینه است ولی دردی که شما توصیف کردید زیر شکم و پهلوهاست. احتمال کیست هم وجود داره که برای تشخیص بهتر و دقیقتر لازمه سونوگرافی انجام بدید.
مساله ی خودارضایی تاثیر چندانی در این رابطه نداره و احتمالا عامل اصلی سرما گرفتن کلیه ها باشه که باید بررسی بشه.

پاسخ دهید
ناشناس

با سلام من دختر مجرد هستم که یکماه پیش کیستی به ابعاد 5.5 سانتی متر در تخمدان راستم با سونو مشاهده شد. پزشک متخصص قرص اچ.دی تجویز کردند که من با وجود عوارض شدید گوارشی و ترومبوز در سونو که بعد از اتمام بسته انجام دادم کیست 6.5 سانت شده یک septa در آن مشاهده و جدارش تقریبا نامنظم شده. پزشک سونوی مجدد نوشته آبا این کیست بدخیم است؟ با مصرف قرص یاسمین برطرف میشود؟ سپاس

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
امکان تشخیص بدون مشاهده نتیجه ی سونوگرافی وجود نداره، تنها فردی که میتونند مشکل شما رو تشخیص بدهند پزشک معالج شما هستند، برای چنین مواردی، درمان از داروهای خوراکی تا روش جراحی متغیر است.

پاسخ دهید
شیرین

سلام …من یک کیست کمپلکس تخمدان به ابعاد 5سانتی سمت راست دارم به تجویز پزشک قرص اتیسترون مصرف میکنم والان در ماه دوم مصرف قرص هستم..ماه گذشته با مصرف قرص هیچ مشکلی نداشتم اما این ماه گاهی درد زیر دل میگیرم … این درد طبیعیه؟ همین طور گاهی درد سمت راست شکم وقفسه ی سینه هم دارم…(خیلی کم)
واینکه این کیست با قرص درمان میشه؟ میشه کاری کرد که به عمل جراحی نرسه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شیرین

سلام
در اکثر موارد کیست به خودی خود درمان میشود و نیاز به جراحی نیست، اما در معدود مواردی احتیاج به جراحی دارد. در خصوص درد باید با پزشک معالج خودتون مشورت کنید.

پاسخ دهید
پ.م

سلام ببخشیددوباره مزاحم شدم ولی همین یه بار جواب بدید دیگه مزاحم نمیشم حرف شماروگوش کردم رفتم ولی برای تنبلی تخمدانو کیست فقط قرص LD تجویزکرد.ولی ازیه دکتره دیگه شنیدم این قرص واسه تنبلیه تخمدان ضررداره اخه موقه پریودم خون ریزیم کمه الان سردرگمم چیکار کنم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به پ.م

سلام، با خیال راحت سوال بپرسید، اگر در موردش اطلاعات داشته باشیم حتما پاسخ میدیم. (البته از دوشنبه صبح _فردا_ به مدت یک هفته نیستم تا جواب بدم)
قرص LD هم دارای هورمون استروژن است و هم پروژسترون، یکی از بهترین شیوه های درمانی برای تنبلی تخمدان و سندرم PCO درمان بوسیله ی پروژسترونه، ولی تاثیر استروژن قرص هم باید بررسی بشه. توجه داشته باشید که PCO یک بیماری نیست بلکه یک سندرم است، یعنی دلایل مختلفی میتونند باعث بوجود آمدنش بشوند و باید ابتلا علت بروز سندرم تشخیص داده بشه و بعد نسبت به درمان مناسب اقدام بشه.
این مورد هنوز تحت مطالعه است و نمیشه به طور قطع گفت این قرص ضرر داره، ولی همونطور که گفتم پروژسترون برای درمان و کاهش شدت علائم مفید است.

پاسخ دهید
آذین

سلام دوباره
واقعا ممنون از توجه و پاسختون.
اگر درد از پارگی کیست باشه معمولا چقدر طول می کشه تا کامل خوب شه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آذین

سلام
بستگی داره، نمیشه به طور دقیق گفت چقدر طول میکشه تا خوب بشه. از چند هفته تا چند ماه میتونه متغیر باشه، به هر حال توصیه میشه که سونوگرافی انجام بدید تا اطمینان حاصل کنید.

پاسخ دهید
آذین

سلام و خسته نباشید
من دختر 28 ساله ای هستم. دو سال پیش به علت درد خفیف و لکه بینی در زمان غیر از پریودی به پزشک مراجعه کردم و سونو وجود مایع ناشی از پارگی کیست رو نشون داد. دکتر گفت چیز مهمی نیست و مایع جذب میشه. اما دو روز پیش ، روز چهارم پریودیم (که هیچوقت به جز روز اول درد ندارم) درد شدیدی زیر دلم و سمت راست شکمم حس کردم. که محلش دقیقا محل آپاندیس بود و حتی به آپاندیسیت شک کردم.ولی بعد درد شدید ناگهانی رفع شد. الان هم که دو روز گذشته همچنان یه درد خیلی خفیف سمت تخمدان راستم هست. پریودی های منظم دارم و کم کاری تیروئید هم دارم که دارو مصرف میکنم. آیا ممکنه این درد باز ناشی از پارگی کیست بوده باشه؟ اگر اینطور باشه نیازی به درمان هست؟ یا درد کم کم خودش رفع میشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آذین

سلام
بله امکانش وجود داره ولی بدون سونوگرافی نمیشه اظهار نظر کرد. اگر درد به دلیل کیست یا پارگی کیست باشه بخودی خود بهبود پیدا میکنه.

پاسخ دهید
کوثر

سلام من بعد از پنج ماه که برای بارداری اقدام کردم و نتیجه ای نگرفتم به دکتر مراجعه کردم و در سونوگرافی یک کیست 25میلی متر ی دیده شد دکتر خوردن دو دوره قرص ال دی تجویز کرد حالا میخواستم بدانم ایا خوردن یک دوره هم کفایت میکند وآیا خوردن همزمان قرص و اقدام برای بارداری نتیجه بخش است ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به کوثر

سلام
معمولا مصرف همزمان قرص ال دی و اقدام به بارداری نتیجه بخش نیست. باید اول درمان رو تکمیل کنید و سپس نسبت به بارداری اقدام کنید.

پاسخ دهید
پ.م

سلام ببخشید دوباره مزاحم شدم توروخداتوضیح بدید دسرسی به دکتر ندارم یه بار رفتم قط امیدکردن گفتن با تنبلی تخمدان وکیست نمیتونی بعدا بچه داربشی دارم بایدالان بذارم باردار بشم؟به نظر شما می تونم حامله بشم؟
این کیست خطرناک نیست؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به پ.م

سلام
احتمال نازایی در موارد PCOS وجود داره ولی در بسیاری از موارد با مصرف دارو میتونید باردار بشید. امروزه تنبلی تخمدان در خیلیها دیده میشه و شایع شده ولی امکان بارداری هم وجود داره، امیدتون رو از دست ندید.

پاسخ دهید
پ.م

با سلام و خسته نباشید. زنی 22 ساله هستم 9 ماهه ازدواج کرده ام هیچ موقع قاعدگی منظم نداشته ام و پریودم همراه با درد زیاد است الانم 2 ماهه که پریود نشده ام رفتم سونوگرافی داده ام تخمدان چپم حاوی کیست های ریز محیطی pco است.فعلام قصد بارداری ندارم .ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به پ.م

سلام
برای PCO بهتره دارو مصرف کنید، نتیجه ی سونوگرافی رو نزد پزشک معالج ببرید تا داروهای مناسب رو برای شما تجویز کنند.

پاسخ دهید
eli

با سلام و خسته نباشید. من ۲۶ سالمه و ۵ سال هست ازدواچ کردم بعد از ۲ سال جلوگیری طبیعی اقدام به بارداری کردم و ۲ بار حاملگیه ناموفق(که با فاصله ۱سال از هم)داشتم چند ماه قبل آی یو آی کردم که حامله نشدم و با مصرف داروهایه متوفورمین و.. باعث ایجاد کیست شده الان ۳ ماه هست من بریود نامنظم و خیلی کمی دارم ممنون میشم کلی راهنماییم کنین …

پاسخ دهید
سمیرا

سلام من نه نامنظم شدن پریودی داشتم ونه درد شدیدتر از قبل اما چند شب پیش درد شدیدی در کل ناحیه شکمی داشتم بعداز مدتی درد به ناحیه اپاندیس وبالای ان محدود شد و کمتر هم شد جواب سونو: اپاندیس نبود اما کیست 5 سانتی همورازیک داشم که پاره شده به حفره شکمی خونریزی داشت ؟! الان فراسیون (گیاهی) و یاسمین و هیوسین میخورم گفته بودید معمولا بعداز پارگی خود به خود خوبمی شن ؟ پس چرا دارو بخورم مخصوصا که گفتید قرص جلوگیری طولانی مدت عوارضی داره من 17 سالمه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سمیرا

سلام
مصرف داروها هم برای کاهش درد هستند و هم برای تسریع در بهبودی.

پاسخ دهید
مهسا

سلام من 25 سالمه من قبلا چاق بودم رژیم گرفتم همه جام لاغر شده اما شکمم هر کار میکنم لاغر نمیشه ممکنه از کیست باشه یا نه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مهسا

سلام
چاق شدن ناحیه شکم و یا لاغر نشدن این ناحیه دلیل بر وجود کیست تخمدانی نیست.

پاسخ دهید
پریسا

سلام. من یه دختره 18 ساله هستم که کیست تخمدان دارم خیلی ناامیدم ایا کیستم درمان می شه ؟اگه از داروی گیاهی استفاده کنم چه مدت طول میکشه و اگه از دارو استفاده کنم چه مدت طول میکشه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به پریسا

سلام
دوست عزیز، کیست تخمدان نیاز به درمان نداره و خودش برطرف خواهد شد. علاوه بر این درمان دارویی هم داره پس جای نگرانی وجود نداره. به پزشک زنان مراجعه کنید تا شما رو بیشتر راهنمایی کنند.

پاسخ دهید

سلام
یکی از دوستام میگه که 2سالی هست که فقط درد داره (جای حساس شه :S) (دوستم مجرده)
سونو و آزمایشاتش سالمه دکترش گفته هیچ مشکلی نداره اما بیچاره فقط داره درد میکشه نمیدونه چشه میشه لطفاجوابمو بدید
ممکنه کیست داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه میشه آدم درد بکشه بعد همه چی سالم باشه
دکتر بگه مشکلی نداری سالمی :S

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ریحانه

سلام
وجود کیست در سونو مشخص خواهش شد، درد در زمان پریود است یا در زمانهایی غیر از پریود هم درد دارند؟

پاسخ دهید
شیما

باسلام من یه چند روزیه دچار درد پایین شکم شدم خیلی سفت میشه و از دوران پریودم گذشته لطفا کمکم کنید خواهش می کنم …………… تورو خدا ………ایا امکان بارداری هست

پاسخ دهید
ناشناس

سلام..ممکنه اگه کیست داشته باشیم تست بی بی چک مثبت دربیاد،؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به عصرعلم

سلام من 25 سالمه دوسال پیش کیست تخمدان داشت که با قرص رفع شد ولی الان عادت قاعدگیم به هم خورده و و کمی دل درد دارم مراه با حالت تهوع راه درمانش چی هست

پاسخ دهید
عسل

با سلام و خسته نباشید من 27 سالمه و فولیکول های کوچک تخمدانی دارم که دکترم گفته نمیتونم بارداربشم و به من قرص سیپروترون کامپاند و متفورتکس داده برای برطرف شدن اینها سوال من آیا میتونم باردار بشم ؟البته لازم به ذکر هست که بعدازدواجم کلا پریودم نامرتب شده لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به عسل

سلام
در صورت وجود کیست بهتره اول کیستها رو درمان کنید و بعد اقدام به بارداری کنید. به جز موارد معدود در PCOS احتمال بارداری وجود داره.

پاسخ دهید
سحر

سلام.خسته نباشید.من 5 سال پیش بخاطرنامنظمی پریود وریزش مو و جوش به پزشک مراجعه کردم و با سونو معلوم شد کیستهای متعدد با اندازه های مختلف دارم.با مصرف دارو کوچک تر شدن اما من بعد از مدتی سرخود داروهارو قطع کردم.از اون به بعد پریودهام منظمه ولی همچنان جوش میزنم و موی زائد روی سینه دارم.الان هم متاهل هستم.ایا اینها هنوز نشانه های کیسته و باردار شدنم را با مشکل مواجه میکند.خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سحر

سلام
وجود کیست معمولا مشکلی در باردار شدن ایجاد نمیکنه. میتونید با دارو کیست رو درمان کنید و بعد اقدام به بارداری کنید.

پاسخ دهید
ماریا

با درود و عرض خسته نباشید. 31 ساله هستم 2 ماه پیش چون 2-3 روز پریودم نامنظم میشد سونوگرافی رحم و تخمدان داشتم که در تخمدان راستم یک کیست 42 mm وجود داشت طبق نوشته پزشک حاوی مقدار کمی سدیمان در قسمت دیپندنت کیست که به نفع کیست کمپلیکه تخمدانیس و به احتمال کمتر اندومتریا، تخمدان چپم مشکلی نداشت .. از آنجایی که دسترسی به پزشک برام کمی مشکله از شما راهنمایی میخوام اولا درمان خاصی باید برای کیستم انجام بدم و ثانیا دو سه روز بود که احساس درد تخمک گذاری داشتم که امروز که وسط سیکل ( روز 15 )هستم پریود شدم..
در ضمن من از اول مهر ماه لووتیروکسین رو نصفه قرص شروع کردم امکانش هست این بی نظمی از اون باشه؟ سوالم اینه با توضیحاتی که در مورد کیستم دادم آیا باید کیستمو عمل کنم؟ یا با دارو خوب میشم ؟ من به خاطر بکارت نمیتونم سونو واژینال داشته باشم .. باید چیکار کنم؟خیلی نگرانم لطف کنید جواب منو بدبن !

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ماریا

سلام
مشکل به احتمال خیلی زیاد با دارو برطرف خواهد شد. نیازی به سونوگرافی واژینال نیست، با سونوگرافی ساده هم قابل تشخیص است.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام ممنون از مطالب خوبتون.من 20سالمه 2ساله ازدواج کردم .انتظار یه نی نی رو میکشم.پریودم چن روزی که عقب افتاده دردهای خفیفی زیر شکمم دارم.ممکنه این تاخیر به خاطر کیست باشه؟اخه چن ماه پیش که رفتم سونو گفت مشکلی ندارم…

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
احتمال کیست و هم احتمال بارداری وجود داره.

پاسخ دهید
سوال؟

سلام یه سوال
میخواستم بدونم کیستی به اندازه 61 میلی متر-در من وجود داره
دکتر هم رفتم باید عمل بشه ولی میگن باید رحیم تو برداری چون سنم بالاست خواهشا راهنماییم کنید چون تا چند روز دیگه عمل دارم؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
hana

سلام سایتتون عالیه..
من یه کیست 6سانتی در تخمدان چپم دارم از امشب دارم روکین میخورم ممکنه بعدا باردار نشم؟؟

پاسخ دهید
نسترن بانو

خیلی ممنون از مطالب ارزنده و جامعتان راهنمای خوبی برای تشخیص و درمان کیست تخمدان است…

پاسخ دهید
رها

سلام.
من 21 سالمه و 5 سال هست که کیست تخمدان دارم.3 سال گذشته پاره شد و جراحی شدم.هر 6ماه با نامرتب شدن پریود و درد شدید همراه تهوع با انجام سونو متوجه داشتن کیست میشم.و قرص یاسمین استفاده میکتم کیست هایی که تا الام داشتم هموراژیک و فولیکولی و الان کیست دارای سپتیشن دارم.ایا درمان قطعی داره

پاسخ دهید
پناه

سلام.من قاعدگی نامرتبی دارم……طوری که بو روز بعد از اتمام قاعدگی دوباره لخته های خون میبینم.و کیست دارم.21 سالمه دلیلش میتوته کیست باشه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به پناه

سلام
باید به دکتر مراجعه کنید تا سونوگرافی انجام بشه.

پاسخ دهید
سوال؟

در پاسخ به عصرعلم

باسلام خواهش میکنم جواب بدین ایا عمل لیزری خوبه یا عمل باز
خواهشششششششششششششش میکنم جواب بدین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سوال؟

سلام
در این مورد باید جراح اظهار نظر کنند.

پاسخ دهید
نسیم

با سلام و تشکر از اطلاعات بسیار مفیدتون:
من یک ساله ازدواج کردم و جدیدا چون 2 ماهه پریود نشدم سونوگرافی رفتم و یه کیست 44*45 میلیمتر در تخمدان راستم هست (از نوع فولیکلی) آیا نسبت به درمان آن اقدام کنم یا خود به خود خوی میشه کیستم؟ ممنون

پاسخ دهید
مهسا

سلام ایا عقب افتادن پریون ربطی به کیست داره؟؟؟
من 20 روزه پریودم عقب افتاده و حامله هم نیستم….

پاسخ دهید
بری

سلام خوبین میخواستم ببیم ایاتوخانمی ک از قرص الدی استفاده میکنه امکان کیست است؟ویه سوال دیگه دخترخاله من تو دوماه یک بار عادت میشه مشکلش چیه بنظرتون اخه خالم خیلی نگرانشه وخیلی جوش میاره تو صورتش؟ممنون اگه جواب بدین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به بری

سلام
امکان بروز کیست خیلی پایینه.
ایشون باید به دکتر زنان مراجعه کنند.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من 38 ساله هستم از یکشنبه شب درد و سنگینی در زیر شکم و حالت نفخ شدید داشتم ، ولی به خیال اینکه این دردها از نفخ شکم هستند (و همچنان چون نزیک پریودم بود و من معمولا چند روز قبل از پریود درد دارم فکر کردم این دردها شاید به خاطر نزدیکی به زمان پریود باشد)،دوشنبه با خوردن عرق نعنا و دایمتیکون سعی در برطرف کردن این درد داشتم ، ولی بهتر نشد که بدتر هم شد…
ناگفته نماند که در موقع ادرار سنگینی و احساس تخلیه ناقص داشتم …. سه شنبه به دکتر مراجعه و بعد از آزمایش ،سی بی سی نرمال تشخیص داده شد، بعد از معاینه بالینی دکتر سونوگرافی توصیه کردند که در سونو در ناحیه بالای رحم و لگن به اندازه 50 سی سی مایع دیده شد ، که دکتر گفتند که احتمالا پارگی کیست تخمدان بوده است و با استراحت مطلق و درمان آنتی بیوتیکی چند روزه رفع میشود.
به دکتر دیگری مراجعه کردم و دستور سی تی دادند و در سی تی هم همان نتیجه اعلام شد ، دکتر دستور درمان تزریقی آنتی بوتیک را دادند
الان سوال های من:
من دوشنبه شب با وجود درد سکس داشتم آیا این باعث تشدید دردم شده و آیا خطر دارد یا خیر ؟ آیا تا رفع کامل این موضوع سکس مشکل آفرین خواهد بود؟
آیا درمان تزریقی آنتی بیوتیک و خوراکی آن با هم تفاوت دارد ؟
آیا این مایع با استراحت و خوردن آنتی بیوتیک جذب خواهد شد ؟ و تقریبا چند روز طول می کشد تا مایع جذب شده و درد تسکین یابد؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
نزدیکی کردن خطری برای شما نداره.
روشهای مصرف دارو تفاوتی با هم ندارند، روش تزریق اثربخشی سریعتری نسبت به روش خوراکی دارد.
بله مایع جذب خواهد شد و میتونید از مسکن استفاده کنید تا درد رو تقلیل بده.

پاسخ دهید
السا

باسلام من چند روز پیش دردشدید زیرشکم داشتم دکترواسم آزمایش ادرار وسونوگرافی نوشت.ازمایش ادرارمشکلی نداشت اما سونوگرافی گفت چندتا فولیکول درحال رشددارم که درصورت وجودزمینه بالینی می توانند مطرح کننده pcod باشندیعنی چی؟درمقعدی زیاد دارم نظرتون چیه ممنون میشم ازنگرانی درم بیارین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به السا

سلام
pcos همان وجود کیست تخمدان است. باید سونوگرافی انجام شود.

پاسخ دهید
خودم

سلام
من توی سن 12 سالگی درد توی سمت راست شکمم داشتم و به پزشک مراجعه کردم و گفت یک کیست هموراژیک 33*44 میلی متر در تخمدان سمت راستم دارم. ایشون گفتن که نیازی به جراحی نیست و یک قرص برایم نوشت و گفت برم پیش دکتر زنان و ببینم لازم هست یا خیر و دکنر زنان گفت بهتره تو این سن از این قرص استفاده نکنم و احتیاجی به قرص ندارم و وقتی باردار بشوم خود به خود از بین میرود..

میخواستم بدونم ممکنه بزرگ تر بشه و به جراحی نیاز داشته باشم؟
یا نیازی به قرصی داشته باشم ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به خودم

سلام
بهتره به تشخیص پزشکتون عمل کنید و نگرانی نداشته باشید.

پاسخ دهید
لادن

با سلام
من 28 سال سن دارم و 3 سال هستش كه ازدواج كردم 3 ماه پيش طي آزمايشات چكاپ متوجه كيست به قطر 48*31 شدم و 3 ماه قرص روكين مصرف كردم و در سونو جديد سايز كيستم شده 51*38 .ميخواستم بدونم كه من حتما بايد عمل شم يا با اين كيست ميتونم باردار شم؟ آيا كيست براي جنين خطرناكه؟

پاسخ دهید
فروز

سلام می خواستم بدونم کیست از وجود بلبل پدید می یاد؟

پاسخ دهید
سارا

البته متخصص داخلی احتمال آپاندیست رد کرده وگاهی با تب و لرز و درد ران پاهام گاهی درد پایین شکمم همراهه کمکم کنید؟تشکر

پاسخ دهید
سارا

سلام من 26 ساله و متاهلم قبلا دکترم به علت نامنظمی پریودم تشخیص pcod داده الان حدود 3 هفته است درد در ناحیه راست شکمم دارم ممکنه علتش کیست باشه لطفا راهنماییم کنید ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سارا

بله، باید سونوگرافی مجدد انجام شود.

پاسخ دهید
هم نفس

سلام من کیستی به اندازه 9 سانت در تخمدان سمت جپم دارم چاره کار چیه با یک دوره قرص اندازه اش کوچیک نشده

پاسخ دهید
پری

با سلام ی سوال داشتم،آیا کسی که کیست داره زود تحریک میشه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به پری

سلام
ممکنه به دلیل تغییرات هورمونی تحریک پذیری کاهش یا افزایش پیدا کنه.

پاسخ دهید
رسول

سلام پری خانوم اینقد نگران نباشید مشکلی پیش نمیاد

پاسخ دهید
بری

سلام مرسی از این ک جواب سوالمو دادین خیالم راحت شد راستی احتمال بزرگ شدن کیست های ریزم هست ؟چیکار باید بکنم که کیست هام از بین بره ؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به بری

سلام
کیستها بزرگ میشن و بعد محو میشن، اگر از یه حدی بزرگتر بشن میتونند مشکل ساز بشن ولی در اکثر موارد بدون اینکه متوجه بشید محو میشن. نگران نباشید، بدن شما خودش کیستها رو از بین میبره.

پاسخ دهید
بری

سلام چرا سوال منو نزاشتن ازتون خواهش میکنم به سوالم ج بدین

پاسخ دهید
بری

سلام خوبین من امروز رفتم سونوگرافی دکتر گفت من کیست های ریز متعدد دارم و من عادت نامنظم دارم تازگیا هم مو های زاید بیدا کردم ومن دخترم در حال حاضر من عاشق بچه هستم یعنی باردار نمیشم تو رو خدا جواب سوالامو بگین ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به بری

سلام
کیستها بدون دارو خوب میشن و با دارو هم خوب میشن، در مورد باردار شدن نگران نباشید.

پاسخ دهید
سپیده

با عرض پوزش میخواستم بگم که یکی از پزشکان جهت کاهش وزن قرص متفورمین پیشنهاد داد.آیا مشکلی ایجاد نمی کنه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سپیده

قرص متفورمین معمولا برای درمان نازایی و یا کمک به باردار شدن تجویز میشه، مطمئنید برای کاهش وزنتون تجویز شده؟

پاسخ دهید
سپیده

در پاسخ به عصرعلم

ممنون از جوابتون
گفتن جون تخمدان شما تنبله این قرص موثره.و به کاهش وزن کمک میکنه.
من هم خودم مطالب زیادی دیدم در تاثیر این قرص در کاهش وزن.
آیا من چون مجرد هستم خوردن قرص متفورمین مضرره؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سپیده

اگر پزشکتون برای شما تجویز کرده ضرر و سود اون رو در نظر گرفته پس نگران نباشید.

پاسخ دهید
سپیده

با سلام و تشکر از سایت مفیدتون
من 27 سالمه در سن 13سالگی پریودم شروع شد و از همان ابتدا نامنظمی پریود داشتم و از همان ابتدا پیگیر درمان بودم.پس از انجام آزمایش بیماری تنبلی تخمدان و دلیل پرمویی بالا بودن هرمون مردانه تشخیص داده شد.با توجه به اینکه این بیماری در خانواده ما موروثی میباشد من مدتهای زیاد تحت نظر پزشکان معالج قرار گرفتم.و در تمامی موارد پزشکان قرص سیپروترون کامپاند و استروژن یا آمپول ان را تجویز کردند.همچنین من دچار اضافه وزن و چربی شکم می باشم اما تاکنون با توجه به اینکه تحت نظر پزشک تغذیه بودم همراه با ورزش نتوانستم وزنی کم کنم.بدون مصرف قرص فاصله بین دوره ها بین 30 تا 38 روز می باشد.با توجه به اینکه تاکنون به چند پزشک مراجعه کرده اما نتیجه نگرفته ام و تنها با مصرف قرص کیستها از بین میرود و پریود منظم میشود.آیا مصرف این قرصها را باید ادامه بدهم؟آیا مصرف طولانی مدت مشکلی ایجاد نمی کند؟دلیل اضافه وزنم مصرف این قرصها نمی باشد؟آیا برای کاهش وزن میتوانم از دارو استفاده کنم؟همچنین بعضی مواقع قرص فیناستراید نیز برای من تجویز شده است.آیا در درمان پرمویی من موثر میباشد؟من یکبار لیزر انجام دادم اما پس از دوسال مجددا رشد کرده است.خواهشمندم راهنمایی بفرمایید.چون از مراجعه به دکتر خسته شدم
باتشکر فراوان

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سپیده

سلام
در خصوص ادامه دادن به درمان دارویی پزشک معالج شما باید نظر بدهند. قرصها میتونند عامل چاقی باشند.
فیناستراید در درمان پرمویی در خانمها تاثیر داره. برای کم کردن وزن مقالاتی در سایت قرار دادیم که در بخش علمی» سلامتی و بهداشت قابل دستیابی هستند.

پاسخ دهید
ژیلوان

با عرض سلام
میخواستم بونم جراحی کیست تخمدان از طریق شکم صورت میگیره یا اینکه از واژن؟اگر از واژن جراحی می شود ایا اسیبی به بکارت وارد میکند یا نه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ژیلوان

سلام
جراحی از ناحیه شکم انجام میشه و ارتباطی با واژن و پرده بکارت نداره.

پاسخ دهید
ساره

سلام خسته نباشید
من کیست تخمدان دارم در محل تخمدان راست یک کیست با جداره نازک و حاوی مایع لکوفری به ابعاد 44.5و43 میل هستم
آیا با قرص حل میشود؟
در صورت عمل کیست تخمدان احتمال ناباروری وجود دارد ؟؟؟؟
ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ساره

سلام
باید پزشک معالج شما در مورد اینکه با قرص خوب میشید نظر بدهند، بدون معاینه امکان تشخیص وجود نداره.
احتمال ناباروری خیلی خیلی کمه و جای نگرانی نداره.

پاسخ دهید
منتظر

سلام من با این موهای زاید که در کشاله ران، دور سینه،جناغ سینه، چانه، سبیل و حتی داره موهای دیگرم را هم ضخیم ،پر رنگ و درازتر می کند چه کار کنم؟کیست دارم که در جوابهایتان گفته اید نگرانی ندارد و خودش برطرف می شود 33سال سن دارم و مجردم

پاسخ دهید
صغری

من 31 سال سن دارم وهنوز مجردم به خاطر موی زاید به دکتر رفتم آزمایش هورمونم خوب بود ولی در سنوگرافی کیست تشخیص داده شد.از داروهای لاموتریژین،فلووکسامین،فلورازپام،اسید فولیک و به تازگی متورال استفاده می کنم به نظر شما ناراحتی های روانی در بوجود آمدن کیست ها دخالت دارند؟راه درمان قطعی برای موهای زاید چیست؟ چه کار کنیم اصلا بوجود نیایند؟آیا در افرادی که پوستی چرب دارند احتمال رشد موی زاید بیشتر است؟چون من ،خواهرم و مادرم که پوستی چرب داریم موی زاید هم داریم!!!!!!!!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به صغری

سلام
بله، فشارهای عصبی و استرس در بیشتر بیماریها و ناخوشیها دخیل هستند. راه قطعی برای از بین بردن موهای زائد بدن لیزر کردنه. غدد چربی از غدد مو مجزا هستند و رابطه ای بین چرب بودن و زیاد بودن مو مشاهده نشده.

پاسخ دهید
ستاره

سلام من شانزده سالمه.رفتم سونودکترگفت چندتا کیست ریز در تخمدان چپم دارم.قدم۱۶۵ووزنم۵۰هست.صورتم جوش میزنه وپرمویی دارم.خیلی نگرانم…دراینده مشکلی برام بوجود نمیاد؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ستاره

سلام
بروز کیست غیرطبیعی نیست و مساله نگران کننده ای وجود نداره.

پاسخ دهید
شیما

سلام 27 سالمه هشت ساله ازدواج کردم دو ماهه باردارم البته برای دومین بار در حاملگی اول هیچ مشکلی نداشتم اما در حاملگی دوم که در هفت هفتگی سونو رفتم برای تشخیص تشکیل جنین اما در سونو معلوم شد که یک کیست هموراژیک پنج و نیم سانتی در تخمدان چپم دارم ولی تا کنون هیچ درد و مشکلی نداشتم به پزشک مراجعه کردم دو عدد امپول proluton و قرص فرفولیک و اسپرین بچه تجویز کردند و توصیه کردن هیچ اقدام دیگری نکنید اما من میترسم مشکلی برای جنین بوجود بیاید ایا اندازه کیست بزرگ و خطرناک نیست؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شیما

سلام
در صورت نگرانی میتونید به پزشک دومی هم مراجعه کنید، نمیشه بر اساس فرمایشات شما تشخیص پزشکتون رو رد یا تایید کرد.

پاسخ دهید
سمیرا

سلام
من مجردم و 26 ساله .براي درمان کيستم از قرص ال دي استفاده مي کنم،سوالم اين است آيا مصرف طولاني مدت اين قرص ها باعث ناباروري ميشه.
با تشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سمیرا

سلام
مصرف طولانی مدت محصولات دارویی که بر هورمونها تاثیر میگذارند دارای عوارض است و باید تحت نظر و تجویز پزشک معالج باشد. عوارض متفاوتی هم ممکنه دیده بشه که یکی از اونها ناباروری است.

پاسخ دهید
بهار کیان

با سلام و خسته نباشید
من 26 سال دارم و7 ماه هست که ازدواج کرده ام و قصد بارداری دارم و پریود های نامنظم
دیروز سونو گرافی انجام داده و نتیجه
(تخمدان ها مختصر بزرگ بوده و حاوی فولیکولهای کوچک متعدد می باشند .تیپ (pco)
و* سونوگرافی مید سیکل از نظر رویت فولیکول دومینانت توصیه میشود* )
دکتر 3 عدد آمپول برای پریود شدنم دادن چون ماه مهر من پریود نشدم آز دادم منفی بود من از امروز صبح نصف قرص متفورمین رو آغاز کردم و از روز 14 پریود قرار هست didrogesteron (dupbaston
نجویز کردن
منظور از قسمت * دار چیست؟
آیا من می توانم باردار شم ؟درصد بارداری من در آبان ماه چقدر هست
چه مدت طول میکشه من درمان بشم؟pco
پزشکم درست به سوالاتم پاسخ نمی دهد
پیشاپیش از پاسخ گویی شما کمال تشکر را دارم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به بهار کیان

سلام
فولیکول دومینانت (یا گرافیان فولیکول) یکی از مراحل تبدیل فولیکول به تخمک است. در واقع هر تخمک قبل از اینکه به تخمک بالغ تبدیل بشه یک فولیکول هست. از چندین فولیکول موجود در تخمدان، یکی به فولیکول دومینانت تبدیل میشه و خودش رو برای تخمک شدن و در نتیجه دریافت اسپرم آماده میکنه. اگر لقاح صورت نگیره این فولیکول به تدریج تحلیل میره. از طرفی این نوع فولیکول معمولا در اواسط دوره ی پریود مشاهده میشه.
این سیکل هرماه در بدن خانم ها تکرار میشه.
ظاهرا نتیجه ی سونوگرافی شما عادی است و مورد خاصی که نگران کننده باشه مشاهده نمیشه.
درصد بارداری شما رو نمیتونیم تعیین کنیم، تشخیص این موارد و اینکه آیا میتونید باردار بشید یا نه نیازمند معاینات بالینی و داشتن سابقه ی پزشکی است و ما در اینجا فقط میتونیم اطلاعات در اختیار شما قرار بدیم ولی مورد غیرعادی ندارید که بخواهید نسبت به این موارد نگران باشید.

پاسخ دهید
سحر

به نام خدا
سلام
میشه درمورد کیست تورشن اطلاعتی دراختیارم قراربدین ..وامکان بارداری دراین مورد وجود دارد وکلا چه توصیه ای برای فردی که به علت کیست تورشن یک تخمدان خود را ازدست داده است دارید؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سحر

سلام
چرخش تخمدان یا همون تورشن تخمدان یکی از موارد نادر ولی جدی است (جزو 5 بیماری مهم زنان است). معمولا در سنین بین 19 تا 35 سال رخ میده و در 60% موارد تخمدان سمت راست رو درگیر میکنه. ممکنه در اثر اختلالات مادرزادی مثل بلند بودن بیش از حد لوله ی فالوپ پیش بیاد و یا اینکه در اثر بدخیمیهایی مثل تومور ایجاد بشه یا حتی کیست تخمدانی باعث اون بشه. در مواردی که دیر تشخیص داده بشه تخمدان باید برداشته بشه.
برداشته شدن یکی از دو تخمدان زیاد در ناباروری تاثیر گذار نیست و امکان بارداری وجود خواهد داشت.
قبل از اقدام به بارداری حتما تحت نظر پزشک باشید و به طور مرتب نسبت به معاینه ی لگن اقدام کنید. البته تورشن تخمدان در حین بارداری، آسیبی به جنین نمیرسونه.

پاسخ دهید
سحر

سلام ازطریق خونریزی میشه فهمید کیست pcoداریم یانه ؟و ایاکارهای سنگین برای کیست خطر دارن یانه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سحر

سلام
خیر باید سونوگرافی انجام شود. کارهای سنگین معمولا خطری ندارند ولی رعایت جانب احتیاط بهتر است.

پاسخ دهید
زینب

multiple small peripheral follicels are seen in both ovaries associated with increased stroma. findings are suggestive of p.c.o however clinical correlation is suggested.
سلام خسته نباشید .این جواب سونوی منه.من مدتی هست که لکه بینی دارم حدودا 4-5 روز قبل از پریودی ورپودیم با درد شدید همراهه.متاهلم و 23 سالمه.البته عفونتم داشتم که رفع شد.الان یه دوره هست که شروع به خوردن قرص ال دی کردم به صورت سرخود.لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به زینب

سلام
طبق سونوگرافی شما احتمالا مشکل PCO (سندرم پلی کیستیک) است ولی نیاز به معاینات بیشتری برای تایید وجود داره. باید به پزشک مراجعه کنید.

پاسخ دهید
فائزه

سلام. خسته نباشید. من در هر دوره پریودم که منظمه از 4،5 روز قبلش لکه بینی به رنگ تیره و خفیف دارم. این می تونه نشانه ای از کیست تخمدان باشه؟

پاسخ دهید
نسیم

بازم سلام ببخشید راستش دکترم گفت احتیاجی به سونوگرافی نیست خیلی ریزه باید ازکجابدونم ازبین رفته یانه؟؟؟ بهم گفت قرص متفورمین تا شش یاهفت ماه الی یک سال استفاده کن بعد دیگه استفاده نکن گفت اگه باردار نشدی ازهمین قرص تجویزمیکنم کمک میکنه و باردارمیشی

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به نسیم

در مورد متوجه شدن اینکه کیست از بین رفته یا هنوز هست، باید به پزشکتون مراجعه کنید.

پاسخ دهید
شقایق

باعرض سلام
میخواستم بدونم ایا کیست pcoباکیستای دیگه فرق داره و میشه پس ازدرمان باردارشد؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شقایق

سایر کیستها معمولا به صورت تک ظاهر میشوند ولی در pco چندین کیست وجود دارند. گرچه احتمال عقیم شدن در PCO وجود داره ولی قابل درمان است و امکان بارداری بعد از درمان وجود دارد.

پاسخ دهید
نسیم

سلام من سه ماه پیش سونوگرافی انجام دادم گفت کیست داری ازنوع pcoولی 2mmهست البته حدودا سه تا دکترم گفت مشکلی نیست کیستای ریز هست قرص تجویز کرد طی این سه ماه عادتم منظم شده بهم کفت یک سال برای بارداری وقت میدیم اگه نشدی باکمک دارو میشی میخواستم بدونم امکان داره ازبین رفته باشه و بدون داروبارداربشم ؟؟؟؟ ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به نسیم

سلام
بله امکانش وجود داره و باید سونوگرافی انجام بدید تا مشخص بشه.

پاسخ دهید
رویا

با عرض سلام و خسته نباشید خانمی 31 ساله هستمچند روز لکه بینی داشتم دقیقا همزمان با موقع پریودم سونو رفتم چیزی نشون نداد ولی تست بتا مثبت بود و خونریزیم شروع شد البته نه زیاد بود نه کم دقیقا مثل پریودی48 ساعت بعد دکترم گفت دوباره بتا رو تکرار کنم اینبار عددش بیشتر شده بود تا اینکه بارداریم رو تایید کردن و گفتن که الان 6 هفته ای 3 هفته دیگه مجدد سونو بده اما اینبار که رفتم گفتن سقط شده فقط بقایای کمی از جفت مونده و به من قرص متورژن دادان و یه سری داروهای محلی استفاده کرده برای پاک شدن رحمم که یه چیزی اندازه یه بند انگشت سفید رنگ با رگه های خونی و اطرافش هم لخته خون بود دفع کردم میخواستم خواهش کنم بهم بگین این چی بوده آیا اصلا باردار بوده ام یا نه؟چه مدت باید جلوگیری کنم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رویا

سلام
احتمالا چیزی که دفع کردید جفت بوده، نیازی به جلوگیری نیست ولی اگر فاصله ای حدود 3 ماه با اقدام بعدی برای بارداری داشته باشید سریعتر و مطمئنتر به نتیجه میرسید.

پاسخ دهید
شهره

سلام . من دو ساله ازدواج کردم باردار نشدم به دکتر مراجعه کردم گفتن کیست درموئید دارم که حدود یک ساله بین 1تا 1/5سانت مونده و بعد از عکس رحم مقداری چسبندگی داشتم که رفع شد . حالا بار سوم هست که iui کردم ممکنه از این طریق باردار شم یا باید با لاپاراسکوپی اونو بردارم؟

پاسخ دهید
س.س.س.

سلام.من 26 سالمه و 2ساله که ازدواج کردم. از چهار پنج سال پیش کم کم نظم قاعدگی ام بهم ریخت و یکی دو سالی هست که بسیار شدید بهم ریخته یعنی حتی گاهی عادت نمیشم. سابقه کیست هم داشتم که با مصرف قرص های ضدبارداری حل میشد. اما بعد از اتمام قرص ها دوباره نظم قاعدگی بهم میریخت و علائم کیست ظاهر میشد. از اونجایی که قرص ضدبارداری تاثیر بدی روم داره نمیدونم چکار کنم. آیا برای نداشتن کیست باید همیشه و همیشه این قرص ها رو مصرف کنم؟

پاسخ دهید
پری

سلام من33 سالمه 3 ساله پیش ی توده بزرگ به اندازه ی بچه از داخل شکمم بالایه تخمدان راست بیرون کشیدن که سرطانی نبود الان 1 ساله میخوام باردار بشم 1 دوره لتروزول میخورم وامپول میزنم ماه بعد کیست در هر دوتخمدان دارم با ال دی درمان میکنم دوباره ماه بعداقدام میکنم باز کیست پیدا میشه چکار کنم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به پری

سلام
در این مورد باید به متخصص مراجعه کنید.

پاسخ دهید
ساناز

با سلام و تشکر از اینکه جوابمو دادید (سوال درمورد زایلوژل)
یعنی من با خیال راحت موقع نزدیکی استفاده کنم از این ژل؟
آخه شوهرم خیلی وسواسه! همش میگه چون لیدوکائین بی حس کننده ست ممکنه روی اسپرم یا حواس جنین (نطفه) تأثیر بذاره، اما من بدون زایلوژل قادر به نزدیکی نیستم! بدون اون اصلا د خ و ل انجام نمیشه! حتی استفاده از زایلوژل دردمو کم نمیکنه فقط دخ و ل رو تسهیل میکنه! حس میکنم دارم جر میخورم! انگار واژنم به هم چسبیده…
کمکم کنید لطفا…

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ساناز

سلام
میتونید حدود 15 دقیقه قبل از نزدیکی از ژل استفاده کنید و در این مدت معاشقه داشته باشید تا از لحاظ روحی و جسمی آماده بشید، بعد از 15 دقیقه ژل اثر خودش رو گذاشته و تا حدود زیادی از روی بدن پاک شده و در نتیجه نگرانی شما هم برای تاثیر ژل بر روی اسپرم از بین خواهد رفت.
یک توصیه هم که حتما باید انجام بدید اینه که به متخصص روانشناس مراجعه کنید. بیشتر مشکلات جنسی به دلیل ترس از نزدیکی و دخول و یا دردناک بودن اولین رابطه است. در این زمینه مراجعه به متخصص روانشناس میتونه مشکل شما رو حل کنه.
مقاله ی زیر هم شاید برای شما مفید باشه، در خصوص درد هنگام نزدیکی است:
» راهنمای کامل جلوگیری از درد هنگام رابطه ی جنسی

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من دختری دارم هفت ساله ولی می خوام بزارم باردار بشم ولی پریود م چند ماهیه منظم نیست البته دو روز جلو انداختم ولی بعدش یک هفته عقب انداختم یعنی میشه کیست داشته باشم راهنمایم کنید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
برای تشخیص کیست باید سونوگرافی انجام بشه در غیر اینصورت تشخیص امکان پذیر نیست.

پاسخ دهید
نيلي

با سپاس كه جوابمو دادين . من ماه اول بارداري رو دارم و يك کیست ساده به اندازه ۷ سانت روی تخمدان چپم دارم كه درد شديدي در زير شكم احساس مي كنم. بخوام برم تهران پيش پزشكم باید چندین ساعت در ماشین بنشینم آیا خطری برای کیست و جنين پیش میاره.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به نيلي

مسافرت در 3 ماه نخست بارداری میتونه به جنین آسیب جدی وارد کنه، بهتره از مسافرت چه زمینی و چه هوایی اجتناب کنید.
در این خصوص میتونید از طریق تلفن با پزشکتون مشورت کنید و راهنمایی بیشتری دریافت کنید.

پاسخ دهید
ساناز

سلام
خسته نباشید
من 2 ساله ازدواج کردم و همیشه موقع نزدیکی به علت درد بسیاربسیار زیاد از پماد زایلوژل ( 2% لیدوکایین) استفاده میکنم.
الان که قصد بازدار شدن دارم آیا باید مصرف این ژل رو قطع کنم؟ ضرر داره؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ساناز

سلام
استفاده از پماد موضعی لیدوکائین مشکلی در بارداری ایجاد نمیکنه.

پاسخ دهید
شیدا

سلام.من 21 سالمه.دو سال پیش زیاد می ایستادم دردی در شکمم حس میکردم.سونو انجام دادم کیست مشاهده شد قرصld مصرف کردم برطرف شد.از اون ب بعد سونو انجام دادم هر 6 ماه.یبار کیست تو خالی در تخمدانم بود قرص خوردم برطرف شد.دو روز پیش سونو انجام دادم کیست در تخمدان راستم دارم اندازش 74*52.
نگران شدم.دکتر باز ld داده گفته ورزش نکنم و چیز سنگین بلند نکنم.
مجردم
میخوام بدونم ک در ایندم مسالهی برای بار داریم پیش نمیاد؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شیدا

سلام
بوجود آمدن کیست طبیعی است و در موارد معدود در بارداری اختلال ایجاد میکنه ولی جای نگرانی وجود نداره. قبل از تصمیم به بارداری میتونید با پزشک مشورت کنید و با درمان دارویی مناسب بچه دار بشید.

پاسخ دهید
ناشناس

سهیلا
باسلام من 28سال دارم یک کیست 33میلیمتری در سونو ام مشخص شده که خونریزی کرده آیا میتونه خطرناک باشه آیادر طول درمان کیست نزدیکی داشتن خطرناکه واینکه اگر تخمدان راست بزرگتر از چپ باشه مشکلی نداره

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
نزدیکی داشتن در صورتی که کیست دارید خطرناک نیست و مانعی نداره.
کیست شما کوچک است اگر در سونوهای بعدی اندازه اش بزرگتر شده باشه نیاز به درمان دارویی داره ولی معمولا و احتمالا باید در سونوگرافی بعدی کوچکتر شده باشه و یا کلا حذف شده باشه، فاصله ی بین سونوگرافی معمولا 3 هفته در نظر گرفته میشه.

پاسخ دهید
فریبا

سلام
لطفا جوابموبدید الان چندباره دارم میپرسم جوابی بهم نمیدین خیلی نگرانم
من بخاطرکیستم قرص ال دی مصرف میکنم وتاالانم سه دونه ازقرص مصرف کردم ازوقتی که ال دی میخورم دوبارنزدیکی داشتم وهردوباراسپرم ریخت داخل بدنم بااین شرایط بایدچیکار کنم راه درمان چیست؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فریبا

سلام
به درمان دارویی ادامه بدید.

پاسخ دهید
nazanin

سلام من 21ساله ومجرد هستم یک ماه پیش دچار درد خیلی شدید زیر شکم شدم با سونوگرافی معلوم شد کیست 4 سانتی داشتم وپاره شده و خونریزی کرده هم در تخمدان هم لگنم دو دوره قرص اچ دی تجویز کردن تو رو خدا راهنمایی کنید چیکار کنم ؟ این دومین باره این اتفاق میفته پریودی هام حتی یه روز کم و زیاد نمیشه چطوری باید متوجه کیست شد؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به nazanin

سلام
کیستها عمدتا به صورت تصادفی در سونوگرافی تشخیص داده میشن مگر اینکه باعث درد شده باشند و شما به پزشک مراجعه کنید. در غیر اینصورت تشخیص داده نمیشن و خودشون از بین خواهند رفت.

پاسخ دهید
نيلي

با سلام
من سي سال دارم و يك ماهه كه باردارم به دليل درد شديد زير شكم سونوي واژينال انجام دادم مشخص شد كيست ساده به اندازه 7 سانت روي تخمك جپم دارم. آيا اين كيست به جنين آسيب مي زنه؟ آيا ميشه بدون صدمه به جنين در اين مرحله جراحي كنم؟ بخوام برم تهران بايد چندين ساعت در ماشين بنشينم آيا خطري براي كيست پيش مياد.
در ضمن دكترم از قبل متفورمين تجويز كرده با توجه به عدم حضور ايشان فعلا در ايران آيا مصرفو ادامه بدم . يه دكتر ديگه متوكسي پروژسترون تجويز كرد كه فعلا نخوردم . ممنون من در جزيره لاوان هستم و دسترسي به متخصص ندارم لطفا جوابمو بدين. سپاس فراوان

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به نيلي

سلام
وجود کیست در ماه نخست بارداری غیر طبیعی نیست و به احتمال زیاد در هفته های بعدی بارداری از بین خواهد رفت.
قرص متفورمین معمولا برای باردار شدن تجویز میشه و اگر شما الان باردار هستید نیازی به ادامه ی مصرف نیست.
در سه ماه اول بارداری فقط قرص فولیک اسید مصرف کنید.

پاسخ دهید
samira

سلام
خواهش میکنم جواب منو بیدین
من 26 سال دارم و 4 ساله که ازدواج کردم، از نوجوانی خونریزی پریودیم کم بود، اما الان 3-4 ماهه که تقزیبا به موقع (با3-4روز تأخیر) پریود میشم اما خونریزیم خیلی خیلی کم شده!!!
اصلا نیاز یه نواربهداشتی ندارم، و درکل 3-4 روز طول میکشه و روی هم رفته 50 سی سی هم خون نمیبینم!!!
مشکل من میتونه چی باشه؟
4سال پیش دکتر گفت کم کاری تخمدان داری
2 سال پیش هم 1 دکتر گفت دیواره رحک خیلی قطوره اما کیست های ریز هم داری…
کمکم کنید
ممنونم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به samira

سلام
احتمال کم کاری تخمدان وجود داره و در صورتی که قصد باردار شدن داشته باشید با مصرف دارو میتونید کم کاری تخمدان رو جبران کنید. مساله نگران کننده ای نیست.

پاسخ دهید
فریبا

من بخاطرکیستم قرص ال دی مصرف میکنم وتاالانم سه دونه ازقرص مصرف کردم ازوقتی که ال دی میخورم دوبارنزدیکی داشتم وهردوباراسپرم ریخت داخل بدنم بااین شرایط بایدچیکار کنم راه درمان چیست؟؟

پاسخ دهید
شیما

با سلام.
بنده کیست هموراژیک به ابعاد 7 سانت داشتم که با مصرف یک ماه قرص یاسمین از بین رفت.البته مصرف قرص را تا 8 ماه ادامه دادم.در حین مصرف متوجه شدم که از سینه هایم شیر میاید.ازمایش پرولاکتین دادم بالا بود.پزشکم تعجب کرد که چگونه با مصرف قرص ضد بارداری پرولاکتینم بالا رفته.قرص را قطع کردم ترشح شیر کاملا قطع شد.حال این کیست هموراژیک من برگشته.چه کار کنم کیستم در عین حال که با قرص از بین میرود و از طرفی پرولاکتین خونم هم با مصرف قرص افزایش میابد.به نظر شما قرص بخورم یا خیر؟؟؟ایا پرولاکتین من با مصرف قرص ارتباطی دارد یا نه؟؟؟ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شیما

سلام
قرص یاسمین یکی از قرصهای خوب و قوی در این زمینه است و یکی از عوارض جانبی که داره همین ترشح شیره. اگر قرصهای ضعیفتر جواب مناسب رو ندادند میتونید از همین قرص (با دوز کمتر) استفاده کنید.

پاسخ دهید
شیما

در پاسخ به عصرعلم

از اینکه پاسخ منو دادید یک دنیا ممنون.یعنی منظور شما این است که من هر قرص یاسمین را نصف کنم وهر شب نصفی قرص بخورم؟؟؟؟اگر منظورتان این است به دلیل کاهش سطح هورمون دچار خونریزی نمیشوم؟؟؟ متشکرم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شیما

سلام
البته حتما قبل از اینکار با پزشک خودتون مشورت کنید چرا که شما رو معاینه کرده اند و از شرایط شما آگاهتر هستند. کسی اجازه نداره به صورت اینترنتی دارو تجویز کنه و من هم چنین قصدی ندارم. باید حتما با پزشک خودتون مشورت کنید.

پاسخ دهید
فریبا

حالا بااین شرایط بایدچیکارکرد؟

پاسخ دهید
فاطمه

سلام میشه خواهش کنم سوال من هم جواب بدید
من با خوندن این سوال و جوابا خیلی راجع به خودم نگران شدم. 3ماهه که دکتر بهم گفته کیست دارم و الان فعلا قرصای ld مصرف میکنم.اگه با این قرص ها خوب نشم ممکن ناباروری برای منم پیش بیاد؟؟؟ 19سالمه و مجردم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فاطمه

سلام
موضوع ناباروری بیشتر در سندرمهای پلی کیستیک مطرح هستند و احتمال بسیار کمی وجود داره تا کیست معمولی عامل ناباروری باشه.

پاسخ دهید
فریبا

سلام
من بخاطرکیستم قرص ال دی مصرف میکنم وتاالانم سه دونه ازقرص مصرف کردم ازوقتی که ال دی میخورم دوبارنزدیکی داشتم وهردوباراسپرم ریخت داخل بدنم ایا امکان بارداری وجوددارد؟؟؟؟

پاسخ دهید
فیروزه

سلام
من 33 ساله هستم 3 ماهه باردارم و از ابتدای بارداری که به پزشک مراجعه کردم کیست هموراژیک 7 سانتی داشتم که بعد از 2 هفته به ابعاد 4*7*9 تغییر یافته و دکتر گفت مشکلی نیست یک ماه دیگه سونو انجام بده من نگران بارداری هستم و ابعاد کیست آیا واقعاً مشکل ایجاد نمی کنه و آیا خود به خوب از بین می ره؟ در حالت خوابیده کاملا از شکمم بالا زده و مشخص است.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فیروزه

سلام
طبق تجویز پزشکتون عمل کنید. انشالله مشکلی پیش نخواهد آمد.

پاسخ دهید
مریم

با سلام . من خانمی هستم 27 ساله پنج ساله ازدواج کردم و فرزندی ندارم یه سال پیش به دکتر که مراجعه کردم تشخیص کیست درمویید را داد و من با عمل جراحی این کیست را خارج کردم
حالا مدتی است که یه درد خفیف در پهلو و تخمدان و کشاله ران همراه با سوزش ادرار شدم یه سونو که کردم گفت یه کیست همورا÷یک به ابعاد 51*49دارم و از لحاظ کلیه و مثانه سالم هستم ایا این علایم کیست است . ایا این کیست با این ابعاد خطرناک و نیاز به عمل دارد . لطفا من را راهنمایی کنید ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مریم

سلام
کیست با ابعاد مذکور معمولا خطرناک نیست ولی باید تحت نظر باشه و احتمالا به درمان دارویی نیاز داره. در این مورد باید به پزشک مراجعه کنید.

پاسخ دهید
fffff

سلام من پرویدی نامنظم دارم یه وقتای یک ماه پرید نمیشدم قبلا کیست نداشتم وبه دکتر که میرفتم میگفتن چون سنت کمه اشکالی نداره پیش میاد ولی الان که 19 سالمه و ازدواج کردم دیروز که سونوگرافی انجام دادم درتخمدان چپم یه کیست22*35 وجودداره الان خیلی نگرانم ایا خطرناکه؟ درضمن من چندسال پیش آپاندیسم عمل کردم.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به fffff

سلام
کیست ها معمولا خطرناک نیستند و نیاز به درمان ندارند، در صورت نیاز با درمان دارویی برطرف میشوند. باید به پزشک مراجعه کنید.

پاسخ دهید
فریبا

سلام من 19سالمه یک کیست 35*22دارم درسمت چت درتخمدان ایا باعث باردارنشدن می شود؟راه درمان ان چیست؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من یه کیست درسمت چپ تخمدان دارم35*22 ایاخطرناکه برای درمان چه بایدکرد؟

پاسخ دهید
مرضیه

با تشکر از مطالب مفیدتون . من مدتی پیش یه عمل کیست درمویید در تخمدان راستم داشتم هم اکنون که سونو گرافی انجام دادم گفتند در تخمدان راستم کیست همورا÷یک دارم به اندازه 4در5 لطفا من را راهنمایی کنید علت پدید امدن ان و روش درمانش ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مرضیه

سلام
کیست هموراژیک معمولا نیاز به درمان نداره و بخودی خود خوب میشه. اگر دردناک بود به دارو نیاز داره که باید به پزشک مراجعه کنید.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من 43 سالمه درسال 87 به علت فیبرم وکیست رحم وتخمدان راستم برداشه شد ولی ازهمان زمان در تخمدان چپم کیستی به قطر 38×49 پیدا شد از ان موقع به دکترای زیادی رفتم ولی هربار سونوگرافی نوشتند تا حال تغییری نکرده یک دوره مدروکسی پروژسترون مصرف کردم حالا چکار باید بکنم تقریبا هر سه ماه مراجعه کردم ولی جوابی نگرفتم

پاسخ دهید
m_m

سلام
من امروز سونوگرافی انجام دادم، گفتش که در تخمدان راست یه کیست هموراژیک به ابعاد 54*36 م م دارای اینترنال اکو دارم، خواستم بدونم با این ابعاد نیاز به جراحی دارم یا نه؟آیا با قرص برطرف میشه؟

پاسخ دهید
ناشناس

باسلام.من 25سالمه دوماه هرروزپریودم رفتم سونوگرافی گفتن تخمدانام پلی کیستیک هست هردوش.دورسینه موهای زایددارم.دردهای پریودم خیلی اذیتم میکنه.لاغرهستم.درمان این بیماری چیه؟اصلا ایادرمان داره؟چون بعضیامیگن ناباروری داره وتااخرعمرباهاته

پاسخ دهید
اناهيد

باسلام
43 سال دارم دوماه قبل با يك هفته تاخير پريود شدم و ماه گذشته نيز پريود نشدم حال اين سوالم است كه ؛ مي تواني يكي از دلايلش كيست باشه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به اناهيد

سلام
یکی از علائم کیست بهم ریختن برنامه ی عادات ماهانه است ولی اینکه بخواهیم چنین برداشتی داشته باشیم که چون زمان پریود در شما بهم ریخته پس حتما دچار کیست شدید، خیر این برداشت صحیح نیست. عوامل مختلفی میتونند در بهم ریختن زمان پریود مؤثر باشند که یکی از این عوامل کیستهای تخمدانی است.

پاسخ دهید
شقایق

منظورم داخل رحمه نزدیک دهانه از داخل من قشنگ رحممو لمس کردم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شقایق

اگر معاینه کردند بهتره به تشخیصی که دادند اعتماد کنید و داروها رو مصرف کنید.

پاسخ دهید
شقایق

نه دکتر دهانه رحم بود یعنی داخل بود ولی نزدیک دهانه خیلیم کوچیکه میگم امکان داره از همون زخم دهانه رحم باشه یا باید دوباره برم دکتر این دکتری که رفتم منظور منو نفهمید فقط بهم گفت زخم دهانه رحم دارم و بهم دارو داد به نظر شما من چکار کنم

پاسخ دهید
شقایق

سلام خسته نباشید من دکتر رفتم دکتر بعد از معاینه به من گفت که زخم دهانه رحم دارم ولی من وقتی دهانه رحممو لمس کردم یه توده خیلی کوچیک احساس کردم امکان داره از همون زخم دهانه رحم باشه و اینکه گره انفانی ایا در رحم یا دهانه رحم وجود داره شما چی فکر میکنید ممنون میشم پاسخ بدید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شقایق

سلام
دهانه ی رحم رو لمس کردید؟! یا ابتدای واژن رو؟! احتمالا منظور شما لمس توده ی کوچک در ابتدای واژنه که معمولا مساله مهمی نیست.
گره های لنفاوی اطراف عضوهای بدن قرار دارند، برای مثال تعداد زیادی گره لنفاوی در ناحیه لگنی وجود داره ولی درون واژن یا رحم خیر وجود ندارند.

پاسخ دهید
ندا

باسلام من 25سالمه ومجردم 22ماه که پریود نشدم 4باره که14روز ی بار پریود میشم سونوگرافی نوشته بزرگی تخمدان خیلی نگرانم امکانش هست سرطان رحم داشته باشم چون تکرر ادار دارم وزود ازغذا خوردن سیر میشم. خواهش میکنم جواب سوالمو بدید

پاسخ دهید
شقایق

خیلی ممنونم اذتون دکتر که راهنمایی کردین

پاسخ دهید
شقایق

ببخشید میشه بگید شما نظرتون چیه امکان داره اون قده که اندازه یه ماشه چی هست خواهش میکنم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شقایق

بدون معاینه نمیشه در مورد این مسائل اظهار نظر کرد، ممکنه یک گره لنفاوی باشه که در اثر تحریک بزرگتر شده باشه(کار گره های لنفاوی از بین بردن عامل عفونی بیگانه است و مثلا وقتی فرد دچار سرماخوردگی میشه لوزه ها و گره های اطراف گردن تحریک و بزرگتر میشوند) ممکنه یک زائده ی سطحی باشه یا هرچیز دیگه ای. برای تشخیص باید به پزشک مراجعه کنید تا مطمئن بشید که نوع این غده چیست.

پاسخ دهید
سارا 67

سلام من 25 سال دارم 2 سال پیش درد شدیدی در تخمدان سمت چپم داشتم و یکم ورم که سنو رفمت نوشته بود تخمدان سمت چپم فولیكول آزاد میکنه از دوستان پرتارم پرسیدم گفتن زیاد مهم نیست به پزشک نشون ندادم.
بعده یه مدت خوب شد اما حالا متوجه شدم دوره پریودیم 3 روزه شده آیا یکی از تخمدان هام غیر فعال شده

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سارا 67

خیر، تغییر در عادات ماهانه دلیل بر غیرفعال شدن تخمدان نیست.

پاسخ دهید
مونا

سلام با تشكر ا ز مطلب خوبتون. من با درد شديد لگني به طوريكه نمتونستم بنشينم و به پاهام سرايت ميكرد به دكترم مراجعه كردم د سونوگرافي مشخص شد در تخمدان چپ داراي يك كيست بزرگ هستم.ولي دكترم دارويي براي من تجويز نكرد . يكماه از اين مسئله ميگذرد و من هنوز درد در لگن و پاها دارم . لطفاً يك دكتر خوب به من معرفي كنيد.خواهش ميكنم زودتر به من جواب بديد اين درد من رو از فعاليت روزانه انداخته و غير قابل تحمله.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مونا

سلام
دوست داشتیم که میتونستیم در این مورد به شما کمکی کنیم ولی متاسفانه، با عرض پوزش امکان معرفی دکتر را نداریم.

پاسخ دهید
شقایق

خواهش میکنم اگه میشه جواب منو بدین منتظر هستم خیلی نگرانم

پاسخ دهید
بانو

سلام.من به علت کیست که در تخمدانم بود 3 ماه قرص مصرف کردم وبعد از 3 ماه که به دکترم مراجعه کردم اثری از کیست نبود و گفت که تخمک گذاری کردم.تو این دوره در هنگام نزدیکی جلوگیری نکردم و حامله هم نشدم ایا علتش به خاطر قرصهاست؟باید چیکار کنم که حامله بشم.21 سالم هم هست.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به بانو

سلام
اقدام برای بارداری معمولا نیاز به تلاشهای متعدد داره به این دلیل که چرخه ی تخمک گذاری و سیکل زمانی بسیار مهم است. معمولا زوجهایی که قصد بارداری دارند بین 1 تا 4 ماه طول میکشه تا به هدف خودشون برسند.

پاسخ دهید
شقایق

سلام خسته نباشید من کیست هموراژیک دارم ودکتر رفتم سونوگرافی دادم گفتن که کیست هموراژیک است که بزرگم نیست ولی مدتی از که روی همان تخمدانی که کیست وجود دارد با دستم لمس کردم یه قده دیده میشه که اندازه یه ماش است که سفت است یکم نگرانم کرده اگر این همان کیستم هست پس چرا سفته مگه درون کیست مایه وجود نداره یا جامدم وجود داره خواهش میکنم راهنماییم کنید خیلی نگرانم در ضمن من دارم قرص زد بارداری مصرف میکنم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شقایق

سلام
غده ای که لمس میکنید کیست نیست، باید برای معاینه به پزشک مراجعه کنید.

پاسخ دهید
میترسم سرطان باشه و...

سلام
من سری پیش هم ازتون راجب بزرگ شدن رحمم کمک خواستم شما هم گفتین که زود بادکتر در میان بذارم. تا حالا نتونستم برم دکتر چون من یه مشکل خیلی بزرگ دیگه هم دارم.
من از وقتی فهمیدم که پرده بکارت چیه. هرچی دنبال نشانه ش توخودم گشتم چیزی پیدانکردم.آدمی هستم که به این مسائل حساسم
روز به روز احساس میکنم واژنم بزرگتر میشه(احتمالابخاطربزرگترشدن رحمم باشه)
چیکارکنم ؟ شب و روزم رو دارم با گریه سر میکنم/میترسم هیچ کس حرفم رو باورنکنه که خطایی ازم سرنزده
درمورد نبودپرده مطمعنم/واینکه امکان سرطان داشتنم هم زیاده
بدبختی داره از سر و کولم بالامیره
به نظرتون راهی به جزء خودکشی دارم؟راست حسینی بگین
تحمل حرف مردم و اینکه به خاطر کار نکرده محاکمه بشم رو ندارم
خودتونو بذارین جای من/ درد کدومش رو تحمل کنم؟چیکار کنم؟به کی بگم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به میترسم سرطان باشه و…

سلام
عدم وجود پرده ی بکارت در برخی از خانم ها کاملا طبیعی است. از دست دادن پرده ی بکارت در اثر نزدیکی و حتی ترمیم اون (به اصطلاح دوختن پرده ی بکارت) به سادگی توسط پزشک قابل تشخیصه پس از این جهت نگرانی نداشته باشید. اگر احیانا شما به صورت مادرزادی پرده بکارت نداشته باشید پزشک تشخیص خواهد داد و گواهی سلامت برای شما صادر میکنه.
از طرف دیگه این امکان هم هست که پرده ی بکارت در شما عمقی تر باشه که توسط خود شما قابل مشاهده نیست!
بهترین کار در این مواقع مراجعه به متخصصه و اینکه سلامتی بسیار با ارزش تر از حرف مردمی است که همیشه چیزی برای گفتن دارند.

پاسخ دهید
mahdiye

سلام.من20سالمه،جوش وآکنه دارم در ضمن به پرمویی در صورت و سینه و ران وکلا مو بیش از حد نرمال مبتلام در ضمن پریود منظمی هم ندارم اما چاق نیستم قدم157ووزنم48است اما احساس میکنم ران ها وبازوهام بزرگتر شده دکتر خیلی مراجعه کردم هم برای جوش هام والانم برای موهای صورتم دارم لیزر میشم در ضمن درمان هورمونی رو هم شروع کردم دکترم قرص اسپیرونولاکتون و اپومتفورمین و یاسمین رو بهم داده.
خیلی ناراحتم از این وضعیتم وهمش از خودم میپرسم که خوب میشم یانه؟
یا میتونم در اینده بچه دار بشم؟
لطفا کاملا زاضح و بی پرده جوابمو بدین و اگه دارو و درمان خاصی هم وجود داره ممنون میشم اگه بهم بگین که بعد از مشورت با پزشکم مصرف کنم
ممنون.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به mahdiye

سلام
علائمی که فرمودید احتمالا به دلیل کاهش هورمونهای زنانه و افزایش هورمونهای مردانه است، در برخی خانم ها در یک مرحله از زندگی چنین علائمی مشاهده میشه و بعد از مدتی به صورت خودبخود برطرف میشه. داروهای تجویز شده میتونند به روند درمان کمک کنند.

پاسخ دهید
باران

لطفا جواب منو بدید

پاسخ دهید
بیتا

مرسی از جوابتون.میخواستم بدونم ورزش والیبال به کیست آسیب نمیزنه؟ممکنه پاره بشه؟چه ورزش هایی برای کیست خطرداره و چه ورزش هایی باعث خوب شدنشون میشه؟ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به بیتا

سلام
من جایی مطالعه نکردم که ورزش در کیست تاثیرگذار باشه، با اینحال ممکنه ورزشهای سنگین مثل ورزشهای رزمی، اسب سواری و ژیمیناستیک باعث تشدید درد بشوند.

پاسخ دهید
صدف

در مورد افراد سن کم بنویسید مثلا من 14 سالمه در مورد کیست من که به اندازه یه تخم مرغ بگید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به صدف

سلام
تفاوتی از نظر سن وجود نداره، در هر سنی بعد از بلوغ امکان رخداد وجود داره.

پاسخ دهید
محمدی

سلام من 20 سالمه لگن سمت چپم از پشت درد میکنه در طول روز ،،، که به کشاله رانم نیز میزنه
دکتر رفتم شل کننده و امپول دگزامتازول و ب 12 دادن و اثری نداشت و ام ار ای هم گفت اسیب جزیی داری . و با دوا حل میشه ولی نشد علت ان اگر بگویید ممنونم .

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به محمدی

سلام
تشخیص اینکه عامل چیه از راه دور مقدور نیست، امکان داره مربوط به عصب سیاتیک باشه و یا گرفتگی عضلانی، باید از نزدیک معاینه و بررسی بشه.

پاسخ دهید
آذر

من نگرانم لطفا جواب من روهم بدید ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آذر

با سلام و احترام
لطفا در این خصوص با پست الکترونیک info@asreelm.com تماس بگیرید.

پاسخ دهید
بیتا

چون قبلا هم داشتم خوب شده دوباره در اومده واسه اینه نگرانم…ممنون از جوابتون و سایت پر محتواتون با توجه زیادتون.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به بیتا

خیلی اوقات خانم ها به کیست تخمدان مبتلا میشن ولی بدون اینکه بدونن خودش خوب میشه، در این مورد نگران نباشید.

پاسخ دهید
آذر

خسته نباشید من ازدیماه پارسال قرصهای رالکسیفن واسپیرین برای کیست برست به مدت سه ماه مصرف کردم دوسه روزبعد دچار خونریزی شدید شدم دراولین سونوگرافی در1392/1/28درتخمدان راست تصویر یک ناحیه کیستیک نامنظم به قطر 20mm دیدهه میشد البته من کمکاری تیروئید وکبد چرب دارم ودرتاریخ92/3/4 درسونوی بعدی کیستی در تخمدان راست7×mm 15ودر تخمدان چپ کیست14×16mm دیده شد ودرتاریخ92/4/29 فقط در تخمدان چپ کیست16mm با نمای ساده دیده شد من یکسال است که پریود نشده بودم و 43 سال دارم که از سن 38 سالگی به زحمتامپول پروژسترن پریود میشدم درزمانخونریزی28/1 5 روز قرص مدروکسی پروزسترون باعث قطع ان شد در حال حاضز دارویی به من نداده اند ازمایش خونم خوب است برای 10 روز مدرکسی باید بخورم وروز 5تا 8 پریودی باید یک سونوی دیگر بدهم ل ببخشید که مطلبم به درازا کشید ممنون میشوم مرا راهنمایی بفرمایید لطفا نام پزشکان حاذق را معرفی کند تشکر

پاسخ دهید
باران

در پاسخ به آذر

سلام من باران هستم 26 سالمه متاهل هستم 5 ساله ازدواج کردم ولی بدون قرص جلوگیری میکردم چند ماه اقدام کردم باردار نشدم دکترم بهم کلومیفن داده و از روز 23 پریودم باید پروژسترون بخورم به نظرشما طریقه ی درمانشون خوبه اگه نه من چی کار کنم ممنون میشم جوابم و بدید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به باران

سلام
اقدام برای بارداری و باردار شدن ممکنه تا 4 ماه طول بکشه که جواب بده و باردار بشید، پروژسترون میتونه به شما کمک کنه تا سریعتر باردار بشید.

پاسخ دهید
بیتا

خواهش میکنم جواب سوال منو بدین…. 🙁

پاسخ دهید
ناشناس

سلام
من 27 سالمه ازدواج كردم , ولى قصد ندارم باردار بشم,ماه پيش پريودم همراه بادرد بود طورى كه كارم به بيمارستان كشيده شد واينكه خونريزيه كمى داشتم و خونى كه خارج ميشد غليظ و به رنگ قهوه اى بود,ماه پيش 16 ماه پريود شدم و ماه قبلش 20 ماه امروز 14 هست و با اينكه علائم پريود شدن رو دارم ولى هنوز پريود نشدم ,با توجه به اينكه علائم ~پريود شدن رو دارم آيا ممكن باردار باشم و يا اينكه كيست داشته باشم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
در صورت شروع عادت ماهانه احتمال اینکه باردار باشید نخواهد بود. کیست میتونه باعث نامنظم شدن پریود بشه.

پاسخ دهید
میترسم سرطان باشه:(

salam,
من دختری22 ساله هستم/حدودا 2 سال میشه اندازه ی رحم من از حد عادی بزرگتر شده.دنباله هرنشانه از هرکجا میگردم به سرطان میرسم. از ترسم به دکتر هم مراجعه نکردم/خیلی اوضاع روحیم به هم خورده/توروخدا کمکم کنین/ جیکارکنم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به میترسم سرطان باشه:(

سلام
برای این موضوع حتما به پزشک مراجعه کنید تا معاینات درست و دقیق انجام بشه. سرطان در صورتی که به موقع اقدام کنید بیماری ترسناک و خطرناکی نیست، نکته ی اول اینکه ممکنه اصلا سرطان نباشه و دوم اینکه اگر خدای نکرده مبتلا به سرطان باشید هرچه زودتر اقدام کنید شانس بهبود و درمان کامل بیشتر خواهد بود، با ترسیدن و عدم مراجعه به پزشک تنها اوضاع بدتر خواهد شد و بیشتر متضرر میشید.
انشالله که چیز خاصی نیست. روحیه رو حفظ کنید و به مسایل منفی فکر نکنید.

پاسخ دهید
بیتا

سلام من 19 سالمه.کیست 6 سانتی دارم.ازدواج کردم.میخواستم بدونم رابطه جنسی به درمان کیست کمک میکنه یانه؟واینکه الان یه قرص دزوسپتیو سبز رنگه استفاده میکنم.ازوقتی شروع کردم به خوردن این قرص البته با تجویز پزشک پریودم ماهه اول که خوب بوده.میخوام بدونم ممکنه کیستم خطرناک باشه؟یا نیاز به جراحی باشه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به بیتا

سلام
کیستها به ندرت خطرناک هستند و معمولا خودشون خوب میشن، ارتباطی بین نزدیکی و درمان کیست پیدا نشده ولی با مصرف قرصهایی که پزشک شما تجویز کرده اند به احتمال خیلی زیاد خوب خواهید شد.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من 15 سالمه و 4 ماهه که پریود نشدم بعد از انجام سونو فهمیدم یک کیست که داخلش خون دیده شده وحالت چسبندگی داره وازنوع آندومتروماست به ابعاد55 در 48 میلی داخل ادنکس راستم دیده شده جوش صورت هم دارم دکتر برام این دارو ها را برای دو ماه تجویز کرد0 متفورمین0ال دی0اسپیرونولاکتون وبرای دردم هم مفنامیک اسید آیا کافیه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
داروهایی که پزشک معالجتون تجویز کردند رو مصرف کنید. تنها فردی که شما رو معاینه کرده و میتونه مناسبترین دارو رو به شما تجویز کنه دکتر شماست نه هیچ فرد دیگری.

پاسخ دهید
ساناز احمدی

سلام من 30ساله ام 3 سال ازدواج کردم راهای جلوکیری بارداری استفاده مکنم. هردو ماه یکبار که پریود میشدم چند لک هر وقتی قهوایی میشه ولی نمیشم ورزش بدنسازی میرم وزنم 52 قدم 170 دکتر مراجعه کردم وسونو گرافی انجام دادم تشخیص درتخمدان سمت راست کیست به ابعاد 60*53 م م مشهود به کیست هموراژیک یا آندومتروما می باشد .من هر چند ماهی کیست دارم ارثی مامانم هم اینطور بود .خواستم بپرسم برای درمانم چی مصرف کنم.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ساناز احمدی

سلام
تجویز دارو بر عهده ی پزشک متخصص یا پزشکی است که شما رو معاینه میکنه و ما این اجازه رو نداریم که صرفا با استفاده از اطلاعاتی که توسط فرد در اختیارمون قرار داده میشه دارو یا قرص تجویز کنیم. تنها کاری که از ما بر میاد راهنمایی کردن و در اختیار گذاشتن اطلاعات عمومی پزشکی است تا بتونیم دانش شما رو افزایش بدیم.
سایتهای اینترنتی نمیتونند جایگزین پزشک بشوند و در هر حال باید به پزشک مراجعه کنید.
پیروز و سلامت باشید

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به عصرعلم

ممنونم ولی دردم خیلی زیاده وتا چند وقت پیش ایروبیک میرفتم وخیلی به شکمم فشار میاوردم من یک بسته قرص ال دی را 4 روز پیش تمام کردم ولی هنوز پریود نشدم به نظر شما اشکالی داره 4 ماهه؟ آیا آمپول هایی که دکتربرام تجویز کرده را بزنم تا راهش باز بشه ؟ لطف” راهنماییم کنید یکم میترسم

پاسخ دهید
عسل

لطفا کمک کنید

پاسخ دهید
عسل

با سلام و خسته نباشین.من 33 سال دارم و مجرد هستم در تخمدان راستم 5ساله کیستی به ابعاد 54*40 و در تخمدان چپم سه ساله کیستی به ابعاد 43*36 دارم و در ناحیه سرویکس کیست نبوتین به قطر 12 میلی دارم تا حالا هیچ دارویی استفاده نکردم و پریودم منظم هست. لطفا کمک کنید می تونم با دارو مشکلم و حل کنم؟تورو خدا راهنمایی کنید چه دارویی استفاده کنم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به عسل

سلام
به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید. مشکل با مصرف دارو برطرف خواهد شد.

پاسخ دهید
عسل

در پاسخ به عصرعلم

من تبریز چندتا دکتر رفتم ولی بهم گفتن باید لاپراسکوپی بشم اصلا بهم دارو ندادن لطفا کمک کنید یا دکتری معرفی کنید خواهش می کنم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام می خاستم بدونم که چطور میشه یه خانوم با مالیده شدن منی روی آلتش باردار بشه؟آخه خوندیم که اگه مردی تعداد اسپرماش کمتر از 200میلیون در میلی متر مکعب منی باشه عقیمه پس اگه حتی منی داخل بریزه خانوم باردار نیمشه.حالا سوالم اینه که پس چرا میگن با مللیده شدن احتمالش هست؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
احتمال باردار شدن بدون دخول در حدود صفر است.

پاسخ دهید
ژینو

با سلام
من دختری هستم 25 ساله و یک سال است که پریودی نامنزم داشتم و کم کاری تیروئید دارم . چند ماه پیش سنوگرافی دادم و گفتن کیست دارم که مادرزادی است .. موهای زائد دارم و دل درد زیاد دارم ..
آیا درمان خاصی برای آن وجود دارد.و آیا برای باردار شدن تاثیری میذاره ؟؟؟؟
داروی گیاهی هست که استفاده کنم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ژینو

سلام
علائمی که فرمودید به احتمال زیاد مربوط به PCOS است. باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. در صورت اقدام به موقع قابل درمان است.

پاسخ دهید
فاطمه

سلام من باردارم و الان حدودا 35 هفته هستم ازابتدای بارداری یه کیست 7 سانتی دارم که احتمالا درموئید یا اندو متریوماست اگر بخوام زایمان طبیعی انجام بدم و بعدش جراحی انجام بدم ایا این عمل جراحی مثل سزارین است؟ اگر به همان شدت است بهتره نیست از اول سزارین کنم؟ ممنون میشم اگر جوابمو بدید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فاطمه

سلام
در این مورد باید با پزشک زنان مشورت کنید تا شما رو راهنمایی کنند.

پاسخ دهید
یکته18

سلام-من دختری 18 ساله هستم سندرم pco گفتن دارم ی کیست 6سانتی متری در تخمدان راستم داشتم اما بعد مصرف 6 ماه از بین رفته-علایم پر مویی-چربی شکم رو هم داشتم اما پر مویی بدنم تا حدودی رفع شده اما صورتم همچنان پر مو هست-امکان نازایی وجود داره؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به یکته18

سلام
در صورتی که کیست از بین رفته باشه احتمال نازایی وجود نداره و علائم باقی مانده هم به مرور زمان از بین خواهند رفت.

پاسخ دهید
مری

آیا جراحی برای بیرون آوردن کیست تخمدان خطر نازایی دارد؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مری

سلام
احتمال وجود چنین خطری زیاد نیست.

پاسخ دهید
ناشناس

2 دوره کلومیفن خوردم 1 دوره لتروزول.دکترم انوشه اسدی هست کسی میشناستش
در ضمن فریز هم کردم در چه صورتی عفونت میگیرم چون فریز کردم برام دعا کنید لطفا منو راهنمایی کنید ممممممممممممممرررررررررسسسسسسسسسسسسسسسیییییییییییی

پاسخ دهید
ی نفر

من بادار نمیشم راهنماییییم کنید مرسی

پاسخ دهید
نسيم

باسلام
ميخواستم بپرسم ازكجابايدبفهميم كه كيست دفع شده وبيماري برطرف شده؟اياعلامت بهبودي وجود داره؟
ياتشكر

پاسخ دهید
پارمیدا28

لطفا جواب بدین دلیلش چیه و چی کار کنم خوب بشم
با تشکر از سایت خوبتون

پاسخ دهید
پارمیدا28

با عرض سلام 28 سالمه مجردم و پریود های نامنظم دارم به طوری که طول پریودم گاها به 20 روز می رسه وگاها کمتر میشه کلا نامنظم هستش رفتم دکتر و در اولین سونو اندازه فولیکول7* 12 در تخمدان راستم دیده شدودر دومین سونو بزرگترین فولیکول کمتر از 5 میلیمتر بود و در سومین سونو اصلا دینشد و در طول در مان lLDمصرف می کردم فولیکول دیده نشد

پاسخ دهید
مریم

لطفا زیاد توضیح بدید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام خسته نباشید من دختری 20 ساله هستم به تازگی متوجه شدم که یه کیست به ابعاد 180 میلی متر لگنم را اشغال کرده چه کار باید کنم

پاسخ دهید
فاطمه***

من طرف کلیه راستم درد میکرد ولی تخمدان چپم کیست داره چجوریه؟؟؟

پاسخ دهید
فاطمه***

سلام ممنون بابت این مطلب.من 16سالمه دو ماه پیش به علت کلیه درد شدیدشدید به دکتر مراجعه کردم.ازمایش ادرار دادم خون نشون داده بود رفتم سونو گفت ی کیست دارید اندازه یه پرتغال که خونریزی کرده 5 سانتی متر هست.جوابشو به دکتر نشون دادیم بعد از معاینه گفت من به این کیست اعتقادی تدارم اگه اندازه یه پرتغاله باید زیر دست بیاد.دوباره رغتم مرودشت سونو همونو گفت.دکتر قرص ال دی و مترونیدازول تجویز کرد که دارم مصرف میکنم.بعد از اتمام دوره تجویز دارو باید به دکتر مراجعه کنم.خیلی ترسواسترس دارم یعنی با قرص کیست 5 سانتی برطرف میشه؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فاطمه***

سلام
بله معمولا با مصرف دارو کیست های زیر 8 سانتی متر برطرف میشوند.

پاسخ دهید
شیما

باسلام
ماچندوقته که عقدکردیم در طی امیزش جنسی دخول نداشتیم حالا پریودیم عقب افتاده بنظرشما ممکنه بطریقی منی وارد شده باشه و باردار باشم یاممکن نیست؟اخه شنیدم بدون دخول وتنها از طریق وارد شدن منی هم ممکنه بارداری اتفاق بیفته

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شیما

سلام
بدون دخول امکان بارداری وجود ندارد.

پاسخ دهید
مهسا

سلام من چندروزه که پریودیم عقب افتاده وتخمدان سمت راستم درد داره ممکنه کیست باشه؟ چند وقت پیشم که رفتم سونوگرافی چیزی نشون نداد

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من دختری23 ساله ام.چندسالی عادت ماهانه نامنظم داشتم تقریبا 2 سال بود که عادت ماهیانه ام منظم شده بود اما حالا دوباره نامنظم شده و موهای زاید در بدنم زیاد شده،یک سونوگرافی انجام دادم که وجود کیستی در ابعاد34*35میلیمتر در تخمدان راست تشخیص داده شد بعد از تقریبا5ماه دوباره سونوگرافی انجام دادم وجود کیستی 11*20میلیمتر درتخمدان راستم(کیست فولیکولار دومینانت) مشاهده می شود لطفا راهنمایی کنید(طی این 5ماه دارویی مصرف نکردم)-باتشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
ظاهرا روند کیست رو به بهبودی است و انشالله بزودی برطرف خواهد شد. میتونید از دارو هم طبق تجویز پزشک استفاده کنید.

پاسخ دهید
مینو

سلام من 31سالمه هشت ماهه ک ازدواج کردم و پریودی نامنظم معمولا هر دو سه ماه یکبار دارم
.قصد بچه دار شدن دارم و سونو وازمایش انجام دادم ک در سونو چیزی مشخص نبود در آزمایشم گفتن تنبلی تخمدان یا پلی کیستیک دارم.در حال حاضرم درد زیر دل دارم لطفا راهنمایی کنید واسه درمان چه کنم

پاسخ دهید
مینا

در پاسخ به مینو

با سلام من دو ماهی میشه ک قصد بارداری دارم اما پریودیم نامنظمه.با توجه به سونوی ک از رحم وتخمدانم گرفتم مشکلی نبود اما در آزمایش روز سوم پریودی ال اچم 11.66بود با مصرف دارم ایا نتیجه میگیرم

پاسخ دهید
شقایق

سلاک خسته نباشید میخاستم بپرسم ایا کیست تخمدان تکرر ادرارم میاره یا تکرر ادرارم از چیز دیگه ای هست ممنون میشم جوابمو بدین

پاسخ دهید
یکی

خیلی ممنونم که جواب سولهامو دادین واقعا سپاسگذارم

پاسخ دهید
یکی

سلام خسته نباشید 22سالمه من چند سال هست که موهای زاید در ناحیه گردن. شکم و سینه دارم سال گذشته سونوگرافی کردم گفت نه کیست دارم نه پولیب قاعدگیهای 26روزه منظم دارم علت موهای زایدم چیه؟ آیا اقدام به بارداری من زود نتیجه میده؟تمام آزمایشهام(قند. چربی) نتیجش خوب بوده

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به یکی

سلام
این موارد میتونند به دلیل اختلالات هورمونی باشند، باید به پزشک غدد مراجعه کنید.

پاسخ دهید
شقایق

خیلی ممنونم که جواب تمام سولهامو دادین واقعا سپاسگذارم

پاسخ دهید
شقایق

سلام ممنونم که جواب دادین یه سوال دیگه ای داشتم اگرجراحی تخمدان انجام بشه ممکنه در اینده در باردار شدن تاثیری بزاره یا بیمار دیگه باردار نشه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شقایق

سلام
امکان عقب افتادن بارداری در اثر کیست محتمل است ولی اینطور نیست که وجود کیست قطعا به معنی عدم بارداری باشه، در برخی موارد و بخصوص موارد سندرم پلی کیستیک احتمال عدم بارداری به دلیل عدم درمان وجود داره ولی کیستهای ساده عمدتا تاثیری در این مورد ندارند و تنها در حد ایجاد اختلال موقت هستند و درمان پذیر هستند.

پاسخ دهید
شقایق

سلام من یه سوالی داشتم کیست هموراژیک چه نوع کیستی هست تا چه اندازه ای برسه خطر ناکه یا اگه پاره بشه چی میشه ممنون میشم جواب بدین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شقایق

سلام
کیست به صورت کیسه ای (پوستی) است که داخلش مایع قرار دارد، اگر این مایع خون باشد نام کیست، هموراژیک میشود. معمولا اندازه بالاتر از 4 الی 5 سانتی متر بزرگ محسوب میشوند. اکثر کیستها در اثر پارگی در بدن جذب میشوند و نیاز به اقدام خاصی ندارند، در برخی موارد حاد نیاز به جراحی است.

پاسخ دهید
ناشناس

با عرض سلام من 24 سالمه واصلا جوش در نمیوردم ولی صورتم پر از جوش شده جوش هایی که چرکی نیستن میگن هرکی کیست داشته باشه در میاره ودرضمن پریودم هم عقب میفته آیا ربطی داره که کیست داشته باشم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
جوش زدن دلایل متفاوتی دارد، از جمله عواملی مثل آلودگی هوا، مصرف مواد شیرین و قندی و … یکی از این دلایل تغییرات هورمونی است.
امکان وجود کیست هست ولی قطعی نیست. بهتر است برای معاینات بیشتر به پزشک زنان مراجعه فرمایید.

پاسخ دهید
منا

خواهش میکنم اگه میشه راهنماییم کنید باید چکار کنم تا خوب بشم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به منا

سلام
اگر کیست با مصرف دارو تحلیل نرود تنها راه باقی مانده جراحی است.

پاسخ دهید
منا

سلام من 27 سالم هست و 7 ساله ازدواج کردم ویه بار بچه دار شدم زمان نزدیکی درد زیادی در ناحیه تخمدانم هست سونو گرافی رفتم در تخمدان راستم تصویر یک کیست با سایز 34 32 میلی متری دارای مختصری اکو واسترندینگ داخلی مشاهده شد که نمای ان بیشتر مطرح کننده کیست هموراژیک است من خیلی نگرانم میخاستم راهنماییم کنید که باید چکار کنم تا این دردم از بین بره حتی با همسرم به مشکل خوردم فکر میکنه که من الکی میگم درد دارم باید چکار کنم ممنون میشم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام قبلا عمل کیست انجام دادم و دو ماه بعد آن نزدیکی انجام دادم البته با کاندوم بود والان 16 روزه که قائدگیم غقب افتاده میشه دلیلش باز مشکل کیست باشه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
بله این امکان وجود داره و همچنین احتمال کمی هم وجود داره که دلیل عقب افتادگی دوره، باردار شدن باشه.

پاسخ دهید
سارا احمدی

من دچار کیست تخمدان شده ام والان 4ساله که از ازدواجم میگذره اما بچه دار نشدم البته نمیدونم مشکل از کدوم مونه اخه من قبلا هم کیست داشتم اما خوب شدم وبعد از 2سال دوباره کیست دارم حالا باید چیکار کنم شما بگین شوهرم هم راضی نمیشه آزمایش بده چه جوری راضیش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

پاسخ دهید
ناشناس

با سلام و خسته نباشید
بنده 21 سال دارم و یک سال از زندگی مشترکم می گذرد ، در تخمدان سمت راستم کیستی 4 سانتی بوده که بعد از پارگی آن تشخیص داده شد حال با توجه به وجود خون و مایع به حجم 30 سی سی و درد در ناحیه تخمدان و رحم نیاز به جراحی هست ؟
در هر صورت مشکل به وجود آمده در باروری بنده تاثیر خواهد داشت ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
برای مواردی که فرمودید نمیتوان بدون معاینه و بررسی اظهار نظر کرد. بهترین اقدام مراجعه به پزشک مربوطه است.
موفق و سلامت باشید.

پاسخ دهید
مهسا خانی

دختری هستم امیزش جنسی با مردی داشتم داشتم اما دخول انجام ندادم نمیدانم منی داخل شده یا نه نمیدانم شاید از پشت منی وارد شده باشه میترسم باردار شده باشم پریودم عقب افتاده همین باعث نگرانی من هست

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مهسا خانی

سلام
در صورتی که دخول انجام نشده باشد امکان بارداری وجود ندارد. باردار شدن تنها در صورت دخول و ریخته شدن منی داخل واژن امکان پذیر است نه از هیچ راه دیگری.

پاسخ دهید
سحر

سلام من 27 سالمه و 6 ساله ازدواج کردم.تصمیم به بارداری داشتم ازمایش وسونو دادم همه چیokبوذ بعد دکترم از همون اول قرص کلومفین تجویز کرد و در تاریخ تخمک گذاری درد زیاد سونو دادم کیست فولیکولر در تخمدان راست وچپ 30mmدیده شد. بعد 2 روز رفتم دکتر سونو واژینال دام کیستهام سمت راس3 تا وسمت چپ 2 تا خیلس میترسم درد هم دارم اندازشون هم زیاد شد خواهش می کنم راهنمایی کنید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سحر

سلام
ناراحت و نگران نباشید، به پزشکتون اعتماد کنید.

پاسخ دهید
مرجانه

یعنی ممکنه خطرناک باشه ؟!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مرجانه

بله این امکان وجود داره، و ممکن هم هست خطرناک نباشه. در صورتی که خطرناک باشه هرچه دیرتر به پزشک مراجعه کنید امکان درمان کمتر خواهد بود، بهتره برای بررسی و معاینه زودتر اقدام کنید.

پاسخ دهید
مرجانه

اگه ممکنه سوال من رو جواب بدین چون ذهنمو خیلی مشغول کرده
ممنون می شم
17 سالمه و درد و تورم در سمت چپ دلم دارم با ترشح زیاد!
دلیلش ممکنه چی باشه ؟!!

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من یه دختر 17 ساله هستم که احساس درد و تورم توی سمت چپ دلم دارم که همراه با ترشح زیاده ممکنه علتش چی باشه؟!!!!!

پاسخ دهید
مری

سپاسگذارم

پاسخ دهید
مری

سلام خیلی ممنون از پاسخ عالی وکاملتون نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم جدا خوب راهنمایی فرمودید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مری

سلام
اگر ما در این بخش آدرس دکتر معرفی کنیم تبلیغ محسوب میشه. 2 تا دکتر خوب هستند که احتمال زیاد بتونند مشکل شما رو برطرف کنند.
شما ایمیلی هم بابت دریافت پاسخ قرار ندادید. به هرحال میتونید از بخش تماس و یا آدرس info[at]AsreElm[dot]com با ما تماس بگیرید تا آدرس مطب دکتر زنان خوب (البته تاجایی که بنده میدونم) در اختیارتون قرار بدیم.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.دختر 22 ساله هستم که موهای زائد بدن دارم و همینطور جوش هم میزنم.ولی لاغر اندام هستم.قاعدگی مرتب دارم ولی چندتا کیست چند میلینتری دارم ک با خوردن قرص برطرف شد.ولی بعد از چند ماه دوباره دوباره هورمون بدنم رت بالا و دوباره جوش زدم.راه درمانش بجز قرص ld چی هست؟ایا در اینده دچار ناباروی خواهم شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
مورد نگران کننده ای نیست و به مسائلی مثل ناباروری فکر نکنید. خیالتون راحت باشه.

پاسخ دهید
مری

سلام/من 42سالمه 2سال پیش به علت چسبندگی شدیدرحم مثانه و روده یه زایمان اورزانسی و زود رس در یک بیمارستان کم امکانات داشتم بعد از سزرین لوله هامم رو بستم از همان موقع خونریزی من شروع شد تا دو ماه دائما خونریزی گاهی کم گاهی زیاد همراه با تکه های لخته شده بعد پریود های زود هنگام بین 10تا20روز هربار 8تا10 روز طول میکشد به حدی که رنگ پریده وبیحالم دکتر زیاد رفتم قرص روکین مصرف ولی درحال مصرف باز خونریزی شروع میشود سنو هم دادم که اخریش کیست یونی لوکولار86×70 درادنکس چپ وجود داردکه بیانگرسیست ادنومااست/ناحیه ایتوبولر در ادنکس راست دیده شد که بیانگر هیدروسالپنکس ناشی از pid مزمن است//نوشته شده خواهش میکنم راهنماییم کنید دیگه خسته شدم اگر میخواهید بگویید باید به پزشک مجرب مراجعه کنم پس لطفا خودتان در ایران یکی رو معرفی کنید //ممنون//

پاسخ دهید
sepideh

سلام
من 13 سالمه و 3 تا کیست کوچیک دارم میشه بپرسم عوارضش چیه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به sepideh

سلام
کیستهای کوچک معمولا عوارضی ندارند و برطرف میشن، ولی کیستهای بزرگ و سندرم PCO ممکنه منجر به بروز ویژگیهای مردانه و همچنین نازایی بشوند.

پاسخ دهید
ناشناس

باسلام مدت4سال است که تخمدان هام درد شدیدی دارن ودکتر معالجم گفته که تنها راه درمان اینه که تخمدان ها را ازبدن خارج کنیم وبااین کاردیگر بچه دارنمی شوم آیا راه دیگری برای ازبین بردن درد وجود ندارد من 19سالمه هنوز ازدواج نکردم خواهشمندم راه نمایی بفرمایید

پاسخ دهید
نكار

سلام
به بزشك زنان مراجعه كردم و دارو برام تجويض كرد اما فايده اي نداره خيلي درد دارم حتى شبها بعضي وقتا خوابم نمي بره ديكة نميدونم جكاركنم

پاسخ دهید
نکار

ببخشید بازهم مزاهم شدم من هنوز مونده تاپریودم بیاد اما ازدرد شکمم وکسیت تخمدان درد زیادی دارم حدود دو روز توبیمارستان بستری شدم اما فایده ای نداره بازهم دردم زیاده نمیدونم چکارکنم میشه منو راهنمايى كنيد .

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به نکار

سلام
بدون معاینه کردن علت درد مشخص نمیشه، شما باید به پزشک زنان مراجعه کنید و اگر اینقدر درد شدیده هرچه سریعتر اینکار رو انجام بدید.

پاسخ دهید
نكار

سلام من حدود دوساله كه اين بيماري مبطلا شدم معالجه كردم وخوب شدم وبريودم بطور منظم وخيلي درد زيادي دارم از شما خواهش ميكنم مرا راهنمائي كنيد

پاسخ دهید
منير

سلام من يك سال است كه عقد هستم وهنوز رابطه جنسي كامل نداشتم(عروسي نكردم) حال گاهي اوقات درد خفيفي در تخمدانها دارم البته دوران پريودم كاملا منظم است و هيچ علائمي غير از درد خفيف ندارم آيا ممكن است اين نشانه كيست باشد؟لطفا مر راهنمايي كنيد.ممنونم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به منير

سلام
ممکنه عوامل دیگری باعث ایجاد درد شده باشند، بدون سونوگرافی امکان تشخیص وجود نداره. بهتره به پزشک زنان مراجعه کنید.

پاسخ دهید
ناشناس

ا سلام وعرض ادب -ایا دخترانی که تازه به سن بلوغ رسیده اند نیزدچارکیست تخمدان میشوند

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
بروز کیست عموما در سنین بین 13 تا 50 سال مشاهده میشه.

پاسخ دهید
سهیلا

سلام-سه ساله کیست تخمدان دارم کلی قرص خوردم نشده داره بزرگترمیشه حدود6سانت شده0 راه دیگه ای جز عمل ندارم؟ مجرد هستم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سهیلا

سلام
اگر قرص تاثیری در کنترل کیست نداشته باشد تنها راه پیش رو جراحی است.

پاسخ دهید
الهه

با سلام و خسته نباشید بنده 28 سالمه و 5/2 ساله ازدواج کردم تابستن 91 آزمایشهای پیش از بارداری انجام دادم که گفتند خیلی خوبه و طی چند ماه آینده احتمال بارداری زیاد داری.پریودم هم همیشه منظمه در 20 اسفند 91 سونوکردم که سونوگراف گفت دچار PCO هستم الان هم حدود 16 روز هست که پریودم عقب افتاده آزمایش بارداری هم دادم منفی بود ولی هیچ علامتی مثل پرموییو. . . ندارم. لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به الهه

سلام
علت اصلی ایجاد Polycystic Ovarian Syndrom عدم تعادل هورمونهای جنسی و به خصوص استروژن و پروژسترون است. شایعترین علامت در خانمهایی که مبتلا به PCO یا PCOS هستند افزایش وزن است و کاهش وزن حتی در حدود 5% میتونه کمک بسیار زیادی به تعادل هورمونی و درمان PCO بکنه. برای نامنظم شدن پریود نیاز به درمان دارویی است. امکان بارداری بعد از درمان PCO وجود داره ولی ممکنه در طی بارداری افزایش فشار خون و دیابت مشاهده بشه که باید تحت کنترل قرار بگیرید.

پاسخ دهید
من

توروخداکمکم کنید.توی ماه اول حاملگی خونریزی بدون درد مثل پریودی داشتم ک ی چیزی دفع شد مثل پوست ی چیزی بود.خونریزیم 4-5روز بود ونه کم بود نه زیاد.نه درد دارم نه خونریزی.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به من

سلام
کیست به این صورت نیست که از بدن خارج بشه، از بین رفتن کیست درون بدن انجام میشه. اگر در زمان بارداری خونریزی مشاهده کردید هرچه سریعتر به پزشک زنان مراجعه کنید.

پاسخ دهید
من

در پاسخ به عصرعلم

سلام.به دکترمراجعه کردم.من شهرستانم و دکترخوب نداره.من خونریزیم 4-5 روز طول کشید10 روزه قطع شده ولی سونو میگه بقایا دارم 5سانتی اگه چیزی هس ومرده باشه باید خونریزی ودرد داشته باشم ولی ندارم.توروخداکمکم کنیددد.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به من

سلام
متاسفانه در این زمینه نمیتونم کمکی به شما بکنم.
اگر این امکان برای شما فراهم باشه که با یک پزشک مجرب مشورت کنید خیلی بهتره (حتی اگر لازم باشه به استان دیگری برای ویزیت سفر کنید)

پاسخ دهید
من

سلام.امکان داره درماه اول بارداری کیست دفع بشه؟شکل یارنگ خاصی داره؟خیلی کلافم.مممنون میشم پاسخ بدید.توروخـــــــــــــــــــدا

پاسخ دهید
ناشناس

سلام کیست های تخمدان میتونه ارثی باشه؟من23ساله ام ودوتاکیست کوچیک دارم اکثر خانواده ی مادرم کیست تخمدان دارن وخاله ام تخمدانش رو جراحی کرده ممکنه بابالاتر رفتن سنم کیستام بزرگتربشه وکارم به جراحی بکشه؟لطفا راهنماییم کنین چیکار میتونم بکنم ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
احتمال اینکه کیست به جراحی نیاز داشته باشه بسیار کم است و 90% موارد کیست ها به خودی خود برطرف خواهند شد و نیاز به هیچ اقدام درمانی نیست. ولی با اینحال اگر زیر نظر پزشک برای مدتی به طور مرتب معاینه بشید خیال خودتون راحت تر خواهد بود.
جای نگرانی وجود ندارد.

پاسخ دهید
ام اس ام

سلام من23ساله ام 2سال پیش هردو ماه یکبار که پریود میشدم چند لک ولخته ی سیاه بود دکتر مراجعه کردم وسونو گرافی انجام دادم تشخیص دو کیست سه وچهار میلی رودرمن دادن بامصرف دوماه قرص ال دی مشکلم برطف شد الان دوباره همون علائم رو دارم ایااحتیاج به مصرف قرص ال دی دارم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ام اس ام

سلام
ممکنه نیاز به مصرف قرض LD باشه ولی قبل از مصرف دارو با پزشک مشورت کنید.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من22سال دارم یه کیست4سانت در تخمدان چپم هست دکتر دو ماه قرص ال دی برام تجویز کرده که دوباره بعدازدوماه سونوگرافی بدم الان هم با وجود قرص خوردن مدام خون ریزی دارم زیردلم هم خیلی درد میکنه گاهی اوقات انگار مثل یه توپ زیر دلم میشه خواستم راهنماییم کنید احتمال داره نیاز به جراحی داشته باشم ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
کیست ها معمولا خودشون خوب میشوند و در بسیاری از موارد تشخیص داده نمیشوند. قرص ال دی هم برای افزایش سطح هورمونی بدن برای از بین بردن سریعتر این کیست هست. احتمال جراحی تنها در صورتی وجود داره که کیست خیلی بزرگ شده باشه ( بیش از 8 سانتی متر) و 4 سانتی متر اندازه معمولی است.

پاسخ دهید
حمید

باسلام خیلی ممنونم از مطالب خوبتون راستش همسرم دوبار سقط کرده و بیشتر پزشکها علت خاصی رو براش نمی بینن اما چند وقت پیش برای کلیه اش رفت سونو دکتر بهش کفت یه کیست کوچیک داری ایا این کیست توی سقط جنین موثره؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به حمید

با سلام
کیست معمولا در سقط تاثیری نداره، حتی در ماه های نخست بارداری هم کیست مشاهده میشود که در اکثر موارد خودبخود برطرف میشه.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من یه کیست درموئید5*7*8سانتی داشتم که باجراحی آن رادراوردم بیمارکیس لوپوس هم هستم آیامن باردارمیشوم ؟آیامن خوب میشوم؟ الان 10روزه که عمل کردم لطفا
راهنمایی کنید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

با سلام و آرزوی سلامتی برای شما
در مواردی که فرمودید پزشک متخصص باید اظهار نظر کنند.
انشالله به زودی سلامتی خودتون رو بدست بیارید

پاسخ دهید
شقايق

در پاسخ به ناشناس

سلام
من 26 سالمه و حدود 9 ماهه كه با سونوگرافي متوجه شدم يه كيست به اندازه 8سانتيمتر در تخمدان چپم دارم البته هيچ علائم و دردي را متوجه نشدم و طبق دستور پزشكم بايد جراحي بشم. متاسفانه 5 ماه پيش بخاطر مصرف قرص ضدبارداري(براي از بين رفتن كيست) دچار بيماري دي وي تي شدم و در حال حاضر وارفارين مصرف ميكنم. آيا با اين شرايط مجاز به عمل جراحي هستم؟ آيا ممكن است كيستم خطرساز باشد.؟

پاسخ دهید
م.م

ممنون
خیلی خوب بود

پاسخ دهید
آرتا

سلام دوباره / ببخشید دوباره مزاحم شدم من با توجه به سونوگرافییم دکتر گفته که رحم من خیلی ضخیم شده دلیل این چیه قرصهای بالا که توضیح فرمودید آیا برای درمان کیست من کافیه ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آرتا

سلام
در مورد علت ضخیم شدن رحم نمیتونیم نظری بدیم. دکتری که شما رو معاینه کرده اند بهتر میتونند در این مورد راهنمایی کنند.
همونطور که گفتیم برای درمان کیست نیازی به دارو نیست. داروهای تجویز شده برای عفونت هایی هستند که در شما دیده شده اند و در حال حاضر بهتره به پزشکتون اعتماد کنید و دوره ی درمان رو تکمیل کنید و بعد از اون میشه در مورد کافی بودن یا نبودن دوز داروها اظهار نظر کرد.

پاسخ دهید
ارتا

با سلام امروز برای درمان کیست ه‌موراژیک در تخمدان راستم به‌ دکتر رفتم با توجه‌ ب عفونت شدید مثانه‌ وکلیه‌ م از دو قرص فنازوپیریدین 100وسفیکسیم400 استفاده‌ میکنم به‌ همین خاطر پزشکمبرای کیستم کپسول ایی-ویژل200 ومترونیدازول250 ۆ ی قرص که اسمشو نمیدونم نوشته‌
وبخاطر عفونتم گفته‌ که‌ فلن مترونیدازول250 استفاده‌ نکنم وچون کیستم4/5 سانتی متره‌ می صواستم بونم خترناک نیست؟ایا پدید اومدن کیستم به‌ استرس وناراحتی ربطی داره‌ (دکترم اینطور میگفت) میشه‌ در مورد قرص ها هم توضیح بدید/ باتشکر فراوان

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ارتا

سلام
Phenzopyridine برای درمان عفونتهای مجاری ادراری تجویز میشه .
cefixime آنتی بیوتیکی از دسته سفالوسپورین ها است و برای جلوگیری از گسترش عفونت شما تجویز شده.
metronidazole هم یک آنتی بیوتیک هست و برای از بین بردن باکتریهای گوارشی، نواحی تناسلی و واژن مورد استفاده قرار میگیره.

پدید اومدن کیست دلایل متفاوتی میتونه داشته باشه و یکی از اونها میتونه استرس باشه. استرس باعث کاهش سطح ایمنی بدن میشه و فردی که برای طولانی مدت در معرض استرس قرار داره قطعا مشکلاتی رو براش به همراه خواهد داشت.

پاسخ دهید
ارتا

سلام من 17 سالمه‌ و ازدواج کردم و با توجه‌ به‌ سنوگرافی توی تخمدان راستم ی کیست هموراژیک هستش این برای بارداری در آینده‌ مشکلی ایجا نمی کنه‌؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ارتا

سلام
کیستهای تخمدانی معمولا بعد از 1 تا 3 ماه خود بخود از بین میروند پس ممکنه از مدت زمانی که شما سونوگرافی کرده اید تا زمانی که قصد بارداری داشته باشید کیستها از بین رفته باشند. به ندرت این کیستها در بارداری مشکلی ایجاد میکنند مگر اینکه اندازه اونها بسیار بزرگ باشه ( در حدود 8 تا 9 سانتی متر ).

پاسخ دهید
سحر

در پاسخ به ارتا

سلام 9 ماه بيش دكتر گفت كه كيست3 سانتي دارم. قرص داد اما بعد 3 ماه كه دوباره رفتم دكتر گفت برطرف نشده. ديگه دنبالش نرفتم تا شدالان كه علائم كيست دارم. خيلي ميترسم. اگر با قرص خوب نشه چكار كنم. احتمالش هست بتركه؟

پاسخ دهید
فاطمه

در پاسخ به سحر

سلام علائم کیست چیه؟من واسه بارداری اقدام کردم کیست تاثیر داره رو بارداری؟؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فاطمه

سلام
پاسخ شما داخل متن داده شده است.
پیروز باشید.

پاسخ دهید
تارا

در پاسخ به ارتا

سلام من 14سالمه ویه ماهی هست یه کیست 28 میلی دارم وقرص ldمصرف میکنم ولی تاثیری بر روی دردم نداره باید چیکار کنم؟

پاسخ دهید
تارا

در پاسخ به تارا

سلام من 1کیست 3سانتی در تخمدان راستم داشتم که باقرصLD ازبین رفت 1ماهی هست فهمیدم تخمدانه چپم کیست داره وسوراخ شده بعضی اوقات دردخیلی شدید دارم دکترم بهم قرص ویتامینEومیترونیدازول 400واهن داده از ورزش ومدرسه هم3ماه محرومم خیلی دردم میگیره 3تادکتر عوض کردم تورو خداراهنماییم کنین…

پاسخ دهید
tara

در پاسخ به تارا

با سلام من خانمی 29 ساله هستم ده ماه پیش با سونو فهمیدم که یک کیست درموئید 15 میلی متری در تخمدان چپم دارم با تجویز دکتر یک بسته قرص ال دی خوردم در سونو بعدی رفع شده بود سه ماه پیش دوباره سونو دادم گفتن باز کیست درموئید دارید البته این سری 45 میلی متر شده بود دو ماه به تجویز دکتر باز ال دی می خورم دکترم گفتن اگه برطرف نشه باید جراحی کنم ولی من قصد بارداری دارم نمی خوام جراحی کنم خواهش می کنم کمک کنید راه دیگه ای جز جراحی نیست؟ می تونم با وجود کیست باردار بشم؟

پاسخ دهید
ارتا

من ی کیست توی تخمدان راستم دارم ایا کیست ه‌موراژیک خطرناک است ؟ چطور رفع میشه‌ خواهشا زودتر جواب بدید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ارتا

سلام
هر کیستی کیست هموراژیک نیست اینکه چطور ساده بودن یا هموراژیک بودن کیست رو تشخیص دادید برای من جالبه!!
به هرحال کیست هموراژیک یکی از شایعترین کیستها است و با نامهای کیست خونی و هماتوکیست هم شناخته میشه. در ۹۰ درصد موارد احتیاجی به درمان ندارند و به طور طبیعی بهبود پیدا خواهند کرد. در ۱۰ درصد باقی مانده در صورت پاره شدن کیست هم در بیشتر موارد به خودی خود درمان میشه و در موارد معدودی به جراحی نیاز هست.
به طور کلی کیست هموراژیک نمیتونه به صورت جدی باعث نگرانی بشه و شانس بهبود بدون نیاز به درمان بسیار بالاست.

پاسخ دهید
معصومه

در پاسخ به عصرعلم

سلام من معصومه هستم 21 سالمه تا پارسال صورت من خیلی جوش میزد رفتم دکتر گفت باید سونوگرافی انجام بدم رفتم نزد دکتر برای سونوگرافی گفتن کیست داری و بیماریP.C.O دارم بعد از استفاده دارو صورتم خوب شد اما بعد از یک سال بیماری من برگشته و دوباره صورتم جوش میزنه اما نه زیاد میشه راهنمایی کنید برای رفع کیست باید چیکار کنم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به معصومه

سلام
سندرم PCO به درمان دارویی نیاز داره، باید از داروهایی که پزشک شما براتون تجویز کرده اند استفاده کنید.

پاسخ دهید
ناشناس

خوب بود. ممنون. اما تاثیر کیست روی باردار شدن واسم مهم بود که مطلبی اینجا نبود.

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به ناشناس

نه نازایی ندارد برداشتن کیست/

پاسخ دهید
nashenas

salam babate matalebe amozandaton 1donya tashakor

پاسخ دهید
ساناز

با تشکر از شما.
اطلاعات بسیار جامع و خوبی بود.

پاسخ دهید

مرام‌نامه‌ی ارسال دیدگاه را رعایت کرده‌ام! (»نمایش مرام‌نامه)