آموزش PowerPoint – جلسه دوم – معرفی نماها

ابزارهای تولید محتوا » مایکروسافت پاورپوینت » آموزش PowerPoint – جلسه دوم – معرفی نماها
8 فوریه 2013 چاپ

نرم افزار پاورپوینت به طور کلی دارای 4 نمای مختلف میباشد که هرکدام از این نماها ( Views ) جنبه های مختلفی از یک ارائه را در اختیار شما قرار میدهند. با استفاده از نماها شما قادر خواهید بود عناصر درون هر اسلاید را کنترل کنید، به آنها متن و سایر اطلاعات را اضافه کنید، توضیحاتی برای خود بیافزایید و … . 4 نمای موجود در پاورپوینت عبارتند از :

  1. نمای معمولی یا Normal View
  2. نمای سازماندهی اسلایدها یا Slide Sorter
  3. نمای یادداشتهای تفصیلی یا Notes Page
  4. نمای ارائه یا Slide Show

مهمترین نما که بیشترین کار را با آن خواهید داشت نمای معمولی یا Normal View می باشد. همان نمایی که با بازکردن یک پرونده ی پاورپوینت به صورت پیشفرض برای شما نمایش داده میشود. در جلسه گذشته نحوه گشودن فایل پاورپوینت را یاد گرفتید. برای مشاهده منوی نماها باید از لبه ی view اقدام کنید که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

نمای معمولی یا Normal View

نمای معمولی جایی است که میتوانید عناصر را بر روی اسلایدها ایجاد کنید و یا آنها را قالب بندی کنید. همچنین متن ارائه را در زبانه ی Outline وارد نموده یا یادداشتهایی را به آن اضافه کنید.

نمای معمولی در پاورپوینت

تصویر شماره 1

همانطور که در تصویر شماره 1 مشاهده میکنید قسمتهای مختلف نمای معمولی پاورپوینت را با 4 عدد از یکدیگر جدا کرده ایم.

قاب اسلاید ( شماره 1 ) :

قاب اسلاید در نمای معمولی بزرگترین بخش صفحه است. این قاب دقیقا همان بخشی است که شما میتوانید عناصر، نوشته ها، مالتی مدیا و … را وارد کنید و یا فایلهایی که وجود دارند را دستکاری کنید و تغییر ایجاد کنید.

قاب Notes ( شماره 2 ) :

قاب یادداشتها یا Notes دقیقا زیر قاب اسلاید قرار گرفته است و این قابلیت را در اختیار شما قرار میدهد تا نوتها و یادداشتها را وارد کنید و یا در حین ارائه از یادداشتهایی که وارد کرده اید استفاده کنید.

زبانه ی Slides ( شماره 3 ) :

این زبانه حاوی تصویری کوچک از هر اسلاید است. این تصاویر طبق ترتیبی که در نمایش اسلاید ظاهر می شوند شماره گذاری شده اند. شما می توانید با کشیدن ( Drag ) این تصاویر، ترتیب اسلایدها را تغییر دهید.

زبانه ی Outline ( شماره 4 ) :

این زبانه به شما امکان میدهد نوشته ها را در قالبی شبیه نمای کلی، درون اسلاید وارد کنید. سرفصل های سطح بالا در نمای کلی، همان عناوین اسلایدها هستند و نوشته های سطح دوم به شکل عبارات بولت دار ظاهر میشوند.

منوی view در پاورپوینت

تصویر شماره 2

نمای Slide Sorter

همانطور که در تصویر شماره 2 مشاهده میکنید، در لبه ی View و در بخش Presentation Views می توانید نماهای متفاوت را انتخاب و امتحان کنید.

به منظور دسترسی به بهترین نما برای مرتب کردن اسلایدها و حذف یا تکثیر آن ها، بر روی Slide Sorter کلیک کنید. در این نما شما می توانید برای جابجا کردن یک اسلاید، بر روی آن کلیک کنید و بدون اینکه کلیک را رها کنید، اسلاید مورد نظر را بکشید و جابجا کنید. اگر بر روی یک اسلاید دوبار کلیک کنید، پاورپوینت به نمای معمولی برخواهد گشت و آن اسلاید را در قاب اسلایدها نشان میدهد.

نمای Notes Page

این نما به شما اجازه میدهد تا برای هر اسلاید، یادداشت های مرتبط را وارد ( تایپ ) کنید و در صفحه نمایش دهید. برای استفاده از این نما باید از لبه ی View و در بخش Presentation View که در تصویر 2 مشخص شده است، بر روی گزینه ی Notes Page کلیک کنید.

نمای Slide Show

برای ارائه نمایش ساخته شده روی Slide Show کلیک کنید. به این ترتیب اسلایدها یکی یکی و در اندازه تمام صفحه ظاهر میشوند. برای خروج از این نما باید از صفحه کلید کامپیوتر، روی کلید Esc فشار دهید.

گفتگو پیرامون آموزش PowerPoint – جلسه دوم – معرفی نماها

(منتشر شده: 2 | در انتظار تایید: 0)
مژده

از اونجایی که من دارم همزمان با آموزش های شما پیش می رم خواهشمندم جلسه ی بعدی رو شروع بفرمایید.
متشکرم

پاسخ دهید
مژده

با سلام و احترام
از آموزش های مفیدی که قرار می دهید بسیار سپاسگذارم.

پاسخ دهید

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین