نکات طلایی برای موفقیت در امتحانات نهایی

توسعه مهارتهای فردی » یادگیری و مطالعه » نکات طلایی برای موفقیت در امتحانات نهایی
1 دسامبر 2018 چاپ

با نزدیک شدن زمان امتحانات و به خصوص امتحانات پایان ترم و امتحانات نهایی، موج استرس در بین دانش آموزان و دانشجویان مشاهده میشود. امتحاناتی که برای بسیاری از دانش آموزان همانند یک کابوس است و خواب و خوراک راحت را از آنها میگیرد. در این مطلب قصد داریم نکات طلایی و مهم برای موفقیت در امتحانات نهایی را که میتواند امتحانات پایان ترم دانش آموزی یا امتحانات دانشجویی باشد با شما در میان بگذاریم تا در مدت زمان امتحانات با رعایت این نکات نتیجه بهتری در امتحان کسب کنید.

مطلب پیشنهادی دیگر:

» ۱۵ نکته برای گرفتن نتیجه ی بهتر در روز امتحان

۱- برای مدیریت زمان وقت بگذارید

برای اینکه در امتحانات موفق شوید باید خوب مطالعه کنید، ولی نه اینکه بدون مدیریت کردن زمان به سمت کتابها شیرجه! بروید و شروع به خواندن کنید. باید برای مطالعه کردن طرح و نقشه داشته باشید، جدول یا نموداری رسم کنید و به طور دقیق مشخص کنید که چه اهدافی دارید، برای رسیدن به این اهداف چقدر مطالعه و با چه کیفیتی نیاز است؟ مسلما اهداف هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد، یک نفر برای شاگرد اول شدن درس میخواند و دیگری برای رهایی از تجدیدی! پس مشخص کردن هدف اولین و مهمترین گام برای مدیریت کردن زمان است. اگر بخاطر داشته باشید در مطالب گذشته نحوه صحیح انجام برنامه ریزی آموزشی را شرح دادیم که توصیه میکنم حتما مشاهده کنید.

۲- اهداف واقع بینانه داشته باشید

در بخش ۱ گفتیم که مهمترین گام تعیین هدف است، ولی باید این نکته را به خاطر داشته باشید که فشار بیش از حد به خودتان تحمیل نکنید و اهداف خود را واقع بینانه انتخاب کنید. اگر زمان زیادی برای مطالعه ندارید و یا دیر اقدام کرده اید باید محدودیت ها را در نظر بگیرید و وقت کافی برای خودتان با کم کردن تفریحات اضافه، مثل تماشای تلویزیون و یا بازیهای کامپیوتری، ایجاد کنید. همه چیز را برای شب امتحان نگذارید، شب امتحان برای مرور دانسته های گذشته است نه برای یادگیری مطلب جدید.

7 نکته طلایی برای موفقیت در امتحان نهایی

۳- به ذهن و جسم خود فرصت استراحت کافی بدهید

مطالعات جدید ثابت کرده اند که مطالعه باید در فواصل کوتاه زمانی و زمان استراحت کوتاه بین زمانهای مطالعه باشد، پس به صورت پیوسته مطالعه نکنید. سعی کنید حداکثر مدت پیوستگی زمان مطالعه یک ساعت باشد و بعد از هر یک ساعت ۱۰ دقیقه استراحت کنید. این استراحت کردن به این معنی نیست که مثلا تلویزیون تماشا کنید یا اینکه بیرون بروید! در این مدت ۱۰ دقیقه باید چشم ها را ببندید و به چیزی که در مدت یک ساعت خواندید فکر کنید، برای خودتان تصویر ذهنی از مطلب ایجاد کنید و سرتیترها را به خاطر بسپارید و سپس به جزئیات فکر کنید.

۴- از کتابخانه و سالن مطالعه استفاده کنید

مکان مطالعه را تعیین کنید. ممکن است این مساله برای شما اهمیت نداشته باشد ولی باور کنید که یک کلید مهم در موفقیت شما است. اینکه در جای ثابتی که به آن عادت دارید مطالعه کنید و تمام تلاشتان را انجام بدهید که به محیط کتابخانه عادت کنید. جو کتابخانه جو خوب و مناسبی است، باعث میشود با دیدن دیگران انگیزه بیشتری برای درس خواندن پیدا کنید.

۵- اطراف خود خوراکی قرار ندهید

اشتباهی که بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان عزیز مرتکب میشوند این است که در کنار خودشان خوراکی قرار میدهند، اگر در منزل هستید یا در کتابخانه، فرقی ندارد، در زمان مطالعه به میوه و خوراکی نه بگویید! ولی از مایعات خنک مثل شربت، آبمیوه و یا حتی آب استفاده کنید. خوردن میوه و خوراکی از عوامل مهم حواس پرتی هنگام مطالعه است و نوشیدن مایعات خنک آب از دست رفته بدن و سلولهای مغزی را در حین مطالعه جبران میکنند و از خستگی زودرس جلوگیری می کنند.

برای مقابله با حواس پرتی در حین مطالعه توصیه میکنم به مطلب “راه های مقابله با حواس پرتی” نگاهی بیاندازید.

۶- به خودتان جایزه بدهید

درس ها و مباحث را به صورت عمیق بخوانید و هرکجا احساس کردید که درسی را به صورت کامل فرا گرفتید به خود جایزه بدهید! برای غذا خوردن با یک دوست به بیرون بروید یا یک فیلم کوتاه تماشا کنید ولی این کار را بعد از اتمام پروسه مطالعه انجام دهید، تا هنگامی که برای درس بعدی بر میگردید ذهن آرام و آماده ای داشته باشید.

۷- کمک کنید، کمک بخواهید و خجالت نکشید

بسیاری از دانش آموزان از اینکه از یک دوست یا همکلاسی سوالی بپرسند خجالت می کشند، سعی کنید اگر در مبحثی مشکلی دارید یا اینکه بخشی از درس را درست متوجه نشده اید، سوال بپرسید و ابهاماتی که در ذهن دارید برطرف کنید. اگر در مبحثی احساس میکنید قوی هستید به دیگران کمک کنید. یکی از مزیت های کتابخانه این است که معمولا دارای جو صمیمی است و میتوانید از کمک دیگران استفاده کنید.

در این مطلب سعی کردیم نکات کلیدی برای موفقیت در مطالعه و آزمونهای نهایی را بررسی کنیم ولی موضوع به همین جا ختم نمیشود، شما میتوانید در بخش مطالب مرتبط سایر مطالب و نکاتی را که در مورد مطالعه کردن مفهومی، روش های برنامه ریزی و … در سایت (عصرعلم.کام) برای شما قرار داده ایم مشاهده و استفاده کنید.

امیدوارم این نکات برای شما مفید باشند و پیشنهاد میکنیم تجربیات خودتان را با ما در بخش دیدگاه ها در میان بگذارید، به ما بگویید که شما به چه شیوه ای مطالعه میکنید؟ کجا درس میخوانید؟ چطور درس میخوانید؟ دراز میکشید یا پشت میز می نشینید؟ از فرم زیر استفاده کنید و نظر خودتان را به ما و دیگران بگویید.

گفتگو پیرامون نکات طلایی برای موفقیت در امتحانات نهایی

(منتشر شده: 164 | در انتظار تایید: 0)
zz

سلام من الان یازده تجربی هستم خیلی از سال دیگه میترسم من دوتا مشکل.بزرگ دارم اول این که تو مدرسه ای درس مخونم که معلم هاش خیلی سطحشون پایینه واصلا خوب درس نمیدن ودوم این که خونه ما خیلی شلوغه ونمیتونم تمرکز داشته باشم چطور میتونم تو این اوظاع واسه امتحانات نهایی امید داشته یاشم لطفا کمکم کنید

پاسخ دهید
رضا

سلام من مونده به امتحانات نهای چکار کنم قبول شوم

پاسخ دهید
😁😁

بچه ها معلم من همش ازمون میگیره فردا اجتماعی داریم من آزین اصتراسیام که قلبمم ةند تند میزنه تر خدا بگین چیکار کنم

پاسخ دهید
زهرا :)

سلام ممنونم از مطالبتون
ولی متاسفانه من هر کاری میکنم
حسه درس خوندن ندارم
سالای گذشته اینجوری نبودم…
و امسال که امتحان نهایی داریم اینجوری شدم😔
دستودلم به درس و کتاب نمیره…
نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنین

پاسخ دهید
ناشناس

من چهارشنبه امتحان ریاضی دارم چطوری باید ریاضی را بخوانم میگن باید تمرین کنیم حالا تو این مدت کم کی یاد میده 😣😣🤔😣😣🔊🔊😣

پاسخ دهید
حنا (:

سلام ممنونم از مطالب عالیتون . من تازه میخوام شروع کنم امیدوارم موفق بشم

پاسخ دهید
میلاد

مطالب مفیدی بود اما کو گوش شنا.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام
فکر کنم نظر خوبی باشه وادم در درس خاندن موفق خواهد شد

پاسخ دهید
p

سلام من برای امتحان ریاضی حتما باید یکی پیشم باشه وگرنه نمیتونم کار کنم
به نظر شما چیکار کنم

پاسخ دهید
ناشناس

چیکار کنم تو امتحان ریاضی ترم دوم 20بگیرم لطفا کمکم کنید

پاسخ دهید
مهتاب

با سلام و عرض ادب…
من همیشه برای درس خوندن باید راه برم و مدام برای خودم آن مطالبی را که میخوانم تکرار کنم و این بعضی وقت ها موجب میشه که بعد از درس خوندن بسیار خسته بشم و دیگه نتونم ادامه بدم .. لطفا کمک کنید.

پاسخ دهید
بهرام

تورو خدا کمک کنید اگر کسی هست که واقعا بتونه ب من کمک کنه تا بتونم درس هایم رو ب موقع و برنامه ریزی معینی داشته باشم قول میدم براش پول واریز کنم.

پاسخ دهید
fatemeh

باسلام من دررشته پیش تجربی ۲واحددارم میخوام اوناروپاس کنم بنابه دلایلی نتونستم دراین دوکتاب نهایی درس بخونموقبول شم اگه بشه کمک کنین

پاسخ دهید
..

سلام.پایه دوازدهم تجربی ام بنابه مشکلی نمره ترم زبانم شد7درحالی که بقیه نمراتم عالیه اگربرای نهایی زبان19/18بشم دیگه نمیافتم؟نمره 7ترم اول تاثیرنمیزاره!توروخداجواب بدید

پاسخ دهید
maedeh

سلام من کلاس هشتم هستم ومی خوام درامتحانات نوبت دوم موفق تراز نوبت اول شوم لطفا کمکم کنید چه کار کنم

پاسخ دهید
جعفر عسکری

سلام من جعفر عسکری استم ریاضیدان من از کلاس اولا تا هشتم خیلی بد ا یک نفر نیست به من کمک کم.جون هر کی را دوست دارین کمکم کنید توراخدا تورخدا

پاسخ دهید
ناشناس

مطمئن باش بيست ميشي داداش

پاسخ دهید
هانیه

سلام به نظر شما روزانه 10 الی 13 ساعت درس خوندن برای امتحانات نهایی پایه هشتم کافی است ؟؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

شنبه امتحان نهایی دین وزندگی دارم وچکار کنم ۲۰ بگیرم

پاسخ دهید
امیرحسین

سلام
بهترین کار برای یادگیری تمرکز تو کلاس درسه و هرچیم یاد نگرفتین بپرسین و خجالت نکشین
و بعد از اون تو خونه یه مرور کوچیک روش کنین اینطوری بهتر میطونین مطالبو یاد بگیرین و حفظ کنین… موفق باشین

پاسخ دهید
سارا گلی بیگی

سلام میخواستم بدونم ایا با خواندن نمون سوالای قبل میشه امتحان نهای قبول شد یان؟

پاسخ دهید

در پاسخ به سارا گلی بیگی

سلام
یکی از کارهایی که توصیه میشه تمرین و مطالعه نمونه سوال های سال‌های قبل است. اما اینکه به تنهایی با اینکار بتونید قبول بشید کمی ریسکی است.
میتونید نمونه سوالها رو بررسی کنید و ببینید از چه مباحثی بیشتر سوال طرح شده و بر روی همون موضوعات بیشتر تمرکز کنید.

پاسخ دهید
هانیه

سلام توروخدا کمکم کنید هرشب گریه میکنم هرشب استرس امتحان فردا رو دارم. تا از مدرسه میام درس میخونم . میترسم برا امتحان های نوبت دوم وقت کم بیارم . هی میخام به خودم بفهمونم ابی نداره هرچی که شد ولی نمیشه . یه مطلب درسی رو هیلی تمرار میکنم آخه دیر میره تو ذهنم

پاسخ دهید
yalda

سلام تروخدا کمکم کنید من کلاس ۵ دبستانم امتهان ریاضی نوبت اول رو شدم خوب میخوام برای نوبت دوم خیلی خوب بشم درزمن من خیلی توی ریاضی خنگم کمکم کنید

پاسخ دهید
Fatemeh

با سلام من فردا می خوام کارنامه بگیرم خیلی نگرانم نمی دونم چیکار کنم امیدوارم معدلم خوب بشه

پاسخ دهید
خ

خری دیگه اخه تو نت چیکار میکنی بشین هر چی گفتنو بهت بخون مث بچه آدم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من یک شنبه امتحان مطالعات دارم ۴درس تاریخو اصلا بلد نیستم چیکار کنم ۲۰بگیرم

پاسخ دهید
سعید

سلام خدا کنه من در امتحان نمونه دولتی قبول شم فردا امتحان دارم ??????;-)

پاسخ دهید
کمکم کنید

من برای امتحان خوندم ولی نتیجه زبان انگلیسی ۱ رو تو اول دبیرستان زبان انگلیسی ۲ تو سوم دبیرستان بعدش جغرافیا بانمره ۹/۲۵ ردم کرده لطفا کمکم کنید شهریور امتحان دارم . تو کارو دانش -برق صنعتی میخونم

پاسخ دهید
h

من کلاس هشتم هستم امروز رفتم کارنامه رو گرفتم و دیدم درس های ریاضی و دینی رو تجدید اوردم

پاسخ دهید
ناشناس

خوب بود ولی متاسفانه امتحانامو دادم و بد دادم

پاسخ دهید
M

سلام
من امسال سوم تجربی ام
خیلی درس میخونم ولی امتحانامو و اونجوری که بخوام خوب نمیدم
۴تا از امتحانام مونده
خواهشا ی راه حل بگید این چندتا رو خوب بدم

پاسخ دهید
فواد

ممنون عالی بود

پاسخ دهید
شادی

بچه های سال سوم خوندن سوالای امتحان نهایی سالهای قبلو فراموش نکنید خیلی کمک کنندس .مثلا درسای ترم اول که اصولا بارم کمیو به خودشون اختصاص میدن همیشه یه سری سوال کلیدی هست که هرسال تو امتحانن بعدش امتحان نهایی بستگی داره به اینکه در طول سال چطور درس خوندین اگه دقیق خونده باشید برد با شماست.در ضمن رشتم علوم انسانیه و از دیدگاه یه دانش اموز درس خون و موفق باهاتون صحبت کردم .درسایی که بارم بالایی دارنو اول بخونید انرژیتونو الکی به هدر ندین اگه احیانا درسی از کتاب بود که نتونستین حتی یکبار از روش بخونید استرس به خودتون راه ندید یادتون باشه استرس بازدهی شمارو کاهش میده. موفق باشید

پاسخ دهید
فاطمه

سلام ببخشید ی سوال داشتم می گم وقتی سر امتحان نشستیم چگونه استرسمونو کم کنیم یا خیلی عجله نکنیم من چند تا از امتحانام بخاطر این استرس خراب کردم لطفا راهنمایی کنید ممنون

پاسخ دهید
فاطمه

سلام من امتحان علوم خیلی خونده بودم ولی بازم هیچ

پاسخ دهید
H-S-N

سلام. من نهم هستم و امتحان نهایی دارم من معدلم ۲۰ هست و از داوطلبان تیزهوشان هم هستم. آیا امتحانات نهایی در خد یک دانش آموز متوسط طرح میشه و برای اینکه از وسواس درسی جلوگیری کنم باید چه کنم؟
ممنون

پاسخ دهید
زهرا نجات

سلام دوستان موفق باشید

پاسخ دهید
خدایا خودت کمکم کن

به نام خدا
سلام دوستان من ۲ روز دیگه امتحان ریاضی دارمو هیچی بلد نیستم چیکار کنم??????

پاسخ دهید
امیر عباس

سلام دوستان.
من دانش آموز درس خوانی بودم. و سال دوم دبیرستان هم معدل خوبی گرفتم. اما سال سوم بسیار افت کردم و نوبت اول معدلم شونزده شد و نوبت دوم هم پنج تا رو مردود شدم. کلا نابود شدم. نمی دونم این افت از کجا اومد. آدم کم هوشی هم نیستم بلکه با هوشم.
اما حتی شهریور و دیماه هم نتونستم یکسری از درسارو پاس کنم و الان برای خرداد دوباره انتخاب واحد کردم.
واقعا دیوانه شدم و حیرون…….
کلا هم علاقم رو به تجربی از دست دادم. باید چیکاز کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
فاطمه

ممنون
عالی بود

پاسخ دهید
ناشناس

سلام الان من دهم تجربی هستم و یک هفته تا امتحانات نهایی باقی مانده است و میخواهم با جدییت درس را بخوانم درس هایم خیلی عقب است سه تا مدرسه عوض کردک لطفا کمکم کنید

پاسخ دهید
محمدجواد

خیلی مفید بود.متشکرم

پاسخ دهید
سارا

بسیار عالی بود. من ششم کرسی

پاسخ دهید
.

خب چیزایی ک گفتید بسیار عالی بودن ولی نظر شما درباره اینکه امتحانات نهایی امسال ت ماه رمضونه چیه؟ ب نظرتون ما الان چکار کنیم؟سوم تجربی هستم

پاسخ دهید
عرفان

امتحانا ۲ خرداد شروع میشه و من از ریاضی میترسم نمیدونم چجوری بخونم همیشه هم روی معدلم تاثیر میزاره حفظیاتم عالیه فقط موندم ریاضی رو چیکار کنم.راهنمایی کنید?

پاسخ دهید
ناشناس

۴۳ روز تا بدبختی

پاسخ دهید
سینا مرادزاده

سلام
من سینام …
شاید باورتون نشه من چجور دانش اموزی ام…
امسال که سوم ریاضی ام برای نوبت اول هر چی زور داشتم زدم و شاگرد اول شدم…برای اولین بار بعد از ابتدایی…
با معدل ۱۸:۸۹٫٫٫
نه تنها من بلکه پدرو مادرم راضی بودن..(خدارو شکر)
امید وارم تو این تقریبا ۴۵ روز باقی مونده مثل نوبت اول بخونم. اصلا عید هم لای کتابو باز نکردم… ؛[
راستی اصلا الان نگاه میکنم به کتابا احساس بدی دارم فکر میکنم که نمیتونم اینارو پاس کنم.ولی تجربه ام ثابت کرده که هر موقه اینجوری فکر میکنم موفق تَرم…
در آخر یادتون باشه همچی دست خداست شاید خدا خواسته اینجوری باشیم. من اصلا ادمی دینی نیستم ولی این اعتقادو دارم که خدا کمک میکنه.

پاسخ دهید
hassn

سلام
بنده میخوام به جدیت شروع به درس خواندن برای کنکور کنم اما نمیدونم چطوری اخه همیشه به شیوه تشریحی درس خوندم اگه میشه کمکم کنید
ممنون

پاسخ دهید
علیرضا

سلام من علیرضا هستم الان بزرگ سالان سال سوم انسانی هستم چه طوری برنامه ریزی کنم
تورا خدا کمکم کنید

پاسخ دهید
علی زارعی

سلام، من سوم ریاضی هستم از اول اسفند که فکر کنم فردا باشه انشاالله میخوام شروع کنم با جدیت درس خوند

پاسخ دهید
عبدالله

ممنون از نكات طلايي شما

اميدوارم ازش به خوبي استفاده كنم

پاسخ دهید
بنده خدا

سعی کنید زیاد تست بزنید چون با خوندن درس ها به ویژه ریاضی هیچی نمیشه و دقت هم خیلی مهمه و همچنین سعی کنید اهداف بلندی داشته باشید مثلا نگید ۱۵ بگیرم کافیه ویا …باید بگید ۲۰ بگیرم تا حداقل ۱۸ بگیری وهمچنین سعی کنید آارامش مغذی خوبی داشته باشید

پاسخ دهید
خاوری

سلام دوست عزیز
تشکر از اطلاعات عالیه
معرکست
ممنونم

پاسخ دهید
من و خدا

بچه ها یادتون نره که خدا همیشه یه پله از همه بالاتره نه بخاطر اینکه خداست بلکه همیشه افتادنی دستتو بگیره.خدایا دوستت دارم

پاسخ دهید
من و خدا

سلام.خسته نباشید.من یه دانش آموز خیییلی تنبلی هستم و می دونم که هیچی نمی دونم اما هر.سال قدرت تصور سازیم و درک مطالب درسها و توکل بر خدا منو شاگرد اول کلاس میکنه.

پاسخ دهید
مهرشاد

مهرشادم سوم ریاضی امسال خداییش خیلی درس خوندم واسه نوبت اول یعنی روزی تا ۱۱ساعتم خوندم قبلشم پیش مشاور رفتم ولی نمیدونم چرا دوباره معدلم پایین اومد تو ۱۵,۶۵ خداوکیلی خیلی داغونم و جولو پدر و مادرم شرمندم.???

پاسخ دهید
....

سلام.خواستم فقط بگم خیلی زور داره امتحان عملی که به شدت آبکیه بخوای بخاطر یه سوال که قبلا گفته نشده و باهات کار نکردن ،خراب کنی…اونم سوالی که فقط از سه نفر پرسیده بشه و یکیش تو باشی…
???

پاسخ دهید
من مثل تو بودم وای...........

سلام
باید دونه دونه کتاب ریاضیو تمرین کنی اگه یاد نگرفتی بازم تمرین کن انقد تمرین کن میتونی نمره خوبی بگیری

پاسخ دهید
fatemeh ghasemi

راسش من وقتی درسی روکه ازاول نفهمیدم یاتواون درس نبودم دیگه علاقه ای ندارم که اون درسوبخونم

پاسخ دهید
دریا

سلام استاد ببخشید من سوم تجربی می خونم معدلم 16.5 است که آزمایشی توکنکور94 شرکت کردم بااینکه سال دوم وسوم نخونده بودم ولی توکنکور 20000 شدم به نظرتون خوبه یانه یعنی میشه باخوب خوندن پزشکی قبول شد

پاسخ دهید
رها

سلام من ازتعطیلات شروع به درس خوندن کردم ولی حجم زیاد درس ها وتوقع زیاد خانواده ام این امکان رو به من نمی ده تازه وقتی یک درس از مثلاادبیات می خونم باعث خستگی وسردردم میشه تازه انگیزه زیادی واسه خوندن دارم ولی نمیشه یعنی نمی دونم ازسال چهارم شروع کنم یا سال های سوم ودوم تازه وقت به مرور درسام نمی رسه چی کارکنم .

پاسخ دهید
سعید

سلام امتحانات نهایی رو واقعا باید جدی گرفت منی که تا به حال شهریوری نشده بودم تو امتحانات نهایی سال سوم 2 تا درس افتادم البته تقثیر خودمه چون هر دو درس رو به خاطر حجم زیاد تموم نکرده
زیست=9 شدم
قیزیک=10.50 هر دو مردو شدم ولی میتونستم تبصره بزنم ولی نزدم جون دوست ندارم با نمره تک برم سال بعد

پاسخ دهید
نهال

من 4تا از درس هامو افتادم باید چیکار کنم راهی برای جبران هستش من آرزوم رسیدن به پزشکی است به نظرتون اگه خوب بشم شهریور امیدی هست

پاسخ دهید
رها

سلام ببخشید من تاحالا درسای دوم وسوم ونخوندم اماازاین به بعد می خوام تموم درساموبخونم فقط نمی دونم توتعطیلات ازکجاشروع کنم موندم زیست هارو چه طور بخونم فیزیک وشیم وریاضی همین طور ببخشید من اگه زیستارو بخونمک ازکدوم زیست شروع کنم درضمن واسه 30 تا کتاب 90 روز خیلی کمه اگه می شه راهنمایم کنید.باتشکر

پاسخ دهید
ناشناس

با سلام و عرض خسته نباشید.
می خواستم بدونم کسانی که در شهریور امتحان میدهند با کسانی که در خرداد امتحان داده و قبول میشوند اگر هردو یک نمره بیارند هر دو در کنکور در اون درس برابرند یا شخصی که در خرداد نمره اورده امتیاز بیشتری دارد؟
ممنون میشم اگه کامل توضیح بدید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
در این خصوص اطلاعاتی ندارم. بهتره از مشاورین مدرسه یا بخش سوالات سازمان سنجش پیگیری بفرمایید.

پاسخ دهید
ناراحت

من واسه ریاضی خیلی خوندم ولی نمرم کم شد چیکار باید بکنم؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به ناراحت

سلام من کککککلللشو خراب کردم به امید۱۸میرم بعد امتحاان میگم۱۰بگیرم بستمه نمیدونم سوالارو دیدنی قاطی میگنممم ,ینی من چن میگیرررم

پاسخ دهید
ناشناس

سلامبرنامه ریزی هاتون عالیه

پاسخ دهید
ناشناس

من یک آدمی هستم که بسیار تلاش می کنم آخر ترم ها موفق باشم اما خستگی زود رس نمی گذارد طبق برنامه ریزی ها عمل کنم لطفا کمکم کنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام، کسایی که پیش دانشگاهی هستن فقط لازمه دروسو پاس کنن ولی متاسفانه طراحان سوال به این فکر نمیکنن! اولین باری هست که میخوام زیست امتحان بدم ولی متاسفانه یک سوال تکراری هم پیدا نکردم و این باعث استرسم شده احساس میکنم هیچی بلد نیستم با اینکه خوب کتاب رو خوندم!

پاسخ دهید
شیلا

سلام من همه امتحانامو بد دادم یعنی اصلا ۲۰ ندارم خیلی روحیه ام بد شده ازطرفی هم خیلی نگرانم اصلا نمی دونم چیکار کنم!!!

پاسخ دهید
رها

در پاسخ به شیلا

سلام شیلا جان من مثل تو حالم بده آخه باکلی توقعی که خانواده ام ازم دارند نتونستم معدل کتبی خوبی بیارم معدلم حدوده16.49 است نمی دونم معدل توچند میشه ولی اینو می دونم درست موقعی که به خدا نیاز داری تنهات میزاره اما من به دختر گلی مثل شما می گم اصلا به خودت فشار واسترس وارد نکن فقط بگو هرچند خدا اگه بخوای کمکم نکنی ولی من باز تورودوست دارم وازتوکمک می خوام امیدم تنهاتویی درضمن شیلا جان سر سفرهی افطاری همه ما هارو دعا کن ممنون.

پاسخ دهید
افسردم

گگگگ دینی روکه خراب کردم وای بحال بعدی کمممممک نهایی ام

پاسخ دهید
بدبخت

در پاسخ به افسردم

من ک دینی رو داغون کردم با اینکه خیلی خونده بودم

پاسخ دهید
میلاد

عاشق اسفناج

پاسخ دهید
زهراخانم

خیلی عالی بود.واقعا ممنون.کمک بزرگی بود

پاسخ دهید
ناشناس

خیلی خوب بود

پاسخ دهید
ناشناس

یه سوالی داشتم آیا گوش دادن به موزیک می تونه در درک مطلب موثر باشه ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

گفته میشه موزیک لایت (صدای طبیعت) اون هم با صدای خیلی کم و بدون هندزفری (یعنی در محیط پخش بشه نه در گوش) تاثیر مثبت دارد.

پاسخ دهید
assa

سلام من تا روز امتحاناتم فقط 3روز وقت دارم البته اينو بگم كه اولين امتحانم قران هستش كه سادست اما بعد يك روز از اون امتحان رياضي دارم و ميخواهم تو اين تعطيلي براي رياضيم تلاش كنم لطفا كمكم كنيد

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به assa

سلام خسته نباشید و دیگر هیچ

پاسخ دهید
رها

سلام من دانش آمزسوم تجربی هستم خیلی ازامتحانات نهای می ترسم ومیدونم که وقت واسه درسایی مانن د زیست وفیزیک کم می یارم میخواستم ازالان واسشون برنامه ریزی بکنم یعنی روز دوشنبا 28-2-94 میخواستم کمکم کنین خواهش میکنم ازتون ممنون میشم یه راهی بهم نشون بدین.

پاسخ دهید
eskandary

سلام من برای خواندن کتاب ها تا 2 خرداد فرصت دارم توروخدا کمکم کنید توروخدا راهنمایی هاتون عالیه

پاسخ دهید
نگار

در پاسخ به eskandary

نمیدونم چ جوری باید برنامه ریزی کنم.

پاسخ دهید
هادی

مجموعه ای از سوالات امتحان نهایی
نگران نباشید،سوال ها را ما داریم،دانلود کنید

به آدرس بالا بروید….

پاسخ دهید
طه

سلام ممنون به خاطر راهنمایی های که کردید
من سال سوم رشته ی انسانی هستم
با توجه به اینکه امسال نهایی دارم درسم اصلا خوب نیست
یعنی کتابهام رو اصلا نخوندم
لطفا راهنمایی کنید که توی این زمان باقیمونده باید چ کاری انجام بدم
خواهش میکنم ک جواب بدین

پاسخ دهید
ایمان

من الان سال سوم تجربی هستم ولی حس و حال درس خواندن نسبت به سال های قبل رو ندارم راهنماییم کنید

پاسخ دهید
زهرارضایی ۱۴ ساله

در پاسخ به ایمان

ایمان جون من بااین سنم میخوام بهت بگم فرصت هارو از دست نده که بعدأپشیمون شی البته تجربی رشته شیرین ودلنشینه عزیزم

پاسخ دهید
طناز

سلام ممنون از این وب لاک خوبتون
من تا پارسال درسم فوق الاده خوب بود و هم خودم هم خانوادم از درسم راضی بودند اما امسال خیلی سطح درسیم پایین اومده و نمی تونم خوب تمرکز کنم و هرچند بار که درسم رو می خونم متوجه نمیشم
لطفا کمکم کنید

پاسخ دهید
ابوالفضل

سلام خسته نباشید من یک روز اشتیاق به درس خوندن دارم یک روز نه شده یک روز هفت ساعت درس خوندم روز بعدش یک ساعت هم نخوندم دو ماه دیگه امتحان نهایی دارم خواهش می کنم کمکم کنید 

پاسخ دهید
سینا

با سلام من ساله سوم ریاضی هستم از اوله سال خوب به طوره صحیح درس نخواندم ولی تا حدود زیادی با مطالب درس ها اشنا و روی بعضی از درس ها تسلط و روی برخی از درس ها فقط روی مطالب خاصی تسلط دارم ولی در کل با تمام مباحث اشنا هستم و قبلا ان ها را حداقل 1 بار خوانده ام با توجه به این که تا امتحانات نهایی کمتر از 2ماه وقت مونده میتونم با تلاش کردن موفق بشم؟
راه حل و پیشنهاد شما چی هست
با تشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سینا

سلام
اگر به خیلی از مباحث تسلط دارید یا آشنایی دارید بهتره نمونه سوالات سالهای گذشته را تمرین کنید تا با دیدگاه طراحان سوال و اینکه چه موضوعاتی بیشتر مدنظرشون هست آشنا بشید.

پاسخ دهید
Sarina

سلام خسته نباشید..من تازه میخوام شروع کنم..ولی درسهای روزانه ی مدرسه اجازه نمیده…خیلی استرس دارم ک نتونم بخونم..درسمم نسبتا ضعیفه..ل‌طفا کمکم کنین..اگه میشه تو ایمیل جواب بدید ممنون میشم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به Sarina

سلام
بر اساس درسهای مدرسه پیش برید و وقتهایی که باقی میماند را برنامه ریزی کنید.

پاسخ دهید
Shayan

سلام من اول دبيرستان هستم و ميخوام به رشته ي تجربي برم ولي زيستم ضعيف چطور مطالعه كنم برسم؟ لطفاً راهنمايي كنيد

پاسخ دهید
فاطمه

سلام ،من دوران راهنماييمو با چشم درس ميخوندم ، و الان هم راه ميرم هم بلند بلند ميخونم ،نهائي هم دارم ، همه به من ميگن اين عادت غلط رو دور بندازم و مثل دوران راهنمايي باشم ، شما لطفا راهنمايي كنيد ، من سال دوم دبيرستان رو هم بعلت مشكلات نتونستم نمره هاي خوبي بيارم ، ترم اول. امسال هم معدلم17شد ، يعني ميتونم تو نهائي از اين بالاتر بشم ، ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

پاسخ دهید
رها

سلام من میخوام از تعطیلات شروع به درس خوندن بکنم میشه بهم بگین با این وضع که نه سومو خوب خوندم نه دومو از کجاشروع بکنم خواهش میکنم بهم بگین.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رها

سلام
بهتره از مقطع فعلی که در حال حاضر هستید شروع کنید.

پاسخ دهید
شکیبا

سلام.ممنون از مطالب خوبتون.تازه میخوام شروع کنم . امیدوارم نتیجه بگیرم.فقط من از بچگی عادت دارم رو تخت درس بخونم هر کاریم میکنم نمیتونم جای دیگه ای درس بخونم و اصلا تمرکز ندارم.نمیدونم باید چیکار کنم.لطفا کمکم کنید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شکیبا

سلام
تغییر عادت در ابتدای کار کمی سخت و آزاردهنده است ولی نشدنی نیست. اگر امکانش فراهمه براتون از کتابخانه استفاده کنید.

پاسخ دهید
رها

سلام من میخوام از تعطیلات شروع به درس خوندن بکنم میشه بهم بگین با این وضع که نه سومو خوب خوندم نه دومو از کجاشروع بکنم خواهش میکنم بهم بگین

پاسخ دهید
رها

سلام من اولاتو درسای حفظی قوی بودم ولی حالا هم قوی هستم اما مشکل اینه که مطلبی روکه فرا گرفتم رو نمی تونم به معلم بگم همه میگن استرس داری من هم مطالبی زیادی برای کاهش استرس خوندم ولی تاحالا هیچ کدومشون موثر واقع نشدند خالا من نمی دونم چی کارکنم دستام حین گفتن به لرزش می افته وقتی هم به معلمش می گم می گه مشکل خودته برو خودت حل کن نه من.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رها

سلام
بعد از اینکه درسها را مطالعه کردید و خوب یادگرفتید، سعی کنید برای یک دوست یا یک نفر و یا حتی اگر کسی در دسترس نیست در جلوی آینه برای خودتون توضیح بدید. فکر کنید که میخواهید اون مبحث را به شخص دیگری درس بدید. اینطوری هم درس را کاملتر درک خواهید کرد و هم استرس پاسخ دادن در شما کاهش پیدا خواهد کرد.

پاسخ دهید
رها

سلام من امتحانات نهایی دارم اون طورکه باید درس می خوندم نخوندم سال دوم هم همین طور الان میخوام بدونم من باید به فکرکنکورباشم یا امتحانات نهایی بایدا زکجاشروعکنم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رها

سلام
همیشه برای رسیدن به موفقیت باید قدم به قدم پیش برید. اولین قدمی که پیش پای شما قرار داره امتحانات نهایی است پس اول این هدف را برآورده کنید و سپس به هدف بعدی فکر کنید.

پاسخ دهید
رها

در پاسخ به عصرعلم

سلام من میخوام از تعطیلات شروع به درس خوندن بکنم میشه بهم بگین با این وضع که نه سومو خوب خوندم نه دومو از کجاشروع بکنم خواهش میکنم بهم بگین

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به عصرعلم

سلام من میخوام از تعطیلات شروع به درس خوندن بکنم میشه بهم بگین با این وضع که نه سومو خوب خوندم نه دومو از کجاشروع بکنم خواهش میکنم بهم بگین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
بهتره از مقطع فعلی که در حال حاضر هستید شروع کنید.

پاسخ دهید
رها

سلام من امسال امتحان نهایی میدم هنوز هم اونجوری که باید درسامو می خوندم نخوندم ازسال هیچی بلدنیستم سال سوم هم مثل اون میخوام بدونم اگه بخوام تازه شروع کنم ازکجا شروع کنم آیا فقط به فکرنهایی باشم یا کنکور هم تورو خدا زود پاسخ بدید

پاسخ دهید
زهرا

من درخوابگاه درس میخانم……….ب م راهنمایی کنید وب برنامه ریزی نیازدارم

پاسخ دهید
سینا

سلام واقعا خسته نباشید می گم برای سایت فوق العاده شما.منو متحول کرد ایشالله دارم شاگرد اول می شم.
یه راهکار برای حفظ فرمول ها یا اعداد شبیه هم که خیلی طولانی هستن معرفی کنید مثلا فرمول های طولانی شیمی
با تشکر

پاسخ دهید
علی

سلام.نکاتتون جالب و اموزنده بود.متشکرم

پاسخ دهید
بانو

سلام من تقریبا تمام مطالب رو چک کردم وهمشون یه چیز رو می گفتن چطوری درس بخونید اما وقتی راه حل هایی که پیشنهاد می شود را انجام می دهی می بینی که خبلی بیشتر از سرعت مطالعه ی خودت زمان می بره درس ها خیلی سنگین وبرای به خاطر سپردن روش خواندن و نوشتن مطالب مهم و…….ساعت ها زمان می برد لطفا یک راه حل بهتر و اسان تر پیشنهاد کنید ممنون.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به بانو

سلام
تغییر دادن هر عادتی نیازمند تکرار و تمرین و صبره. همین مساله باعث میشه در اوایل کار کمی سرعت مطالعه کاهش پیدا کنه ولی مطمئنا با تغییر روش و عادت کردن به اون مؤثرتر و بهتر مطالعه خواهید کرد.

پاسخ دهید
علی

خیلی نکاتتون خوب و جالب توجه بووووووووود من الان خیلی خوشحالم می خوام برم درس بخونم باااااااااااااااااااااااااای

پاسخ دهید
صبا

در پاسخ به علی

ریـــــــــــدی!!

پاسخ دهید
زهرا

مرسی از راهنمایی تون .

پاسخ دهید
رهرا

سلام من امسال وارد دانشگاه شدم وهنوز خستگی کنکور توتنم مونده واصلانمی تونم تمرکز کنم وکل درس هام تلنبار شده وحالا هم آخرترمه خواهش می کنم راهنماییم کنید خیلی استرس دارم که چی میشه آخرش.
مدل درس خوندن دانشجویی روهنوز نفهمیدم !!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رهرا

سلام
مدل درس خواندن دانشجویی فرقی با سایر مقاطع نداره، کتاب بخونید (نه جزوه) و سعی کنید مطالب را درک کنید. با مطالعه ی جزوه میتونید ترم را پاس کنید ولی برای افزایش سواد مطالعه ی کتاب کمک کننده است.

پاسخ دهید
نفس

سلام صادق بودن بارقیبان روش درستیه ؟مثلا وقتی از من در مورد میزان مطالعه ام میپرسن راستشو نمیگم ولی اینطوری هم فک میکنم که به خاطر اینکه دروغ گفتم موفق نمیشم راهنماییم کنین در ضمن من پایه سوم تجربی ام.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به نفس

سلام
میتونید به صورت سربسته پاسخ بدید. برای مثال “به قدر کافی مطالعه کردم (یا نکردم)”. لازم نیست همه چیز را همه ی افراد بدونند. اینطوری نه دروغ گفته اید و نه دیگران خبردارند که چقدر مطالعه کردید.

پاسخ دهید
فاطمه زهرا

وب زی بایی داری به من سر بزن

پاسخ دهید
فرشته

سلام واقعا سایت عالی دارید .ممنونم

پاسخ دهید
zahra/p

سلام مطالبتون اموزنده.من دی مه امتحان نهایی دارم و واقعا استرس دارم اگه قبول نشم.واسم دعاکنیددوستان…خواهش میکنم

پاسخ دهید
رها

سلام من هم میخوام توامتحانات کلاسی نمره خوبی بیارم هم تو امتحانات نهایی درعین حال میخام به کنکور هم نگاه کنم چه میتونم واسه اینا برنامه ریزی کنم خیلی هم وقت کم میارم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رها

شما اگر دروس را برای امتحانات نهایی بخونید قطعا در امتحانات کلاسی هم موفق خواهید بود. مطالب درسی که تغییر نمیکنند، مطالب ثابت هستند. اگر شما بر این مطالب تسلط داشته باشید دیگه فرقی نمیکنه براتون. امتحان کلاسی، امتحان نهایی و کنکور، تماما از مطالب داخل کتاب هستند.
شما سعی کن برای امتحانات نهایی آماده بشی و بر مطالب درسی تسلط پیدا کنی، نگرانی از بابت کنکور و امتحانات کلاسی نداشته باش.

پاسخ دهید
رها

در پاسخ به عصرعلم

سلام میدونم هدف همه ی اینا یکی هست اما پس چرا ما ها نمی تونیم معدل کتبی بیست یا نوزده شیم تازه من دیگه خسته شدم برام مهمه که شاگرد اول کلاس بشم ولی نمی تونم تمام روش هارو هم امتحان کردم فقط چیزی بودن گذرا.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رها

سلام
فقط هدف و خواستن کافی نیست. اگر اهداف بزرگ دارید باید تلاشی به همان مقدار داشته باشید و از طرفی بهینه درس بخوانید و مداومت داشته باشید. اگر یک روش را به صورت گذرا انجام بدید قطعا شکست خواهید خورد. صبر و تلاش و مداومت در روش صحیح برای رسیدن به موفقیت الزامی است. تغییر روش نیازمند زمان است و نباید زود دلسرد بشید.

پاسخ دهید
نازنین

سلام مطالبتون فوق العاده عالی بود و واقعا استفاده کردم و بازتابشو دیدم
بهتون تبریک میگم بابت داشتن همچین سایت جامع و کاملی
موفق و موید باشید.

پاسخ دهید
نارین

واقعا خسته نباشید. بهترین سایتی که تا به حال در تمام عمرم با اون آشنا شدم. امیدوارم هر کجا که باشید خداوند متعال پشت و پناهتان باشد. خیلی مممممممممممممنننننننننننننننننننننووووووووووووووووووووووووووونننننننننننننننننن!

پاسخ دهید
سجاد

گمشووووووووووووووووووووووو

پاسخ دهید
مهدی

خیلی ممنون از سایت عالیتون من دانش آموز مدرسه سی تیزهوشان هستم و خیلی ناامید بودم با مطالب عالیتون متحول و امیدوار شدم بازم ممنون

پاسخ دهید
محمد

خوب بود ممنون

پاسخ دهید
زهرا

سلام زهرا هستم ۱۴ سالمه و خیلی از این مطالب ارزش مند بهره بردم اگر میشود توضیحی برای { برنامه ریزی دوره راهنمایی } بگزارید
راستی من دنبال برنامه ای هستم که همه چیز در نظر گرفته شود از تغذیه ورزش درس تا …
هر کاری کردم نتوانستم اینها را در برنامه بزارم و سردرگم شدم و من علاوه بر انکه باید درس روز بعد را انجام دهم باید درس هایی که برای مثال امروز داده شده را مرور کنم ولی اصلا زمان ندارم و خیلی برایم پیچیده است ….

پاسخ دهید
عدنان

خیلی ممنون
مختصر و بسیار مفید بود.

پاسخ دهید
mamad

عالییییییییییییییییییییییییییییییییییی

پاسخ دهید
عاطفه

مرسي از راهنمايتون انگيزه گرفتم

پاسخ دهید
سحر

سلام .همه این کارهارا میکنم فقظ موقع درس خوندن حواسم پرت میشوم .امسال هم نهایی هستم ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سحر

سلام
در این خصوص در سایت مطلب هست، اگر جستجو کنید پیدا میکنید.
مطالب جدیدتری هم خواهیم نوشت تا به شما کمک بشه.

پاسخ دهید
شقایق

مرسی از کمکتون خیلی آموزنده بود

پاسخ دهید
ناشناس

خواهش میکنم سریعتر جواب بدهید به سوالات و به همه سوالات جواب بدهید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
نکات مهم برای موفقیت در امتحانات نهایی و موفقیت تحصیلی در مطلب عنوان شده اند.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام ممنون از پیشنها دتون لطفا بگویید چگونه در امتحانات نهایی موفق شویم و چگونه درس بخونیم .در مورد امتحانات نهایی هم توضیحی بدهید لطفا خواهش میکنم. کمکم کنید قبول شوم…. التماس دعا……..؟

پاسخ دهید
alireza

dadashi mer30.estefadeh klardim movafagh bashi

پاسخ دهید
احسان حسینی ازشیراز

سلام. ممنون از تمامی راهنمایی هاتون در این زمینه..التماس دعا…

پاسخ دهید
احمد شوری از پیشوا

ابتدا تشکر می کنم . درباره امتحانات نهایی توضیح دهید لطفا. تشکر

پاسخ دهید
هانیه

درودبرهمگی….مطالب عالییی بودند…ازتون میخوام کمک کنید که چطور وقت کمتری وبرای رایانه ها صرف کنیم…وذهن خود رامشغول ب هدرس کنیم؟؟؟سپاسگزارم

پاسخ دهید
ترسا

ازتون ممنونم به خاطر مطالب خوبتون سه هفته به شروع امتحان ها مونده ام من همش گریه میکنم ومیترسم که شاید درس ها از ذهنم نپره وبعضی جملات مفهوم سختی دارنو تازه قبل امتحان مانع از فهمیدن درس میشه لطفا کمکم کنید.

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به ترسا

برنامه ریزی کنید

پاسخ دهید
هما

من پشت میز درس می خونم وخیلی از مقاله ی شما استفاده کردم

پاسخ دهید
ناشناس

خیلی ممنونم

پاسخ دهید
ناشناس

ممنون از راهنماییتون .
منا از گرمسار

پاسخ دهید
مژگان

من خیلی ممنونم ومیخواهم به مطالب شما عمل کنم،باز هم ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مژگان

مژگان خانم، برای شما آرزوی موفقیت داریم.

پاسخ دهید
سارا

در پاسخ به مژگان

من عمل کردم وجواب داد وممنون لطفا مطالب را خلاصه وار تر بگزارید باز هم ممنون

پاسخ دهید

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین