چطور در ورد عمودی تایپ کنیم ؟

پرینت

یکی از مواردی که کاربران word دوست دارند یاد بگیرند نحوه ی تایپ کردن عمودی در ورد هست . برای همین نوشتن عمودی در ورد را به صورت تصویری به شما آموزش میدیم و امیدواریم نیاز شما رو برطرف کنه.
برای نوشتن عمودی در ورد میتونید از دو راه اقدام کنید :

 

1.    راه اول که راه سخت و بسیار محدودی هست استفاده از WordArt هست که میتونید از منوی ورد  و زبانه ی Insert این گزینه رو پیدا کنید.
2.    راه دوم که ما قصد آموزش این روش رو داریم هم محدودیت کمتری داره و هم بهتر هست و اون استفاده از TextBox هست که به صورت مرحله به مرحله توضیح میدیم.

مرحله 1)
از منوی بالایی ورد گزینه ی Insert  و سپس Text Box رو انتخاب کنید.

نوشتن عمودی در ورد 2007مرحله 2)
همون طور که مشاهده میکنید یک منوی بازشونده با کلیک بر روی Text Box برای شما نمایش داده میشه و میتونید یکی از طرح های پیشفرض رو انتخاب کنید و یا اینکه با استفاده از گزینه ی Draw Text Box یک جعبه متن برای خودتون به صورت دستی ایجاد کنید.ما در اینجا به صورت دستی یک جعبه متن ایجاد می کنیم.

تایپ عمودی در ورد 2007

 

مرحله 3)

با انجام مرحله 2 مشاهده می کنید که نشانگر ماوس به صورت یک بعلاوه ( + ) ظاهر میشه.در جایی که قصد دارید متن عمودی خودتون رو وارد کنید کلیک کنید (کلیک را رها نکنید) و با حرکت دادن ماوس مشاهده می کنید که یک فضایی به صورت انتخاب شده برای شما نمایش داده میشود.خوب تا اینجا جعبه متن را ایجاد کردیم.

مرحله 4)
هنگامی که بر روی این جعبه متن ( و یا روی کادر آن) کلیک کنید در نوار منو مشاهده می کنید که گزینه ی Format ظاهر میشود.پس از مشاهده این گزینه بر روی Text Direction کلیک کنید تا جهت نوشته به صورت دلخواه شما درآید.

تایپ عمودی در ورد 2007

تایپ عمودی در ورد 2007مرحله 5)
شاید کار برای شما در مرحله 4 پایان یافته باشد ولی در صورتی که بخواهید کادر دور این نوشته را که یک خط مشکی است محو کنید بر روی این خط کلیک راست کنید تا منویی برای شما نمایش داده شود و گزینه ی Format Text Box را انتخاب کنید.

تایپ عمودی در ورد 2007مرحله 6)
با انجام مرحله 5 یک پنجره برای شما گشوده میشود.از زبانه ی Colors and Lines بر روی Color کلیک کنید و در پنجره کوچک باز شده مقدار No Color را انتخاب نمایید.

تایپ عمودی در ورد 2007

با انجام مراحل ذکر شده در بالا میتونید در word 2007 به صورت عمودی تایپ کنید و مطلب بنویسید .

 چند مطلب پیشنهادی

چطور اعداد را در word فارسی کنیم ؟
چطور اعداد را در word فارسی کنیم ؟
چطور از بهم ریختن فونت در word جلوگیری کنیم ؟
چطور از بهم ریختن فونت در word جلوگیری کنیم ؟
چطور روی پرونده word رمز بگذاریم ؟
چطور روی پرونده word رمز بگذاریم ؟
چطور از بهم ریختن نوشته فارسی انگلیسی در word جلوگیری کنیم؟
چطور از بهم ریختن نوشته فارسی انگلیسی در word جلوگیری کنیم؟

 درباره نویسنده

نویسنده عصرعلم شوید!
بالا