چطور در ورد فرمول و عبارت کسری بنویسیم؟

[ آخرین بازنگری ۱۰ بهمن ۱۳۸۸ ] [ نسخه چاپی ]

ممکن است در محیط نرم افزار Microsoft Word نیاز به نوشتن فرمول و عبارات کسری پیدا کرده باشید. از فرمول های ساده و تا پیچیده و یا حتی عبارات کسری، رادیکالی، سینوسی، ماتریکس ها و… . در این مطلب کوتاه، نحوه وارد کردن و نوشتن انواع فرمول و عبارات کسری و رادیکالی را به شما آموزش خواهیم داد.

وارد کردن فرمول و عبارت کسری (Equation) در ورد

نرم افزار word را در سیستم فراخوانی کنید تا محیط ویرایشی این نرم افزار برای شما نمایش داده شود. سپس از منوی بالایی به زبانه ی Insert بروید. در زبانه یا تب insert بخشهای مختلفی وجود دارند که یکی از این بخش ها Symbols است:
آموزش نوشتن فرمول در ورد 2007
همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید بخش symbols دارای دو قسمت است: Equation و Symbol. اگر بر روی فلشی که پایین عبارت Equation نمایش داده شده کلیک کنید منویی برای شما نمایش داده میشود که میتوانید نوع فرمول مورد نظر و ساختار آنرا انتخاب کنید.
آموزش نوشتن فرمول در ورد 2007
اکنون از این بین ساختار فرمول، عبارت کسری، رادیکالی و یا حتی ماتریکس و … را انتخاب کنید تا نمونه ی پیشفرض این ساختار در محیط نوشتاری نرم افزار برای شما وارد شود.

حال به سادگی و با کلیک کردن در بخشهای مشخص شده در این نمونه پیشفرض، عبارت مورد نظر خودتان را وارد نمایید. به این ترتیب شما قادر خواهید بود انواع عبارتهای کسری، رادیکالی و فرمولهای ساده و پیچیده را در word وارد کنید.

نکته: اگر نرم افزار ورد شما گزینه ی ذکر شده را ندارد باید با استفاده از DVD ورد که در اختیار دارید این بخش را به صورت جداگانه نصب کنید ولی به طور معمول این بخش در ورد فعال است.

احتمالا این مطالب برای شما جالب هستند

جلوگیری از بهم ریختن نوشته دو زبانه در word
تایپ شعر در ورد با استفاده از جدول
۳ روش سریع برای نوشتن و تایپ کردن شعر در ورد
آموزش وارد کردن نیم فاصله در word
چطور به پرونده Word واترمارک یا کپی رایت اضافه کنیم؟
چطور از بهم ریختن فونت در word جلوگیری کنیم؟
شماره گذاری متفاوت برای هر بخش در پرونده ورد

گفتگو پیرامون چطور در ورد فرمول و عبارت کسری بنویسیم؟

(منتشر شده: 61 | در انتظار تایید: 4)
متین

من می خوام یک کسر بنوسم چطوری باید بنویسم

پاسخ دهید

مرام‌نامه‌ی ارسال دیدگاه را رعایت کرده‌ام! (»نمایش مرام‌نامه)