خانه » پزشکی و سلامت » چکار کنیم تا بتوانیم صبح زود بیدار شویم

چکار کنیم تا بتوانیم صبح زود بیدار شویم

من در تمام طول تحصیلم یک مصیبت بزرگ داشتم آن هم اینکه همیشه صبح زود از خواب بلند شدن برایم عذاب آورد بود فرقی هم نمی کرد که شب کی خوابیده باشم کلا نمی توانستم صبح های زود بلند شوم. چند روزه گذشته مقاله ای را در اینترنت دیدم که در آن گفته شده بود صبح زود از خواب بلند شدن برای اکثریت انسان ها دشوار است و کلا کسانی که صبح زود از خواب بلند می شوند آن را به صورت یک عادت برای خود تبدیل کرده اند و برای همین است که می توانند هر صبح سحر خیز باشند و در اصل سحر خیزی یک مهارت نیست و کافی است آن را به صورت یک عادت روتین برای بدن خود تبدیل کنید.

در ادامه ی این مقاله ۲۳ نکته برای رسیدن به این عادت ذکر شده بود که در نوع خودشان جالب هستند و به نظرم اگر کسی اراده کافی داشته باشد می تواند به این نکات این عادت بسیار خوب و مفید را در خود ایجاد کند:

راه های عادت کردن به سحرخیزی

۱- محیط خوابتان را برای بیدار شدن مساعد کنید

جایی که در آن می خوابید و صبح قرار است در آن بیدار شوید خودش می تواند یک عامل برای سحر خیزی باشد هر چند این عامل در افراد مختلف متغیر است اما مثلا داشتن یک اتاق خواب منظم و مرتب و تمیز می تواند بسیار در سحرخیز بودن شما موثر باشد و نظم این اتاق سبب شود که شما احساس کنید سر زمانی که با خود قرار گذاشته اید باید از خواب بیدار شوید.

۲- به اندازه کافی بخوابید

این یکی از عوامل اصلی است که سبب می شود افراد با زود از خواب بیدار شدن مشکل داشته باشند، در اصل داشتن خواب کافی زود بیدار شدن از خواب را چندین بار آسان تر میکند.
این بدان معنی است که بایستی کمی با خودتان برای رفتن به موقع به رختخواب جدال کنید و سعی کنید بر نگرانی از دست دادن ساعات انتهایی شب و بعضا نیمه شب پایان دهید و البته جای نگرانی هم نیست می توانید این ساعات را با سحر خیزی در فردا صبح به دست بیاورید.

چکار کنیم تا بتوانیم صبح زود بیدار شویم

۳- کارهای روز بعدتان را در شب قبلش مشخص کنید

نوشتن و یادداشت کردن کارهای مهمی که قرار است صبح بعد از بیدار شدن از خواب انجام دهید می تواند اراده شما را در سحرخیزی و شروع بی درنگ روزمرگی تان محکم تر کند. هر چه اراده قوی تری داشته باشید راحت تر می توانید سحر خیز شوید.

۴- در رختخواب مطالعه نکنید

گذارندان چندین دقیقه در رختخواب و سعی در آرام کردن فکرتان و بدنتان بدن شما را متوجه میسازد که زمان خواب فرا رسیده است، با تمرین در این زمینه می توانید کم کم با ورود به رختخواب در کمتر از ۱۰ دقیقه به خواب بروید که البته هدف اصلی هم همین است پرداختن به کارهای جنبی مثل کتاب خواندن و غیره بیشتر باعث به هم ریختگی فکر و طولانی شدن زمان فرو رفتن به خواب خواهند شد.

۵- بلافاصله قبل از خواب چیزی نخورید

اگر در فاصله ی زمانی کمتر از دو ساعت به خوابیدن چیزی بخورید و بعد به رختخواب بروید بدن شما درگیر هضم غذا خواهد بود و این امر می تواند در خواب شما اختلال ایجاد کند و یا اصلا زمان به خواب رفتنتان را طولانی کند.

۶- استرس را در خودتان از بین ببرید

استرس یکی از مواردی است که همیشه سبب کم خوابی می شود، می توان استرس را با تمرینات ویژه ی یوگا یا سعی بر کنترل نحوه ی تنفس و سایر موارد قبل از رفتن به رختخواب کاهش داد. مطلبی با عنوان کاهش استرس و اضطراب یا کنترل آن  را مطالعه کنید.

۷- به خودتان جایزه بدهید

همیشه قرار نیست با این تفکر از خواب بیدار شوید که مثلا کلی کار دارید، می توانید برای خودتان در صورتی که زود از خواب بیدار شوید مواردی را به عنوان جایزه تعیین کنید، مثلا دیدن یک برنامه ی تلویزیونی صبحگاهی مورد علاقه، خوردن صبحانه یی خاص یا خوردن یک بستنی در شروع صبح یا هر چیز دیگری که می تواند برای بیدار شدن و ترک سریع رختخواب در صبح زود به شما انگیزه بدهد.

۸- نرمش های صبحگاهی

قدری نرمش و یا ورزش خاص در شروع صبح میتواند بسیار مفید باشد، سبب گردش بهتر خون در بدن شود شما را در شروع صبح شاداب تر نماید و در نهایت روزتان را به بهترین شکل ممکن شروع کنید.

۹- در رختخواب به خودتان برای بیدار شدن دروغ نگوئید

همیشه سعی کنید بلافاصله بعد از بیدار شدن رختخواب خودتان را ترک کنید، اینکه مثلا ۱۰ یا ۲۰ دقیقه ی دیگر از جایم بلند خواهم شد در حالی که بیدار شده اید اصلا به شما کمکی نخواهد کرد و هر چه بیشتر در زمانی که بیدار شده اید در رختخواب بمانید بدنتان تمایلش برای بازگشت به خواب عمیق بیشتر می شود.

۱۰- با پنجره های باز بخوابید

هوای تازه برای همه ی ما خوب است و سبب می شود تا خواب عمیق تر و آرام تری داشته باشیم.

۱۱- سعی کنید با طلوع خورشید بیدار شوید

بیدار شدن با طلوع خورشید از نظر روانشناسی باعث می شود در شروع روز بسیار سر حال تر باشید و بدنتان نیز کم کم برای بیدار شدن در این زمان خاص تبدیل به ساعت بیولوژیکی می شود.

۱۲- بر تمرین دادن بدن اصرار داشته باشید

سعی کنید همیشه راس یک ساعت خاص از خواب بیدار شوید بیدار شدن از خواب در یک ساعت خاص می تواند سبب ایجاد عادت برای بیداری در آن ساعت در بدن شود و فراموش نکنید سحرخیزی تنها یک عادت است.

۱۳- از خانه بیرون بزنید

خروج از خانه در صبح زود پیاده روی و یا دویدن در اینگونه ساعتها بسیار لذت بخش است خصوصا که شنیدن صداهای صبحگاهی و نور خورشید در این ساعتها بدن را شاداب تر میکند و در عین حال تجربه ی این شرایط می تواند انگیزه یی باشد برای سحرخیزی در روزهای بعدی.

۱۴- به بدن خود گوش دهید

بدن شما خیلی خوب می تواند احتیاجاتش را به شما اطلاع دهد، اگر هنگامی که صبح از خواب بیدار می شوید هنوز احساس خستگی میکنید سعی کنید شبها زودتر به رختخواب بروید بدن شما کم کم یک الگوی معین برای خوابیدن و بیدار شدن پیدا میکند و کاملا بر آن منطبق خواهد بود.

۱۵- زنگ ساعت خود را تغییر دهید

اجازه ندهید هر روز با یک زنگ خاص و همیشگی بیدار شوید، علاوه بر اینکه این روند برای خودتان خوشایند نخواهد بود بعد از مدتی زنگ ساعتتان دیگر شما را نمی تواند بیدار کند.

۲۳ راه برای صبح زود بیدار شدن (سحرخیزی)

۱۶- برای فردا صبح آماده باشید

سعی کنید چیزهایی که برای فردا صبح احتیاج دارید را شب قبل آماده کنید، مثلا کیف وسائل تان، لباس هایتان و یا وسیله ی خاصی که باید همراه داشته باشید و …. در این شرایط دیگر نیازی ندارید در رختخواب به این موارد و آماده سازیشان فکر کنید.

۱۷- با رادیو بیدار شوید

استفاده از رادیو به جای زنگ ساعت علاوه بر تنوع می تواند در بسیاری از افراد سبب ایجاد انگیزه در ترک رختخواب شود.

۱۸- از ساعات اضافی صبح بهره ببرید

هدف از صبح زود بیدار شدن چیست؟ وقتی هر صبح زود از خواب بلند شوید مسلما در شروع بسیاری از روزهایتان یکی دو ساعت وقت آزاد و اضافی خواهید داشت که مغزتان در آن هنگام از صبح شاداب ترین ساعات و آماده ترین ساعتش را میگذارند می توانید از این ساعات استفاده ی بسیار مفیدی بکنید و بهتر است برای این ساعات برنامه ی خاصی داشته باشید در غیر اینصورت کم کم در سحرخیزی بی انگیزه می شوید.

۱۹- قرارهای مهم خود را در صبح بگذارید

داشتن قرارهای ملاقات مهم و حتی غیر مهم مثلا رفتن تفریح با یک دوست در صبح می تواند انگیزه ی کافی به هر فردی برای بیدار شدن در صبح زود را بدهد.

۲۰- برای خودتان یک دوست پیدا کنید

راستش در برخی موارد بد نیست برای سحر خیز شدن با یکی مثل خودتان که دوست دارد سحرخیز باشد ولی فکر میکند نمی تواند، همراه شوید در این شرایط اگر هر دو واقعا برای بیدار شدن در صبح زود تصمیم گرفته باشید می توانید در استواری بر این تصمیم در یکدیگر موثر باشید.

۲۱- به دیگران راجع به سحر خیزی خود بگوئید

بگذارید همه ی اطرافیانتان بداند که شما صبح زود از خواب بیدار می شوید، اینکه وانمود کنید هنوز مثل گذشته هستید باعث می شوید مثل گذشته شوید!!!

۲۲- خواب های روزانه را ترک کنید

این یک حقیقت مسلم است کسانی که در روز خواب حتی کوتاهی هم دارند برای خواب شب مشکل دارند، سعی کنید اگر به این نوع از خواب عادت دارید آن را به مرور ترک کنید چون اختلال در خواب شب یکی از علل اصلی عدم بیدار شدن در ساعت دلخواه صبح است.

۲۳- عملکرد خود را دنبال کنید

بد نیست عملکرد خود را در زمینه ی سحرخیزی با سایتی مثل Joe’s Goals دنبال کنید و تجزیه تحلیلش کنید تا ببینید آیا واقعا دارید به هدف خود یعنی سحرخیزی نزدیک می شوید یا دور.

با چندین روز تمرین و سعی به راحتی می توان عادت سحرخیزی را ایجاد کرد فقط کافی است این امر را به صورت یک عادت دائم در بدن ایجاد کرد یا این تمرینات و داشتن اراده در روزهای آتی زمان خواب و بیدار شدنتان دیگر دست شما نخواهد بود و بدنتان به خوبی در این موارد برای شما تصمیم میگیرد.

116 دیدگاه دربارهٔ «چکار کنیم تا بتوانیم صبح زود بیدار شویم»

 1. من میخااااااااام زود بیدار شممممم ولی نمیشه نمیدونممممم چرا آخه‍‌‌ 😭😭🥺🥺😔😔🤧🤧🤧

 2. وای مال من از مشکلم گذشته
  شبا ساعت ۳ میخوابم ساعت ۲،۳ ظهرم پا میشم
  واقعا نمیدونم چطور این عادتمو ترک کنم

  1. با سلام
   گوشی های لمسی و بروز رو بزاریم کنار ازون گوشی قدیمیها استفاده کنیم همه از شر بی خوابی و پرخوابی خلاص میشیم.
   انشاءالله

 3. سلام من صبح ها ساعت ۹ کلاس دارم ولی ساعت ۱۱ بیدار میشم و نمی تونم زود بیدارشم
  اگه واقعا این راه ها جواب می ده من امتحانش کنم
  لطفا جوابم رو بدین🖕🏻🖕🏻🖕🏻

  1. دقیقا منم ساعت ۸ کلاس دارم ولی ساعت ۱۰ بلند میشم
   نمیدونم چیکار کنم😔
   امید وارم این روش کمکم کنه

   1. سلام من ساعت ۸ کلاس دارم ولی انقدر خستم که نمیتونم زود پاشم همش میگم فقط یک ربع دیگه ولی خوابم میبره و نمیتونم من به دلیل اینکه چشمامو شب می نویسم نمیتونم زود بخوابم ته تهش فرصت کنم ساعت ۱بامداد میخوایم چی کار کنم زودتر بخوابم و زودت بلند شم؟

 4. سلام به همگی دوستان؛
  منم مشکل خواب دارم شب ها ساعت ۱۲ می تونم بخوابم و صبح ها هم ۸ بیدار می شوم نمی دونم چیکار کنم باید زودتر بیدار شوم چون که می خوام امسال آزمون بدم و آخرین شانس من است باید صبح خیلی زود بیدار شوم مشاورم میگه باید ساعت ۵ بلند بشی ولی من نمی تونم چیکار کنم صبح زود بیدار شوم همه این مال ها هم انجام دادم موقع خواب در پنجره بازه و….
  دیگه نم یدونم از چه راه حلی استفاده کنم.
  ممنون می شوم بهم کمک کنید، خواهش می کنم

 5. من خودم خیلی خوش خوابم.اما کلا ی جا شنیدم میگن ساعت مغز هرکسی با دیگری فرق داره…مشکل من اینه درسم داشته باشم و صبحم زود پاشم نمیتونم صبح درسمو بخونم.ولی بعد از ساعت۱۲میتونم بخونم تا۶صبح…بعد اگه ی روزم زود بیدار شم تا چند روز کمبود خواب دارم🤦‍♀️

  1. من خیلی دیر میخوابم و ساعت ده یا یازده از خواب بیدار میشم هر کاری میکنم شبا خوابم نمی بره اصلاً خواب به چشم نمیاد اما صبح نمیتونم بیدار شم قبلاً هم دیر می‌خوابیدم اما صبح زود بیدار میشدم خوابم نمیومد فقط چهار ساعت خواب برام کافی بود

  1. زود خوابیدن (حدود ساعت ۱۰) خیلی به شما کمک خواهد کرد و البته طول روز بعد نخوابید. برای چند روز این روند رو داشته باشید احتمالا برنامه بدن درست میشه و زود بیدار میشید.
   کتاب باشگاه ۵ صبحی ها هم مطالعه کنید.

 6. سلام 🌱
  خیلی ممنون توی این کرونا من مدرسه نمی رم بعد کلاس اضافه هم که دارم یه عالمه کار رو سرم ریخته 😖
  امید وارم تونسته باشید زود باشید 😉

 7. سلام دوستان عزیز
  من همه مقاله و همه نکات رو خوندم
  به نظرم مهمترین این نکات است و جواب میده
  ۱- دست از توجیه و بهانه بردایم و تصمیم قطعی بگیریم
  ۲- شب زود بخوابیم و اگر خوابمان نمیبره باید روز قبل سعی کنیم در روز نخوابیم
  ۳- به دیگران بسپاریم ما رو بیدار کنند
  ۴- صبح دوش بگیریم
  ۵-باید برای زندگی برنامه و هدف داشته باشیم
  ۶-پرخوری و زیاد مایعات نوشیدن رو کنار بذاریم
  ۷-شب شام سبک بخوریم

  1. سلام من روز ها نمی خوابم اما غروب ها خوابم میگیره اما باز هم‌نمیخوابم‌ اما شب ساعت ۱۰ که میخواهم بخوابم دیگه خوابم نمیاد🤦‍♀️انگار که خوابم نمیاد

 8. وایییییی فکر میکردم فقط من از مریخ اومدم پایین، نگو مریخی های زیادی بودن و من نمیدونستم امیدوار شدم به زندگی، تنبل از تر من هایی هم وجود داشتن،خبر نداشتم، منم صبح ساعت ۶ میخوابم عصر ۳ بیدار میشم،گفتم که بدونید تنها نیستین

 9. سلام صبح همتون پر از شادی
  دوستان مشکل من دیر خوابیدن یعنی کلا خانوادگی دیر می خوابیم و عادت کردیم نمی تونیم ۱۱ یا قبل از ۱۲بخوابیم شبا ساعت ۳،۴ میخوابیم صبح ها که ساعت ۸باید پاشم درسمو از شبکه آموزش ببینم خواب میمونم بیدار میشم میبینم دقیقا همین الان آموزش تموم شده. ای کاش میشد مثل دوستام و آدمهای دیگه باشم به هر حال مطالب بسیار بسیار عالی بود امیدوارم نتیجه خوبی بگیرم

 10. به خدا منم دو ساله پشت کنکنورم امسال هم اخرین سالیه که میتونم کنکور نظام قدیم شرکت کنم ولی با خواب صبح و ظهر مشکل دارم…صبح ها ساعت هفت و نیم بلند میشم در حالی که باید پنج صبح بیدار باشم…بعد از ظهر ها هم از ساعت سه می خوابم تا پنج در حالی که باید فقط چهل دقیقه بخوابم… صبح ها هم که هشدار میزارم..زنگ که میخوره پامیشم خواموشش میکنم دوباره میرم تو رختخواب…عادتم شده اصلا نمیدونم چرا هشدار میزارم…کمکم کنیدT_T

 11. طنین رسولی فر

  سلام. به نظر من اگه می خوای تو هر کاری موفق بشی یه سری به سایت های سید حسین عباس منش بزنید. عالیه. اصلا دیدگاه شما با شنیدن و دیدن کار های این گروه تحقیقاتی نسبت به دنیا و زندگی تغییر می کنه. زندگی یه بازیه که قوانین خودش رو داره.

 12. سلام .
  دوستان به نظر من برای اینکه صبح زود بیدار بشید شب حتما غذای سبک بخورید . از خوردن فست فود غذاهای دیر هجم دوری کنید .
  عالی جواب میده

 13. من شبا هر موقع که بخابم بازم صب بزور بیدار میشم روزای تعطیلم تا۱۱خابم امیدوارم این راه حل ها موثر باشه

 14. من گوشیمو رو الارم میذارم اونم نه یکی چندتا بعد ظهر پا میشم میبینم زنگ خورده اینقد خوابالو بودم نفهمیدم

 15. سلام.
  کاش مشکل فقط زود از خواب بیدار شدن بود من اگه صبح زود هم پاشم و برم یه هوای تازه بخورم و بعد هم صبحانه مو کامل بخورم که خواب از سرم بپره همین که میام تو اتاقم و چشمم به تختم میافته دوباره خوابم میگره و میخوابم…
  کمکم کنید…

 16. من کنکوریم و مشکل من اینه که حتی اگه شبا زود بخوابم بازم ساعت ۷ یا ۸ نمیتونم بیدار شم .یکی از راه ها اینه که جای سرد نخوابید که زیر پتو گرم باشه مثلا جلوی کولر یا پنکه نخوابید که قشنگ بیرون سرد شه زیر پتو گرم در این صورت نمیتونین بیدار شین

 17. سلام من هرکاری میتونم نمیتونم بیدار شم
  یعنی بیدار میشم با مامانم حرف میزنم صبحا ولی دوباره برمیگردم میخوابم تا ساعت ۲ ۳ بعد که بیدار شدم اخلاقم عین سگ(البته دور از جونم 🙂 ) میشه
  به مدرسه ها هم کم مونده کم کم دارم فاتحه خودمو میخونم

 18. من بکوب از ۷ بیدار شدن اومدم به ۵ صبح بیدار شدن حدود یک ماه این حالتو رفتم خیلی حال میداد و حالم خوب بود از اینکه من آدم سحر خیزی هستم ولی الان نزدیک ۲ ماه میشه برگشتم به حالت قبلم هی میخام زود بیدار شم نمیتونم الان بعد خوندن این مطالبتون فهمیدم من انگیزه بیدار شدن رو از دست دادم باید برای زود بیدار شدن انگیزمو قوی کنم خدایا کمکم کن از دیر بیداری اعصابم خورد نشه

 19. سلام ممنون از مطالب خوب شما حتما ازش استفاده میکنم و از فردا صبح ساعت ۷ باید بیدار بشم .بیچاره همسرم ۶ پا میشه میره سرکار بخاطر من سر کارش صبحانه میخوره چون خوابم سنگین اصلا نمیفهمم کی رفته سر کار تازه میگه کلی باهم حرف زده برم فلان جا فلان لباسو براش آماده کنم اما من واقعا یادم نمیاد ?البته مجرد بودنی خونمون مثل پادگان ۵ برپا بود فکر کنم عقده ای شدم که دیر پا میشم یعنی اگه خودم بخوام پا میشم

 20. من کنکوریم…باید خوابم خیلی کم باشه …این مقاله بهم کمک کرد صبحا ساعت ۴ پاشم ولی خب به خاطر برنامم‌ باید تا۱۲ بیدار باشم…ایشالله بعد کنکور کمبود خوابمو جبران میکنم…?

 21. من خیلی بد صبحم اما خوب یه گلی تو سر خودم میزنم که دیگه خیلیم نخوابم.اما چند تا راه حل که برام جواب داده:
  ۱-صبح هر ساعتی که ساعتم زنگ میخوره بدون لحظه ای درنگ با گاگله میرم زیر دوش و دیگه همه چی تمام
  ۲-شب قبل از خواب یه لیوان شیر گرم با میکس عسل ،زردچوبه،دارچین،زنجبیل
  ۳- ساعت ۱۲ دیگه با هر بدبختی میخوابم
  ۴- نگاه کردن به گوشی و لب تاب -پادکست و صوتی گوش دادن و کتاب خوندن رو قبل از خواب واسه خودم ممنون کردم.
  ۵- اتاقم رو مرتب نگه میدارم
  ۶- برنامه فردام رو نوشتم
  ۷- کمی پیاده روی یا نرمش یا هر ریلکس کردنی یک ساعت قبل از خواب
  گزینه ۱ – ۳ و ۴ هم که انجام بدم برام کافیه.تاکید میکنم من خیلی بد صبح هستم.ولی اینا بهم جواب میده

 22. فوضولی نباشه ولی میتوانی با خواندن چهار قل و آیه الکرسی ونزر اینکه صبح بیدار شمو بکنی

 23. من بیشتر روزا ساعت ۱۲ظهر یا گاهی ساعت ۱ظهر پا میشم 😐 علتشم الان فهمیدم که ساعت بدنم بهم ریخته شبا تا ساعت ۴یا ۵بیدارم خب معلومه که نتونم پا شم. باید ساعت خواب بدنم درست شه و دومیش اینکه نداشتن انگیزه و برنامه برای صبحه وقتی انگیزه ای نداشته باشی برای بیداری در صبح مسلما میخابی 🙂

 24. با سلام . من هر ساعتی بخوابم اگه کار خیلی واجب نباشه براحتی یه خواب شیرین و دلچسپ تا ۳ عصر میرم . تقریبا صب بیدار شدنام الان اینقدر یخته و اینقد بد صب هستم که اگع کسی باهتم حرف بزنه میزنم سر خودم و به دبوار . و صب زودا اکثرا حالت تهوع وارم . خدا فقط کمک کنه

 25. مقاله عالی بود ..
  سحرخیز شدن اولین عادت خوبیه ک میخوام تو زندگیم وارد کنم…
  ازفردا صبح ساعت ۷ امیدوارم بتونم باروشهای این مقاله از خواب بیدار شم و عادت زندگیم شه..
  از یادآور میتونید استفاده کنید…مثلا من میخوام نقاشی early bird رو بکشم بزنم رو یخچال..
  یا رو زنگ هشدار گوشیتون از جملات مثبت استفاده کنید استیکر خورشید و…بذارید…
  من میخوام لیست درست کنم تا یک ماه علامت بزنم هرروزو و اخرماه به خودم جایزه بدم…

 26. من اگه به خدم تلقین کنم که فلان ساعت باید بیدار شم ..میشم ولی سختمه
  همیشه هم ساعت نه بیدار میشم
  اینارو گفتم دلتون بسووزه ??

 27. سلام عزیزان من نمیدونم چرااینجوری شدم حتی اگه۱۰شب هم بخوابم ساعت ۲ ظهربیدارمیشم ابروم رفته همه جا کمک میخواااام

 28. مطالب جالب بودن! امان از دست ما تنبلا! !! تا زور نباشه بالا سرمون بخود نمیایم..صبح کافیه ۱ریشتر زلزله بشه همه خوابشون میپره…

 29. سلام ممنون ازمقالتون اما مشکله من اینه که اگر شبها زود بخوابم صبح باسوزش چشمو بی حالی بیدارمیشم اما اگه شب دیر بخوابم صبح راحتتر بیدارمیشم ….روزهایی هم که تعطیلم حس میکنم بایییییییید زیادبخوابم….راهکارمن اینه که شب باخدای خودتون قراربگذارید که صبح بیدارتون میکنه من تونستم خداخیلی کمکم کرد تواین راه هرموقع باخداقرارمیزارم بیدار شم نمازصبح بیدارمیشم:>

 30. خوابالوترین

  من از همه تون خوابالو ترم و هر کار کردم نتونستم صبح زود بیدارشم٬خواستم بگم تلاش نکنید هیچ راهی جواب نمیده من همشو امتحان کردم.
  خخخخخخ

 31. سلام .به خدمت دوستان ,یکی از مؤثر ترین روش اینست که ما کمک از خدا نمیخواهیم,امام صادق می فرمایند هرکس ایه ۱۱۰ سوره کهف را بخواند هر لحظه که بخواهد بیدار میشود.(عالی عالی)

 32. من یه بار رفتم داروخانه گفتم اقا ب من قرصی بده ک صبح زود پاشم .گفت اقا شبا از تلگرام زود بیا بیرون تا بتونی بخوابی .دیدم راست میگه من که تا ساعت پنج شب تو مجازی هسم چطور میتونم صبح زود پاشم .پس این همه بی خوابی همش بخاطره مجازی لعنتی هس .خخخ.
  ممنون بخاطر این ترفند های جالب .تاثیر گذار بود❤?

 33. من مشکلی با صبح زود بیدار شدن ندارم
  هر روز صبح بدون اینکه ساعتم زنگ بخوره پنج و نیم دیگه بیدار میشم
  ولی مشکل بزرگ من اینکه وقتی بعد از ناهار برای یه استراحت کوتاه که میخوابم زود تر از هفت بیدار نمیشم
  خیلی وقتمو از دست میدم
  اگه کسی راه حلی داره لطفا بگه??

 34. من یه برنامه نصب کردم که تا بلند نشی جدول ضرب حل کنی خاموش نمیشه زنگه اگر هم گوشی رو خاموش کنی اتوماتیک دوباره روشن میشه زنگ میزنه . منم صب گذاشتم برا زنگ بعد که زنگ خورد باطری رو در آوردم که دیگه نتونه روشن بشه و زنگ بخوره . خدایا خودت کمکمون کن ?

 35. سلام منم شبا مثل خفاشم بیکار الاف میپرم اینطرف میپرم اونطرف کلا تا کلافه شم بعد ک ساعت شیش صب شد میرم میخوابم با اجازه همه ساعت ۴بلن میشم تا کلا خواب از چشام بپره شیش میشم باز دباره همون داستاندشب نشینی کلااااافه شدم کمکم کنید افسردگی گرفتم

 36. والا من از پس از این دیر بیدارشدنم ناراحتم که نزدیکه خودزنی کنم.هر بدشانسی که میارم بخاطر این خوابیدنمه یعنی ولم کنن تا ۴و۵بعدازظهر میخابم..کنکور امسالمم بخاطر این خواب لعنتی قبول نشدم چون تا ساعت۵صبح درس می خوندم و واسه روز بعد انرژیم کلا گرفته می شد

 37. من ی کنکوریم شبا تا سه وچار بیدارم صبا هم تا یازده..هرکاریم میکنم نمیتونم بیدارشم
  دیگ از خودم کفریم بااینکه دیر بیدارمیشم اما برناممو میرسونم ولی میخام زودبیدارشم

 38. من هر روز ساعت ۸ از خواب بلند میشم
  اما
  از امروز دیگ باید فرق کنه
  من باید فردا صبح ساعت ۵ بلند شم
  پس من اراده میکنم و میتونم

 39. سلام وای مطلبتون که خیلی خوب بود ولی بهتر از اون کامنتها بودن خیلی خندیدم از دست این خوابالوها …. خودمم به زور صبح ها بلند می شم یه راهکار پیشنهاد می دم امیدوارم براتون مفید باشه … شب قبل ساعت هشدار یا گوشی که ساعتشو تنظیم کردید رو بدهید به یکی از اعضای خانواده تا توی اتاقتون قایم کنه… صبح که زنگ خورد دهنتون صاف میشه تا پیداش کنید خوابتون هم میپره دیگه … البته به قول یه ناشناس خوابالویی تقصیر ما نیست ساعت بدنمون به وقت آمریکا تنظیم شده خودمون توی ایران زندگی میکنیم خخخ … موفق باشید.

 40. سلام منم این مشکلو دارم خیلی هم اساسی هست هرکاری میکنم نمیشع ک نمیشع ساعتو دور میزارم پامیشم با چشم بسته میرم خاموشش میکنم باز میام میخوابم خیلی دلم میخواد مثل بقیه هرروز ساعت۷حداقل بیدارشم?

 41. آقا تازگیا یک چیزی کشف کردم و خواستم با دوستان تقسیم کنم البته یکم سخته ولی میشه:۱- اول از همه یک ساعت مشخصی را برای خواب در نظر بگیرین۲ – آقایان و خانمهایی که سیگاری هستند یک ساعت قبل از خواب سیگار مطلقا نکشن .۳-قبل از خواب یک لیوان آب خنک میل کنین .۴- بهیچ عنوان یک ساعت قبل از خواب و یا هنگامی که تو رختخواب هستین مطلقا مطلقا به گوشی ، کامپیوتر و تلویزیون نگاه نکنین .
  این روشها صبح زود بیدار میشین مطمئن باشین

 42. من مشکلم اینه که خوابم وحشتناک سنگینه. اصلا. هیچی چیز نمیتونه از خواب بیدارم کنه مثلا تعریف کردن برام که تو خواب ده دقیقا باهام صحبت کردن ولی وقتی از خواب بلند میشدم اصلا یادم نمیومده با کسسی صحبت کرده باشم

 43. سلام من هر روز صبح گوشیمو تنظیم میکنم ولی عادت کردم که گوشی زنگ بخوره منم خاموشش کنم اصلا نمیفهمم که واسه چی تنظیمش کردم و هرروز هم از سرکارم چند بار زنگ میزنن و من برای اینکه بچه ام بیدار نشه میرم بیرون صحبت میکنم بعد که میام تو اتاق به رختخواب حسودیم میشه دوباره میخوابم. امیدوارم با مطالب بالا بتونم سحرخیز بشم. ممنون از مطالب خوبتون.

 44. زندگی میلیاردها ساله پیش به ما داده شد ماباهاش چیکار کردیم… اگه قدر زمان ولحظه های زندگی رو میدونستیم لحظه ای چشم روهم نمیزاشتیم لطفا دوستان قدر زمان روبدونید

 45. ممنونم به خاطر مقالتون.
  امشب سعی می کنم زود بخوابم و فردا زود بیدار بشم.
  یعنی سعی ام رو می کنم.
  ببینم چی میشه!

 46. اول قبل از ساعت ۸ شام بخوریم
  دوم زیاد نخوریم متعادل باشه و سبک
  سوم توی ذهنت ساعتی که میخوای بیدار بشی بهش فکر کن یعنی زوم کن روی ۵ توی ذهنت ساعت ۵ بهش فکر کن
  چهارم موبایل زنگ رو برای صبح کمی از خودت رودورتر بگذار
  پنجم اگر ناراحتی یا اعصاب خسته هست باید شب بابونه یا گل گاوزبان یک لیوان بخوریم
  ششم زمانی که از خواب بیدار میشی بری تو حیاط یک هوایی بخوری تا انرژی بهتری کسب کنید
  کارشناس تحقیق و تجربه محمد برزگر

 47. آقا مشکل من نه کم خوابیدنه نه زیاد خوابیدن اگه روزی یه ساعت هم بخوابم بیدارشوم واسم کافیه احساس بیخوابی نمیکنم اما مشکل اینه که وقتی می خوابم دیگه هیچی نمیفهمم میمیرم اگه ازرختخوابم بردارن ببرن بزارم تو آب ویا هرکاری سرم بیارند متوجه نمیشم یه روزی مثلا دوازده شب خوابیده ام ساعت دوشب بیدار میشم یا روزی هم همون دوازده شب خوابیده ام ولی بعد بیست ساعت هنوز بیدارنشده ام صدام میکنند روم آب میریزند ولی باز بیدار نمی شوم مونده ام نمیدونم چکار کنم لطفا راهنماییم کنید

 48. اگه ادم هدف داشته باشه میشه.به نظرم اینکه برنامه فردا رو بنویسیم و گوشی و دور از خودمون کوک کنیم خیلی موثره

 49. سلام دوستان
  منم مشکل همه ی شما رو دارم
  ولی صبح زود بلافاصله بعد از بیدار شدن قهوه میخورم و یکم بعد دیگه اصلا خوابم نمیاد
  قهوه اسپرسو کافئین زیادی داره من بخاطر کنکور ارشدم باید صبح زود بیدار شم و فقط به کمک قهوه… وگرنه منو ول کنن تا ۲-۳ بعد از ظهر میخوابم

 50. من خودم خیلی با اراده ام واز صبح زود ناخودآگاه بیدار میشم وهمسرم که خواب ودیر میره سرکار من استرس میگیرم قلبم تپش پیدا میکنه افکار منفی میاد سراغم تا شوهرم میره آروم میشم
  نمیدونم چیکارکنم کاش یکی کمکم کنه
  من اگه بدونم شوهرم با خوابیدن من استرس میگیره شبا رم نمیخوابم

 51. you555@دوستان این ایدی تلگرامه با اجازه مدیر سایت یه گروه تشکیل بدیم هرروز صبح ساعت خاصی نوبت یک نفر بیاد تو گروه فعالیت داشته باشه و بقیه رو هم از خواب بیدار کنه!!!!!

 52. یه روش دیگم هست با یکی از دوستان یا اعضای خانواده یه عهد جدی جدی ببندید صبح فلان ساعت بیدار نشدی اب یخ خالی کنه روت …..

 53. به نظر من کسی که هر روز ساعت ۱۰ بیدار میشه یهو نمیشه از فرداش تصیمیم بگیره ساعت ۶ صبح بیدار شه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  من خودم از یه روشی استفاده میکنم تا حدودی هم جواب داده: مثلا من امروز ساعت ۱۰ بیدار شدم فردا ساعت گوشیمو یه ربع قبلش میذارم یعنی یک ربع به ده. پس فرداش ساعت نه و نیم و همینطوری تا ساعت نه. بعد سعی میکنم هفته ی بعدش کلا ساعت نه بیدار شم. اینو که عادت کردم دوباره یه ربع یه ربع ساعت خوابمو کم میکنم و ….
  با این روش من که هر روز ساعت ۱۱ بیدار میشدم الان ساعت نه بیدار میشم و مشکل خاصیم ندارم. میخوام ساعت بیدار شدنمو برسونم به هفت و به نظرم میشه. شما هم امتحان کنین جواب میده

 54. من شبا خواب دنیارو تو چشمم بریزن تا ساعت چهار خوابم نمیبرە و تا ساعت یک ظهر هم میخابم یعنی دوازدە بیدارم کنن باچاقو هم چشام بازنمیشە تا یک ظهر آرزومە یکبار دە صبحوببینم

 55. سلام . در کل بعضی مواردش خوب بود برای من. ممنونم .
  قدیمیا یه روش داشتن! میگفتن به بالشتون بگید صبح منو برای نماز بیدار کن.بیدار میشدن. این تلقین ها هم جواب میده.
  یه کار دیگه هم اینه که ساعتی ک زنگ میذاریدو روی میز تحریری، آرایشی ..جایی که دور باشه ازتخت بذارید تا مجبور شید برای خاموش کردنش کامل بلند شید. 🙂
  هر تغییری زمان بر هستش،صبور باشیم!

 56. سلام
  شما می تونید شب ساعت ۱۰ تا ۱۱ حدود دو لیوان آب بخورید تا مثانه شما رو ساعت ۵ بیدار کنه
  این یکی دیگه کار میکنه

 57. سلام
  من و خانمم واقعا سر این مساله مشکل داریم، با اینکه جفتمون شاغلیم و شغل آزاد داریم، تمومه کارامون و به تعویق میندازیم، هررررر کاری کرردیمااا، ولی نمیشه
  تمومه روشهای بالا رو هم آزمایش کردیم، اماااااا…
  ما یک روش خاص و متفاوت میخواایم

 58. لطفا درمطلب تون ساعت مناسب را برای بیدار شدن را بگذارید معلم ما میگوید اگر در ساعت ۱۱ بخوابیم می توانیم که در ساعت۳ بیدار شویم اما من هیچ وقت موفق به انجام این کار نشدم

 59. به کسایی که مثل من این مشکلو دارن که شبا تا دیر وقت بیدار میمونو درنتیجه صبحم نمیتونن زود بیدار شن توصیه میکنم یک شب رو تا صبح بیدار بمونن اگه واقعا اراده کنین میتونین بعد از ظهرم نخوابین یه جوری که ساعت ده یازده شب از بیخوابی نتونین پلکاتونو باز نگه دارین اون موقع بخوابین صبحم ساعت شیش بیدار شین دوباره همینکارو تکرار کنین به یه هفته نمیکشه که بدنتون عادت میکنه حتما امتحان کنین

 60. اونایی که نمیتونن صبح زود بیدار بشن ‌ . باید بهشون بگم که اولا مطالب بالاخیلی عالین. . ولی خدایی تا نری خدمت سحرخیز نمیشی ‌

 61. سحرخیزی ی عادته
  ماها هم ادمیم خو?باید باید باید از خودمون اونقد حرف شنوی داشته باشیم ک صبح زود بیدار شیم?ساعت زنگ خورد بگیم چشم قربان ?عادت سخته ک تغییر کنه ولی شدنیه??

 62. سلام من صبح ساعت ۵:۳۰ از خواب بیدار میشم ساعت ۶:۲۰باید چند نفر رو سوتر ماشین کنم برسونم سر کار حدودا یک ساعت و نیم تا محل کار راه هست حدود نیم ساعت که مانده که برسیم خوابم میبره چند بار نزدیک بود از جاده منحرف بشم چیکار کنم که خوابم نبره
  این مسیر رو هر روز باید برم و غروب بر گردم
  لطفا اگه می تونید کمکم کنید تا مشکل خوابم حل بشه ممنون

 63. زنگ هشدار گوشیتونو در یک ساعت مشخصی ک میخایین تنظیم کنین ،بعد تو ی فاصله ی دور از خودتون قرار بدین صب ک شد مجبورین برای خاموش کردنش از رخت خوابتون جدا بشین.

 64. آفرین منم با داشتن یه بچه تا لنگ ظهر خوابم.دوست دارم صبح زود بیدارشم.تازه شوهرمم بهم غرشو میزنه

 65. ى روش خوب
  اگ مجبور نیستید سر ساعت مقرر بیدار شید بهتره ساعت و موبایل رو از خودتون دور کنید اینجورى صبح ک چشماتون براى بار اول باز میشه شما نمیدونید ک ساعت ۸ صبح هس یا ۱۱.پس فرض کنید مثلا ۱۱ هس و زیادى خابیدید.اصولا وقتى صبح خود ب خود چشاتون باز میشه خابتون نمیاد ولى وقتى ساعت بیدارتون کنه.حس میکنید هنوز مخاید بخابید.با این روش معمولا زوتر از قبل بیدار میشید و از اون طرف زودتر میخابید و بعد یه مدت ک عادت کردید میتونید از ساعت استفاده کنید.
  حذف ساعت خعلى خوب جواب میده

 66. منم تا یک ظهر میخابیدم اتاق خوابم رو عوض کردم و کنار خواهرم میخابم.چون اون صبح زود بیدار میشه شروع میکنه حرف زدن و صدا دادن منم بیدار میشم خابم نمى بره.الان خابم از ۱ظهر رسیده به ۹صبح.اخه اتاق خودم گرم و نرم و تاریک بود

 67. منم مثل همه مشکل دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن رو دارم ولی صبح ساعت رو که رو هشت میذارم خانمم هم بلند میشه صد بار پتو رو از روم بر میداره انگار نه انگار باید حتما ساعت ده بشه تا بفهمم دیرم شده که بتونم بیدار بشم ای خدا چیکار کنم سحرخیز بشم همه ی راه ها رو امتحان کردم جواب نداده

 68. با سلام من مدتی هست که برای بسحر خیز شدن از خواب تلاش می کنم ولی فایده نداره متاسفانه نمازاکثر صبحها هم قضامیشه چکا ر کنم خواهشا راهنماییم کنید

 69. اقا هیچی جواب نمیده.به بنده چماق هم میزنن تو خواب ازش لذت میبرم.ولی بیاید یه گروه تشکیل بدیم هر روز یه نفر زنگ بزنه بقیه رو بیدار کنه.

 70. سلام موارد بالا واقعا عالى و کارامده اما مشکل اصلى من اینه که شب تا دیر وقت بیدارم و هر کارى میکنم که زودتر بخوابم نمیشه و همین باعث میشه صبح نتونم زود بیدار شم.!

  1. واس منم دعا کنید من یه بدبختم که صبح تا لنگ ظهر لالا میکنم شب دیر میخابم با۲۸ سال سن نه حوصله کاردارم نه زندگی ای خدا نجاتم بده

 71. من زنگ هشدار گوشیمو روی ۶ صبح تنظیم میکنم و وقتی هم که زنگ میخوره با چشم بسته و با یه دست باتری گوشیمو در میارم،هر کاری هم که میکنم نمیشه…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن