برطرف کردن جوش صورت

سبک زندگی » بهداشت و سلامت » برطرف کردن جوش صورت
۱۸ مهر ۱۳۹۵ چاپ
مالش پیاز پخته شده روی پوست در درمان جوش موثر است!
مالش تركیب گلاب و دم كرده گیاه رازیانه و آب‌جعفری روی پوست و نیز مالش دم كرده گیاه “باریجه” و “استخودوس” روی پوست در درمان جوش موثر است. حجامت پشت گوش و زیر چانه، فصد عروق داخل بینی و استفاده از زالو در ناحیه پشت گوش نیز نقش موثری در درمان جوش دارد.  “آكنه و بثورات” پوستی كه در فرهنگ گفتاری متداول نام جوش را به خود گرفته، به‌خودی خود بیماری محسوب نمی‌شود و در حقیقت نوعی واكنش بدن به نابسامانی‌های داخلی بدن است. اختلال‌های هورمونی،استرس و تنش‌های عصبی، یبوست، كم‌خونی،اختلال‌های ریوی، تغذیه نادرست و كم خوابی از علل زمینه‌ساز بروز جوش بر روی صورت است.
آلودگی هوا، نداشتن تحرك جسمانی، دوران قاعدگی، تركیبات آرایشی پوستی، مصرف الكل، سیگار و موادمخدر، مصرف داروهای شیمیایی و هورمونی، تركیبات شیمیایی موجود در غذاها، آلرژی و شوینده‌ها و آلاینده‌های صنعتی نیز در بروز جوش نقش موثری دارد.
در خصوص درمان جوش رویكرد درمانی طب سنتی به جوش همچون تمام بیماری‌ها، ریشه‌ای، كامل و برحسب مزاج و طبع است.فرونشاندن حرارت كبد، اصلاح خلط دموی و صفراوی با گیاه كاسنی، عناب، زرشك و خاكشیر كه معمولا به شكل دم كردنی و جوشاندنی یا خیس كردنی استفاده می‌شود، برای درمان جوش به كار می‌رود.مصرف هندوانه، انجام حجامت عام ( بین دو كتف ) و فصد نیز در درمان جوش مورد تاكید و موثر است.
تحریك و كندن جوش با ناخن، سبب برداشته شدن لایه طبیعی محافظ روی جوش شده و بستر ورود میكروب‌ها به منطقه جوش را تسهیل كرده و در نهایت موجب بروز ضایعات پابرجا بر روی پوست می‌شود. همچنین، تماس جوش‌ها با هر نوع آلودگی و بوی سرخ كردنی نیز سبب تشكیل لكه‌های سیاه بر روی پوست می‌شود!

گفتگو پیرامون برطرف کردن جوش صورت

(منتشر شده: 2 | در انتظار تایید: 0)
ali

سلام میدونین من یک چیزی برای رفع جوش صورت میخوام که ۲و۳ روزه جوش
صورتم رو خوب کنه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ali

سلام
هر روز صبح بعد از اینکه از خواب بیدار شدید و یک نوبت هم عصر صورت رو با صابون Activex با آب ولرم بشورید.
موفق باشید

پاسخ دهید

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین