مقایسه بهترین نرم افزارهای پخش DVD و فیلم (Media Player) +لینک دانلود

نرم افزار » مقایسه بهترین نرم افزارهای پخش DVD و فیلم (Media Player) +لینک دانلود
15 مارس 2019 چاپ

بدون شک بر روی هر سیستم کامپیوتر و یا لپ تاپ، نرم افزاری جهت پخش چندرسانه ای برای مشاهده فیلمهای DVD، یا سایر فرمت ها وجود دارد و نرم افزارهای زیادی در این زمینه طراحی و منتشر شده اند که کارآیی ها و امکانات متفاوتی دارند. پیدا کردن یک مدیاپلیر که همه ی قابلیتها را یکجا داشته باشید کاری سخت است. بعضی از این مدیاپلیرها (مثل Winamp) قابلیت اجرای تمام فرمتها را دارند ولی منابع زیادی از سیستم را به خود اختصاص میدهند و اگر در نصب آنها دقت کافی نداشته باشید، تبلیغات ناخواسته (AdWare) به شما نمایش داده میشود. در این مطلب قصد داریم بهترین مدیاپلیرهای رایگان را که فرمتهای زیادی را پشتیبانی میکنند و منابع سیستم را بیهوده اشغال نمیکنند (سبک اجرا میشوند) بررسی کنیم.


 

JetAudio Basic

از قدیم گفته اند که “یک کتاب را از روی جلدش قضاوت نکنید!”. نسخه پایه و Basic مدیاپلیر JetAudio نه تنها امکان مدیریت فایلهای صوتی را برای شما فراهم میکند بلکه فرمتهای بسیار زیادی را نیز پشتیبانی میکند و امکانات بیشماری را به همراه دارد. در اولین اجرای نرم افزار، JetAudioراهنمای مدیاپلیر از شما سوالاتی میپرسد تا بهترین تنظیمات را برای شما به طور اتوماتیک انجام دهد ولی در اینجا قصد نداریم این گزینه را بررسی کنیم و تنها قابلیتهای نرم افزار را بررسی میکنیم.

نمای ظاهری JetAudio زیاد دوستانه و راحت نیست و دکمه های پخش و رابط ماوس به خوبی طراحی نشده اند ولی یادگیری محیط ظاهری ساده و قابل فهم است. کیفیت پخش ویدئو بسیار عالی است ولی کیفیت صدا در حد متوسط میباشد که کاربر نیاز دارد تنظیمات را برای بهتر کردن کیفیت صدا به طور جداگانه انجام دهد. در این مدیاپلیر میتوانید زیرنویس را شخصی سازی کنید که یکی از نقاط قوت محسوب میشود.

قابلیتهای جانبی JetAudio Basic چیزی فراتر از یک مدیاپلیر برای شما فراهم میکند، امکاناتی نظیر رایت دیسکهای صوتی، بریدن و rip کردن، ضبط صدا، تبدیل فرمت فایلهای صوتی و ویدئویی، رادیو اینترنتی و قابلیت دانلود ویدئو از یوتیوب به همراه تایمر و ساعت از شاخص ترین این امکانات هستند.

نکته : JetVideo نسخه ی بهینه سازی شده ی JetAudio برای پخش فایلهای تصویری است.

امتیاز :  ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

لینک سایت سازنده: http://www.jetaudio.com/


 

Media Player Classic Home Cinema

مدت زیادی از ارائه ی اولین نسخه ی مدیاپلیر Classic میگذرد و از همان ابتدا آسان بودن کار با این نرم افزار، امکانات قوی و نصب آسان هواداران زیادی برای آن بوجود آورد. متاسفانه تیم توسعه دهنده ی این نرم افزار، پروژه را خاتمه اعلام کردند ولی جایگزینی برای آن با نام Media Player Classic Home Cinema بوجود آمد.Media Player Classic Home Cinema

این نسخه نیز در عین سبک و کم حجم بودم، امکانات بسیار گسترده ای دارد و از ویندوز NT تا ویندوز ۷ را پشتیبانی میکند. ظاهر MPC Home Cinema شبیه ویندوز مدیا پلیرهای قدیمی است که بیشتر در ویندوز ۹۸ دیده میشد ولی شباهتهای MPC Home Cinema با ویندوز مدیاپلیر، تنها در همین ظاهر خلاصه میشود!

امکان پخش فرمتها و کدکهای DVD, MPEG1, MPEG2, MPEG4 و x.264 برای پخش فایلهای تصویری و MP3 و Ogg بخش کوچکی از قابلیتهای MPC Home Cinema است ولی برای اجرای فایلهای QuickTimes و RealPlayer نیاز دارید تا کدکهای مجزا را نصب کنید. قابلیت دوست داشتنی دیگر این مدیا پلیر این است که برای اجرا شدن نیازی به نصب ندارد و میتوانید یک نسخه از آن را بر روی USB Flash خود داشته باشید.

امتیاز: ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

لینک سایت سازنده: http://mpc-hc.org/


 

GOM Player

GOM Playerجایگزین مناسب دیگر برای مدیاپلیر پیشفرض ویندوز، GOM Player است که برای ویندوز ۹۸ تا ۷ در دسترس است. این مدیاپلیر طیف وسیعی از فرمتها را از جمله flv بدون نیاز به نصب کدک (Codec) اضافی اجرا میکند و در صورتی که نتواند فایلی را اجرا کند، به صورت خودکار در اینترنت جستجو کرده و نسخه ی رایگان و بازمتن مناسب را به شما پیشنهاد میدهد. این مدیاپلیر با ظاهر ساده و کاربر پسند، اجرای فایلهای avi نیمه دانلود شده و یا تخریب شده، سبک بودن برای کاربران معمولی بسیار مناسب است ولی گاهی اوقات در پخش فایلهای DVD دچار مشکل میشود که یکی از نقاط ضعف آن محسوب میشود.

 

امتیاز : ♥♥♥♥♥♥♥♥♥

لینک سایت سازنده: http://www.gomlab.com/eng/


 

VLC Media Player

یکی دیگر از مدیاپلیرهای فوق العاده همین VLC Media Player می باشد. این مدیا پلیر پلتفرم های مختلفی را از جمله ویندوز، مکینتاش و لینوکس (اوبونتو و سایر مشتقات لینوکس) پشتیبانی میکند. در صورتی که شما نیز مثل من از طرفداران سیستم عامل اوبونتو (Ubuntu) VLC Media Playerباشید، قطعا با VLC کار کرده اید. به جرات میتوان لقب چاقوی سوئیسی چندکاره را در میان مدیاپلیرها به VLC داد چرا که از لحاظ نرم افزاری، سازگارپذیری و امکانات عالی است. منوی ظاهری بسیار ساده و قابل فهم است. نوار ابزار به طور کامل قابلیت شخصی سازی دارد و میتوانید بر اساس سلیقه و نیازتان آن را تغییر دهید. عملکرد مدیاپلیر بسیار قدرتمند، سبک و سریع است و میتوانید برای اجرا و توقف فیلم از کلیدهای میانبری که تعریف میکنید استفاده کنید.

امکان نمایش فایلهای تخریب شده و ساپورت فرمتهای متنوع زیرنویس، قابلیت ضبط و تهیه اسکرین شات و پخش صحنه آهسته ی فیلم به صورت فریم به فریم از دیگر امکانات جانبی است. به طور قطع تمام افراد حرفه ای در زمینه ی تخصصی فایلهای ویدئویی کار میکنند از این نرم افزار استفاده میکنند، چرا که بدون نیاز به نصب هیچ کدک اضافی، تمامی فرمتهای موجود را اجرا میکند.

VLC نه تنها برای سیستمهای خانگی بلکه برای پخش در رسانه ها و شبکه ها (Networks) بسیار خوب و قوی عمل میکند. تنها ایرادی که به این نرم افزار وارد است حجم نسبتا زیاد آن در میان سایر رقبا است.

امتیاز : ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (۱۰ از ۱۰)

لینک سایت سازنده: http://www.videolan.org/


 

 PotPlayer

با توجه به اینکه تیم KM Player به طور رسمی پروژه را خاتمه اعلام کردند، سازنده ی اصلی KM Player، مدیاپلیر دیگری را با نام PotPlayer روانه ی دنیای مدیاپلیرها کرد. این مدیاپلیر از لحاظ امکانات و ویژگیها بی نقص و کامل است و کیفیت ویدئو و صدا در حد بسیار عالی میباشد. POT Playerدر حقیقت بسیاری از افراد PotPlayer را نسخه ی کاملا بهینه سازی شده و ایستا شده ی KM Player میدانند. این مدیاپلیر که در اصل ساخت کره است، دارای منوی انگلیسی شده است که در دو نسخه ی x86 و x64 برای سیستمهای ۳۲ و ۶۴ بیتی طراحی شده است.

فرمتهای متعدد و متنوع صوتی و تصویری که به طور پیشفرض توسط این پلیر پشتیبانی میشوند برای کاربران در حد به حقیقت پیوستن یک رویا است! ظاهری ساده و بسیار سبک و در عین حال شیک و جذاب با کیفیت بالای پخش در کنار شتابدهنده ی GPU بر محبوبیت این مدیاپلیر افزوده است. برای پخش ویدئوهای HD نرم افزار از سخت افزار سیستم کمک میگیرد تا کیفیت بهتری ارائه دهد. سایر امکانات شامل پشتیبانی از وبکم و تلویزیونهای دیجیتال و آنالوگ (در صورتی که سخت افزار آن موجود باشد)، تهیه اسکرین شات و ضبط فایل در حال اجرا، امکان تکرار قطعه ای از فیلم بین نقاط تعیین شده، پخش سایر فایلهای مشابه در فولدر موجود به طور اتوماتیک، امکان خاموش کردن سیستم بعد از اتمام فیلم، پشتیبانی از انواع فایلهای زیرنویس با قابلیت ویرایش نوع فونت و رنگ آن به همراه موقعیت نمایش و قابلیت تغییر پوسته میباشد.

امتیاز: ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (۱۰ از ۱۰)

لینک سایت سازنده:

(به دلیل فیلتر بودن سایت سازنده آن را به صورت لینک قرار ندادیم، میتوانید آدرس را در مرورگر خود کپی و پیست نمایید).


 

در صورتی که شما قبلا از KMPlayer استفاده میکردید، به طور قطع باید از PotPlayer استفاده کنید چرا که همانطور که گفتیم نسخه ی بهبود یافته ی آن است. حقیقتا انتخاب بین VLC Media Player و PotPlayer برای عنوان بهترین نرم افزار در این رده، بسیار سخت است و هر کدام جز بهترینها هستند و تمام امتیازات لازم را کسب میکنند.

با اینحال شما در انتخاب برنامه برای اجرای فایلهای صوتی و تصویری خود، صاحب اختیار هستید. در صورت تمایل میتوانید در بخش دیدگاه ها تجربه ی خود را از مدیاپلیرها اعلام کنید و با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

گفتگو پیرامون مقایسه بهترین نرم افزارهای پخش DVD و فیلم (Media Player) +لینک دانلود

(منتشر شده: 10 | در انتظار تایید: 0)
روحی

سلام. من همیشه از بهترین پلیرها استفاده کردم. از JetAudio بپیر تا KmPlayer و potplayer اما یک بار دیدم نرم افزار َAIMP رو پیشنهاد دادن و گفتند بهترین کیفیت پخش فایل صوتی رو میده. تست کردم و با انجام تغییر کوچیکی تو تنظیمات صدای واقعی و با کیفیت فایل صوتی رو شنیدم. پیشنهادمیدم شما هم امتحان کنید پشیمان نخواهید شد.
https://soft98.ir/multi-media/sound-player/371-AIMP.html
از لینک بالا دانولد کنید و طبق راهنمایی دوستان تو نظرات تنظیم کنید تا کیفیت صدای اصلی رو بشنوید.

پاسخ دهید
reza

QQPlayer کیفیت x265 1080p vرو چرا پشتیبانی نمیکنه ؟چظور میتونم درستش کنم؟

پاسخ دهید
پارسا

من چند سال پیش (بیش از ۴ سال) با پات پلیر آشنا شدم. اصلا از اون به بعد هیچ مدیا پلیری رو نه نصب میکنم نه امتحان! چون غیر ممکنه از پات بهتر باشه!!

پاسخ دهید
شـــــــهریار

سلام .به نظر من فقط یه بار zoom player رو امتحان کنید ..کیفیت تصویرش full hd برای کسانی که دوست دارن فیلم ها رو با کیفیت واقعی ببینن…

پاسخ دهید
علیرضا

من هم با مدیا پلیر های زیادی کار کردم و KMPlayer و GOM Player و Media Player Classic رو با هم مقایسه کردم.
اگه خوب دقت کنید متوجه میشید که GOM Player یک فیلتر کم رنگ روی فیلم ایجاد میکنه و رنگ ها رو به شکل واقعی نشون نمیده.همچنین مدت زمان بارگذاری و باز شدن این پلیر کمی طولانی است و فرمت های کمی رو پشتیبانی میکنه.
KMPlayer از نظر کیفیت تصویر بسیار شبیه به Media Player Classic هست و من چندین تصویر رو با هم در این دو پلیر مقایسه کردم ولی تفاوت بسیار ناچیزی داشتن.
تنها فرق بزرگی که KMPlayer داره،مدت بارگذاری اون هست که نسبت به Media Player Classic طولانی تر هست.
در کل تفاوت زیادی ندارن.

پاسخ دهید
مجید

سلام
شما می توانید پوت پلیر اخرین نسخه را از سایت زیر دانلود کنید
اخرین نسخه پوت پلیر PotPlayer 1.5.40688 Stable x86/x64:
http://www.softgozar.com/WebPage/Download.aspx?SoftwareId=1286&Title=PotPlayer-1.5.40688-Stable-x86/x64
در این نسخه جدید مشکل هنگ کردن در موقع بسته شدن نرم افزار برطرف شده.
زبان پیش فرض انگلیسی است اما زیرنویس را می توانی با alt + L تغییر بدی
دوم با دکمه ALT + C وانتخاب فرمت MKV و دکمهStart می توانی فیلم را ضبط کنی یا به فرمت دیگر کپچر کنی
همچنین برای اینکه پلیر زیبا تر بشه از منوی راست کلیک (روی خود پلیر) گزینه skins و تم روی روی blackbox3 تنظیم کنید
به نظر من پات از کا ام کیفیت خوبی در پخش فیلم داره ، کا ام در نسخه های بعدی که بعد از نسخه ۲/۹ارائه شد کارائیش رو از دست داد
تازه در پخش فایلهایی که از گیرنده های دیجیتالی رسیو میشه ناتوان عمل میکنه و به کدک نیاز داره! ولی پات اصلا چنین مشکلی نداره
در ضمن پوت پلیر از هر لحاظ از کا ام سرتر است
و برای دوستی که گفتند چطوری وقتی یه فایل رو باز میکند توی پلی لیست نره و مستقیم پخش بشه، preferences رو باز کنند و از قسمت general، گزینه multiple instances رو روی گزینه disable:play files in existing pot player instances قرار بدن و همچنین برای اینکه آیکون نرم افزار در تسک بار (نوار وظیفه) بیاد در همون صفحه گزینه tray icon رو روی do not show تنظیم کنند ان وقت با ماوس روی فایل تصویری دابل کلیک کنید فیلم اجرا می شود

پاسخ دهید
مجید

در پاسخ به saied

سلام
شما می توانید پوت پلیر اخرین نسخه را از سایت زیر دانلود کنید
اخرین نسخه پوت پلیر PotPlayer 1.5.40688 Stable x86/x64:
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در این نسخه جدید مشکل هنگ کردن در موقع بسته شدن نرم افزار برطرف شده.
زبان پیش فرض انگلیسی است اما زیرنویس را می توانی با alt + L تغییر بدی
دوم با دکمه ALT + C وانتخاب فرمت MKV و دکمهStart می توانی فیلم را ضبط کنی یا به فرمت دیگر کپچر کنی
همچنین برای اینکه پلیر زیبا تر بشه از منوی راست کلیک (روی خود پلیر) گزینه skins و تم روی روی blackbox3 تنظیم کنید
به نظر من پات از کا ام کیفیت خوبی در پخش فیلم داره ، کا ام در نسخه های بعدی که بعد از نسخه ۲/۹ارائه شد کارائیش رو از دست داد
تازه در پخش فایلهایی که از گیرنده های دیجیتالی رسیو میشه ناتوان عمل میکنه و به کدک نیاز داره! ولی پات اصلا چنین مشکلی نداره
در ضمن پوت پلیر از هر لحاظ از کا ام سرتر است
و برای دوستی که گفتند چطوری وقتی یه فایل رو باز میکند توی پلی لیست نره و مستقیم پخش بشه، preferences رو باز کنند و از قسمت general، گزینه multiple instances رو روی گزینه disable:play files in existing pot player instances قرار بدن و همچنین برای اینکه آیکون نرم افزار در تسک بار (نوار وظیفه) بیاد در همون صفحه گزینه tray icon رو روی do not show تنظیم کنند ان وقت با ماوس روی فایل تصویری دابل کلیک کنید فیلم اجرا می شود QQPlayer وابسته به کدک است زیان ان هم غیر انگلیسی است کره ای است

پاسخ دهید
saied

سلام
من با پلیر های زیادی کار کردم و باید بگم :
1 . برنامه JetAudio برای پخش آهنگ بهترینه .
2 . برنامه Media Player Classic که عالیه و من علاقه خاصی بهش دارم . ( از نظر کیفیت تصویر عالیه اما فقط تو کیفیت صداش یه مقدار از رقباش عقب تره ) .
3. با برنامه GOM Player زیاد کار نکردم .
4. برنامه VLC Media Player برنامه خوبیه ، فرمت های زیادی رو پشتیبانی میکنه کیفیت خروجی صدا و تصویرش هم عالیه .
5 . برنامه PotPlayer هم که از هر لحاظ که فکر کنین خوبه .
6 . برنامه KM Player که دیگه معرف حضور همست و امتحانش رو پس داده .
7 . یه برنامه ای که جاش تو این لیست خالیه برنامه QQPlayer هستش . تو یه کلام بگم از هر نظر فوق العادست . یعنی چیزی کم نداره .
ناگفته نمونه تمام برنامه های بالا کاملا ایده آل نیستن و یه سری معایب هم دارن ولی درکل انتخابشون یه چیز سلیقه اییه .
به نظر من برای پخش فایل های صوتی برنامه JetAudio و برای پخش فایل های تصویری برنامه Media Player Classic و QQPlayer بهترین گزینه هستن .
البته این نظر شخصی منه .

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به saied

سلام
QQPlayer رو تابحال نشنیده بودم، امتحانش میکنم ببینم چطوریه.
ممنون از اینکه تجربیاتتون رو به اشتراک گذاشتید.

پاسخ دهید

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین