۴ تمرین ساده و مؤثر برای تقویت ماهیچه ران و باسن

سبک زندگی » تناسب اندام » ۴ تمرین ساده و مؤثر برای تقویت ماهیچه ران و باسن
27 آگوست 2017 چاپ
تمرینات بزرگ کردن باسن و تقویت عضلات ران

تمرینات بزرگ کردن باسن و ران و همچنین کوچک کردن باسن و ران جزو پرطرفدارترین تمرینات ورزشی در جهان است.

داشتن اندام زیبا و متناسب تنها مربوط به قسمت بالایی بدن (بالا تنه) نیست بلکه باید تناسب بین قسمتهای فوقانی و تحتانی برقرار باشد تا اندام شما جذاب باشند. بسیاری از جوانانی که ورزش می‌کنند برای زیبایی اندام خود تنها به تمرینات بالاتنه اکتفا کرده و به همین دلیل بازو و شانه‌ی قوی ولی پاهای ضعیفی دارند.

اگر شما جزو این دسته از افراد هستید که نیازمند تقویت عضلات ران هستند و یا در اندیشه ی داشتن ماهیچه ران و یا باسن بزرگ و خوش فرم هستید می‌توانید تنها با روزی ۱۵ دقیقه ورزش آن هم در منزل و بدون داشتن هیچ وسیله‌ی اضافه، به هدف خود برسید.

در ادامه ۴ تمرین ساده ولی بسیار مؤثر از سری تمرینات بزرگ کردن باسن و ران را برای شما توضیح خواهیم داد.

تمرینات ورزشی برای بزرگ کردن باسن و تقویت ماهیچه ران

شکل و ظاهر باسن بوسیله ی ماهیچه های آن که گلوتئوس (Gluteus) یا سرینی نام دارند تعیین میشود. البته عواملی همچون استایل بدنی و ژنتیک نیز در آن دخیل است ولی بگونه ای نیست که نتوان در آن تغییرات و اصلاحاتی را ایجاد کرد. ماهیچه گلوتئوس در انسان دارای سه قسمت می باشد که عبارتند از:

  • گلوتئوس (سرینی) بزرگ
  • گلوتئوس میانی
  • گلوتئوس کوچک

که لایه هایی از چربی نیز بین این ماهیچه ها قرار گرفته اند.

راه رفتن، دویدن، دوچرخه سواری، کوه پیمایی و … همگی این ماهیچه را درگیر و وادار به فعالیت میکنند. ولی برخی از تمرینات هستند که باعث برجسته تر شدن و گرد شدن ماهیچه های باسن خواهند شد که به تمرینات بزرگ کردن باسن و تقویت ران معروف هستند.

تمرین Squat یا نشستن استقامتی بدون صندلی

یکی از بهترین تمرینات بزرگ کردن باسن و ران تمرین استقامتی Squat است که در راس تمرینات خوش فرم کردن باسن قرار دارد.

این تمرین به صورت مستقیم ماهیچه های سرینی (گلوتئوس) را هدف قرار میدهد و باعث افزایش حجم و بزرگ شدن آن‌ها می‌شود.

نحوه ی انجام تمرین:

صاف بایستید و پاها را اندازه ی عرض شانه ها باز کنید. به آرامی باسن را به سمت پایین و عقب هدایت کنید درست همانطور که میخواهید بر روی یک صندلی بنشینید. زانوها نباید از نوک انگشتان پا جلوتر بروند و تحت هیچ شرایطی کمر نباید خم شود و باید کاملا صاف و کشیده باشد.

تمرینات بزرگ کردن باسن - تمرین Squat

 

در همان وضعیت چند ثانیه بمانید و سپس به حالت اولیه (ایستاده) بازگردید.

توجه داشته باشید که باید حرکات به آرامی و خیلی آهسته انجام شوند. میتوانید این تمرین را به دفعات دلخواه بر اساس نیاز خود تکرار کنید ولی در صورتی که تازه کار هستید ۳ بار و هر بار ۱۵ شماره این حرکت را انجام دهید.

تمرین Squat با کمک دیوار

این حرکت نیز الهام گرفته از تمرین Squat کلاسیک است با این تفاوت که برای افراد مبتدی راحت تر می باشد و از دیوار کمک گرفته میشود.

میتوان این تمرین را با کمک توپ و یا بدون توپ بزرگ انجام داد. همانند حرکت Squat کلاسیک، این تمرین نیز عضلات گلوتئوس، چهارسر ران و دو سر ران را تقویت خواهد کرد.

نحوه انجام تمرین:

همانند حرکت Squat کلاسیک، صاف بایستید و به دیوار تکیه بدهید. سپس پاها را اندازه ی عرض شانه ها باز کرده و هر پا را یک گام جلوتر ببرید طوری که حدود نیم متر از دیوار فاصله داشته باشد. حال به آرامی و خیلی آهسته بنشینید تا جایی که زانو زاویه ی ۹۰ درجه داشته باشد.

تمرینات بزرگ کردن باسن - تمرین Squat با کمک گرفتن از دیوار

کمی در آن وضعیت بمانید و سپس به آرامی به وضعیت قبلی (ایستاده) بازگردید. این حرکت را نیز ۳ بار و هربار ۱۵ شماره انجام دهید.

حرکت لانژ (Lunge) یا خیز به جلو

این تمرین علاوه بر زیبا سازی ماهیچه های باسن و ران، ماهیچه های ساق پا را نیز خوش فرم خواهد کرد و به آب کردن چربی های شکم نیز کمک میکند.

نحوه انجام تمرین:

کاملا صاف بایستید طوری که کمر خمیده نباشد، پاها موازی و تقریبا جفت باشند (مقدار کمی فاصله داشته باشند). در همین حالت، یک قدم بزرگ رو به جلو بردارید و سعی کنید بدون خم شدن کمر، سعی کنید بالاتنه را به سمت زمین نزدیک کنید.

در این حالت هر دو زانو باید زاویه ای حدود ۹۰ درجه داشته باشند و تحت هیچ شرایطی زانو نباید با زمین تماس پیدا کند.

تمرین لانژ (Lunge)

این تمرین را برای هر پا به طور جداگانه در ۳ نوبت و هربار ۱۵ شماره تکرار کنید.

باز کردن پا به طرفین به حالت خوابیده

این تمرین دو عضله کوچکتر سرینی (گلوتئوس) یعنی سرینی میانی و سرینی کوچک را درگیر خواهد کرد. علاوه بر آن به آب شدن چربی پهلوها نیز کمک میکند.

نحوه انجام تمرین:

بر روی محلی نرم به پهلو دراز بکشید بگونه ای که یک پا روی پای دیگر قرار گیرد. دست را بر روی کمر یا مقابل شکم بر روی زمین قرار دهید و پا را به سمت بالا باز کنید.

بازکردن پا به طرفین

در این تمرین باید دقت داشته باشید که زانوها و انگشتان پا رو به جلو باشند. این تمرین را نیز ۳بار و هربار ۱۵ شماره برای هر سمت تکرار کنید.

تمرینات ورزشی زیادی برای تقویت عضلات ران، تقویت و زیبا سازی و بزرگ کردن باسن و ساق پا وجود دارند که در این مطلب به ۴ تمرین تاثیرگذار و ساده اشاره کردیم.

این تمرینات در هر کجا قابل انجام می‌باشند و نیاز به هیچ وسیله و ابزار خاصی ندارند به همین دلیل در منزل، مسافرت و … میتوانید با روزانه ۱۵ دقیقه ورزش کردن ران و باسنی خوش فرم داشته باشید.

گفتگو پیرامون ۴ تمرین ساده و مؤثر برای تقویت ماهیچه ران و باسن

(منتشر شده: 543 | در انتظار تایید: 0)
کیمیا

سلام میشه بگین تا چه زمان نتیجه میده چون من شنیدم باید چندین سال تمرین کرد تا به فرم ایده ال رسید ایا درسته یا تو چند ماه میشه ؟

پاسخ دهید
ی دختری ک عااااااشق پویا شد با حرفاش

پویا جون خیلی بهت فک کردم دیدم راس میکی کاش میشد ببوسمت ولی از راه دور نیمیشه واقا من خودم ک دخترم تا حالا ب ارزش ی دختر فک نکرده بودم کاش همه پسرا عین تو بودن

پاسخ دهید
ناشناس

آیا این موارد باید با سرعت انجام داد تا باعث افزایش حجم باسن شوند

پاسخ دهید
پری

سلام‌خسته‌نباشید،من‌مچ‌پاهام‌خوبه‌پره‌،رانم‌هم‌توپره‌ولی‌متاسفانه‌باسنم‌بشدت‌کوچیک‌شل‌‌چندهفته‌دیگه‌عروسیمه‌میخاستم‌ببینم‌چکارکنم‌درعرض‌‌ی‌ماه‌باسنم‌بزرگ‌توپر‌بشه،ازادمین‌عزیزمیخاستم‌بهم‌جواب‌بدین‌لطفا😔

پاسخ دهید
سجاد

در پاسخ به پری

سلام
راه حل سریع ندارد.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ببینم کوچیکه چکار کنم دوست دارم باسن پهن و خوش فرم بزرگی داشته باشم میشه راهنمایی کنین

پاسخ دهید
ناشناس

باسلام وخسته نباشید
من ۱۴سالمه من تقریبا شکم و پهلو دارم ولی متاسفانه پایین تنم لاغرتر از بالا تنم هست چکارکنم تافرم بدنم خوب بشه😢اگه کمکم کنید ممنون میشم

پاسخ دهید
افسانه

اونایی ک میگن کمی لاغر تر شدن
احتمالش هست ک حرکات رو سریعتر از اونچه ک باید بزنید میزنید
اینم بگم که گاهی وقتا طبیعیه یعنی شما عضلوت شلی دارید وقتی ورزش میکنید عضلات ی مقدار سفت تر مشن و جمع میشه شما فکر میکنید لاغر شدین ب ورزشتون ادامه بدین و رژیم پر پروتیین داشته باشین جواب میگیرید حتما نای نگرانی نیست

پاسخ دهید
خااااانم

سلام ممنونم از همه هرکی یه نکته مفید گفته من۲۳ سالمه قدمم ۱۷۶ وزنم ۶۵ کمی گودی کمر دارم و باسنم خوش فرمه و پاهامم تقریبا پره اماااا یکم پهلو دارم خیلی کم نه اینکه مثلا از پایین تا قسمت باسن خوبه عالی کمرمم تقریبا باریکخ اما این وسط یکم پهلو خراب کرده چطور آبش کنم نمیخام باسنم کوچیک بشه درضم برای بزرگ شدن سینه هم راهنماییم کنید
و اینکه من یه زایمان هم داشتم و پهلوهام بخاطر بچه اینجوری شد
چیکار کنم

پاسخ دهید
حوری

من لازمی ندارم ب این کارا خودم باسن پهن و بزرگـدارم

پاسخ دهید
ماهی

بچه ها من اسکات میزنم خیلی راضیم خیلی زیاد باسنم پهن و بزرگ و سفت شده همچنین برجسته هم هست از قبل ک سایز گرفتم کلی پهن تر شده و بزرگ خیلی خوشحالم همیشه ارزوی داشتن یک باسن سفت و پهن رو داشتم با کمک این ورزش ها باسنم قلبی برجسته شده

پاسخ دهید
ریما

سلام من 21 سالمه.آیا میتونم بااین حرکات چربی بغل ران هامو ازبین ببرم

پاسخ دهید
نفس

سلام من تازه این تمریناتوانجام دادم کمی تاثیرداشت باسنم بزرگ ترشده

پاسخ دهید
سودا

سلام دوستان میخواستم بگم تمامی این تمرین ها جواب میده مخصوصا اگر تغذیه ی مناسب با پروتئین و کربوهیدرات و چربی های مفید همراه باشه
من که خودم فیتنس کار هستم واقعا تاثیراتشو دیدم
این تمرینات خیلی خوب هستن و تمرینات دیگه ای هم در کنار این تمرینات انجام بدین خیلی بیشتر جواب میگیرین

پاسخ دهید
hamed

خخ دوستانی که میخوام باسن و ران پاهاشون چاق بشه .. حالا طرف میخواد چه پسر باشه چه دختر فرقی نمی کنه.. .باید ورزش رو مخصوص خانم ها انجام بدن..برید تو کوکل پلی بزنید تو جستجو ورزش ران یا ورزش باسن..اون وقت برنامه عکس ورزش باسن یا ران رو نشون میده اون وقت شما دانلود کنید بر طبق اون برنامه پیش برید.. .من که باسنم خیلی لاغر بود..باسنم بزرگ شده حتی ران پا هم بزرگ شده…یعنی حال کردم….البته من پسرم..خخخخخ..اینم راهنمایی من..

پاسخ دهید
ناشناس

از امروز شروع میکنم ببنیم چی میشه

پاسخ دهید
Mona

این حرکات و کلا هر تمرینی باید مداوم و طولانی باشه تا تاثیر بذاره.حداقل چندین سال.با 2 3 ماه هیچ تاثیری نخواهد داشت

پاسخ دهید
وحید توکلی

فقط اسکات از عقب وجلو هر کدوم ۳×۸

پاسخ دهید
فاتی

من یه هفته اس شروع کردم رونای پام خیلی گرفته “یعنی دارم اشتب میزنم یاطبیعیه”؟روزی۲۸دقیقه تمرین میکنم نتیجع میگیرم یانه؟کدوم حرکت ب نظرتون تاثیربیشتری دارع،وزنه تاثیرداره توتمرینایانه؟

پاسخ دهید
تينا

سلام من ازامروز شروع کردم برام يکم سخته ولی انجام ميدم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من حدود سه سال ونیم ورشارو میکنم اولا جواب میداد ولی الان کوچیکتر شده میشه بگین مشکل از چیه و لطف میکنین کنارش هم تغذیشرو بگین ممنون

پاسخ دهید
حا

سلام من چهار ماه زایمان کردم قبل از بارداری و کلا و ذاتا باسنم بزرگ و خوش فرم بود بدون هیچ تمرینی فقط زیاد می‌رقصیدند که سه سال آخر بخاطره مشغله فرصت برای اونم نداشتم ولی همچنان باسنم عالی بود تو. بارداری میل بزرگ تر شد ولی الان که چهار ماه گذشته از زایمانم باسنم کوچیک کوچیک شده خیلی ناراحتم.. امکان برگشتش هست یعنی

پاسخ دهید
سمااااا

سلام من امروز تازه شرو کردم امیدوارم ک جواب بده ممنون ???

پاسخ دهید
ناشناس

چرا جواب نمیدید

پاسخ دهید

در پاسخ به ناشناس

سلام
امکان پاسخگویی به سوالات شخصی تک تک افراد وجود ندارد. سوالات اگر عمومی باشند پاسخ داده میشوند.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من یه دختر ۱۶ ساله هستم قدم ۱۶۳ و وزنم ۶۳ کیلو هستش نزدیک نامزدیمه سایز سینم ۷۵ میخوام بزرگ تر بشه و باسنم هم کمی بزرگ تر بشه چ ورزشی خوبه من نمیخوام کمر بارکیم از بین بره میخوام یکم زود تر ب نتیجه برسم راهی هست ؟ ?

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.
من تقریبا سه ماه بدنسازی کار کردم و اندام متناسبی داشتم ولی بعد بدنسازی برجستگی باسنم از بین رفت دیگه میترسم ورزش کنم لطفا راهنمایی کنید چطور مثل قبلنام بشم وکسی میدونه چرا اینطور شد؟؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من بعد انجام این ورزش ها باسنم یکمم کوچیکتر شد و برجستگیش از بین رفت چه کنم؟ لطفا جواب بدید

پاسخ دهید
دنیا

قدم بلند میشود
پریودشدم ایا بلند میشه

پاسخ دهید
ماه زیبا

سلام وقت بخیر ممنون بابت تمرینات ساده و تاثیر گذارتون .لطفا تمرینات شکم و پهلو وصاف کردن بازو منظورم کوچک کردنشون هست رو هم بزارید سپاس

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من سه ماه این ورزشا رو انجام دادم یکمم لاغر شد ?

پاسخ دهید
هتل آپارتمان مشهد

مرسی ممنونم بسیار مفید و عالی بود

پاسخ دهید
نغمه

سلام ممنون ازمطالب سایتتون
من 6روزه عمل میکنم به این ورزش هایی که فرمودید اما یکسانت سایز کم کرد باید ادامه بدم؟

پاسخ دهید

در پاسخ به نغمه

سلام
در کنار تمرینات باید تغذیه هم به شکل اصولی داشته باشید.

پاسخ دهید
Sara

لایک داری ایول مردا خودشون کوتاه بینن به ما چه وااا

پاسخ دهید
Sara

تو چه مدت جواب میره این ورزشا؟

پاسخ دهید
نیاز

تا چند وقت بعد از تأثیر باید انجام داد؟؟؟؟

پاسخ دهید
pwrmi

من تازه این متن رو خوندم و می خوام انجام بدم امیدوارم نتیجه بگیرم
فقط چه مدت باید انجام بدم ؟ ادمین ممنون میشم ج بدی

پاسخ دهید
رزمیکارشونم

سلام خسته نباشید میخوام بدونم که من الان دو ساله رزمی پنچاک سیلات کار میکنم میخوام بدونم تا چند مدت باید این حرکات رو انجام بدم تا باسنم فرم بگیره ؟

پاسخ دهید
مينو بيات هستم عزيزان

سلام من دو ماهه مداوم اين ورزشارو و كلا بدنسازي كار ميكنم علاوه بر بزرگ شدن باسنم كمرو شكمم خيلي خوشفرم شده
لازم به ذكر است كه كسي كه واسه بزرگ شدن باسنش ميخواد اين حركاتو بزنه بايد حتما باوزنه لااقل ٨ تا ١٠ كيلويي شروع كنه ٣ ست ١٥ تايي
بعد از يك ماه كه عضلات قوي شدن
تعداد ست رو كمتر كنه و وزن وزنشو بالا تر ببره مثلا
٣ ست ٨ تايي باوزنه ١٥ كيلويي
و هر ماه به اندازه وزنه ها اضافه كنه.
و تردميل و رژيم و ورزش شكم پهلو رو فراموش نكنه

پاسخ دهید
ماریا

من که خیلی دوست دارم باسنم کمی برجسته بشه چون مردا همیشه دنبال باسن با ابعاد بزرگن و این منو خیلی افسرده میکنه امیدوارم نتیجه بگیرم

پاسخ دهید
ناشناس

منم دلم میخواد باسن و ران زیبایی داشته باشم امیدوارم که جواب بده

پاسخ دهید
Nilow

من یه مدته از این تمرین ها تو خونه استفاده میکنم.تغییرات مطلوبی تو بدنم مشاهده کردم.و باعث بالا رفتن حس اعتماد ب نفس و غرور میشه مچکرم?

پاسخ دهید
س

منظرتون از سه بار پانزده شماره چیه ؟؟یعنی این که پانزده ثانیه تو اون حالت باشیم یا منظورتون سه سته پانزده تایی هستش؟؟…لطفا جواب بدید چون جملتون ابهام داره

پاسخ دهید
Hadis

سلام اگ بین هر تمرینی فاصله زیادی بندازیم اشکالی نداره؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
Mari

من میخوام پام پر شه با باسنم??

پاسخ دهید
Mari

سلام من میخوام رونم با باسنم پر بشه چه کنم?؟؟

پاسخ دهید
مینا

سلام . برای بزرگ شدن باسن و دور کمر باید این تمرینات رو سرعتی انجام داد یا قدرتی؟؟ چند ثانیه باید تو اون حالت بمونم.
لطفا جواب بدید. ممنون.

پاسخ دهید
فلو

ببخشید این تمریناتو هر روز انجام بدیم؟ اگه هر روز انجام بدیم چربی سوزی نشه یه موقع بدتر آب شه؟؟؟؟

پاسخ دهید
شیرین

سلام من کلا لاغرم با ورزش چاق میشم ینی? حرکات ورزشی برای حجیم شدن کل بدن بزارین البته مربی باشگاه گفته غذا خوردن بعد ورزش میتونه کمکم کنه وای اگه تائیر بزاره دعاتون میکنم تا اخر عمرممممم

پاسخ دهید

در پاسخ به شیرین

سلام
برای افزایش وزن حتما باید در کنار ورزش کردن، سبک و الگوی تغذیه تون رو اصلاح کنید.

پاسخ دهید
مژگان

سلام من تو سن نوجوانی تکواندو کار میکردم اونموقع باسن پهنی داشتم الان تقریبا ۱۰سالی میشه که دیگه کار نمیکنم باسنم کوچیک شده باید چیکار کنم؟

پاسخ دهید
هانیA

واسه چاق شدن صورت چیکار کنم؟

پاسخ دهید
Eli

با توکل به خدا از امروز شروع میکنیم ببینیم چی میشه?
مرسی هسین✌️?

پاسخ دهید
ناشناس

سلام میخاستم بدونم اگه این تمرینات رو بعد از ورزش های هوازی وبه سرعت انجام بدیم باعث کوچیک شدن اون ناحیه میشه؟لطفأ پاسخ بدین.

پاسخ دهید
بهزاد

سلام واقعا جواب میده راستشوبگین توروخداممنون

پاسخ دهید
-ShQiW-

واقعا ممنون من خیلی لاغرم نمیدونم چطور یخورده چاق شم حتی غذا هم زیاد میخورم اما هیچ تاثیری نداره ۱۶ سالمه اگه راهکاری دارید لطفا زود تر بگین منتظرم ممنون

پاسخ دهید
مریم

سلام من ژنتیکی فرم بدنم مثل ساعت شنیه ولی دوسدارم یکم باسنم بیشترپرلشه پیشنهادی ندارین لطفاکمک کنین

پاسخ دهید
ناشناس

با سلام
میشه لطفا بگید که این ورزشها باید هرروز انجام بشه یا یک در میون؟

پاسخ دهید
فاطمه

سلام من این ورزشا رو انجام دادم واقعا تاثیر داره واقعد خوش فرم میکنه بدن رو،مخصوصا اسکات رو.

پاسخ دهید
لیلی

سلام عزیزان بد برداشت نکنین ها ولی اونایی ک میخوان لاغر شن یکم‌جلو اون شکمتو بگیری لاغر میشی لاغرم‌بشی کمرت باریک بشه خب باسنت میاد بیرون ?? بنظر من این ورزشارو باید واسه رو فرم بودن ن لاغر بشم ن چاغ انجام بدم‌ خیلی ممنون بوس بای

پاسخ دهید
شکوفه

آیا سن بالا موجب افت عضله سازی میشه ،من خیلی ورزش میکنم برای اینکه باسنم برجسته شود ولی زیاد تاثیر نداشته ۵۴ سال سن دارم

پاسخ دهید
đokhte afg

عالی بودن ،
مانا باشید

پاسخ دهید
زهره

من واقعیتش یه ده روز میشه این ورزشارو انجام میدم هم اعتماد به نفسم بالا رفته هم حالم بهتر ه هم فک میکنم شما دختر ا پسرا با غرور آفرینی مواجه خواهید شد و خودتون رو امتحان باارزشی میکنید میبینید آیا من میتونم والا من هم دوست دارم باشم هم میخوام واسه شوهرم عالی باشم پس،زحمت هم می کشم تشکر

پاسخ دهید
زهره

سلام من زهره هستم باور کنید من باور نداشتم اما الان بعد یک هفته مطمئنم علاقه پیدا میکنید مرسی از نکات قابل توجه

پاسخ دهید
miss ed

سلام من الان ۲هفته اس ک هفته اول هر روز ۳ست ۱۵تایی میزدم.از هفته دوم ۶ست۱۵تایی.
میشه بگین نرمالش چن سته?اخه من ۳ست ک میزنم خعلی با ارامش انجام میدم ولی در عرض ۵مین تموم میشه.

پاسخ دهید
miss ed

سلام ممنون از مطالب خوبتون،من واقعا تواین دوهفته تاثیرشو احساس کردم.منتهی تو تمرین اسکات گفتین ک کمر کاملا صاف باشه ولی اونچه ک تو عکس نشون میده کمرش رو ب جلو کشیده شده،ممنون میشم راهنمایی کنین

پاسخ دهید

در پاسخ به miss ed

سلام
منظور از کمر صاف اینه که از سر تا کمر در یک راستا باشند و اینطور نباشه که قوز یا خمیدگی در کمر ایجاد شده باشه.

پاسخ دهید
شیما

چه مدت اینا جواب میده؟ ۲ماه کافیه؟

پاسخ دهید
سمیرا

سلام من باسن،ران و مچ پاهام خیلی لاغرهستن میخوام یکم چاق بشن واقعا این ورزش ها تاثیر دارن ک من انجام بدم؟؟

پاسخ دهید
فرشته

اين حركات خيلي خوبه مخصوصا اسكات با هالتر و لانچ من جواب گرفتم اولش چربي سوزي هست ولي بعدش وارد مرحله حجيم شدن ميره

پاسخ دهید
k

بعدازچندوقت تاثیرشونشون میده لطفا جوابموبدین

پاسخ دهید
فافا

بابابازم به مرام شمارفتم تووبساىتى که چطورى ده کىلوچاق ش?م برگشته مىگه برودکتر اصن توعمرم اىنقدقانع نشده بودم .تر

پاسخ دهید
فافا

عالى بودمطالبتون منکه دوس داشتم وجواب گرفتم ممنون ازوبساىتتون

پاسخ دهید
modiiw_

سلام ممنون ازسایته خوبتون،باسن بزر
ی دارم امامیخام برم بدنسازی،اصلان تاثیری داره بزرگ تروخوش فرم ترش میکنه؟

پاسخ دهید
الهه

اگه این حرکات رو۷ماه کامل انجام بدیم باسنمون چندسایزبزرگ میشه؟

پاسخ دهید
مرلین

الان یه سوال دارم الان مطالبی که در همین پست درج کرده اید مرتبط با بزرگ کردن باسن و ران است اما برید تو گوگل جستوجو کنید کوچیک کردن باسن بازم همین تمرین هارو میاره الان ما کدومشو باورکنیم؟ببخشید قصد توهین ندارم اما این پست هارو کپی کردید یا واقعا خودتون نوشته اید لطفا جواب رو به ایمیلم ارسال کنید یه مطلبی میخام که باعث کوچک تر شدن ران شه

پاسخ دهید

در پاسخ به مرلین

سلام
در عصرعلم از هیچ منبعی کپی نمی‌کنیم و تحت هیچ شرایطی اصول اخلاقی خودمون رو زیر پا نمیگذاریم. اگر جایی نقل قولی باشه حتما به منبع اصلی ارجاع داده خواهد شد و این اصلی است که طی ۱۰ سال فعالیت سایت همیشه رعایت شده و رعایت خواهد شد.
توجه داشته باشید که تمرینات ورزشی از این قبیل، جزو ورزش‌های تناسب اندام هستند. ورزش‌های تناسب اندام به این صورت هستند که افراد چاق رو لاغر می‌کنند و افراد لاغر رو چاق می‌کنند. تفاوت در تعداد و دفعات انجام تمرین است نه خود تمرین. دلیل اینکه شما دچار سردرگمی شدید احتمالا همین موضوعه.
موفق باشید.

پاسخ دهید
محمد حسین رعنایی

لایک✔?????????

پاسخ دهید
الهه

سلام من دقیقاسه ماهه این حرکات روانجام میدم ولی هیچ تاثیری نداشته تاکی ادامه بدم؟
درضمن ازکلیپ تصویری تمام این حرکات استفاده میکنم تااشتباه انجام ندم پس چراتاثیرنذاشته؟

پاسخ دهید

در پاسخ به الهه

سلام
ورزش کردن و تمرینات ورزشی باید منظم و برای مدتی حدود ۶ ماه انجام بشوند. حتی ممکنه که تمرینات برای شما سبک باشند و نیاز به وزنه و یا بیشتر کردن تعداد تکرار هر تمرین وجود داشته باشد.

پاسخ دهید
نفس

سللم منم باسنم ژنتیکی بزرگه ولی بااین تمرینا خیلی خوش فرم شده ممنوننننن

پاسخ دهید
aviss

من تو ژنتیکم فقط بالا تنم چاق میشه چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید که ویکار کنم ممنون

پاسخ دهید
سارا

من در عرض چند روز بعد از انجام این ورزش ها تاثیرش حس کردم. مطمن باشید که حتما جواب می گیرید. نه تنها این بلکه من با ورزش صورت صورتم رو هم تپل و زیباتر کردم. قطعا ورزش برای همه جا خوبه

پاسخ دهید
مینا

سلام
ّبغل ران یا همون بغل باسنو چجوری میشه حجیم کرد یعنی حالت مثل ساعت شنی بهش داد؟

پاسخ دهید
سپیده محمدی

سلام این تمرینات در سایز دور کمر هم تاثر داره؟یعنی اگر این تمرینات و چند ماه انجام دادم نتیجه گرفتم بعد دیگه انجام ندم باعث افزایش سایز دور کمر میشه؟چون تو این ورزشا کمر و پهلو ها ام درگیر میشه و فشار میاد

پاسخ دهید

در پاسخ به سپیده محمدی

سلام
بله دور کمر هم درگیر میشه و طبیعتا باعث تقویت ماهیچه‌های کمر خواهد شد.
دقت داشته باشید که ورزش نکردن ممکنه (و تغذیه‌ی نامناسب در کنار عدم فعالیت) پس از مدتی باعث برگشت فرم قبلی بشه، سعی کنید نه برای اندام ظاهری، بلکه برای سلامت جسمی روزانه ۱۵ دقیقه تمرینات ورزشی رو در سبک زندگی خودتون قرار بدید.
پیروز باشید.

پاسخ دهید
نیلوفر

من ب توصیه هاتون عمل کردم
و الان باسنم بزرگ و خوش فرم شده
ممنونم❤

پاسخ دهید
Masomeh

راه های دیگری وجود نداره.؟ که طول یک یا دوماه باسنمون بزرگ تر بشه؟

پاسخ دهید
محمد

باسلام خدمت مدیریت محترم سایت.
واقعا دستتون درد نکنه با نکات مفید و کاربردی و تاثیر گزارتون متشکرم

پاسخ دهید
باربی

سلام دوستای عزیزم من رشته ام تربیت بدنی ورزش هایی که سایت قرار داده کاملا درست وحرفه ای به شرطی که شماهم درست انجامش‌بدیم برای مثال حتما حالت نشسته رو ۱۵ثانیه نگهدارین وبعد به اهستگی‌بلند شین انجام این حرکات ب صورت اهسته باعث میشه بدن شماحجیم بشه امااگرهمین حرکارت رو سریع انجام بدین باعث لاغری اون قسمت ازبدن میشه من خودم قدم ۱۷۰واندامم عالیه بقول دوستام باربیم?چون همیشه درحال ورزشیم دوستان درسته ورزش کردن اوایلش سخته اماکم کم که عادت کردین هم برای سلامتیتون مفیده وهم اندامتون متناسب میشه حتمابه باشگاه برید موقع ورزش لباس های چسبیدن بپوشین تاتغییرات بدنتون رو ب خوبی متوجه بشین برای باریک شدن کمر وپهلو من حلقه کمر وپیشنهادمیدم وبرای باسن همین ورزش هایی ک سایت گذاشته عالیه من همرو انجام دادم درضمن اینکه شما باید مداومت کنین وبعداورزشو قطع نکنید تاحجیم سازی شما تثبیت بشه حداقل باید شیش تاهفت ماه انجام بدین ک تاثیرش فوق العاده اس وبعدتثبیت کنین موقع ورزش لباس چسبون بپوشین برای خودتون اهنگ بزارین سعی‌کنین اگه اینه دارید خودتون و توش نیگاکنیدواینکه موقع ورزش تمرکز کنین روی اندام هاتون موفق باشیم بوس بوس بای

پاسخ دهید
صبا

من یک ماه انجام دادم کمی نتیجه گرفتم ولی بعدش برگشت…باید مداوم انجام بدم؟

پاسخ دهید

در پاسخ به صبا

سلام
باید چندین ماه انجام بدید تا ماهیچه سازی انجام شود و به ثبات برسد.

پاسخ دهید
بهار

بسیار عالی ممنون

پاسخ دهید
ناشناس

من زیاد کمر باریک و خوش اندام نبودم اما با اینجر تمرینا کمر باریک تر به نظر میام نه که کمرم باریک شده باشه اما با تقویت ماهیچه های باسنم بدنمو خوشفرم تر کردم من که پیشنهاد میکنم این تمرینارو مداوم انجام بدید من دو سال تمام این ورزش رو دارم ادامه میدم و نتیجه گرفتم

پاسخ دهید
nafas

مطلب جالبی بود مرسی

پاسخ دهید
حسین

این کار تا چه مدتی تاثیر میذاره

پاسخ دهید
پری

عالی بود مممممممممممممممممممممممممممممنونم ونظر صبا خانومم درسته

پاسخ دهید
Niloufar

کسی ازاین تمرینا نتیجه هم گرفته؟؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

اینا که نظر میدن همه دخترن که!!
خخخ
متن خوبی بود ممنون

پاسخ دهید
الهام

لطف کنین بگین این ورزشا توو چه مدت تاثیر خودشو نشون میده آیا یک ماه زمان کافی هست؟

پاسخ دهید
ایدا

خداکنه جواب بده

پاسخ دهید
Mohammad reza

البته لايف استايل خيلي خيلي ميتونه مؤثر باشه،من بخاطر شغل كه دارم مجبورم نشسته باشم و همين باعث شده باسن ام كوچك بشه كه اميدوارم با تمرينهايي كه امروز ياد گرفتم دوباره به حالت أوليه برگردم،
باز هم ممنون بخاطر مطالب زيبا و خوبي كه بيان كردين

پاسخ دهید
ندا

واقعا این ورزش ها جواب میده

پاسخ دهید
شيده

چه مدت طول ميكشه تا تأثير بداره ؟!

پاسخ دهید
روژین

خیلی ممنونم بابت تمیریناتون قبلا این تمیرینارو انجام دادم واقعا تاثیر داشته ممنونم

پاسخ دهید
فردین

جریان چیه خانوما این یک امر اساسی تلقی میشه و دغدغه ی خیلی از مردمه که خوش استیل باشن و این هیچ ربطی به اختلافات خانوادگی و طلاق و این صبحتانداره…لطفا بدون تفکر حرفی زده نشه..
باتشکر

پاسخ دهید
ملیکا

ممنونم متن جالبی بود

پاسخ دهید
زهرا

خيلي ممنونم بابت توضيحات ساده و خوبتون. موفق باشيد.

پاسخ دهید
fj

خدا کنه راس باشه این ورزش ها

پاسخ دهید
یلدا

سلام مطالب جالبی بود

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.میخواستم بدونم,تمرینات بدنسازی مربوط به پاین تنه که باعث عضلانی شدن ران و باسن میشه,آیا باعث بزرگ شدن ران و باسن میشه؟!آخه من بالا تنم لاغره ولی پایین تنم چاقه و میخوام لاغرش کنم ولی میترسم حرکات بدنسازی برای پایین تنه بیشتر بزرگش کنه…آیا حرکات بدنسازی مربوط به پایین تنه باعث لاغری پایین تنه میشه یا بزرگ ترش میکنه؟؟؟ممنون

پاسخ دهید

در پاسخ به ناشناس

سلام
باید با مربی باتجربه مشورت کنید. اصولا تمرینات زیاد تفاوتی باهم نمیکنند (مگر در شرایط خاص)، این تعداد و نحوه‌ی انجام (قدرتی یا سرعتی) اون‌هاست که باعث کاهش سایز یا افزایش سایز میشه.

پاسخ دهید
کوثر

عزیزم خیل خوب چرا جوش میرنی!تو برو ورزش کن باسنت کپل شه اونا زشت بمونن دیگه دعوا نداره .

پاسخ دهید
صبا

سلام در جواب تعدادی که گفتن به فکر بزرگ کردن باسن نباشن خانوما : بزرگ کردن باسن فقط برای جذابیت نیست که خوب وقتی بالا تنه یا پایین تنه مناسب نباشه لباس ها واقعا بد وایمیسته. بعدشم طلاق چه ربطی به این موضوع داره ؟؟؟؟ تو از جایی دیگه …. میسوزه چرا به این گیر میدی؟؟ مغز مرد جماعت بزرگه برای هفت پشتمون بسه … لطفا قبل از نظر دادن یکم فکر کنید…ادمین ثبت کن پلیییییز

پاسخ دهید
حنانه

واقعا مسخره کردین تو همه ی سایتا سرچ کنید میبینید همین ورزشارو واسه کوچیک کردن باسن و ران هم گذاشتن والله نمیدونیم کدومش و باور کنیم

پاسخ دهید
ناشناس

چاق شدن به روجیه ام بستگی داره همش از تغذیه و ورزش کردن نیست به دکتر مراجعه کنید

پاسخ دهید
ازی

سلام من خانومی ۵۰ کیلو هستم بدن غیر عادی دارم پاهام از باسنم بزرگتره و هرچی میخورم شکم میره چیکار کنم بدن اندامی داشته باشم؟

پاسخ دهید
ناشناس

قدر سلامتی تون رو بدونید . باسن خیلی لاغر برای نشستن حتی ۵ دقیقه هم بسیار سخت هست …
زیاد نشینید . بد نشینید . حداقل هفته ای یک بار ورزش ( فوتبال بسکتبال و … ) کنید .

پاسخ دهید
علی

من هر کار میکنم باسنم بزرگ نمیشه تو شلوار بد فرمه باید چیکار کنممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
سما

من چیکار کنم که با ۲۳ سال سن هنوز ۳۹ کیلو ام؟?? خب تو این چند ساله قطعا تلاش زیادی کردم ولی موفق نشدم، یکی یک یا چند راهکار درست و حسابی بده من چاق شم
مردم از بس مردم بهم گفتن لاغری!!
مخصوصا پاهامم خیلی لاغره

پاسخ دهید
الهه

اخه ورزش کردن چه ربطی به حجب وحیاداره ؟
من خودم ی دختر محجبم ولی عاشق ورزش کردن و اندام خوبم 🙂

پاسخ دهید
مهدی

سلام
به جایه فکر کردن به باسنتون که بعد مدتی هیچ اهمیتی برا مردا نداره فکر معرفت حجب و حیا باشید جوری باشید که مردا بتونن بتون اعتماد کنن.
فقط […] نیس که

پاسخ دهید
پيده

سلام
اگربدون برنامه تمرين كنيدهيچ نتيجه اى نمگيرين
چون من امتحان كردم

پاسخ دهید
دکوراسیون داخلی 

سلام مرسی از سایت خوبتون و تمرینایی که میذارید واقعا عالی هستش من خودم خیلی نتیجه گرفتم ممنون

پاسخ دهید
پویا

واقعا سوالات دخترا رو دیم خیلی تاسف خوردم … اینکه یه دختر دلش میخواهد به خودش برسه و از هیکل خوبی برخوردار باشه بد نیست چون واسه دختر جذابیت میاره و دختر ها هم عاشق جذابیت هستن و دوست دارن همه بهشون توجه بکنن … و اینم درسته که پسر ها رو قسمت های باسن و سینه خیلی حساس هستن و دوست دارن که همسرشون از باسن و سینه خوبی برخوردار باشه … ولی باور کنید خیلی چیز های مهم تری از سینه و باسن تو زندگی وجود داره … اینا همش تو یه سنی برای پسر و دختر اهمیت داره از یه جایی به بعد عطش انسان میخوابه و براش هم عادی میشه هم بی اهمیت … من خودم ۴ سال پیش میخواستم با یه دختری ازدواج بکنم ، به خاطر شرایط مالی بدی که داشتم مادر دختره خیلی سنگ جلوی پامون انداخت و هر کاری تونست کرد تا ما با هم ازدواج نکنیم … ولی الان خدا رو شکر خیلی خیلی وضع مالیم خوب شده طوری که میتونم خانواده دختره با کل فکوفامیلاشون رو بخرم … ولی دیگه نمیتونم با اون دختر ازدواج کنم ، میدونید چرا ؟ چون دیگه دختری که ۴ سال پیش بود الان نیست ، تغییر کرده … هر وقت بهش فکر میکنم واقعا دلم میشکنه و غصه میخورم … چون خیلی دختر خوبی بود ، واقعا حیف شد … همه اینا رو گفتم به خاطر این بود که قدر خودتون رو بدونید … اینو بدونید مهم ترین چیز واسه یه پسر اعتماد ، آرامش ، حس خوب دوست داشتن … حجب حیا … با وفا بودن … چون تو یه زندگی اگه اینا نباشن هفته دوم میشه طلاق … به خدا من خیلی از این دخترا رو تو خیابون میبینم واقعا دلم میشکنه … بیشتر دختر های ما خوشگل ، چشم و ابروی ناز و هیکل خوبی دارن و بدن سفیدی دارن و چهره معصوم ، ناز و دوست داشتنی دارن … ولی حیف که کارشون شده هر روز یه جور تیپ بزنن و همه جاشون رو بیرون بریزن و سیگار و قلیون ، مشروب … ادب احترامم که اصلا سرشون نمیشه … واقعا حیف … پسرای جامعمونم دست کمی از دخترا ندارن بلکه خیلی عوضی تر هستن چون من هم جنس ودمو بهتر از شما ها میشناسم … ولی دلم واسه دخترا میسوزه که خودشون رو ارزو میفروشن … منظورم تن فروشی نیست ها … همین که با هر پسری که از راه میرسه رفیق میشی و رل میزنی و اون قلبتو هر روز شکسته تر میکنی آدم ناراحت میشه … قلب یه دختر خیلی ارزش مند که بخواهد با آدم لاشی که تو خیابون هستن تبدیل به سنگ بشه و یه نسل نابود بشه … چون این دخترا قراره مادر بشن …. قرار بچه تربیت کنن … قرار یه نسل رو بسازن …. من نه نماز میخونم نه مسجد میرم … نه اهل این چیزام ولی خدا رو قبول دارم و به یه سری چیز ها پایبندم … من الان سن ازدواجم هست … ولی انقدر جامعه خراب شده و انقدر بی اعتمادی هست و خیانت و آمار طلاق اصلا جرات به این نمیکنم که به ازدواج حتی فکر کنم … زیاد حرف زدم … همه اینا واسه این بود که بگم … دختر خانم تو خیلی ارزشمندی … قدر خودتو بیشتر بدون

پاسخ دهید
بررسی سئو سایت

برای مردان فرق می کند؟

پاسخ دهید
نازی

سلام. من ۱۷سالمه اندام خوبی دارم قدم ۱۷۰وزنم۶۰ فقط کمی پهلو دارم خاهش میکنم بگید باید چ ورزشی کنم تا پهلو هام از بین بره.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام خسته نباشید میشه ی مکمل معرفی کنید که درکنار این تمرینا بخورم تا بهتر به نتیجه برسم؟

پاسخ دهید
زهرا

سلام اولین باره ک وارد سایتتون میشم ۱۸سالمه قدم ۱۶۵وزنمم ۵۷هستش بالتنم پره ولی اصلا از پایین تنم راضی نیستم خواهش میکنم بگید چیکار باید بکنم ب نتیجه ایده ال برسم اصلا میشه یانه لطفا پاسخ بدید ممنون

پاسخ دهید
آتنا

سلام دوستان سیب زمینی اب پز و تخم مرغ رو امتحان کنین واقعا محشره امتحان شدست.من ۱۸سالمه و بخاطره لاغری هیکلم بهم ریخت هم بالاتنه هم پایین تنه الان واقعا افسرده شدم بدجور…

پاسخ دهید
ناشناس

خیلی ببخشید ولی من جای شما دخترا بودم به جای بزرگ کردن باسن ،یکم مغزم بزرگ میکردم که موقع ازدواج با جوون مردم یک سال نگذشته کارم به طلاق و خیلی از کارای دیگه نکشه.افتااد.

پاسخ دهید
ناشناس

نشستن روی زمین با باسن لاغر دردناک است و من الان باید روی مبل بشینم قدر اندام متناسب را بدانید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من قبلاباسن برجسته وخیلی خوش فرمی داشتم اماحالا۶کیلووزن کم کرم وشدم۵۶کیلوهمش ازرون وباسن کم کردم پیشنهادتون چیه ک زئدنتیجه بگیرم

پاسخ دهید
ناشناس

والا با این نظرات بعضی ها ک میگن باید ارثی باشه خودتونو اذیت نکنین،آدم تمیرناتو انجام نداده بیخیال میشه

پاسخ دهید
ناشناس

والا با این نظرات بعضی ها ک میگن باید ارثی باشه خودتونو اذیت نکنین،آدم تمیرناتو انجام نداده بیخیال میشه

پاسخ دهید
donya

سلام ببخشید این حرکات چن ماهه تاثیر میذاره من لاغرم میخام باسن بیارم حداقل ۱ماهه میخام باسنم بزرگ شه.چون میخام ازدواج کنم.اگه هرروزبیشتراز۱۵بارانجام بدم هرکدومو بنظرتون خوبه؟؟یهو لاغر نشم؟؟خاهشا ی راه درست بگین ک این حرکات باسنمو بزرگ کنه…

پاسخ دهید
مژگان

سلام . من ۱۹ سالمه و ۴۴ کیلو وزنم قد ۱۶۵. اصلا از اندامم راضی نیستم . پاهام خیلی لاغره و باسن هم ندارم بغل باسنم خالیه ینی یه گودی داره کلا اندام لاغری دارم واقعا نمیدونم چیکار کنم سینه هام اندازش خوبه اما افتادگی داره خواهش میکنم راهنماییم کنین ممنون میشم اگه بگین رژینم غذایی چی باید باشه . ممنون

پاسخ دهید
مریم

سلام،من ۱۶۵ قد و ۵۳ وزنمه باسینم خوبه اما دوس دارم پهن تر شه چون از پهنای شونه هام کمتره، چیکار کنم، واقعا خسته شدم از بس بهش فک کردم

پاسخ دهید
سوده

سلام من ران های پاهام خیلی شلن
می خواستم یه خورده عضلانی بشه
کمکم کنید??

پاسخ دهید
دریا

سلام خانمی هستم با قد ۱۶۳و وزن ۶۳ کیلو .از هیکلم راضی ام ولی اگر ورزشی بدین که باسن رو برجسته تر وپهن تر کنه ممنون میشم اخه خیلی باسنم تخنه فقط از این ناحیه از هیکلم اذیتم

پاسخ دهید
ناشناس

ببین خانما و اقایون باسن بزرگ و رون چاق همش ارثیه باور کنین اگ زمینشو نداشته باشین امکان نداره با هزار تا ورزش و رژیم چاق بشین برین عکسای بچگیتونو نگا کنین اگ رون و باسنتون تپل باشه اما الان لاغره میشه درستش کرد اما غیر این نه.همش به ژنتیک برمیگرده.خود من باسن و رونام ن چاقن ن لاغر هر کاریم میکنم فرقی نمیکنن.پس بیخودی خودتون رو اذیت نکنین

پاسخ دهید
Ahmaf

سلام
من ۹ ماهه که برنامم اینطوره
رؤز اول
پرس سینه بادمبل ١٢*٣
پرس بالاسینه بادمبل١٠*٣
پرؤانه١٢*٣
پرس زیرسینه بادمبل١٠*٣
رؤزدوم
فیله١٢*٣
اسکات١٠*۴
برس با١٢*٣
پشت ران١٠*٣
لیفت پشت ران ١٠*٣
فقط همین باسنم خیلی خوب شده باسینه ام
ؤراضیم ایا خوبه برنامم
برا استرحت هرعضله۴٨ساعت خوبه اینطور
ممنون ازسایت خوبتون

پاسخ دهید
Mari

سلام
من ۲۲سالمه قدم ۱۶۰و وزنم۵۳
حالا برای فرم دهی ب باسنم میخوام این تمرینات رو انجام بدم اما مشکلی ک دارم اینه ک گودی کمر دارم و زیر اون دو تمرین اول نوشتین ک برای گودی کمر ممنوعه من چیکار کنم و چ حرکتی رو جایگزین کنم
چون شنیدم فقط د فقط این دو روش اول و دوم خیلی خوب و سریع جواب میده

پاسخ دهید
ناشناس

ﺳﻠﺎﻡ ﻣﻦ ﻣﻴﺨﻮﺍﺳﺘﻢ ﺑﺒﻴﻨﻢ ﻭﺭﺯﺷﻲ ﻫﺴﺖ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﻮﺩﻱ ﺑﻐﻞ ﺑﺎﺳن ﻭﻗﺘﻲ ﺷﻠﻮﺍﺭ ﻣﻴﺒﻮﺷﻢ ﺑﻐﻞ ﺑﺎﺳﻨﻢ ﺧﺎﻟﻲ ﻣﻴﻤﻮﻧﻪ ﻟﻂﻔﺎ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﻳﻢ كنيد

پاسخ دهید

در پاسخ به ناشناس

سلام
تمرینات ذکر شده در این مقاله برای این مساله مفید هستند.

پاسخ دهید
ناهید

چهارمین تمرینی رو ک برای بزرگ کردن باسن گذاشتید توو سایتای دیگه جهت لاغر کردن باسن گذاشتن. بالاخره تمرین چهارمی حجم میده یا لاغر میکنه؟؟؟!!!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناهید

سلام
تمرینات فیتنس، تقویت کننده ی عضلات هستند و باعث ایجاد تناسب اندام میشوند. در نتیجه هم برای بزرگ شدن و هم کوچک شدن مورد استفاده قرار میگیرند.

پاسخ دهید
سارا

سلام خسته نباشید .دختری بیست ساله هستم قدم ۱۶۵ وزنم ۵۳ دور باسنم۹۰ هست و دور شونه هام ۱۰۰!!!! رزمی کار میکنم ولی خیلی از کوچیکی باسن و لاغری پاهام و بزرگی بالا تنم ناراحتم .یک مدت توی خونه تمرینات مربوط به باسن رو انجام دادم .روزای زوج باشگاه تمرین رزمی و روزای فرد تو خونه تمرین حرکتایی پا ،تقریبا دوماه باسنم فقط ماهیچه ای شد و فرم گرفت و هیچ تغییری تو ساایزش ندیدم!! علت چی بوده؟ ایا اگه با دستگاه کار کنم میتونم پاهام و باسنم رو چاق تر کنم؟؟ ممنون منتظر پاسختون هستم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سارا

سلام
مساله ی مهمی که در کنار ورزش کردن و انجام تمرینات وجود دارد، تغذیه است. تمرینات ورزشی کارشان فرم دادن به ماهیچه هاست ولی برای تغییر سایز باید تغذیه مناسبی هم داشته باشید.

پاسخ دهید
nazanin

سلام باانجام این حرکات چه موقعه ای منظورم درچه مدتی به اندام دلخواهمون میرسیم؟

پاسخ دهید
سحر

سلام نزدیک ۲ماهه ورزشاروانجام میدم ولی هنوزنتیجه ای نگرفتم دلیلش چیه؟

پاسخ دهید
ناشناس

این حرکات باعث بزرگ شدن باسن نمیشه؟؟؟

پاسخ دهید
سجاد

عالی بودن مرسی از سایت خوبتون

پاسخ دهید
باران

سلام ،طی چندماه به اندام ایده ال میرسیم؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.من حدود سه ماهه دارم مرتب تمریناتو انجام میدم و بعد از هر تمرینم یه قرص زینک و امگا۳ و اکثرا دولیوان شیر درطول روز میخورم .ولی هیچ تغییری نکردم تازه حس میکنم پاهام ضعیف ترم شده.بنظرتون ایراد کار کجا بوده؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
مصرف مواد غذایی غنی از کربوهیدرات یک ساعت قبل از انجام تمرینات و بلافاصله پس از تمرین به افزایش وزن و توده عضلانی کمک میکند. سعی کنید از مواد خوراکی طبیعی مثل سیب زمینی آب پز، تخم مرغ، ماکارونی، فرنی و … بجای قرص استفاده کنید.
برای مشاهده تغییرات نیز یک دفترچه داشته باشید و دور ران پاها را به صورت هفتگی اندازه گیری و ثبت کنید تا معیار مناسبی برای سنجش تغییرات داشته باشید.

پاسخ دهید
مهدی هستم

ممنون از راهنمایی شما آیا این روشها برای بزرگ کردن وخوش فرم کردن ران وباسن برای آقایان وخانمها فرق میکند؟ متشکرم.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام میشه ورزشی برای بزرگ کردن سینه هم بگید ممنون

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به ناشناس

در جواب خانومی که گفتن برای بزرگ شدن سینه میخواستم بگم اول روی یک سطح صاف دراز بکشید سپس با کف دست راست روی سینه راست و با کف دست چپ روی سینه چپ انهارا ماساژ دهید و۱۵ دقیقه بمالید سینه هاتون خوش ترکیب و بزرگ میشه

پاسخ دهید
نگین

سلام من ورزشکارم بوکس کار میکنم اندامم عالیه و ورزشهای شما هم مناسب من که هرروز انجام دادم نتیجمم گرفتم ممنونم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام واقعا ازسایتتون ممنونم مطالب خیلی مفیدی دارین خسته نباشینツ

پاسخ دهید
ناشناس

سلام ببخشیین از داشتن الت کوچیک رنج میبرم خواهشا راهنمایی فرمایید تا به نرمال بودن برسد

پاسخ دهید
خ

مرسی ازسایتتون

پاسخ دهید
ناشناس

سلام مرسی بابت مطالب خوبتون و میشه ورزش برا کوچک کردن سینه هم بدین ممنون میشم واقعا

پاسخ دهید
سلماز

سلام ببخشید روزی چندساعت کار کنیم که نتیجه دلخواه رو بگیریم

پاسخ دهید
fatikomando

مرسی از سایت خوبتون امیدوارم نتیجه بگیرم

پاسخ دهید
ناشناس

واقعا جالبه

پاسخ دهید
...

سلام من 15 سالمه و باسن خوبی دارم و ورزشکارم و ماهیچه های سفتی دارم به نظرتون بزرگ شدن ران پام به دلیل رقص و ورزش هایی هست که تا الان رفتم(زومبا،هیپ هاپ ،عربی،ترکی،اروبیک) از هیکلم راضی هستم ولی میخوام کمی رون های پام رو لاغر تر کنم.

پاسخ دهید
دانیال از شهر بهار نارنج ساری

سلام
ممنون بابت سایتتون و ممنون از شما که اینقدر با حوصله جواب مارو میدین.
خواهش دارم که تمرینات جدیدی بزارین ک بیشتر باسن رو درگیر کنه و اثرش روی باسن بیشتر باشه.
خواهشا اگه امکانش هست, این لطفو بکنین
بازم مرسی

پاسخ دهید
komiser

سلام
ورزشاتون عالیه.اگه میشه برا بزرگ شدن سینه و آب کردن پهلو راهکار ارائه بدید.مچکر

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.من نسبت به سنم یه خورده چاقم.چاقیم جوریه که پهلوزدنم باعث شده که برجستگی باسنم اصلابه چشم نیادودوست دارم باسنم خیلی بزرگ شه من این ورزشاروانجام میدم ولی دوست دارم یه راهکاراساسی بزارین باتشکر

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به ناشناس

پیاده روی خیلی کمک میکنه مدتش رو بیشتر کن زودتر جواب میگیری

پاسخ دهید
فهیم

سلام من از نظر باسن مشکلی ندارم ولی لز جلو که به اینه نگاه میکنم دوطرف پهلوم صافن وبرامدگی ندارن و نمیتولنم لباس های تنگ بپوشم چون خیلی صافه ومیخوام وقتی از جلو به اینه نگاه کنم این طوری دیده شوم( ) لطفا راهنمااااییی کنید ممنون

پاسخ دهید
فاطمه

مرسي از سايتتون، ميخواستم بپرسم اين تمرينات هر روز بايد انجام بشه؟ نتيجه عکس نميده؟ چه مدت زمان ميبره نتيجه بگيريم؟

پاسخ دهید
دنیا

سلام وقت بخیر
میشه لطفا بگید برای حجیم شدن ساق پا چه باید کرد؟
کدوم ورزش ها و چند روز در هفته میتونه موثر واقع بشه؟
میخوام ساق پام چاق شه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به دنیا

سلام
برای عضلات ساق پا تمرینات جداگانه ای وجود دارند که باید انجام بدید.
در فرصت مناسب در سایت منتشر خواهم کرد.

پاسخ دهید
لاریسا

من باسنم خیلی تخته این روشهارو هم انجام مبدم اما تاثیر نداره

پاسخ دهید
الهام

سلام من این ورزش های شما را برای کوچیک کردن ران هم دیدیم حالا موندم انجام بدم یا نه چون میترسم باسن وران هام از اینم کوچیکتر شه خواهش میکنم کمکم کنید ایا شما مطمنید که این ورزش های برای بزرگ کردن باسن است ممنون میشم جواب بدید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به الهام

سلام
ورزش کردن باعث تناسب اندام میشود. اندام چاق را لاغر میکند و اندام لاغر را با تقویت عضله پرتر میکند. نوع تغذیه در کنار ورزش حائز اهمیت است.

پاسخ دهید
مریم

سلام.استفاده کردن از وزنه باعث میشه که زودتر به نتیجه برسیم؟
حدودا چه مدت زمان لازمه که تغییرات رو در انداممون مشاهده کنیم؟

پاسخ دهید
سما

آیا نشستن زیاد تو صاف شدن باسن تأثیر داره؟؟

پاسخ دهید
مهسان

خداکنه تاثیر داشته باشه. چون من واقعا اذیت میشم

پاسخ دهید
دانیالم از ساری

سلام
وقتتون بخیر،خسته نباشین
من حرکاتو حدودا دو ماهه ک دارم انجام میدم و تاثیراتش روی ران پاهام عالی بوده و کاملا قابل مشاهدست اما روی باسنم تاثیری نداشت و رضایت بخش نبود.
میشه لطفا حرکت بیشتری از باسن بگین تا به نتیجه دلخواه برسم؟
خواهش میکنم جواب بدین.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به دانیالم از ساری

سلام
اثر گذاری روی ماهیچه های باسن به زمان بیشتری نیاز دازند، تمرینات تکمیلی به زودی در سایت منتشر خواهد شد.

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به عصرعلم

امیدوارم تهش به نتیجه دلخواه برسم و نه تنها من, کل بچه های سایت, خوشحال و موفق بشیم.

پاسخ دهید
ندا

ممنونم ازسایتتون

پاسخ دهید
مونا

تمرین اسکات برای بزرگ کردن باستن و ران خیلی خوبه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من کنار ران پام توخالیه باید چیکار کنم؟؟لطفا کمکم کنین؟؟؟

پاسخ دهید
melika

یعنی واقعا نتیجه میده ???

پاسخ دهید
ناشناس

سلام…..آيا براي انجام اين تمرينات نياز به گرم كردن بدن وجود دارد؟؟؟؟ .و اگر باشد چند دقيقه نياز هست گرم كنيم؟؟؟؟

پاسخ دهید
M/R

با تشکر از راهنمایتون.

پاسخ دهید
مینا

من گودی کمر دارم ولی این حرکات اسکوات بیشترین تاثیر رو رو باسن داره در حال که احساس میکنم اسکوات با کمک دیوار اصلا رو گودی کمر اثر نمیزاره به نظرتون اصلا این حرکات رو انجام ندم؟اگه انجام ندم چه حرکاتی رو جایگزین کنم؟و چه تغذیه ای برا باسن خوبه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مینا

سلام
دلیل اینکه گفته میشه اسکات برای گودی کمر مناسب نیست، احتمال بالای اشتباه انجام دادن این تمرینه، ولی در حالت طبیعی و اگر درست انجام بشه ضرری نخواهد داشت. در صورتی که با انجام دادن اسکات در ناحیه ی پایینی کمر احساس درد کردید، تمرین را متوقف کنید.

پاسخ دهید
رعند

در پاسخ به مینا

سلام ممنون ازمطالبتون .من این حرکات رو انجام دادم تاثیر خیلی خوبی هم داشت ولی من پای راستم پلاتین دارم که نمیتونم خیلی ازش کار بکشم به خاطر همین عضله باسن سمت راستم خیلی موازی نیست با طرف چپم. لطفا راهنمایی کنید .ممنون

پاسخ دهید
زهرابلا

مگه میشه مگه داریم تاثیرداره واقعا؟والا بلا خسته شدیم

پاسخ دهید
مریم

سلام مرسی از زحماتتون خیلی عالیه

پاسخ دهید
اسماعیل

سلام به همه دوستان گرامی من باسنم خیلی صاف صافه بنظر شما چی کار کنم چند روزه جواب میده؟

پاسخ دهید
م.س

مواد غذایی کدومشون بهتره تا ران و باسن چاق بشه!

پاسخ دهید
دانی

سلام
خسته نباشین…
تو صحبت های قبل گفته شد که تا شش ماه اثر بخشی کاملا قابل مشاهده میشه و نتایجو میشه دید. اگه به بخاطر مشغله کاری و یا هرچیزی اگر بعد شش ماه نشه دیگه به تمرینات ادامه بدیم،بدنمون ب حالت اول برمیگرده و مثل قبل میشیم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به دانی

سلام
تمرینات فیتنس معمولا ماندگاری بالایی دارند و بدن فرمی که بدست می آورد را به راحتی از دست نمیدهد.

پاسخ دهید
پريسا

سلام لطفا بابت افزايش قد هرچي ميتونه كمك كنه بگيد من 25 سالمه قدم 1.58 خواهش ميكنم

پاسخ دهید
مهسا

سلام
من باسنم خیلی برجستس از این لحاظ مشکلی ندارم ولی از پشت سر که نگاه کنی اطراف باسنم صاف هست [ ] میخوام حالت داشته باشه اینجوری ( )
لطفا بگین چه ورزشی مفیده.

پاسخ دهید
رحمان

در پاسخ به مهسا

سلام حرکت پا پهن و بشین پاشو پا باز به بغل

پاسخ دهید
Mansoore Amiri

سلام واقعا عالی بود من حدود بیست روزه ک دوتا حرکتشو ینی اسکوات بادیوار و اسکوات بدون وزنه رو انجام میدمو واقعا راضیمو جواب گرفتم.حرکاتشو تو سه تا ست و هر ست بیست تایی میرم وتقریبا هرروز انجام میدم.تازه تغیخیراتم محسوس بوده و بقیه هم نظرشون خوبی دارهاینه ک اندامم تغییر کرده.البته. حواسم ب تغذیه ام هم هست چون خیلی تأثیر داره بعد از هربار ورزش ی دوشکلات میخورم.نشاسته و سیب زمینی هم تأثیر

پاسخ دهید
honey

سلام.میخاسم بدونم نشستن زیاد باید میشه باسن صاف شه؟؟لطفا جواب بدید

پاسخ دهید
yasna

چند نفر دیدم استفاده کردن نتیجه گرفتن نظر شما چیه
با تشکر

پاسخ دهید
yasna

برای بزرگ شدن باسن روغن خراطین هم جواب میده

پاسخ دهید
فاطمه

سلام ممنون بابت مطالب.میخاستم بدونم حرکت لانژ بهتره یا squat؟؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فاطمه

سلام
تمرینات تکمیل کننده ی همدیگر هستند و بهتر است در کنار هم انجام شوند تا نتیجه ی بهتری حاصل شود.

پاسخ دهید
Sareh

سلام
من با حرکت اول و دوم،که.هر.بار 15 ثانیه تو اون حالت بودم،تو قسمت ران پا خیلی درد احساس کردم،این طبیعیه!؟ اگر تکرار کنم این درد از.بین میره!؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به Sareh

سلام
درد ماهیچه طبیعی است ولی اگر مفاصل شما درد گرفتند تمرینات را متوقف کنید.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام دوسا ل مهره کمربخاطر شکستگی عمل کردم میتوان. ازین ورزش راانجام دهم. باتشکر

پاسخ دهید
نازی

سلام من اصلا باسن ندارم بطوری که از پایین گردنم تا اخر باسنم به صورت صاف اومده چیکار کنم. خسته شدم از لباس زیر پرتز دار کمکم کنید لطفا

پاسخ دهید
دانیال

سلام. سایتتون و مطالبتون فوق العادست.
یه دنیا ممنون. من حرکاتو حدودا یک ماهه دارم انجام میدم,احساس میکنم داره بدنم تغییر میکنه.
۱-فقط توی حرکت دوم, اسکات با کمک دیوار,کل پشتمون باید ب دیوار بچسبه یا فقط قسمت پشته باسن؟؟
۲-تعداد ست ها رو,چطوری ببرم بالا؟
(من الان دارم ۳ ست ۱۵ تایی میزنم.)
توروخداااا ج بدین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به دانیال

سلام
1- کل پشت (از گردن تا باسن) باید صاف باشند و به دیوار چسبیده باشند.
2- بهتر است تغییری در ستها و تعداد ایجاد نشود، برای سنگینتر کردن تمرینات از وزنه یا کشهای مخصوص ورزشی استفاده کنید. (در صورت استفاده از وزنه یا کش، هر ست بین 8 تا 12 بار تکرار کافی است).

پاسخ دهید
***

سلام
با تشکر از سایت خوب و مطالب مفیدتون
من 16 ساله هستم موقع انجام دو حرکت اول دچار درد زانو میشم
آیا این موضوع طبیعیه یا روش انجام من اشتباه ست؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ***

سلام
در صورت وجود درد در مفصل از انجام تمرینات خودداری کنید و به مربی ورزشی مراجعه کنید.

پاسخ دهید
ناشناس

عالی بود،ممنون

پاسخ دهید
ناشناس

تا اثر کنه کلی طول میکشه . راحت 3 ماه باید صبر کنی تا جواب بگیری. حوصله میخاد خیییییییلی

پاسخ دهید
ناشناس

من میخوام باسن برجسته ایی داشته باشم ولی رانم کوچیک بشه چون از باسنم بزرگ تره

پاسخ دهید
سیما..

اثر کنه صلوااات

پاسخ دهید
عاطفه

سلام من 17سالمه میخوام باسن وران های پر وگنده ای داشته باشم باید چیکار کنم،لطفا جواب بدین

پاسخ دهید
mr kai

در پاسخ به عاطفه

سلام برای این ک هر چ زودتر ب این هدف برسید باید ازتمرین پا دردونوبت درطول هفته استفاده کنید حرکات اسکوات ولانگزفراموش نکنید.
باتشکر

پاسخ دهید
زهرا

کدام ورزشها به بزرگ شدن باسن کمک میکند روزی چند بار چند حرکت?

پاسخ دهید
ناشناس

سلام‌ خسته نباشید خواستم بپرسم که این ۴تمرین رو باید پشت سرهم انجام بدیم یا فاصله بینشوون باشه یا فقط یکیشو انجام بدیم واینکه هرکدوم مدت زمانش یه رب باشه باشه یا همش ؟ متشکرم

پاسخ دهید
مهسا

عالیه واقعا ازتون ممنون ومتشکرم

پاسخ دهید
النا

بله این تمرینات واقعا عالیه.من خودم مربی بدنسازیم.با انجام دادن این حرکات البته اگه درست انجام بدید حتما جواب میگیرید

پاسخ دهید
افسانه

در پاسخ به النا

سلام
من دارای اندامی سیبی هستم. و واسه لباس مجلسی خعلی بد هیکلم.
باشگاه بدنسازی میرفتم. تا موقعی که باشگاه میرفتم رانم عضله ای شده بود و امیدوار بودم. اما فرصت نشد ادامه بدم و باز عضله ها به حالت اولیه برگشت!
ضمنا مربی بدنسازی رژیم غذایی درستی نداد و همیشه 4 ساعت توی باشگاه بودم که خستم کرد و ادامه ندادم.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام خوبی بود ولی کم بود

پاسخ دهید
کولار

در پاسخ به ناشناس

خواهش می کنم این جورئ سرمردوم رو کلاه نزراین من خودم پزشکی می خونم والا این رو نشون استادم دادم بهم خندید

پاسخ دهید
گلناز

خیلی عالی بودامیدوارم بااین تمرینا ب خواستم برسم

پاسخ دهید
دانیال

سلام و عرض خسته نباشی.
بابت سایت و مطالب قشنگتون سپاسگذارم.
خواستم بپرسم اگه تمرینات پا رو باید هر روز انجام بدیم یا یک روز در میون؟؟ کدومش بهتره؟ اگه هرروز انجام بدیم, امکان داره ک زودتر ب نتیجه دلخواه برسیم؟
(خواهشا حتما جواب بدین.)

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به دانیال

سلام
برای شروع بهتر است یک روز در میان انجام دهید تا ماهیچه ها به فرم و آمادگی مناسبی برسند و بعد از یک تا دو ماه، روزانه هم میتوانید انجام دهید. در کنار ورزش کردن باید تغذیه مناسبی هم داشته باشید تا نیازهای بدن تامین شود.

پاسخ دهید
ناشناس

عالیه
?

پاسخ دهید
فرناز

در پاسخ به ناشناس

مرررررسی امیدوارم به اونچه میخام برسم ممنون

پاسخ دهید
saninail

سلام جناب دکترگرامی:
باعرض ادب واحترام میخواستم بدونم سریعترین روش آب کردن پهلو چیه؟
۱۷۰قدمه ۶۵وزنمه.هیکلم عالیه فقد یکم پهلو دارم.البته اینم بگم ک کمرم باریکه!ب پهلو میرسه پهن میشه
ممنون از لطف بیکرانتون. یاعلی

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به saninail

سلام
از بین بردن چربی ها به صورت سریع کار خوبی نیست و منجر به پاسخ جبرانی بدن میشود. بهتر است با ورزش کردن و به مرور زمان به تناسب اندام برسید. تمرینات ران و باسن تا حدودی روی پهلوها اثر میگذارند. بزودی تمرینات کاملتری در سایت منتشر خواهد شد.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام خسته نباشید به علت موادمخدر پایین تنم کوچکه الان 8ساله موادکنارگذاشتم فقط صورت وشکم چاق شده چکارکنم ممنون

پاسخ دهید
کسری

تمرین ساق رو میذاری

پاسخ دهید
fereshte

مطلب بالاخوندم،من ۱۸سالمه قدم ۱۶۳وزنمم۵۶.من ازباسنم رانم خوشم نمیاددوست دارم کوچیک باشه ،پیش دکترتغذیه رفتم امافایده نداشت ،چیکارکنم ک باسن ران کوچیک خوش فرم داشته باشم ،لطفاجواب بدید؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام خسته نباشید من ۳۰سالمه ودیابت دارم که باعث لاغر وضعیف شدن ران هام شده باانجام دادن این حرکات میتونم تقریبا مثل قبل بشم ممنون میشم اگرراهنمایم کنید

پاسخ دهید
شيرين

سلام خسته نباشيد ببخشيد شما پاسخ منو نداديد پرسيدم من تازه تمرينات شما رو شروع كردم تمريناتم رو صبح ها انجام ميدم ولي نميدونم چند دقيقه قبل و چند دقيقه بعد از تمريناتم چه چيزهايي بخورم حتما دقيقشو به من بگيد و حتما بگيد كه چه چيز هايي بخورم لطفا نامشونو ببريد خيييييييلي متشكرم از سايت خييييلي خوبتون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شيرين

سلام
رژیم غذایی برای ورزش کردن برای هر فرد باید توسط متخصص تغذیه انجام بشود. من به صورت کلی عرض کردم که مواد غذایی پروتئینه (مثل گوشت قرمز، گوشت سفید مثل مرغ، ماهی و سویا، تخم مرغ، شیر کم چرب و …) و مواد غذایی کربوهیدراتی (مثل سیب زمینی آب پز، ماکارونی، نان جو یا گندم و …) برای رشد بدن و تقویت عضلات مفید هستند. معمولا از کربوهیدرات قبل و بعد از تمرین و پروتئین قبل از خواب یا برای صبحانه میتونید استفاده کنید ولی اگر دقیقتر بخواهید بهتره برنامه ای بر اساس وضعیت جسمی خودتون به صورت اختصاصی داشته باشید که نیازمند مراجعه به متخصص تغذیه است.

پاسخ دهید
علی

سلام میخاستم بدونم زدن موی پا باعث قوی تر شدن عضلات میشه؟

پاسخ دهید
مریم

سلام حسته نباشید, من بیست وهشت سالمه, ازبدنم ناراضی ام, رژیم هم هیچ جوابی نداده, پایین تنه نسبت به بالاتنه لاغره, ران و باسنم لاغره ,باید چیکارکنم بدنم تناسب داشته باشه؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید

پاسخ دهید
مهتاب مومني

سلام خسته نباشيد خواهش ميكنم بگيد از چه مواد غذايي بيشتر استفاده كنيم براي عضله سازي ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مهتاب مومني

سلام
مواد غذایی که حاوی پروتئین بالا و کربوهیدرات هستند برای رشد و تقویت عضلات مفید هستند.

پاسخ دهید
ناشناس

خیلی ممنون واقعا تاثیر داشت

پاسخ دهید
گلی

سلام.من 24سالمه تازه میخام ورزشهای شمارو شروع کنم..شما گفتین این حرکات هر روز به مدت یک ربع!اگه هر حرکت رو 15شماره در سه نوبت انجام بدیم فک کنم زودتر تموم میشیم!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به گلی

سلام
15 دقیقه زمان میانگین است و میتونه کمتر یا بیشتر باشه. سعی کنید هنگام تمرین کردن عجله نکنید و حرکات را با آرامش و درست انجام بدید تا نتیجه ی بهتری دریافت کنید.

پاسخ دهید
سارا

سلام
من ٢٢ سالمه و ازدواج نكردم،ولي سينه هاي بزرگي دارم در حالي كه بدنم لاغر هست،ميشه لطفا راهنمايي كنين چكار كنم كه سينه هام بزرگتر نشن.
منتظر پاسختون هستم

پاسخ دهید
آیدا

سلام .
اگه بخوام ران ها و باسنم را سفت کنم
همین تمرین ها خوبه
یا باید تمرین های دیگه ای باشه ؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آیدا

سلام
این تمرینها مناسب هستند و میتونید تمرینات دیگری هم در کنارش انجام بدید.

پاسخ دهید
mary

سلام. سه تا شش ماه زیادنیست؟؟ نمیشه یکارکرد تومدت کمتری ج بده؟!

پاسخ دهید
ناشناس

مرسی ازمطالب مفیدتون

پاسخ دهید
سمیه

سلام.من 160سانتی قد دارم و وزنم40کیلو. اگه این تمرینارو انجام بدم و به ماهیچه هام فشار بیاد یعنی لاغر نمیشم.میترسم لاغرتر بشم جواب بدین لطفا

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سمیه

سلام
در کنار تمرین باید تغذیه خوبی داشته باشید. بدن انسان و ماهیچه ها با ورزش کردن حجم خواهد گرفت.

پاسخ دهید
سمیه

سلام. چقد طول میکشه که تاثیرات تمرینات رو ببینم؟ و تو متن گفتن که 3بار و هر بار 15شماره یعنی 15ثانیه باید درهمون حالت بمونیم؟ جواب بدین لطفا

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سمیه

سلام
اگر به صورت پیوسته و مداوم انجام بدید بین 3 تا 6 ماه طول میکشه تا اثرات تمرین را مشاهده کنید.
هم میتونید 15 بار انجام بدید (3 تا 15 تایی) و هم میتونید 15 شماره در وضعیت بمانید (3 تا 15 ثانیه).

پاسخ دهید
نفس

ران بزرگ خيلي خوبه
هم جذابه و هم …
مرسي از مطالبتون
البته من كاراته كار حرفه اي هستم و پاهاي زيبايي دارم???

پاسخ دهید
ناشناس

سلام ممنونم از مطالب مفیدی که میذارین
میخواستم بدونم این تمرینات تا چه اندازه تاثیر گذاره هستش و بطور تقریبی تا چند سانت به دور باسن اضافه میشه؟!

پاسخ دهید
رها

سلام من 25 سالمه و التهاب دیسک کمر دارم عصب سیاتکمم درگیر شده این تمرینات واسه من خطر نداره مرسی

پاسخ دهید
پریسا

ممنون از مطالبتون؛امیدوارم بتونم اراده کنم این حرکات رو انجام بدم و نتیجه بگیرم????

پاسخ دهید
ناشناس

اثر بزرگ شدن باسن با این تمرینات چقد بعد نمایان خواهد شد و مرسی ازبرنامه خوبتان

پاسخ دهید
سیما

خیلی عالیه تمرینا ولی به پا ها خیلی فشار میاره ،فشارم به پا باعثه لاغری نمیشه؟؟؟؟

پاسخ دهید
زهرا

واقعا تاثیر داشت.ممنون.

پاسخ دهید
مهدی

ممنون از حرکاتی که توصیه کردین.فقط میخواستم بدونم که با این فشارهایی که به پا وارد میشه آیا پا لاغر نمیشه؟

پاسخ دهید
امير

كفتهاتون واقعاعاليا

پاسخ دهید
شهروز

ممنون. من خیلی به این تمرین نیاز دارم.

پاسخ دهید
سپيده

سلام خسته نباشيد ممنون از مطالبتون
من چندوقتيه حركت اول رو انجام ميدم .يك سوال داشتم اين حركت رو پهلو ها هم تاثيرداره ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سپيده

سلام
بله تا حدودی عضلات پهلو را هم درگیر و تقویت میکنند.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من حدود یک سال و نیم هست که پیلاتس کار میکنم و الان عضله ی سمت راس باسنم کمی بزرگتر از سمت چپ شده باید چیکار کنم ممنون از راهنمایی تون

پاسخ دهید
مریم

عالی بود ممنون

پاسخ دهید
فاطیما

سلام دوستان !! خوبه ولی فکنم اگر ورزشا کنار بزارم تاثیراتش از بین بره

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فاطیما

سلام
اگر تمرینات به درستی انجام بشوند، ماهیچه ها تثبیت خواهند شد و تاثیرات برای همیشه باقی خواهد ماند. البته مرتب ورزش کردن برای شادابی و سلامتی توصیه میشود.

پاسخ دهید
طراحی سایت

بسیار عالی خسته نباشید

پاسخ دهید
سودا

مرسیییییییییییییییییییییییی عالی بود من الان چهار ماهه دارم اینکارو میکنم خیلی خوبه خخخخخخخخخخخخخیلللللللللی ممممممممممممنونم واقعا

پاسخ دهید
raha

سلام همه چی خوبه فقط یه مشکلی هستش نوشتید که تمریناتsquatبرای افرادی که دارای گودی کمر میباشند ممنوعه منم گودی کمر دارم پس جای اون دوتا تمرین اول چیکار کنم اگه لانژ و اون یکی که خوابیده هستشو انجام بدم کافیه یا نه ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به raha

سلام
در این خصوص باید با فیزیوتراپ و یا مربی باتجربه ی ورزش مشورت کنید. در واقع دلیل ممنوع بودن اسکات، سخت بودن انجام صحیح برای افرادی است که گودی کمر دارند و باعث میشه وضعیت بدتر بشه. اگر اسکات به درستی و زیر نظر مستقیم مربی باتجربه ی ورزشی انجام بشود میتونه به بهبود گودی کمر کمک کنه ولی چون ریسک بالایی داره برای همین توصیه نمیشه.

پاسخ دهید
ناشناس

ممنون از مطالب خوبتون

پاسخ دهید
مینا

با سلام من سه روزه حرکت اول رو دقیق انجام میدم ولی دچار درد تقریبا شدید در عضلات ران هستم طوریکه از پله یا سطح بالایی به سختی میتونم بالا برم آیا ادامه بدم یا نه ممنون

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من به علت ببماری پای سمت چب لاغر وضعیف شده چه حرکت وررشی انجام دهم تا پاهام قوی و زیبا شود

پاسخ دهید
سارا

سلام دوستا اسم من سارا اس لطفا برام یه راه ساده وزودتر یعنی درمدت یک ماه نشون بدین برای چاق شدن وتیپ صورتم دراز است ولاغر میخام چاق بشه چی کار کنم راهنمایی کنید ممنون.

پاسخ دهید
پارمی

سایت خوبی دارین ممنون خیلی به من کمک کرد .

پاسخ دهید
honey

سلام.من چندوقت پیش ازیه مربی برا قوی شدن و حجیم شدن ماهیچه های ران سوال کردم گفتن که حرکت لانژ رو بدون مکث انجام بدم یعنی پاهارو خم کنم و سریع برگردم به حالت اولیه.میخواسم بدونم اینجوری پاها لاغر تر نمیشن؟؟؟؟آیا روش درستیه؟؟؟اگه میشه جواب بدید لطفا

پاسخ دهید
نازی

سلام خیلی دوس دارم باسن گوشتی و بزرگتری داشته باشم همراه با ورزش های پیشنهادی چه توصیه رژیم غذایی هست ؟ واینکه همزمان میخوام شکمم رو اب کنم

پاسخ دهید
سحر

باسلام لطفا برای برجسته کردن باسن. روشهای ساده. توضیح بیشتری بدین

پاسخ دهید
غزل

سلام.من احساس میکنم سمت راست بدنم از سمت چپ بدنم لاغرتره.مخصوصا پاهام.حتی اندازه هم گرفتم.ران پای راستم حدود 1سانت از پای چپم چاق تره
چیکار کنم ک پاهام میزون شه؟؟
وقتی شلوار تنگ میپوشم اصلا احساس خوبی ندارم?

پاسخ دهید
ناشناس

سلام…
عالیه من خودم یک سالی میشه هر روز این تمرین هارو انجام میدم خیلی خیلی جواب خوبی گرفتم..
تقریبا در عرض 6 ماه تغییر رو حس میکنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من حرکت خیز به جلو رو رفتم،خیلی به زانو فشار میاره؟(من مشکل زانوام ندارم )

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
زانو نباید از نوک انگشتان پا جلوتر قرار بگیره، اگر حرکت را درست انجام میدید و در مفصل زانو (نه ماهیچه ها) احساس درد میکنید، حرکت را انجام ندید.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام دوستان :من انگشتای پام براثر کفش زخمی شدن وجاشون مونده طوری ک رو انگشتام یه حالت گردی شده خیلی حس بدی دارم لطفا راهنماییم کنیید چیکار کنم بهتر بشه

پاسخ دهید
پری

ممنون از مطلبای خوبتون

پاسخ دهید
حباب

من ۲۴ سالمه اگه میشه واسه پاهای پرانتزی مطلب بذارین.یا اگه دختر خوبی واسه عمل سراغ داربن لطفامعرفی کنید

پاسخ دهید
ناشناس

خیلی سایت خوبی دارین
ممنونم 🙂

پاسخ دهید
ساناز هستم زاورسل

سلام ساناز بینی عمل کردم 1ماه لاغرشدم سینمم شل بچه هم دارم چکارکنم سفت شه سینم

پاسخ دهید
Ali

سلام
خسته نباشی سایتتون خیلی عالیه
یه سوال داشتم برا کوچیک کردن باسن چه ورزشی انجام بدم ؟
لطفا جواب بده

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به Ali

سلام
همین تمرینات رو انجام بدید با تعداد بالاتر

پاسخ دهید
Shadi

سلام.جواب منو ندادید که!پرسیده بودم برای کسایی که قوس کمر دارن جایگزینی برای اسکوات هست؟درضمن من کناره های باسنم فرو رفتگی داره باید چکار کنم؟لطفا جوابمو بدید چون خیلی برام مهمه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به Shadi

سلام
در خصوص سوال اول باید با متخصص این امر مشورت کنید. مربی ورزشی با تجربه یا یک فیزیوتراپیست افرادی هستند که میتونند پاسخ درستی به سوال شما بدهند.
برای سوال دوم، تمرینات گفته شده مفید هستند ولی به شرطی که ممنوعیت انجام برای شما نداشته باشند.
موفق باشید.

پاسخ دهید
Shadi

در پاسخ به Shadi

ممنون از پاسختون

پاسخ دهید
Sahar

ببخشید اگه مدت زمان و تعدادشونو بیشتر کنیم ممکنه کمتر از چهار ماه زمان ببره؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به Sahar

سلام
سعی کنید طبق برنامه پیش برید. بدن نیازمند فرصت برای تغییر است، این فرصت را در اختیارش بگذارید و عجله نکنید.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام توروخدایه ذاهی بگیدبرابزرگ شدن باسن ران وپاها

پاسخ دهید
Shadi

سلام.من گودی کمر دارم.هیچ جایگزینی برای اسکوات نیست؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به Shadi

سلام
باید با مربی ورزشی در این زمینه مشورت کنید.

پاسخ دهید
سپید

سلام.من کف پام صافه.کمرم اصلا قوص نداره.میگن هرکی کف پاش صافه کمرشم بی قوص میشه.اینه ک اصلا باسنم برجستگی نداره.خیلی از اندامم ناراضیم.جدای این تمرینات کاری میشه کرد کمرم قوص پیدا کنه ؟
ممنون

پاسخ دهید
mariya

سلام خسته نباشید من بغل ران دارم ولی باسنم تخته الان۳ساله بدنسازی کار میکنم فقط بازوهام فرم گرفته به دلیل زانو دردم اسکات نتونستم کار کنم شما چه تمرینی توصیه میکنید انجام بدم

پاسخ دهید
مریم

سلام.با سپاس فراوان از سایت خوبتون و با توضیحات عالیتون.ممنون.امیدوارم ک نتیجه بخش باشه هرچ زودتر!!!

پاسخ دهید
تارا

من قدم 152 وزنم 60 کلا اندامم خیلی ضعیفه زانو درد دارم کدوم حرکت برام مناسبه؟ لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دهید
درسا

سلام خسته نباشین،ممنون میشم به سوالم جواب بدین…من میخوام رانمو لاغر کنم ولی گودی کمر دارم،این تمرینها رو انجام بدم یا نه؟

پاسخ دهید
رز!

و سوال دیگه اینکه حتما باید روز درمیون انجام بشه یا اینکه از همین اول هروزم انجام بدیم مشکلی نداره و سوال اخر درد ناحیه کمر و زانوش طبیعیه؟با تشکر فراوان!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رز!

سلام
اگر درد در ناحیه کمر و زانو (درد مفصل) دارید انجام ندید و با پزشک مشورت کنید.

پاسخ دهید
رز!

باسلام من دختری ۲۰ ساله هستم قدم ۱۶۴ و وزنم ۴۵ هستش کمرم باریک و بالاتنه ی خوش فرم و به نسبت بزرگی دارم و پایین تنمم اندازست ولی دوست دارم مث بالا تنم درشت باشه میخواستم ببینم این ورزشهایی که گفتیید اگه زمانش زیاد بشه به سلامتی کمرم اسیب که نمیزنه میزنه؟ و اینکه اگه زمان این ورزشارو افزایش بدم ممکنه زودتر از ۴ ماه جواب بگیرم؟

پاسخ دهید
مهسا

سلام من کمر درد دارم ایا این حرکات به کمرم اسیب نمیرسونه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مهسا

سلام
در صورتی که کمردرد یا هر مشکل جسمی دیگری دارید باید قبل از انجام ورزش با پزشک مشورت کنید.

پاسخ دهید
مریم

سلام خسته نباشین و مرسی از ساینوت بی نظیرتون،راستش من گودی کمر دارم ولی رانم چاقه،میخواستم بدونم میشه با انجام این تمرینا رانم لاغر شه؟اخه گفته بودین که برای افراد دارای گودی کمر ممنوعه این تمرینها،ممنون میشم اگه جواب بدین..

پاسخ دهید
فاطمه

سلام خسته نباشین،راستش میخواستم ببینم این تمرینا اثر میکنه و باعث چاق شدن ران و باسن میشه؟

پاسخ دهید
ناصر

سلام باسپاس فراوان من در عرض دو ماه جواب گرفتم و به تناسب ایده ال رسیدم باسپاس ازشما

پاسخ دهید
Nastaran

Mn Az 14Salegi Miraftam Fitness Mikardam Alan 18Salame mikham Basanamo Kochik Konm.rahi Has?

پاسخ دهید
محیا

سلام،لطفا به سوالم جواب بدین. من می‌خواهم باسنم کوچیک بشه می خواستم بدونم این تمرینات فقط برای فرم دادن به بزرگ کردن باسن و ران هست یا برای کوچیک شدن هم کاربرد داره؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به محیا

سلام
تمرینات تناسب اندام برای همه مفید هستند و موجب ایجاد تناسب در اندام میشوند و چه برای افرادی که قصد لاغر شدن دارند و چه برای افرادی که قصد چاقتر شدن دارند کاربرد دارند.

پاسخ دهید
الهام

سلام من صورت کشیده و لاغری دارم خیلی دوست دارم صورتم پر بشه لطفا راهنمایی کنید اگه امکان داره

پاسخ دهید
ناشناس

مگه هر چی پسر جماعت خوشش بیاد باید انجام بشه چرا زنا چیزی که دوس دارن مردا سعی نمیکنن اونجوری بشن حالا زنا باید اونطوری بشن که مردا دوس دارن امان از دست روزگار که همه چی به نفع مرد جماعته واقعا که……

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به ناشناس

باسلام وعرض ادب و احترام
فکرمیکنم بهتره به دلت رجوع کنی.دلت چی را دوست داره.همون بهترینه.برای دل خودت زندگی کن.باتشکر.حسین

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من باسن و پاهام خیلی باریکه کلا استخوانهای کوچکی دارند با این ورزشها میتونم تقوییتشون کنم لطفا پاسخ دهید

پاسخ دهید
مریم

سلام.من خیلی دوس دارم چاق بشم دوستانم مصرف دگزاوسیپروهپتادین و پیشنهاد کردن…به نظرشما باید چکارکنم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مریم

سلام
سیپروهپتادین برای افزایش اشتها بد نیست و میتونید مصرف کنید ولی مصرف دگزا رو تحت هیچ شرایطی پیشنهاد نمیکنم.

پاسخ دهید
Sara

واسه كسانى كه گودى كمر دارند به جز اسكات چى خوبه ?

پاسخ دهید
sana

سلام من باسن متوسط و شلی دارم ۱۹ سالمه ظاهرا پسر دختر باسن بزرگ و سینه بزرگ دوست دارن یکی اینکه به نظرتون با این تمرین باسن خوش فرم تر میشه؟

پاسخ دهید
هستی

من کناره های باسنم خالیه باید چیکار کنم

پاسخ دهید
الهه

سلام من ۲۲ سالمه قدم ۱۶۲ وزنم ۴۸ قبلا به طور پیشرفته شنا میکردم کمک ناجی بودم ۳ساله شنا رو کنارگذاشتم اندامم متناسبه باسن و رونم خیلی خوبه اما احساس میکنم از زانو به پایین خیلی خوب نیس گودی کمرمم خیلی زیاده زیاد کمردرد میشم چه ورزشی ساق و مچ پام انجام بدم ممنون

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.من گودی کمر دارم برای بزرگ کردن رانهام چ حرکتی برام پیشنهاد میکنید

پاسخ دهید
نازنين

در پاسخ به ناشناس

سلام من باسنم خيلي کوچيکه شوهرم زيادخوشش نمياد چيکارکنم بزرگ بشه پاسخ دهيد

پاسخ دهید
ناشناس

سلام چقدر زمان لازم هست تا تاثیر این تمرینارو روی عضله باسن و ران خودمون ببینیم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
به شرط مداومت و منظم تمرین کردن حدود 4 تا 6 ماه.

پاسخ دهید
naghme

سلام.من 22سالمه قدم 153.وزنم40برای بزرگ کردن رانم چ حرکتی انجام بدم؟

پاسخ دهید
بهار

سلام.خسته نباشید….من قدم 170وزنم 75.بالا تنه چاق و شونه هام نسبت به پایین تنم پهن تره .باسنمم سفت و کوچیکه و مخوصا ساق پاهام خیلی لاغره .شرایط باشگاه رفتن ندارم لطفا با راهنماییتون کمکم کنید

پاسخ دهید
مریم

در پاسخ به بهار

سلام خسته نباشین و ممنون از سایت بی نظیرتون،راستش من رانم یکم پره میخوام با انجام این تمرینات رانم و لاغر کنم..ولی گودی کمر دارم،میخواستم ببینم این تمرینها رو انجام بدم یا نه؟اخه گفته بودین برای افرادی که گودی کمر دارن ممنوعه،ممنون میشم اگه جواب بدین…

پاسخ دهید
ساینا

سلام. من قدم ۱۶۲ و وزنم ۶۰ کیلو هست. پاهام خیلی لاغره باسنم هم کوچیکه، این تمرینات رو پر شدن پاها واقعا تاثیر دارن?تو روخدا کمکم کنید،

پاسخ دهید
مش کریم

در پاسخ به ساینا

اگر اهل مواد گوشتی هستی دمبه با غذاتون میل کنید.

پاسخ دهید
ملیس

سلام این تمرینات واقعا جواب میده؟
قبلا ران های پری داشتم در عرض یک ماه لاغر شد اندامم خوبه فقط باسنم یکم بزرگتر باشه مناسبتره
اسکوات قبلا انجام دادم اما مدت طولانی تمرین نکردم امیدوارم بالاخره جواب بده ممنون از اطلاعاتتون

پاسخ دهید
leila

سلام، راه های بزرگ کردن باسن رو دیدمو ب ظاهر روش های سختی نیسن، ایشالله ک انجام بدیمو جواب بگیریم، ممنون از مطالبتون

پاسخ دهید
سارینا

سلام من ماهیچه های پاهام خیلی شله واقعا با این تمرینات سفت میشه؟

پاسخ دهید
ناهید

سلام خسته نباشید در تمرینات شماره 3و4 باید با هر شماره به حالت اول باز گشت ودوباره انجام داد یا به همان حات نگه داریم.مثلا تمرین 4 پا به همان حالت بالا باشد یا بالاو پایین شود؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناهید

سلام
هر دو صورت امکان پذیر است. میتونید 15 شماره در همان حالت بمانید و یا 15 بار تکرار کنید.

پاسخ دهید
م ع

من زانو درد دارم و فقط حالت 4روم برام راحته ایا با همین حرکت باسنم خوش فرم میشه البته هر روز ورزش میکنم به مدت نیم ساعت و 15دقیقه برای حالت 4وقت میزارم یک ربع صبحا و یک ربع عصر

پاسخ دهید
مریم

سلام من دختری 19 ساله رزمی کارم . بالاتنه خوش فرمی دارم بازوهام سفت و عضلانیه . ولی پایین تنم خیلی لاغره و باستم شله .چند وقتی هم تو خونه تمرینای بالا رو انجام دادم ولی به نتیجه مطلوب نرسیدم . میخواستم بپرسم که اگه کراتین بخورم و با این تمرین ها رو انجام بدم و فقط به عضلات پایین تنم فشار بیارم جواب میده یا خیر.؟ممنون

پاسخ دهید
سارا

سلام من دختری 19 ساله رزمی کارم . بالاتنه خوش فرمی دارم بازوهام سفت و عضلانیه . ولی پایین تنم خیلی لاغره و باستم شله .چند وقتی هم تو خونه تمرینای بالا رو انجام دادم ولی به نتیجه مطلوب نرسیدم . میخواستم بپرسم که اگه کراتین بخورم و با این تمرین ها رو انجام بدم و فقط به عضلات پایین تنم فشار بیارم جواب میده یا خیر .؟ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سارا

سلام
نتیجه بخش بودن تمرینات حدود 4 تا 6 ماه زمان نیاز دارند. استفاده از کراتین، پودر، قرص، آمپول و … به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به عصرعلم

سلام یه پیشنهاد دارم. من توسط یه مربی این ورزش برای بزرگی و خوش فرمی باسن انجام دادم بدون قرص و دارو خیلی خوب جواب داد
روز اول 45تا اسکوات پاها موازی
روز دوم 50تا..،.،
روز سوم 55تا..،
روز چهارم 60 تا.،..
سه روز استراحت
روز پنجم 65تا… والی آخر
تا150 را 40تا 40تا راحت رفتم درخونه با دمبلهای سه کیلو
بعد دو ماه به همین روش اسکات با پاهای باز انجام دادم با هالتر روی شانه 4 کیلو چون خودم احساس کردم دمبل سه برام کمه
واقعا فوق العاده بود بسیار خوش فرم و بزرگ که فکر نمی کردم تو 36 سالگی جواب بده

پاسخ دهید
ناشناس

سلام….من تازه راه های بزرگ کردن باسن رو خوندم،امیدوارم جواب بده

پاسخ دهید
leyla

سلام.درتمرین شماره ی چهار پارا تاچه زاویه ای بازکنیم؟

پاسخ دهید
استاد بزرگ

تمرینات یوگا بزارید لطفا

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.خسته نباشید.من دختری ۲۴ساله با وزن۴۷وقد۱۶۹هستم.اندام صافی دارم تقریبا.میخوام باسنم بزرگ شه.این تمرینات رو یه هفته س دارم انجام میدم و احساس میکنم خوبه.ولی معمولاغذاکه میخورم شکم میارم.چیکار کنم؟؟میترسم درازنشست بکنم باسنم هم کوچیک شه و لاغرتر بشم.لطفا کمکم بکنید.ممنونم

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به ناشناس

باسن بزرگ مگه هنره من خودم باسن کوچیک خانم رو دوست دارم نه باسن بزرگ اصلا اگه باسن بزرگ باشه زیبایی دیگر ندارد ولی اگه کوچک باشه زیباو خوش فرم نشان داده میشه!

پاسخ دهید
miiss raponzel

salam
heyne anjame tamrine squat makhsusan tekye be divar zanu ham b shedat dard migire ba in k usulesho raayat mikonm…. b nazaretun in tabieie?

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به miiss raponzel

سلام
لطفا طبق قوانین سایت، فارسی تایپ کنید.
با تشکر

پاسخ دهید
حسین

تمرینات خوبی است من وزنم 71کیلواست قد170 هرنوع ورزشی انجام میدم شکمم کوچک نمیشه چکارکنم

پاسخ دهید
راقیه

سلام علیکم … واقعا ورزش ساده ومیتوانم انجام بدهم خدا بشما خیر بدهد

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من قدم193وزنم70 این تمرینا تاثیری برایه من داره

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من 15 سالمه من میخواهم و میخواهم که در فوتبال زمین بزرگ برای دوهای سرعتی ماهیچه هایم زود خسته نشوند و خود را شل نکنند به طور خلاصه ماهیچه های قوی تر برای دو داشتنه باشم ایا این تمرینات موثرند؟

پاسخ دهید
ناشناس

من پایین تنه خیلی ضعیفی دارم اونم ارثیه بالا تنم هم برعکس خیلی چاقه ایا این حرکات واقعا تاثیر داره , تا چه مدت هم باید این حرکاتو انجام داد ,لطفا راهنماییم کنین

پاسخ دهید
مهلا

سلام میشه بگید قبل از انجام این تمرین ها باید گرم کنیم و نرمش بکنیم و بعد این حرکتارو انجام بدیم؟ یا بی مقدمه هم میشه انجام داد؟ میزان تاثیر گزاری کدوم بیشتره؟

پاسخ دهید
خاص

ای خدا این مردم چرا گیر دادن به باسن بزرگ!!!!!! اگه زیاد عاشق باسن بزرگ هستید بخوابید،من که فقط با خواب و غذا و ورزش خودمو چاق کردم

پاسخ دهید
soheil

بابا مگه مىشه تاثير نداشته باشه تموم دنيا با همين حرکاتو ورزش اندامشونو ميسازن .ولى بايد خيلى تمرين کنيد يعنى بدترين اندامم باتمرين سخت خوش فرم ميشه کاشموقعيتمون طورى بود که مىشد به هم کمک کنيم

پاسخ دهید
امیر

سلام
من در حال انجام سه حرکت اول در زانوم احساس درد میکنم
البته بگم تازه شروع کردم به ورزش و قبل این چندین روزی که این حرکات رو انجام میدم فعالیت ورزشی اصلا نداشتم
آیا این درد برای اوایل تمرینات طبیعی هستش یا تمرینات رو متوقف کنم
سپاس

پاسخ دهید
ناشناس

ﺳﻼﻡ ﻗﺒﻼ ﮐﻟﯽ ﻭﺭﺯﺵ ﻣﯿﮑﺮﺩﻡ ﺍﻣﺎ ﺍﻻﻥ ﭼﻬﺎﺭ ﻣﺎﻫﻪ ﻭﺭﺯﺵ ﻧﮑﺮﺩﻡ ﭼﻮﻥ ﺩﯾﺴﮏ ﮐﻤﺮﻡ ﺯﺩﻩ ﺑﯿﺮﻭﻥ . ﺍﯾﺎ ﺍﯾﻦ ﺣﺮﮐﺎﺕ ﺑﺮﺍﻡ ﻣﻀﺮﻥ ..؟ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺩﮐﺘﺮﻡ ﮔﻔﺘﻪ ﻫﺮ ﮐﺎﺭﯼ ﮐﻪ ﺑﺎﻋﺚ ﺩﺭﺩ ﮐﻤﺮﺕ ﺑﺸﻪ ﺭﻭ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻧﺪﻡ ﻧﮕﻔﺘﻪ ﺍﺻﻼ ﻭﺭﺯﺵ ﻧﮑﻨﻢ

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
قبل از انجام هرگونه تمرین باید با پزشک معالج خودتون مشورت کنید.

پاسخ دهید
پری ناز

سلام من خانمی 46 ساله هستم آیا در این سن این تمرینات تاثیر گذار هست. آیا مصزف پروتئین را توصیه می کنید .اگر جوابتن مثبت است لطف نوع وبرند خاصی را می توانید معرفی کنید.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به پری ناز

سلام
بله محدودیت سنی وجود ندارد. اگر میخواهید از پروتئین استفاده کنید حتما از پروتئینهای طبیعی استفاده کنید (مواد غذایی غنی از پروتئین).

پاسخ دهید
tanin

سلام خسته نباشید,من اندام متناسبی دارم و برای خوش فرم تر شدن پایین تنه این تمرین هارو انجام دادم ولی هنگام انجامشون پاهام میلرزه دیگه نباید به این تمرین ها ادامه بدم؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به tanin

سلام
لرزیدن پاها یا دردهای عضلانی طبیعیه ولی اگر درد در استخوان یا مفاصل داشتید باید تمرینات را متوقف کنید.

پاسخ دهید
فانی

سلام
این حرکاتی که گفته شده باعث چاق شدن ران و باسن میشه؟؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به فانی

بعداز ی سال تمرین بازم این حرکات تاثیری دارن

پاسخ دهید
ناشناس

بسیار عالی متشکریم.

پاسخ دهید
زهره

سلام من ب طور مادرزادی کمرم باریکه ولی پهلو شکم دارم قسمت ران وباسنم هم خیلی صافه…بازم اثرداره توروخدابگین دلم خوش بشه

پاسخ دهید
پریناز

سلام من 16 سالمه قدم 178 و وزنم 56 این تمرینا رو انجام دادم اندامم عالی شد ممنون

پاسخ دهید
رها121

سلام من باسن صافي دارم ك ارثيه ايا تمرينات جواب ميدن براي من؟

پاسخ دهید
pouya

در پاسخ به رها121

مشخصات خودتون رو ذکر کنید

پاسخ دهید
رها،121.

سلام باسن من ارثي صاف هستش ايا ميشه كاري كرد؟خاهش ميكنم ج بدين منتظرم

پاسخ دهید
ناشناس

من قدم ١٧٠ وزنم ٦٠
سايز كمرم ٣٦
گودي كمر دارم
به نظرتون كدوم ورزش واسه خوش فرم كردن باسنم مناسبه

پاسخ دهید
هانی

میسی عالی بود :-* فقط دعا کنید سینه هام هم بزرگ بشن

پاسخ دهید
منصور

در پاسخ به هانی

افرییییییییین خوبه

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به هانی

چرا همه میخوان سینه هاشون بزرگ بشه؟؟سینه خانم ها باید معمولی و سفت باشه نه این که بزرگ باشه آخه چرا همه فک میکنن هر چه سینه بزرگ تر باشه زیبا تره بخدا این افکار خیلی غلط!!!

پاسخ دهید
مستانه

اگه تعداد دفعات را بیشتر کنیم,میشه تو زمان کمتر چاق شویم و نتیجه بگیریم؟؟

پاسخ دهید
6iva

من 17 سالمه و سایز سینم 80 کمرم باریک و باسنمم برجستس .این حرکاتو انجام دادم و تاثیر داشت باسنم بزرکتر شد حالا هم اندامم عالیه

پاسخ دهید
نیما

در پاسخ به 6iva

افرین به کارت ادامه بده

اینم ای دیم:nima.amin

پاسخ دهید
مهتا

سلام مرسی از مطالبتون ….
اگه میشه برای بزرگ وخوش فرم شدن ساق پاهم مطلب بزارید
ممنون

پاسخ دهید
هلما

سلام.ممنون بابت تمریناتی که تو سایت گذاشتین
من وزنم 45 قدم 1.60 باسنم حالت پهن نداره برجسته هستش منتها برجستگیش کمه!
در روز چند مرتبه 3ست 15 تایی رو انجام بدم که تاثیر داسته باشه؟
ممنونم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به هلما

سلام
مقادیر گفته شده برای انجام تمرینات 1 بار در روز است و ترجیحا در اوایل کار به صورت یک روز در میان تمرین کنید.

پاسخ دهید
آزا

یک سوال
همه این حرکتارو پشت سرهم انجام بدم مشکلی پیش نمیاد واسم؟آخه تازه کارم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آزا

سلام
میتونید تمرینات را پشت سر هم انجام بدید (با یک استراحت یکی دو دقیقه ای بین تمرینات) ولی برای شروع یک روز در میان انجام بدید.

پاسخ دهید
باران

سلام من باسنم بزرگه و خوش فرم فقط میخوام سفت بشه رونمم همینطور من باید همین ورزشو انجام بدم.

پاسخ دهید
خانم

سلام من میخوام هم باسم بزرگ بشه هم بالا بره چکار کنم؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام ببخشید حرکت آخر را باید 3بار هربار 5 ححرکت انجام بدیم که بشه 15 حرکت، یا 3 تا 15 حرکتی؟؟
حرکت قبلی را باید 3بار هربار تو همون حالت 15 ثانیه ثابت بمونیم؟
تشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
حرکت آخر را هم میتونید استقامتی انجام بدید و هم به صورت ساده، یعنی هم میتونید سه بار انجام بدید هر بار 15 ثانیه بشمارید (نگهدارید) و هم میتونید 3 تا 15 بار انجام بدید برای هر سمت.
حرکت قبلیش را باید 3 بار و هر بار 15 ثانیه در همان حالت بمانید.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام حرکت آخری را 3تا پنج بار انجام بدیم که بشه 15 بار، با سه تا 15 بار؟
حرکت قبل را 3بار هربار 15 ثانیه تو همون حالت بمونیم؟
تشکر

پاسخ دهید
طهورا

سلام .من حقیقتش زانو درد دارم .انجام این ورزشها روی زانوم فشار میاره.روش دیگه ای وجود نداره؟؟؟؟؟
ضمنا این ورزشها تا چه مدتی کارایی خودشون رو نشون میدن؟

پاسخ دهید
ناشناس

خسته نباشید میخواستم بدونم تا چه مدت باید این ورزشها رو انجام بدیم تا تاثیرش مشخص شه روی باسن وران؟

پاسخ دهید
ناشناس

Vaghean azaton mamnon.xoda kne asar bezare

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ‏۳۹سال سن دارم میخام باسن بزرگ داشته باشم آیادر این سن امکان دارد

پاسخ دهید
نیلوفر

در پاسخ به ناشناس

100% تاثیر می ذاره…فقط رشد استخوان ها از لحاظ طولی و عرضی امکان نداره..ماهیچه ها همیشه تغییر میکنن. 🙂

پاسخ دهید
مهتاب

سلام من کلا فرم بدنم جوری هستش که باسن پهن ولی صافی دارم وقدم170وزنم60هستش وخیلی از صافی باسنم رنج میبرم حتی به فکر عمل هم افتادم اگه این ورزشها رو انجام بدم واقعا فرم.میگیره وگرد میشه؟وبعد چه مدت زمانی لازمه؟ و اگر ورزشها رو قطع کنید ممکنه دوباره برگرده؟

پاسخ دهید
آشنا

سلام.واقعا راسته که این حرکات اول ران وباسنو کوچیک میکنه؟؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من قدم170و وزنم 52.میخواستم بدونم در کمترین زمان چطور میتونم به وزن ایده ال که به قدم بخوره برسم واینکه من باسن و پاهام لاغرتر از جاهای دیگه بدنمه..

پاسخ دهید
ناشناس

با عرض سلام. خیلی ممنونم از اطلاعات با ارزش شما.میخواستم بدونم آیا باید این تمرینات رو هر روز انجام داد؟چون من جایی خوندم که برای بزرگ کردن عضله باید بین تمرینات 48 یاعت فاصله باشه.در غیر اینصورت تکرار حرکت زودتر از موعد باعث لاغر شدن و کم حجم شدن عضله خواهد شد.لطفا در این ضمینه من رو راهنمایی کنید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
اگر در شروع کار هستید 24 ساعت فاصله برای ریکاوری عضلات توصیه میشود.

پاسخ دهید
یه خانم

با سلام و خسته نباشید.من 45 سالمه آیا می توانم از این تمرینها نتیجه بگیرم. برای پیشرفت بیشتر باید ستها را بیشتر کرد؟یا تعداد را؟در ضمن برای تاثیر بیشتر به مرور زمان می توانم از وزنه و ماشین پرس پا هم استفاده کنم؟وزن وزنه ها را کی بیشتر کنم؟و در صورت رسیدن به حد استفاده از وزنه، هفته ای چند روز تمرین و چند روز استراحت داشته باشم؟
از جوابتان بی نهایت ممنونم.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به یه خانم

سلام
این تمرینات محدودیت سنی ندارند و برای هر سنی مناسب هستند. میتونید بر حسب نیاز ستها را بیشتر کنید. از وزنه هم میتونید کمک بگیرید که در این صورت نباید ستها را افزایش بدید. وزنه های سبک بهترین وسیله برای تمرین هستند و نیازی نیست وزنه سنگین بشود. وزنه ی سبک شکل دهی بهتری به ماهیچه ها خواهد داد چرا که کنترل بیشتری بر روی وزنه خواهید داشت.
سه تا چهار روز در هفته انجام بدید و بقیه روزها را استراحت کنید.

پاسخ دهید
Sani

سلام من ٢٤ سالمه،قدم حدودا ١٦٧ و وزنم ٤٥ هست،خيلي لاغر هستم،به نظر شما با ورزش كردن ممكنه قدم بلندتر شه؟با توجه ب سنم

پاسخ دهید
ايسل

در پاسخ به Sani

دوست عزیز حتما برو بدنسازی برای افزایش حجم عضله وچاق شدن تحت نظر یک مربی خوب و خوردن پروتییین و کربوهیدرات مثل شر و سیب زمینی پخته قبل وبعد از تمرین و موز عالیه

پاسخ دهید
مهسا

سلام.خسته نباشید.ممنون از مطالب زیباتون.من ران تقریبا خوب ولی از ران تا مچ پام خیلی ضعیفه. ممنون میشم راهنماییم کنید. البته کمبود وزن هم دارم.

پاسخ دهید
فقط غذا زیادبخور

در پاسخ به مهسا

فقط غذازیادبخور0901xxxxxxx

پاسخ دهید
مبینا

با سلام و تشکر از مطالب مفیذی که در سایت قرار دادید.
من قدم 164 و وزنم 49 کیلو هست. آیا عضلات افراد لاغر هم با همین حرکات حجیم می شود؟ قبلا به من توصیه شده بود که برای بزرگ کردن پایین تنه ابتدا باید وزنم را افزایش دهم و بعد از این حرکات استفاده کنم. اما متاسفانه من به سختی چاق می شوم. با این وضعیت شما انجام این حرکات را برای من توصیه می کنید.
سپاس از زحمات شما

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مبینا

سلام
دلیل اینکه به سختی چاق میشید اینه که نسبت کالری دریافتی به کالری ای که از دست میدید کمتره، باید بیشتر غذا بخورید (وعده غذایی را بیشتر کنید). این تمرینات ماهیچه های بدن را تقویت خواهند کرد و فرقی نداره لاغر باشید یا چاق.

پاسخ دهید
نیلوفر

در پاسخ به مبینا

از من می شنوین بستنی زیاد بخورین..بدجوری چاق میکنه.

پاسخ دهید
صوفی

سلام من اصلا منظور از 3نوبت وهرنوبت 15شماره متوجه نمیشم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به صوفی

سلام
یعنی 3 ست 15 تایی یا به عبارتی 3 تا 15 تایی.

پاسخ دهید
صوفی

در پاسخ به عصرعلم

بازم متوجه نشدم یعنی 3بار این حرکتهارو انجام بدیم وهربار15شماره دران حالت بمانیم خواهشا واضح بتوضیحید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به صوفی

در این تمرین به پهلو دراز میکشید و یکی از پاها را به سمت بالا باز میکنید (چیزی که در تصویر مشخص شده) و بعد دوباره پایی که به سمت بالا بردید را به پایی که روی زمین قرار گرفته نزدیک میکنید (ولی پاها با هم تماس نخواهند داشت) پس یک حرکت باز و بسته شدن را داریم. حالا این باز و بسته شدن را برای هر پا 15 بار انجام بدید در 3 ست. چند ثانیه پا را بالا نگه دارید کافیه، فقط حرکت را به آهستگی انجام بدید.

پاسخ دهید
سمیه

با سلام. من گودی کمر دارم ولی تمرین یک مناسبه من نیست و خیلی دوست دارم که انجامش بدم. لطفا بگید که چه تمرینی را به جاش میشه انجام داد؟ باتشکر

پاسخ دهید
ماه

سلام.منظور از ۳ نوبت یعنی پشت سر هم یا هر نوبت با فاصله زمانی باید انجام بشه تا نتیجه بخش باشه؟ تمرین اخری با هر پا سه بار انجام بشه و بعد عوض کنیم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ماه

سلام
سه نوبت منظور سه ست است که با فاصله زمانی اندکی (کمتر از یک دقیقه) باید انجام شوند. همانطور که در متن مطلب آمده است، تمرین انتهایی نیز برای هر سمت (هر پا) سه بار انجام میشود.

پاسخ دهید
سارا

سلام.من گودی کمر دارم با روش تشخیصی که گفتید فهمیدم.گفتید دراز ونشست برای کسی که گودی کمر داره خوب نیست.پس چطور شکمم اب کنم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سارا

سلام
برای از بین بردن چربیهای شکمی تمرینات مخلتفی وجود دارند. اون دسته از تمریناتی که گفته شده را انجام ندید، ولی بقیه تمرینات رو میتونید انجام بدید و مشکلی نخواهد بود.

پاسخ دهید
elisa

سلام ببخشید من 15سالمه. قدم 153.وزنمم 46.لاغرم تقریبا. برک دنس کار میکنم ران و باسنم خیلی سفته. ولی خب کوچیکه .ینی بعضیا میگن… خیلی هم ورزش میکنم .
حالا دوتا سوال داشتم من قدمو میتونم بلند تر کنم؟
ران و باسنم میتونه بزرگ ترو خوش فرم بشه؟؟؟

پاسخ دهید
ملیکا

سلام من ۱۳سالمه کمر باریک و باسن بزرگ و برجسته دارم میخواهم بدانم باسن بزرگ برای سن من بد است؟

پاسخ دهید
amirali

در پاسخ به ملیکا

mishe id line ya email dashte bashsm azatoon

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به ملیکا

با این مشخصاتی شما دادین لازم نیست

پاسخ دهید
ناشناس

آیا سکس از عقب واقعا روی بزرگ شدن باسن تاثیر داره؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

با سلام؛
خیر، رابطه جنسی از عقب تنها باعث بی اختیاری مدفوع و برخی دیگر از مشکلات و ناهنجاریهای جسمی خواهد شد.

پاسخ دهید
سارا

سلام
لطفا بگين از كجا بفهمم گودي كمر دارم، شما گفتين اگه گودي كمر دارين اين ورزش نبايد به هيچ عنوان انجام داد!
ممنون

پاسخ دهید
elisa

در پاسخ به عصرعلم

من تستارو انجام دادم. فهمیدم ی مقدار گودی کمر دارم …راهی برای رفعش پیشنهاد میکنید؟

خواهشا جواب بدیـــــــــــد

پاسخ دهید
ناشناس

سلام بیست سالمه و خیلی لاغرم باسن و رانهای خیلی کوچیکی هم دارم لطفا بگید برا درست کردن اندامم وقت دارم وباید چیکار کنم تا وزنم بیشتر شه

پاسخ دهید
سلام

سلام من یک ماه انجام دادم خوب بود ولی من ران و باسن کوچکی دارم و ژنتیکی است بالا تنه بزرگی دارم این ورزش تاثیر داشت ولی برای من که ژنتیکی هست زیاد جالب نبود

پاسخ دهید
آرش

در پاسخ به سلام

سلام خدمت شما من خودم ۱۵ ساله ورزشکارم این حرکاتا فوق العاده تاثیر روی ران و باسن داره با یک دوره جواب نمیده این حرکات رو چندین دوره انجام بدید جواب میگیرید لازم به ذکر هست ک شما پروتین بیشتر استفاده کنید تا عظلاتتان حجیم بشه

پاسخ دهید
m.n

سلام خسته نباشید…..لطفا جواب بدید… واقعا تاثیر داره؟!؟

پاسخ دهید
rj45

واقعا عالی هس من دارم انحام میدم و واقعا راضی هستم

پاسخ دهید
fatemeh

سلام من ۱۶سالمه قدم ۱۵۶هست ممکنه قدم بلندتربشم؟سوال دیگم اینه ک من باسنم یه کم بزرگه وشل هم هست میخوام سفت بشه ولی همین اندازه باشه باید چیکار کنم؟

پاسخ دهید
قلوه

در پاسخ به fatemeh

اولا که مطمئن باش قدت بلندتر میشه و راجع به باسنت هم اگه ورزش کنی مخصوصا پیاده روی خیلی سفت میشه

پاسخ دهید
نیلوفر

در پاسخ به fatemeh

قد من 157 هست..راضی هستم ازش.دخترا از 12 سالگی به بعد خیلی کم رشد میکنن.مگر اینکه ارثی باشه یا به سختی درگیر ورزش هایی مثل والیبال و بسکتبال بشی..(به سختی یعنی روزی 2 ساعت) 🙂
من 16 سالم بود.دوسال تکواندو کار کردم ولی نیم سانتی متر هم قدم بلند نشد.یکی از مزایای قد متوسط اینه که به راحتی میتونی کفش پاشنه بلند بپوشی و شیک باشی. 🙂
پس اگه جواب نداد هم خودت رو ناراحت نکن.
خیلی از دخترای قد بلند آرزوی پوشیدن کفش پاشنه بلند رو دارن.

پاسخ دهید
ناشناس

ااااااااره واقعا تاثیر داره من سه ماه انجام دادم از شبکه gem

پاسخ دهید
شفتالو

خخخخخخخخ خندم میگیره وقتی این حرکاتو انجام میدم!

پاسخ دهید
یه مادر

سلام چقد طول میکشه اثرکنه وهمون یک روز در میون کفایت میکنه که تمریناتو انجام بدم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به یه مادر

سلام
تمرینات ورزشی حداقل ۳ ماه زمان نیاز دارند تا تغییرات را در بدن ایجاد کنند. یک روز در میان مناسبه روزانه هم مناسبه،بستگی به زمان آزاد خود شما داره که چقدر وقت بگذارید.

پاسخ دهید
یه مادر

سلام خسته نباشید اگه ممکنه بگید تا کی این تمرینات و باید انجام بدم وچه وقتی قطعش کنم؟همون یک روز در میون هم واسه تمرین کفایت میکنه یا نه؟ممنون میشم اگه زود جواب بدین.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به یه مادر

سلام
مدت زمان نداره، وقتی ورزش کنید و با لذت ورزش کردن آشنا بشید به مرور این مساله براتون به عادت تبدیل میشه و همیشه ورزش خواهید کرد.
سعی کنید ورزش را در مرحله نخست برای حفظ سلامت عمومی انجام بدید و بعد تناسب اندام و اینکه اگر با آهنگ همراهش کنید مفرح تر و شادتر خواهد بود و لذت و رقبت را بیشتر خواهد کرد.

پاسخ دهید
یه مادر

سلام من تازه این تمرینات و انجام میدم امیدوارم نتیجه بگیرم چون میخوام مامان بشم دوس دارم باسن و رانام چاق شن

پاسخ دهید
ژیلا

سلام این حرکات و هفته ایی چند بار انجام بدیم؟

پاسخ دهید
مهسا

سلام خسته نباشیدم من 47 وزنم قدم165 و22سال سن دارم از3سال پیش لاغرشدم ودوست دارم باسن ران ساق پام حجم دار شه TRX هم کارمیکنم امانه منظم گاهی توخونه هم اسکات میرم اماگودی کمرهم دارم که برای اون هم نرمش میکنم توروخداکمک کنید ممنون

پاسخ دهید
رضا

سلام مرسی از مطالب خوبتون امیدوارم با پشتکار خودم و کارگیری این تمرینات به نتیجه ی مطلوب برسم خیلی ممنونم

پاسخ دهید
پریا

امیدوارم جواب بده ببخشید رقص هم میتونه تاثیری دراین مورد داشته باش؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به پریا

سلام
رقص هم نوعی ورزش است ولی این تمرینات به صورت اختصاصی بعضی از ماهیچه ها را درگیر میکنند.

پاسخ دهید
قاصدک

طی چندروزاثرمیکنه

پاسخ دهید
مهرداد

ممنون خیلی عالی بود مطالبتون

پاسخ دهید
مهرداد

سلام ممنون از مطالبتون

پاسخ دهید
محسن

سلام.من پرورش اندام کارکردم بالاتنه قوی و خوبی دارم ولی پاهام بنظرم ضعیف و یکمی لاغره و باسن کوچکی هم دارم چه راهی رو بهم پیشنهاد میدید؟ ممنون درضمن 22 سالمه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام آیا پیاده روی باعث لاغری پایین تنه میشود

پاسخ دهید
مبینا

سلام میشه این حرکات رو کاملا نمایش بدین؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام خسته نباشید من 23 سال دارم, من از بین 4 تمرین ورزشی مورد 4ام رو انجام میدم یه وقتی فرم باسن و ران پام بد فرم نشه,خیلی ممنونم از لطفتون بی زحمت راهنمایی کنین..

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
بهتره هر 4 تمرین را انجام بدید تا بخشهای مختلف پا تقویت بشوند. به صورت تکی هم میتونید تمرین کنید و بد فرمی ایجاد نمیکنه.

پاسخ دهید
سمانه

سلام من عضلات خیلی سفتی دارم ولی حجم کمی یک تمرینات تاثیر گذاری وخوب معرفی کنین ممنونم از لطفتون

پاسخ دهید
ترنم

ممنون از مطلب مفید شما
برای بزرگ شدن باسن باید تا چند روز این تمرینات را انجام دهیم؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام خیلی ممنون از اطلاعات مفیدی که دادین میخاستم بدونم این ورزش ها برای کسانی که دچار نرمی مفصل زانو هستن مجازه لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستین.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
بهتره در این مورد با متخصص ارتوپد قبل از انجام تمرینات مشورت بگیرید.

پاسخ دهید
ساجده

سلام اگه میشه زود جواب بدید اخه سایتای دیگه خیلی دیر جواب میدن…..من 17 سالمه این ورزشایی که گفتینو تو خونه انجام میدادم یه مدت بعد چند روز ناحیه ی رون و باسنم خیلی درد گرفت و یه جورایی کم رغبت شدم اگه واقعا تاثیر داره دوباره شروع کنم میخام رون و باسنم بزرگتر بشه ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ساجده

سلام
درد گرفتن ماهیچه ها پس از انجام تمرینات طبیعی است و به معنی اینه که تمرینات بر روی ماهیچه ها اثر گذاشته و اگر در انجام اونها مداومت داشته باشید نتیجه را پس از چند ماه مشاهده خواهید کرد.

پاسخ دهید
عرفان

سلام من عضلات سفتي دارم اما حجم ان كم است لطفا يك برنامه متناسب به من بدهيد ممنون

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من عضلات سفتي دارم اما حجم ان كم است لطفا يك برنامه متناسب به من بدهيد ممنون

پاسخ دهید
الهه

سلام من رانو باسنم سفته ولی اندازش متناسبه اینا کمک میکنن اندازه باسن بزرگ تر بشه ؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به الهه

سلام
این تمرینات مربوط به فیتنس یا تناسب اندام هستند، هم حالت ماهیچه ای به بدن میدهند و هم تناسب اندام ایجاد میکنند.

پاسخ دهید

باتشکر از شما توضیحاتی که دادین کامل ومفید بود اما برای به نتیجه رسیدن با این روشها باید مدتها فعالیت کرد ای کاش راههی میگفتین که با دارو میشد سریع تر به نتیجه رسید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به بیست آپدیت

سلام
اگر با دارو میشد به نتیجه رسید الان تمام مردم دنیا خوش هیکل و فیت بودن!
متاسفانه مصرف قرص و دارو هم برای اهداف مختلف (چاقی، لاغری، تناسب اندام، کوتاهی قد، بلندی قد و …) فقط و فقط در کشورهای جهان سوم مشاهده میشه و اگر سبک زندگی مردم در اروپا و امریکا و کشورهای پیشرفته را مطالعه کنید متوجه میشید که اکثر اونها هر روز صبح بین بیست دقیقه تا نیم ساعت ورزش میکنند. به نظرتون بهتر نبود اونها هم قرص مصرف کنند و بیهوده فعالیت نکنند؟

پاسخ دهید
ناشناس

ایاکسانی که از لحاظ زنتیکی دارای باسن کوچک هستند باانجام تمرینات موفق به افزایش حجم می شوند

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
افزایش حجم ماهیچه ارتباطی با ژنتیک ندارد و در هر فردی با هرشرایط جسمی و ژنتیکی قابل انجام است. فقط نیازمند تمرین و ممارست است.

پاسخ دهید
ناشناس

ایا کسانی که از نظر زنتیکی باسن کوچکی دارند با انجام تمرینات می شود حجیم کرد
باتشکر

پاسخ دهید
ناشناس

ایا کسانی که از نظر زنتیکی باسن کوچکی دارند با انجام تمرینات می شود حجیم کرد

پاسخ دهید
parvaneh

سلام ممنون از سایت خوبتون .. گزینه اول نوشته اید که کمر نباید خم شود ولی در تصویر حدودا خم شده اس منم عینن همین ورزشو انجام میدم ولی حس میکنم لاغر میشه وکمرم کش میاد وتقریبا درد میکنه میترسم پهلو بیارم..چیکارکنم بی زحمت راهنماییم کنین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به parvaneh

سلام
در تصویر هم کمر خم نشده، صاف نگه داشته شده، گودی طبیعی کمر را با خم شدن آن اشتباه نکنید. در صورتی که گودی کمر داشته باشید این تمرین به هیچ وجه مناسب شما نیست. در اوایل ممکنه درد احساس کنید (حالت کوفتگی در ماهیچه ها) و اگر درد در ناحیه ای غیر از ماهیچه ها بود انجام تمرین را متوقف کنید.
از طرفی انجام این تمرینات پهلو را هم درگیر کرده و چربی های این نواحی را از بین خواهد برد و ماهیچه های پهلو را تقویت خواهد کرد.

پاسخ دهید
رامین

مرسی دستتون درد نکنه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام ممنون ازاطلاعات خوبتون من یکم سینه هام وشونه هام نسبت ب پایین تنم بزرگه چ ورزشی روپیشنهاد میکنید تاپایین تنم بزرگ تر باشه راستی پهلو هامم خیلی بزرگه واز ای موضوع ب شدت ناراحتم برای کوچیک شدن پهلو هام چیکار کنم

پاسخ دهید
سایه

باسلام وتشکر .می خواستم بپرسم من خانمی 52 ساله هستم وبه خاطر دیابت نوع 2باسن ورانهایم خیلی ازبین رفتن ایا با این تمرینات می توتنم دوباره ران وباسنی سفت وبزرگ داشته باشم ممنون از لطف شما

پاسخ دهید
یلدا

من 3 هفته دو تا از این تم حرکات رو انجام دادم و باورم نميشد ولی واقعا تاثیر گذار بود خیلی خوب بودن مخصوصا حرکت اول

پاسخ دهید
علی

با سلام لطفا به مشکلات تکواندو استان اذربایجان غربی هم رسیدگی کنید دبیر هیت استان ما دارای 4پرونده زندان می باشد و مربیان استان اقایان […] […] […] و […] و […] و… دنبال زن و زنبازی و مامان شاگرداشون هستن خودتون قضاوت کنید چنین شخصیتهایی می تونن به تکواندو استان ما کمک کنن تاکی جوانانی مثل ما عمرمان هدر برود و منتظر بمونیم تا اقایان فوق الذکر از هوا و هوس خودشون سیر بشن و به تکواندو استان ما هم دلسوزی بکنن حرفهای مارو به مسئولان دلسوز جامعه ورزشی برسونید لطفا

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به علی

سلام
دوست عزیز، عصرعلم یک سایت شخصی است و ارتباطی با نهادهای دولتی و استانی ندارد.

پاسخ دهید
امیر

خیلی خوب بود ممنون

پاسخ دهید
ghazale

kheyli ali bod… omid varam javab begiram…

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من حدود 2 ماه هست که دو تا از این تمرینات را انجام می دهم اما هیچ تغییری حتی یه ذره هم ندیدم به نظر شما اگر باز هم ادامه بدهم همین اتفاق می افتد . با تشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
تمرینات ورزشی برای نشان دادن تغییر نیازمند زمان هستند، نباید انتظار معجزه داشت. تمرینات را به صورت مداوم انجام بدید و به مرور زمان بر تعداد دفعات تکرار اضافه کنید.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام لطفا در مورد بزرگی سینه ها هم مطلبی ثبت کنید من 29 سالمه سایز سینه هام 70 هست

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
در سایت، قسمت زنان مطالبی در این زمینه موجود است.

پاسخ دهید
ایلا

سسسسسسسسسسسسسسسسلللللللللللللللللللللللاااااااااااااااااااااااااااامممممممممممممممممممممم

پاسخ دهید
بینام

در پاسخ به ایلا

سلام.ایا برای نرم هر شدن باسن نه شل شدن راهی وجود داره???!!!!!¡¡¡¡¿¿¿¿

پاسخ دهید
ahmad

سلام عزیزان ایا این تمرینات باعث بزرگ شدن باسن میشه یا نه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام بعد چند مدت انجام تمرینات تغییرات را در بدنمون می بینیم . تشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
هرنوع تمرین ورزشی (نه فقط این تمرینات) به شرط مداومت در انجام، حداقل به 3 ماه زمان نیاز دارد تا تغییرات قابل مشاهده و ملموس باشد.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام آیا این تمرینات حتما باید به ترتیب و پشت سر هم باید انجام گیرد

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
خیر، میتوانید از بین تمرینات یکی و یا همه را انتخاب کرده و انجام دهید. بهتر است حداقل 2 تا 3 تا از تمرینات فوق انجام شود.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام آیا این تمرینان ت حتما باید به ترتیب و پشت سر هم باید باشند .

پاسخ دهید
ناشناس

سلام چرا این تمرینها باعث کوفتگی میشه؟چه مدت این کوفتگی ادامه داره؟
بعد چند مدت جواب میگیریم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
کوفتگی عضلات بعد از انجام تمرینات به معنی درگیر شدن صحیح ماهیچه ها و اثرگذاری تمرینات است. ممکنه تا یک هفته این کوفتگی ادامه داشته باشه ولی بعد از این مدت انجام تمرینات بدون کوفتگی خواهد بود. توجه داشته باشید که در ماه های ابتدایی بهتره تمرینات به صورت یک روز در میان انجام شوند تا ماهیچه ها فرصت کافی برای ریکاوری داشته باشند.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام
بی نهایت سپاس گذارم
مطالبتون خیلی به درد میخوره . مخصوصا قسمت افزایش قد .

پاسخ دهید

سلام خسته نباشین مرسی ازمطالبتون، خواهش میکنم پاسخم رو به ایمیلم بفرستین
من سه روزه دارم ظهرها بل شیرولرم و شبهابا روغن رازیانه سینه هام رو ماساژ میدم اماازدیشب سینه هام موقع ماساژ دردمیگیرن این دردطبیعیه؟ بخاطرماساژه یا داره بزرگ میشه؟ ونکته دوم مقدارمصرف مناسب عرق رازیانه و عرق شوید رو هم بهم بگین مرسی ازلطفتون راستی من ۲۴ سالمه ازاولم دیربلوغ بودم یعنی اولین پریودم ۱۷سالگیم بودقدمم 166 وزنمم ۵۷ الان شما ارتباطی می بینید بین اپریوددیروقتم و کوچکی سینه هام؟ سایزم۶۵

پاسخ دهید
mehdi

سلام لطفا افزایش قد رسیدگی کنید.

پاسخ دهید
fahime

با سلام و تشکر فراوان بابت تلاش های بی دریغتون.
این تمرینات رو باید به مرور افزایش داد یا همین اندازه کافیه؟منظورم اینه که برای شروع این تعداد رو تعیین کردید و باید بعد یه مدت تعداد دفعات و شماره رو بالا برد؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به fahime

سلام
در این زمینه اختیار با شما است. اگر بخواهید وضعیت ثابت بمونه تعداد را ثابت نگه دارید. اگر میخواهید ماهیچه ها بیشتر تقویت بشوند و حجیم تر بشوند، تعداد را افزایش بدید.

پاسخ دهید
پی سی سازان

سلام. طراحی سایت بهتر شده و مطالب راحت تر خونده میشه. ممنون

پاسخ دهید
حسین

سلام مرسی خوب بود لطفا ب نظرات افزایش قد رسیدگی کنید

پاسخ دهید
ناشناس

وقت شما بخیر
آیا قبل از انجام تمرینات حتما باید نرمش برای گرم کردن بدن و تمرینات هوازی انجام بشه؟؟؟لطفا بفرمایید چند دقیه باید برای تمرینات هوازی جهت گرم کردن بدن وقت بذاریم و اینکه نهایت چند دقیقه بعد از تمرینان هوازی میشه این تمرینات اصلی رو انچام داد؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

گرم کردن بدن قبل از هر ورزشی بهتره انجام بشه ولی چون این تمرینات مربوط به فیتنس هستند میشه بدون گرم کردن هم انجام داد.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام و ممنون از زحمات شما
آیا این 4تمرین باعث میشه که باسن از حالت افتادگی و شلی دربیاد و بالا کشیده بکشه و خوش فرم و سفت بشه؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
بله این تمرینات باعث سفت شدن باسن و ران خواهد شد.

پاسخ دهید
نرگس

در پاسخ به ناشناس

آرههههه واقعا اسکات معجزه میکنه اگه درست و اصولی بزنی 🙂

پاسخ دهید

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین