عصرعلم

Search
Close this search box.

تغییر سبک زندگی از طریق تغییر در باورها

هیچ قدرت، نیرو و انرژی ای فراتر و قدرتمندتر از باور نیست. تمامی نیروهای درونی، فرد را در جهتی که بخواهد، به حرکت در می آورد خواه این جهت مثبت باشد یا منفی؛ خواه به صلاح فرد باشد و یا به ضرر او. “باور” تمامی قوانین و نیروهای درونی را تحت سلطه و در اختیار خود دارد. می تواند شگفتی ساز باشد و یا مخرب و ویرانگر که این مساله بستگی به خود شخص و نگرش او دارد.

تغییر باورها و تغییر نگرش شما به دنیای پیرامونتان تاثیر مستقیم بر کیفیت و سبک زندگی شما در زمینه های مختلف نظیر زمینه های مالی، کسب و کار، اجتماعی، روابط و … دارد. خوشبختانه ایجاد تغییر در باورها و نگرش ممکن است و روش های آن نیز ساده هستند که البته به زمان نیاز دارد که در ادامه مرور میکنیم.

۱- نیروی انگیزشی خود را بیابید

تمام انسانها دارای هدف و خواسته هایی هستند مانند بیشتر ورزش کردن، کنترل رژیم غذایی و یا اهداف مهمتر و پیچیده تر. اما نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد “دلیل اهداف و خواسته ها” است. اگر قرار باشد تغییر کنید، تمایل دارید که چگونه باشید؟ چه چیزی برای شما ارزشمند و مهم است؟

شما تنها در صورتی هدفی را پیگیری میکنید که برای شما اهمیت داشته باشد در غیر اینصورت پس از مدت زمان کوتاهی در مشغله ی زندگی آن را فراموش خواهید کرد. پس قبل از اینکه بخواهید در باورهای خود تغییر ایجاد کنید و یا اساسا تغییر کنید، باید خودتان به صورت درونی دلیل موجه و انگیزه ی کافی داشته باشید، نه اینکه بخاطر فرد دیگری بخواهید در خود تغییر ایجاد کنید.

۲- همه چیز را به یکباره تغییر ندهید!

بهتر است تغییر در باورها به صورت تدریجی انجام شود. اهداف و انگیزه های خود را بر روی کاغذ بیاورید و یادداشت کنید، سپس راه هایی که برای عملی کردن آنها به ذهنتان میرسد بررسی کنید و بهترین مسیر ممکن را برگزینید. سپس اهداف را به صورت موردی پیش ببرید و پس از رسیدن به هدف و اتمام آن، مورد جدیدی به لیست اضافه کنید. استراتژی “آهسته و پیوسته” رفتن مسیر، باعث ماندگاری بیشتر عادات و تغییرات جدید میشود.

۳- پیشرفت خود را ثبت کنید

هنگامی که مشغله ی زیادی در زندگی داشته باشید، فراموش کردن مسایل بیشتر اتفاق می افتد. بنابراین بهتر است همه چیز را به صورت مکتوب داشته باشید تا بتوانید پیشرفت خود را در تغییر باورها و همچنین نتایج آن را در سبک زندگیتان رصد کنید. جایزه دادن به خودتان هنگامی که به هدفی نایل میشوید را نیز فراموش نکنید.

چگونه میتوانم در باورها و نگرش خودم تغییر ایجاد کنم؟

تغییر در باورها و نگرش، برای داشتن زندگی بهتر و سالم تر کار سخت و دشواری نیست. اما نیازمند دانستن تکنیک ها و روشهای مؤثر و همچنین تمرین زیاد است. گروه آموزشی تغییر باورها از سال ۱۳۹۳ با مدیریت جناب آقای سجاد عبادی، کار خود را در فضای مجازی آغاز کرده است.

گروه آموزشی تغییر باورها

مجموعه مذکور با تمرکز بر “باور و نحوه تغییر در آن” اقدام به تولید محصولات آموزشی و ارائه مطالب رایگان در این زمینه نموده است و همواره سعی دارد تا کاربران خود را به سمت افکار و اندیشه های سازنده و مثبت سوق دهد.

محصولات گروه آموزشی تغییر باورها در زمینه های مالی، کسب و کار و سایر جنبه های مهم و اساسی زندگی می باشد که می توانید با استفاده از آنها هر یک از جنبه های زندگی خود را بهبود ببخشید. شما با استفاده از این محصولات به صورت کاملا تضمینی باورها و افکار منفی را تغییر می دهید و زندگی و شرایطی را که خواستار آن هستید برای خود رقم می زنید.

باید بدانید که معجزه ای در کار نیست، آنچه مهم است فقط و فقط باور است. باور داشتن به هر چیز چه خوب و چه بد شما را در جریان و روند آن قرار می دهد و اگر باوری قوی داشته باشید، روند تسخیر آن چیز بیشتر و بیشتر می شود. می خواهد ثروت و سلامتی باشد و یا فقر و بیماری، این شما هستید که تصمیم میگیرید.

برخی از خدمات گروه آموزشی تغییر باورها در یک نگاه:

  • ارائه مقالات مفید رایگان
  • محصولات رایگان آموزشی
  • پکیج های آموزشی و انگیزشی
  • مشاوره و راهنمایی
  • و…

جهت کسب اطلاعات تکمیلی، آشنایی بیشتر با خدمات و محصولات و دریافت مشاوره در زمینه ی تغییر باورها به سایت “گروه آموزشی تغییر باورها” مراجعه فرمایید.

شفاف‌سازی

محتوای این پست و لینک‌های موجود در آن آگهی تبلیغاتی است و تحت سیاست‌های تبلیغاتی سایت عصرعلم در سایت منتشر شده است.

مطالب پیشنهادی برای شما

یک پاسخ

  1. سایت خوب و پر محتوایی هست و از اینکه آن را به دیگران و کاربران خود معرفی کرده اید سپاسگذاریم.
    موضوع بحث و کل سیستم این سایت بر حسب باور و تغییر باورهاست که واقعا میشه گفت به مهمترین,بنیادی ترین و اساسی ترین بخش ها پرداخته است چرا که تغییر آن یعنی تغییر زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *