تمرینات افزایش قد به صورت طبیعی

سبک زندگی » تناسب اندام » تمرینات افزایش قد به صورت طبیعی
12 آوریل 2019 چاپ
خرید کتاب آموزش تمرینات افزایش قد

شما از اهمیت ورزش کردن برای حفظ سلامتی و همچنین افزایش قد و تناسب اندام آگاهی دارید. زمانی که شما ورزش میکنید، بدن شما هورمونی به نام هورمون رشد (HGH) را آزاد میکند و این کمپلکس هورمونی، رشد را در استخوان ها، ماهیچه ها، بافت ها و اندام ها اعمال کرده و باعث رشد کلی بدن شما خواهد شد و به بخش های غضروفی بدن هم استحکام بیشتری خواهد داد.
گرچه تمام تمرینات ورزشی این اثر را بر روی بدن شما خواهند گذاشت ولی برخی ورزش ها با نام ورزش ها و تمرینات کششی شناخته میشوند و بیشترین تاثیر آنها در افزایش قد خواهد بود. این تمرینات از این جهت مؤثر هستند که بیشتر بر عضوهایی تمرکز میکنند که قابلیت رشد بیشتری دارند، مانند ستون مهره ها و پاها.
استخوان ها در این نواحی با کمک غضروف ها به یکدیگر متصل شده اند و تمرینات کششی باعث میشوند شما این غضروف ها را از حالت فشرده خارج کنید (شما در اکثر ساعات شبانه روز ایستاده هستید و بدن تحت تاثیر نیروی جاذبه فشرده میشود) و با استحکام بخشیدن بیشتر به آن ها به افزایش قد در خودتان کمک کنید.

خرید کتاب آموزش تمرینات افزایش قد

این نکته بسیار مهم است و باید به خاطر بسپارید که انجام تمرینات کششی به صورت روتین و منظم، ضروری است. یعنی شما باید بر طبق برنامه و به طور منظم این تمرینات را انجام بدهید و زمان کافی را هم به این کار اختصاص دهید.
نکته ی مهم دیگر انجام درست این تمرینات است و ما سعی میکنیم در این مطلب راه های درست این تمرینات را برای شما شرح دهیم.

در مقاله قبلی ۳ حرکت و تمرین را بررسی کردیم و در اینجا در تکمیل مطلب قبلی، تمرینات بیشتری را آماده کردیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

تمریناتی برای بلند شدن قد

ایستاده خم شدن

این تمرین ساده و تاثیر گذار یکی از بهترین حرکات ورزشی برای آزاد سازی و درگیر کردن ستون فقرات است.

ایستاده خم شدن

این تمرین همچنین عضلات پشت ران، کشاله، زردپی های دو طرف پشت زانو، گردن و لگن را هم درگیر خواهد کرد.
برای شروع، کاملا صاف بایستید و پاها را اندازه ی عرض شانه ها باز کنید و کف دست را بر روی پشت ران قرار بدهید. به آرامی کف دست را به سمت پایین ببرید و تلاش کنید زانوها به هیچ عنوان خم نشوند و تاجایی که توانایی دارید پایین بروید و همان وضعیت را حفظ کنید. سعی کنید با کمک فشار دست که به پشت پا وارد میکنید سر را به سمت زانو نزدیک کنید ولی برای شروع زیاد فشار نیاورید؛ در صورتی که مشکلی در انجام این تمرین دارید حتما با پزشک مشورت کنید.
۳ نوبت در روز و هر نوبت ۳۰ ثانیه مقاومت برای شروع کافی به نظر میرسد ولی به مرور زمان این مدت باید افزایش یابد.

 

خم شدن ۹۰ درجه به سمت زمین

این تمرین همچنین با نام Adho Mukha Svanasana هم نامیده میشود و یک تمرین بر پایه حرکات یوگا است و در کشش و انعطاف پذیری بدن نقش خیلی مؤثری دارد.
برای شروع این تمرین کف دست و زانو ها را بر روی زمین قرار دهید و سپس زانو را از زمین جدا کنید و وضعیتی مانند شکل زیر بگیرید. توجه کنید پاها باید اندازه ی عرض شانه ها باز شده باشند و انگشتان پا رو به جلو قرار گرفته باشند.

خم شدن 90 درجه به سمت زمین

سر در بین دو بازو قرار میگیرد و بازو ها با کمک کف دست به سمت جلو کشیده میشوند. تلاش کنید در این تمرین از نفس های عمیق استفاده کنید تا اکسیژن بیشتری به بافت ها برسد و تاثیر بیشتری داشته باشد.
حتما به یاد داشته باشید که کمر باید کاملا صاف باشد، فشار بر روی کف دست و انگشتان پا قرار متمرکز است و بدن کاملا کشیده شده است.
این تمرین را برای مدت چند نفس عمیق انجام بدهید و بعد از کمی استراحت دوباره تکرار کنید.

 

آویزان شدن

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم یکی از موانع افزایش قد، نیروی جاذبه ی زمین است. جاذبه در تمام ساعات شبانه روز بدن شما را تحت تاثیر قرار میدهد و باعث فشرده تر شدن بدن خواهد شد.

آویزان شدن

راه کار ساده ولی کاملا مؤثر برای حل این مشکل آویزان شدن میباشد. شما با این کار با کمک نیروی جاذبه وزن خودتان را به طور متعادل بین مفصل های بدن تقسیم میکنید و به آن ها اجازه میدید تا تحت کشش قرار بگیرند.
در حقیقت آویزان شدن یا معلق شدن یکی از راه های شناخته شده ای است که میتواند قد شما را بین یک تا سه اینچ (دو تا هشت سانتی متر) بلند تر کند.
برای این تمرین شما نیاز به یک میله ی افقی (میله بارفیکس) دارید و بدن باید کاملا کشیده شده باشد، در صورتی که جای کافی ندارید و نمیتوانید پاها را صاف و کشیده نگه دارید، زانوها رو خم کنید تا بدن کاملا آویزان شود.
توجه کنید که میله بارفیکس رو از جلو در مشت بگیرید نه از پشت.(مثل تصویر)

آویزان شدن

در حین اینکه آویزان شده اید تلاش کنید بازوها، شانه ها و مفصل لگن آزاد باشند یعنی هیچ فشار و انقباض اضافی در این نواحی وجود نداشته باشد و کاملا ریلکس باشید. این تمرین را هربار حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه و ۳ بار در روز انجام دهید.

حالت شنا بیرون از آب

این تمرین بر عضلات پشتی و پایینی بدن تمرکز دارد و آنها را درگیر میکند. برای شروع این تمرین بر روی شکم دراز بکشید و بدن را کاملا بکشید.

حالت یک دست و یک پا به صورت برعکس

بازوها را به سمت جلو کشیده به طوری که کف دست رو به زمین باشد و بازوی راست را بالاتر از بازوی چپ قرار بدهید. سپس پای مخالف را تاجایی که میتوانید از زمین جدا کنید و کشش را به ناحیه پا اعمال کنید. برای شروع سعی کنید این موقعیت را برای ۴ ثانیه حفظ کنید و در آینده به ۲۰ ثانیه برسانید و حتما به این مسئله توجه داشته باشید که حرکات باید به آرامی انجام داده شوند، ناگهانی کشش ایجاد نکنید، آرام آرام و ظرف مدت چند ثانیه کشش را زیاد کنید سپس ۴ ثانیه در حداکثر کشش باقی بمانید و بعد آرام آرام کشش را کم کنید و بدن را به حالت طبیعی برگردانید. این کار را برای هر دو دست و پا انجام بدهید.

 

بالاگرفتن لگن و شکم

این تمرین ، تمرین مورد علاقه ی فیتنس کاران است. تمرینی بسیار ساده ولی هنگامی که انجام میدهید کشش را کاملا در ستون فقرات، ماهیچه های پهلوها و لگن احساس خواهید کرد.

بالاگرفتن لگن و شکم

برای شروع این تمرین به پشت روی زمین دراز بکشید و شانه ها و بازوها را محکم به زمین بچسبانید. زانو ها را خم کنید و تاجای ممکن کف پا را که با زمین در ارتباط است به سمت لگن نزدیک کنید.
سپس پشت خود را به سمت بالا خم کنید تا لگن از زمین جدا شود و برای ۲۰ ثانیه در این وضعیت باقی بمانید و سعی کنید این زمان را در آینده به ۳۰ ثانیه ارتقا دهید.
با انجام بیشتر این تمرین کشش را حتی در بخش های جلویی لگن نیز احساس خواهید کرد.

خرید آنلاین
عنوانکتاب تمرینات ورزشی افزایش قد
محتویات
سایز۲.۱ مگابایت
قیمت۴۹۵۰ تومان
اجازه نامهتمامی حقوق مادی و معنوی نزد تولیدکننده‌ی محتوا محفوظ است.

گفتگو پیرامون تمرینات افزایش قد به صورت طبیعی

(منتشر شده: 1391 | در انتظار تایید: 2)
ارین

سلام من ۱۳ سالمه و الان یه ساله قدم ۱۷۶ این ورزش ها تاثیر داره از ۱۱ یازده سالگی به بلوغ رسیدم جواب بدید ممنون

پاسخ دهید
ناشناس

چرا باسن و پستون های اون خانم ها رو پوشوندید لامصب همون یه تیکش که بیرون بود رو دیدم

پاسخ دهید
هلما

سلام دوستان من هلما هستم و۱۲ سالمه قدم ۱۴۳دوست دارم که قدم بلند شود مثلا۱۷۶ کمک کنید دوستان من قدوشون بلنده منو میخره میکنن

پاسخ دهید
امیرحسام

سلام من یه ماه دیگه ۱۶ سالم میشه و تونستم با انجام دادن این حرکات و خوردن تخم مرغ روزانه ، در یک ماه قدم رو از ۱۶۱ به ۱۶۲.۵ افزایش بدم.به نظرتون اگه همینطور ادامه بدم قدم از ۱۷۰ می گذره؟ قد بابام ۱۷۵ و قد مادرم ۱۵۲ هستش.
راستی می خوام به کلاس والیبال هم برم.

پاسخ دهید
ایدا

سلام دوستان خواهش میکنم یکی جواب منو بده من قدم ۱۵۰ سانت هست و میخوام ۱۵۸ سانت بشم ۱۳ سالمه اگه راه حل موثری رو میدونید که کاملا میشه باهاش قدم رشد کنه لطف کنین بگین ممنونتون میشم خواهش میکنمممم یکی جوابمو بده لطفا

پاسخ دهید
س

سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۶۰ هست
آیا ورزش تاثیری داره یانه
من شنیدم قرص آل آرژنین میتونه موثر باشه آیا درسته

پاسخ دهید
محمد حسین

سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۶۵ هست خیلی ناراحتم همهی پسر آمده ام یک پسر غمم دوسال از من بزرگتر وقتی تو سن من بود قدش از من من کوتاه تر بود حالا منو مسخره میکنه کمکم کنید تروخدا ممنونم

پاسخ دهید
روکسانا

سلام من ۱۳ سالمه و دارم میرم تو ۱۴سال دخترم قدم ۱۳۰ و وزنم ۳۸٫آیا با این ورزش ها قدم بلندمیشه یا نه لطفا جوابم را بدید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.میشه لطف کنین و در سایتتون مطالبی رو درباره تغذیه مناسب در کنار ورزش کردن برای بلند شدن قد بزارید؟!🌹سپاس🌹

پاسخ دهید
محمدحسین

سلام هفده سالمه قدم حدود۱۷۵سانته راهی نداره که به۱۸۵برسم

پاسخ دهید
باران

سلام من ۱۲سالمه تازه بالغ شدم و قدم ۱۶۵با این تمرینات ۱۸۰میشم؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام ممنون از بابت اطلاعات خوبی که به من دادید من الان چهارده سال وهشت ماهمه قدمم ۱۷۰ هست میخواستم بدونم قد من چقدر رشد میکنه امکانش هست تا ۱۸۰ رشد کنه ممنون میشم اگه جواب بدید⁦❤️⁩

پاسخ دهید
نازنین

چراهیچ کس جواب نمیده لطفابگیدچیکارکنم قدم خیلی بلندشه بارفیکس وایناهم جواب نمیده کمکم کنیدوبزرگواری خدتون رونشون بدیدخواهش میکنم

پاسخ دهید
نازنین

سلام من۱۴سالمه وقدم۱۵۸هستش خاهش میکنم کمکم کنیدهمه ی فامیلامون قدشون بلنده حتابچه هاشونم که ازمن کوچیک ترن قدشون ازمن بلندتره خیلی بخاطرقدم غصه میخورم لطفاکمکم کنیدتوروخداخواهشا

پاسخ دهید
سدنا

سلام من ۱۴ سالمه و قدم حدودا ۱۵۷ هستش و به تازگی پریود شدم و اطرافیانم به من میگن بعدازپریود دیگه قدت بلند نمیشه چی کارکنم؟

پاسخ دهید
مرسل

سلام من ١٤ سالم اما قدم خيلي بلندنشوده بايدچيكاركنم 😔😔😔

پاسخ دهید
Maedeh♡

سلام
من ۱۴ سالمه قدم ۱۵۰ خیلی دوست دارم قدم بلند ترشه
به نظرشما چیکار کنم؟؟
لطفا جوابمو بدید ممنومتوم میشم❤

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من قدم ۱٫۴۵ هستش و ۱۱ سالمه به نظر شما قد من خوبه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام وقت بخیر
مقاله مفیدی بود
میتونید چند نوع از ترکیبات غذایی که به افزایش قد کمک میکنند رو بگید که در کنار ورزش هایی که فرمودید مصرف کنیم؟

پاسخ دهید
Neda

سلام من ۳۲ سالمه … با این ورزشا احتمال افزایش قد برای من وجود داره؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام
دو سالی میشد که اصلا قدم رشد نکرده بود حتی یک سانت چند ماهی میشه با تغذیه مناسب و ورزش دوسانتی رشد کردم فقط ناامید نشین ذهنتون بیشتر درگیر نکنین و خیلی سخت ورزش کنین بخصوص تمرینات کششی تغذیه مناسب خیلی خیلی مهمه

پاسخ دهید
مهدی

سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۵۵هست قد پدر و مادرم حدود ۱۷۵ الی ۱۸۰ هست
۱_آیا قد من نسبت به سنم خوبه یا نه
۲_آیا قدم به قد پدر و مادرم می رسه
۳_آیا اگه من این ورزش ها رو انجام بدم بعد مدتی رها کنم رشد قد من قطع میشه یا نه
۴_ اگه این ورزش ها رو انجام بدم چه مدت طول می‌کشه تا قد من ۵ سانت بلند بشه

پاسخ دهید
سجاد

در پاسخ به مهدی

سلام
احتمال اینکه به قد پدر و مادرتون و یا نزدیکی همون حدود برسید زیاده و البته به شرایط محیطی و تغذیه و عوامل دیگه هم بستگی داره برای همین نمیشه با قطعیت به سوالات جواب داد.
ورزش کنید و تغذیه خوب رو رعایت کنید تا شانس بیشتری داشته باشید.

پاسخ دهید
H

سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۵۳ هستش خیلی قدم کوتاهه و همه مسخرم می کنن لطفا بگید چیکار کنم تورو خدا خواهش می کنم ورزش می کنم و قرص تقویتی هم می خورم

پاسخ دهید
مهدیار

سلام من عاشق دختر همسایمون شدم قد یکی از شرایطی ک برام گذاشته اینکه قدم رو بلند کنم اونم تو مدت سه ماه آخه بعد سه ماه قراره خونشون رو جابجا کنند و من نمیخوام از دستش بدم تو رو خدا زود بگین باید چی کار کنم خیلی عاشقشم در باشگاه اسم نویسی کردم ولی خب ب دلیل کرونا زیاد نمیتونم تمرین کنم تصمیم گرفتم تو خونه ورزش کنم آیا این تمرین ها میتونه ب بلند شدن قدم کمک کنه ؟

پاسخ دهید
تنها همتی

سلام من تنها همتی هستم فروردین ماه رفتم ۲۳ساله .قدم هم ۱۴۸هستش خیلی دوست دارم قدم به۱۵۵یا۱۶۰برسد واقعا واسه قدم افسردگی گرفتم .وقتی راه میرم استخوان پاهام صدا میدن صداش هم مثل شکستن قلنج انگشتان دست یا کمر هست .ازتون خواهش میکنم یه روشی بهم بگید ک بتونم قدمو بلند کنم .بهم گفتن اعصاره جنیستیک با ابمیوه واسه بلندی خوبه نمیدونم استفاده کنم یا نه ویتامین Dبدنم ۱۶هست مدت چهار ماه شیر با قرص کلسیم خوردم اما بدنم بشدت درد گرفت نمیدونم بخاطر بافت استخوانم باشه ک واسه رشد اماده بود یا چی .و در ضمن بعضی مواقع به استخوان های پاهام فشار وارد میشه ک به حالت کششی فشاربه پاهام میدم دردشون ساکت میشه

پاسخ دهید
سجاد

در پاسخ به تنها همتی

سلام
شما برای این وضعیت باید به پزشک مراجعه کنید.

پاسخ دهید
نیا

بچه ها من دختری ۱۳ ساله با قد ۱۹۸ هستم بابام والیبال تو استامول بازی می کنه قدش۲۱۳سانت است و مامانم ۲متر و ۱ سانت است اون هم والیبال بازی می کنه من قدم کوتاه چکار کنم اندازه بابام شم

پاسخ دهید
محمدمهدی

سلام
واقعا این ورزشا تو افزایش قد موثرن
من فقط با روزی دو بار تو یک ماه و نیم
از ۱۷۲ به ۱۷۵٫۵ رسیدم.
واقعا فایده داره.
***** ******* *******
اما دو تا سوال
یکی اینکه دراز و نشست تو افزایش قد تاثیر مثبت یا منفی داره؟
و یکی اینکه
آیا این ورزشا میتونه تو بسته نشدن صفحه های رشد تاثیر داشته باشه؟

پاسخ دهید
سجاد

در پاسخ به محمدمهدی

سلام
دراز و نشست به صورت مستقیم در افزایش قد تاثیر نداره ولی چون فعالیت بدنی باعث افزایش هورمون رشد میشه میتونه به صورت جانبی کمک کننده باشه.
صفحات رشد بسته خواهند شد ممکنه کمی با تاخیر این اتفاق بیوفته.

پاسخ دهید
صبا

سلام من ۲۲ سالمع قدمم ۱۶۰ میشع با این تمرینات قدم بلند شه یانه لطفا جواب بدین؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام یه سوال دارم که میخام جواب قطعی بشنوم.۱۸سالمه بازم قدم رشد میکنه یا نه؟دوستان هرکی میدونه بگه.ممنون

پاسخ دهید
سجاد

در پاسخ به ناشناس

سلام
برای گرفتن جواب قطعی نیازه به پزشک مراجعه کنید تا باز یا بسته بودن صفحات رشد شما مشخص بشه.
موفق باشید

پاسخ دهید
Sara

سلام ، من ۱۲ سالمه قدم ۱۵۵ هستش و میخوام قدمو به ۱۷۰ برسونم ، آیا با این حرکات میشه قدم بلند بشم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من پونزده سالمه قدم ۱۴۰وزنمم چهل سه هستش ترو خدا بهم بگید من میتونم قد بکشم به خدا افسردگی گرفتم همه بهم میگن کوتوله همه خانواده قدشون بلنده ولی من کوتاهم تروخدا کمکم کنید چیکار کنم بارفیکس چند ماه برم رشد میکنم تروخدا کمکم کنید خواهش میکنم کسی تا حالا بارفیکس رفته قدش بلند شده به نظرتون دیر نیست بارفیکس برم

پاسخ دهید
sima

سلام من ۱۵ سالمه و دخترم قدم ۱۵۵ هست خیلی بابت این موضوع ناراحتم:(
باید چیکار کنم که قدم حداقل تا ۱۶۰ رشد کنه؟
در ضمن من از شیر خوشم نمیاد و خیلی کم پیش میاد بخورم

پاسخ دهید
Salar

سلام
قدم تا ۱۴ و ۱۵ سالگی خیلی سریع و خوب رشد میکرد تا ۱۷۰ رسیدم الان ۱۷ سالمه اصلا رشد نکردم خیلی کم نیم سانت رشد کرده دلیلش چیه تازه ورزش شروع کردم میتونم ۷یا۸سانتی رشد کنم تر خدا جواب بدید دارم افسرده میشم

پاسخ دهید
فرهاد

سلام
من نوزده سالمه و قدم صدو هفتادو پنج
امکان افزایش قد تو این سن و بسته شدن صفحات رشد امکان داره یا مراجعه به دکتر غدد

پاسخ دهید
سجاد

در پاسخ به فرهاد

سلام
معمولا شرط اول صفحات رشد هست. بعد غدد و هورمون‌ها

پاسخ دهید
مملی

سلام ترو خدا جواب بدین الان که دارم اینو می‌نویسم افسردگی گرفتم و چشام در اشکه،من تیر ماه امسال میرم ۱۵ سال یعنی پونزده سالم تموم میشه،قدم ۱۷۵ ۷میلیمتر هستش از ۷ سالگی بسکتبال میرم، قد پدرم ۱۸۴ قد مادرم ۱۶۰ هستش،فامیلای پدرم همه قد بلند هستن فامیلای مادریم همشون از ۱۷۰ به بالا هستن، من الان دو ماهی میشه حرکات کششی کار میکنم و حدود ۲_۳ سانت تاثیر داشته،غذای سالم میخورم شبا هم دارم خوابمو تنظیم میکنم که ۱۰ بخوابم،خواهش میکنم جواب بدین اگه من این حرکتارو انجام بدم باشگامو برم غذای سالم داشته باشم و خواب خوب داشته باشم میتونم حداقل به ۱۸۷ برسم؟

پاسخ دهید
سجاد

در پاسخ به مملی

سلام
معمولا احتمالش هست به حدود ۱۸۰ یا کمی بیشتر برسید. این مساله به ژنتیک شما ربط داره و چیزی نیست که بشه با قطعیت در موردش صحبت کرد. معمولا قد نرمال فرزندان حدود ۱۰ سانتی‌متر بیشتر یا کمتر از میانگین قد والدین در نظر گرفته میشه.

پاسخ دهید
ناشناس

ایا این حرکات واقعا تاثیری در افزایش قد هم دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
سجاد

در پاسخ به ناشناس

در صورتی که از لحاظ ژنتیکی مستعد باشید و تغذیه مناسبی داشته باشید بله تاثیر دارند.

پاسخ دهید
ناشناس

تا چند سالگی ادامه بدیم این ورزش رو ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام . من۲۱ سالمه قدم ۱۸۳ هستش میخوام قدم ۱۸۸ بشه .آیا میشه یا نه . با ورزش کردن میشه ۵ سانت اضافه شه.ممنون

پاسخ دهید
z

ممنونم از تون که جواب دادید خانواده ی مادرم قدشون هم متوسط هست و هم بلند خانواده ی پدرمم هم متوسط داریم هم بلند من بیشتر به بابام رفتم بابامم قدش بلنده راستی عیدتون هم مبارک ایشالا سال پر خیر و برکتی داشته باشید ایشالا همیشه سالم و سلامت باشید

پاسخ دهید
z

مطالب شما خیلی مفید بود از شما ممنونم فقط یک سوال داشتم اگر من این حرکت هارو در ۶ماه انجام بدم چند سانتی متر به قدم اضافه میشه چون من دوست ندارم زیاد بلند بشم نهایت ۱۱ سانتی متر میخوام اضافه بشه لطف کنید بگید در چه مدت این حرکات رو باید انجام بدم

پاسخ دهید

در پاسخ به z

سلام
نمیشه در این خصوص با اطمینان نظری داد، به خیلی از عوامل مثل ژنتیک و تغذیه وابسته است. ممکنه فقط ۱ سانت قدتون بلند بشه ممکنه ۱۱ سانت بلندتر بشه. باید اول عوامل زمینه‌ای بررسی بشن بعد نظر داده بشه.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام آیا دارویی برای افزایش قد چهارده سالگی است

پاسخ دهید
حسین

سلام من ۱۵سالو ۶ ماهمه و قدم ۱۷۲سانته آیا مو تنم قدم ب ۱۸۰برسونم و راستی قرص کلسیم ، زینک،منیزیم و ویتامین د۳هم تأثیری در قد دارن

پاسخ دهید
Dori

باسلام
من دختری هستم۱۶سال و۹ماه
قدم ۱۵۶و وزنم ۴۰کیلو
مادرم قدش۱۵۷هست وقد پدرم۱۸۰
لطفا اگه میشه بگید چه کارهایی برای بلندشدن قدم خیلییی موثراست؟
باتشکر

پاسخ دهید
پارسا

سلام
من 13 سالمه و قدم 170هست ، پسر خالم 15 سالشه و قدش 185 ، آیا من با این تمرینات می تونم تا 15 سالگی به این قد برسم ؟
ممنون از سایت خوبتون .

پاسخ دهید
ناشناس

یـــــــــــــعنی چی تو هم ما رو مسخره کردی😤😤😤😤 جواب بده دیگه اهـــــــ😖😖

پاسخ دهید
ناشناس

من برام اومد ولی میگه اجازه دانلود فایل رو ندارید با اینکه تراکنش موفق بوده!؟لطفا سریع تر پاسخ بدید

پاسخ دهید

در پاسخ به ناشناس

سلام
از طریق بخش تماس»پشتیبانی پرداخت ناموفق اقدام بفرمایید تا بررسی و اقدام شود.

پاسخ دهید
امیررضا

من 12 سالمه 168 هست و قد پدرم 186 قد مادرم 170 هست میخوام در 20 سالگی به 190 برسم چکار کنم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام تاچندروزبایدادامه داشته باشه

پاسخ دهید
مهدیه

سلام من یه کم گودی کمر دارم مثل بعضی ازدوستان.ایادررشد قدم تاثیر داره؟ چگونه بایدمشکل گودی کمدو برطرف کنم؟….ممنون میشم ب سوالمجواب بدین…باتشکر

پاسخ دهید
Roghayeh

سلام اگه میخواین قدتون بلند بشه یا اینکه استخون های قوی و سالمی داشته باشین و به زیباییتون اهمیت میدین اول صبح که غذا نخوردین صبح زود یک لیوان شیر با عسل و زرده تخم مرغ رو حسابی مخلوت کنید و بوخورین اصلا بو ومزه ی زرده تخم مرغ حس نمیشه بوخورین حتما نتیجه میگیرین

پاسخ دهید
سحر

سلام من۱۴سالمه قدم ۱۴۵است چه ورزشی بیشتربرروی قدم تاثیرداره؟؟میخوام به ۱۶۵برسم میشه؟؟لطفاجواب بدید

پاسخ دهید
سیامک

با سلام خدمت شما و ممنون از مطالب خوبتون .من 18 سالمه و قدم تقریبا 164 هستش خواستم ببینم واقعا جای افزایش قد هست ؟چون من برادرام بلندن مثلا برادر کوچیکم 14 سالشه ولی یه سانتی از من بیشتر .بابام و دای ام هم بلند است. لطفا اگه میشه پاسخ بدید مرسی

پاسخ دهید
علیرضا

سلام من 18سالمه و قدم 165میخواستم قدمو با آویزون شدن به بارفیکس و طناب قدمو بلند کنم و همچنین مهره L4L5کمرم درد میکنه آیا این ورزش ها برای کمرم ضرر داره لطفا جواب بدین اقای پناهی مرسی ازتون

پاسخ دهید

در پاسخ به علیرضا

سلام
در صورت وجود هرگونه اختلال در ستون فقرات و مهره‌های کمری باید تمرینات رو زیر نظر فیزیوتراپ انجام بدید و ازشون مشورت بگیرید.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من 14 سالمه و قدم 158 هست ميخواستم بدونم قدم بلند می شه؟

پاسخ دهید
علیرضا

سلام من۱۵سالمه قدم ۱۶۰سانته چکار کنم قدم حداقل به ده سانتیمتر افزایش پیدا کنه اگه کمکم کنین ممنون میشم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.من 12 سالمه و قدم 147 سانتی متر است.
مطمئنید که این تمرین ها برای بلندشدن قدمن مناسب است؟

پاسخ دهید
زهرا

سلام من قدم ۱۷۵ هست و تقریبا۱۴ سال دارم و والیبال کار میکنم و میخوام قدم از اینی که هست بازم بلند بشه تا بتونم والیبالو به صورت حرفه ای کار کنم… میشه راهنمایی کنید من هنوز میتونم رشد کنم یا نه؟

پاسخ دهید
مارال

سلام من 14سالمه و قدم 154 سانت هست برادر و پدرم قدشون بلند هست ولی مادرم قدش کوتاهه البته من الان قدم از مادرم بلندتر شده ولی تمام فامیلامون قدشون بلنده یعنی خیلی بلند چکار کنم میترسم بیشتر ازین قد نکشم به بارفیکس هم دسترسی ندارم چون باشگاه محلمون به افراد زیر 18 سال اجازه ورود به بخش بدنسازیو نمیده اگه راه حلی دارید لطفا بگید❤

پاسخ دهید
هادی

سلام 16 سالمه قدم 185 پدرم 185 و مادرم160تا پایان سن رشد قدم 195 میشه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام
من یه دختر ۱۵ ساله با قد ۱۶۵ هستم میخوام قدمو برسونم به ۱۷۰ آیا این ورزش جواب میده
از کجا باید دونست که صفحات رشد بسته شده
خواهش میکنم جواب و بدین 😊🙏

پاسخ دهید
سعید

سلام من ۱۴سالمه قدم۱۶۰سانته میخوام قدم ازاینی که هست بلندتربشه بایدچه تغذیه ی داشته باشم وچه زمان خوابی داشته باشم توروخداکمکم کنید

پاسخ دهید
ناشناس

بااین حرکات درچه مدتی قدم بلند میشه

پاسخ دهید
zfz

سلام ایا میشه یه دختر دوازده سیزده ساله در عرض سه ماه قدش 10 سانتی متر بلندتر کنه؟

پاسخ دهید
فاطمه

سلام
من 13سال دارم قدم 160 و از دوستانم فقط یه نفر هم قدم هست ولی از این ناراحتم که دوستانم بهم میگن کوچولو توچرا رشد نمیکنی و خیلی ناراحت میشم و از دوستانم فقط یکی از همه بلند تره که اونم قدش173 هست .فقط میخواستم بگم راه حلی هست تا رشد کنم حداقل به 170برسم بسمه😢😢
ممنون

پاسخ دهید
فرشته

من ۱۶ سالمه قدم ۱۴۹ است چه کار کنم قدم به ۱۶۵ شود چون میخواهم خلبان بشم لطفا همکار کند طناب زدم اما اثری نکرد

پاسخ دهید
Babak

سلام
من ۱۴ سالمه و قدم ۱۵۰ سانتی متر هست
تقریبا هم قد پدر و مادرم هستم (دو سه سانتی کوتاه تر)

میتونم حداقل به ۱۸۰ و بالاتر هم با ورزش و تغذیه ی مناسب برسم؟

پاسخ دهید
Sina

سلام من 14 سالمه و قدم 170 هستش میخوام قدم تا سه چهار سال بعد 190 و بالاتر بشه لطفا کمک کنید .

پاسخ دهید
فرهاد

سلام تخم مرغ خوبه حالا تخم بلدرچین که ده برابر از تخم مرغ قوی تره در نتیجه خیلی بهتره درسته؟

پاسخ دهید
امیر حسین

سبام من ۱۷ سال و ۲ ماه سن دارم و قدم ۱۶۲ سانتر هستش من میخوام تا سال بعد قدی حدود ۱۷۰ داشته باشم چجوری باید ب آرزوم برسم تو رو خدا کمکم کنین تو روخدا?

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۴ سالمه ، قدم ۱۷۲.گودی کمر زیادی دارم و عضله ی پشت هردو پام هم کمی کوتاهی داره . می خواستم بدونم قدم تا چقدر می رسه و آیا این عوامل باعث کوتاهی قد می شه؟

پاسخ دهید
امیررضا

سلام من ۱۲سال ۱۰ ماه ۳ روز هستم قدم۱۵۵ وقد پدرم165وقد مادرم۱۵۵هست و موهای زایده در اومده وقد داداشم هم۱۷۷ هستش من درست دارم قدم در۱۳ سالگی بشه ۱۶۵ باید چکار کنم دوست دارم قد بلندی داشته باشم

پاسخ دهید
حنانه

من 149 ام میخوام بالای 160 برسم تا یه ماه دیگه میشه؟ چه حرکاتی خوبه؟

پاسخ دهید
یلدا

وقتی قده مادروپدرمو محاسبه کردم باید قدم۱۵۶میشد ولی خواهر برادرم قدشون بلنده واقعاناامید شدم تازه ورزشو شروع کردم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام آیا تو۲۰ سالگی میشه قد رو چندسانت بلند کرد قدم ۱۵۶هست راهی هست که بتونم قدم روحداقل به ۱۶۰ برسونم لطفا اگه راهی هست بگید ?

پاسخ دهید
H

سلام من ۱۲ ۱۳ سالمه قدم ۱۵۲ هستش میخوام خلبان شم قد بابام ۱۷۳ وقد مادرم ۱۵۳ هست منم میخوام ۱۷۵ بشم چکار کنم ?

پاسخ دهید
سعید

سلام من ۲.۰۱سانت قد دارم خودم هم والیبال را به صورت حرفه ای بازی میکنم ۱۸ سالمه آیا باانجام بدنسازی و تغذیه قدم به ۲.۵سانت رشد خواهد کرد؟

پاسخ دهید
امیر

سلام من الان 15 سله هستم و قدم 170 است من میتوانم با این ورزش ها قدم را به 185 بالا تر بروم

پاسخ دهید
...

سلام من 16سالمه قدم147چیکارکنم قدم به165و..برسه ترخداکمکم کنید میخوام سریع قدم بلندبشه?

پاسخ دهید
حسین 16 سالمه

من هم رزمی کارم آیا کار هایی مثل شکم یا شنا بدن را نمی سوزونه ویا نه

پاسخ دهید
motahare

سلام
من 15سالمه والیبال حرفه ای کار میکنم وبدنسازی با وزنه سبک هم کنارش.پست اسپکر قدرتی دارم.قدم 165 هست پدرم 175 و مادرم 170.عکس گرفتم دکتر ارتوپد گفت صفحات هورمون رشدم هنوز فعاله.خانواده پدری و مادری همه بالای 185 هستند.ولی به خاطر قدم مشکلات زیادی دارم توی بازی.بنظرتون با این ورزش ها قدم چه اندازه دیگه رشد میکنه؟

پاسخ دهید
Saghar

سلام‌من ۱۷ سالمه قدم ۱۵۴ وزنمم ۴۷ تقریبا
چ طوری درعرض ۲ ماه میخام قدما بلند تر کنم چکار کنم ایا ورزش کششی جواب میده از قیافه هیچی کم ندارم فقط قدم ممنون میشم کمکم کنید ?

پاسخ دهید
مهیار

سلام قربان بنده 18سالمه و قدم 170با تمرینات بدنسازی مثل بارفیکس میتونم به 177برسم نظرتون چیه چون خیلیا میگن برو والیبال و شما یا بسکتبال ولی من رزمی کارم از این بچه بازیا خوشم نمیاد با بدنسازی افزایش قد میتونم بدم چون شنیدم کار با وزنه افزایش ترشح تستسترون میده

پاسخ دهید
ناشناس

عالی باید نتیجه بگیریم

پاسخ دهید
ناشناس

بچه ها نام شهر هم بنویسید

پاسخ دهید
زینب

سلام سحر جان خیلیا گرفتن خیلیا هم نگرفتن ولی امید وارم همه نتیجه بگیرن

پاسخ دهید
زینب

سلام باید روزی چند ساعت حرکت ها را انجام داد

پاسخ دهید
Tani

سلام ،پسر من یازده سالشه ولی موهای زاید درآورده ،قدش 144،به نظرتون چی کار کنم که بیشتر جواب بده ،چون میترسم بلوغ زودرس باشه .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید
Roya

سلام از کجا متوجه بشیم صفحات رشد بسته شده یا نه

پاسخ دهید
ترمه

سلام..فقط برای رشد قد (تحرک زیاد) و تغذیه خوبه در ضمن طناب زنی هم عالیه

پاسخ دهید
salar

سلام
۱۵ سالمه ۱۷۰ قدمه و این حرکات ورزشی کششی رو تازه شروع کردم هر روز انجام میدم ایا قدم ۱۸۰بیشتر میشه اخه قدم از ۱۳ تا ۱۵سالگی خیلی رشد کرد دیگه اصلا رشد نمیکنه خیلی دیر رشد میکنم این مسعله نگرانم کرده؟؟

پاسخ دهید
علی

سلام به همه من 13سالمه و قدم 175میخواستم بدونم میتونم تا 190برسم من بسکتبال هم کار میکنم

پاسخ دهید
Mohammadreza

سلام
من16سالمه قدمم 155حالا نمیدونم چیکا کنم رفتم دکتر گفتش ک صفحات رشدت متوقف شده چیکا کنم؟ارثیم هس با این ورزشا میتونم قدمو ببرم165؟

پاسخ دهید
مهدی

سلام من پسری ۲۰ ساله هستم وقدم ۱۸۳سانته میخواستم بدونم باز هم قدم رشد میکه به ۱۸۵ میرسم
ممنون

پاسخ دهید
Mohammad reza

سلام من ۱۳ سالم هستش و قدم ۱۴۹ تو رو خدا واسه کسایی که این قد ها رو دارند یه توصیه ای بکنید ،میخوام قدم‌ بلند شه ،آقای پناهی خواهشا به حرفای ما ها جواب بده

پاسخ دهید

در پاسخ به Mohammad reza

سلام
داخل مطلب علل و شرایط گفته شده.
مطالعه بفرمایید به جواب میرسید.

پاسخ دهید
ناشناس

دوستانی که زیر ۱۸ سال هستند حتما به یک فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم مراجعه کنند.صد در صد مشکلشون حل میشه.برای افراد بالای ۱۸ سال هم این تمرینات موثره و با کششی که ایجاد میکنه حد اکثر ۱۰ سانتی متر افزایش قد خواهید داشت.و حتما هم ورزش بسکتبال رو جدی بگیرید معجزه میکنه. من خودم در سن ۱۶ سالگی قدم ۱۶۰ بود اما الان با گذشت یکسال انجام تمرینات کششی و بسکتبال حرفه ای ۱۸۳ سانتی متر شدم.هیچوقت نا امید نشید.واسه تغییر فقط به قدرت ذهنتون نیاز دارید و یادتون باشه هیچکاری نشد نداره

پاسخ دهید
حدیث

سلام من نوزده سالمه قدم ۱۵۸ وزن۵۱ امکان داره قد بکشم توردخدا راهنماییم کنید

پاسخ دهید
ناشناس

غیرممکنه

پاسخ دهید
حمید

سلام وجدانن اینا راسته. میگن نیم سانتم غیرممکنه. جواب بدین

پاسخ دهید

در پاسخ به حمید

سلام
در صورتی که صفحات رشد بسته نشده باشند تاثیر دارد.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۶۵سانت میخاهم ۱۷۰ منهم ۲۱ سالم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من تازه ۱۴ سالم شده و قدم ۱۵۰ میخواستم ببینم بلند میشم چون دیگه واقعا نامید شدم

پاسخ دهید
مهنا

عرفان واقعا 14 سالته چون منم 14 سالمه و قدم 160 هست

پاسخ دهید
ramin_salah

سلام من 16 سالمه قدم 169 هستش می خواستم ببینم با این حرکات قدم به 183 میرسه یا نه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من 25 ساله ام قدم 168 هست میخوام به 175 برسه کمک میکنه این بسته اموزشی ؟

پاسخ دهید
محيا رحماني

سلام من الان دوازده سالمه قدم ١٦٨ من پريود شدم ايا قد من بلند ميشه ؟ أين ورزش ها خيلي اسان است چجوري قدم بلند ميشه؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام .واقعا این حرکات برای افراد بالای بیست سال اثر داره یا نه؟نمیخوام بیخودی امیدوار بشم و وقتم رو بزارم.ممنون میشم جواب بدین.۱۵۴ سانتم .۱۶۰ بشم کافیه.?

پاسخ دهید

در پاسخ به ناشناس

سلام
همانطور که در مطلب و داخل نمونه‌ی کتاب عنوان کردیم، در صورت بسته بودن صفحات رشد شانس زیادی برای افزایش قد وجود ندارد (تقریبا نزدیک صفر).

پاسخ دهید
مریم

سلام من ۱۲ سالمه و قدم ۱۵۲ میخواستم ببینم بازم قد میکشم؟
اگه قد میکشم چقدر دیگه
قد مامانم ۱۷۰
قد بابام ۱۷۴

پاسخ دهید
Ѧґ

سلام.من ١۵سالمه و حدود ١۶۵قدمه.یکم اضافه وزن دارم.میخواستم بدونم اضافه وزنم قدمو نگه میدارع یا نع؟!و با این تمرینات قدم بلندترمیشع؟!

پاسخ دهید
Nager

من ۱۲سالم ولی مسابقه ی استانی دارم والیبال قدم باید ۱۶۰باشه الان ۱۴۹هست چکار کنم تا بعداز ماه رمضان

پاسخ دهید
رضا

با سلام من پسری هستم ۱۶ سال و ۵ ماه
قدم ۱۷۸ هست و وزنم ۵۷ کیلو قد پدرم ۱۸۰ و مادرم ۱۶۱ و ریش کامل در نیاوردم ولی سیبیل دارم گودی کمر هم کمی دارم لطفا میتونین بگین قدم چقدر دیگ میره تغریبا

پاسخ دهید
رومینا

اگر می خواید قدتون بلند بشه تمرینات کششی و ورزش های ایروبیک و یوگا و بسکتبال رو انجام بدید حرکت سه گام بسکتبال عالیه
من ۲۳ سالمه و قدم ۱۷۷ و مربی ایروبیک هستم اگر می تونید روزی ۱۰۰ تا ۴۰۰ کا طناب بزنید تا میتونید پرش کنید و طبق گفته های این سایت حرکات کششی انجام دهید و اگر هم سن و سال من هستید و قدتون کوتاهه از امپول های سوما استفاده کنید

پاسخ دهید
فروغ

سلام من بیست سالمه وزنم ۵۰قدم ۱.۵۶چیکارکنم قدم بلندشه؟

پاسخ دهید
Ali

سلام من ۱۸سالمه قدم ۱۶۶هستش امکان داره قدم بلند تر شه لطفا کمکم کنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام عزیزم یه سالن بدن سازی برو و تا میتونی حرکات کششی انجام بده

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۰ است قد پدرم ۱۷۲ به نظرتون به ۱۹۰ میرسم.پسر هستم

پاسخ دهید
amir

میشه چند لحظه باهات بحرفم؟

پاسخ دهید
Alireza

سلام من ۱۴/۵سالمه قدمم ۱۴۷ قد مادرم ۱۵۵ وقد پدرم ۱۶۵ وزن خودمم ۴۷ دقیق به نظروتون من با انجام این حرکات دوساعته در روزود تغزیهم سالم مثل لبنیات قدم ۱۷۰ به بالا میشه چون که واقعا نا امید شودم خیلی ممنون میشم اگه کمک کنید????

پاسخ دهید
Reza

سلام خسته نباشید.قرار بود که تحقیق کنید و مطلبی رو مبنی برافزایش قد از ناحیه پایین تنه رو دراختیار کاربران قرار بدین.خیلی ممنون

پاسخ دهید
ممنونم

سلام ممنونم ۱۷۰ با ۱۱ سال میخوام برسم ۱۹۲/۵ میرسم با تمرینات خوب شما. فقط ایستاده ایستادن هم تاثیر داره؟
خیلی؟

پاسخ دهید
ناشناس

من ۱۵ سالمه این حرکات کاملا موثر من امتحانش کردم و ازش جواب گرفتم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۵ سالمه اما قدم رشد چندانی نداشته

پاسخ دهید
هجران

برای گودی کمر یه ورزشی هست که بالش زیر زانوی پاها قرار بدیم اون چه جوریه

پاسخ دهید
سونیا

دوستان عزیز اگر کمتر از ۱۸ سال سن دارید نگران نباشید فقط کافیه هر روز ۳ نوبت که هر نوبت ۱۵ دقیقه هست تمرینات کششی انجام بدید یا پیلاتس نوبت ها رو رعایت کنید و حداقل ۱۰ ثانیه حرکت رو نگه دارید بعد از هر تمرین یک لیوان شیر بخورید راستی یادتون باشه بعد از تمرینات حداقل ۳ دقیقه دراز بکشید و فکر کنید دارید قد میکشید امیدتون رو از دست ندید و به هدفتون فگر کنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۶۰ می خواهم به ۱۷۰ برسه چی کار کنم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام کیحییسی از این تمرینات نتیجه گرفته؟؟

پاسخ دهید
سمانه

من ۱۳سالمه.قدم۱۴۹الانم پریودم ینی بلند میشم ؟چند سانت؟

پاسخ دهید
مهدی

سلام هلیا
من یه معلم ورزشم وبرای شاگردام همین ورزشو میگم این ورزش با تغزیه مناسب میتونه ۵سانت قدو بلند کنه

پاسخ دهید
سکوت

سلام یه سوال داشتم آویزان شدن از بارفیکس تا یک ماه به رشد قد میتونه کمک کنه وفقط صبح ها باشه اشکال نداره

پاسخ دهید
ناشناس

سلام عزیزان.افزایش قدتاسن ۱۸ سالگی هستش وبعدازاون متوقف میشه وورزش کردن وتغذیه مناسب تاثیرفوق العاده ای روی افزایش قدداره مخصوصا تمرینات کششی

پاسخ دهید
مهرداد

یا لی پریست ۱۶۲بهش میگن غول کوچک ببینید تمرینات سرشانه وکول ۱۰سانت بیشترهم اضاف میشه کم نیارید بریدسرچ کنید اینا قدشون درسته نگاشون کنی سرشونه هاشون با ی آدم قد بلند یکیه ..سرشونه وکول..دیگه من ۲۵سالمه تاالان ۱۵سانت سرشونه وکول اضاف کردم طی..اما بارفیقام هم قدیم شونه هامون یکیه تموم شدش ..

پاسخ دهید
مهرداد

بچه ها ماچراافکارمونو معطوف میکنیم روی ی چیز بابا چین وکره وژاپن نصف دنیارو خوردن همه قداشون ۱۵۰بلندشون ۱۶۰اصلا ب این موضوعات. اهمیت نمیدن آدمم داریم الان ۲متره همش رو ویلچره همش ظاهرهمش ظاهر آره میشه اتفاقا خوب هم میشه درهرسنی بلندشد الان شاون رای قهرمان پاورلیفتینگ جهان قدش۱۶۴اما ازبس کول کارکرده ۱۵سانت ب کولاش اضاف شده چندسانت هم مهره فقرات نگاش کنی کش تعجب میکنی مث قوله الگو منم همین بود تموم شدو رفت هیچ چیز نشد نداره نمیتونمو نمیشه و..الان قلب ومغزانسان روعوض میکنن اندام چیزی نیست خانمهاوآقایان میرن بدنسازی بگیدفقط تمرینات کول داخل برنامتون بنویسن دیگه نگید واسه چی اصلا توجه کردید ورزشکارای بدنسازی چرا ازهمه بلندترن ازبس هورمونو..ازاینجا سوماتروپین واینا میزنن طرف خودش جواب گرفته ب بقیه ک میرسه میگهاصلا امکان نداره این اشتباهه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من نرجس هستم قدم۱۵۷وزنم۵۳مادرم تقریبا هم قدمه ولی پدرم ۱۷۵سانتی متر خواهر وبرادرهام بلندن و خانواده ی پدریمم و مادریم بلندن من با این تمرین ها بلند میشم آیا

پاسخ دهید
رها

سلام من ۱۴ سالمه قد ۱۵۱ بنظرتون چند مدت باید این ورزش هارو انجام داد ؟ و اینکا چند سانت به رشدم اضافه میشه ؟:/

پاسخ دهید
سحر

کسی نتیجه ای گرفت یا ن؟

پاسخ دهید
عرفان

سلام من ۱۴سالمه قدم۱٫۸۰هستش آیا میتونم با این حرکات کششی که گذاشتید تا۲۰سالگی به۱٫۹۰برسم؟

پاسخ دهید
زهرا

سلام ۱۵ سالمه ۱۶۰قدمه برای رسین قدم به ۱۷۰چکار کنم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۵سالمه قدم ۱۶۰ چکار کنم زود قد بکشم ؟زود جواب بدین لطفا 😉

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۵۰ میتونم با حرکات ورزشی قدم رو افزایش بدم

پاسخ دهید
کآوه

سلام بزارید همتون رو روشن کنم ..با این روشا یک سانتر هم به قدتون اظافه نمیشه ??? ..خودکشی کنید بنظرم

پاسخ دهید
ابراهیم

من ۱۶سالمه وقدم ۱۶۲هست ووزنم۵۵کیلوگرم هستم می خواهم بدانم باحرکت این کارهاقدم بلندمی شه یانه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من دخترم و۱۴ سالمه وقدمم هم ۱۵۹ هستش چیکارکنم تا یک سال دیگه قدم به ۱۶۵ یا۱۶۶ برسم وچه ورزش هایی بایدانجام بدم ؟لطفا زود بگید .ممنون

پاسخ دهید
نگار

سلام من ۱۲ سالمه وقدم ۱۴۶سانت ووزن ۳۵کیلو ..میخام قدمو به ۱۷۰ برسونم ..آیامیشه؟چکار کنم ک به قد ایده الم برسم ؟به نظر شما قدم به اخرشه به چند میرسه ؟لطفا جواب بدین ؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ١٩سالمه بنظر شما با أين حركات كششي ميشه چند سانت بلند شد؟؟ممنونم

پاسخ دهید
باران

سلام من ۱۹ سالمه و قدم ۱۵۷ و همه خیلی منو مسخره میکنن الان من دانشجو هستم ولی بهم میگیرن انگار سال اول راهنمایی هستم تو رو خدا کمکم کنید

پاسخ دهید
ناشناس

من ۱۳سالمه و قدم ۱۵۰ . من برای رفتن به شغل مورد علاقم باید قد ۱۷۱داشته باشم با این ورزش ها می تونم به ۱۷۱ برسم

پاسخ دهید
محمد

سلام من‌۱۳سالمه وقدم ۱۵۱هست
آیا این ورزش ها میتونه باعث بلند شدن قدم بشه؟؟؟

پاسخ دهید
sita

چند راه که تو رشد قد موثره اگر واقعا میخواین قدتون بلند بشه شبا ساعت ۹بخوابین این خودش باعث ۱تا ۲سانت افزایش قد میشه البته این راه حل ها فقط از سنین کم تا ۱۷ساله روزانه ۲الی ۳لیوان شیر به مدت یک ماه شیر هم خودش باعث افزایش قد ۲الی ۳سانت در ماه نورخورشید روزانه ۱۰الی۲۰دقیقه در معرض نور خورشید .
البته غیر از این موارد موارد دیگری مثل حجامت استفاده از جنسینگ ماساژ انگشتان پا با روغن زیتون و استفاده از شربت زنک پلاس که خیلی هم موثره . قرص هایی مثل ال ارژنین و زینک و کلسیم و منیزیم که موثره غذاهای دریایی مثل ماهی سالمون و جگر روزانه۱الی ۲کاسه ماست همه اینا کمک میکنه البته باید یکی دو ماه پشت سر هم بطور مرتب اینارو انجام داد تا به نتیجه رسید .در ضمن قرص هایی که گفتم اگر میخواین استفاده کنین باید بیماری کلیوی نداشت و همین قرص ها باعث افزایش قد ۸الی ۱۱سانت در سنین کم . اون روش های طبیعی هم که گفتم اگر بطور منظم و دقیق انجام بدین و بخورین حدود ۶تا۱۰سانت افزایش قد داره

پاسخ دهید
Hana

میگن کوتاه یا بلند باشی فرقی نداره مهم خوشبختیه ولی ب نظرم این حرف خیلی مزخرفه قد بلندی واقعا نعمتیه البته ن دیگه خیلی بلند مخصوصا واسه دختر جالب نیست بلندی زیاد بیشتر خوشگلی مهمه که خدا روشکر هیچ کدومش نصیبم نشد(:

پاسخ دهید
Dorna-kh

سلام.من۱۳سالمه ولی قدم ۱۳۶نمیدونم میتونم با ااین حرکت قدمو بلند کنم.ولی دبیر ورزشمون میگه قد ربطی به میله بارفیکس و….. نداره وفقط میتونیم با تغذیه مناسب رشد کافی داشته باشیم |=.|=.|=.|=…….

پاسخ دهید
امیر حسین

سلام من ۱۶ سلام قدم ۱۳۰ کوتاهم بازمخداروشکر.
ولی خیلی دوست دارم قدم بلند بشه
اگهاین تمرینارو انجام بدم قدم بلند میشه

پاسخ دهید
احمد

باسلام من۱۷سالمه قدم ۱۷۰سانته به نظرشماباانجام این تمرینات چندسانت به قدم اضافه میشه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من قدم ۱۵۷ هست ولی دوست دارم بلند تر بشم

پاسخ دهید
محمد

سلام مو ۱۳ یا ۱۴ ساله هستم این حرکت ها برای من فایده داره

پاسخ دهید
رضا

سلامدمن تازه وارد ۱۶ سال شد قدم ۱۶۳ است و وزنم ۵۵ کیلوگرم آی من با ورزش هایی که ارئه دادین میتوان به قد ۱۷۴ یا ۱۷۳ برسم……

پاسخ دهید
حسام

سلام من متولد ۱۳۷۹ هستم وقدم ۱۷۰ اگه این کارارو انجام بدم ممکنه یه چهار پنج سانت قدم بلند شه !!! حداقل ۱۷۵ بشم اخه من نسبت به سال پیش همین اندازه رشد داشتم

پاسخ دهید
ناشناس

ایاقدبلندمیشه…

پاسخ دهید
فاطمه

نه عزیز بیش از حد بلندی اگه رشدت توقف نکنه بیش ازحد بلند میشی .بنظرم برو دکتر تا رشدت متوقف بشه

پاسخ دهید
فاطمه

دوست عزیز منم همسن شما هستم قدم ۱۵۸است من دوست دارم خودم رو به ۱۶۵ برسونم نه بیشتر .

پاسخ دهید
AMIR S.T

سلام دوستان…من قدم۱۶۷هست…درست کم ولی راضیم رضای خدا…خدا وقتی طوطی و کلاغ آفرید…طوطی اعتراض کرد و اونیی ک میخواست شد…ولی کلاغ راضی بود ب رضای خدا…حالا کالاغ آزاد و طوطی تو ققس…هرکار خدا بی حکمت نیست…یاحق

پاسخ دهید
علیرضا

سلام ببخشید ممکنه قدم بلند بشه من ۱۳ سالمه دارم انجام می دم دردش زیاده فکر کنم فقط من اینطوریم چون که ۱۳ سالمه آیا ۱۳ ساله می شه انجام داد؟

پاسخ دهید
ناشناس

نه عزیزم به خودت امیدواری نده

پاسخ دهید
...

سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۸۴ هستش احساس میکنم قد کوتاهم چون پدرم با سن ۳۸ سال قدش ۱۹۶ هستش و مادرم با سن ۳۰ سال ۱۷۰ هستش من میتونم با این تمرین ها به قد پدرم برسم ؟؟

پاسخ دهید
فاطمه

بله خداوند برای هرکسی یک همسر آفریده

پاسخ دهید
a.r

سلام.من ۱۷ سالمه و ۳ ماه دیگه میرم توی ۱۸…قدم تقریبا ۱۷۷ هستش…مادرم۱۵۰ و پدرم ۱۷۰ قدشه و داییم هم ۱۷۸ قدشه…الان تقریبا بین هم سن های خودم یکمی کوتاه هستم…با ورزش تا چند سانت دیگه قدم بلندتر میشه؟

پاسخ دهید
neda

ینی میشه قدمون بلند شهههه???

پاسخ دهید
Zahra

سلام من ۱۵سالمه و قدم ۱۵۵ چکار کنم که قدم ۱۷۰بشه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام…
من ۲۷سالمه و قد اَم ۱.۶۵ هست
الان من کلا افسرده ام واصلا اعتماد به نفس ندارم
اگه راهکار،پیشنهاد،دارویی میشناسید معرفی کنید ممنون میشم.

پاسخ دهید
آرزو

سلام نامزدم ۲۲ سالشه قدش ۱۶۵ با حرکات کششی و ورزشهایی مثل والیبال میتونه افزایش قد داشته باشه؟؟

پاسخ دهید
امید

سلام من ۲۸ سالمه ۱۷۸ هستم میخام ۵ سانته دیگه بلند تر بشم میشه با این تمرینات

پاسخ دهید
مهدی ۱۳۷۸

سلام من ۱۸سال دارم و قدم ۱۶۸میخوام قدم به۱۷۵برسد ایا قدم رشد میکند تو رو خدا یکی کمک کند

پاسخ دهید
امید

سلام من قدم ۱۷۳ هست و دقیقا ۱۴ سالو ۷ ماهمه ایا من نسبت به سنم قدم بلنده ؟وایا من بازم رشد میکنم؟

پاسخ دهید
ناشناس

ما قد کوتاها خیلی گناه داریم ☺?

پاسخ دهید
علی

سلام علی هستم قدم ۱۷۰ وزنم ۶۰ برای اینکه قدم بلندتر بشه بهم کمک کنین ممنون

پاسخ دهید
Leila

سلام من ۱۸سالمه قدم۱۵۶هست ایا باانجام این تمرینات کششی قدم بیشتر میشه یانه؟؟؟ آیا راهی هست قدم بیشتر بشه؟؟؟

پاسخ دهید
شروین

سلام من۱۳سالو ۱۰ماهه قدم۱۵۷است مادرم۱۷۰پدرم۱۸۰ چیکار کنم قدم زود بلند شه تا چقدر رشد میکنم پسر هم هستم

پاسخ دهید
arash

سلام
کسایی که دنبال افزایش قد هستند اصلا مهم نیست که چند سالتونه با صفحات رشد بسته هم میشه افزایش قد داشت به شرطی اینکه نکته هایی رو که میگم به دقت دنبال کنید= کتاب زیر را دانلود کنید
http://s8.picofile.com/file/8307343118/Basic_Grow_Taller_System.pdf.html
دوم= تمرینات را دوبار در روز انجام دهید اول صبح وقتی که از خواب بیدار میشید دقت کنید صبح بلافاصله که از خواب بلند میشید حتی دست و صورتتون هم نشورید بلافاصله که چشم باز کردید باید تمرینات را انجام دهید توجه کنید بعد از اینکه چشم باز کردید باید تمرینات شروع کنید تنبلی نکنید دوم=قبل از خواب تمرینات را انجام دهید
اگر این کارها را به دقت دنبال کنید افزایش قد بین ۳ تا ۱۲٫۵را دارید تمرینات را تا رسیدن به نتیجه دلخواه انجام دهید

پاسخ دهید
محمدرضا

سلام من محمدرضا هستم ۱۷سالمه قدم۱۲۲ خیلی کوتاس از این بابتم خیلی خیلی ناراحتم وقتی میرم بیرون خجالت میکشم لطفا بگین من چاره ای دارم یان باید چیکار کنم تورو خدا جواب بدین

پاسخ دهید

در پاسخ به محمدرضا

سلام
تا زمانی که شانس دارید بهتره در این خصوص به متخصص مراجعه کنید.
چنین مواردی باید ریشه‌ای بررسی شوند و با تمرین ورزشی و… زمان را از دست خواهید داد.
موفق باشید.

پاسخ دهید
Mari

سلام من ۲۰سالمه.میخام قدم ۸الی۱۰سانت بلندشه…
باشروع حرکات کششی و خوردن عسل ژل رویال وشیر…به قد موردنظرم میرسم؟

پاسخ دهید
Maryam

سلام..من ازامروز حرکات کششی روشروع کردم.دوستان..انجام حرکات کششی وخوردن شیر وعسل ژل رویال روفراموش نکنید.

پاسخ دهید
حسین

سلام دوستان من ۱۵ سال و ۶ ماهمه حدود دو ماهه تمرینات ورزشی و کششی انجام میدهم و قدم ۱۷۳ سانتی متر هستش ایا میتونم تا ۲۰ سالگی ۱۸۵ سانتی متر بشم لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دهید
مینا

سلام من ۱۳ سالمه وقدم ۱۵۰٫ تا چند سانت دیگه میتونم بلند بشم؟

پاسخ دهید
سلیمان

سلام من سلیمان ۱۸ قد۱۵۲وزن ۴۴بایدچکارکنم

پاسخ دهید
هلیا

سلام من ۱۱سالم قدم ۱۴۸ یعنی قد بلند میشم تازه مرکز بارفیکس میزنم

پاسخ دهید
نیما

سلام من ۱۶سال نه ماهمه قدم۱۸۳بنظرشما تا بیست سالگی به۱۹۰میرسم

پاسخ دهید
ملیکا

سلام من ملیکا هستم قدم ۱۵۳وزنم۵۰الان کلاس هشتمم همه میگن قدت کوچیکه بنظرتون قد میکشم اخه من کلاس پنجم به سن بلوغ رسیدم لطفا جواب بدین خیلی ناراحتم

پاسخ دهید
ناشناس

حرکات کششی برای رشد قد

پاسخ دهید
مریم

سلام،من ۳۰ سالمه قدم کوتاهه حرکات کششی انجام بدم ،قدم بلند میشه

پاسخ دهید
حسین

سلام لطفا به سوالم پاسخ بده . من مادرم قدش ۱۶۴و پدرم۱۷۵است ولی برادرم بیست دو سالشه و قدش۱۸۹هستش چطوری بلند شده اینقد؟و سوال بعدم اینه من قدم ۱۷۱و پنج شیش ماه دیگه ۱۵سالم میشه خوبه؟برادرم تو سن من قدش اینقد نبود ی توضیح خوبی برام بده خیلی ممنون میشم

پاسخ دهید
علیرضا

سلام .من ۱۷ سالمه.قدم ۱۷۷ هستش.تا چند سانت دیگه قد میکشم؟اصلا از قدم راضی نیستم…

پاسخ دهید
زهرا

من۱۷سالمه قدم۱۵۳فقط ۵سانتم بلند شم خوبه بااین حرکات میشه فامیلای بابام کوتاهن…..

پاسخ دهید
نیما

من نیما۱۳ساله و قدم۱۵۳آیا بزرگ تر میشوم یا نه

پاسخ دهید
ناشناس

برید دکتر غدد از استخوان دستتون عکس میگیره میگه صفحات استخوانتون جا داره یانه زینکم ممکنه بهتون بده شما قدتون خوب بازم دارید میگید که میخواید از ۱۷۰ بلندتر شیدواینا من که هرچی رفتم دکتر فرقی نکرد ۱۶ سالمه ۱۵۰ قدم نمیدونم فک نکنم کاری بشه کرد

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من کوروشم سنم ۱۵ ساله و قدم۲متر است و وزنم۸۷کيلو است آیا خوب است

پاسخ دهید
delaram

سلام منم هفده سالونیم سن دارم وقدم ۱۸۰ هست البته میخام به ۱۹۰ برسه تا بیست سالگی حالا ایا اویزون شدن تاثیری داره؟

پاسخ دهید
مهراب

سلام من مهراب هستم ۱۹سالمه قدم ۱۷۲سانتی متر و وزنم۷۵کیلوگرم آیا خوبه ؟؟؟؟

پاسخ دهید
علی

سلام خوبید من ۱۳ سالمه و قدم ۱۵۲ هست چیکار کنم که بلند شم ایا بلند میشوم همیشه تو استرسم توروخدا کمکم کنید

پاسخ دهید
ناشناس

ال ارژنین داروی خوبیه

پاسخ دهید
داریوش

سلام من ۲۴ سالمه قدم ۱۷۲ چکار کنم بتونم یه ده سانتی بلند شدم چون تو بلوغ قدم ۱۸۵ بود ولی یدفه فهمیدم کوتاه شدم باشگاه هم نرفتم ، راه حل ارایه بدید ایا میشه؟

پاسخ دهید
Mahsa

سلام من ۱۲سالمه قدم۱۵۹و وزنم۵۷هستش میخوام قدم رو به حداقل۱۷۰برسونم خواهش میکنم راهنماییم کنید

پاسخ دهید
vahid

سلام من ۱۷سالو ۲ماه سن دارم توی بیرون بر کار میکنم قدم ۱۷۵سانته ایا کار جلوی رشد قد رو میگیره خواهشا جواب بدین

پاسخ دهید
Amir

سلام
من ۱۵سالمه قدم ۱۸۶ بازم جا داره یانه

پاسخ دهید
محمد

سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۳
شاید سوالم یکم مسخر باشه…
اگه ورزش و تعادل غذایی درست داشته باشم
تا سن ۲۰ سالگی قدم از ۱۸۰ میگذره؟؟

پاسخ دهید

در پاسخ به محمد

سلام
عوامل متعددی در قد نهایی افراد تاثیر میگذارند که ورزش و رژیم غذایی فقط دو عامل از این عوامل هستند.
چیزهای مهمی مثل ژنتیک و محیط از عوامل تاثیرگذار دیگه ای هستند که نباید نادیده گرفته بشن.
اگر شما صفحات رشدتون بسته نشده باشه و از لحاظ ژنتیکی هم مستعد باشید احتمال افزایش قد وجود داره ولی اینکه تا چه میزان مشخص نیست.

پاسخ دهید
Hakan

سلام من ۲۰ سالمه وقدم چ۱۷۵ هستش امکان بلندتر شدن قدم وجود دارد ممنون میشم جواب بدید

پاسخ دهید
ریحان

ببخشید می خواستم بدونم خانوما تا چه سنی رشد می کنند؟؟؟؟

پاسخ دهید
Hamid

سلام می خواستم بپرسم آیا (فلوئور) برای رشد قد ضرر داره یا نه … ممنون میشم جواب بدید.

پاسخ دهید
نا

شک نکنید حرکات کششی تاثیر گزارند

پاسخ دهید
ناشناس

اب بخورید قدتچن بلند میشه

پاسخ دهید
امین

سلام ۱۷ سالم تمام شده و ۱۸۲ سانت قدمه. آیا امکانش هست به ۱۸۵ برسه؟یا حتی بیشتر. ممنون میشم جواب بدید

پاسخ دهید
زهرا

۱۷ سالمه ۱/۵۸ قدمه میخوام حداقل قدم بالای ۱۶۰ بشه چیکار کنم ؟???
لطفا کمک کنید ?

پاسخ دهید
امیر

من ۱۴ سالمه و قدمم ۱۵۸ تا ۱۹ سالگی قدم حداقل چقدر رشد میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگه هرچه سریع تر جواب بدین

پاسخ دهید
مهدی

حجامت برو تاثیر داره

پاسخ دهید
پریسا

من ۱۵ سالمه و قدم ۱۶۴سانت من میخوام تا ۲۰ سالگی ۱۷۵ بشه ایا با این حرکات میتونم حتی در ارث ما قد مامانم بلنه اما در پدر عمه هام خیلی کوتاه لطفا کمک کنید??????? یدونه هم قد من برای سنم کوتاهه یا بلند

پاسخ دهید
ژیلا

بچه ها آیا دارویی برای بلند قد شدن می شناسید

پاسخ دهید
زهرا جعفری

من میخوام قدبلند شم????

پاسخ دهید
عباس

من ۱۵سالمه قدم۱۸۳هست آیا با انجام تمرینات بالا قدم بلندتر میشه؟؟؟

پاسخ دهید
زهرا

سلام من۱۵ سالمه و قدم۱۶۷٫۵ تا کی می تونم رشد کنم بلند تر می تونم بشم

پاسخ دهید
هه

سلام ببخشید من ۱۵ سالم قدم ۱۵۴ آیا یازم برا یلند شدن قد وقت دارم؟

پاسخ دهید
محمد

برو باشگاه

پاسخ دهید
حسین

سلام بله امکان داره تا۲۵ سالگی امکان رشد هست اما درصدش نسبت به زیر ۱۹ سالگی کمتره

پاسخ دهید
علی

سلام.
من قدم ۱۷۰ هست و ۱۷ سالمه بابام و داداشام قدشون بلند هست و فامیلامونم که نگو همشون قدشون بلنده خیلی بلندن میخاستم بگم من این تمریناتو انجام دادم تو دو هفته ولی تاثیری نداشت الان سه ماهه که رشد قدم کاملا متوقف شده یعنی در حد میلی متر هم رشد ندارم از قرص های آرژنین استفاده میکنم و بدنسازی هم میرم.
الان من چیکار کنم قدم بلند شه مشکل ژنتیکی ندارم و این شانس منه که تو فامیل قدم کوتاه است و میخوام جبرانش کنم یه راح حلی بگین ممنون میشم

پاسخ دهید
ناشناس

اویزان شدن خودش خیلی تاثییر داره.شک نکن تاثیر گذاره ولی اگه حرکت کششی هم بزنی بهتره

پاسخ دهید
Amir

یادش بخیر ۱۳ سالم بود ۱۷۵ بودم

پاسخ دهید
شیوا

سلام من ۱۲ سالمه و قدم۱۴۵ سانته لطفا بگید چه جوری قدم بلند شه من تا یک ساله دیگه رشد میکند طفا کمک کنید جبران میکنم لطفا

پاسخ دهید
arash

سلام من۱۶سالمه قدم۲۰۱ آیا قدم بازم رشدمیکنه؟

پاسخ دهید
ali

من هم ۱۷ سالم هست قدم ۱۵۳ ولی امید دارم که انشاالله بلند تر شم

پاسخ دهید
سالار

چون قد دخترا میگن تا ۲۰ ۲۵ سالگی رسد میکنه .بعضیام میگن تا ۱۶سالگی…

پاسخ دهید
حمید

بله با ورزش و تغذیه و خواب کافی…

پاسخ دهید
مرد خاص

بله ولی حرکات کششی و خواب مهمه

پاسخ دهید
امیر

آره امکان داره من الان ١۵ سالمه و قدم ١٧٨

پاسخ دهید
امیر

آره امکان داره منم ١۵ سالمه و قدم ١٧٨

پاسخ دهید
هانیه

منم دوازده سالمه و قدم صدو پنجاه سانت ممکنه قدم بلند شه این مسئله خیلی خیلی مهمه. اگه میشه پاسخ دهید

پاسخ دهید
یه پسر

بچهها ایا واقعا تاثیر اویزون شدن از بارفیکس بيشتر از حرکات گششی؟ من روز بیست دقيقه کامل اویزون میشم تو یک ساعت م‌ ولی حركات کششی انجام نمیدم ایا بنظرتون همین اویزون شدن کافیه؟چون نميتونم حرکات کششی انجام بدم ممنون محسن ۱۷ساله

پاسخ دهید
سحر

من۱۷سالمه قدم ۱۵۱ایا امکان داره بلند ترشه

پاسخ دهید
مهدی

سلام من ۱۵ سالم ۱۸۴سانت قدم با این حرکات و روزی ۳ لیوان شیر قدم به ۱۹۸ رسیده ۲ سانت دیگه اضافه میکنم ایا الانوسنم ۱۶ سال هستش

پاسخ دهید
boy

سلام
من روزی ده دقیقه کامل و بعضی روزا تا بیست دقیقهکامل از بار فیکس تو یکی دو ساعت اویزون و بجز این کاره دیگه یی «حرکات کششی»نمیکنم ایا بنظرتون همین اویزون شدن برام کفایت میکنه یا باید حرکات کششیم انجام بدم؟چون خیلی سخته حرکات کششیو اصلا نمیتونم ممنون محسن‌۱۷ساله قد ۱۶۴

پاسخ دهید
بهار ۱۹ ساله قدم ۱۵۷

حالا چ خبره همه میــــخان قدشون ۱۷۰ بشــــــه شماها ک قدتووون خوبه

پاسخ دهید
ماریا

سلام من دخترم تازه۹ ساله شده، بد غذاست ، شیر به زور می خورد، گوشت نمی خورد، حبوبات نمی خورد قدش هم زیاد بالا نمی رود واقعا نگران شدم راه حلی را می شناسید؟

پاسخ دهید
میلاد

میگن شکر برای افزایش قد خوبه این حرف درسته یا نه

پاسخ دهید
هما

این تمرین ها موثره اگر هر روز و با پشتکار انجام بدید و
شیر و لبنیات دیگر هم بخورید

پاسخ دهید
رها

سلام من ۱۳ سالمه و قدم ۱۵۴ ۱۵۵ هس میخواستم ببینم بلندتر میشه؟این ورزشارم شروع کردم به انجام دادن بعد واقعااااا لبنیات و ۳ لیوان شیر کمک میکنه??

پاسخ دهید
ناشناس

سلام این حرکات واقعا برای افزایش مناسبه؟

پاسخ دهید
ناشناس

تاثیر داره من خودم ۲۲ سالمه قدم ۱۸۷میخوام برسونم ۱۹۰تاحالا من انجام دادم تو چن ماه سه سانتو خودم نتیجه گرفتم منتها تغذیه حرف اولو میزنه به سن ربطی نداره اصلا

پاسخ دهید
آیسو

من ۱۴ سالمه قدمم ۱۶۶و وزنمم ۵۱ به نظرتون قدم نسبت به سنم مناسبه ؟

پاسخ دهید
رزان

سلام من سیزده سال و هفت ماهمه و قد ۱۵۰ هست ایا امکان داره با این حرکات قد بلند تری داشته باشم؟

پاسخ دهید
a.j

سلام من هیجده سال دارم اما قدم ۱۶۶
است ایا این تمرین ها اثری رو من دارد؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۲ سال و۸ماهمه قدمن ۱۵۰ سانتی متر است چند وقتی هم است بارفیکس می زنم ایا می تونم به قد ۱۶۰ برسم

پاسخ دهید
علی

سلام مدیر لطفا جواب سوالمو بده ممنون

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۶ سالمه و قدم ۱۶۷ آیا به ۱۷۰ میرسم با این تمرینات؟ توروخدا جواب بدین خیلی مهمه

پاسخ دهید
مریم

سلام من ۱۴ ساله هستم قدم ۱۶۰ هستش امکان بلند تر شدنم هست ?

پاسخ دهید
ناشناس

خدا وكيلى قدت خيلى بلنده ديگه?

پاسخ دهید
سارا

سلام
من ١٤ سالمه قدم ١٥٢ هست وزنم هم ٤٩ چيكار كنم ك قدم بلد شه؟؟؟

پاسخ دهید
علیرضا

سلام من ۱۵ سال و نیم سن دارم ۱۷۵ سانت ام آیا بلندتر میشوم لطفا با ایمیل جواب دهید حرکات را هم هر روز انجام میدهم در این یک سال ۲ سانت بلند شده ام

پاسخ دهید
سحر

ببخشید میشه سوال منو جواب بدین ممنون میشم
من ۱۳ سال و ۱۰ ماهمه قدم ۱۵۱ یا ۱۵۲ هست کلاس والیبال هم میرم احتمال داره قدم به ۱۷۰ برسه؟

پاسخ دهید
سحر

سلام
من ۱۳ سال و ۱۰ ماهمه قدم ۱۵۱ یا ۱۵۲ هست کلاس والیبال هم میکنم احتمال داره قدم به ۱۷۰ برسه
ممنون

پاسخ دهید
علی

سلام من ۱۸ سالمه قدم ۱۶۴ از مچ دستم عکس انداختم گفتن صفحه رشدت بازه حالا قدم ۱۷۰ میشه تروخدا جواب بدین ممنون

پاسخ دهید
فرح

من ۱۵ساله هستم به نظر شما قد من دیگه رشد نیکنه
با مصرف روزانه یک لیوان شیر

پاسخ دهید
آرش

سلام من۱۵سالمه قدم۱۷۹آیاقدم بلندترمیشه؟

پاسخ دهید
حسام

فقط این تمرینات کافی نیستند بلکه باید لبنیات را هم اضافه کرد من خودم قدم ۱۴۵ بود و با خوردن روزانه سه لیوان شیر به ۲٫۰۰ رساندم. انان من هفده سال سن دارم

پاسخ دهید
فرشته

سلام ابجی دقیقا مثه من هستی نمیدونم من فعلا باشگاه میرم تاببینم نتیجه ای داره بخدامیترسم

پاسخ دهید
فرنوش

واقعا که من یازده سالمه صدوچهلوسه ونیم سانت هستم فکر نکنم با این تمرین ها دقت بلند بشه.

پاسخ دهید
مسعود

امیدوارم که خوب باشه ???????

پاسخ دهید
زینب

سلام من ۱۵ سالمه و قدمم ۱۴۰ من میتونم با این تمرین ها به قد متوسط برسم ؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدین خیلی برام مهمه

پاسخ دهید
amir

سلام من سنم ۱۴سالو۸ ماه قدم۱۶۶هست وبلوغمم تقریبا تموم شده وتوخونواده بجز بابام که باهاش هم قدم بلندترم ووقتایی که بیکارم تمرین میکنم می خواستم بدونم قدم بلندمیشه بعداین یانه

پاسخ دهید
امیر

سلام من ۱۶ سالمه و ۱۶۵ قد دارم
میخوام به ۱۸۰ برسم
هنوز یک ونیم دوسالی تا تموم شدن بلوغم مونده
آیا راهی هس؟ عمدتا تو خانواده قد معمولی بین۱۷۵-۱۸۰ داریم
ولی من میخوام ۱۸۰ برسه قدم
امکانش هس؟

پاسخ دهید
محمد

من سنم ۱۶قدم ۱۷۳cmفک کنم بلوغ زودرس داشتم چون از ۱۳سالگی یه دفعه قدم بلند شد بعد کاملا متوقف شد به نظر شما میتونم با این تمرینات قدم بلند شه لطفاً جواب بدین چون برام خیلی مهمه بحث زندگیمه

پاسخ دهید
gril

من انجام داد ورزشارو.روزی نیم ساعت یا یک ساعت.۴سانت بلند شدم در۳ماه

پاسخ دهید
پریا

سلام من پریا هستم ۱۵ سالمه قدم ۱۵۶است وزنم ۴۵است چی کار کنم تا دو هفته قدم ۱۶۰بشه روزه هم می گیرم لطفا بگید خیلی خیلی برام مهمه فقط تا دو هفته

پاسخ دهید
مریم

سلام آخر چیکار کنیم قدمان بلند تربشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۴سال و ۴ماهمه قدم ۱۷۰ ایا تا ۱۸۰میرسم،وجدانن جواب بدین

پاسخ دهید
امیر مهدی 1212

چه تغذیه ای برای قد مناسب است

پاسخ دهید
آرش

سلام من۱۵سالمه قدم۱۸۶آیاقدم بلندترمیشه؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من قدم ۱۴۷و ۱۳سال دارم بسكتبال بازي ميكنم از بارفيكس آويزان ميشم حركات كششي ميرم پروتئين استفاده ميكنم ولي قد نميكشم بهترين دكتر هم رفتم بهم دارو داده و گفته صفحات رشدت بسته نشده خيلي خيلي نا اميدم من استراليا زندگي ميكنم اينجا همه قداشون بلنده چيكار كنم تورو خدا جواب بدين??????

پاسخ دهید
Alireza

من سه ساله میرم والیبال قدم ۱۷۵ بود الان شده ۱۷۱ میترسم به نظر تو چکارکنم ماه پیش که با متر اندازمو گرفتم۱۷۴ بود الان ۱۷۱ است ممکنه کوتاه ترم بشه.

پاسخ دهید
ناشناس

من۱۴ سالمه ولی قدم ۱۴۲ چیکار کنم

پاسخ دهید
علیرضا

سلام من۱۵ سالو ۴ماهمه قدم ۱۶۳ ..بابام قدش ۱۹۳ هست مادرم ۱۶۰ ولی هیکلم مثل مادرمه…بابام بهم میگه سمندون چیکار کنم قدم بلند میشه؟.

پاسخ دهید
حمید

سلام حتما ۱۷۰ میشی شک نکن.

پاسخ دهید
ناشناس

من ۱۴ سالمه و ۱۴۷ سانتی متر قدم است آیا میشود قدم بلندتر شود

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۲۴سالمه وقدم۱۵۷میخوام ۱۶۵بشه چیکار باید بکنم میشه لطفا جواب بدین خیلییییی مهمه

پاسخ دهید
Kourosh

من ۱۸ سالمه و قدم ۱۸۷ میدونم شاید مسخره باشه ولی چون دوستای بلندتری دارم میخوام قدم افزایش پیدا کنه، واقعا برا این روش ها وقت بذارم میشه؟؟

پاسخ دهید
محمد

من ۱۴ سال دارم و قدم ۱۶۲ و وزنم۴۸ آیا قد و وزنم مناسبه و بیشتر از این هم رشد می کنه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام . من الان ۹۶ سالمه . قدم الان شش مترو دوازده سانتی متره . تروخدا کمک کنید آیا امکان داره بلندشم؟ آیا کسی با من ازدواج می کنه؟
وزنم هم حدود سیصد و شصت کیلو هست . کمکم کنید

پاسخ دهید
حمید

سلام من ۱۵ سالمه و ۶۰ کیلو هستم ، قدم ۱۷۳ هست میتونم به ۱۸۵ برسم یانه ؟؟؟

پاسخ دهید
balouch

با سلام بسیار مفید بودن در یک سال قدم از۱۶۰ رفت به ۱۹۵ عالی ولی با تمرین زیاد

پاسخ دهید
معاونت سایت

با سلام خدمت دوستان اگر میخاهید قد را بلند کنید باید بار فیکس زیاد بزنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام، من قدم ۳ متر و چهار سانته، و ۹۴ سالمه، آیا قدم به ۳ مترو پنج سانت میرسه، من یه پسر هستم آیا کسی با این قد با من ازدواج میکنه، در ضمن ۱۸۵ کیلو وزن دارم.
لطفا بهم بگید خیلی برام مهم است.

پاسخ دهید
ابولفضل

ورزش هارو که صب زود انجام میدیم بعدش اگه بخوابیم اشکالی نداره یعنی صب بلند بشیم ورزش کنیم و بعد ورزش دوباره بخوابیم

پاسخ دهید
M

خانوم چرا الکی بقیه رو امیدوار میکنی!!!؟مگه میشه همچین چیزی؟؟

پاسخ دهید
parmis

ببخشید من ۱۴ سال دو ماهمه و قدم ۱۵۶ عه امکان داره قدم بلند شه؟ باید چکار کنم؟

پاسخ دهید
حسین

من ۱۳سال دارم قدم ۱۵۰امکانش هست ۱۷۰بشه

پاسخ دهید
Bita

من ۱۵ سال دارم و قدم ۱۶۰ هستش
قد پدر و مادرمم هم متوسط هست یعنی ۱۷۰-۱۷۵ اینا… میخواستم بدونم میتونم ۱۰-۱۵ سانتی متر بلند بشم یا نه !؟
میگن بارفیکس خیلی تاثیر داره… پیشنهاد شما چیه !؟

پاسخ دهید
نازنین

سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۵۴ چکار کنم که قدم تا هیجده سالگی بلند تر شه؟ دارو معرفی کنید

پاسخ دهید
آنا

سلام من ۱۵سالمه قدم ۱۵۵وزنمم۳۹میخوام قدم بلند تر شه یعنی بخاطر کوتاهی قدم خیلی وقتا نتونستم بعضی کارا رو بکنم با تو مدرسه ب مشکل برخوردم چیکار کنم بلند تر شم؟؟????????

پاسخ دهید
امیرحسین

سلام خسته نباشید می خواستم بدونم که بعد از اینکه ریش و سیبیل به طور کامل در اومد بازم میشه رشد طولی داشت یا نه ؟

پاسخ دهید
سبحان

سلام من ۱۷ سالمه قدم ۱۸۲….به والیبالم میرم.اگه حرکات گفته شده رو انجام بدم رو قدم تاثیری میزاره..میخوام قدم ۱۹۵ یا بالا تر باشه.ایا امکانش هس؟؟؟

پاسخ دهید
alireza

سلام من سه ساله بمیرم والیبال ۱۷ سال و سه ماهمه قدم ۱۷۴ سانته خیلی ناراضی هستم میشه بشه بالای دو متر

پاسخ دهید
مبین

سلام.من ۱۵ سالمه و ۱۵۲سانتیمتر هستم.میخوام ۱۷۲سانتیمتر بشم.ایا امکانش هست؟،لطفا جواب بدید

پاسخ دهید
نیلو

سلام من ۱۵سالمه و پریود هم میشم قدمم۱۵۰سانته بابام ۱۸۵مامانمم ۱۵۷سانته خیلی وقتا هم ورزش های کششی انجام میدم آیا میتونم تا ۱۸سالگی بلندتر بشم

پاسخ دهید
بهار

من دوستم از یه روشی به نام گروتالر داینامیک که یک نوع حرکات و تکنیک ورزشی برای افزایش قد هست استفاده کرده بود و شش سانت بلندتر شده بود

برای من یکم باورش سخت بود خودمم الان دوماه دارم گروتالر داینامیک انجام میدم قشنگ دو سانت روی قدم تاثیر داشته
اونایی که میخان استفاده کنند کافیه تو گوگل سرچ کنید گرونالر داینامیک اونوقت متوجه میشید چی هست

پاسخ دهید
ناشناس

سلام دوستان خسته نباشید به نظره من اصلا سن و سال و اینکه قده والدینتون رو میگید و کلاس هایی مثله والیبال و بستکیتبال و اینا میرید و…همش بحث الکیه باید به پزشک ارتوپدی مراجعه کنید تا براتون نسخه بنویسه برید از صفحه های رشدتون عکس بگیرید و نتیجه رو ببنید….اگه صفحات باز باشند امیدی هست و اگر بسته باشند دیگه پا ها و دستان شما هیچ رشدی نخواهند داشت ولی شاید ستون مهره هاتون همچنان بتونه چن سانتی بلند تر بشه مثلا با انجام بارفیکس

پاسخ دهید
ناشناس

سلام این ورزشهارا کی باید انجام داد؟ یعنی حتما باید صبح باشه یا هر موقع روز باشه موثره؟ آخه بدن آدم صبح خیلی خشکه.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام
۱۴ سالم هست و قدم۱۶۹
ورزش کشتی هم انجام میدم
امکان داره دگ رشد نکنم؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام قدمن۱۶۵امکان داره قدم۱۷۲بشود

پاسخ دهید
مریم

برای اینکه بتونید قد خودرا بلند کند باید خودرا بایک میله آویزان کنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۶‌سالمه و قدم ۱۵۴سانتی متره امکانش وجود داده ۱۰سانتی بلندتربشم؟
لطفا جواب بدین ممنون

پاسخ دهید
ناشناس

من ۱۰ سالم قدم ۱۳۹ هستش قبلا در ۹ سالگی قدم ۱۲۴ بود واقعا عالی هستش

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من۱۸ سال دارم و قدم ۱۹۳است امکان داره قدم بلند تر هم بشه؟؟؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

باسلام من چن روز بامتر خیاطی قدمو اندازه میگیرم اما۳یا۴سانت کوتاه تر از مترایی که قدو باهاشون اندازه میگیرن هست به نظرتون باچی قدمو اندازه بگیرم که درست دربیاد

پاسخ دهید
امیرمحمد

سلام من تازه ۱۴سالم تموم شده رفتم تو۱۵قد پدرم۱۷۵و قد مادرم۱۶۰خودمم۱۷۷قدم چکارکنم قدم بشه۱۹۰امکان داره ورزشکارم هستم ولی به علت مسدومیت چندین ماه به طور مدام ورزش نمیکنم

پاسخ دهید
الهه

سلام تو یه سایت دیدم یکی نوشته بود یکسری تمرینات را انجام داده و ۸سانت تو سه ماه اومده رو قدش.میگفت این تمرینات را توی یه ویدیو دیده که اسم ویدیو این بوده grow 6 inch taller in 90 days و یه دختر و پسر تمریناش را انجام میدادن .من هرچقدر سعی کردم نتونستم از یوتیوب ببینم خواهش میکنم شما اگه میتونید برید ببینید و به ما هم بگین چه ورزشایی بودن . خیلی ممنون.

پاسخ دهید
محمد

سلام داداش دارو مصرف نکن حرکات کشش انجام بده

پاسخ دهید
تتلو

۱۶۰ قدم چی کار کنم قدم بزرگ شه

پاسخ دهید
بی نامِ

پیش یه دکتر تغذیه خیلی خوب برید و همچنین حرکات ورزشی که توی اینترنت برای افزایش قد هست رو سرچ کنین و مرتب انجام بدید.دخترازیر۱۸سال جواب میگیرن.پسرا زیر۲۰سال.البته هستن کسایی که صفحه ی رشدشون دیرتریا زودتر بسته بشه

پاسخ دهید
یلدا

سلام من ۱۳ سال دارم و قدم ۱۵۰ و ۳ ساله که کامل به سن بلوغ رسیدم قد پدرم ۱۷۶ و مادرم ۱۵۷ خواستن بیینم امکان رشد برای من هست یانه لطفا راهنماییم کنید خیلی واسم مهمه پیش یه دکترم رفتم که خیلی تعریفشو میدن گفت که امکان رشد اصلا نداری حتی ۱ سانت کاملا ناامیدم کرد خواستم ببینم واسه افزایش قدم راهی هست آیا؟اگه جواب بدین ممنون میشم.

پاسخ دهید
ازاد

اره شما قدتون ۱۸۵است،میتونی تا ۳متر بری به فعالیتت ادامه بده.

پاسخ دهید
یسنا

سلام۱۶سالمه قدم۱۴۲وزنم۳۲قدم خیلی کوتاهه خیلی هم اذیتم باید چیکار کنم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام ۲۲سالمه وقدم۱/۵۴ووزنم۵۰ایاقدم بلندمیشه این تنها ارزومه شوهرم خیلی بهم سرکوفت میزنه درضمن نمیتونم این ورزشارو انجام بدم ایاراه دیگه ای هست

پاسخ دهید
مهسا

سلام.من ۱۴ سالمه وقدم۱۵۵ووزنم ۳۹ کیلوهه. ایا ژیمناستیک در این سن خوبه؟؟؟وتاثیری برروی قد داره؟؟؟

پاسخ دهید
علی

سلام من ۱۵ سال و ۴ مامه و قدم ۱۶۲ هست می خواستم ببینم چقدر دیگه بلند می شم؟

پاسخ دهید
L

اره حتما میشه سعی تو بکن خیلی ورزش کن ولی اگه اونی باشی که میشناسمت قدت خوبه

پاسخ دهید
فرنیا

سلام
من۱۴سالمه و قدم ۱۶۴
خیلی بارفیکس میزنم و آویزون نیشم اما به جای قدم دستام بلند شده??????

پاسخ دهید
hossein

سلام.من ۱۸سالمه و قدم ۱۵۴ هست.پدرم۱۵۵ و مادرم ۱۵۴ است.ایا امکان داره به هر روش و ترفندی روی قدم تاثیر بذارم؟اخه پیش دو سه تا از دکترا رفتم و گفتن صفحه رشدت بسته شده.ایا میشه قدمو بلند کنم؟ارزش عمل جراحی رو داره؟

پاسخ دهید
نسرین

من ۱۳ سالمه تازگی می رم ۱۴ سالگی ولی قدم ۱۵۷ چطوری قدمو بلند تر کنم در وراثت میشم ۱۶۰ از این بیشتر میشه

پاسخ دهید
امیر

سلام من متولد ۷۹ هستم قدم ۱۶۷ است، تا سن چند رشد میکنم
آیا میشه قدم ۱۷۵ شه؟

پاسخ دهید
Zahra

سلام من ۲۱ سالمه و تونستم با تمرینات کششی یوگا ظرف ۲ هفته ۵ سانت بلند تر بشم شرطش نا امید نشدنه هر روز صبح زود ساعت ۶ ورزش کششی انجام میدم و ظهر هم همینطور و شب قبل خواب هم همینطور باید غذای خوبی هم داشته باشید و زیاد اسفناج بخورید و از همه مهم تر ایمان داشته باشید خدا از همه بزرگتر است میگن اگه خدا دعات را براورده میکنه یعنی تو به تواناییش ایمان داری اگه براورده نمیکنه یعنی اون به تواناییت ایمان داره.تلاشتون را بکنید نتیجش را میبینید.حرکات کششی پا و کمر و شنا روی زمین و غذای پروتئن دار کمک میکنه نا امید نشید اصلا خدا از همه بزرگه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام…….من ٤۱سال و ۵ ماه دارم………قدم ۱۸۰ …….

امکان داره قدم ۱۸۵ بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خواهش میکنم بهم گین…….

برام مهمه…

پاسخ دهید
فاطمه

سلام١٤سالمه چكار كنم ك قد بكشم

پاسخ دهید
دوست دار شما

سلام به حضدار . مؤثر ترین روش اینه تمرین و تغذیه مناسب داشته باشین نه افراط و نه تفریط

پاسخ دهید
عسل

سلام.من۲۰سالمه.قدم۱۵۸.آیامیشه دوباره قدم بلندتربشه؟چه جوری؟لطفاجواب بدید.مهمه

پاسخ دهید
پیمان

سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۴۵هست وقد مادرم ۱۵۰ وپدرم حدود ۱۷۰ ایا امکان رشد من هست . ویه سوال داشتم که ایا استفاده زیاد از بازی های رایانه ای وبازی های اینترنتی تاثیری بر رشد قدمن دارد ؟
لطفا دید گاه من را بخوانید

پاسخ دهید
بی نام

سلام.قدم۱۶۵هستش وزن۶۳بازم میشه بلند ترشم

پاسخ دهید
javad

من ۱٨سالمه قدم ۱/۵۵سانته چه دارویی مصرف کنم قدم بره بالا صد در صد ممنون میشم اگه جواب بدین

پاسخ دهید
زینب

سلام من ۱۷سالم هست قد پدرم ۱۷۰ و قد مادرم ۱۶۰ و خودم ۱۵۵ چیکار کنم که قدم بلند تر بشه

پاسخ دهید
علیرضا

سلام من تازه ۱ماه است رفتم تو ۱۶سال قد خودم ۱۶۲هس و وزنم۵۵کیلو و قد مادرم ۱۶۰و قد پدرم۱۷۸است ایا امکان داره با این ورزش ها تا۱۸سالگی قدم بشه۱۷۰

پاسخ دهید
مهدیه

امیدوارم اثر کنه این تمرینات

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من هجده سالمه و قدم ۱۷۰ سانتی متره. من یه یه رژیم غذایی برای رشد قد میخواستم.

پاسخ دهید
علیرضا

سلام من ۱۳سالمه قدم۱۶۴است چیکار کنم قدم بلند شه؟
جواب بدین??

پاسخ دهید
احمد

سلام من ۲۵سالمه قدم۱۵۰ خیلی هم راضیم خوشتیپ
تیپم. اگه راهی داره یه ۵سانت کوتاتر بشم خوشتیپتربه نظر بیام تشکر میکنم

پاسخ دهید
زینب

من ۱۶ سالمه و قدم ۱۴۵ چیکار کنم قد بکشم اعتماد به نفسم اومده پایین

پاسخ دهید
فاطمه

برای اینکه قدت بلند شه باید ورزش های کششی انجام بدی ورزش های رزمی هم موثره ولی زیاد نه من خودم هم همسن تو ام قدم ۱۶۰ و وزنم ۵۵ الان استخون های تو در حال رشده و ورزش های کششی کمک زیادی تو افزایش قدت می کنه

پاسخ دهید
ناشناس

ببخشید من ۱۲ سال و نیممه قدم ۱۴۳ توروخدا کمکم کنید نمیدونم چجوری قدم بلند شه راه حلی دارید بنویسید لطفاااا

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من احمدم ۱۵ سالمه ۱۷۶سانت قدم هست امکان داره بلند تر بشم؟؟ رباط پای چپم هم تو بازی هندبال پاره شده.

پاسخ دهید
ناشناس

بابا شماها چقد آکبندین!!!!!خو همین تمرینا رو منظم انجام بدین حله دیگههههه!!!اصن فوق العادن.

پاسخ دهید
تینا

با حرکات کششی حتما قد بلند میشه اما پشت کار میخواد
من ۹ ساله ام قدم ۱۵۳ هستش

پاسخ دهید
مهدی

سلام من ۲۲ سالمه قدم ۱۹۵ هسش اگ میخواهین قدتون بلند شه ماست رو با همزن بهم بزنین مثل دوغ بخورین من بچه بودم روزی ی کاسه میخوردم

پاسخ دهید
Anwarshah

سلام من ۱۶سال دارم قدم بین ۱۵۰سانتی میاد آیا صفحه رشد قدم تا چند سال دیگر ادامه خواهد داشت؟
میشه زودتر جوابم را بدید؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من دو سال والیبال میرم قدم۱۷۴ ۱۸ سالمه چکار کنم قدم بلندشه خیلی عصبانی هستم میخوام خودکشی کنم

پاسخ دهید
یاس

سلام من دختر ۱۷ ساله هستم قدمم ۱۶۸و وزنم ۵۴ کیلو گرمه ایا امکان این هست که قدم بیشتر بشه؟والیبالم به صورت حرفه ای انجام میدم . ممنون میشم اگر پاسخگو باشید

پاسخ دهید
شيدا جوون

از شما ميخوام يه داروي خوب بزاريد ممنون

پاسخ دهید
javad

سلام دوستان من قدم ۱۵۸cmو وزنم۵۱سنمم۱۵ چیکار کنم قدم رشد کنه راهنمایی لطفا

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ١۶سالمه ١٨۴قدمه چیکار کنم بازم بلند تربشم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ورزش رزمی نميکنم ولی دوستان نزدیکم که ورزش های رزمی انجام می دهند قدشان بلند تر شده است.

پاسخ دهید
نژان

سلام من نژان هستم . ۱۶ سال دارم / قدم ۱۵۳ سانتی متر است . ایا قدم بلند تر میشه !

پاسخ دهید
مهنا

صفحه رشد ۱۲ سالگی امکان داره بسته شه؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۶ سال دارم و قدم ۱۶۴ هستش.میخواستم بدونم چکار کنم ک قدم بلند تر بشه.اصلا راهی هست؟؟؟قدم از این بلندتر میشه؟؟؟؟

پاسخ دهید
یسنا

سلام من ١۵ سالمه قدم ١۵۶ هستش وزنم ۵٠ پدرم زیاد بلند نیست
هنوز جای رشد دارم؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
مهدی

باسلام.من۱۴سال دارم و وزنم۴۵کیلو وقدم۱۵۴سانتی متر است.وهرروز ورزش یک لیوان مولتی ویتامین و سبزیجات و… میخورم.ایا قد من در چنین وضعیتی مناسب است؟ومیتوانم بااین روش ها قد خودمو افزایش دهم؟

پاسخ دهید
مهنا

من ۱۲/۵سالمه قدم۱۵۸ رفتم پیش غدد گفت رشدت متوقف شده خودم خیلی زیبا هستم .چیکار کنم؟ممکنه دیگه رشد نکنم؟

پاسخ دهید
ترنم

سلام من ۱۶سالمه وزنم ۴۸قدم ۱۵۰٫باتوجه به اینکه خانوادم قدی. بین ۱۶۰تا۱۷۵دارن احتمال افزایش قد دارم؟
شربت های کلسیم و ویتامین هم استفاده میکنم و تغذیه ام خوبه ورزشم مداوم انجام میدم..

پاسخ دهید
محمد

سلام من محمد هستم ۱۷سالمه راستش. قد من ۱۶۴بود با تمرینات ساده مثل بارفیکس الان ۱۷۲شده الانم خیلی راضیم راستش. پنج ماه روزی پنجاه تا تو بیس سی دقیقه رفتم با تشکر محمد ۱۷ ساله

پاسخ دهید
amir

سلام من تازه رفتم به ۱۶سالگی اما قدم ۱۵۷ حالا با این تمرینات قدم بلند میشه یا باید دارو مصرف کنم.؟

پاسخ دهید
Mehrnaz

سلام من ۱۵سالمه و قدم ۱۶۸هنوزم میتونم قد بکشم با این حرکات !!!واقعا انجام بدی قدم بلند تر میشه?

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من شروع کردم به تمرین رشد قدام علاوه بر ورزشهای کششی شنیدم که از راه تصورسازی هم میشه افزایش قد داشت حتی در بیست نه سالگی در در ضمن جواب این دوستان را کجا باید بخونم

پاسخ دهید
رها

سلام من ۲۳ سالمه و قدم ۱۵۴ هستش میخام حتما بلندتر بشم چه راهی ب من علاوه براین ورزشا پیشنهاد میکنید ممنونم اگه جواب بدین

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من دختره ۱۸ساله هستم قدم ۱۴۳چکار کنم تا قدم بلند شه؟؟؟؟

پاسخ دهید
اسامه

سلام من ۱۶ سال دارم قدم۱۵۲و وزنم۵۲کیلو هستم برای رشد بیشتر چه کار باید بکنم

پاسخ دهید
زهرا

سانسوراتونو برم
من این حرکات رو انجام دادم ولی قدم سالی ۶ سانت بیشتر رشد نمیکنه چع کنم؟
البته هنوز ۱۴ سالمه و به بلوغ هم نرسیدم.
با تشکر

پاسخ دهید
حسن

سلام.من ۱۳ سالمه قدم ۱۶۱یا۱۶۲ هست.به نظرتون قدم خوبه یا کوتاهم.هنوز هم به بلوغ نرسیدم.این ورزش هارو اگه انجام بدم ممکنه تا چه حد دیگر قدم بلند تر بشه؟

پاسخ دهید
سارا

فرمولتون چیه
ایدی تلگرام رو پیدا نکرد

پاسخ دهید
فاطی

سلام دختر من ۲۰ ساله است قدش ۱۶۰تو را بخدا بگید جای امید است بازم قد بکشه ممنون اگر جواب بدید

پاسخ دهید
رضا

من قدم ۱۷۰ وزن ۵۹ و ۲۲سالمه آیاقدم افزایش میابد باحرکات کششی ؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
علی

سلام من یک هفته هست رفتم تو هجده سال قدم ۱۶۲ عکس هم از صفحات رشد گرفتم دکتر گفت بازه حالا چی کار کنم قدم به ۱۷۰ برسه میرسه؟؟

پاسخ دهید
pany

سلام من ۱۳ سال دارم و قدم ۱۶۷ هروز هم مولتی ویتامین میخورم آیا می توانم با این روش ها بلند تر شم ؟

پاسخ دهید
مهدی

سلام ببخشید یک سوال ممکنه صفحات رشد قبل از ۱۶ سالگی بسته بشه؟

پاسخ دهید
محدثه

سلام من یه خانم۱۷ ساله هستم میخواستم بدونم آیا قد من بلند تر میشود بعضی ها میگن وقتی دختر ها به سن بلوغ میرسن دیگه بلند تر نمیشن میخواستم بدونم راسته تورو خدا کمکم کنید از کوتاهی قد رنج میکشم

پاسخ دهید
رویا

سلام من ۱۶ سال سن دارم و قدم ۱۵۵cmاست اگ این حرکتهارو تو دو ماه انجام بدم آیا قدم چن سانت افزایش پیدا میکنه¿¡

پاسخ دهید
علی

درود
من ۱۶ سالمه و الان ۱۸۴cm قد دارم، خیلیا میگن آدم بیشتر قدشو تا ۱۶ سالگی میکشه..
من امکان داره چقدر دیگه قد بکشم؟ امکان داره ۴-۵ سانتر دیگه هم قد بکشم؟
لطفا کمک کنید!!!

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من الان ۱۵ سالمه وقدم ۱۶۰ هسته و قد پدر و مادرم ۱۷۰ و ۱۶۰ خسته می‌خواستم بدونم با انجام این ورزش ها در یکماه در هرروز ۲۰ دقیقه در یکماه حداکثر چقدر بلند میشم لطفا جواب بدهید

پاسخ دهید
طاها

سلام
من۱۵ سال سن دارم و قدم ۱۸۰ و وزنم ۶۰ هست خورد و خوراکم خوبه ولی زیاد خواب خوب و مناسبی ندارم ورزش هم انچنانی نمی کنم پدر و مادم هم قدشون ۱۷۵ هست
ایا قد من بلند تر میشه ؟ اگر بدنسازی و تناسب اندام برم مانع رشد قدم میشه ؟

پاسخ دهید
سعیدجعفر

سلام اره تاثیرداره مخصوصاکونکفوالبته تغذیه مناسب باشه جلوقدنمیگیره

پاسخ دهید
سامی

ورزش های رزمی که قد شما را بلند میکند ورزش بوکس است اما من بدن سازی میروم ومن ۱۳ سالم است قد ۱۷۳ و وزنم ۵۷ کیلو است یادت باشد باید وزنت به قدت بخوره عجله نکن قد خانوما آخرش ۱۷۰ است

پاسخ دهید
مهندس

سلام من تو نوزده سالگی دکتر رفتم گفتن صفحات رشدت بسته شدن و اما تا الان نتونستم بیخیال بشم خلاصه الان تو بیست سالگی طی چند ماه تونستم قدمو از ۱۶۳به ۱۶۸ برسونم .به حرفای ناامید کننده گوش نکنید من بهترین فرمول رو برای خودم پیدا کردم شاید به درد خیلیا هم بخوره . اینم تلگرامم :@Hg_Hormon

پاسخ دهید
سمیرا

سلام.من پنج شش ماهه که این ورزش ها را انجام دادم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم.چیکارکنم؟یعنی بازم باید ادامه بدم

پاسخ دهید
مهدیس

سلام
من یه دختر۱۳ساله هستم که قدم ۱۵۲و وزنم ۴۸ کیلو.
میخواستم بدونم ایا ورزش های رزمی روی بلند شدن قد تاثیر داره؟
ممنون میشم اگه زودتر جوابمو بدید.با تشکر از سایت خوبتون.

پاسخ دهید
من

من ۱۴سالمه قدمم نزدیک ۱۶۰ میخواستم ببینم من تا چقدردیگه میتونم رشد کنم ۱۶۷ سانت به نظرم برای یک دختر خوبه ایا میتونم ۱۶۷بشم

پاسخ دهید
MOHAMAD

سلام به همه من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۰ هست به نظر شما چه کار کنم که بلند تر بشه و آیا کوتاهه؟

پاسخ دهید
amir tall

با سلام به همه دوستان
من امیر ۳۰ ساله با قد ۱/۹۲ هستم ..پدر مادرم زیر ۱۷۰ بودند…اهل همه چی هم بودم انواع دود و مشروب وعیش ونوش(بجز خیانت به ناموس دیگران..حتی نگاه به ناموس کسی نکردم ) اهل هیچ رژیم غذایی خاصیم نبودم…تنها کارمهمم ورزش بود یعنی در سال (همه سالهای عمرم حتی کودکی که در کوچه ها هروز چندین ساعت فوتبال میزدم) حداقل ۶ تا ۸ ماه بطوور جدی ورزش میکنم ( ورزشهای فوتسال، فوتبال ،بوکس.دو . و.نرمش هوازی و…)…
خاستم به همه بگم (چه دختر چه پسر) به ویژه نوجونا و جوانای عزیز رشد قد حداقل تا ۳۰ سالگی ادامه داره چون خود من در ۲۰ سالی قد دقیقم ۱/۷۸ بود و اصلا باورم نمیشد که حتی تا امروز که ۳۰ سالمه هم هنوز قدم رشد کنه…
پس بنابراین حرف دکترها و نظریه های به اصطلاح علمی مفت نمی ارزه و گفتار این سایت که گفته با ورزش تا سن بعد از ۲۵ سالگی هم میشود رشد قد داشت کاملا صحت داره و در تجربه( نه نظریه کتبی بیخود دکترا که میگن در ۱۸ سالگی صفحه رشد بسته میشه) اثبات شد که تا بالای ۳۰ سالگی هم قد رشد میکنه…
خواستم بگم فقط نگران نباشن و اصلا استرس نداشته باشین وفقط به خودتون و بدنتون وخدا اعتماد و توکل کنین باور کنین میشه برای من شده برای شما هم میشه
یا حق …تنها رمز رشد قد و رشد روح وجسم شادی و شادی وشادی هست و نگران هیچی نبودن وبیخیال دنیا و مادیات وفلان وفلان وبهمان بودن..ولمووون کنین بابا دکترای خشک مخ

پاسخ دهید
امیرحسین

سلام خسته نباشید ببخشید می خواستم بدونم که انجام این حرکات صبح زود خوبه یا غروب مثلا ساعت ۵ یا ۶

پاسخ دهید
صدرا

سلام من ۱۷ سالمه و ۳ ماه قد پدرم ۱۹۰ و قد مادرم ۱۶۴ و من خودم ۱۸۸ یا ۱۸۹ هستم میخاسم ببینم به ۱۹۸ میرسم بسکتبال هم کار میکنم دور مچمم از پدرم ظاهری که میبینیم کوچکتره

پاسخ دهید
پریناز

سلام خسته نباشید . من ۱۵ سالم کامل شده و قدم ۱۵۰ سانته و مادر ۱۵۰ و خورده ای و پدرم ۱۶۰ با انجام این ورزش ها و کارای دیگه احتمال داره که قدم بلندتره بشه ؟ جستم خیلی ریزه ۴۳ کیلوام

پاسخ دهید
محمد

بهترین روش برای قد بلند شدن گوش دادن فایل بینورال افزایش قد هست این فایل مغز شما رو تحریک میکنه برای ترشح هورمون رشد من خودم با استفاده از این فایل ده سانتیمتر بلند شدم توی هفده سالگی این فایل ها رو میتوانید از اینترنت بخرید

پاسخ دهید
امیرحسین

سلام و خسته نباشید . ببخشید من یه پسر ۱۹ ساله هستم و قدم متوسطه می تونم با این تمرینات قدمو بلندتر از اینی که هستم بکنم ؟

پاسخ دهید
حســــــــــــینم

سلام
من پسری 15ساله هستم ک در سن 13سالگی ب طور کامل ب بلوغ رسیده م الان قدم171تا173سانته وزنم هم61
.
1.چندسال بود خودارضایی داشتم ک باعث از هدر رفتن موادی میشه ک برای رشد لازمه
2.چندوقتی میشه ک قدم رشد نکرده
3.کمرم گودشده+قوزم دارم
4.ازطرف خانواده پدریم ک همشون170تا175هستن و طرف مادرم ک همه قدبلند180ب بالا
.
.
.
.
.
.
سوالام:
1.چندوقت با انجام تمرینات ورزشی و خوردن غذاهای مفید از جمله شیر و حبوبات مثل عدس و ….قدم رشد میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حداقل باید180ب بالاشم
.
درضمن از کسایی ک بلندتربودم الان یا هم قدم هستن یا بلندترن.
.
*لطفا جواب منو بدید.منتظرم
مرسی از سایت خوبتون

پاسخ دهید
حسین

salam reaste ke migan khod erzae joloye roshde ghad ro migire ?خود ارضایی جلوی رشد قد رو میگیره ؟

پاسخ دهید
زهرا

سلام ببخشی من صد بار پیام گذاشتم ولی جوابی ندیدم 13 سالمه قدمم 158 تا 20 سالگی قدم به 175 میرسه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به زهرا

سلام
دوست عزیز؛
ما هم مثل شما از آینده خبر نداریم!

پاسخ دهید
09365218418

سلام خسته نباشید اسم من سجاد من قدم کوتاه من به رشته ی والیبال علاقه ی زیادی دارم آما قدم بلند نمی شه برای چه قدم بلند نمیشه راستی این ورزش ها خوب هستن قد را بلند میکنند ؟

پاسخ دهید
محسن

man 18 salame hanoz emkane roshde ghadi daram ya ink motevaghef shode roshdam?

پاسخ دهید
امیر

اگر صفحه رشد مچ دست بسته ولی پا باز باشه..امکان افزایش قد تا حدود 3 سانت اینارو داریم؟؟؟ آخه مگه اینطور نیست که دست و پا باهم بزرگ میشن و نسبتی بینشون هست؟؟؟
خواهشا جواب بدین

پاسخ دهید
mohammad

سلام مرسی از سایت خوبتون
چند تا سوال داشتم
به نظر شما بعضی از این تمرین ها که برا افزایش قد قرار گرفته باعث تشدید گودی کمر نمیشه؟
مثل تمرین کبری
یا تمرین باو
یا حالت شنا بیرون از آب
یه سوال دیگه
استاندارد قد اقایان و خانمان چه قدره؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به mohammad

سلام
این تمرینات باعث گودی کمر نمیشوند. مدت زمان اونها در حدی نیست که مشکل آفرین باشند.
استاندارد قد برای هر نژاد و منطقه ی جغرافیایی متفاوته و در ایران هم آمارها دقیق نیستند که بشه به اونها استناد کرد. میتونید سرچ کنید و بین پاسخهایی که در سایتهای مختلف مشاهده میکنید قضاوت کنید.

پاسخ دهید
lمیلاد

با سلام بعضی از این حرکات تعدادش ذکر نشده لطفا تعداد و مدت و اینکه این تمریناتو چ مدت باید انجام داد با تشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به lمیلاد

سلام
تمریناتی که تعداد اونها ذکر نشده اند بر حسب توان و زمان خودتون میتونید انجام بدید.

پاسخ دهید
آرین

با سلام.
این هم سوال سوم من تو رو خدا همشون رو جواب بدید.
من بسکتبال کار می کنم قدم برای سنم بسیار مناسبه.
می خواستم مقاله ای در خصوص افزایش پرش و جهش تو سایتتون قرار بدید ممنون.
در ضمن پرش من حدود 40 سانته میخواهم به 80 یا 90 برسونم.
تو رو خدا مقاله ای در این خصوص بزارید.

پاسخ دهید
آرین

سلام دوباره .
تو رو خدا جواب بدین.
می خواستم بدونم می گن جو دوسر و تخم کدو هورمون رشد داره
می خواستم یدونم تخم چه نوع کدویی؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آرین

سلام
باید از یک فردی که در علوم گیاهی اطلاعات داره سوال بپرسید. عطاری ها هم میدونند.

پاسخ دهید
آرین

باا سلام تو رو خدا جواب بدین.
برای بار پنجم می گم آیا طناب زدن روی قد تاثیر داره؟

پاسخ دهید
sobhan

سلام سایت خوبی دارین
یک سوال 16 سالمه احساس کوتاهی قد نسبت به دوستام دارم
چند وقت پیش پیش دکتر غدد بوم گفت دیر اومدی ؟
احساس بدی نسبت به خودم دارم ؟
رزمی هم کار میکنم ؟
میشه یکم راهنماییم کنید که آیا قدم بلند میشه؟؟
از زانوهام عکس گرفتم صفحه هاش باز بودهه کمکم میکنید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به sobhan

سلام
اگر صفحات رشد بسته نشده اند و از نظر ژنتیکی هم مستعد باشید با تغذیه ی خوب و حرکات کششی که در این مطلب و سایر مطالب به اونها پرداختیم افزایش قد خواهید داشت.

پاسخ دهید
مریم

سلام..ممنون از اطلاعاته عالیتون..
فقط من موندم بعضیا با این قداشون بازم میخوان بلند شن؟؟؟تیر برق نیس که بابا..آدمیزاده..
من 18 سالمه قدم 165..یعنی میتونم تا قبل از 20 سالگی قدم رو افزایش بدم؟؟ یا دیره و بی تاثیر؟؟
به وبلاگتون سر میزنم..ممنون میشم جواب بدین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مریم

سلام
برای خانمها افزایش قد معمولا تا سن 18 سالگی رخ میده.

پاسخ دهید
اشامحمدی

با طناب زدن میشه کمکی ب بلندی قد کرد

پاسخ دهید
اشامحمدی

ممنون گلمممممممممممممممم

پاسخ دهید
ج.ش

واقعا که ممنونم از پیگیری تون.پونصد بار که دروغه ولی دو سه بار نوشتم.خواهشا خواهشا خواهشا بگید واسه ی افزایش قد بعد هفده سالگی وبا پشت سر گذاشتن دوره ی استمنا گری چکار کنیم دارم میمیرم بخدا.فردا برگشتم نوشته باشین ها.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ج.ش

سلام
صد بار که نه ولی ده ها بار در همین بخش کامنتها گفتیم که اگر صفحات رشد بسته نشده باشند با ورزش و تغذیه مناسب میتونید افزایش قد داشته باشید 🙂

پاسخ دهید
mohammad

سلام
من 19 سالمه و دو ماه دیگه که 20 سال میشم
خیلی ها میگن افزایش قد تا 24 سال چرته
ولی من باور دارم که حقیقته چون به پزشک مراجعه کردم و با تمرینات خاص و دارو و تغذیه کم کمش 2 سانت بلند تر شدم
ولی اشتباهه من این بود ادامه ندادم و بیخیال شدم و الان پشیمونم
یکی از اصلی ترین مشکلات من اینه که انگیزه برا تمرینات فقط تا چند هفته اول وجود داره و بعد اون خسته میشم یا انگیزه صفر میشه و بیخیال میشم
جالبش هم اینه افراد بلند قد و میبینم اعتماد به نفسم و از دست میدم حسرت میخورم و میگم کاش قدم حداقل 180 بود 😐
اعتراف میکنم فعالیتم کمه و مدام پای سیستم میشینم و ورزش نمیکنم و تغذیه هم کمه اما با این اوصاف
کسی راهی بلده انگیزه و بالا ببرم و مدام پیگیر حرکات ورزشی باشم؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
شایان 20 خرده ای کمتر ساله

امکانش هست صفحه رشد مچ دست بسته اما صفحات ستون فقرات یا پا مثلا باز مونده باشه ؟

پاسخ دهید
شایان 20 خرده ای کمتر ساله

سلام دوباره
من الان دقیقا 1 ساله که قدم ثابت مونده الان 20 سالمه و پسرم
آیا این میتونه به این معنی باشه که صفحات رشد من کاملا بسته شدند ؟؟؟؟؟
ضمنن تو این سال به تغزیه و ورزش توجه نکردم و صرفا روزمره گذشت.
مرسی

پاسخ دهید
قد کوتاهه

از 17 سالگی باید به پزشک مراجعه کرد برای افزایش قد یا با ورژشم میشه

پاسخ دهید
مهسا

سلام من یه ماه دیگه 27 ساله میشم قدم 155حدودا5 یا 6ساله که رشدقدم متوقف شده دوست دارم 5سانت دیگه بلندتر شم چکار کنم توروخدا بگید.قد پدرم بلنده قد مامدرم هم متوسطه توخونه از همه کوتاه ترم

پاسخ دهید
PEYM@N

سلام من 17 سالمه از 16 سالگی تحت پزشک غدد بودم که طی این یک سال با دادن دارو های مختلف در حال حاضر قدم 189 است.به نظر من اکه کسی میخواد واقعاا قدش بلند بشه تا قبل 20 سالگی به پزشک غدد مراجعه کن.

پاسخ دهید
MOHAMMAD

سلام من قدم ۱۹۰ هستش راستش خیلی از قدم خجالت میکشم..اخه وزنم کمه یعنی ۷۱ کیلو…فک کنم ۱۵-۲۰ کیلو کمبوووود وزن دارمم…لطفا بگین چیکارکنم وزنم طبیعی بیاد بالا؟راستی اونایی که قدشووون خیلی کوچیکه برن والیبال…چونکه من خودمم اوایل ۱۶۰ نهایت بوودم تو این ۲ سال ۳۰ سانت اومدم بالا…

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به MOHAMMAD

سلام
برای افزایش وزن باید بیشتر غذا بخورید، تعداد وعده های غذایی خودتون را افزایش بدید.

پاسخ دهید
شریفی

سلام من 15 سالمه 149 یا 150 قد دارم. اصلا از قدم راضی نیستم. تو رو خدا بگید این تمرینات جواب میده؟ تشکر

پاسخ دهید
زهرا

من 13 سالمه157 و احساس می کنم قدم خیلی کوتاه اعتماد به نفسمم خیلی اورده پایین ای قد کوتاهی به نظرتون من قدم چه قدر بلند میشه

پاسخ دهید
شایان 20 خرده ای کمتر ساله

با سلام
این آزمایشی که کاربری به اسم ” زینب 16 خرده ای ساله ” چی هست که میگه صفحات رشد باز هستن یا نه ؟ لطفا راهنمایی کنید مرسی

پاسخ دهید
احمد

با سلام من احمد هستم.
من 16 سالمه و قدمم هم 198 من بسکتبال کار می کنم می خواستم بدونم از این بیشتر می شم دستمم خیلی درازه وقتی دستمو دراز می کنم 5 سانت می مونه دستم برسه به حلقه.

پاسخ دهید
دوست

سلام بنده سوالی دارم
من متولد اسفند 76 هستم و در حال حاضر قدم 180. متاسفانه خودارضایی داشتم.
میخواستم بدونم در صورت ترک خودارضایی رشد خواهم داشت؟
من هیچوقت قدم در پاییز و زمستان رشد نمیکنه و عمده رشد قدم تو تابستونه.چرا؟

پاسخ دهید
وحید

چند تا از این حرکات رو در طول روز انجام بدیم؟؟؟ جواب ندادید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به وحید

به وقت و توانایی خود شما بستگی دارد. هر چقدر که بتوانید!

پاسخ دهید
آرین

با سلام.
من سوالی دارم خواهش می کنم جواب بدین.
من این مدت رشد فوق العاده ای داشته ام
یعنی من21شهریور 92 خودم را اندازه گرفتم 163 بودم ولی امروز 7 اردیبهشت خودم را اندازه گرفتم 172 هستم من پسر هستم و 14 سالمه.
می خواستم بدونم ایا این روال ادامه داره یا نه؟
خواهش می کنم جواب بدین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آرین

سلام
سن 14 سال یعنی سن رشد، اگر ورزش کنید و تغذیه مناسبی داشته باشید در این سن احتمال افزایش قد بسیار زیاد خواهد بود.

پاسخ دهید
نرگس

سلام من دقیقا20 سالمه و قدم 165 …و والیبال کار میکنم و لازمه ک قدم بلندتر بشه …. قد پدر و مادرم هم بلندتر ازمنه…. واقعا جایی برای رشد قد من هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا جواب بدید

پاسخ دهید
زینب 16 خرده ای ساله

این گزاراش صفحات رشد من هست
ظاقت ندارم تا روزی که دکترم میاد صبر کنم
شما نظری دارید؟
CHronological age is 16y , 5m
her radioghraghic bone ago is 17 years
standard deviation from average +0.3
all epiphyseal plates have closed . except epiphyseal plate of radius.
سعی کردم تا حد امکان بدون غلط تایپ کنم
لطفا پاسخ بدین ، تشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به زینب 16 خرده ای ساله

سلام
صفحات رشد شما بسته شده و فقط صفحه رشد ساعد کاملا بسته نشده که تاثیری بر روی قد نخواهد داشت.

پاسخ دهید
زینب

در پاسخ به عصرعلم

سلام ، مرسی از پاسختون
یعنی این تمرینات برای من موثر نیست؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به زینب

سلام
ممکنه تاثیرگذار باشه ولی در حدود یکی دو سانت.

پاسخ دهید
mehran

با سلام من قدم 1.65 هست و. تازه رفتم تو 18 سالگی می خواستم بدونم قدم بلند میشه و اینکه این حرکات رو تا چه مدت باید انجام داد تا تاثیر داشته باشه.خواهشأ جواب بدین.باتشکر

پاسخ دهید
رها

دوباره سلام ، من تا شهریور 92 رو خوندم ، حتما باید برای ترشح هورمون رشد به متخصص غدد مراجعه کنم؟ چه چیزایی بجز جو دو سر و تخمه کدو هورمون رشد دارن؟ من شنیدم عوارض هورمون رشد به صورت تزریقی زیاده
چیکار کنم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رها

سلام
هورمون رشد به صورت طبیعی در بدن ترشح میشه و بعد از اتمام سن رشد به حالت ثابتی میرسه، برای اندازه گیری میزان این هورمون باید آزمایش انجام بدید. بله، تزریق هورمون رشد عوارض داره و یکی از این عوارض عقیمی/نازایی است.

پاسخ دهید
حسین

سلام .من 16 سالمه قدم 167 میخوام قدم تا حدود 180 برسه ایا این تمرینا کافیه یا باید عمل جراحی بکنم در ضمن گودی کمرم دارم.

پاسخ دهید
shahin

سلام ….
قابل توجه اونایی که میگن بدنسازی و وزنه برداری قد رو کوتاه می کنه
ارنولد وقتی ۱۴ سالش بو دبا قد ۱۶۱ سانت شروع به تمرین کرد و الان … ؟؟
پس بدون دلیل و حرف مردم چیزی رو نگید

پاسخ دهید
.........

سلااام…من 15سال سن دارم….قدم144!!!!وزنم45!!!دربچگی بلوغ زودرس شدم….میخواستم بدونم راهی است قدم بلندبشه یانه؟؟؟؟!!!!!راهی به ذهنتون رسیدمنودرجریان بذاریدممنون میشم…موفق باشیددد….

پاسخ دهید
وحید

چند تا از این حرکات رو در طول روز انجام بدیم؟؟؟

پاسخ دهید
وحید

من 22 سالمه قدم 163 از 16 سالگی دیگه رشد نکردم آیا این تمرینات برا من موثره؟؟؟؟

پاسخ دهید
kitana

و اینکه چه روشی واقعن موثر برا افزاش قد

پاسخ دهید
kitana

سلام خسته نباشید من 22 سالمه و قدم 1/65 وزنم 45 هست خیلی جاها پرسیدم گفتن دیگه قد بلند نمیکنم ایا واقعیت داره یا هنو امیدی هست؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به kitana

سلام
در صورتی که صفحات رشد بسته شده باشند احتمال افزایش قد بسیار کم است. شاید در حد چند سانتی متر (یک تا سه سانتی متر) با تمرینات ورزشی بتونید بلندتر بشید که اونهم بستگی به شرایط جسمانی و فیزیکی شما داره.

پاسخ دهید
مهدی

سلام.راستش دیگه خسته شدم از اینکه هی بهم میگن پسرعموت ازتو قدبلندتره.میخام تا10سانت بلند بشم.الان قدم173سانت هستش.صفحه رشدم هنوز بازه ولی تا8ماهه دیگه بسته میشه(دکتر بعداز عکس گرفتن بهم گفت).با این حرکات میتونم تا10سانت بلند بشم؟

پاسخ دهید
رها

وقتی تایید کردین پس چرا جواب ندادین؟؟؟ من پیر شدم از بس رفتم اومدم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رها

سلام
سوالاتی که در بین دیدگاه ها پاسخشون تکرار شده باشه و یا اطلاعی از جواب اونها نداشته باشیم بدون پاسخ منتشر میشوند.

پاسخ دهید
رها

در پاسخ به عصرعلم

سلام ، جناب محترم 922 نظر و پاسخ هست
من انقد تایم ندارم همه رو بخونم

پاسخ دهید
رها

سلام ، من 16 سال و 7 ماهمه با قد 162 و وزن 55
پدرم 170 و مادزم 165 هستش ، هردوشون خونواده های قد بلندی دارن ، مثلا عموهام و دائی هام 180 هستن وهمینطور خاله و عمه هام هم قد نسبتا بلندی دارن ، دو هفته ای میشه که قرص زینک و کلسیم مصرف میکنم ، نهایت قدی که میخوام 166 سانتی متر هست
حداکثر 5 سانت راضی ام ، میشه قدم بلند بشه؟ احتمالش هست؟؟؟

پاسخ دهید
رها

من سر میزنم ، خواهشا جواب بدین

پاسخ دهید
رها

سلام ، من 16 سال و 7 ماهمه قدم 162 هست و وزنم (فکر کنم ) 55
پدرم 170 و مادزم 165 هستش ولی هردوشون خونواده های قد بلندی دارن ، عموها و دائی هام 180 به بالا هستن ، عمه ها و خاله م هم قد متوسط رو به بالا دارن ، میخواستم بدونم من با این نرمشا و مصرف قرصای کلسیم و زینک به 166 میرسم؟ حداکثر خواسته م همینه ، فوقش 5 سانت راضی ام بخدا
یعنی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
atoosa

راستی 2 سال هم هست که عادت ماهیانه ام

پاسخ دهید
atoosa

سلام من 14 سالمه و کمی از صفحات رشدم بازه . ایا در 6 ماه انجام ورزشهای کششی ممکنه 4 سانت بلند تر شم؟؟
ممنون.قدمم 161 و وزنمم 50

پاسخ دهید
علی

اثرات جزیی از صفحه رشد یعنی چی بازه یا بسته؟

پاسخ دهید
آرین

با سلام.
1-اون فورمولی که برای پیش بینی قد آینده در نظر گرفته می شه.
همون میانگین قد پدر و مادر برای پسر+10 و _10 .
اون فرمول، قد پدر ومادر در جوانی یا در حال حاضر محاسبه می شه؟ لطفا زود جواب بدید.
2-راستی من پدرم در جوانی 182 و مادرم 164 بودند من پسرم
با این وجود بسکتبال هم میرم حرکات کششی و بارفیکس انجام می دهم و روزی 3 لیوان کم چرب می خورم 14 سال دارم قدم 171 لطفا بگید قدم حدود چند سانت می شه احتمالا به 190 می رسم؟ تو رو خدا خیلی نیازمندم زود جواب بدید.

پاسخ دهید
کسری

سلام میخواستم ببینم راسته که دکترا از رو عکس مچ یا هر چی میتونن بفهمن رشد آدم تموم شده یا نه ؟ بعد اگه رشده آدم تموم نشده باشه میتونن با بعضی آمپول ها قدو 4-5 سانت بلند کنن؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به کسری

سلام.
عکسبرداری تشخیصی برای مشاهده صفحات رشد انجام میشه در نتیجه میشه تشخیص داد که احتمال افزایش قد وجود دارد یا خیر.

پاسخ دهید
Parisa Depp

میشه لطفا به منم جواب بدین؟
من تقریبا ماه پیش نظر گذاشتم

پاسخ دهید
امیر

با سلام و خسته نباشید. بنده 21 سال دارم و قدم 178 است میخواستم بپرسم آیا امکان افزایش قدم وجود داره ؟؟؟با حرکات ورزشی چن سانت میتونم افزایش قد داشته باشم ؟؟؟ممنون

پاسخ دهید
محمد@

سلام داداش من 18 سالمه و قدم 170هستش ایا امکان داره با انجام ابن تمرینات قدم 175تا180برسه؟لطفا جواب بدید خواهشن

پاسخ دهید
محمد اسماعیل

سلام. من آلان 3 ماه هستش که دارم تمرین هایی که گفتین رو انجام میدم ولی هنوز 1 سانت هم قدم بلند نشده راستی من 18 سالم بوده و الان شدم 18 سالو 3 ماه . نمیدونم چیکار کنم دیگه قد کوتاهم داره یه کار میکنه که خود کوشی کنم………..دارم دیوونه میشم . چیکار کنم…؟

پاسخ دهید
Mohammad reza

با عرض سلام وتشکر من 15 سالمه وقدم 162 سانتی متره و قد پدر و مادرم هم خوبه می خواستم بدونم در این سن قدم کوتاهه و امکان این هست که قد کوتاه بشوم یا هنوز برای رشد وقت دارم

پاسخ دهید
علی

سلام من پسری 17 ساله هستم رفتم دکتر ارتوپد عکس انداختم دکتر گفت اثراتی از صفحه رشد دیده میشه اثرات کوچکی قدم 165 هست دوس دارم 170 برسم تا نشه دس بردار نیستم این اثرات صفحه رشد با ورزشی که میکنم میتونه منو به 170 سانت برسونه ؟درضمن پیشگویم نمیخوام احتمالشو بهم بگید ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به علی

سلام
اگر صفحات رشد بسته نشدند احتمال زیادی برای افزایش قد وجود دارد.

پاسخ دهید
محسنی

موفق باشید

پاسخ دهید
محسنی

خواهش میکنم

پاسخ دهید
محسنی

راستش من این موضوع رو بصورت اتفاقی تو اخبار جوانه ها شنیدم وفکر کنم که این محققان مال کشور نروز بودند

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به محسنی

ممنون، ما هم در این مورد تحقیق میکنیم. ممنون از اطلاع رسانیتون.

پاسخ دهید
سجاد

با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان در سایت.
بنده 19 سال دارم و قدم 180 است و میخواهم قدم را افزایش دهم لطفا کمک و همراهی ام کنید ممنون.
ممنون

پاسخ دهید
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

سلام من پسری 15ساله هستم و در سن13سالگی ب طور کامل ب بلوغ رسیده م…درحال حاضر قدم171.تا173میباشد….
تقریبا مدتیه قدم رشد نکرده…هرروز شیر میخورم وبعضی وقتا حرکات کششی رو میرم….
1.ایا خودارضایی در رشد قد تاثیری داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چون کلسیم و اهن و…..موادهایی ک برا رشد قد لازمه هدر میره.
2.میگن ک فکر کردن ب عوامل های تحریک کننده رو سرعت قد تاثیر میزاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
3.ایا خوردن شیر…عدس ک اهن داره…گوشت و میوه .سبزی رو قد تاثیر دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
4.بعضی وقتا قدم173هس بعضی وقتا171چرا؟؟؟؟؟؟؟؟
5.تا چند وقت با انجام تمرینات کششی قدم بلندتر میشه؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
.
لطفا ب سوال هام ج بدید…ببخشید اگ سوالام زیاد بودن..درضمن ج همه رو میدونم فقط میخوام از شما بپرسم و استفاده کنم…همیشه ب این سایت خوب سر میزنم….
مرسی از سایت خوبتون

پاسخ دهید
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

در پاسخ به خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

راستی ببخشید میگن کسایی ک زودتر ب بلوغ میرسن رشد قدیشون کمتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

سلام
1. اطلاعی ندارم. مواد کلسیم و آهن هدر میره؟!!!!
2. چه کسانی میگن؟!
3. قطعا تاثیر مثبت دارد.
4. جوابی ندارم.
5. حداقل 3 تا 4 ماه به صورت مداوم

پاسخ دهید
محسنی

سلام. جدیدا محققان اروپایی به این نتیجه رسیدن که جلغ زدن باعث بلند نشدن قد در افراد میشود حتی اون شخص خیلی از لحاظ زنتیکی هم قد بلند باشد با این کار زشت دیگه قدش بلند نمیشه.جز این که این کارو بذاره کنار.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به محسنی

سلام
آیا براتون امکانش هست تا لینک منبع این اطلاعات رو برای ما هم به اشتراک بگذارید؟

پاسخ دهید
حسین

من خوندم ولی نفهمیدم که گودی کمر به قد ربط داره یا نه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به حسین

در حدود چند سانتی متر میشه مربوط باشه.

پاسخ دهید
ناشناس

salam mishe begid dar arze chand mah in tamrinaro anjam bedim tasire khodesho mizare

پاسخ دهید
shima m

سلام من 14 سالمه و در12 سالگی به بلوغ رسیدم…قد پدرم 175و مادرم 165 ….میخوام بونم قدم بلندتر میشه یانه….

پاسخ دهید
اسما

سلام من 12سالمه و قدم 144 من هنوز به سن بلوغ نرسیدم
آیا قدم کوتاه یا نه؟
آیا من با یوگا و تمرینات خوبتون قدم بلند میشه؟
راستی من 2 روز بیش نیست که تمرینات شما رو شروع کردم
لطفا به سوالاتم پاسخ بدید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به اسما

سلام
در دوران بلوغ، داشتن تغذیه مناسب و ورزش میتونه باعث افزایش قد شما بشه.

پاسخ دهید
حسین

سلام آیا گودی کمر باعث کوتاهی قد یا رشد نکردن قد میشه؟ من 10 بار این س رو میپرسم میشه ج بدین؟

پاسخ دهید
محمد

بچه تو دراز بی عقلی حالا برو کنج دیوار گریه کن.

پاسخ دهید
l[dn

سلام من اینقدر استخونام خشکه که فقط میتونم بارفیکس بزنم راه کار برای انعطاف پذیری هم بزارید تنگش

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به l[dn

سلام
استخوان همه ی انسانها خشکه، استخوان منعطف نداریم! نرمشهای کششی انجام بدید تا رباط ها و مفاصل شما انعطاف پذیر بشوند.

پاسخ دهید
آنا

سلام من ١٥ سالمه قدم ١٧٠ آيا قده من خوبه؟بلنده يا نه؟

پاسخ دهید
atoosa

سلام ایا دختر 16 ساله ای که صفحاتش بستس میتونه بلند شه؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به atoosa

سلام
شانس افزایش قد خیلی کم خواهد بود.

پاسخ دهید
فردین

سلام من 17 سالمه قدم 165 پدر و مادرم هردو ازم کوتاه ترند میخواستم بدونم امکان افزایش قدم هست …در ضمن من باید به چه دکتری مراجعه کنم تا بفهمم صفحات رشدم بسته شده یا نه……

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فردین

سلام
به پزشک عمومی و یا ارتوپد مراجعه کنید.

پاسخ دهید
محمد

سلام خدمت مدیران محترم سایت عصر علم …
یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدید ….
واسه یه پسر 17 ساله قد 180 خوبه ؟ کوتاه نیس ؟
چند سانت دیگه احتمال رشد هست ؟
با تشکر

پاسخ دهید
محمد

سلام ببخشيد خودارضايي در افزايش قد تاثيرداره.براي افزايش قد بعد خودارضايي در هفده سالگي چكاركنيم؟

پاسخ دهید
کامران

سلام خسته نباشین ممنون میشم جواب بدین
من ۱۸ سال و۱۰ ماهم هست
قدم ۱۸۱/۵ هست پدرم قدش ۱۹۱ و مادرم ۱۶۹ هست
وزنم ۱۰۰ کیلو هست ایا راهی دارم تا ۱۸۵ یا بالاتر برم دایی ها هم بلندن
ممنون میشم جواب بدین باعث دلگرمی میشه ممنون

پاسخ دهید
آرین

با سلام آیا خود ارضایی باعث قطع شدن رشد می شود؟
یا خود ارضایی باعث تحلیل رفتن استخوان ها می شود؟
خواهش می کنم جواب بدین با توضیح.

پاسخ دهید
کامران

سلام و عرض خسته نباشید و تشکر از سایت عالیتون
من ۱۸ سال و ۱۰ ماهم هست قدم ۱۸۱/۵ هست
پدرم قدی ۱۹۱ دارد و از مادر هم ۱۷۰ دایی بنده هم ۱۹۰ هست
اما قد من کوتاه مونده راهی برای افزایش قد بنده هست یا خیر گودی کمر هم دارم اما زیاد تاثیر نداره ایا میتونم به ۱۸۵-۶ برسم یا خیر ممنون

پاسخ دهید
رهگذر

ممنون که اینقدر سریع ج کاربراتون رو میدین
ولی درکل کسی که بخاد واقعا چند سانتی دراز بشه باید به فکر عمل جراعی باشه که عوارض بسیاری داره این برای کسانی هست که به خاطر این مشکل راضین هرکاری بکنن
درضما اینم بگین هزینه بالای میخاد
یه راه دیگم امپول هورمونی سوما تروبین هست که به زیر پا و قسمت های دیگه میزنن
امپول سوما خیل سخت پیدا میشه …
من اینا نتیجه چند سال دمبال افزایش قد بودم رو میگم اگر هم تو توضیح یا جایی حرفی جا مونده بگین
بعضی هارو میشناسم که به خاطر این مشکل حتی فکر خودکشی هم میکنن …
امیدوارم راهی پیدا بشه وبه درد مردم بخوره
یکیم اینه که تو اصفهان درحال انجام ازمایش هست که استخوان رو به عضروف تبدیل کنن که اگه اینطور بشه دیگه به راحتی میشه قد بلند کرد ولی بعید میدونم تو ایران این علم اینقدر پیشرفت کرده باشه

پاسخ دهید
مائده

سلام ببخشید من در عرض دو هفته 7سانتی متر افزایش قد داشتم. دکتر که رفته بودم گفت بعد از عادت ماهانه بیشتر از 7 سانتی متر قد نمیکشی یعنی دیگه قد نمیکشم؟امکان نداره خانمی تا 25 سالگی قد بکشه؟

پاسخ دهید
ناشناس

در مورد هورمون رشد هم توضیح بدین

پاسخ دهید
ناشناس

یعنی با این ورزشا قدم بلندترمیشه؟خیلی مهمه لطفاجواب بدین

پاسخ دهید
رهگذر

سلام خسته نباشید
سایت خوبی دارید روحیه خوبی به اونایی که راهی ندارن دارین میدین!!!
من دکتر نیستم ولی اینو میدونم که بعد از بسته شدن صفحه رشد که با انداحتن عکس معلوم میشه
هیچ راهی جز عمل افزایش قد اونم در خارج نه با دکتر های ایرانی که نصف پول به دلال ها داده میشه راهی نداره
شاید راهی باشه ولی من ندونم اگر هست وقانع کننده است لطف کنید مطرح کنید
درضما من مطلب بالا رو نخوندم اینم بگم هرادمی گودی کمر نداره این ها همش گول دادم وقت تلف کردن است خودتون عذاب وپول هاتونو بیرون نریزید
این ورزش ها جز 1ساینت که اونم به چشم نمیاد بیشتر ج نمیده اگه مال کسیم ج داده صفحه رشدش بسته نشده!!!
لطف راهی درست حسابی بگین تا ارزش وقت گذاشتنو داشته باشه
ممنون
راستی یه سوالم داشتم امپول سوما بعد از بسته شدن سنین رشد تاثیر میذاره ؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رهگذر

سلام
همونطور که خود شما هم گفتید بعد از بسته شدن صفحات رشد شانس بسیار پایینی برای افزایش قد وجود داره و این تمرینات هم بیشتر برای این دسته افراد است. البته در مطالب قبلی هم عنوان کردیم که قد انسان به مرور زمان میتونه در اثر عوامل محیطی مثل نیروی جاذبه ی زمین قدری کوتاه بشه که تمرینات کششی از این اتفاق جلوگیری خواهند کرد. وگر نه نباید انتظار معجزه داشته باشید و فکر کنید که در مدت کوتاهی افزایش قد چند ده سانتی متری خواهید داشت. حرف اول و آخر رو ژنتیک و رشدی که قبل از بسته شدن صفحات رشد داشتید میزنه.
در خصوص عمل، این عمل عوارض زیادی داره و فقط در موارد خیلی خاص توصیه میشه.

پاسخ دهید
امیر

سلام خسته نباشید
خواهش میکنم جوابمو بدین
ازتون سوالی داشتم
من ٢٠ سالمه و رفتم از مچ دستم دکتر عکس گرفت و یه شبهه سفیدی دیده میشه در صفحه رشد که گفتن این جوش خورده بعدش گفت چند سالمه گفتم ٢٠ یه قرص کلسیم و ویتامین دی٣ و زینک که همه رو باهم دارن داد گفت اینو بخور اگه بدنت جذب کنه ٢-٣ سانت بلندتر میشی از ١٧-١٨ سالگیم بلندتر نشدم قدم ١٨٠ دوست دارم ٣ سانت دیگه بلند شم خواهشا جواب بدین آیا با این اوصاف میتونم بشم؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به امیر

سلام
این قرصها به عنوان مکمل غذایی مطرح هستند و مصرف روزانه ی اونها ضرری نداره ولی نمیشه گفت قطعا بلندتر میشید یا نه، ممکنه بلندتر بشید ممکنه نشید.

پاسخ دهید
حسین

آیا والیبال قد رو بلند میکنه؟در ضمن در مورد دمپایی های افزایش قد میشه برام توضیح بدین یعنی من 18 سالمه آیا این دمپایی جواب میده؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به حسین

ورزش در افزایش قد مؤثره و این اثر اثبات شده است.
به نظر خودتون یه دمپایی میتونه قد رو بلند یا کوتاه کنه؟!!

پاسخ دهید
آرین

با سلام.
ایا چاقی یا لاغری بر میزان رشد تاثیر دارد؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام
در اومدن ریش و سیبیل به بسته شدن صفحه استخوانی ربط داره؟
اخه من شنیدم که اگه ریش و سیبیل در بیاد دیگه رشد متوقف میشه!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
بلوغ جسمی و بلوغ جنسی میتونند همزمان باشند و میتونند همزمان نباشند.

پاسخ دهید
شریعتی

هر روز انجام بدیم چه مدت طول میکشه قد 2 تا3 سانت افزایش پیدا کنه

پاسخ دهید
پوریا

سلام
من 16 سال دارم قدم 180 و وزنم 75 هست
در رشته ورزشی تکواندو و بدن سازی فعالیت دارم
آیا ورزش زیاد باعث رشد نکردن قد می شود؟؟

پاسخ دهید
امین

سلام.ممون ازسایت خوبتون.
دکتر بهم گفت رشد قد بعد از بسته شدن صفحات اسخوانی متوقف میشهه که برای پسرا تا ۱۸ سالگی صفحه بسته میشه ولی شما گفتین تا 25 سالگی رشد میکنیم الان حرف کی درسته؟
خواهشا جواب بدید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به امین

سلام
این مساله کاملا نسبیه، ۲۴ سال عددی است که رفرانسهای علمی اون رو بیان میکنند، ۱۸ سال برای خانمها و ۲۴ سال برای آقایون ولی با اینحال این عدد میتونه در هر فرد متفاوت باشه، در یک فرد ۱۹ سالگی و در فرد دیگری ۲۳ سالگی. واقعیت اینه که عدد ثابتی وجود نداره، این عدد به صورت میانگین بیان میشه.

پاسخ دهید
آرین

با سلام.
آیا چاقی یا لاغری در میزان رشد موثر است؟

پاسخ دهید
امير

سلام خسته نباشيد ازتون
سوالي داشتم
من ٢٠ سالمه و رفتم از مچ دستم دكتر عكس گرفت و يه شبهه سفيدي ديده ميشه در صفحه رشد كه گفتن اين جوش خورده بعدش گفت چند سالمه گفتم ٢٠ يه قرص كلسيم و ويتامين دي٣ و زينك كه همه رو باهم دارن داد گفت اينو بخور اگه بدنت جذب كنه ٢-٣ سانت بلندتر ميشي از ١٧-١٨ سالگيم بلندتر نشدم قدم ١٨٠ دوست دارم ٣ سانت ديگه بلند شم خواهشا جواب بدين آيا با اين اوصاف ميتونم بشم؟؟؟

پاسخ دهید
آرین

با سلام.
ممنون از سایت عالتون
اخرین سوالمم اینه که راست می گن تراشیدن ریش و سبیل رشد ادم رو متوقف می کنه؟

پاسخ دهید
بهداد

سلام.خواهشا جوابمو بدید.من 21 سالمه و بدنسازی کار میکنم با قد 171.
میخواستم بدونم اگه با حرکات کششی تون بدنسازی هم کار کنم،قدم بلند میشه؟

پاسخ دهید
آرین

سلام ممنون از جوابتون.
من یه سوال دارم من بسکتبال کار می کنم می خواستم بدونم روزی چند لیوان شیر بخورم خیلی رشد می کنم در ضمن من الان روزی 3 لیوان می خورم.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آرین

سلام
روزی یک تا دو لیوان شیر کم چرب کفایت میکنه.

پاسخ دهید
erfan

لایک داشت.اما بستگی داره!

پاسخ دهید
مجید

سلام . ممنون میشم اگه به این سوالاتم جواب بدین . 1. میشه یک بار این حرکات رو در روز انجام بدم و یک بار شب چون بعضی روزها وقت ندارم. 2.بعضی حرکت ها رو که نوشتین 5 نوبت هر نوبت 10 بار هر بار 30 ثانیه رو میتونم در یک زمان مشخص انجام بدم یا باید در طول روز پخش کنم. به خاطر کارم میگم که می تونم در یک زمان انجام بدم یا نه . 3.بعضی حرکات رو ننوشتین چند بار باید انجام بدم مثل حالت شنا در خشکی یا بالا گرفتن لگن و شکم 4. بین هر نوبت استراحت کنم یا بعد از هر 30 ثانیه . وبین 2 تا حرکت چقدر استراحت کنم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مجید

سلام
هرجوری که با وقت و آمادگی جسمانی شما بیشتر هماهنگی داره انجام بدید، زمانهای ذکر شده قابل افزایش و کاهش هستند.

پاسخ دهید
مجید

سلام من چند تا سوال داشتم ممنون می شم همه رو جواب بدین 1.تمرینات رو میشه همشونو در یک زمان انجام داد یا مثلا باید 5 نوبت رو در کل روز پخش کنیم ؟ چون من بعضی اوقات شبها میتونم بعضی اوقات روزها. 2.بعد تمرین کشش همون تمرینه 2 رو اگه همه ی نوبت ها رو با هم انجام بدم فشار نمی یاد؟ 3.بعضی از تمرین ها رو ننوشتین چند بار باید انجام بدیم و چند نوبت مثل حالت شنا در خشکی یا بالا گرفتن لگن و شکم 4.میتونیم یک روز تمرینات رو صبح انجام بدیم یک بار شب چون دانشجویم. ممنون میشم همه ی سوالاتم رو جواب بدین.

پاسخ دهید
آرین

سلام من 14 سال سن دارم نسبت به هم کلاسی هام بلند ترم قدم 171 زیر بغلم مو داره ولی ریش ندارم می خواستم بدونم نرماله یا نه تو رو خدا جواب بدین.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آرین

سلام
بله، غیرطبیعی نیست و چیزی برای نگرانی وجود نداره.

پاسخ دهید
امیررضا

سلام . از نظرات بازدید کننده ها معلومه که این تمرینات موثره
من 16.5 سالمه. قدم هم 1.75 هستش ولی برای والیبال کوتاه به حساب میاد.میخواستم بپرسم آیا میشه با انجام این تمرینات 10 . 12 سانت بلند تر بشم ؟
اگه جوابمو بدید خیلی ممنون میشم.

پاسخ دهید

سلام.من 156قدم است سنم13است ایا در یک ماه قدم157خواهد شد؟باتشکر

پاسخ دهید
رقیه

سلام چرا جواب منو نمی دین

پاسخ دهید
محمد

سلام و خسته نباشيد…به نظر من اصلا امكان نداره بعد از ١٨ سالگي بلند قد شد اگر خيلي باشه تا ٢٠ اونم درحد ٢-٣ سانت بيشتر به هيچ عنوان، لطفا منطقي باشين تمام ادما صفحات رشدشون در حوالي سن ٢٠ بسته ميشه چطور ميشه با بسته بودن صفحات بلند شد؟؟ شما بگين آيا امكانش هست؟؟

پاسخ دهید
مريم

سلام من 15 سالمه و قدم 158 و وزنم 42 ،رشدم خيلي كنده و از همهي همسن و سالام ريز ترم و از لحاظ ژنتيكي كلا خونواده بلند قدي ندارم،تغذيه ام از همه لحاظ خوبه و هيچ نوع ماده اي كم نداره ولي انگار اينم هيچ تاثيري نداره !با اين ورزشا ميتونم تو يه سال 165 يا يه چيزي تو اين مايه ها بشم؟!

پاسخ دهید
فردین

سلام من 17 سال دارم و قدم 168….169است پدر و مادرم هردو کوتاه تر از من هستند میخواستم ببینم امکان افزایش قد هست(البته دایی ها و عمویم بلند قد هستند)ممنون

پاسخ دهید
شیدا

سلام میخواسم بدونم ایاشماقرص های افزایش قدنیچرزبونتی یاارزینین روتاییدمیکنیددرسن 19سالگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
یونس

سلام.میتونم کل تمرینهای روزانه را فقط در دو ساعت به صورت پشت سر هم انجام دهم؟؟؟؟لطفا پاسخ دهید خیلی لازمه

پاسخ دهید
خسته

سلام من 18سالمه و قدم180آیا امکانش هست با انجام این تمرنا و ورزش بسکتبال ب 190 برسم؟؟؟
ممنون میشم جواب بدین و راهنمایی کنید

پاسخ دهید
parisa Depp

سلام من16.5سالمه قدم162 و وزنم 43 پدرم175ومادرم160هستن ولی برادرم قدش 187هست به نظرتون امکان داره که با انجام دادن این حرکات به 170برسم؟165چی؟
لطفا ج منو بدید

پاسخ دهید
بهداد

سلام.من 21 سالمه با قد 171 و بدنسازی هم کار میکنم.میخواستم بدونم که میشه با این حرکات کششی که دادین به قدم اضافه میشه؟منظورم اینه که بدنسازی مانع افزایش قد میشه یا نه؟
ممنونم.

پاسخ دهید
parisa Depp

سلام من 16سالمه و قدم162ووزنم43هست به نظرتون با انجام این ورزش ها امکان داره قدم چقدر بلند شه؟
خیلی دوس دارم به170برسم به نظرتون ممکنه؟
مامانو بابامم قداشون معمولیه ولی داداشم خیلی قد بلنده به نظرتون میتونم به170 برسم با انجام حرکات کششی؟

پاسخ دهید
دانیال ایگلسیاس

سلام علیکم بنده درسن19سالگی187سانتی متر قد دارم ایا امکان دارد به 190سانتی متر به بالا برسم؟یا خیر؟تشکر از برنامه ی خوبتان

پاسخ دهید
بهداد

سلام.من 21 سالمه و 171 قدمه.بدنسازی هم کار میکنم.میخواستم بدونم که میشه با حرکات کششی که دادین قدم بلندتر شه؟منظورم اینه که بدنسازی مانع افزایش قد میشه؟
ممنونم

پاسخ دهید
رزا

سلام من 15 سالمه و قدم 160میخوام به 165 اینا برسم میخواستم ببینم ایا واقعا امکانش هست؟

پاسخ دهید
فاطمه

سلام من از امروز میخوام شروع کنم فقط چندتا مشکل وجود داره یکی اینکه من بارفیکس ندارم که بخوام از اون آویزون بشم باید چه کنم؟
و دوم اینکه چون بدنم خیلی خشک هست شاید نتونم این حرکات رو قشنگ انجام بدم اشکالی نداره؟فقط خیییییییییلی خیییییییییلی خواهش میکنم که حتما جواب بدین.باتشکر بسییییییار زیاد از سایت فوق العادتون.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فاطمه

سلام
اگر امکان بارفیکس رو ندارید از سایر تمرینات استفاده کنید. به بدنتون بیش از اندازه فشار نیارید که باعث آسیب دیدگی بشه، به مرور زمان بدن آمادگی کسب میکنه.

پاسخ دهید
بهرامیان

سلام من ی دخترم و16سالمه قدم 153هس امیدی هس که بلندتربشم

پاسخ دهید
رقیه

سلام من 13 سالم وقدم 153 و واسه قدم رفتم دکتر هرماه حدود نیم سانت به قدم اضافه میشه وتازگیا واسه قدم رفتم حجامت کردم چون که بعضی ازدوستام رفته بودن حجامت وقدشون بلند شده بو د حالا اگه من این تمرین ها رو انجام بدم قدم میشه 168

پاسخ دهید
مرجان

سلام من 15 ساله به نطر شما من قدم بلند میشه؟ چون واقعا قدم کوتاه هستش.

پاسخ دهید
حمید

سلام من قدم 165 و 17 سالمه دوس دارم قدم خیلی بلند تربشه خواهش میکنم روش مفید بهم بگید قد پدرو مادرم کوتاهه میتونم رشد کنم بازم بالای 170 بشم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید
سارا

سلام من 20 سالمه و قدم 158 هست .خیلی نگرانم خواهش میکنم بگید چیکار کنم حداقل 5 سانت بلندتر بشم؟

پاسخ دهید
آرشیدا

خواهشا جواب بدین من سر میزنم مرسی

پاسخ دهید
آرشیدا

سلام ، من 16 و نیم سالمه ، وزنم 55 کیلوگرم و قدم 162 هست ، پدرم 170 سانته ولی خونواده ی پدریم همه قدبلند هستن و مادرم 165 هست و خونواده ی مادرم هم داری قد های بلند هستن مثلا دائیم 180 سانته ، با شیر خوردن و انجام این ورزشا در صبح قدم بلندتره میشه؟ از صفحه های رشدم عکس انداختم مثل اینکه بسته شدن ، من وسطای سوم راهنمایی به بلوغ رسیدم ، مربی ورزشم گفت که زانو هام یکم پرانتزی هست ، وقت دکتر ارتوپد گرفتم که برم واسه درمانش ، قسمت داخلی کف پام صافه ، ارثیه و از کفی طبی استفاده میکنم ، آیا امکان رفع اینا هست؟ خیلی داغونم نه ؟ دارم افسردگی میگیرم ؛ help me

پاسخ دهید
رقیه

سلام من 13 سال چند ماه وقدم 153 حدود میرم دکتر واسه قدم وچند روز پیشم رفتم حجامت چونکه شنیده بودم واسه قد خوبه حالا با تمرین کششی می تونم قدم رو به 168 برسونم یا نه هربارم رفتم پیش دکتر نیم سانت اضافه کردم

پاسخ دهید
سپیده

سلام من 15سالمه و قدم 158 هست بنظره خودم تو ردیف سنیم خیلی کوتاه هستم چون اکثر دوستام بلند تر از من هستن.تا چند وقت این تمارین رو انجام بدم؟من دوروزه شروع کردم و رون و کمر و دستام به شدت درد میکنن چیکار کنم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سپیده

سلام
گرفتگی عضلات بعد از شروع تمرینات طبیعی است. اگر درد را در جایی غیر از عضله احساس میکنید تمرینات رو متوقف کنید و با پزشک مشورت کنید.

پاسخ دهید
عرفان رشیدی

سلام
۱۶سالمه
۱۸۴قد
و ۷۰ وزن
چیکار کنم بلند تر شم؟؟؟؟

پاسخ دهید
داوود

تا حالا کسی که با این ورزشا افزایش قد داشته بگه؟

پاسخ دهید
ali

سلام خسته نباشید از مطلبای خوبتون. افزایش قد تا چند سالگی رخمیده و مثلا تا چند سانت و من الان 16 سالمه و 160 میتونم 170 برسم ایا امکان داره

پاسخ دهید
مهدی

سلام من 25سالمه وقد من 168میباشد آیا با این ورزشها امیدی هست ؟ اگه هست چه مدت باید باید انجام بدم

پاسخ دهید
حسین15ساله

سلام ممنون از پاسختون
من فقط تمرین اول و دوم رو انجام میدم
میشه لطفا بگین که هرکدومونو روزانه چند بار و هربار چند ثانیه انجام بدم؟
ممنون میشم جواب بدید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به حسین15ساله

سلام
تعداد دفعات و مدت زمان انجام تمرینات در متن مطلب ذکر شده اند.

پاسخ دهید
احسان

سلام میخاستم بدونم اگه قدم بلند بشه بعد چند وقت کار نکنم باز کوتاه میشه ؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
حسین

سلام اگه گودی کمر داشته باشیم قد رشد نمیکنه؟

پاسخ دهید
بیتا

سلام من 13 سال دارم. قدم هم 160 هست به نظرتون قدم خوبه یا کوتاه. راستش این هم بگم رشدم هم خوب هستش

پاسخ دهید
حسین15ساله

سلام عیدتون مبارک
ببخشید میخواستم بپرسم میشه من فقط دوتا ازاین حرکت ها رو انجام بدم ولی بیشتر انجام بدم لطفا جواب بدید ممنون میشم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به حسین15ساله

سلام
عید شما هم مبارک، شما میتونید هر کدوم از تمرینات رو که تمایل دارید و به تعداد که برای شما مناسب هستند انجام بدید.

پاسخ دهید
مهدی

سلام من پسری 14 ساله هستم و قد من 163 است و من چند بار خود ارضایی کردم به همین دلیل می ترسم به بلوغ زود رس اوردم که می ترسم رشدم ایستاده بشه ایا من رشد خواهم کرد و پدر ومادر من الان قد شون 165 است ایا می شود که قد من 185 بشه خیلی از کوتاه ماندن قدم می ترسم لطفا مرا هرچه زود تر مرا یاری کنید؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
حسین

در پاسخ به مهدی

سلام.پسری هستم که ماه دیگه یعنی اردیبهشت میشه 22 سالم.میخواستم بدونم که قد من بلندتر میشه؟در حال حاضر باشگاه بدنسازی میرم و از میله بارفیکس آویزون میشم.میتونه کمکی به افزایش قدم بکنه؟؟الان قدم 180 هستش.تا چه حد میتونم با آویزون شدن از میله قدمو افزایش بدم؟؟مرسی

پاسخ دهید
حسن

با سلام.من 24 ساله هستم هم قد هم هیکل خیلی کوچیکی دارم آیا با این سن امکان داره قدم بلند شه.همچنین می خواستم چه تغذیه ای برای افزایش قد موثرتر هست.

پاسخ دهید
یاسمین

ببخشید جوابمو نمیدین؟؟

پاسخ دهید
سجاد

با سلام من 15 سالمه وقدم 169وکشتی کارمی کنم امکانش هست کشتی مانع افزایش قدم بشه

پاسخ دهید
فائزه

سلام من 13 سالمه قدم 146هست. اگه این ورزش هارو بکنم تقریبا چقدر بلند میشم. لطفا پاسخ بدید.
ممنون میشم.

پاسخ دهید
اروین

سلام من دو ماه بعد میشم 15 سال کامل قدم 174 اینا هستش میخوام از 180 بیشتر باشم شاید بگین هنوز که تو سن بلوغی تا چن سال بعد رشد میکنی ولی از سال قبل تا الان رشد نکردم یا رشد کردم ولی خیلی چشم گیر نبوده بیشترین رشدم مربوط به سال دوم راهنمایی بود ولی الان همون همکلاسی هام که اونوقت از شون بزرگ بودم الان همقد من شدن چیکار کنم به نظرتون؟حتی بعضی از دخترای خیابونم از من بلند ترن ؟!!!

پاسخ دهید
ناشناس

واقعا خود ارضایی باعث کوتاهی قد می شه؟؟؟؟؟؟
توروخدا کامل توضیح بدین
پسر 15

پاسخ دهید
پرویز

سلام آیا با درامدن ریش و سیبیل زیاد در سن 15.9 سالگی دیگه ادم رشد نمیکنه؟

پاسخ دهید
پرویز

سلام من 15.9 سن دارم و قدم 181Cm است و ریش و سیبیل کلا از صورتم در آمده است آیا این یعنی انکه دیگه صفحات رشدم بسته شده؟

پاسخ دهید
محسن

سلام اگه گودی کمر داشته باشیم قد رشد نمیکنه؟

پاسخ دهید
ali

سلام .بدنسازی از رشد قد جلوگیری میکنه؟؟

پاسخ دهید
آیدا

سلام
من 14 سالمه و 2 سال پیش به بلوغ رسیدم
خواستم بدونم حداکثر تا چند سانت میتونم رشد کنم؟

پاسخ دهید
یاسمین

ببخشید نظر من کو؟

پاسخ دهید
یاسمین

سلام دختری هستم که اردیبهشت ۱۴ سالم میشه و قدم ۱۵۸ هستش.
میخواستم بدونم میتونم با ورزش هایی که اینجا گفتین و ورزش شنا و بارفیکس و باله و ایروبیک و حرکات کششی قدم بین ۱۶۴ تا ۱۶۸ بشه؟؟ قد مادرم ۱۵۶ و پدرم ۱۷۲ هستش
لطفا جواب رو به ایمیلم ارسال کنین با تشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به یاسمین

سلام
احتمالش هست که بلندتر بشید ولی تضمینی نیست که به قدی که گفتید برسید یا نرسید.

پاسخ دهید
خخخخخخخخخخ

سلام.پسری هستم14ساله ک فروردین15سالم میشه….من در سن13سالگی ب طور کامل ب بلوغ رسیدم.الان قدم173.174هس.گودی کمر دارم..ایا با این حرکات قدم رشد میکنه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من يك دختر15سالم وقدم154است ايا اين ورزشارا انجام بدم قدميكشم طرفاي پدرم قدشان بلند ولي طرف مادرم دايام وپدر ومادر مادرم كمي قدشون كوتاه ولي قدمادرم خوبه برادرم هم كمي قدش كوتاه ايابه اين دليل من قد ميكشم يانه من گاهي اوقات بارفيكس هم ميزنم ولي ثاثيرچنداني ندارد چكاركنم زودتر به سوالم جواب بدين ايام عيدهم به شماتبريك مي گوييم

پاسخ دهید
پري

در پاسخ به ناشناس

سلام من دختر 16سالهام يه سوالي داشتم ايا دايام قد كوتاهي دارند ايا اين ربطي به قد من دارد عموهام و پسرودختر عمو هام قدبلندي دارند قدم 154و وزنم 50 ايا چاقي به قد هم ربطي دارد
خواهش ميكنم التماستون ميكنم به سوالم جواب بديد؟؟؟؟؟؟؟
مممممممممممممممممممممنون

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.من 16سالمه و قدم165 هستش ولی به بلوغ کافی رسیدم و 1سال شده قدم هیچ رشدی نمیکنه.میخواستم ببینم میتونم یه کاری بکنم؟؟

پاسخ دهید
alireza

سلام.من 17سال و8ماه سن دارم و قدم 166 سانتی متر هست.با انجام روزانه این حرکات که گذاشتید میتونم تا 20سالگی به بالای 170برسم؟

پاسخ دهید
مائده

باشه جوابمو ندید،خودم پیداش میکنم…
پس حداقل میشه بگید افزایش قد در خانومها تا چند سالگی ادامه داره؟ مرسی

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مائده

اگر پاسخ سوالی رو بدونیم پاسخ میدیم.
افزایش قد در خانم ها تا 18 – 19 سالگی ادامه خواهد داشت.

پاسخ دهید
لیندا

سلام
من شنیدم دخترها 2 سال بعد از عادت ماهیانه صفحات رشدشون بسته میشه و افزایش قدی ندان..این درسته؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به لیندا

سلام
در هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت است.

پاسخ دهید
آیدا

چرا جواب منو نمیدید؟

پاسخ دهید
mohandes

سلام ي سوال برام پيش اومد. الان با انجام دادن اين تمرينات واسه بلند شدن امكان نداره مشكلي بوجود بياد؟ مثلا زياد بلند شيم؟ يا دستامون بيش از حد بلند شه؟ كلا امكان قناس شدن وجود نداره؟ من همش فكر ميكنم ممكنه تعادل رشد بهم بخوره ي جا بلندتر شه و از اين حرفا؟؟؟
واقعا دغدغم شده! اصلا ميترسم حركت كششي بكنم!! شما بگيد نظرتون چيه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به mohandes

سلام
کلا ورزش کردن باعث ایجاد تعادل در رشد خواهد شد، حرکات کششی معمولا بیشتر از یک مفصل را درگیر میکنند و جایی برای نگرانی وجود ندارد. تصور شما نادرسته.

پاسخ دهید
سامان

خسته نباشید افزایش قد با بدمینتون امکان داره واز 158 میتونه به 170 برسیم

پاسخ دهید
ali

من که 13 سا لمه قدم 1.52.5 ایا قدم با چه روشی بلند میشه قدم خوب یا نه؟

پاسخ دهید
محمود

سلام
من 15.5 سال دارم قدم 1.70 هست میخواستم بدونم با انجام این ورزشا میتونم 5 یا 6 سانتی افزایش قد داشته باشم ؟؟ و اینکه امکان رشد طبیعیه قد من در این سن وجود دارد یا نه؟؟؟ ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به محمود

امکان افزایش قد طبیعی در پسران تا حدود 24 سالگی وجود دارد.

پاسخ دهید
zahra

از يه ور ميگين تا 25 سالگي امكان افزايش قد هست از يه ور ديگه ميگيد صفحات بسته شده ديگه راه نداره.بيخود ملتو اميدوار نكنين خواهشااااااااااااااااااااااااا

پاسخ دهید
Masoud

با سلام ! قد من 164 سانتی متر و سنم 15 سال 2 ماه.
قد مادرم 158 و قد پدرم 172 هست و قد من حدودا برابر میانگین قد پدر و مادرمه ! حالا میخواستم بدونم آیا امکانش هست قد من بلند تر بشه ؟ یه نکته مهم دیگه هم باید بگم که من زودتر به بلوغ رسیدم یعنی از یک سال و نیم پیش تقریبا علائم ثانویه بلوغ جنسی در من بروز کرد و الان هم ریش و سبیل در صورتم دراومده باز با این حال که به بلوغ جنسی رسیدم امکان افزایش قد برای من وجود داره ؟ اگر وجود داره حدودا تا چند سانت و چه مدت زمانی رو نیازمنده ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به Masoud

سلام
بلوغ جنسی با بلوغ جسمی یکسان نیستند و ممکنه همزمان نباشند. افزایش قد تا حدود 24 سالگی ادامه داره.

پاسخ دهید
آیدا

سلام
پس نظر من کو؟
خواهش میکنم جوابم رو بدین
طب سوزنی و حجامت در افزایش قد تاثیر داره؟
من 14 سالمه قدم 157 با انجام این حرکات و خوردن کلسیم تا چند وقت دیگه میتونم 10 سانت افزایش پیدا کنم؟اصلا میشه آیا؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آیدا

سلام
طب سوزنی و حجامت تاثیری در افزایش قد ندارند.

پاسخ دهید
زهرا

سلام.
من 15 سالمه و قدم 157. می خواستم بپرسم اگه تغذیه مناسبی داشته باشم و این حرکات ورزشی را به صورت مداوم انجام دهم، امکانش هست تا 170 رشد کنم؟ 1 سال هم هست که به بلوغ رسیدم. به دکتر هم که مراجعه کردم گفت هنوز صفحات رشدم بسته نشده. تو رو خدا بگین می شه با والیبال و حرکات کششی و تغذیه تا 170 سانت رشد کنم ؟منتظرم جوابمو بدین لطفــــــــــــــــــــــــــــــا!!!!!!!!

پاسخ دهید
زهرا

سلام.
من 15 سالمه و قدم 157. بابا و مامانمم 170 و 164 هستن. می خواستم بپرسم اگه تغذیه مناسبی داشته باشم و این حرکات ورزشی را به صورت مداوم انجام دهم، امکانش هست تا 170 رشد کنم؟ 1 سال هم هست که به بلوغ رسیدم. به دکتر هم که مراجعه کردم گفت هنوز صفحات رشدم بسته نشده. تو رو خدا بگین می شه با والیبال و حرکات کششی و تغذیه تا 170 سانت رشد کنم ؟منتظرم جوابمو بدین لطفــــــــــــــــــــــــــــــا!!!!!!!!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به زهرا

سلام
امکان افزایش قد در شما با شرایطی که فرمودید هست ولی اینکه به 170 برسید یا نه را نمیدانیم.

پاسخ دهید
ali

سلام خسته نباشید . ایا 16 ساله امکان رشد قدی از 158 سانت به 160 تا 170 سانت رو داره . و اگر امکان داشته باشه با چه ورزش هایی.ممنون.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ali

سلام
16 سالگی در سن رشد است. تمرینات در متن مطلب عنوان شده اند.

پاسخ دهید
آیدا

با سلام
من 14 سالمه و قدم 157
با انجام این حرکتا و خوردن کلسیم میتونم 168 بشم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آیدا

سلام
اینکه به چه قدی خواهید رسید رو نمیدونیم!

پاسخ دهید
ساسان

سلام خسته نباشبد من۱۵سال دارم و۱۸۹قدم هستش با توجه به اینکه والیبال کارمیکنم به طور طبیعی آیا قدمن به ۲مترمیرسد

پاسخ دهید
حسین

سلام خسته نباشین لطفا منو بیشتر راهنمایی کنین مژدگونی داردا خواهش میکنم منتظرتونم

پاسخ دهید
مائده

سلام. ببخشید شاید به نظر شما قد من خوب باشه اما به نظر من نیست،خوب حداقل داروی تقویتی معرفی کنید مثلا قرص آهن و…
مرسی

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مائده

سلام
شیر، تخم مرغ آب پز، ورزش!
وقتی از مواد سالم و طبیعی میتونید استفاده کنید چرا دنبال داروهای شیمیایی میگردید؟!

پاسخ دهید
کیانا

سلام قدم 157 . آیا مناسبه یانه؟ در ضمن میشه دارو معرفی کنید ؟سنمم اواخر 15 است

پاسخ دهید
فریبا

سلام.ممنون که جواب دادید.من باید طی چند روز یا هفته این تمرین ها رو انجام بدم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فریبا

سلام
حداقل بین سه تا شش ماه برای مشاهده اثر تمرینات زمان لازم است.

پاسخ دهید
فریبا

سلام . خسته نباشید.ممنون از سایت خوبتون.
من 21 سالمه.وزنم 57 و قدم 158. یه سوال ازتون داشتم خواهش میکنم جواب بدید. آیا اگر من این تمرین ها رو مرتب انجام بدم تاثیری داره من دلم میخواد 7 سانت دیگه قدم بلندتر بشه به نظرتون چقدر میتونم بلند تر بشم ؟ و این حرکات رو در چه مدت زمانی انجام بدم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فریبا

سلام
نمیشه با اطمینان گفت که حتما برای شما تاثیر دارند، بستگی به شرایط فیزیکی، تغذیه و ژنتیکی شما دارد. به هر حال تمرین کردن ضرری ندارد و ارزش امتحان کردن را دارد. زمان انجام تفاوتی نداره صبح باشه یا شب، هر زمان که براتون مقدور بود.

پاسخ دهید
شیداخانوم

خداروشکرشما ماروهم دیدین ممنون ازجوابتون!

پاسخ دهید
سلام من امیر هستم.سایتتون واقعا عالیه

میخواستم بدونم این حرکات صبح انجام بشه بهتره یا بعد از ظهر

پاسخ دهید
علیرضا md

در پاسخ به عصرعلم

سلام من 14 سالمه قدم 177 هست و به بارفیکس هم آویزان میشم
و میخوام تا 1 ماه دیگه بسکتبال رو شروع کنم میخواستم بدونم با این دو ورزش میتونم تا 20 سالگیم 10 سانتی متر رشد کنم و 187_188 بشم؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگه جواب بدین

پاسخ دهید
زهرا

سلام
خواهش میکنم پاسخگوی سوال من باشید چون تو زندگیم خیلی مهمه
سوال : من دختری هستم که قراره با شخصی ازدواج کنم قد من 176 هست و طرف مقابلم 174 میخواستم ببینم ایا واقعا درمان قطعی برای افزایش قد وجود داره؟ یا اینکه دکتر خوبی در این زمینه میشناسید که معرفی کنید ؟ ممنون میشم که هر چه سریعتر پاسخگو باشید.چون قبل از ازدواج اگر درمانی داشته باشه برای افزایش مخواهیم زودتر اقدام کنیم . ممنونم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به زهرا

سلام
متاسفانه دکتری در این زمینه نمیشناسم تا به شما معرفی کنم.

پاسخ دهید
زهرا

در پاسخ به عصرعلم

سلام
ایا قرص های افزایش قد تاثیری دارند ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به زهرا

معمولا این قرصها تاثیر گذار نیستند و توسط شرکتهای نامعتبر تولید میشوند. از طرفی عوارض جانبی اونها بسیار بیشتر از مزیتهای قرص است.

پاسخ دهید
شیداخانوم

یکی نیست اینجاجواب ماروبده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
حسین

سلام خسته نباشید من قدم ۱۷۳هستش و اندام زیبایی دارم اما فقط پاهام نسبت به بدم کوتاه تره بخاطرهمین یه کمی تریپمو بد نشون میده
میخوام ببینم آیا این تمرینات پاهارو بلند میکنه؟؟؟
من فقط میخوام پاهام بلندتر شه نه بدم
خواهش میکم جواب بدین من حتی ازبس پاهام کوتاهه که نمیتونم جلوی مردم سرمو بالا بگیرمو راه برم
لطفا جواب بدبد ممنون
منتظرم بای

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به حسین

سلام
در این خصوص باید به پزشک مراجعه کنید تا مفاصل شما رو معاینه کنند.

پاسخ دهید
صادق

من مادرم 155 و پدرم 160 هستش
اما من 179.5 هستم
و یکی از برادرامم 185
اگه پدر و مادرتون قد کوتاهن ناامید نشین

پاسخ دهید
صادق

سلام
واقعا عالی بود تمریناتی که دادین
من فقط بارفیکسشو زدمو در یک ماه حدود 1.5 سانت بلند شدم
178 بودم شدم 179.5
17 سالمه
به دوستان توصیه میکنم که این ورزشا رو حتما انجام بدین تغذیه هم خیلی مهمه حداقل برای تغذیه روزی یه لیوان بزگ شیر بخورین
البته برای اینکه توی محاسبات قدتون اشتباه نکنین باید بهتون بگم که شب ها حدودا یه سانت قد کوچیک تر میشه
اگه میخاین رشدتون رو اندازه گیری کنین یه ساعت معین در روز اینکار رو انجام بدین
بهترین ورزش هم از هر نظر همون بارفیکسه
هم وقت خلیلی کمتری میگیره هم انجامش نسبتا آسونتره
قوز نکنین،حرکات کششی خصوصا کشیدن دست ها به بالا رو که باعث کش اومدن ستون مهره های میشه رو هم فراموش نکنین به ویژه بعد یه مدت نشستن طولانی.
موفق و قد بلند باشید!

پاسخ دهید
محمدحسین

آیا با دمپایی های افزایش قد.قد بلند میشود یا اینها کلاهبرداری میباشد.در ضمن من 18 سالمه و عکس گرفتم و دکتر گفت هنوز صفحه ی استخوانی من متوقف نشده.در مورد دمپایی های افزایش قد توضیح دهید.لطفا توضیح دهید.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به محمدحسین

سلام
دمپایی افزایش قد با لژی که داره باعث بلندتر دیده شدن شما میشوند به این معنی نیست که قد شما بلندتر میشه! در صورتی که صفحات رشد شما بسته نشده اند ورزش کنید و تغذیه خوبی در کنارش داشته باشید، شیر و تخم مرغ آب پز بسیار خوب هستند.

پاسخ دهید
aida

با سلام و خسته نباشید.
من 15 سالمه و قدم 158 ولی میخوام تا 170 رشد کنم. قد مادر و پدرمم 165و 170 هستش. آیا با مصرف تغذیه مناسب و انجام فعالیت های ورزشی زیاد جای امیدی برای افزایش قدم تا 170 وجود داره؟ چون همه افراد خانوادمون بلنده و منم دوست دارم بلندتر شم. تو رو خدا جوابمو بدین ضروریه!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به aida

سلام
اینکه به 170 برسید یا نه رو نمیتونیم بگیم، ولی احتمال افزایش قد برای شما هست.

پاسخ دهید
میلاد

چرا جواب نمیدی

پاسخ دهید
شیداخانوم

اخه چرانظرمن ثبت نمیشه ای خدااااااااااااااااااااااامن فقط یه سوال دارم من 18سالمه 3 ماه دیگه میرم تو19 اماقدم 160 سانته ترخداکمکم کنیدمن خیلی رنج میکشم دوست دارم قدم بشه 165 ایاامکانش هست بنظرشما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شیداخانوم

سلام
نظر شما ثبت شده، ولی به دلیل اینکه مدتیه مشغله ی کاری ما زیاد شده دیدگاه ها با کمی تاخیر منتشر میشن که انشالله این مشکل رو بزودی برطرف خواهیم کرد.
در خصوص سوال شما باید اول به پزشک مراجعه کنید ببینید آیا صفحات رشد بسته شده اند یا خیر، اگر بسته نشده باشند میتونید با ورزش افزایش قد داشته باشید.

پاسخ دهید
هيلا

سلام،من ١٢سال و ٦ ماهه هستم قدم ١،٦٤و وزنم ٦٤ هست وبه سن بلوغ نرسيده ام ايا قدم به ١٧٠خواهد رسيد؟؟

پاسخ دهید
میلاد

داداش من 17سالمه قدم 163 هست ایا امکان داره قد به 175 برسه راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم اگر جواب بدید

پاسخ دهید
میلاد

داداش یه سوال دارم تورو خدا جواب بده من 17 سالمه قدم 163 هست ایا امکانش هست تا 175 برسم خیلی حسرت بلند شدن قدمو دارم یعنی بلند میشه یا نه ممنون میشم اگر جواب بدید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به میلاد

سلام
نمیشه گفت که میتونید به 175 برسید یا نه ولی هنوز در سن رشد قرار دارید، اگر ورزش هوازی و کششی انجام بدید و تغذیه خوبی داشته باشید حتما بلندتر خواهید شد.

پاسخ دهید
مائده

من 165 هستم وسنم 15ست. البته رشدم کامل نشده(دکتر گفت ) هرچی میرم دکتر میگن نیاز به دارو نداری.میشه شما دارو معرفی کنید؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مائده

سلام
حتما به دارو نیازی ندارید که اینطور به شما گفتند. وقتی قد مناسبی دارید چرا دنبال دارو هستید؟ داروها دارای عوارض هستند و فقط در صورتی که مجبور باشید باید از اونها استفاده کنید (یعنی وقتی که ضرر دارو را برای بهبودی فرد بتوان نادیده گرفت نه اینکه یک فرد سالم را در معرض خطر قرار داد.)

پاسخ دهید
غلی

سلام ایا در سن 16 سالگی قد 159 باشه افزایش مییابد تا170 و نوع ورزش و … و بدمینتون خوبه؟

پاسخ دهید
ساسان

در پاسخ به غلی

سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون ورزش بدمینتون تاثیر در افزایش قد داره و از 16 سالگی امکان افزایش از 159به 170 داره

پاسخ دهید
faramarz

سلام.15.5 سالمه قدم 179 . ریش و سیبیلم در آمده می خواستم بدونم آیا این نشان دهنده ی اینه که دیگه من رشد نمیکنم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به faramarz

سلام
رشد ریش و سبیل ارتباطی با افزایش قد ندارد.

پاسخ دهید
faramarz

سلام. چگونه از بالفیکس استفاده کرد ؟ فقط آویزان شوم یا از بالفیکس برم بالا پایین

پاسخ دهید
faramarz

سلام. من 15.5 سالمه قدم 179 ولی عادت کردم که خودم را با همه از نضر قد مقایسه کنم چگونه این عادت رو ترک کنم؟

پاسخ دهید
میلاد

سلام من میلاد هستم و واقعا از کوتاه بودن قدم خجالت میکشم قد 151 سن14ونیم چقدر قدم بزرگتر شه خوبه؟//

پاسخ دهید
میلاد

سلام ممنون از راهنمایی تون.من سنم14ونیم وقدم151 به نظر شما خیلی کوتاه نیست چند سانت بزرگتر بشه قدم خوبه.لطفا کمکم کنید.

پاسخ دهید
وحید (بدون جواب تایید نکنید )

جوابم رو ندادید لطفا تو نستید جواب بدید وحید (بدون جواب تایید نکنید)

پاسخ دهید
شادی

جواب من چی شد؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
علی

من قدم 167 هست چند روزه هم رفتم تو 15 سالگی قدم الان یه ساله ثابت مونده
من بازم بلندتر میشم؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به علی

سلام
بله، پاسخ شما در دیدگاه قبلی ارسال شد.

پاسخ دهید
الهام

سلام من 15 سالمه قدم 160 مادرم نسبت به خانوما بلنده اما پدرم نیست یکی از خواهرم 175 ولی اونیکی 165 به نظرتون من قد میکشم ؟ و یه سوال دیگه نسبت قد زنای ایرانی چنده؟
با تشکر

پاسخ دهید
شادی

سلام من که 21سالمه و قدم 163 روی من هم تاثیر داره؟ تا چه مدت این ورزشارو باید انجام بدم وچقدر قدم بلند میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شادی

سلام
بستگی داره که صفحات رشد در شما بسته شده باشند یا خیر.

پاسخ دهید
علی

پس سوال من کجا رفت 🙁

پاسخ دهید
صبا4

سلام من 14 سال دارم با قد156 می خواستم ببینم به 170 میرسم یا نه

پاسخ دهید
علی

سلام
من تازه 15 سالم شده و قدم 167 هست تو کلاس از بقیه کوتاه ترم و این اذیتم میکنه الان نزدیکه 1 ساله که من قدم وایساده بارفیکس کمکم میکنه؟؟؟؟
اگه ج بدین خیلی ممنون میشم واسم خیلی مهمه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به علی

سلام
تغذیه در کنار ورزش هوازی و کششی به شما کمک میکنه تا افزایش قد داشته باشید.

پاسخ دهید
علی

سلام من 17 سال دارم روزی یک رب بسکتبال بازی میکنم از بارفیکسم روزی سه چهاربار اویزان میشوم ب نظرشم کافیه؟

پاسخ دهید
هانا

سلام من دختری16 ساله هستم و قدم 160 است وگودی کمر شدیدی دارم آیا امکان افزایش قد من وجود دارد؟چند سانت ؟ لطفا پاسخ دهید.

پاسخ دهید
elham

سلام،من 19سالمه و قدم 168هستش از 15سالگی شاید 2سانت قدم بلندتر شده ،میخوام 174بشم ،البته من گودی کمردارم ولی دوست دارم گودی کمرمو،امکانش هست قدم بلندتر شه ولی با گودی کمر؟!

پاسخ دهید
علی

من قدم ۱۵۵ است و وزن ۴۵ کیلو دارم و ۱۳ سالم است قد مادرم 165 و قد پدرم 180 سانتی متر است به نظر شما قد من به طور متوسط چه اندازه ای دارد

پاسخ دهید
مهیار

لطفا به سوالات من پاسخ بدین یک دنیا ممنونم

پاسخ دهید
مهیار

سلام من 14 ساله 184 سانتی متر قد دارم و 69 کیلو وزن…
1-آیا این طبیعی است؟
2-از چند درصد هم سن و سالان خودم بلند تر هستم(بر اساس آمار)؟
3-با چه ورزش هایی میتونم قد خودم رو بلندتر کنم؟آیا بسکتبال تاثیر داره؟بیشترین تاثیر رو چه ورزشی داره؟
4-با چه غذاهایی یا به عبارتی با دریافت چه موادی میتونم قد خودمو افزایش بدم؟
مرسی از سایت فوق العادتون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مهیار

سلام
1- بله طبیعی است
2- از آمار اطلاعاتی ندارم
3- ورزشهای کششی، پرشی و شنا، نمیشه گفت کدوم ورزش تاثیر بیشتری دارد.
4- مواد پرانرژی مثل تخم مرغ و همچنین در کنار اون شیر و لبنیات. به طور کلی باید رژیم غذایی متعادل که برطرف کننده تمام نیازهای بدن است استفاده کنید. غلات، سبزیجات، لبنیات و …

پاسخ دهید
نیما

با سلام
من قدم 155 است و وزن 45 کیلو دارم و 13 سالم است به نظر شما من طبیعی رشد کرده ام
تورو خدا جواب دهید

پاسخ دهید
دیگه دیگه

هاهاهاهاهاهاهاااااااااااااااااااااااااااااا فکر کنم نصف این سایت پسرن و کتوله ، طفلکیییییییییییییییییییی

پاسخ دهید
فرشید

سلام من15 سالمه وقدم169هست من از قدو راضی هستم ولی می خوام بزرگ تر بشم روزی سه لیوان شیر هم می خورم هر روز بیش از 100 بار فیکس میرم می خواستم بدونم همون بار فیکس رو برم بس یا حرکت های بیشتری رو هم برم دوستار شما فرشید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فرشید

ُسلام
علاوه بر شیر، هفته ای 3 تا 4 عدد تخم مرغ آب پز هم بسیار در رشد مؤثر است.
بارفیکس ورزش خوبی برای افزایش قد است ولی سایر تمرینات کششی هم میتونند روند رشد و تناسب اندام را در شما بهتر کنند.

پاسخ دهید
ارزو

سلام
من 27 سالمه و قدم 165
آيا هنوز هم ميتونم رشد قد داشته باشم؟؟؟
باچگونه؟؟؟؟؟
آيا ورزش و تغذيه مناسب مي توانم در مدت كوتاهي به نتيجه برسم؟

پاسخ دهید
صابر

سلام
دوست عزیز من 17 سالمه قدم 175 هست میشه قدم به 180 برسه ؟؟
اصن امکانش هست ؟ :(‌
مرسی

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به صابر

سلام
بله افزایش قد در پسران تا 24 یا 25 سالگی ادامه داره.

پاسخ دهید
ایرسا

لطفا جواب منو بدید خواهش میکنم. خود ارضایی جلوی افزایش یا تاثیری داره در افزایش قد خواهش میکنم لطفا جواب بدین ممنون

پاسخ دهید
ایرسا

آیا خود ارضایی برای افزایش مشکلی ایجاد میکند؟

پاسخ دهید
سارا

بارفیکس زدن تنها هم باعث افزایش قد میشه؟

پاسخ دهید
نمنم

اهای اقا سجاد یا جوابو بااخلاق بده و یا نده ناراحتم کردی

پاسخ دهید
ناشناس

اهای اقا سجاد یا جوابو بااخلاق بده و یا نده ناراحتم کردی

پاسخ دهید
وحید (لطفا جواب بدید بعد تایید کنید)

سلام من با این تمرینات یکم افزایش قد داشتم بنابر این امیدوار تر شدم، قدم 172 هستش ولی راضی نیستم همین تمرینات در کنار رفع گودی کمر در طول یه ماه 2 سانت قدم بهتر شدش،صفحات رشدم احتمالا بسته شدن من 19 سالمه چن تا سوال داشتم که تقریبا عمومی هم هستش:

1.خوردن شیر و لبنیات زیاد توی این سن تاثیری در افزایش قد داره؟
2.رفع قوز ، و گودی کمر ، تاثیرشون چه حده در افزایش قد ، مثلا گودی دستت از پشت کمرت به سختی رد بشه ، و قوزت هم مشخص باشه از رو لباس اما نه بدجور بدجور متوسط بهتره
3.گفتید تا 24 سالگی رشد میکنه ، بغیر از تمرینات کششی راهی هست سریع ترش کنیم؟
4.میخواستم بدونم حدودا هزینه ی جراحی افزایش قد چقدره ؟ من بالا تنم یکم بلند تره ، فکر کنم 10 سانتی پاهام بلند تر بشن بهتره اما باز هم تا امید دارم ورزش میکنم
5.صبحا قدم 174 هستش چن ساعت بعد قدم 172 میشه دقیق چندین روز اندازه گرفتم، اگه طاقباز بخوابم اینطوریه البته از یه دکتر پرسیدم گفت دلیلش جمع شدن اب پشت کمرته، اگه موهامو در نظر بگیریم تقریبا قدم 175 هم میشه راهی نیست من 174 اول صبحی بمونم؟
6.تاثیر طب سوزنی چقدره ؟ من بارها شنیدم تاثیر داره اما ایا علمیه ؟
اگه اطلاعی ندارید میتونید با شماره بنویسید اطلاعی ندارم اشکال نداره ولی حتما پاسخ بدید مهمه برام اینهمه نوشتم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به وحید (لطفا جواب بدید بعد تایید کنید)

سلام
افزایش قد در پسرها تا 24 سالگی ادامه داره.
1- بله لبنیات بخصوص شیر در سن شما تاثیر گذار است.
2- گودی کمر و قوز تا حدودی در قد تاثیر دارند، اگر اصلاح بشوند.
3- تمرینات کششی در کنار تغذیه مناسب و عوامل محیطی-ژنتیکی جزو مهمترین عوامل برای افزایش قد هستند. ورزش کردن باعث افزایش ترشح هورمون رشد میشه. شنا هم ورزش مناسبی برای افزایش قد است.
4- در خصوص هزینه ی جراحی اطلاعاتی ندارم ولی جراحی پر دردسری است. هر پا به صورت جداگانه باید عمل شود و فکر میکنم فاصله ی انجام جراحی برای هر پا بین 2 تا 4 سال باشه. قبل از اقدام برای جراحی حتما کامل تحقیق کنید.
5- احتمال داره دلیلش قوز و گودی کمری که دارید باشه. با ورزش و تغذیه در سن 19 سالگی شاید بلندتر از 175 هم بشید.
6- خودم در خصوص طب سوزنی اطلاعاتی ندارم ولی با دوستان متخصص که صحبت میکردم از نظر اونها بی تاثیر است.

پاسخ دهید
reza

سلام و خسته نباشید من ۱۷ سالمه و قدم ۱۶۸ سانتی متر میخواستم ببینم به ۱۸۰ میرسم چون کشتی گیر هستم

پاسخ دهید
فرشید

کسی هست جواب سوال منو بده

پاسخ دهید
فرشید

با سلام وخسته نباشید من 15 سالمه و قدم 167واز قدم راضی هستم و خدارو شکر می کنم ولی دوستام خیلی گیرمیدن می گن قدت کوتاه چون اونا یکی دوسال از من بزرگ ترن وقدشون هم بزرگ تره من روزی بیش از 100 بارفیکس میررم وروزی 3لیوان شیر هم می خورم می خواست بدون تا چه حد تو رشد قدم تعسیر داره

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فرشید

سلام
ورزش و تغذیه در افزایش قد تاثیر مستقیم دارد. در بعضی افراد افزایش قد زودتر رخ میده و در بعضی دیرتر.

پاسخ دهید
امیر

سلام دوستام
این نرمشا خیلی خوبه ولی یه راهه دیگه هم هست که خیلی خوبه اونم اینه که علاوه بر این که این تمرینارو انجام میدید روزی دوتا سیب با هستش به طور کامل بخورید من اینو از یه دکتر خوب شنیدم

پاسخ دهید
حسین

دمت گرم داداش من الان 8 ماه هستش که روزی نیم ساعت دارم تمرینهای شما رو انجام میدم و قدم 12 سانت بلند تر شده در ضمن من قدم 168 بود و الان 12 سنت بلند شدم و 180 قدم شد.

پاسخ دهید
سی سی

سلام دوستان .
من 15/5 سالمه و قدم بین 160 تا162 هست.
میخام حداقل به 170 برسم.
آیا با این تمرینات میشه؟؟؟؟
تغذیه سالم بشدت زیاد.
بسکتبال رو هم دارم شروع میکنم.
میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
atoosa

ایا به 168 میرسم؟

پاسخ دهید
حامد

سلام خیلی ممنون بخاطرسایتتون من14/5 سالمه وقدم 177میترسم دیگرقدنکشم ایا بایدبه دکترمراجعه کنم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به حامد

سلام
قد 177 برای سن شما بلند محسوب میشه و از طرفی افزایش قد تا سن 24 سالگی برای پسران ادامه دارد.

پاسخ دهید
مروارید

salam man 32 sal sen daram 147 ghadam , kari mitonam bokonam?
kheyli azab mikesham
khaheshan rahnamai konid

پاسخ دهید
SANA7

سلام من 12 سالمه قدم 165 من میخوام قدم 170 بشه این تمرینات موثر چون من میخوام بعد از چند سال برم مانکن شم

پاسخ دهید
احمد رضا

من احمدرضا نيمازاده هستم 16 سال دارم.173 سانتيمتر قد دارم . خانواده پدرم بلند قد هستند. مي خوام بدونم كه تا 17 سالگي به 180 سانتيمتر برسم. بارفيكس رفتن تاثير بيشتر داره يا طناب زدن.يا حركات فوق

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به احمد رضا

سلام
افزایش قد در پسران تا 24 سالگی ادامه خواهد داشت.

پاسخ دهید
بافرهنگ

هی حلا نمی شد از یه مرد تو تمرین عکسات استفاده کنی واقعا که به خاطر جذب کردن 2نفر به سایت کل فرهنگ مملکتو به بازی گرفتی من که راضی نیستم

پاسخ دهید
Reza

در پاسخ به بافرهنگ

درود
از شما برای مطالب ارزشمندتون سپاسگزارم

پاسخ دهید
زهرا

سلام من 16 سالمه قدم 155 هستش با این تمرینات تا چه اندازه میتونم قد بکشم؟

پاسخ دهید
rahele

salam ..man 73/10/10 hastam ghadam 150 5roze shoro kardam …ghorse zinc ham mikhoram …faghat in ke barfix ro anjam nadadam ta nasb she baram …ehtemale inke afzayesh ghad pida konam cheghadre….man khanevade madaram hame bolandan va pedaram motevaset o boland madaramam 150 albate be khatere marizi ke gereft kotah mond pedaram motevaset .lotfan sarei javab bedid mamnon

پاسخ دهید
ناشناس

سلام تورابه خداکمک کنین من 13سالمه قدم159است من میخام 175باشم این تمرین ها الکیه یانه قدمامان وبابام خیلی بلند هم نیسن منوکمک کنین

پاسخ دهید
فاطمه

سلام تورابه خداکمک کنین من 13سالمه قدم159است من میخام 175باشم این تمرین ها الکیه یانه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فاطمه

سلام
تمرینات الکی نیستند ولی اینکه بگیم 100% برای همه مؤثر هستند خیر، اینطور نیست. ممکنه برای شما مؤثر باشند ممکنه نباشند.

پاسخ دهید
somayyeh

سلام .من15سالمه وقدم153هستش ميخواستم چند تا سوال ازتون بپرسم ولي توروخدا جواب بدين.مي خواستم بدونم كه شناو ژيمناستيك وبسكتبال قدمو بلند ميكنه؟ البته من با برنامه دكترغدد جلو ميرم.واينكه كدوم غذاها وموادغذايي و…براي قد من موثر ميتونه باشه؟توروخدا جواب بدين.ممنون ميشم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به somayyeh

سلام
طبق برنامه ای که دکتر غدد شما براتون تهیه کرده اند پیش برید و قبل از انجام هر اقدامی با ایشون مشورت کنید.
ورزشهایی مثل شنا در افزایش قد مؤثر هستند.

پاسخ دهید
somayyeh

سلام.من دختر16 ساله اي هستم ومي خواستم چند تا سوال ازتون بپرسم ولي توروخدا جوب بدين!مي خواستم بدونم كه كدوم ورزش ها مي تونن در افزايش قدم موثر باشن؟بسكتبال و ژيمناستيك و شنا موثر هستن؟يكي از دوستام ميگفت طناب زندن هم موثر هست وقدو بلند ميكنه!نظر شما چيه؟ البته من با برنامه دكترغدد دارم ميرم جلو ولي متاسفانه 3ماهه كه نتيجه اي نگرفتم.لطفا كمكم كنين واگه بشه بهم بگيد كدوم غذا ها يا مواد غذايي رو بخورم تا بهتر نتيجه بده .لطفا جوابمو بدين.ممنون ميشم

پاسخ دهید
یسنا

سلام میناجان مرسی که امیدوارم میکنی وبهم روحیه میدی من از وقتی جوابمو گرفتم که وقتی ارثیه کاریش نمیشه کرد دیگه به سایت سر نزدم امشب پیغامتو خوندم. راستی من 15جلسه هم طب سوزنی رفتم ولی فایده نداشته به هر دری میزنم که قد بکشم ولی تا حالا که نتیجه نگرفتم.مرسی بوس

پاسخ دهید
یسنا

مینا جان من به هر دری زدم که قدم بلند بشه حتی 15 جلسه طب سوزنی هم رفتم وانجام دادم ولی تأثیر نداشت

پاسخ دهید
یسنا

سلام مینا جان من بعداز اینکه جوابمو گرفتم که وقتی ارثیه کاریش نمیشه کرد ناامید شدمو دیگه به سایت سرنزدم تا امشب که پیغامتو خوندم مرسی گلم بهم روحیه دادی وامیدوارشدم.بوس

پاسخ دهید
atoosa

پس ج من چی شد؟؟

پاسخ دهید
یه نفر

من قدم 300 است و 100 سال سن دارم…!!!!

پاسخ دهید
atoosa

الووو لطفا ج بدین!!!

پاسخ دهید
atoosa

سلام من 14 سالمه و قدم 160 است ایا با انجام این تمرینات تا 168 میرسم؟؟بالفیکس در خونه ی ما وصل نمیشه.بجاش چه ورزشی برم؟؟لطفا ج بدین مرسی

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به atoosa

سلام
بجای بارفیکس میتونید از سایر تمرینات کششی بهره بگیرید.

پاسخ دهید
لیلا زهره

من 20 سالم است و قدم 200 چی کار کنم قدم بلند تر بشه

پاسخ دهید
نسیم

با سلام من13 سالم است و قدم 146 است و گودی کمر هم دارم چه کار کنم قدم بلند شود.

پاسخ دهید
یاسی

سلام من 15سالمه و قدم 1.50 هستش تو دوستام از همه کوتاترم
خونواده مادیم همگی قد بلند و خونواده پدری متوسط هستند
میخوام بدونم امید واسه افزایش قد من هستش؟

پاسخ دهید
naser

آیا هم جنس بازی در مردان در کاهش یا افزایش قد تاثیر دارد؟

پاسخ دهید
گل نرگس

سلام. آیا ترنسکشوال اف تو ام هم با ورزش قدش بلند میشه؟

پاسخ دهید
مهسا

سلام
من 15 سالمه.قدمم هست159.ژیمناستیک کارمیکنم قراره کلاس والیبال هم برم !!
دوست دارم تا 20سالگی قدم 170بشه ب نظرتون با این ورزشها میتونم موفق بشم؟مرسی
و ممنونم بخاطر مطالبتون

پاسخ دهید
مینا

سلام دوستان
تو اون ادرسی که برای طب سوزنی گذاشتم یه آقا پسری که 25 سالشه 3 سانت قدش بلند شده توی 15 جلسه!!!!!!!!!!!!!
و یه خانم 26 ساله 1 سانت افزایش قد داشته!!!!!
پس آقا پسرا خیلی خوشحال باشن که برای اونا حتی تو سن بالا هم حتما جواب میده

پاسخ دهید
نیما

سلام
من ۲۱ سالمه و قدم ۱۷۵ سانته.به نظر شما به ۱۸۰ میرسم؟

پاسخ دهید
فاطمه

به نظر شما چه ورزشی بیشتر تو افزایش قد تاثیر داره . یوگا . ایروبیک . پیلاتس . بدمینتون .

پاسخ دهید
فاطمه

باسلام من ابان ماه 18 سال تمام کردم قدم 158 هست می خوام تا 5 سانت دیگه بلند بشم چکار کنم لطفا بهیم بگین

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.من 19 سالمه و قدم 159 سانتیمتره به نظرتون میتونم با این حرکاتی که گفتید افزایش قد داشته باشم

پاسخ دهید
یاشار

سلام. من 2 ماه دیگه 21 سالم میشه. قدم 175 , وزن 74 کیلوگرم.به نظرتون قدم 180 میشه؟؟؟؟جواب بدین.ممنون

پاسخ دهید
حمید

سلام. من 17 سالمه. قدم 190 هستش. به نظرتون میتونم تا 2 متر قد بکشم؟؟؟

پاسخ دهید
امیر

من قدم برا سنم خوبه؟لطفا جواب بدین تشکر

پاسخ دهید
امیر

آیل فقط این 5 حرکت کافیه برای افزایش قد؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به امیر

تمرینات زیادی برای افزایش قد وجود دارند، در اینجا 5 تا از ساده ترینها رو ذکر کردیم که هر کسی بتونه انجام بده. کلا ورزشها و تمرینات کششی برای افزایش قد مفید هستند.

پاسخ دهید
امیر

لطفا جواب بدین ضمنا این حرکات تا چه مدتی عمل مکنن ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به امیر

سلام
پیش بینی افزایش قد شما خارج از توانایی ماست.
مشاهده تاثیرات ورزش از 3 تا 6 ماه بعد از شروع تمرینات خواهد بود.

پاسخ دهید
pardis

سلاااااااااااام من آذر رفتم تو 15 سال قدم 153 هست میخواستم ببینم قدم هنوز رشد میکنه.البته با انجام این ورزشها و بارفیکس…….قد پدر و مادرم 163…162 هست.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به pardis

سلام
دختر خانم ها تا 18 سالگی قد میکشن.

پاسخ دهید
نفس

سلام من 23 سالمه قدم 160 امکان رشد برام هس اگه هس تا چه حدی میتونم رشد کنمممم لطفا ج بدین
ممنون

پاسخ دهید
امیر

سلام من 15 سالمه قدم 166 آیا با انجام این حرکات با تغذیه مناسب قدم 180 میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا جواب بدین
ممنون از سایت خوبتون

پاسخ دهید
نیما

سلام من 10 روز دیگه 18 سالم میشه. میخواستم بدونم که در 5 ماه با کارای شما چند سانت قدم بلند میشه.اطرافیانم هم قد بلند هستند.

پاسخ دهید
مهدی

سلام ببخشید این حرکات چه زمانی در طول شبانه روز باید انجام بشه
با تشکر از سایت خوبتون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مهدی

سلام
فرقی نداره، هر زمان تونستید.

پاسخ دهید
ehsan

سلام من 18 سالمه قدم 180 ولی چون واسه والیبال کمه میخوام ببینم بعد از این سن قدم رشد میکنه یا نه؟خیلی ممنون از سایت خوبتون

پاسخ دهید
marya

لطفا جواب بدین اگه بعد چند ماه نتیجه نگیرم باید قیدشو بزنم؟18سالمه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به marya

ممکنه در یک فرد با دو تا سه ماه تمرین نتیجه مشاهده بشه و در فردی چند سال طول بکشه و یا حتی تاثیر نداشته باشه. بستگی به شرایط جسمی، تغذیه و عوامل محیطی و ژنتیکی در فرد داره.

پاسخ دهید
marya

قدم 163 میخوام 2سانت افزایش قد داشته باشم از مرداد دارم تمرینات رو انجام میدم اما نتیجه ای نگرفتم باید قیدشو بزنم؟من 18 سالمه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به marya

به پزشک مراجعه کنید تا بررسی کنند صفحات رشد در شما بسته شده یا خیر، البته با وجود بسته شدن صفحات رشد هنوز هم احتمال کمی برای افزایش قد وجود دارد.

پاسخ دهید
مریم

سلام کسی هست الان به سوال من جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
marya

man tavaghoe ziadi nadaram faghat 2,3sant ama nemishe sene ?roshdam tamum shode be nazareton?barfix tasire bishtari dare chon mikham bishtar uno anjam bedam

پاسخ دهید
marya

salam man az mordad daram tamrinate shoma ro anjam midam vaghti tamrinat ro raha mikonam ehsas mikonam 2bare ghadam kotah mishe yani bayad ta abad anjam bedim in tamrinato?man 18salame

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به marya

سلام
لطفا فارسی تایپ کنید.
تاثیر ورزش به صورت دائمی است. قد خودتون رو به صورت منظم در بازه های زمانی مشخص اندازه گیری کنید، اگر تاثیر داشته باشه حتما مشخص خواهد شد.

پاسخ دهید
زری

ممنون از سایتتون استفاده کردم امیدوارم این نکاتی رو که گفتین تاثیری در بلند شدن قدم داشته باشه چون کوتاهی قدم خیلی آزارم میده

پاسخ دهید
مرتضی

سلام آیا خود ارضایی باعث باند نشدن قد می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مرتضی

سلام
خودارضایی تاثیری در بلندی و کوتاهی قد ندارد.

پاسخ دهید
مرتضی

سلام من 169 قدم است و 10 روز دیگه 18 ساله میشم فقط بگین اگه 5 ماه مداوم این کارو انجام بدم چقدر بلند میشم 5 سانت بلند میشوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟راستی من یه شخصی رو می شناسم که در 24 سالگی 7 ماه ورزش کرد و 9 سانت قدش بلند شد.

پاسخ دهید
علیرضا

مرررسی

پاسخ دهید
ناشناس

با سلام
13سال دارم و صد و هفتاد سانت قد دارم. مادرم 160 سانت و پدرم 170 سانت قد دارم و رژیم می گیرم. ولی عمو ها دایی هایم بلند هستند. آیا رژیم و ورزش بدن سازی در کم شدن قدم تاثیر دارد؟ و آیا قدم بلند می شود؟
ممنون

پاسخ دهید
مهسا

سلام ساغر جون اینا که بی کار نیستن که به سوالات ج بدن

پاسخ دهید
ساغر

لطفا جواب بدین!خواهششششششششش!:-(

پاسخ دهید
ساغر

سلام ببخشید من 15 سالم داره تموم میشه و دارم وارد 16 میشم!قدم 164.میخواستم بدونم چی کارکنم به 168 یا 170 برسم؟اصلا ممکن هست یا زمان رشدم تموم شده؟چه قدر دیگه رشد میکنم اگر ورزش کنم و تغذیم خوب باشه؟ورزش شنا خوب هست؟اصلا بیشترین حدی که میتونم رشد کنم چه قدره؟ممنونم

پاسخ دهید
مریم

سلام من 15 سالمه قدم 156 هست .لطفا بگید اگه ورزش کنم .تا سنه 18 سالگی چه قدر بلند میشم؟؟؟ لطفا جواب بدین

پاسخ دهید
نسترن

سلام .من 14سال سن دارم .قدم155 هست.من از دوستانم کوتاه ترم .ایا میتونم افزایش قد بدم؟ من اعتماد به نفسمو از دست دادم.ایا قدم متعادمه ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به نسترن

سلام
با تغذیه بهتر و ورزش کردن در این سن (14 سالگی) میتونید قد خودتون رو بلندتر کنید.

پاسخ دهید
ناشناس

salam man 14 sal sen daram va ghadam 155 hastesh .aya ghadam motadel hast? ya mitonam ba varzesh ghadamo boland konam????? kheyli mamnon

پاسخ دهید
morteza

سلام من قدم 169 هستش و سنم 18 سال میباشد اگه این ورزش هارو انجام بدم قدم تا 10 سانت بلند میشه؟در ضمن من شخصی رو میشناسم که 7 ماه ورزش کرد و در سن 24 سالگی 9 سانت قد کشید

پاسخ دهید
morteza

salam man madaram ghadesh 171 va babab 170 mibashad manam 169 hastam va 1 mahe dg miram to 18 salegi man ba in karhaye shoma ghdam ta che andaze ziad mishe masaln 10 sant misham??????????rasti baradaram ham 181 ghadesh ast vali man………….lotfan javab bedin

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به morteza

سلام
در پسرها افزایش قد تا 24 سالگی ادامه خواهد داشت، افزایش قد شما به عوامل محیطی مثل ورزش کردن و همچنین تغذیه بستگی داره. این موارد رو رعایت کنید بلندتر خواهید شد.
[لطفا فارسی تایپ کنید، با تشکر]

پاسخ دهید
علیرضا

سلام
برای پای پرانتزی مطلب نذاشتین!!!!!!!!!!!!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به علیرضا

سلام
مورد شما رو پیگیری کردم و با چند تا از دوستان پزشک و متخصص در این زمینه صحبت کردم و نظر همگی دوستان بر این بود که پای پرانتزی با ورزش قابل اصلاح نیست.
در خصوص عمل هم توصیه کردند که در سن جوانی اینکار رو انجام ندید. هر کدام از پاها به صورت جداگانه عمل خواهند شد و مدت زمان بهبود حدود 2 سال است (یعنی جمعا حدود 4 سال برای هر دو پا) که زمان زیادی است و بسیار پر درد.
این توصیه ی پزشک متخصصی بود که با ایشون صحبت میکردم. از اونجا که راهی غیر از جراحی برای اصلاح این حالت پیدا نکردیم برای همین فعلا مطلبی در این خصوص منتشر نکردیم.

پاسخ دهید
علیرضا(فرید)

کو نظر من؟!!!

پاسخ دهید
نیما

سلام
من 21 سالمه و قدم 175 سانته.به نظر شما به 180 میرسم؟

پاسخ دهید
ستاره

سلام من 17سال و10ماهمه قدم152هست چقد دیگه میتونم قد بکشم؟پدر ومادرم هم تقریبا هم قد خودم هستن، دکتر رفتم به محض پرسیدن سنم گفت قد نمیکشی!!!حالا چیکارکنم؟5سانت قد میکشم؟؟؟؟؟؟لطفا جواب بدید.

پاسخ دهید
مریم

سلام چند چیز یادم رفت بگم :صفحات استخوانیم بسته شده و در 13 سالگی به سن بلوغ رسیدم و اینکه ورزش ها تا به حال تاثیری نداشته برام

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مریم

سلام
در صورتی که صفحات رشد بسته شده باشند شانس کمی برای افزایش قد وجود داره.

پاسخ دهید
مریم

سلام.من17 سالمه قدم155 هست.قد مادرم165 و پدرم172هست.تغذیه و خوابم خوبه و و در دوره ی دبستان ورزش پیمناستیک میرفتم الان هم 6ماه که دارم یوگا میکنم و ورزش های شما هم توش هست(متوسط قد اقوامم هم بالا هست)به نظرتون مشکل کار از کجاست؟امکان داره 5-10 سانت دیگه بلند بشم؟با تشکر از سایت خوبتون

پاسخ دهید
علیرضا(فرید)

سلام خسته نباشید.
نمیخوام نا امیدتون کنم ولی رشد فقط یک چیز ارثی و تنها راهی هم که میتونه تو زمان رشد کمکتون کنه اینه که به فکرش نباشین و استرس نداشته باشین.من بابا 168 و مامانم 160 هست ولی خودم 182 هستم.توصیه میکنم که کلا به فکرش نباشین.ورزش کنین ولی اصلا حواستون به قدتون نباشه.قول میدم رشد کنین.

پاسخ دهید
نفس

اگه کوتاهی قد ارثی باشه هیچ راهی واسه افزایش قد وجود نداره؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به نفس

سلام
اگر سن رشد و بلوغ تمام نشده باشه با تغذیه و ورزش تا حدودی میتوان کوتاهی قد ارثی را بهبود بخشید.

پاسخ دهید
نیما

الان من 13 سالمه قدم 156 سانتی متر
احتمال این که بلند تر بشم وجود داره
جواب بدید لطفا

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به نیما

سلام
در پسران افزایش قد تا 24 سالگی ادامه داره.

پاسخ دهید
نفس

اگه کوتاهی قد ژنتیکی باشه هیچ کاری نمیشه کرد؟؟؟؟

پاسخ دهید
لعيل

سلام من تمرين هايي ك گفتينو دارم انجام ميدم
ميشه بيشتر كمكم كنيد من 20 سالمه قدم 164 هست ولي بالا تنه ي من بيشتر از پايين تنه رشد كرده ممكنه پاهام باز بلند بشه يا نه؟؟امكان رشد فقط پاهام هست؟شما ميگيد من بايد چيكار كنم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به لعيل

سلام
اکثر تمرینات ذکر شده برای پایین تنه هستند، البته باید به پزشک هم مراجعه کنید تا وضعیت صفحات رشد پاهاتون مشخص بشه.

پاسخ دهید
اشکان

سلام من 13 سالمه قدم 160 است آیا میتوانم در بزرگ سالی قدم را به 195 برسانم یا نه؟
اگه میشه مطلب برای تغذیه افراد برای فوتبال بازی کردن و سزانده نشدن عضلات پا هم بزارید
از کسی هم شنیدم ماساژ کف پا موثر است میخواستم مطمئن شوم؟

پاسخ دهید
هاوین

بس چرا جواب ندادین

پاسخ دهید
هاوین

سلام من هاوین هستم قدم 160 هستش وسنم 20 میخوام قد بلند بشم ایا امکان داره تورو خدا جواب بدین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به هاوین

سلام
داخل مطلب پاسخ سوال شما داده شده عزیزم.

پاسخ دهید
علی

با سلام من 18 سالم قدم 165 امکانش هست به 175 برسم؟ ممنون از سایت خوبتون با تشکر

پاسخ دهید
سجاد

سلام من 14 سالمه 3ماه میرم بدن سازی برناه ی جدیدی که گرفتم برام حرکت پا نوشته داداش الان فک کنم قدم 170یا 165 هست به نظرتون این حرکتای پا رو بزنم قدم میسوزه ؟ یا عیبی نداره ؟

پاسخ دهید
یسنا

سلام من22 سالمه و150 قدم.پدر ومادرم هر دو 162 هستن ما سه خواهر وبرادریم که هرسه قد کوتاهیم.وقتی17سالم بود رفتم پیش متخصص غدد از تراشه دستم عکس گرفت وگفت ارثیه.من پنج ماهه زینک پلاس میخورم واکثر اوقات ورزش کششی انجام میدم که این تمرینات از سایت زحل خریداری کردم و تمرین کتاب شما هم داره.تو رو خدا بگین چطور چند سانت قد بکشم عصبی شدم دیگه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به یسنا

سلام
در موارد ارثی معمولا نمیشه کار خاصی انجام داد، تمرینات رو انجام بدید، شاید در افزایش قد شما تاثیرگذار باشند.

پاسخ دهید
مینا

در پاسخ به یسنا

سلام یسنا جان
من هم از همون سایت تمریناتش رو خریداری کردم و هر روز انجام میدم تقریبا 30/1 ساعت در روز
من 25 سالمه و با این تمرینات ماهی 1 سانت بلند شدم
ادامه بده حتما جواب میگیری عزیزم
در ضمن برای شما قرص زینک بهتر جواب میده تا شربت
فقط زینک کافی نیست در روز حتما 3-4 لیوان شیر بخور-در هفته 2بار ماهی بخور-سیب زمینی-بادام-گردو حتما حداقل روزی 2تا-سبزی تازه-میوه هم زیاد بخور و تا میتونی تحرک داشته باش
موفق باشی

پاسخ دهید
غم

خواهش ميكمنم جواب بديد
بايد چيكار كنم ك پاهام بلند بشه تا ناهماهنگي بين نيم تنه ي بالا با نيم تنه ي پايين نباشه؟
واقعا نميدونم چيكاركنم…

پاسخ دهید
غم

سلام
من ستون فقراتم رشد كرده ب اندازه ي كافي ولي پاهام رشدي نكرده خيلي از اين ناهماهنگي ناراحتم و عذابم ميده ميشه كمكم كنيد بايد چيكاركنم؟
باتشكر

پاسخ دهید
امیرمهدی

سلام خیلی عالیه اگه میشه از عکس های زیباتری(بی حجاب تر)استفاده کنید.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به امیرمهدی

سلام
اگر دنبال مطالب غیر اخلاقی هستید سایت مناسبی رو انتخاب نکرده اید. هدف ما ارائه ی مطالب علمی است نه ارضای نیازهای شهوانی شما!

پاسخ دهید
حسین

من هفته بعد دارم میرم عکس بندازم ببینم صفحاترشدبسته شدند یا خیر بسته شده باشه میمیرم برام دعاکنید

پاسخ دهید
یسنا

سلام من22 سالمه150 قدم پدر ومادرمه هردو162هستن سه خواهر وبرادریم که هرسه تامون کوتاهیم.تو سن 17سالگی پیش متخصص غدد رفتیم از تراشه دستمون عکس گرفت وگفت ارثیه.من حدود 5ماهه قرص زینک پلاس استفاده میکنم حداقل هفته ای چهر بار ورزش میکنم هم ورزش ولی نتیجه ای نگرفتم.قدم خیلی آزارم میده همه فکرم قدمه چون تو ظاهرم فقط همینو کم دارم.لازم به ذکره ورزشی که من میکنم از سایت زحل سفارش دادم که ورزشای شما رو هم داره

پاسخ دهید
***

سلام و باتشکر از سایت خوبتون .
من حدودا قدم بین 155 و 157 هستش و متولد 1378 هستم .
قدم مامانم 160و بابام 175 هست . از هر کس هم پرسیدم گفتن که حداکثر 2-3 سانت بیشتر رشد ندارم تازه با ورزش و اینا. خانواده مادرم قد متوسط و نسبتا بلند ولی خانواده پدرم قد کوتاهی دارن. تغذیه مناسبی هم دارم . در ضمن نسبتا گودی کمرم هم زیاده .
بسیار هم از این مسئله ناراحتم . به نظر شما امکان رشد وجود داره ؟
اگر هست حدودا تا چه مقدار؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ***

سلام
در آقایون تا 24 سالگی و در بانوان تا 18 سالگی امکان افزایش قد به صورت طبیعی وجود داره، ولی نمیشه گفت چقدر.

پاسخ دهید
پریا

سلام من 14 سالمه !میخوام قدم حداقل 10 سانت بلند شه !!!!
1راه حل برام پیشنهاد کنین !!
ممنون!!

پاسخ دهید
امیر

بسیار عالی بود

پاسخ دهید
حدیث

اگه صفحه ی استخوانی هنوز بسته نشده باشه حداکثر با این تمرینا چقدر میشه قد رو افزایش داد؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به حدیث

سلام
نمیشه در این خصوص اظهار نظر کرد، ولی قطعا تاثیرگذار خواهد بود. البته به شرایط ژنتیکی و تغذیه فرد هم مربوط است.

پاسخ دهید
مهسا

سلام . من 25 سالمه . قدمم 150 سانته . می خواستم ببینم با این تمرینا احتمال افزایش قد برام هست ؟

پاسخ دهید
علیرضا

من زیاد نیست پس اگه بشه لطفا یه مطلب در موردش بذارین
مرسی

پاسخ دهید
علیرضا

مرسی از جواب اولتون…میخواستم بدونم پاهای پرانتزی رو با ورزش میشه درست کرد؟؟؟؟؟؟؟
لطفا اگه ممکنه از نظرات دکتر ها هم استفاده کنین..
مرسی از سایت خفنتون!!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به علیرضا

سلام
اصلاح این مدل نقص های مادرزادی مثل گودی کمر یا پاهای پرانتزی با ورزش خیلی دشواره، امکان پذیر هست به شرطی که میزانش زیاد نباشه. با ورزش میشه تا حدودی از شدت اونها کم کرد.

پاسخ دهید
علی

سلام از سایت خوبتن و مرسی از جوابتون.ببخشید 159 سانتی متر واسه 16 سالگی خوبه و امکان رشد وجود داره تا 165 یا بیشتر . مرسی

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به علی

سلام
در پسرها تا 24 سالگی امکان رشد هست و میتونید با تغذیه مناسب و ورزش افزایش قد داشته باشید.

پاسخ دهید
علیرضا

چرا جواب نمیدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
گابریل

سلام من 24 ساله و قدم 168 هست
یک هفته بعد از اینکه تمرینات کششی رو شروع کردم ، استخوان و زانوهام شروع به درد کردن کرده ( در حالی که هر روز ورزش میکردم ) این امکانش هست که توی این سن در حال رشد باشه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به گابریل

سلام
در صورت احساس درد تمرینات رو متوقف کنید و با مربی ورزشی مشورت کنید.

پاسخ دهید
علی

سلام،اولا مرسی از سایت خوبتون،
من قدم 162 و 16 سالمه متخصص برام دارو تجویز کرد و گفت اگه استفاده کنم فوقش 2تا 3سانت رشد میکنم،
به نظرتون حرفش درسته؟
خواهش میکنم جواب بدین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به علی

سلام
در سن 16 سالگی این احتمال وجود داره.

پاسخ دهید
....

سلام من 16 سالمه و قدم 158 است میشه قدم افزایش پیدا کنه . اموزش روش افزایش فد در 16 سالگی

پاسخ دهید
پارمیس

سلام من 12 سالمه و قدم 145 به نظر شما قدم کوتاهه؟

پاسخ دهید
دیانا

سلام 20 سالو 8 ماهمه قدم 155 قد پدرم 180 مادرم 153 خواهر کوچک 15 سالم 170 هستن با این ورزشا چقدر قدم بلند میشه تورو خدا جواب بدین برام خیلی مهمه

پاسخ دهید
mohsen

salam man ghaddam 166 va sennam 17 aya omidy hast

پاسخ دهید
محمد

من امروز 16 سالم تموم میشه و قدم 160
پدرم 167 و مادرم 150
و در سن 14-15 سالگی هم به دکتر مراجعه کردم و از قرص ها و حتی امپول های هورمون رشد هم استفاده کردم ولی تاثر خاصی نداشت
به نظرتون من به 175 میرسم؟

پاسخ دهید
شهرزاد

سلام من ۱۵سالمه قدم ۱۵۵٫ باانجام این حرکات قدم چقد بلند میشه؟

پاسخ دهید
sh

سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۵۵٫با انجام این حرکات چقد قدم بلند میشه؟

پاسخ دهید
MOJTABA

سلام.من 18 سالمه.قدم 164-165.میخواستم بپرسم قدم با این حرکات چند سانت میتونه بلند شه؟؟؟و من قدم متعادله یا کوتاهم؟و جای رشد برای من وجود داره؟چه مدت؟لطفا جواب بدید.خواهش میکنم

پاسخ دهید
علیرضا

سلام لطفا یه مطلب در مورد پای پراتزی بذارین چون تو قد خیلی اثر داره

پاسخ دهید
zohreh

سلام
وای بحالتون اگه انجام دادمو قدم بلند تر نشد
من 17سالمه قدم 150 “اَووووووو اَووووووو” (اینا گریه هام بودن)
ینی اگه فایده نداشت با من طرفینااا 😀

پاسخ دهید
امیرحسین

سلام
من دارم میرم تو 20 سال… قدم 165/5 هست…
از قرص کلسیم- روی- ویتامین آ – آرژنین استفاده میکنم
حرکات پرشی و کششی هم انجام میدم…
امکان دارد که قدم 170 بشه؟؟؟ فقط 4/5 افزایش
امکانش هست؟؟؟

پاسخ دهید
farshid

سلام قد من 187 میخواستم ببینم میتونم بلندتر بشم 17سالمه

پاسخ دهید
علیرضا

راستی اگه لطف کنین در مورد پای پرانتزی و روش درمانش مطلب بذارین چون کسایی مثل من که این مشکلو دارن درمانش 3-4سانت تو افزایش قد مؤثره
مرسی..فقط لطفا جواب بدییید!!!!!!!!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به علیرضا

سلام
سعی میکنیم مطلبی در این زمینه گردآوری کنیم.

پاسخ دهید
علیرضا

سلام
من ۱۹سالمه و دکتر رفتم گفت احتمالش کمه..قد خودم ۱۶۷…میشه کاری کرد با ورزش؟؟؟؟؟؟؟
خیلی نا امید شدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ دهید
مائده

مرسی از شما و سایت فوق العاده شما.
سربلند باشید

پاسخ دهید
reza

سلام من 19 سالمه و قدم 180.امکان رشدش هست؟

پاسخ دهید
علیرضا

سلام
من 19سالمه و دکتر رفتم گفت احتمالش کمه..قد خودم 167…میشه کاری کرد با ورزش؟؟؟؟؟؟؟
خیلی نا امید شدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ دهید
rain

سلام من 19 سالمه و قدم 170 هست پدرم قدش 180 هستش اگر این تمرینارو مرتب انجام بدم قدم 180 میشه؟؟؟ اگه تا چه حد امکان داره افزایش پیدا کنه ؟؟
اگه در کنار این تمرین ها بستکتبال هم کار کنم تاثیری داره؟؟؟

پاسخ دهید
مائده

با سلام لطفآ به سوال قبلی من پاسخ بدید و بعد هم میشه بگویید انجام مرتب این ورزشها چقدر در افزایش قد(لطفأ با رقم) و در په مدتی تأثیر داره.مرسی

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مائده

سلام دوست عزیز
پاسخ داده شد.
پیروز باشید.

پاسخ دهید
رضا

سوال دوم من حذف شد مرسی

پاسخ دهید
ali

سلام و تشرک از شما دوست عزیز که به مطالب های ما جواب میدهید. من ۱۶ سالمه و قدم کوتاهه و میخوام قدم و به ۱۷۷یا۱۷۹ برسونم با چه روش هایی میتونم .

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ali

سلام
روشها در مطلب و داخل کتابجه معرفی شده اند.

پاسخ دهید
مینا

یه دکتر میشناسم که با طب سوزنی قد رو افزایش میده
خیلی مورد شنیدم و خوندم که این کارو انجام داده حتی در سن بالا
اگه خواستین یه سر بزنید!
دکتر اسد کلاهدوز
88796908
http://WWW.FLASHACUPUNTURE.COM

پاسخ دهید
مینا

سلااااااااااااااااااااام
من خیلی وقت بود نمیومدم
میخواستم بگم من 1ماهه دارم ورزش میکنم مرتب البته رژیم غذاییم رو هم تا جایی که تونستم انجام دادم و 1سانت بلند شدم
من 25 سالمه
حتما انجام بدین نتیجه میگیرین
البته فکر مثبت رو فراموش نکنید دوستان!

پاسخ دهید
رضا

سلام منظورم این بود خود ارضایی باعث عدم رشد قد میشود؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رضا

سلام
ارتباط این دو موضوع اثبات نشده، ممکنه تاثیر داشته باشه ممکنه نداشته باشه، ولی تاثیر داشتنش دور از انتظاره.

پاسخ دهید
رضا

سلام خودارضایی درافزایش قد تاثیر دارد؟

پاسخ دهید
سارا

salam man 14 salame va ghadam ham 160 . taghziyam ham kheili khobe.mikhastam bedonam ba anjame harakate kesheshi mitonam ta 168 beresam??

پاسخ دهید
سهیل

سلام و خسته نباشی این حرکات شما باعث افزایش قدم شده حدود 3 cm اما در مدت زمان زیاد راه کاهش زمان و تغذیه را میشه برام ایمیل کنید.متشکرم دمت گرم….

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سهیل

سلام
تمرینات ورزشی به زمان نیاز دارند و راه میانبر ندارند متاسفانه. باید صبر و شکیبایی به همراه مداومت در تمرین داشته باشید.

پاسخ دهید
مائده

واقعأ مرسی به خاطر جوابتون…
لطفأ دست کم اینجا جواب من رو بدهید.واقعأ ناراحت کننده است که اینقدر نسبت به این پستها بی توجه هستید. ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مائده

افزایش قد چیز ثابتی نیست که بتونیم با عدد به شما بگیم و مدت زمان اون هم در افراد مختلف متفاوت است.

پاسخ دهید
صادق

سلام
16 سال و 5 ماهمه
بلوغم(یعنی اینکه برای اولین بار به انزال برسم)وقتی 15 سالم بود اتفاق افتاد
هنوز بلوغ در من کامل نشده و ریشهام کمه و استخونام هم فرم طبیعی بدن یه بزرگسال رو نگرفته و سینه هام هنوز کوچیک نشده و صدام از دورگه ای کاملا در نیومده
من قدم 176 هستش
قبلا 178 بود
نمیدونم چرا یوهو کوتاه شدم
اما دوستام میگم قدم بلندتر هم شده
پدرم 165 مادرم 155 و 4 تا برادر دارم که قداشون 170/172/183/185 هست
آیا امکان رشد بیشتر و رسیدن قدم به بالای 180 هستش؟
آیا واقعا قدم کوتاه شده؟
با بارفیکس زدن به تنهایی و به مدت 10 دقیقه در روز ازش آویزان شدن میشه قدمو تا آخر امسال به 180 برسونم؟
ممنون میشم زودتر پاسخ بدین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به صادق

سلام
قدتون کوتاه نشده احتمالا اشتباه محاسباتی بوده. امکان افزایش قد برای شما هنوز هم وجود داره.

پاسخ دهید
صادق

در پاسخ به عصرعلم

سلام
ممنون از پاسختون
اما نگفتین که میتونم با بارفیکس قدمو به 180 برسونم یا خیر
ممنون میشم پاسخ بدین

پاسخ دهید
صادق

در پاسخ به صادق

راستی یادم رفت بگم اگه ممکنه راه درست اندازه گیری قد رو بگین
ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به صادق

برای اندازه گیری قد، روی یک سطح صاف بایستید، طوری که پاشنه ی پا چسبیده به دیوار و پشت سر هم چسبیده به دیوار باشند. با استفاده از یک جسم صاف مثل خط کش (طوری که به دیوار عمود باشه) روی دیوار علامت کوچکی بگذارید و قد خودتون رو محاسبه کنید.

سجاد

سلام من 14سال و6ماه دارم وقد من 156 هستش . میخواستم بدونم با انجام این تمرین ها قدم چقدر رشد می کنه قد بابام 177وقد مامانم168

پاسخ دهید
Hamid

سلام

میشه توضیح بدین چرا کراتین و پروتیین تاثیر منفی داره؟
چون آدمهای قد کوتاه و لاغر از ریز اندامی رنج میبرند و نا گذیر به ورزش بدنسازی روی میارن.
لطفا نظر کارشناسانه تونو در مورد بدنسازس و پودر های بدن سازی بگین.
(بنده 23 سالمه و 168 قدمه)

پاسخ دهید
ali

سلام قد من 163 و سنم 15 ساله به نظر شما خوبه چقدر دیگه میتونم رشد کنم تا کی لطفا جواب بدید.

پاسخ دهید
mina

سلام/خسته نباشین/من 20 سالمه قدمم 150/متوسط قدخانواده ام کوتاه من میتونم بااین تمریناافزایش قد داشته باشم؟

پاسخ دهید
سنا وستايش

سلام ما دوخواهردوقلو هستيم ١٤سال داريم و وزن مان ٢٩كيلو وقدمان ١٤٤و١٤٥ است .ميخواهيم قدمان به ١٧٠ برسد چه كاري بايد انجام دهيم ؟؟؟؟لطفاً سريعاً پاسخ دهيد.

پاسخ دهید
لی لی

سلام
من 18و 2 ماهمه و قدم 150 هست چند ساله پیش که به پزشک مراجعه کرده بودم گفتن رشدم یک سال نسبت به سنم عقبه امکانش هست
بلند تر بشم ؟ چند سانت میشه اضافه کرد؟؟

پاسخ دهید
faezeh

سلام.من 12 سال دارم و قدم* 155 * تا چه قدر ميتونم قد بكشم .

پاسخ دهید
سحر

سلام.من 15سالمه قدم160.پدرم قدبلند ومادرم متوسط این تمرینات چقد میتونه تاثیرداشته باشه؟

پاسخ دهید
سارا

شما که گفتید تا 25سالگی قد میکشیم
از کجا بفهمیم صفحات بسته شده؟
من فقط 5سانت میخام
با تغذیه و ورزش میشه؟

پاسخ دهید