تمرینات افزایش قد به صورت طبیعی

سبک زندگی » تناسب اندام » تمرینات افزایش قد به صورت طبیعی
12 آوریل 2019 چاپ
خرید کتاب آموزش تمرینات افزایش قد

شما از اهمیت ورزش کردن برای حفظ سلامتی و همچنین افزایش قد و تناسب اندام آگاهی دارید. زمانی که شما ورزش میکنید، بدن شما هورمونی به نام هورمون رشد (HGH) را آزاد میکند و این کمپلکس هورمونی، رشد را در استخوان ها، ماهیچه ها، بافت ها و اندام ها اعمال کرده و باعث رشد کلی بدن شما خواهد شد و به بخش های غضروفی بدن هم استحکام بیشتری خواهد داد.
گرچه تمام تمرینات ورزشی این اثر را بر روی بدن شما خواهند گذاشت ولی برخی ورزش ها با نام ورزش ها و تمرینات کششی شناخته میشوند و بیشترین تاثیر آنها در افزایش قد خواهد بود. این تمرینات از این جهت مؤثر هستند که بیشتر بر عضوهایی تمرکز میکنند که قابلیت رشد بیشتری دارند، مانند ستون مهره ها و پاها.
استخوان ها در این نواحی با کمک غضروف ها به یکدیگر متصل شده اند و تمرینات کششی باعث میشوند شما این غضروف ها را از حالت فشرده خارج کنید (شما در اکثر ساعات شبانه روز ایستاده هستید و بدن تحت تاثیر نیروی جاذبه فشرده میشود) و با استحکام بخشیدن بیشتر به آن ها به افزایش قد در خودتان کمک کنید.

خرید کتاب آموزش تمرینات افزایش قد

این نکته بسیار مهم است و باید به خاطر بسپارید که انجام تمرینات کششی به صورت روتین و منظم، ضروری است. یعنی شما باید بر طبق برنامه و به طور منظم این تمرینات را انجام بدهید و زمان کافی را هم به این کار اختصاص دهید.
نکته ی مهم دیگر انجام درست این تمرینات است و ما سعی میکنیم در این مطلب راه های درست این تمرینات را برای شما شرح دهیم.

در مقاله قبلی ۳ حرکت و تمرین را بررسی کردیم و در اینجا در تکمیل مطلب قبلی، تمرینات بیشتری را آماده کردیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

تمریناتی برای بلند شدن قد

ایستاده خم شدن

این تمرین ساده و تاثیر گذار یکی از بهترین حرکات ورزشی برای آزاد سازی و درگیر کردن ستون فقرات است.

ایستاده خم شدن

این تمرین همچنین عضلات پشت ران، کشاله، زردپی های دو طرف پشت زانو، گردن و لگن را هم درگیر خواهد کرد.
برای شروع، کاملا صاف بایستید و پاها را اندازه ی عرض شانه ها باز کنید و کف دست را بر روی پشت ران قرار بدهید. به آرامی کف دست را به سمت پایین ببرید و تلاش کنید زانوها به هیچ عنوان خم نشوند و تاجایی که توانایی دارید پایین بروید و همان وضعیت را حفظ کنید. سعی کنید با کمک فشار دست که به پشت پا وارد میکنید سر را به سمت زانو نزدیک کنید ولی برای شروع زیاد فشار نیاورید؛ در صورتی که مشکلی در انجام این تمرین دارید حتما با پزشک مشورت کنید.
۳ نوبت در روز و هر نوبت ۳۰ ثانیه مقاومت برای شروع کافی به نظر میرسد ولی به مرور زمان این مدت باید افزایش یابد.

 

خم شدن ۹۰ درجه به سمت زمین

این تمرین همچنین با نام Adho Mukha Svanasana هم نامیده میشود و یک تمرین بر پایه حرکات یوگا است و در کشش و انعطاف پذیری بدن نقش خیلی مؤثری دارد.
برای شروع این تمرین کف دست و زانو ها را بر روی زمین قرار دهید و سپس زانو را از زمین جدا کنید و وضعیتی مانند شکل زیر بگیرید. توجه کنید پاها باید اندازه ی عرض شانه ها باز شده باشند و انگشتان پا رو به جلو قرار گرفته باشند.

خم شدن 90 درجه به سمت زمین

سر در بین دو بازو قرار میگیرد و بازو ها با کمک کف دست به سمت جلو کشیده میشوند. تلاش کنید در این تمرین از نفس های عمیق استفاده کنید تا اکسیژن بیشتری به بافت ها برسد و تاثیر بیشتری داشته باشد.
حتما به یاد داشته باشید که کمر باید کاملا صاف باشد، فشار بر روی کف دست و انگشتان پا قرار متمرکز است و بدن کاملا کشیده شده است.
این تمرین را برای مدت چند نفس عمیق انجام بدهید و بعد از کمی استراحت دوباره تکرار کنید.

 

آویزان شدن

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم یکی از موانع افزایش قد، نیروی جاذبه ی زمین است. جاذبه در تمام ساعات شبانه روز بدن شما را تحت تاثیر قرار میدهد و باعث فشرده تر شدن بدن خواهد شد.

آویزان شدن

راه کار ساده ولی کاملا مؤثر برای حل این مشکل آویزان شدن میباشد. شما با این کار با کمک نیروی جاذبه وزن خودتان را به طور متعادل بین مفصل های بدن تقسیم میکنید و به آن ها اجازه میدید تا تحت کشش قرار بگیرند.
در حقیقت آویزان شدن یا معلق شدن یکی از راه های شناخته شده ای است که میتواند قد شما را بین یک تا سه اینچ (دو تا هشت سانتی متر) بلند تر کند.
برای این تمرین شما نیاز به یک میله ی افقی (میله بارفیکس) دارید و بدن باید کاملا کشیده شده باشد، در صورتی که جای کافی ندارید و نمیتوانید پاها را صاف و کشیده نگه دارید، زانوها رو خم کنید تا بدن کاملا آویزان شود.
توجه کنید که میله بارفیکس رو از جلو در مشت بگیرید نه از پشت.(مثل تصویر)

آویزان شدن

در حین اینکه آویزان شده اید تلاش کنید بازوها، شانه ها و مفصل لگن آزاد باشند یعنی هیچ فشار و انقباض اضافی در این نواحی وجود نداشته باشد و کاملا ریلکس باشید. این تمرین را هربار حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه و ۳ بار در روز انجام دهید.

حالت شنا بیرون از آب

این تمرین بر عضلات پشتی و پایینی بدن تمرکز دارد و آنها را درگیر میکند. برای شروع این تمرین بر روی شکم دراز بکشید و بدن را کاملا بکشید.

حالت یک دست و یک پا به صورت برعکس

بازوها را به سمت جلو کشیده به طوری که کف دست رو به زمین باشد و بازوی راست را بالاتر از بازوی چپ قرار بدهید. سپس پای مخالف را تاجایی که میتوانید از زمین جدا کنید و کشش را به ناحیه پا اعمال کنید. برای شروع سعی کنید این موقعیت را برای ۴ ثانیه حفظ کنید و در آینده به ۲۰ ثانیه برسانید و حتما به این مسئله توجه داشته باشید که حرکات باید به آرامی انجام داده شوند، ناگهانی کشش ایجاد نکنید، آرام آرام و ظرف مدت چند ثانیه کشش را زیاد کنید سپس ۴ ثانیه در حداکثر کشش باقی بمانید و بعد آرام آرام کشش را کم کنید و بدن را به حالت طبیعی برگردانید. این کار را برای هر دو دست و پا انجام بدهید.

 

بالاگرفتن لگن و شکم

این تمرین ، تمرین مورد علاقه ی فیتنس کاران است. تمرینی بسیار ساده ولی هنگامی که انجام میدهید کشش را کاملا در ستون فقرات، ماهیچه های پهلوها و لگن احساس خواهید کرد.

بالاگرفتن لگن و شکم

برای شروع این تمرین به پشت روی زمین دراز بکشید و شانه ها و بازوها را محکم به زمین بچسبانید. زانو ها را خم کنید و تاجای ممکن کف پا را که با زمین در ارتباط است به سمت لگن نزدیک کنید.
سپس پشت خود را به سمت بالا خم کنید تا لگن از زمین جدا شود و برای ۲۰ ثانیه در این وضعیت باقی بمانید و سعی کنید این زمان را در آینده به ۳۰ ثانیه ارتقا دهید.
با انجام بیشتر این تمرین کشش را حتی در بخش های جلویی لگن نیز احساس خواهید کرد.

خرید آنلاین
عنوانکتاب تمرینات ورزشی افزایش قد
محتویات
سایز۲.۱ مگابایت
قیمت۴۹۵۰ تومان
اجازه نامهتمامی حقوق مادی و معنوی نزد تولیدکننده‌ی محتوا محفوظ است.

گفتگو پیرامون تمرینات افزایش قد به صورت طبیعی

(منتشر شده: 1331 | در انتظار تایید: 17)
ناشناس

من برام اومد ولی میگه اجازه دانلود فایل رو ندارید با اینکه تراکنش موفق بوده!؟لطفا سریع تر پاسخ بدید

پاسخ دهید

در پاسخ به ناشناس

سلام
از طریق بخش تماس»پشتیبانی پرداخت ناموفق اقدام بفرمایید تا بررسی و اقدام شود.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام تاچندروزبایدادامه داشته باشه

پاسخ دهید
مهدیه

سلام من یه کم گودی کمر دارم مثل بعضی ازدوستان.ایادررشد قدم تاثیر داره؟ چگونه بایدمشکل گودی کمدو برطرف کنم؟….ممنون میشم ب سوالمجواب بدین…باتشکر

پاسخ دهید
Roghayeh

سلام اگه میخواین قدتون بلند بشه یا اینکه استخون های قوی و سالمی داشته باشین و به زیباییتون اهمیت میدین اول صبح که غذا نخوردین صبح زود یک لیوان شیر با عسل و زرده تخم مرغ رو حسابی مخلوت کنید و بوخورین اصلا بو ومزه ی زرده تخم مرغ حس نمیشه بوخورین حتما نتیجه میگیرین

پاسخ دهید
سحر

سلام من۱۴سالمه قدم ۱۴۵است چه ورزشی بیشتربرروی قدم تاثیرداره؟؟میخوام به ۱۶۵برسم میشه؟؟لطفاجواب بدید

پاسخ دهید
سیامک

با سلام خدمت شما و ممنون از مطالب خوبتون .من ۱۸ سالمه و قدم تقریبا ۱۶۴ هستش خواستم ببینم واقعا جای افزایش قد هست ؟چون من برادرام بلندن مثلا برادر کوچیکم ۱۴ سالشه ولی یه سانتی از من بیشتر .بابام و دای ام هم بلند است. لطفا اگه میشه پاسخ بدید مرسی

پاسخ دهید
علیرضا

سلام من ۱۸سالمه و قدم ۱۶۵میخواستم قدمو با آویزون شدن به بارفیکس و طناب قدمو بلند کنم و همچنین مهره L4L5کمرم درد میکنه آیا این ورزش ها برای کمرم ضرر داره لطفا جواب بدین اقای پناهی مرسی ازتون

پاسخ دهید

در پاسخ به علیرضا

سلام
در صورت وجود هرگونه اختلال در ستون فقرات و مهره‌های کمری باید تمرینات رو زیر نظر فیزیوتراپ انجام بدید و ازشون مشورت بگیرید.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۴ سالمه و قدم ۱۵۸ هست ميخواستم بدونم قدم بلند می شه؟

پاسخ دهید
علیرضا

سلام من۱۵سالمه قدم ۱۶۰سانته چکار کنم قدم حداقل به ده سانتیمتر افزایش پیدا کنه اگه کمکم کنین ممنون میشم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.من ۱۲ سالمه و قدم ۱۴۷ سانتی متر است.
مطمئنید که این تمرین ها برای بلندشدن قدمن مناسب است؟

پاسخ دهید
زهرا

سلام من قدم ۱۷۵ هست و تقریبا۱۴ سال دارم و والیبال کار میکنم و میخوام قدم از اینی که هست بازم بلند بشه تا بتونم والیبالو به صورت حرفه ای کار کنم… میشه راهنمایی کنید من هنوز میتونم رشد کنم یا نه؟

پاسخ دهید
مارال

سلام من ۱۴سالمه و قدم ۱۵۴ سانت هست برادر و پدرم قدشون بلند هست ولی مادرم قدش کوتاهه البته من الان قدم از مادرم بلندتر شده ولی تمام فامیلامون قدشون بلنده یعنی خیلی بلند چکار کنم میترسم بیشتر ازین قد نکشم به بارفیکس هم دسترسی ندارم چون باشگاه محلمون به افراد زیر ۱۸ سال اجازه ورود به بخش بدنسازیو نمیده اگه راه حلی دارید لطفا بگید❤

پاسخ دهید
هادی

سلام ۱۶ سالمه قدم ۱۸۵ پدرم ۱۸۵ و مادرم۱۶۰تا پایان سن رشد قدم ۱۹۵ میشه

پاسخ دهید
سعید

سلام من ۱۴سالمه قدم۱۶۰سانته میخوام قدم ازاینی که هست بلندتربشه بایدچه تغذیه ی داشته باشم وچه زمان خوابی داشته باشم توروخداکمکم کنید

پاسخ دهید
ناشناس

بااین حرکات درچه مدتی قدم بلند میشه

پاسخ دهید
فرهاد

سلام تخم مرغ خوبه حالا تخم بلدرچین که ده برابر از تخم مرغ قوی تره در نتیجه خیلی بهتره درسته؟

پاسخ دهید
امیر حسین

سبام من ۱۷ سال و ۲ ماه سن دارم و قدم ۱۶۲ سانتر هستش من میخوام تا سال بعد قدی حدود ۱۷۰ داشته باشم چجوری باید ب آرزوم برسم تو رو خدا کمکم کنین تو روخدا?

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۴ سالمه ، قدم ۱۷۲.گودی کمر زیادی دارم و عضله ی پشت هردو پام هم کمی کوتاهی داره . می خواستم بدونم قدم تا چقدر می رسه و آیا این عوامل باعث کوتاهی قد می شه؟

پاسخ دهید
امیررضا

سلام من ۱۲سال ۱۰ ماه ۳ روز هستم قدم۱۵۵ وقد پدرم۱۶۵وقد مادرم۱۵۵هست و موهای زایده در اومده وقد داداشم هم۱۷۷ هستش من درست دارم قدم در۱۳ سالگی بشه ۱۶۵ باید چکار کنم دوست دارم قد بلندی داشته باشم

پاسخ دهید
حنانه

من ۱۴۹ ام میخوام بالای ۱۶۰ برسم تا یه ماه دیگه میشه؟ چه حرکاتی خوبه؟

پاسخ دهید
یلدا

وقتی قده مادروپدرمو محاسبه کردم باید قدم۱۵۶میشد ولی خواهر برادرم قدشون بلنده واقعاناامید شدم تازه ورزشو شروع کردم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام آیا تو۲۰ سالگی میشه قد رو چندسانت بلند کرد قدم ۱۵۶هست راهی هست که بتونم قدم روحداقل به ۱۶۰ برسونم لطفا اگه راهی هست بگید ?

پاسخ دهید
H

سلام من ۱۲ ۱۳ سالمه قدم ۱۵۲ هستش میخوام خلبان شم قد بابام ۱۷۳ وقد مادرم ۱۵۳ هست منم میخوام ۱۷۵ بشم چکار کنم ?

پاسخ دهید
سعید

سلام من ۲.۰۱سانت قد دارم خودم هم والیبال را به صورت حرفه ای بازی میکنم ۱۸ سالمه آیا باانجام بدنسازی و تغذیه قدم به ۲.۵سانت رشد خواهد کرد؟

پاسخ دهید
امیر

سلام من الان ۱۵ سله هستم و قدم ۱۷۰ است من میتوانم با این ورزش ها قدم را به ۱۸۵ بالا تر بروم

پاسخ دهید
...

سلام من ۱۶سالمه قدم۱۴۷چیکارکنم قدم به۱۶۵و..برسه ترخداکمکم کنید میخوام سریع قدم بلندبشه?

پاسخ دهید
حسین 16 سالمه

من هم رزمی کارم آیا کار هایی مثل شکم یا شنا بدن را نمی سوزونه ویا نه

پاسخ دهید
motahare

سلام
من ۱۵سالمه والیبال حرفه ای کار میکنم وبدنسازی با وزنه سبک هم کنارش.پست اسپکر قدرتی دارم.قدم ۱۶۵ هست پدرم ۱۷۵ و مادرم ۱۷۰٫عکس گرفتم دکتر ارتوپد گفت صفحات هورمون رشدم هنوز فعاله.خانواده پدری و مادری همه بالای ۱۸۵ هستند.ولی به خاطر قدم مشکلات زیادی دارم توی بازی.بنظرتون با این ورزش ها قدم چه اندازه دیگه رشد میکنه؟

پاسخ دهید
Saghar

سلام‌من ۱۷ سالمه قدم ۱۵۴ وزنمم ۴۷ تقریبا
چ طوری درعرض ۲ ماه میخام قدما بلند تر کنم چکار کنم ایا ورزش کششی جواب میده از قیافه هیچی کم ندارم فقط قدم ممنون میشم کمکم کنید ?

پاسخ دهید
مهیار

سلام قربان بنده ۱۸سالمه و قدم ۱۷۰با تمرینات بدنسازی مثل بارفیکس میتونم به ۱۷۷برسم نظرتون چیه چون خیلیا میگن برو والیبال و شما یا بسکتبال ولی من رزمی کارم از این بچه بازیا خوشم نمیاد با بدنسازی افزایش قد میتونم بدم چون شنیدم کار با وزنه افزایش ترشح تستسترون میده

پاسخ دهید
ناشناس

عالی باید نتیجه بگیریم

پاسخ دهید
ناشناس

بچه ها نام شهر هم بنویسید

پاسخ دهید
زینب

سلام سحر جان خیلیا گرفتن خیلیا هم نگرفتن ولی امید وارم همه نتیجه بگیرن

پاسخ دهید
زینب

سلام باید روزی چند ساعت حرکت ها را انجام داد

پاسخ دهید
Tani

سلام ،پسر من یازده سالشه ولی موهای زاید درآورده ،قدش ۱۴۴،به نظرتون چی کار کنم که بیشتر جواب بده ،چون میترسم بلوغ زودرس باشه .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید
Roya

سلام از کجا متوجه بشیم صفحات رشد بسته شده یا نه

پاسخ دهید
ترمه

سلام..فقط برای رشد قد (تحرک زیاد) و تغذیه خوبه در ضمن طناب زنی هم عالیه

پاسخ دهید
salar

سلام
۱۵ سالمه ۱۷۰ قدمه و این حرکات ورزشی کششی رو تازه شروع کردم هر روز انجام میدم ایا قدم ۱۸۰بیشتر میشه اخه قدم از ۱۳ تا ۱۵سالگی خیلی رشد کرد دیگه اصلا رشد نمیکنه خیلی دیر رشد میکنم این مسعله نگرانم کرده؟؟

پاسخ دهید
علی

سلام به همه من ۱۳سالمه و قدم ۱۷۵میخواستم بدونم میتونم تا ۱۹۰برسم من بسکتبال هم کار میکنم

پاسخ دهید
Mohammadreza

سلام
من۱۶سالمه قدمم ۱۵۵حالا نمیدونم چیکا کنم رفتم دکتر گفتش ک صفحات رشدت متوقف شده چیکا کنم؟ارثیم هس با این ورزشا میتونم قدمو ببرم۱۶۵؟

پاسخ دهید
مهدی

سلام من پسری ۲۰ ساله هستم وقدم ۱۸۳سانته میخواستم بدونم باز هم قدم رشد میکه به ۱۸۵ میرسم
ممنون

پاسخ دهید
Mohammad reza

سلام من ۱۳ سالم هستش و قدم ۱۴۹ تو رو خدا واسه کسایی که این قد ها رو دارند یه توصیه ای بکنید ،میخوام قدم‌ بلند شه ،آقای پناهی خواهشا به حرفای ما ها جواب بده

پاسخ دهید

در پاسخ به Mohammad reza

سلام
داخل مطلب علل و شرایط گفته شده.
مطالعه بفرمایید به جواب میرسید.

پاسخ دهید
ناشناس

دوستانی که زیر ۱۸ سال هستند حتما به یک فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم مراجعه کنند.صد در صد مشکلشون حل میشه.برای افراد بالای ۱۸ سال هم این تمرینات موثره و با کششی که ایجاد میکنه حد اکثر ۱۰ سانتی متر افزایش قد خواهید داشت.و حتما هم ورزش بسکتبال رو جدی بگیرید معجزه میکنه. من خودم در سن ۱۶ سالگی قدم ۱۶۰ بود اما الان با گذشت یکسال انجام تمرینات کششی و بسکتبال حرفه ای ۱۸۳ سانتی متر شدم.هیچوقت نا امید نشید.واسه تغییر فقط به قدرت ذهنتون نیاز دارید و یادتون باشه هیچکاری نشد نداره

پاسخ دهید
حدیث

سلام من نوزده سالمه قدم ۱۵۸ وزن۵۱ امکان داره قد بکشم توردخدا راهنماییم کنید

پاسخ دهید
ناشناس

غیرممکنه

پاسخ دهید
حمید

سلام وجدانن اینا راسته. میگن نیم سانتم غیرممکنه. جواب بدین

پاسخ دهید

در پاسخ به حمید

سلام
در صورتی که صفحات رشد بسته نشده باشند تاثیر دارد.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۶۵سانت میخاهم ۱۷۰ منهم ۲۱ سالم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من تازه ۱۴ سالم شده و قدم ۱۵۰ میخواستم ببینم بلند میشم چون دیگه واقعا نامید شدم

پاسخ دهید
مهنا

عرفان واقعا ۱۴ سالته چون منم ۱۴ سالمه و قدم ۱۶۰ هست

پاسخ دهید
ramin_salah

سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۶۹ هستش می خواستم ببینم با این حرکات قدم به ۱۸۳ میرسه یا نه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۲۵ ساله ام قدم ۱۶۸ هست میخوام به ۱۷۵ برسه کمک میکنه این بسته اموزشی ؟

پاسخ دهید
محيا رحماني

سلام من الان دوازده سالمه قدم ١٦٨ من پريود شدم ايا قد من بلند ميشه ؟ أين ورزش ها خيلي اسان است چجوري قدم بلند ميشه؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام .واقعا این حرکات برای افراد بالای بیست سال اثر داره یا نه؟نمیخوام بیخودی امیدوار بشم و وقتم رو بزارم.ممنون میشم جواب بدین.۱۵۴ سانتم .۱۶۰ بشم کافیه.?

پاسخ دهید

در پاسخ به ناشناس

سلام
همانطور که در مطلب و داخل نمونه‌ی کتاب عنوان کردیم، در صورت بسته بودن صفحات رشد شانس زیادی برای افزایش قد وجود ندارد (تقریبا نزدیک صفر).

پاسخ دهید
مریم

سلام من ۱۲ سالمه و قدم ۱۵۲ میخواستم ببینم بازم قد میکشم؟
اگه قد میکشم چقدر دیگه
قد مامانم ۱۷۰
قد بابام ۱۷۴

پاسخ دهید
Ѧґ

سلام.من ١۵سالمه و حدود ١۶۵قدمه.یکم اضافه وزن دارم.میخواستم بدونم اضافه وزنم قدمو نگه میدارع یا نع؟!و با این تمرینات قدم بلندترمیشع؟!

پاسخ دهید
Nager

من ۱۲سالم ولی مسابقه ی استانی دارم والیبال قدم باید ۱۶۰باشه الان ۱۴۹هست چکار کنم تا بعداز ماه رمضان

پاسخ دهید
رضا

با سلام من پسری هستم ۱۶ سال و ۵ ماه
قدم ۱۷۸ هست و وزنم ۵۷ کیلو قد پدرم ۱۸۰ و مادرم ۱۶۱ و ریش کامل در نیاوردم ولی سیبیل دارم گودی کمر هم کمی دارم لطفا میتونین بگین قدم چقدر دیگ میره تغریبا

پاسخ دهید
رومینا

اگر می خواید قدتون بلند بشه تمرینات کششی و ورزش های ایروبیک و یوگا و بسکتبال رو انجام بدید حرکت سه گام بسکتبال عالیه
من ۲۳ سالمه و قدم ۱۷۷ و مربی ایروبیک هستم اگر می تونید روزی ۱۰۰ تا ۴۰۰ کا طناب بزنید تا میتونید پرش کنید و طبق گفته های این سایت حرکات کششی انجام دهید و اگر هم سن و سال من هستید و قدتون کوتاهه از امپول های سوما استفاده کنید

پاسخ دهید
فروغ

سلام من بیست سالمه وزنم ۵۰قدم ۱.۵۶چیکارکنم قدم بلندشه؟

پاسخ دهید
Ali

سلام من ۱۸سالمه قدم ۱۶۶هستش امکان داره قدم بلند تر شه لطفا کمکم کنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام عزیزم یه سالن بدن سازی برو و تا میتونی حرکات کششی انجام بده

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۰ است قد پدرم ۱۷۲ به نظرتون به ۱۹۰ میرسم.پسر هستم

پاسخ دهید
amir

میشه چند لحظه باهات بحرفم؟

پاسخ دهید
Alireza

سلام من ۱۴/۵سالمه قدمم ۱۴۷ قد مادرم ۱۵۵ وقد پدرم ۱۶۵ وزن خودمم ۴۷ دقیق به نظروتون من با انجام این حرکات دوساعته در روزود تغزیهم سالم مثل لبنیات قدم ۱۷۰ به بالا میشه چون که واقعا نا امید شودم خیلی ممنون میشم اگه کمک کنید????

پاسخ دهید
Reza

سلام خسته نباشید.قرار بود که تحقیق کنید و مطلبی رو مبنی برافزایش قد از ناحیه پایین تنه رو دراختیار کاربران قرار بدین.خیلی ممنون

پاسخ دهید
ممنونم

سلام ممنونم ۱۷۰ با ۱۱ سال میخوام برسم ۱۹۲/۵ میرسم با تمرینات خوب شما. فقط ایستاده ایستادن هم تاثیر داره؟
خیلی؟

پاسخ دهید
ناشناس

من ۱۵ سالمه این حرکات کاملا موثر من امتحانش کردم و ازش جواب گرفتم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۵ سالمه اما قدم رشد چندانی نداشته

پاسخ دهید
هجران

برای گودی کمر یه ورزشی هست که بالش زیر زانوی پاها قرار بدیم اون چه جوریه

پاسخ دهید
سونیا

دوستان عزیز اگر کمتر از ۱۸ سال سن دارید نگران نباشید فقط کافیه هر روز ۳ نوبت که هر نوبت ۱۵ دقیقه هست تمرینات کششی انجام بدید یا پیلاتس نوبت ها رو رعایت کنید و حداقل ۱۰ ثانیه حرکت رو نگه دارید بعد از هر تمرین یک لیوان شیر بخورید راستی یادتون باشه بعد از تمرینات حداقل ۳ دقیقه دراز بکشید و فکر کنید دارید قد میکشید امیدتون رو از دست ندید و به هدفتون فگر کنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۶۰ می خواهم به ۱۷۰ برسه چی کار کنم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام کیحییسی از این تمرینات نتیجه گرفته؟؟

پاسخ دهید
سمانه

من ۱۳سالمه.قدم۱۴۹الانم پریودم ینی بلند میشم ؟چند سانت؟

پاسخ دهید
مهدی

سلام هلیا
من یه معلم ورزشم وبرای شاگردام همین ورزشو میگم این ورزش با تغزیه مناسب میتونه ۵سانت قدو بلند کنه

پاسخ دهید
سکوت

سلام یه سوال داشتم آویزان شدن از بارفیکس تا یک ماه به رشد قد میتونه کمک کنه وفقط صبح ها باشه اشکال نداره

پاسخ دهید
ناشناس

سلام عزیزان.افزایش قدتاسن ۱۸ سالگی هستش وبعدازاون متوقف میشه وورزش کردن وتغذیه مناسب تاثیرفوق العاده ای روی افزایش قدداره مخصوصا تمرینات کششی

پاسخ دهید
مهرداد

یا لی پریست ۱۶۲بهش میگن غول کوچک ببینید تمرینات سرشانه وکول ۱۰سانت بیشترهم اضاف میشه کم نیارید بریدسرچ کنید اینا قدشون درسته نگاشون کنی سرشونه هاشون با ی آدم قد بلند یکیه ..سرشونه وکول..دیگه من ۲۵سالمه تاالان ۱۵سانت سرشونه وکول اضاف کردم طی..اما بارفیقام هم قدیم شونه هامون یکیه تموم شدش ..

پاسخ دهید
مهرداد

بچه ها ماچراافکارمونو معطوف میکنیم روی ی چیز بابا چین وکره وژاپن نصف دنیارو خوردن همه قداشون ۱۵۰بلندشون ۱۶۰اصلا ب این موضوعات. اهمیت نمیدن آدمم داریم الان ۲متره همش رو ویلچره همش ظاهرهمش ظاهر آره میشه اتفاقا خوب هم میشه درهرسنی بلندشد الان شاون رای قهرمان پاورلیفتینگ جهان قدش۱۶۴اما ازبس کول کارکرده ۱۵سانت ب کولاش اضاف شده چندسانت هم مهره فقرات نگاش کنی کش تعجب میکنی مث قوله الگو منم همین بود تموم شدو رفت هیچ چیز نشد نداره نمیتونمو نمیشه و..الان قلب ومغزانسان روعوض میکنن اندام چیزی نیست خانمهاوآقایان میرن بدنسازی بگیدفقط تمرینات کول داخل برنامتون بنویسن دیگه نگید واسه چی اصلا توجه کردید ورزشکارای بدنسازی چرا ازهمه بلندترن ازبس هورمونو..ازاینجا سوماتروپین واینا میزنن طرف خودش جواب گرفته ب بقیه ک میرسه میگهاصلا امکان نداره این اشتباهه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من نرجس هستم قدم۱۵۷وزنم۵۳مادرم تقریبا هم قدمه ولی پدرم ۱۷۵سانتی متر خواهر وبرادرهام بلندن و خانواده ی پدریمم و مادریم بلندن من با این تمرین ها بلند میشم آیا

پاسخ دهید
رها

سلام من ۱۴ سالمه قد ۱۵۱ بنظرتون چند مدت باید این ورزش هارو انجام داد ؟ و اینکا چند سانت به رشدم اضافه میشه ؟:/

پاسخ دهید
سحر

کسی نتیجه ای گرفت یا ن؟

پاسخ دهید
عرفان

سلام من ۱۴سالمه قدم۱٫۸۰هستش آیا میتونم با این حرکات کششی که گذاشتید تا۲۰سالگی به۱٫۹۰برسم؟

پاسخ دهید
زهرا

سلام ۱۵ سالمه ۱۶۰قدمه برای رسین قدم به ۱۷۰چکار کنم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۵سالمه قدم ۱۶۰ چکار کنم زود قد بکشم ؟زود جواب بدین لطفا 😉

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۵۰ میتونم با حرکات ورزشی قدم رو افزایش بدم

پاسخ دهید
کآوه

سلام بزارید همتون رو روشن کنم ..با این روشا یک سانتر هم به قدتون اظافه نمیشه ??? ..خودکشی کنید بنظرم

پاسخ دهید
ابراهیم

من ۱۶سالمه وقدم ۱۶۲هست ووزنم۵۵کیلوگرم هستم می خواهم بدانم باحرکت این کارهاقدم بلندمی شه یانه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من دخترم و۱۴ سالمه وقدمم هم ۱۵۹ هستش چیکارکنم تا یک سال دیگه قدم به ۱۶۵ یا۱۶۶ برسم وچه ورزش هایی بایدانجام بدم ؟لطفا زود بگید .ممنون

پاسخ دهید
نگار

سلام من ۱۲ سالمه وقدم ۱۴۶سانت ووزن ۳۵کیلو ..میخام قدمو به ۱۷۰ برسونم ..آیامیشه؟چکار کنم ک به قد ایده الم برسم ؟به نظر شما قدم به اخرشه به چند میرسه ؟لطفا جواب بدین ؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ١٩سالمه بنظر شما با أين حركات كششي ميشه چند سانت بلند شد؟؟ممنونم

پاسخ دهید
باران

سلام من ۱۹ سالمه و قدم ۱۵۷ و همه خیلی منو مسخره میکنن الان من دانشجو هستم ولی بهم میگیرن انگار سال اول راهنمایی هستم تو رو خدا کمکم کنید

پاسخ دهید
ناشناس

من ۱۳سالمه و قدم ۱۵۰ . من برای رفتن به شغل مورد علاقم باید قد ۱۷۱داشته باشم با این ورزش ها می تونم به ۱۷۱ برسم

پاسخ دهید
محمد

سلام من‌۱۳سالمه وقدم ۱۵۱هست
آیا این ورزش ها میتونه باعث بلند شدن قدم بشه؟؟؟

پاسخ دهید
sita

چند راه که تو رشد قد موثره اگر واقعا میخواین قدتون بلند بشه شبا ساعت ۹بخوابین این خودش باعث ۱تا ۲سانت افزایش قد میشه البته این راه حل ها فقط از سنین کم تا ۱۷ساله روزانه ۲الی ۳لیوان شیر به مدت یک ماه شیر هم خودش باعث افزایش قد ۲الی ۳سانت در ماه نورخورشید روزانه ۱۰الی۲۰دقیقه در معرض نور خورشید .
البته غیر از این موارد موارد دیگری مثل حجامت استفاده از جنسینگ ماساژ انگشتان پا با روغن زیتون و استفاده از شربت زنک پلاس که خیلی هم موثره . قرص هایی مثل ال ارژنین و زینک و کلسیم و منیزیم که موثره غذاهای دریایی مثل ماهی سالمون و جگر روزانه۱الی ۲کاسه ماست همه اینا کمک میکنه البته باید یکی دو ماه پشت سر هم بطور مرتب اینارو انجام داد تا به نتیجه رسید .در ضمن قرص هایی که گفتم اگر میخواین استفاده کنین باید بیماری کلیوی نداشت و همین قرص ها باعث افزایش قد ۸الی ۱۱سانت در سنین کم . اون روش های طبیعی هم که گفتم اگر بطور منظم و دقیق انجام بدین و بخورین حدود ۶تا۱۰سانت افزایش قد داره

پاسخ دهید
Hana

میگن کوتاه یا بلند باشی فرقی نداره مهم خوشبختیه ولی ب نظرم این حرف خیلی مزخرفه قد بلندی واقعا نعمتیه البته ن دیگه خیلی بلند مخصوصا واسه دختر جالب نیست بلندی زیاد بیشتر خوشگلی مهمه که خدا روشکر هیچ کدومش نصیبم نشد(:

پاسخ دهید
Dorna-kh

سلام.من۱۳سالمه ولی قدم ۱۳۶نمیدونم میتونم با ااین حرکت قدمو بلند کنم.ولی دبیر ورزشمون میگه قد ربطی به میله بارفیکس و….. نداره وفقط میتونیم با تغذیه مناسب رشد کافی داشته باشیم |=.|=.|=.|=…….

پاسخ دهید
امیر حسین

سلام من ۱۶ سلام قدم ۱۳۰ کوتاهم بازمخداروشکر.
ولی خیلی دوست دارم قدم بلند بشه
اگهاین تمرینارو انجام بدم قدم بلند میشه

پاسخ دهید
احمد

باسلام من۱۷سالمه قدم ۱۷۰سانته به نظرشماباانجام این تمرینات چندسانت به قدم اضافه میشه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من قدم ۱۵۷ هست ولی دوست دارم بلند تر بشم

پاسخ دهید
محمد

سلام مو ۱۳ یا ۱۴ ساله هستم این حرکت ها برای من فایده داره

پاسخ دهید
رضا

سلامدمن تازه وارد ۱۶ سال شد قدم ۱۶۳ است و وزنم ۵۵ کیلوگرم آی من با ورزش هایی که ارئه دادین میتوان به قد ۱۷۴ یا ۱۷۳ برسم……

پاسخ دهید
حسام

سلام من متولد ۱۳۷۹ هستم وقدم ۱۷۰ اگه این کارارو انجام بدم ممکنه یه چهار پنج سانت قدم بلند شه !!! حداقل ۱۷۵ بشم اخه من نسبت به سال پیش همین اندازه رشد داشتم

پاسخ دهید
ناشناس

ایاقدبلندمیشه…

پاسخ دهید
فاطمه

نه عزیز بیش از حد بلندی اگه رشدت توقف نکنه بیش ازحد بلند میشی .بنظرم برو دکتر تا رشدت متوقف بشه

پاسخ دهید
فاطمه

دوست عزیز منم همسن شما هستم قدم ۱۵۸است من دوست دارم خودم رو به ۱۶۵ برسونم نه بیشتر .

پاسخ دهید
AMIR S.T

سلام دوستان…من قدم۱۶۷هست…درست کم ولی راضیم رضای خدا…خدا وقتی طوطی و کلاغ آفرید…طوطی اعتراض کرد و اونیی ک میخواست شد…ولی کلاغ راضی بود ب رضای خدا…حالا کالاغ آزاد و طوطی تو ققس…هرکار خدا بی حکمت نیست…یاحق

پاسخ دهید
علیرضا

سلام ببخشید ممکنه قدم بلند بشه من ۱۳ سالمه دارم انجام می دم دردش زیاده فکر کنم فقط من اینطوریم چون که ۱۳ سالمه آیا ۱۳ ساله می شه انجام داد؟

پاسخ دهید
ناشناس

نه عزیزم به خودت امیدواری نده

پاسخ دهید
...

سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۸۴ هستش احساس میکنم قد کوتاهم چون پدرم با سن ۳۸ سال قدش ۱۹۶ هستش و مادرم با سن ۳۰ سال ۱۷۰ هستش من میتونم با این تمرین ها به قد پدرم برسم ؟؟

پاسخ دهید
فاطمه

بله خداوند برای هرکسی یک همسر آفریده

پاسخ دهید
a.r

سلام.من ۱۷ سالمه و ۳ ماه دیگه میرم توی ۱۸…قدم تقریبا ۱۷۷ هستش…مادرم۱۵۰ و پدرم ۱۷۰ قدشه و داییم هم ۱۷۸ قدشه…الان تقریبا بین هم سن های خودم یکمی کوتاه هستم…با ورزش تا چند سانت دیگه قدم بلندتر میشه؟

پاسخ دهید
neda

ینی میشه قدمون بلند شهههه???

پاسخ دهید
Zahra

سلام من ۱۵سالمه و قدم ۱۵۵ چکار کنم که قدم ۱۷۰بشه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام…
من ۲۷سالمه و قد اَم ۱.۶۵ هست
الان من کلا افسرده ام واصلا اعتماد به نفس ندارم
اگه راهکار،پیشنهاد،دارویی میشناسید معرفی کنید ممنون میشم.

پاسخ دهید
آرزو

سلام نامزدم ۲۲ سالشه قدش ۱۶۵ با حرکات کششی و ورزشهایی مثل والیبال میتونه افزایش قد داشته باشه؟؟

پاسخ دهید
امید

سلام من ۲۸ سالمه ۱۷۸ هستم میخام ۵ سانته دیگه بلند تر بشم میشه با این تمرینات

پاسخ دهید
مهدی ۱۳۷۸

سلام من ۱۸سال دارم و قدم ۱۶۸میخوام قدم به۱۷۵برسد ایا قدم رشد میکند تو رو خدا یکی کمک کند

پاسخ دهید
امید

سلام من قدم ۱۷۳ هست و دقیقا ۱۴ سالو ۷ ماهمه ایا من نسبت به سنم قدم بلنده ؟وایا من بازم رشد میکنم؟

پاسخ دهید
ناشناس

ما قد کوتاها خیلی گناه داریم ☺?

پاسخ دهید
علی

سلام علی هستم قدم ۱۷۰ وزنم ۶۰ برای اینکه قدم بلندتر بشه بهم کمک کنین ممنون

پاسخ دهید
Leila

سلام من ۱۸سالمه قدم۱۵۶هست ایا باانجام این تمرینات کششی قدم بیشتر میشه یانه؟؟؟ آیا راهی هست قدم بیشتر بشه؟؟؟

پاسخ دهید
شروین

سلام من۱۳سالو ۱۰ماهه قدم۱۵۷است مادرم۱۷۰پدرم۱۸۰ چیکار کنم قدم زود بلند شه تا چقدر رشد میکنم پسر هم هستم

پاسخ دهید
arash

سلام
کسایی که دنبال افزایش قد هستند اصلا مهم نیست که چند سالتونه با صفحات رشد بسته هم میشه افزایش قد داشت به شرطی اینکه نکته هایی رو که میگم به دقت دنبال کنید= کتاب زیر را دانلود کنید
http://s8.picofile.com/file/8307343118/Basic_Grow_Taller_System.pdf.html
دوم= تمرینات را دوبار در روز انجام دهید اول صبح وقتی که از خواب بیدار میشید دقت کنید صبح بلافاصله که از خواب بلند میشید حتی دست و صورتتون هم نشورید بلافاصله که چشم باز کردید باید تمرینات را انجام دهید توجه کنید بعد از اینکه چشم باز کردید باید تمرینات شروع کنید تنبلی نکنید دوم=قبل از خواب تمرینات را انجام دهید
اگر این کارها را به دقت دنبال کنید افزایش قد بین ۳ تا ۱۲٫۵را دارید تمرینات را تا رسیدن به نتیجه دلخواه انجام دهید

پاسخ دهید
محمدرضا

سلام من محمدرضا هستم ۱۷سالمه قدم۱۲۲ خیلی کوتاس از این بابتم خیلی خیلی ناراحتم وقتی میرم بیرون خجالت میکشم لطفا بگین من چاره ای دارم یان باید چیکار کنم تورو خدا جواب بدین

پاسخ دهید

در پاسخ به محمدرضا

سلام
تا زمانی که شانس دارید بهتره در این خصوص به متخصص مراجعه کنید.
چنین مواردی باید ریشه‌ای بررسی شوند و با تمرین ورزشی و… زمان را از دست خواهید داد.
موفق باشید.

پاسخ دهید
Mari

سلام من ۲۰سالمه.میخام قدم ۸الی۱۰سانت بلندشه…
باشروع حرکات کششی و خوردن عسل ژل رویال وشیر…به قد موردنظرم میرسم؟

پاسخ دهید
Maryam

سلام..من ازامروز حرکات کششی روشروع کردم.دوستان..انجام حرکات کششی وخوردن شیر وعسل ژل رویال روفراموش نکنید.

پاسخ دهید
حسین

سلام دوستان من ۱۵ سال و ۶ ماهمه حدود دو ماهه تمرینات ورزشی و کششی انجام میدهم و قدم ۱۷۳ سانتی متر هستش ایا میتونم تا ۲۰ سالگی ۱۸۵ سانتی متر بشم لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دهید
مینا

سلام من ۱۳ سالمه وقدم ۱۵۰٫ تا چند سانت دیگه میتونم بلند بشم؟

پاسخ دهید
سلیمان

سلام من سلیمان ۱۸ قد۱۵۲وزن ۴۴بایدچکارکنم

پاسخ دهید
هلیا

سلام من ۱۱سالم قدم ۱۴۸ یعنی قد بلند میشم تازه مرکز بارفیکس میزنم

پاسخ دهید
نیما

سلام من ۱۶سال نه ماهمه قدم۱۸۳بنظرشما تا بیست سالگی به۱۹۰میرسم

پاسخ دهید
ملیکا

سلام من ملیکا هستم قدم ۱۵۳وزنم۵۰الان کلاس هشتمم همه میگن قدت کوچیکه بنظرتون قد میکشم اخه من کلاس پنجم به سن بلوغ رسیدم لطفا جواب بدین خیلی ناراحتم

پاسخ دهید
ناشناس

حرکات کششی برای رشد قد

پاسخ دهید
مریم

سلام،من ۳۰ سالمه قدم کوتاهه حرکات کششی انجام بدم ،قدم بلند میشه

پاسخ دهید
حسین

سلام لطفا به سوالم پاسخ بده . من مادرم قدش ۱۶۴و پدرم۱۷۵است ولی برادرم بیست دو سالشه و قدش۱۸۹هستش چطوری بلند شده اینقد؟و سوال بعدم اینه من قدم ۱۷۱و پنج شیش ماه دیگه ۱۵سالم میشه خوبه؟برادرم تو سن من قدش اینقد نبود ی توضیح خوبی برام بده خیلی ممنون میشم

پاسخ دهید
علیرضا

سلام .من ۱۷ سالمه.قدم ۱۷۷ هستش.تا چند سانت دیگه قد میکشم؟اصلا از قدم راضی نیستم…

پاسخ دهید
زهرا

من۱۷سالمه قدم۱۵۳فقط ۵سانتم بلند شم خوبه بااین حرکات میشه فامیلای بابام کوتاهن…..

پاسخ دهید
نیما

من نیما۱۳ساله و قدم۱۵۳آیا بزرگ تر میشوم یا نه

پاسخ دهید
ناشناس

برید دکتر غدد از استخوان دستتون عکس میگیره میگه صفحات استخوانتون جا داره یانه زینکم ممکنه بهتون بده شما قدتون خوب بازم دارید میگید که میخواید از ۱۷۰ بلندتر شیدواینا من که هرچی رفتم دکتر فرقی نکرد ۱۶ سالمه ۱۵۰ قدم نمیدونم فک نکنم کاری بشه کرد

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من کوروشم سنم ۱۵ ساله و قدم۲متر است و وزنم۸۷کيلو است آیا خوب است

پاسخ دهید
delaram

سلام منم هفده سالونیم سن دارم وقدم ۱۸۰ هست البته میخام به ۱۹۰ برسه تا بیست سالگی حالا ایا اویزون شدن تاثیری داره؟

پاسخ دهید
مهراب

سلام من مهراب هستم ۱۹سالمه قدم ۱۷۲سانتی متر و وزنم۷۵کیلوگرم آیا خوبه ؟؟؟؟

پاسخ دهید
علی

سلام خوبید من ۱۳ سالمه و قدم ۱۵۲ هست چیکار کنم که بلند شم ایا بلند میشوم همیشه تو استرسم توروخدا کمکم کنید

پاسخ دهید
ناشناس

ال ارژنین داروی خوبیه

پاسخ دهید
داریوش

سلام من ۲۴ سالمه قدم ۱۷۲ چکار کنم بتونم یه ده سانتی بلند شدم چون تو بلوغ قدم ۱۸۵ بود ولی یدفه فهمیدم کوتاه شدم باشگاه هم نرفتم ، راه حل ارایه بدید ایا میشه؟

پاسخ دهید
Mahsa

سلام من ۱۲سالمه قدم۱۵۹و وزنم۵۷هستش میخوام قدم رو به حداقل۱۷۰برسونم خواهش میکنم راهنماییم کنید

پاسخ دهید
vahid

سلام من ۱۷سالو ۲ماه سن دارم توی بیرون بر کار میکنم قدم ۱۷۵سانته ایا کار جلوی رشد قد رو میگیره خواهشا جواب بدین

پاسخ دهید
Amir

سلام
من ۱۵سالمه قدم ۱۸۶ بازم جا داره یانه

پاسخ دهید
محمد

سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۳
شاید سوالم یکم مسخر باشه…
اگه ورزش و تعادل غذایی درست داشته باشم
تا سن ۲۰ سالگی قدم از ۱۸۰ میگذره؟؟

پاسخ دهید

در پاسخ به محمد

سلام
عوامل متعددی در قد نهایی افراد تاثیر میگذارند که ورزش و رژیم غذایی فقط دو عامل از این عوامل هستند.
چیزهای مهمی مثل ژنتیک و محیط از عوامل تاثیرگذار دیگه ای هستند که نباید نادیده گرفته بشن.
اگر شما صفحات رشدتون بسته نشده باشه و از لحاظ ژنتیکی هم مستعد باشید احتمال افزایش قد وجود داره ولی اینکه تا چه میزان مشخص نیست.

پاسخ دهید
Hakan

سلام من ۲۰ سالمه وقدم چ۱۷۵ هستش امکان بلندتر شدن قدم وجود دارد ممنون میشم جواب بدید

پاسخ دهید
ریحان

ببخشید می خواستم بدونم خانوما تا چه سنی رشد می کنند؟؟؟؟

پاسخ دهید
Hamid

سلام می خواستم بپرسم آیا (فلوئور) برای رشد قد ضرر داره یا نه … ممنون میشم جواب بدید.

پاسخ دهید
نا

شک نکنید حرکات کششی تاثیر گزارند

پاسخ دهید
ناشناس

اب بخورید قدتچن بلند میشه

پاسخ دهید
امین

سلام ۱۷ سالم تمام شده و ۱۸۲ سانت قدمه. آیا امکانش هست به ۱۸۵ برسه؟یا حتی بیشتر. ممنون میشم جواب بدید

پاسخ دهید
زهرا

۱۷ سالمه ۱/۵۸ قدمه میخوام حداقل قدم بالای ۱۶۰ بشه چیکار کنم ؟???
لطفا کمک کنید ?

پاسخ دهید
امیر

من ۱۴ سالمه و قدمم ۱۵۸ تا ۱۹ سالگی قدم حداقل چقدر رشد میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگه هرچه سریع تر جواب بدین

پاسخ دهید
مهدی

حجامت برو تاثیر داره

پاسخ دهید
پریسا

من ۱۵ سالمه و قدم ۱۶۴سانت من میخوام تا ۲۰ سالگی ۱۷۵ بشه ایا با این حرکات میتونم حتی در ارث ما قد مامانم بلنه اما در پدر عمه هام خیلی کوتاه لطفا کمک کنید??????? یدونه هم قد من برای سنم کوتاهه یا بلند

پاسخ دهید
ژیلا

بچه ها آیا دارویی برای بلند قد شدن می شناسید

پاسخ دهید
زهرا جعفری

من میخوام قدبلند شم????

پاسخ دهید
عباس

من ۱۵سالمه قدم۱۸۳هست آیا با انجام تمرینات بالا قدم بلندتر میشه؟؟؟

پاسخ دهید
زهرا

سلام من۱۵ سالمه و قدم۱۶۷٫۵ تا کی می تونم رشد کنم بلند تر می تونم بشم

پاسخ دهید
هه

سلام ببخشید من ۱۵ سالم قدم ۱۵۴ آیا یازم برا یلند شدن قد وقت دارم؟

پاسخ دهید
محمد

برو باشگاه

پاسخ دهید
حسین

سلام بله امکان داره تا۲۵ سالگی امکان رشد هست اما درصدش نسبت به زیر ۱۹ سالگی کمتره

پاسخ دهید
علی

سلام.
من قدم ۱۷۰ هست و ۱۷ سالمه بابام و داداشام قدشون بلند هست و فامیلامونم که نگو همشون قدشون بلنده خیلی بلندن میخاستم بگم من این تمریناتو انجام دادم تو دو هفته ولی تاثیری نداشت الان سه ماهه که رشد قدم کاملا متوقف شده یعنی در حد میلی متر هم رشد ندارم از قرص های آرژنین استفاده میکنم و بدنسازی هم میرم.
الان من چیکار کنم قدم بلند شه مشکل ژنتیکی ندارم و این شانس منه که تو فامیل قدم کوتاه است و میخوام جبرانش کنم یه راح حلی بگین ممنون میشم

پاسخ دهید
ناشناس

اویزان شدن خودش خیلی تاثییر داره.شک نکن تاثیر گذاره ولی اگه حرکت کششی هم بزنی بهتره

پاسخ دهید
Amir

یادش بخیر ۱۳ سالم بود ۱۷۵ بودم

پاسخ دهید
شیوا

سلام من ۱۲ سالمه و قدم۱۴۵ سانته لطفا بگید چه جوری قدم بلند شه من تا یک ساله دیگه رشد میکند طفا کمک کنید جبران میکنم لطفا

پاسخ دهید
arash

سلام من۱۶سالمه قدم۲۰۱ آیا قدم بازم رشدمیکنه؟

پاسخ دهید
ali

من هم ۱۷ سالم هست قدم ۱۵۳ ولی امید دارم که انشاالله بلند تر شم

پاسخ دهید
سالار

چون قد دخترا میگن تا ۲۰ ۲۵ سالگی رسد میکنه .بعضیام میگن تا ۱۶سالگی…

پاسخ دهید
حمید

بله با ورزش و تغذیه و خواب کافی…

پاسخ دهید
مرد خاص

بله ولی حرکات کششی و خواب مهمه

پاسخ دهید
امیر

آره امکان داره من الان ١۵ سالمه و قدم ١٧٨

پاسخ دهید
امیر

آره امکان داره منم ١۵ سالمه و قدم ١٧٨

پاسخ دهید
هانیه

منم دوازده سالمه و قدم صدو پنجاه سانت ممکنه قدم بلند شه این مسئله خیلی خیلی مهمه. اگه میشه پاسخ دهید

پاسخ دهید
یه پسر

بچهها ایا واقعا تاثیر اویزون شدن از بارفیکس بيشتر از حرکات گششی؟ من روز بیست دقيقه کامل اویزون میشم تو یک ساعت م‌ ولی حركات کششی انجام نمیدم ایا بنظرتون همین اویزون شدن کافیه؟چون نميتونم حرکات کششی انجام بدم ممنون محسن ۱۷ساله

پاسخ دهید
سحر

من۱۷سالمه قدم ۱۵۱ایا امکان داره بلند ترشه

پاسخ دهید
مهدی

سلام من ۱۵ سالم ۱۸۴سانت قدم با این حرکات و روزی ۳ لیوان شیر قدم به ۱۹۸ رسیده ۲ سانت دیگه اضافه میکنم ایا الانوسنم ۱۶ سال هستش

پاسخ دهید
boy

سلام
من روزی ده دقیقه کامل و بعضی روزا تا بیست دقیقهکامل از بار فیکس تو یکی دو ساعت اویزون و بجز این کاره دیگه یی «حرکات کششی»نمیکنم ایا بنظرتون همین اویزون شدن برام کفایت میکنه یا باید حرکات کششیم انجام بدم؟چون خیلی سخته حرکات کششیو اصلا نمیتونم ممنون محسن‌۱۷ساله قد ۱۶۴

پاسخ دهید
بهار ۱۹ ساله قدم ۱۵۷

حالا چ خبره همه میــــخان قدشون ۱۷۰ بشــــــه شماها ک قدتووون خوبه

پاسخ دهید
ماریا

سلام من دخترم تازه۹ ساله شده، بد غذاست ، شیر به زور می خورد، گوشت نمی خورد، حبوبات نمی خورد قدش هم زیاد بالا نمی رود واقعا نگران شدم راه حلی را می شناسید؟

پاسخ دهید
میلاد

میگن شکر برای افزایش قد خوبه این حرف درسته یا نه

پاسخ دهید
هما

این تمرین ها موثره اگر هر روز و با پشتکار انجام بدید و
شیر و لبنیات دیگر هم بخورید

پاسخ دهید
رها

سلام من ۱۳ سالمه و قدم ۱۵۴ ۱۵۵ هس میخواستم ببینم بلندتر میشه؟این ورزشارم شروع کردم به انجام دادن بعد واقعااااا لبنیات و ۳ لیوان شیر کمک میکنه??

پاسخ دهید
ناشناس

سلام این حرکات واقعا برای افزایش مناسبه؟

پاسخ دهید
ناشناس

تاثیر داره من خودم ۲۲ سالمه قدم ۱۸۷میخوام برسونم ۱۹۰تاحالا من انجام دادم تو چن ماه سه سانتو خودم نتیجه گرفتم منتها تغذیه حرف اولو میزنه به سن ربطی نداره اصلا

پاسخ دهید
آیسو

من ۱۴ سالمه قدمم ۱۶۶و وزنمم ۵۱ به نظرتون قدم نسبت به سنم مناسبه ؟

پاسخ دهید
رزان

سلام من سیزده سال و هفت ماهمه و قد ۱۵۰ هست ایا امکان داره با این حرکات قد بلند تری داشته باشم؟

پاسخ دهید
a.j

سلام من هیجده سال دارم اما قدم ۱۶۶
است ایا این تمرین ها اثری رو من دارد؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۲ سال و۸ماهمه قدمن ۱۵۰ سانتی متر است چند وقتی هم است بارفیکس می زنم ایا می تونم به قد ۱۶۰ برسم

پاسخ دهید
علی

سلام مدیر لطفا جواب سوالمو بده ممنون

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۶ سالمه و قدم ۱۶۷ آیا به ۱۷۰ میرسم با این تمرینات؟ توروخدا جواب بدین خیلی مهمه

پاسخ دهید
مریم

سلام من ۱۴ ساله هستم قدم ۱۶۰ هستش امکان بلند تر شدنم هست ?

پاسخ دهید
ناشناس

خدا وكيلى قدت خيلى بلنده ديگه?

پاسخ دهید
سارا

سلام
من ١٤ سالمه قدم ١٥٢ هست وزنم هم ٤٩ چيكار كنم ك قدم بلد شه؟؟؟

پاسخ دهید
علیرضا

سلام من ۱۵ سال و نیم سن دارم ۱۷۵ سانت ام آیا بلندتر میشوم لطفا با ایمیل جواب دهید حرکات را هم هر روز انجام میدهم در این یک سال ۲ سانت بلند شده ام

پاسخ دهید
سحر

ببخشید میشه سوال منو جواب بدین ممنون میشم
من ۱۳ سال و ۱۰ ماهمه قدم ۱۵۱ یا ۱۵۲ هست کلاس والیبال هم میرم احتمال داره قدم به ۱۷۰ برسه؟

پاسخ دهید
سحر

سلام
من ۱۳ سال و ۱۰ ماهمه قدم ۱۵۱ یا ۱۵۲ هست کلاس والیبال هم میکنم احتمال داره قدم به ۱۷۰ برسه
ممنون

پاسخ دهید
علی

سلام من ۱۸ سالمه قدم ۱۶۴ از مچ دستم عکس انداختم گفتن صفحه رشدت بازه حالا قدم ۱۷۰ میشه تروخدا جواب بدین ممنون

پاسخ دهید
فرح

من ۱۵ساله هستم به نظر شما قد من دیگه رشد نیکنه
با مصرف روزانه یک لیوان شیر

پاسخ دهید
آرش

سلام من۱۵سالمه قدم۱۷۹آیاقدم بلندترمیشه؟

پاسخ دهید
حسام

فقط این تمرینات کافی نیستند بلکه باید لبنیات را هم اضافه کرد من خودم قدم ۱۴۵ بود و با خوردن روزانه سه لیوان شیر به ۲٫۰۰ رساندم. انان من هفده سال سن دارم

پاسخ دهید
فرشته

سلام ابجی دقیقا مثه من هستی نمیدونم من فعلا باشگاه میرم تاببینم نتیجه ای داره بخدامیترسم

پاسخ دهید
فرنوش

واقعا که من یازده سالمه صدوچهلوسه ونیم سانت هستم فکر نکنم با این تمرین ها دقت بلند بشه.

پاسخ دهید
مسعود

امیدوارم که خوب باشه ???????

پاسخ دهید
زینب

سلام من ۱۵ سالمه و قدمم ۱۴۰ من میتونم با این تمرین ها به قد متوسط برسم ؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدین خیلی برام مهمه

پاسخ دهید
amir

سلام من سنم ۱۴سالو۸ ماه قدم۱۶۶هست وبلوغمم تقریبا تموم شده وتوخونواده بجز بابام که باهاش هم قدم بلندترم ووقتایی که بیکارم تمرین میکنم می خواستم بدونم قدم بلندمیشه بعداین یانه

پاسخ دهید
امیر

سلام من ۱۶ سالمه و ۱۶۵ قد دارم
میخوام به ۱۸۰ برسم
هنوز یک ونیم دوسالی تا تموم شدن بلوغم مونده
آیا راهی هس؟ عمدتا تو خانواده قد معمولی بین۱۷۵-۱۸۰ داریم
ولی من میخوام ۱۸۰ برسه قدم
امکانش هس؟

پاسخ دهید
محمد

من سنم ۱۶قدم ۱۷۳cmفک کنم بلوغ زودرس داشتم چون از ۱۳سالگی یه دفعه قدم بلند شد بعد کاملا متوقف شد به نظر شما میتونم با این تمرینات قدم بلند شه لطفاً جواب بدین چون برام خیلی مهمه بحث زندگیمه

پاسخ دهید
gril

من انجام داد ورزشارو.روزی نیم ساعت یا یک ساعت.۴سانت بلند شدم در۳ماه

پاسخ دهید
پریا

سلام من پریا هستم ۱۵ سالمه قدم ۱۵۶است وزنم ۴۵است چی کار کنم تا دو هفته قدم ۱۶۰بشه روزه هم می گیرم لطفا بگید خیلی خیلی برام مهمه فقط تا دو هفته

پاسخ دهید
مریم

سلام آخر چیکار کنیم قدمان بلند تربشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۴سال و ۴ماهمه قدم ۱۷۰ ایا تا ۱۸۰میرسم،وجدانن جواب بدین

پاسخ دهید
امیر مهدی 1212

چه تغذیه ای برای قد مناسب است

پاسخ دهید
آرش

سلام من۱۵سالمه قدم۱۸۶آیاقدم بلندترمیشه؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من قدم ۱۴۷و ۱۳سال دارم بسكتبال بازي ميكنم از بارفيكس آويزان ميشم حركات كششي ميرم پروتئين استفاده ميكنم ولي قد نميكشم بهترين دكتر هم رفتم بهم دارو داده و گفته صفحات رشدت بسته نشده خيلي خيلي نا اميدم من استراليا زندگي ميكنم اينجا همه قداشون بلنده چيكار كنم تورو خدا جواب بدين??????

پاسخ دهید
Alireza

من سه ساله میرم والیبال قدم ۱۷۵ بود الان شده ۱۷۱ میترسم به نظر تو چکارکنم ماه پیش که با متر اندازمو گرفتم۱۷۴ بود الان ۱۷۱ است ممکنه کوتاه ترم بشه.

پاسخ دهید
ناشناس

من۱۴ سالمه ولی قدم ۱۴۲ چیکار کنم

پاسخ دهید
علیرضا

سلام من۱۵ سالو ۴ماهمه قدم ۱۶۳ ..بابام قدش ۱۹۳ هست مادرم ۱۶۰ ولی هیکلم مثل مادرمه…بابام بهم میگه سمندون چیکار کنم قدم بلند میشه؟.

پاسخ دهید
حمید

سلام حتما ۱۷۰ میشی شک نکن.

پاسخ دهید
ناشناس

من ۱۴ سالمه و ۱۴۷ سانتی متر قدم است آیا میشود قدم بلندتر شود

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۲۴سالمه وقدم۱۵۷میخوام ۱۶۵بشه چیکار باید بکنم میشه لطفا جواب بدین خیلییییی مهمه

پاسخ دهید
Kourosh

من ۱۸ سالمه و قدم ۱۸۷ میدونم شاید مسخره باشه ولی چون دوستای بلندتری دارم میخوام قدم افزایش پیدا کنه، واقعا برا این روش ها وقت بذارم میشه؟؟

پاسخ دهید
محمد

من ۱۴ سال دارم و قدم ۱۶۲ و وزنم۴۸ آیا قد و وزنم مناسبه و بیشتر از این هم رشد می کنه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام . من الان ۹۶ سالمه . قدم الان شش مترو دوازده سانتی متره . تروخدا کمک کنید آیا امکان داره بلندشم؟ آیا کسی با من ازدواج می کنه؟
وزنم هم حدود سیصد و شصت کیلو هست . کمکم کنید

پاسخ دهید
حمید

سلام من ۱۵ سالمه و ۶۰ کیلو هستم ، قدم ۱۷۳ هست میتونم به ۱۸۵ برسم یانه ؟؟؟

پاسخ دهید
balouch

با سلام بسیار مفید بودن در یک سال قدم از۱۶۰ رفت به ۱۹۵ عالی ولی با تمرین زیاد

پاسخ دهید
معاونت سایت

با سلام خدمت دوستان اگر میخاهید قد را بلند کنید باید بار فیکس زیاد بزنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام، من قدم ۳ متر و چهار سانته، و ۹۴ سالمه، آیا قدم به ۳ مترو پنج سانت میرسه، من یه پسر هستم آیا کسی با این قد با من ازدواج میکنه، در ضمن ۱۸۵ کیلو وزن دارم.
لطفا بهم بگید خیلی برام مهم است.

پاسخ دهید
ابولفضل

ورزش هارو که صب زود انجام میدیم بعدش اگه بخوابیم اشکالی نداره یعنی صب بلند بشیم ورزش کنیم و بعد ورزش دوباره بخوابیم

پاسخ دهید
M

خانوم چرا الکی بقیه رو امیدوار میکنی!!!؟مگه میشه همچین چیزی؟؟

پاسخ دهید
parmis

ببخشید من ۱۴ سال دو ماهمه و قدم ۱۵۶ عه امکان داره قدم بلند شه؟ باید چکار کنم؟

پاسخ دهید
حسین

من ۱۳سال دارم قدم ۱۵۰امکانش هست ۱۷۰بشه

پاسخ دهید
Bita

من ۱۵ سال دارم و قدم ۱۶۰ هستش
قد پدر و مادرمم هم متوسط هست یعنی ۱۷۰-۱۷۵ اینا… میخواستم بدونم میتونم ۱۰-۱۵ سانتی متر بلند بشم یا نه !؟
میگن بارفیکس خیلی تاثیر داره… پیشنهاد شما چیه !؟

پاسخ دهید
نازنین

سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۵۴ چکار کنم که قدم تا هیجده سالگی بلند تر شه؟ دارو معرفی کنید

پاسخ دهید
آنا

سلام من ۱۵سالمه قدم ۱۵۵وزنمم۳۹میخوام قدم بلند تر شه یعنی بخاطر کوتاهی قدم خیلی وقتا نتونستم بعضی کارا رو بکنم با تو مدرسه ب مشکل برخوردم چیکار کنم بلند تر شم؟؟????????

پاسخ دهید
امیرحسین

سلام خسته نباشید می خواستم بدونم که بعد از اینکه ریش و سیبیل به طور کامل در اومد بازم میشه رشد طولی داشت یا نه ؟

پاسخ دهید
سبحان

سلام من ۱۷ سالمه قدم ۱۸۲….به والیبالم میرم.اگه حرکات گفته شده رو انجام بدم رو قدم تاثیری میزاره..میخوام قدم ۱۹۵ یا بالا تر باشه.ایا امکانش هس؟؟؟

پاسخ دهید
alireza

سلام من سه ساله بمیرم والیبال ۱۷ سال و سه ماهمه قدم ۱۷۴ سانته خیلی ناراضی هستم میشه بشه بالای دو متر

پاسخ دهید
مبین

سلام.من ۱۵ سالمه و ۱۵۲سانتیمتر هستم.میخوام ۱۷۲سانتیمتر بشم.ایا امکانش هست؟،لطفا جواب بدید

پاسخ دهید
نیلو

سلام من ۱۵سالمه و پریود هم میشم قدمم۱۵۰سانته بابام ۱۸۵مامانمم ۱۵۷سانته خیلی وقتا هم ورزش های کششی انجام میدم آیا میتونم تا ۱۸سالگی بلندتر بشم

پاسخ دهید
بهار

من دوستم از یه روشی به نام گروتالر داینامیک که یک نوع حرکات و تکنیک ورزشی برای افزایش قد هست استفاده کرده بود و شش سانت بلندتر شده بود

برای من یکم باورش سخت بود خودمم الان دوماه دارم گروتالر داینامیک انجام میدم قشنگ دو سانت روی قدم تاثیر داشته
اونایی که میخان استفاده کنند کافیه تو گوگل سرچ کنید گرونالر داینامیک اونوقت متوجه میشید چی هست

پاسخ دهید
ناشناس

سلام دوستان خسته نباشید به نظره من اصلا سن و سال و اینکه قده والدینتون رو میگید و کلاس هایی مثله والیبال و بستکیتبال و اینا میرید و…همش بحث الکیه باید به پزشک ارتوپدی مراجعه کنید تا براتون نسخه بنویسه برید از صفحه های رشدتون عکس بگیرید و نتیجه رو ببنید….اگه صفحات باز باشند امیدی هست و اگر بسته باشند دیگه پا ها و دستان شما هیچ رشدی نخواهند داشت ولی شاید ستون مهره هاتون همچنان بتونه چن سانتی بلند تر بشه مثلا با انجام بارفیکس

پاسخ دهید
ناشناس

سلام این ورزشهارا کی باید انجام داد؟ یعنی حتما باید صبح باشه یا هر موقع روز باشه موثره؟ آخه بدن آدم صبح خیلی خشکه.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام
۱۴ سالم هست و قدم۱۶۹
ورزش کشتی هم انجام میدم
امکان داره دگ رشد نکنم؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام قدمن۱۶۵امکان داره قدم۱۷۲بشود

پاسخ دهید
مریم

برای اینکه بتونید قد خودرا بلند کند باید خودرا بایک میله آویزان کنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۶‌سالمه و قدم ۱۵۴سانتی متره امکانش وجود داده ۱۰سانتی بلندتربشم؟
لطفا جواب بدین ممنون

پاسخ دهید
ناشناس

من ۱۰ سالم قدم ۱۳۹ هستش قبلا در ۹ سالگی قدم ۱۲۴ بود واقعا عالی هستش

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من۱۸ سال دارم و قدم ۱۹۳است امکان داره قدم بلند تر هم بشه؟؟؟؟

پاسخ دهید
ناشناس

باسلام من چن روز بامتر خیاطی قدمو اندازه میگیرم اما۳یا۴سانت کوتاه تر از مترایی که قدو باهاشون اندازه میگیرن هست به نظرتون باچی قدمو اندازه بگیرم که درست دربیاد

پاسخ دهید
امیرمحمد

سلام من تازه ۱۴سالم تموم شده رفتم تو۱۵قد پدرم۱۷۵و قد مادرم۱۶۰خودمم۱۷۷قدم چکارکنم قدم بشه۱۹۰امکان داره ورزشکارم هستم ولی به علت مسدومیت چندین ماه به طور مدام ورزش نمیکنم

پاسخ دهید
الهه

سلام تو یه سایت دیدم یکی نوشته بود یکسری تمرینات را انجام داده و ۸سانت تو سه ماه اومده رو قدش.میگفت این تمرینات را توی یه ویدیو دیده که اسم ویدیو این بوده grow 6 inch taller in 90 days و یه دختر و پسر تمریناش را انجام میدادن .من هرچقدر سعی کردم نتونستم از یوتیوب ببینم خواهش میکنم شما اگه میتونید برید ببینید و به ما هم بگین چه ورزشایی بودن . خیلی ممنون.

پاسخ دهید
محمد

سلام داداش دارو مصرف نکن حرکات کشش انجام بده

پاسخ دهید
تتلو

۱۶۰ قدم چی کار کنم قدم بزرگ شه

پاسخ دهید
بی نامِ

پیش یه دکتر تغذیه خیلی خوب برید و همچنین حرکات ورزشی که توی اینترنت برای افزایش قد هست رو سرچ کنین و مرتب انجام بدید.دخترازیر۱۸سال جواب میگیرن.پسرا زیر۲۰سال.البته هستن کسایی که صفحه ی رشدشون دیرتریا زودتر بسته بشه

پاسخ دهید
یلدا

سلام من ۱۳ سال دارم و قدم ۱۵۰ و ۳ ساله که کامل به سن بلوغ رسیدم قد پدرم ۱۷۶ و مادرم ۱۵۷ خواستن بیینم امکان رشد برای من هست یانه لطفا راهنماییم کنید خیلی واسم مهمه پیش یه دکترم رفتم که خیلی تعریفشو میدن گفت که امکان رشد اصلا نداری حتی ۱ سانت کاملا ناامیدم کرد خواستم ببینم واسه افزایش قدم راهی هست آیا؟اگه جواب بدین ممنون میشم.

پاسخ دهید
ازاد

اره شما قدتون ۱۸۵است،میتونی تا ۳متر بری به فعالیتت ادامه بده.

پاسخ دهید
یسنا

سلام۱۶سالمه قدم۱۴۲وزنم۳۲قدم خیلی کوتاهه خیلی هم اذیتم باید چیکار کنم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام ۲۲سالمه وقدم۱/۵۴ووزنم۵۰ایاقدم بلندمیشه این تنها ارزومه شوهرم خیلی بهم سرکوفت میزنه درضمن نمیتونم این ورزشارو انجام بدم ایاراه دیگه ای هست

پاسخ دهید
مهسا

سلام.من ۱۴ سالمه وقدم۱۵۵ووزنم ۳۹ کیلوهه. ایا ژیمناستیک در این سن خوبه؟؟؟وتاثیری برروی قد داره؟؟؟

پاسخ دهید
علی

سلام من ۱۵ سال و ۴ مامه و قدم ۱۶۲ هست می خواستم ببینم چقدر دیگه بلند می شم؟

پاسخ دهید
L

اره حتما میشه سعی تو بکن خیلی ورزش کن ولی اگه اونی باشی که میشناسمت قدت خوبه

پاسخ دهید
فرنیا

سلام
من۱۴سالمه و قدم ۱۶۴
خیلی بارفیکس میزنم و آویزون نیشم اما به جای قدم دستام بلند شده??????

پاسخ دهید
hossein

سلام.من ۱۸سالمه و قدم ۱۵۴ هست.پدرم۱۵۵ و مادرم ۱۵۴ است.ایا امکان داره به هر روش و ترفندی روی قدم تاثیر بذارم؟اخه پیش دو سه تا از دکترا رفتم و گفتن صفحه رشدت بسته شده.ایا میشه قدمو بلند کنم؟ارزش عمل جراحی رو داره؟

پاسخ دهید
نسرین

من ۱۳ سالمه تازگی می رم ۱۴ سالگی ولی قدم ۱۵۷ چطوری قدمو بلند تر کنم در وراثت میشم ۱۶۰ از این بیشتر میشه

پاسخ دهید
امیر

سلام من متولد ۷۹ هستم قدم ۱۶۷ است، تا سن چند رشد میکنم
آیا میشه قدم ۱۷۵ شه؟

پاسخ دهید
Zahra

سلام من ۲۱ سالمه و تونستم با تمرینات کششی یوگا ظرف ۲ هفته ۵ سانت بلند تر بشم شرطش نا امید نشدنه هر روز صبح زود ساعت ۶ ورزش کششی انجام میدم و ظهر هم همینطور و شب قبل خواب هم همینطور باید غذای خوبی هم داشته باشید و زیاد اسفناج بخورید و از همه مهم تر ایمان داشته باشید خدا از همه بزرگتر است میگن اگه خدا دعات را براورده میکنه یعنی تو به تواناییش ایمان داری اگه براورده نمیکنه یعنی اون به تواناییت ایمان داره.تلاشتون را بکنید نتیجش را میبینید.حرکات کششی پا و کمر و شنا روی زمین و غذای پروتئن دار کمک میکنه نا امید نشید اصلا خدا از همه بزرگه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام…….من ٤۱سال و ۵ ماه دارم………قدم ۱۸۰ …….

امکان داره قدم ۱۸۵ بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خواهش میکنم بهم گین…….

برام مهمه…

پاسخ دهید
فاطمه

سلام١٤سالمه چكار كنم ك قد بكشم

پاسخ دهید
دوست دار شما

سلام به حضدار . مؤثر ترین روش اینه تمرین و تغذیه مناسب داشته باشین نه افراط و نه تفریط

پاسخ دهید
عسل

سلام.من۲۰سالمه.قدم۱۵۸.آیامیشه دوباره قدم بلندتربشه؟چه جوری؟لطفاجواب بدید.مهمه

پاسخ دهید
پیمان

سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۴۵هست وقد مادرم ۱۵۰ وپدرم حدود ۱۷۰ ایا امکان رشد من هست . ویه سوال داشتم که ایا استفاده زیاد از بازی های رایانه ای وبازی های اینترنتی تاثیری بر رشد قدمن دارد ؟
لطفا دید گاه من را بخوانید

پاسخ دهید
بی نام

سلام.قدم۱۶۵هستش وزن۶۳بازم میشه بلند ترشم

پاسخ دهید
javad

من ۱٨سالمه قدم ۱/۵۵سانته چه دارویی مصرف کنم قدم بره بالا صد در صد ممنون میشم اگه جواب بدین

پاسخ دهید
زینب

سلام من ۱۷سالم هست قد پدرم ۱۷۰ و قد مادرم ۱۶۰ و خودم ۱۵۵ چیکار کنم که قدم بلند تر بشه

پاسخ دهید
علیرضا

سلام من تازه ۱ماه است رفتم تو ۱۶سال قد خودم ۱۶۲هس و وزنم۵۵کیلو و قد مادرم ۱۶۰و قد پدرم۱۷۸است ایا امکان داره با این ورزش ها تا۱۸سالگی قدم بشه۱۷۰

پاسخ دهید
مهدیه

امیدوارم اثر کنه این تمرینات

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من هجده سالمه و قدم ۱۷۰ سانتی متره. من یه یه رژیم غذایی برای رشد قد میخواستم.

پاسخ دهید
علیرضا

سلام من ۱۳سالمه قدم۱۶۴است چیکار کنم قدم بلند شه؟
جواب بدین??

پاسخ دهید
احمد

سلام من ۲۵سالمه قدم۱۵۰ خیلی هم راضیم خوشتیپ
تیپم. اگه راهی داره یه ۵سانت کوتاتر بشم خوشتیپتربه نظر بیام تشکر میکنم

پاسخ دهید
زینب

من ۱۶ سالمه و قدم ۱۴۵ چیکار کنم قد بکشم اعتماد به نفسم اومده پایین

پاسخ دهید
فاطمه

برای اینکه قدت بلند شه باید ورزش های کششی انجام بدی ورزش های رزمی هم موثره ولی زیاد نه من خودم هم همسن تو ام قدم ۱۶۰ و وزنم ۵۵ الان استخون های تو در حال رشده و ورزش های کششی کمک زیادی تو افزایش قدت می کنه

پاسخ دهید
ناشناس

ببخشید من ۱۲ سال و نیممه قدم ۱۴۳ توروخدا کمکم کنید نمیدونم چجوری قدم بلند شه راه حلی دارید بنویسید لطفاااا

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من احمدم ۱۵ سالمه ۱۷۶سانت قدم هست امکان داره بلند تر بشم؟؟ رباط پای چپم هم تو بازی هندبال پاره شده.

پاسخ دهید
ناشناس

بابا شماها چقد آکبندین!!!!!خو همین تمرینا رو منظم انجام بدین حله دیگههههه!!!اصن فوق العادن.

پاسخ دهید
تینا

با حرکات کششی حتما قد بلند میشه اما پشت کار میخواد
من ۹ ساله ام قدم ۱۵۳ هستش

پاسخ دهید
مهدی

سلام من ۲۲ سالمه قدم ۱۹۵ هسش اگ میخواهین قدتون بلند شه ماست رو با همزن بهم بزنین مثل دوغ بخورین من بچه بودم روزی ی کاسه میخوردم

پاسخ دهید
Anwarshah

سلام من ۱۶سال دارم قدم بین ۱۵۰سانتی میاد آیا صفحه رشد قدم تا چند سال دیگر ادامه خواهد داشت؟
میشه زودتر جوابم را بدید؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من دو سال والیبال میرم قدم۱۷۴ ۱۸ سالمه چکار کنم قدم بلندشه خیلی عصبانی هستم میخوام خودکشی کنم

پاسخ دهید
یاس

سلام من دختر ۱۷ ساله هستم قدمم ۱۶۸و وزنم ۵۴ کیلو گرمه ایا امکان این هست که قدم بیشتر بشه؟والیبالم به صورت حرفه ای انجام میدم . ممنون میشم اگر پاسخگو باشید

پاسخ دهید
شيدا جوون

از شما ميخوام يه داروي خوب بزاريد ممنون

پاسخ دهید
javad

سلام دوستان من قدم ۱۵۸cmو وزنم۵۱سنمم۱۵ چیکار کنم قدم رشد کنه راهنمایی لطفا

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ١۶سالمه ١٨۴قدمه چیکار کنم بازم بلند تربشم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ورزش رزمی نميکنم ولی دوستان نزدیکم که ورزش های رزمی انجام می دهند قدشان بلند تر شده است.

پاسخ دهید
نژان

سلام من نژان هستم . ۱۶ سال دارم / قدم ۱۵۳ سانتی متر است . ایا قدم بلند تر میشه !

پاسخ دهید
مهنا

صفحه رشد ۱۲ سالگی امکان داره بسته شه؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۱۶ سال دارم و قدم ۱۶۴ هستش.میخواستم بدونم چکار کنم ک قدم بلند تر بشه.اصلا راهی هست؟؟؟قدم از این بلندتر میشه؟؟؟؟

پاسخ دهید
یسنا

سلام من ١۵ سالمه قدم ١۵۶ هستش وزنم ۵٠ پدرم زیاد بلند نیست
هنوز جای رشد دارم؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
مهدی

باسلام.من۱۴سال دارم و وزنم۴۵کیلو وقدم۱۵۴سانتی متر است.وهرروز ورزش یک لیوان مولتی ویتامین و سبزیجات و… میخورم.ایا قد من در چنین وضعیتی مناسب است؟ومیتوانم بااین روش ها قد خودمو افزایش دهم؟

پاسخ دهید
مهنا

من ۱۲/۵سالمه قدم۱۵۸ رفتم پیش غدد گفت رشدت متوقف شده خودم خیلی زیبا هستم .چیکار کنم؟ممکنه دیگه رشد نکنم؟

پاسخ دهید
ترنم

سلام من ۱۶سالمه وزنم ۴۸قدم ۱۵۰٫باتوجه به اینکه خانوادم قدی. بین ۱۶۰تا۱۷۵دارن احتمال افزایش قد دارم؟
شربت های کلسیم و ویتامین هم استفاده میکنم و تغذیه ام خوبه ورزشم مداوم انجام میدم..

پاسخ دهید
محمد

سلام من محمد هستم ۱۷سالمه راستش. قد من ۱۶۴بود با تمرینات ساده مثل بارفیکس الان ۱۷۲شده الانم خیلی راضیم راستش. پنج ماه روزی پنجاه تا تو بیس سی دقیقه رفتم با تشکر محمد ۱۷ ساله

پاسخ دهید
amir

سلام من تازه رفتم به ۱۶سالگی اما قدم ۱۵۷ حالا با این تمرینات قدم بلند میشه یا باید دارو مصرف کنم.؟

پاسخ دهید
Mehrnaz

سلام من ۱۵سالمه و قدم ۱۶۸هنوزم میتونم قد بکشم با این حرکات !!!واقعا انجام بدی قدم بلند تر میشه?

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من شروع کردم به تمرین رشد قدام علاوه بر ورزشهای کششی شنیدم که از راه تصورسازی هم میشه افزایش قد داشت حتی در بیست نه سالگی در در ضمن جواب این دوستان را کجا باید بخونم

پاسخ دهید
رها

سلام من ۲۳ سالمه و قدم ۱۵۴ هستش میخام حتما بلندتر بشم چه راهی ب من علاوه براین ورزشا پیشنهاد میکنید ممنونم اگه جواب بدین

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من دختره ۱۸ساله هستم قدم ۱۴۳چکار کنم تا قدم بلند شه؟؟؟؟

پاسخ دهید
اسامه

سلام من ۱۶ سال دارم قدم۱۵۲و وزنم۵۲کیلو هستم برای رشد بیشتر چه کار باید بکنم

پاسخ دهید
زهرا

سانسوراتونو برم
من این حرکات رو انجام دادم ولی قدم سالی ۶ سانت بیشتر رشد نمیکنه چع کنم؟
البته هنوز ۱۴ سالمه و به بلوغ هم نرسیدم.
با تشکر

پاسخ دهید
حسن

سلام.من ۱۳ سالمه قدم ۱۶۱یا۱۶۲ هست.به نظرتون قدم خوبه یا کوتاهم.هنوز هم به بلوغ نرسیدم.این ورزش هارو اگه انجام بدم ممکنه تا چه حد دیگر قدم بلند تر بشه؟

پاسخ دهید
سارا

فرمولتون چیه
ایدی تلگرام رو پیدا نکرد

پاسخ دهید
فاطی

سلام دختر من ۲۰ ساله است قدش ۱۶۰تو را بخدا بگید جای امید است بازم قد بکشه ممنون اگر جواب بدید

پاسخ دهید
رضا

من قدم ۱۷۰ وزن ۵۹ و ۲۲سالمه آیاقدم افزایش میابد باحرکات کششی ؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
علی

سلام من یک هفته هست رفتم تو هجده سال قدم ۱۶۲ عکس هم از صفحات رشد گرفتم دکتر گفت بازه حالا چی کار کنم قدم به ۱۷۰ برسه میرسه؟؟

پاسخ دهید
pany

سلام من ۱۳ سال دارم و قدم ۱۶۷ هروز هم مولتی ویتامین میخورم آیا می توانم با این روش ها بلند تر شم ؟

پاسخ دهید
مهدی

سلام ببخشید یک سوال ممکنه صفحات رشد قبل از ۱۶ سالگی بسته بشه؟

پاسخ دهید
محدثه

سلام من یه خانم۱۷ ساله هستم میخواستم بدونم آیا قد من بلند تر میشود بعضی ها میگن وقتی دختر ها به سن بلوغ میرسن دیگه بلند تر نمیشن میخواستم بدونم راسته تورو خدا کمکم کنید از کوتاهی قد رنج میکشم

پاسخ دهید
رویا

سلام من ۱۶ سال سن دارم و قدم ۱۵۵cmاست اگ این حرکتهارو تو دو ماه انجام بدم آیا قدم چن سانت افزایش پیدا میکنه¿¡

پاسخ دهید
علی

درود
من ۱۶ سالمه و الان ۱۸۴cm قد دارم، خیلیا میگن آدم بیشتر قدشو تا ۱۶ سالگی میکشه..
من امکان داره چقدر دیگه قد بکشم؟ امکان داره ۴-۵ سانتر دیگه هم قد بکشم؟
لطفا کمک کنید!!!

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من الان ۱۵ سالمه وقدم ۱۶۰ هسته و قد پدر و مادرم ۱۷۰ و ۱۶۰ خسته می‌خواستم بدونم با انجام این ورزش ها در یکماه در هرروز ۲۰ دقیقه در یکماه حداکثر چقدر بلند میشم لطفا جواب بدهید

پاسخ دهید
طاها

سلام
من۱۵ سال سن دارم و قدم ۱۸۰ و وزنم ۶۰ هست خورد و خوراکم خوبه ولی زیاد خواب خوب و مناسبی ندارم ورزش هم انچنانی نمی کنم پدر و مادم هم قدشون ۱۷۵ هست
ایا قد من بلند تر میشه ؟ اگر بدنسازی و تناسب اندام برم مانع رشد قدم میشه ؟

پاسخ دهید
سعیدجعفر

سلام اره تاثیرداره مخصوصاکونکفوالبته تغذیه مناسب باشه جلوقدنمیگیره

پاسخ دهید
سامی

ورزش های رزمی که قد شما را بلند میکند ورزش بوکس است اما من بدن سازی میروم ومن ۱۳ سالم است قد ۱۷۳ و وزنم ۵۷ کیلو است یادت باشد باید وزنت به قدت بخوره عجله نکن قد خانوما آخرش ۱۷۰ است

پاسخ دهید
مهندس

سلام من تو نوزده سالگی دکتر رفتم گفتن صفحات رشدت بسته شدن و اما تا الان نتونستم بیخیال بشم خلاصه الان تو بیست سالگی طی چند ماه تونستم قدمو از ۱۶۳به ۱۶۸ برسونم .به حرفای ناامید کننده گوش نکنید من بهترین فرمول رو برای خودم پیدا کردم شاید به درد خیلیا هم بخوره . اینم تلگرامم :@Hg_Hormon

پاسخ دهید
سمیرا

سلام.من پنج شش ماهه که این ورزش ها را انجام دادم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم.چیکارکنم؟یعنی بازم باید ادامه بدم

پاسخ دهید
مهدیس

سلام
من یه دختر۱۳ساله هستم که قدم ۱۵۲و وزنم ۴۸ کیلو.
میخواستم بدونم ایا ورزش های رزمی روی بلند شدن قد تاثیر داره؟
ممنون میشم اگه زودتر جوابمو بدید.با تشکر از سایت خوبتون.

پاسخ دهید
من

من ۱۴سالمه قدمم نزدیک ۱۶۰ میخواستم ببینم من تا چقدردیگه میتونم رشد کنم ۱۶۷ سانت به نظرم برای یک دختر خوبه ایا میتونم ۱۶۷بشم

پاسخ دهید
MOHAMAD

سلام به همه من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۰ هست به نظر شما چه کار کنم که بلند تر بشه و آیا کوتاهه؟

پاسخ دهید
amir tall

با سلام به همه دوستان
من امیر ۳۰ ساله با قد ۱/۹۲ هستم ..پدر مادرم زیر ۱۷۰ بودند…اهل همه چی هم بودم انواع دود و مشروب وعیش ونوش(بجز خیانت به ناموس دیگران..حتی نگاه به ناموس کسی نکردم ) اهل هیچ رژیم غذایی خاصیم نبودم…تنها کارمهمم ورزش بود یعنی در سال (همه سالهای عمرم حتی کودکی که در کوچه ها هروز چندین ساعت فوتبال میزدم) حداقل ۶ تا ۸ ماه بطوور جدی ورزش میکنم ( ورزشهای فوتسال، فوتبال ،بوکس.دو . و.نرمش هوازی و…)…
خاستم به همه بگم (چه دختر چه پسر) به ویژه نوجونا و جوانای عزیز رشد قد حداقل تا ۳۰ سالگی ادامه داره چون خود من در ۲۰ سالی قد دقیقم ۱/۷۸ بود و اصلا باورم نمیشد که حتی تا امروز که ۳۰ سالمه هم هنوز قدم رشد کنه…
پس بنابراین حرف دکترها و نظریه های به اصطلاح علمی مفت نمی ارزه و گفتار این سایت که گفته با ورزش تا سن بعد از ۲۵ سالگی هم میشود رشد قد داشت کاملا صحت داره و در تجربه( نه نظریه کتبی بیخود دکترا که میگن در ۱۸ سالگی صفحه رشد بسته میشه) اثبات شد که تا بالای ۳۰ سالگی هم قد رشد میکنه…
خواستم بگم فقط نگران نباشن و اصلا استرس نداشته باشین وفقط به خودتون و بدنتون وخدا اعتماد و توکل کنین باور کنین میشه برای من شده برای شما هم میشه
یا حق …تنها رمز رشد قد و رشد روح وجسم شادی و شادی وشادی هست و نگران هیچی نبودن وبیخیال دنیا و مادیات وفلان وفلان وبهمان بودن..ولمووون کنین بابا دکترای خشک مخ

پاسخ دهید
امیرحسین

سلام خسته نباشید ببخشید می خواستم بدونم که انجام این حرکات صبح زود خوبه یا غروب مثلا ساعت ۵ یا ۶

پاسخ دهید
صدرا

سلام من ۱۷ سالمه و ۳ ماه قد پدرم ۱۹۰ و قد مادرم ۱۶۴ و من خودم ۱۸۸ یا ۱۸۹ هستم میخاسم ببینم به ۱۹۸ میرسم بسکتبال هم کار میکنم دور مچمم از پدرم ظاهری که میبینیم کوچکتره

پاسخ دهید
پریناز

سلام خسته نباشید . من ۱۵ سالم کامل شده و قدم ۱۵۰ سانته و مادر ۱۵۰ و خورده ای و پدرم ۱۶۰ با انجام این ورزش ها و کارای دیگه احتمال داره که قدم بلندتره بشه ؟ جستم خیلی ریزه ۴۳ کیلوام

پاسخ دهید
محمد

بهترین روش برای قد بلند شدن گوش دادن فایل بینورال افزایش قد هست این فایل مغز شما رو تحریک میکنه برای ترشح هورمون رشد من خودم با استفاده از این فایل ده سانتیمتر بلند شدم توی هفده سالگی این فایل ها رو میتوانید از اینترنت بخرید

پاسخ دهید
امیرحسین

سلام و خسته نباشید . ببخشید من یه پسر ۱۹ ساله هستم و قدم متوسطه می تونم با این تمرینات قدمو بلندتر از اینی که هستم بکنم ؟

پاسخ دهید
حســــــــــــینم

سلام
من پسری ۱۵ساله هستم ک در سن ۱۳سالگی ب طور کامل ب بلوغ رسیده م الان قدم۱۷۱تا۱۷۳سانته وزنم هم۶۱
.
۱٫چندسال بود خودارضایی داشتم ک باعث از هدر رفتن موادی میشه ک برای رشد لازمه
۲٫چندوقتی میشه ک قدم رشد نکرده
۳٫کمرم گودشده+قوزم دارم
۴٫ازطرف خانواده پدریم ک همشون۱۷۰تا۱۷۵هستن و طرف مادرم ک همه قدبلند۱۸۰ب بالا
.
.
.
.
.
.
سوالام:
۱٫چندوقت با انجام تمرینات ورزشی و خوردن غذاهای مفید از جمله شیر و حبوبات مثل عدس و ….قدم رشد میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حداقل باید۱۸۰ب بالاشم
.
درضمن از کسایی ک بلندتربودم الان یا هم قدم هستن یا بلندترن.
.
*لطفا جواب منو بدید.منتظرم
مرسی از سایت خوبتون

پاسخ دهید
حسین

salam reaste ke migan khod erzae joloye roshde ghad ro migire ?خود ارضایی جلوی رشد قد رو میگیره ؟

پاسخ دهید
زهرا

سلام ببخشی من صد بار پیام گذاشتم ولی جوابی ندیدم ۱۳ سالمه قدمم ۱۵۸ تا ۲۰ سالگی قدم به ۱۷۵ میرسه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به زهرا

سلام
دوست عزیز؛
ما هم مثل شما از آینده خبر نداریم!

پاسخ دهید
09365218418

سلام خسته نباشید اسم من سجاد من قدم کوتاه من به رشته ی والیبال علاقه ی زیادی دارم آما قدم بلند نمی شه برای چه قدم بلند نمیشه راستی این ورزش ها خوب هستن قد را بلند میکنند ؟

پاسخ دهید
محسن

man 18 salame hanoz emkane roshde ghadi daram ya ink motevaghef shode roshdam?

پاسخ دهید
امیر

اگر صفحه رشد مچ دست بسته ولی پا باز باشه..امکان افزایش قد تا حدود ۳ سانت اینارو داریم؟؟؟ آخه مگه اینطور نیست که دست و پا باهم بزرگ میشن و نسبتی بینشون هست؟؟؟
خواهشا جواب بدین

پاسخ دهید
mohammad

سلام مرسی از سایت خوبتون
چند تا سوال داشتم
به نظر شما بعضی از این تمرین ها که برا افزایش قد قرار گرفته باعث تشدید گودی کمر نمیشه؟
مثل تمرین کبری
یا تمرین باو
یا حالت شنا بیرون از آب
یه سوال دیگه
استاندارد قد اقایان و خانمان چه قدره؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به mohammad

سلام
این تمرینات باعث گودی کمر نمیشوند. مدت زمان اونها در حدی نیست که مشکل آفرین باشند.
استاندارد قد برای هر نژاد و منطقه ی جغرافیایی متفاوته و در ایران هم آمارها دقیق نیستند که بشه به اونها استناد کرد. میتونید سرچ کنید و بین پاسخهایی که در سایتهای مختلف مشاهده میکنید قضاوت کنید.

پاسخ دهید
lمیلاد

با سلام بعضی از این حرکات تعدادش ذکر نشده لطفا تعداد و مدت و اینکه این تمریناتو چ مدت باید انجام داد با تشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به lمیلاد

سلام
تمریناتی که تعداد اونها ذکر نشده اند بر حسب توان و زمان خودتون میتونید انجام بدید.

پاسخ دهید
آرین

با سلام.
این هم سوال سوم من تو رو خدا همشون رو جواب بدید.
من بسکتبال کار می کنم قدم برای سنم بسیار مناسبه.
می خواستم مقاله ای در خصوص افزایش پرش و جهش تو سایتتون قرار بدید ممنون.
در ضمن پرش من حدود ۴۰ سانته میخواهم به ۸۰ یا ۹۰ برسونم.
تو رو خدا مقاله ای در این خصوص بزارید.

پاسخ دهید
آرین

سلام دوباره .
تو رو خدا جواب بدین.
می خواستم بدونم می گن جو دوسر و تخم کدو هورمون رشد داره
می خواستم یدونم تخم چه نوع کدویی؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آرین

سلام
باید از یک فردی که در علوم گیاهی اطلاعات داره سوال بپرسید. عطاری ها هم میدونند.

پاسخ دهید
آرین

باا سلام تو رو خدا جواب بدین.
برای بار پنجم می گم آیا طناب زدن روی قد تاثیر داره؟

پاسخ دهید
sobhan

سلام سایت خوبی دارین
یک سوال ۱۶ سالمه احساس کوتاهی قد نسبت به دوستام دارم
چند وقت پیش پیش دکتر غدد بوم گفت دیر اومدی ؟
احساس بدی نسبت به خودم دارم ؟
رزمی هم کار میکنم ؟
میشه یکم راهنماییم کنید که آیا قدم بلند میشه؟؟
از زانوهام عکس گرفتم صفحه هاش باز بودهه کمکم میکنید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به sobhan

سلام
اگر صفحات رشد بسته نشده اند و از نظر ژنتیکی هم مستعد باشید با تغذیه ی خوب و حرکات کششی که در این مطلب و سایر مطالب به اونها پرداختیم افزایش قد خواهید داشت.

پاسخ دهید
مریم

سلام..ممنون از اطلاعاته عالیتون..
فقط من موندم بعضیا با این قداشون بازم میخوان بلند شن؟؟؟تیر برق نیس که بابا..آدمیزاده..
من ۱۸ سالمه قدم ۱۶۵٫٫یعنی میتونم تا قبل از ۲۰ سالگی قدم رو افزایش بدم؟؟ یا دیره و بی تاثیر؟؟
به وبلاگتون سر میزنم..ممنون میشم جواب بدین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مریم

سلام
برای خانمها افزایش قد معمولا تا سن ۱۸ سالگی رخ میده.

پاسخ دهید
اشامحمدی

با طناب زدن میشه کمکی ب بلندی قد کرد

پاسخ دهید
اشامحمدی

ممنون گلمممممممممممممممم

پاسخ دهید
ج.ش

واقعا که ممنونم از پیگیری تون.پونصد بار که دروغه ولی دو سه بار نوشتم.خواهشا خواهشا خواهشا بگید واسه ی افزایش قد بعد هفده سالگی وبا پشت سر گذاشتن دوره ی استمنا گری چکار کنیم دارم میمیرم بخدا.فردا برگشتم نوشته باشین ها.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ج.ش

سلام
صد بار که نه ولی ده ها بار در همین بخش کامنتها گفتیم که اگر صفحات رشد بسته نشده باشند با ورزش و تغذیه مناسب میتونید افزایش قد داشته باشید 🙂

پاسخ دهید
mohammad

سلام
من ۱۹ سالمه و دو ماه دیگه که ۲۰ سال میشم
خیلی ها میگن افزایش قد تا ۲۴ سال چرته
ولی من باور دارم که حقیقته چون به پزشک مراجعه کردم و با تمرینات خاص و دارو و تغذیه کم کمش ۲ سانت بلند تر شدم
ولی اشتباهه من این بود ادامه ندادم و بیخیال شدم و الان پشیمونم
یکی از اصلی ترین مشکلات من اینه که انگیزه برا تمرینات فقط تا چند هفته اول وجود داره و بعد اون خسته میشم یا انگیزه صفر میشه و بیخیال میشم
جالبش هم اینه افراد بلند قد و میبینم اعتماد به نفسم و از دست میدم حسرت میخورم و میگم کاش قدم حداقل ۱۸۰ بود 😐
اعتراف میکنم فعالیتم کمه و مدام پای سیستم میشینم و ورزش نمیکنم و تغذیه هم کمه اما با این اوصاف
کسی راهی بلده انگیزه و بالا ببرم و مدام پیگیر حرکات ورزشی باشم؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
شایان 20 خرده ای کمتر ساله

امکانش هست صفحه رشد مچ دست بسته اما صفحات ستون فقرات یا پا مثلا باز مونده باشه ؟

پاسخ دهید
شایان 20 خرده ای کمتر ساله

سلام دوباره
من الان دقیقا ۱ ساله که قدم ثابت مونده الان ۲۰ سالمه و پسرم
آیا این میتونه به این معنی باشه که صفحات رشد من کاملا بسته شدند ؟؟؟؟؟
ضمنن تو این سال به تغزیه و ورزش توجه نکردم و صرفا روزمره گذشت.
مرسی

پاسخ دهید
قد کوتاهه

از ۱۷ سالگی باید به پزشک مراجعه کرد برای افزایش قد یا با ورژشم میشه

پاسخ دهید
مهسا

سلام من یه ماه دیگه ۲۷ ساله میشم قدم ۱۵۵حدودا۵ یا ۶ساله که رشدقدم متوقف شده دوست دارم ۵سانت دیگه بلندتر شم چکار کنم توروخدا بگید.قد پدرم بلنده قد مامدرم هم متوسطه توخونه از همه کوتاه ترم

پاسخ دهید
PEYM@N

سلام من ۱۷ سالمه از ۱۶ سالگی تحت پزشک غدد بودم که طی این یک سال با دادن دارو های مختلف در حال حاضر قدم ۱۸۹ است.به نظر من اکه کسی میخواد واقعاا قدش بلند بشه تا قبل ۲۰ سالگی به پزشک غدد مراجعه کن.

پاسخ دهید
MOHAMMAD

سلام من قدم ۱۹۰ هستش راستش خیلی از قدم خجالت میکشم..اخه وزنم کمه یعنی ۷۱ کیلو…فک کنم ۱۵-۲۰ کیلو کمبوووود وزن دارمم…لطفا بگین چیکارکنم وزنم طبیعی بیاد بالا؟راستی اونایی که قدشووون خیلی کوچیکه برن والیبال…چونکه من خودمم اوایل ۱۶۰ نهایت بوودم تو این ۲ سال ۳۰ سانت اومدم بالا…

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به MOHAMMAD

سلام
برای افزایش وزن باید بیشتر غذا بخورید، تعداد وعده های غذایی خودتون را افزایش بدید.

پاسخ دهید
شریفی

سلام من ۱۵ سالمه ۱۴۹ یا ۱۵۰ قد دارم. اصلا از قدم راضی نیستم. تو رو خدا بگید این تمرینات جواب میده؟ تشکر

پاسخ دهید
زهرا

من ۱۳ سالمه۱۵۷ و احساس می کنم قدم خیلی کوتاه اعتماد به نفسمم خیلی اورده پایین ای قد کوتاهی به نظرتون من قدم چه قدر بلند میشه

پاسخ دهید
شایان 20 خرده ای کمتر ساله

با سلام
این آزمایشی که کاربری به اسم ” زینب ۱۶ خرده ای ساله ” چی هست که میگه صفحات رشد باز هستن یا نه ؟ لطفا راهنمایی کنید مرسی

پاسخ دهید
احمد

با سلام من احمد هستم.
من ۱۶ سالمه و قدمم هم ۱۹۸ من بسکتبال کار می کنم می خواستم بدونم از این بیشتر می شم دستمم خیلی درازه وقتی دستمو دراز می کنم ۵ سانت می مونه دستم برسه به حلقه.

پاسخ دهید
دوست

سلام بنده سوالی دارم
من متولد اسفند ۷۶ هستم و در حال حاضر قدم ۱۸۰٫ متاسفانه خودارضایی داشتم.
میخواستم بدونم در صورت ترک خودارضایی رشد خواهم داشت؟
من هیچوقت قدم در پاییز و زمستان رشد نمیکنه و عمده رشد قدم تو تابستونه.چرا؟

پاسخ دهید
وحید

چند تا از این حرکات رو در طول روز انجام بدیم؟؟؟ جواب ندادید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به وحید

به وقت و توانایی خود شما بستگی دارد. هر چقدر که بتوانید!

پاسخ دهید
آرین

با سلام.
من سوالی دارم خواهش می کنم جواب بدین.
من این مدت رشد فوق العاده ای داشته ام
یعنی من۲۱شهریور ۹۲ خودم را اندازه گرفتم ۱۶۳ بودم ولی امروز ۷ اردیبهشت خودم را اندازه گرفتم ۱۷۲ هستم من پسر هستم و ۱۴ سالمه.
می خواستم بدونم ایا این روال ادامه داره یا نه؟
خواهش می کنم جواب بدین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آرین

سلام
سن ۱۴ سال یعنی سن رشد، اگر ورزش کنید و تغذیه مناسبی داشته باشید در این سن احتمال افزایش قد بسیار زیاد خواهد بود.

پاسخ دهید
نرگس

سلام من دقیقا۲۰ سالمه و قدم ۱۶۵ …و والیبال کار میکنم و لازمه ک قدم بلندتر بشه …. قد پدر و مادرم هم بلندتر ازمنه…. واقعا جایی برای رشد قد من هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا جواب بدید

پاسخ دهید
زینب 16 خرده ای ساله

این گزاراش صفحات رشد من هست
ظاقت ندارم تا روزی که دکترم میاد صبر کنم
شما نظری دارید؟
CHronological age is 16y , 5m
her radioghraghic bone ago is 17 years
standard deviation from average +0.3
all epiphyseal plates have closed . except epiphyseal plate of radius.
سعی کردم تا حد امکان بدون غلط تایپ کنم
لطفا پاسخ بدین ، تشکر

پاسخ دهید
زینب

در پاسخ به عصرعلم

سلام ، مرسی از پاسختون
یعنی این تمرینات برای من موثر نیست؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به زینب

سلام
ممکنه تاثیرگذار باشه ولی در حدود یکی دو سانت.

پاسخ دهید
mehran

با سلام من قدم ۱٫۶۵ هست و. تازه رفتم تو ۱۸ سالگی می خواستم بدونم قدم بلند میشه و اینکه این حرکات رو تا چه مدت باید انجام داد تا تاثیر داشته باشه.خواهشأ جواب بدین.باتشکر

پاسخ دهید
رها

دوباره سلام ، من تا شهریور ۹۲ رو خوندم ، حتما باید برای ترشح هورمون رشد به متخصص غدد مراجعه کنم؟ چه چیزایی بجز جو دو سر و تخمه کدو هورمون رشد دارن؟ من شنیدم عوارض هورمون رشد به صورت تزریقی زیاده
چیکار کنم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رها

سلام
هورمون رشد به صورت طبیعی در بدن ترشح میشه و بعد از اتمام سن رشد به حالت ثابتی میرسه، برای اندازه گیری میزان این هورمون باید آزمایش انجام بدید. بله، تزریق هورمون رشد عوارض داره و یکی از این عوارض عقیمی/نازایی است.

پاسخ دهید
حسین

سلام .من ۱۶ سالمه قدم ۱۶۷ میخوام قدم تا حدود ۱۸۰ برسه ایا این تمرینا کافیه یا باید عمل جراحی بکنم در ضمن گودی کمرم دارم.

پاسخ دهید
shahin

سلام ….
قابل توجه اونایی که میگن بدنسازی و وزنه برداری قد رو کوتاه می کنه
ارنولد وقتی ۱۴ سالش بو دبا قد ۱۶۱ سانت شروع به تمرین کرد و الان … ؟؟
پس بدون دلیل و حرف مردم چیزی رو نگید

پاسخ دهید
.........

سلااام…من ۱۵سال سن دارم….قدم۱۴۴!!!!وزنم۴۵!!!دربچگی بلوغ زودرس شدم….میخواستم بدونم راهی است قدم بلندبشه یانه؟؟؟؟!!!!!راهی به ذهنتون رسیدمنودرجریان بذاریدممنون میشم…موفق باشیددد….

پاسخ دهید
وحید

چند تا از این حرکات رو در طول روز انجام بدیم؟؟؟

پاسخ دهید
وحید

من ۲۲ سالمه قدم ۱۶۳ از ۱۶ سالگی دیگه رشد نکردم آیا این تمرینات برا من موثره؟؟؟؟

پاسخ دهید
kitana

و اینکه چه روشی واقعن موثر برا افزاش قد

پاسخ دهید
kitana

سلام خسته نباشید من ۲۲ سالمه و قدم ۱/۶۵ وزنم ۴۵ هست خیلی جاها پرسیدم گفتن دیگه قد بلند نمیکنم ایا واقعیت داره یا هنو امیدی هست؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به kitana

سلام
در صورتی که صفحات رشد بسته شده باشند احتمال افزایش قد بسیار کم است. شاید در حد چند سانتی متر (یک تا سه سانتی متر) با تمرینات ورزشی بتونید بلندتر بشید که اونهم بستگی به شرایط جسمانی و فیزیکی شما داره.

پاسخ دهید
مهدی

سلام.راستش دیگه خسته شدم از اینکه هی بهم میگن پسرعموت ازتو قدبلندتره.میخام تا۱۰سانت بلند بشم.الان قدم۱۷۳سانت هستش.صفحه رشدم هنوز بازه ولی تا۸ماهه دیگه بسته میشه(دکتر بعداز عکس گرفتن بهم گفت).با این حرکات میتونم تا۱۰سانت بلند بشم؟

پاسخ دهید
رها

وقتی تایید کردین پس چرا جواب ندادین؟؟؟ من پیر شدم از بس رفتم اومدم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رها

سلام
سوالاتی که در بین دیدگاه ها پاسخشون تکرار شده باشه و یا اطلاعی از جواب اونها نداشته باشیم بدون پاسخ منتشر میشوند.

پاسخ دهید
رها

در پاسخ به عصرعلم

سلام ، جناب محترم ۹۲۲ نظر و پاسخ هست
من انقد تایم ندارم همه رو بخونم

پاسخ دهید
رها

سلام ، من ۱۶ سال و ۷ ماهمه با قد ۱۶۲ و وزن ۵۵
پدرم ۱۷۰ و مادزم ۱۶۵ هستش ، هردوشون خونواده های قد بلندی دارن ، مثلا عموهام و دائی هام ۱۸۰ هستن وهمینطور خاله و عمه هام هم قد نسبتا بلندی دارن ، دو هفته ای میشه که قرص زینک و کلسیم مصرف میکنم ، نهایت قدی که میخوام ۱۶۶ سانتی متر هست
حداکثر ۵ سانت راضی ام ، میشه قدم بلند بشه؟ احتمالش هست؟؟؟

پاسخ دهید
رها

من سر میزنم ، خواهشا جواب بدین

پاسخ دهید
رها

سلام ، من ۱۶ سال و ۷ ماهمه قدم ۱۶۲ هست و وزنم (فکر کنم ) ۵۵
پدرم ۱۷۰ و مادزم ۱۶۵ هستش ولی هردوشون خونواده های قد بلندی دارن ، عموها و دائی هام ۱۸۰ به بالا هستن ، عمه ها و خاله م هم قد متوسط رو به بالا دارن ، میخواستم بدونم من با این نرمشا و مصرف قرصای کلسیم و زینک به ۱۶۶ میرسم؟ حداکثر خواسته م همینه ، فوقش ۵ سانت راضی ام بخدا
یعنی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
atoosa

راستی ۲ سال هم هست که عادت ماهیانه ام

پاسخ دهید
atoosa

سلام من ۱۴ سالمه و کمی از صفحات رشدم بازه . ایا در ۶ ماه انجام ورزشهای کششی ممکنه ۴ سانت بلند تر شم؟؟
ممنون.قدمم ۱۶۱ و وزنمم ۵۰

پاسخ دهید
علی

اثرات جزیی از صفحه رشد یعنی چی بازه یا بسته؟

پاسخ دهید
آرین

با سلام.
۱-اون فورمولی که برای پیش بینی قد آینده در نظر گرفته می شه.
همون میانگین قد پدر و مادر برای پسر+۱۰ و _۱۰ .
اون فرمول، قد پدر ومادر در جوانی یا در حال حاضر محاسبه می شه؟ لطفا زود جواب بدید.
۲-راستی من پدرم در جوانی ۱۸۲ و مادرم ۱۶۴ بودند من پسرم
با این وجود بسکتبال هم میرم حرکات کششی و بارفیکس انجام می دهم و روزی ۳ لیوان کم چرب می خورم ۱۴ سال دارم قدم ۱۷۱ لطفا بگید قدم حدود چند سانت می شه احتمالا به ۱۹۰ می رسم؟ تو رو خدا خیلی نیازمندم زود جواب بدید.

پاسخ دهید
کسری

سلام میخواستم ببینم راسته که دکترا از رو عکس مچ یا هر چی میتونن بفهمن رشد آدم تموم شده یا نه ؟ بعد اگه رشده آدم تموم نشده باشه میتونن با بعضی آمپول ها قدو ۴-۵ سانت بلند کنن؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به کسری

سلام.
عکسبرداری تشخیصی برای مشاهده صفحات رشد انجام میشه در نتیجه میشه تشخیص داد که احتمال افزایش قد وجود دارد یا خیر.

پاسخ دهید
Parisa Depp

میشه لطفا به منم جواب بدین؟
من تقریبا ماه پیش نظر گذاشتم

پاسخ دهید
امیر

با سلام و خسته نباشید. بنده ۲۱ سال دارم و قدم ۱۷۸ است میخواستم بپرسم آیا امکان افزایش قدم وجود داره ؟؟؟با حرکات ورزشی چن سانت میتونم افزایش قد داشته باشم ؟؟؟ممنون

پاسخ دهید
محمد@

سلام داداش من ۱۸ سالمه و قدم ۱۷۰هستش ایا امکان داره با انجام ابن تمرینات قدم ۱۷۵تا۱۸۰برسه؟لطفا جواب بدید خواهشن

پاسخ دهید
محمد اسماعیل

سلام. من آلان ۳ ماه هستش که دارم تمرین هایی که گفتین رو انجام میدم ولی هنوز ۱ سانت هم قدم بلند نشده راستی من ۱۸ سالم بوده و الان شدم ۱۸ سالو ۳ ماه . نمیدونم چیکار کنم دیگه قد کوتاهم داره یه کار میکنه که خود کوشی کنم………..دارم دیوونه میشم . چیکار کنم…؟

پاسخ دهید
Mohammad reza

با عرض سلام وتشکر من ۱۵ سالمه وقدم ۱۶۲ سانتی متره و قد پدر و مادرم هم خوبه می خواستم بدونم در این سن قدم کوتاهه و امکان این هست که قد کوتاه بشوم یا هنوز برای رشد وقت دارم

پاسخ دهید
علی

سلام من پسری ۱۷ ساله هستم رفتم دکتر ارتوپد عکس انداختم دکتر گفت اثراتی از صفحه رشد دیده میشه اثرات کوچکی قدم ۱۶۵ هست دوس دارم ۱۷۰ برسم تا نشه دس بردار نیستم این اثرات صفحه رشد با ورزشی که میکنم میتونه منو به ۱۷۰ سانت برسونه ؟درضمن پیشگویم نمیخوام احتمالشو بهم بگید ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به علی

سلام
اگر صفحات رشد بسته نشدند احتمال زیادی برای افزایش قد وجود دارد.

پاسخ دهید
محسنی

موفق باشید

پاسخ دهید
محسنی

خواهش میکنم

پاسخ دهید
محسنی

راستش من این موضوع رو بصورت اتفاقی تو اخبار جوانه ها شنیدم وفکر کنم که این محققان مال کشور نروز بودند

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به محسنی

ممنون، ما هم در این مورد تحقیق میکنیم. ممنون از اطلاع رسانیتون.

پاسخ دهید
سجاد

با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان در سایت.
بنده ۱۹ سال دارم و قدم ۱۸۰ است و میخواهم قدم را افزایش دهم لطفا کمک و همراهی ام کنید ممنون.
ممنون

پاسخ دهید
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

سلام من پسری ۱۵ساله هستم و در سن۱۳سالگی ب طور کامل ب بلوغ رسیده م…درحال حاضر قدم۱۷۱٫تا۱۷۳میباشد….
تقریبا مدتیه قدم رشد نکرده…هرروز شیر میخورم وبعضی وقتا حرکات کششی رو میرم….
۱٫ایا خودارضایی در رشد قد تاثیری داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چون کلسیم و اهن و…..موادهایی ک برا رشد قد لازمه هدر میره.
۲٫میگن ک فکر کردن ب عوامل های تحریک کننده رو سرعت قد تاثیر میزاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۳٫ایا خوردن شیر…عدس ک اهن داره…گوشت و میوه .سبزی رو قد تاثیر دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۴٫بعضی وقتا قدم۱۷۳هس بعضی وقتا۱۷۱چرا؟؟؟؟؟؟؟؟
۵٫تا چند وقت با انجام تمرینات کششی قدم بلندتر میشه؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
.
لطفا ب سوال هام ج بدید…ببخشید اگ سوالام زیاد بودن..درضمن ج همه رو میدونم فقط میخوام از شما بپرسم و استفاده کنم…همیشه ب این سایت خوب سر میزنم….
مرسی از سایت خوبتون

پاسخ دهید
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

در پاسخ به خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

راستی ببخشید میگن کسایی ک زودتر ب بلوغ میرسن رشد قدیشون کمتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

سلام
۱٫ اطلاعی ندارم. مواد کلسیم و آهن هدر میره؟!!!!
۲٫ چه کسانی میگن؟!
۳٫ قطعا تاثیر مثبت دارد.
۴٫ جوابی ندارم.
۵٫ حداقل ۳ تا ۴ ماه به صورت مداوم

پاسخ دهید
محسنی

سلام. جدیدا محققان اروپایی به این نتیجه رسیدن که جلغ زدن باعث بلند نشدن قد در افراد میشود حتی اون شخص خیلی از لحاظ زنتیکی هم قد بلند باشد با این کار زشت دیگه قدش بلند نمیشه.جز این که این کارو بذاره کنار.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به محسنی

سلام
آیا براتون امکانش هست تا لینک منبع این اطلاعات رو برای ما هم به اشتراک بگذارید؟

پاسخ دهید
حسین

من خوندم ولی نفهمیدم که گودی کمر به قد ربط داره یا نه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به حسین

در حدود چند سانتی متر میشه مربوط باشه.

پاسخ دهید
ناشناس

salam mishe begid dar arze chand mah in tamrinaro anjam bedim tasire khodesho mizare

پاسخ دهید
shima m

سلام من ۱۴ سالمه و در۱۲ سالگی به بلوغ رسیدم…قد پدرم ۱۷۵و مادرم ۱۶۵ ….میخوام بونم قدم بلندتر میشه یانه….

پاسخ دهید
اسما

سلام من ۱۲سالمه و قدم ۱۴۴ من هنوز به سن بلوغ نرسیدم
آیا قدم کوتاه یا نه؟
آیا من با یوگا و تمرینات خوبتون قدم بلند میشه؟
راستی من ۲ روز بیش نیست که تمرینات شما رو شروع کردم
لطفا به سوالاتم پاسخ بدید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به اسما

سلام
در دوران بلوغ، داشتن تغذیه مناسب و ورزش میتونه باعث افزایش قد شما بشه.

پاسخ دهید
حسین

سلام آیا گودی کمر باعث کوتاهی قد یا رشد نکردن قد میشه؟ من ۱۰ بار این س رو میپرسم میشه ج بدین؟

پاسخ دهید
محمد

بچه تو دراز بی عقلی حالا برو کنج دیوار گریه کن.

پاسخ دهید
l[dn

سلام من اینقدر استخونام خشکه که فقط میتونم بارفیکس بزنم راه کار برای انعطاف پذیری هم بزارید تنگش

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به l[dn

سلام
استخوان همه ی انسانها خشکه، استخوان منعطف نداریم! نرمشهای کششی انجام بدید تا رباط ها و مفاصل شما انعطاف پذیر بشوند.

پاسخ دهید
آنا

سلام من ١٥ سالمه قدم ١٧٠ آيا قده من خوبه؟بلنده يا نه؟

پاسخ دهید
atoosa

سلام ایا دختر ۱۶ ساله ای که صفحاتش بستس میتونه بلند شه؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به atoosa

سلام
شانس افزایش قد خیلی کم خواهد بود.

پاسخ دهید
فردین

سلام من ۱۷ سالمه قدم ۱۶۵ پدر و مادرم هردو ازم کوتاه ترند میخواستم بدونم امکان افزایش قدم هست …در ضمن من باید به چه دکتری مراجعه کنم تا بفهمم صفحات رشدم بسته شده یا نه……

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فردین

سلام
به پزشک عمومی و یا ارتوپد مراجعه کنید.

پاسخ دهید
محمد

سلام خدمت مدیران محترم سایت عصر علم …
یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدید ….
واسه یه پسر ۱۷ ساله قد ۱۸۰ خوبه ؟ کوتاه نیس ؟
چند سانت دیگه احتمال رشد هست ؟
با تشکر

پاسخ دهید
محمد

سلام ببخشيد خودارضايي در افزايش قد تاثيرداره.براي افزايش قد بعد خودارضايي در هفده سالگي چكاركنيم؟

پاسخ دهید
کامران

سلام خسته نباشین ممنون میشم جواب بدین
من ۱۸ سال و۱۰ ماهم هست
قدم ۱۸۱/۵ هست پدرم قدش ۱۹۱ و مادرم ۱۶۹ هست
وزنم ۱۰۰ کیلو هست ایا راهی دارم تا ۱۸۵ یا بالاتر برم دایی ها هم بلندن
ممنون میشم جواب بدین باعث دلگرمی میشه ممنون

پاسخ دهید
آرین

با سلام آیا خود ارضایی باعث قطع شدن رشد می شود؟
یا خود ارضایی باعث تحلیل رفتن استخوان ها می شود؟
خواهش می کنم جواب بدین با توضیح.

پاسخ دهید
کامران

سلام و عرض خسته نباشید و تشکر از سایت عالیتون
من ۱۸ سال و ۱۰ ماهم هست قدم ۱۸۱/۵ هست
پدرم قدی ۱۹۱ دارد و از مادر هم ۱۷۰ دایی بنده هم ۱۹۰ هست
اما قد من کوتاه مونده راهی برای افزایش قد بنده هست یا خیر گودی کمر هم دارم اما زیاد تاثیر نداره ایا میتونم به ۱۸۵-۶ برسم یا خیر ممنون

پاسخ دهید
رهگذر

ممنون که اینقدر سریع ج کاربراتون رو میدین
ولی درکل کسی که بخاد واقعا چند سانتی دراز بشه باید به فکر عمل جراعی باشه که عوارض بسیاری داره این برای کسانی هست که به خاطر این مشکل راضین هرکاری بکنن
درضما اینم بگین هزینه بالای میخاد
یه راه دیگم امپول هورمونی سوما تروبین هست که به زیر پا و قسمت های دیگه میزنن
امپول سوما خیل سخت پیدا میشه …
من اینا نتیجه چند سال دمبال افزایش قد بودم رو میگم اگر هم تو توضیح یا جایی حرفی جا مونده بگین
بعضی هارو میشناسم که به خاطر این مشکل حتی فکر خودکشی هم میکنن …
امیدوارم راهی پیدا بشه وبه درد مردم بخوره
یکیم اینه که تو اصفهان درحال انجام ازمایش هست که استخوان رو به عضروف تبدیل کنن که اگه اینطور بشه دیگه به راحتی میشه قد بلند کرد ولی بعید میدونم تو ایران این علم اینقدر پیشرفت کرده باشه

پاسخ دهید
مائده

سلام ببخشید من در عرض دو هفته ۷سانتی متر افزایش قد داشتم. دکتر که رفته بودم گفت بعد از عادت ماهانه بیشتر از ۷ سانتی متر قد نمیکشی یعنی دیگه قد نمیکشم؟امکان نداره خانمی تا ۲۵ سالگی قد بکشه؟

پاسخ دهید
ناشناس

در مورد هورمون رشد هم توضیح بدین

پاسخ دهید
ناشناس

یعنی با این ورزشا قدم بلندترمیشه؟خیلی مهمه لطفاجواب بدین

پاسخ دهید
رهگذر

سلام خسته نباشید
سایت خوبی دارید روحیه خوبی به اونایی که راهی ندارن دارین میدین!!!
من دکتر نیستم ولی اینو میدونم که بعد از بسته شدن صفحه رشد که با انداحتن عکس معلوم میشه
هیچ راهی جز عمل افزایش قد اونم در خارج نه با دکتر های ایرانی که نصف پول به دلال ها داده میشه راهی نداره
شاید راهی باشه ولی من ندونم اگر هست وقانع کننده است لطف کنید مطرح کنید
درضما من مطلب بالا رو نخوندم اینم بگم هرادمی گودی کمر نداره این ها همش گول دادم وقت تلف کردن است خودتون عذاب وپول هاتونو بیرون نریزید
این ورزش ها جز ۱ساینت که اونم به چشم نمیاد بیشتر ج نمیده اگه مال کسیم ج داده صفحه رشدش بسته نشده!!!
لطف راهی درست حسابی بگین تا ارزش وقت گذاشتنو داشته باشه
ممنون
راستی یه سوالم داشتم امپول سوما بعد از بسته شدن سنین رشد تاثیر میذاره ؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رهگذر

سلام
همونطور که خود شما هم گفتید بعد از بسته شدن صفحات رشد شانس بسیار پایینی برای افزایش قد وجود داره و این تمرینات هم بیشتر برای این دسته افراد است. البته در مطالب قبلی هم عنوان کردیم که قد انسان به مرور زمان میتونه در اثر عوامل محیطی مثل نیروی جاذبه ی زمین قدری کوتاه بشه که تمرینات کششی از این اتفاق جلوگیری خواهند کرد. وگر نه نباید انتظار معجزه داشته باشید و فکر کنید که در مدت کوتاهی افزایش قد چند ده سانتی متری خواهید داشت. حرف اول و آخر رو ژنتیک و رشدی که قبل از بسته شدن صفحات رشد داشتید میزنه.
در خصوص عمل، این عمل عوارض زیادی داره و فقط در موارد خیلی خاص توصیه میشه.

پاسخ دهید
امیر

سلام خسته نباشید
خواهش میکنم جوابمو بدین
ازتون سوالی داشتم
من ٢٠ سالمه و رفتم از مچ دستم دکتر عکس گرفت و یه شبهه سفیدی دیده میشه در صفحه رشد که گفتن این جوش خورده بعدش گفت چند سالمه گفتم ٢٠ یه قرص کلسیم و ویتامین دی٣ و زینک که همه رو باهم دارن داد گفت اینو بخور اگه بدنت جذب کنه ٢-٣ سانت بلندتر میشی از ١٧-١٨ سالگیم بلندتر نشدم قدم ١٨٠ دوست دارم ٣ سانت دیگه بلند شم خواهشا جواب بدین آیا با این اوصاف میتونم بشم؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به امیر

سلام
این قرصها به عنوان مکمل غذایی مطرح هستند و مصرف روزانه ی اونها ضرری نداره ولی نمیشه گفت قطعا بلندتر میشید یا نه، ممکنه بلندتر بشید ممکنه نشید.

پاسخ دهید
حسین

آیا والیبال قد رو بلند میکنه؟در ضمن در مورد دمپایی های افزایش قد میشه برام توضیح بدین یعنی من ۱۸ سالمه آیا این دمپایی جواب میده؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به حسین

ورزش در افزایش قد مؤثره و این اثر اثبات شده است.
به نظر خودتون یه دمپایی میتونه قد رو بلند یا کوتاه کنه؟!!

پاسخ دهید
آرین

با سلام.
ایا چاقی یا لاغری بر میزان رشد تاثیر دارد؟

پاسخ دهید
ناشناس

سلام
در اومدن ریش و سیبیل به بسته شدن صفحه استخوانی ربط داره؟
اخه من شنیدم که اگه ریش و سیبیل در بیاد دیگه رشد متوقف میشه!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
بلوغ جسمی و بلوغ جنسی میتونند همزمان باشند و میتونند همزمان نباشند.

پاسخ دهید
شریعتی

هر روز انجام بدیم چه مدت طول میکشه قد ۲ تا۳ سانت افزایش پیدا کنه

پاسخ دهید
پوریا

سلام
من ۱۶ سال دارم قدم ۱۸۰ و وزنم ۷۵ هست
در رشته ورزشی تکواندو و بدن سازی فعالیت دارم
آیا ورزش زیاد باعث رشد نکردن قد می شود؟؟

پاسخ دهید
امین

سلام.ممون ازسایت خوبتون.
دکتر بهم گفت رشد قد بعد از بسته شدن صفحات اسخوانی متوقف میشهه که برای پسرا تا ۱۸ سالگی صفحه بسته میشه ولی شما گفتین تا ۲۵ سالگی رشد میکنیم الان حرف کی درسته؟
خواهشا جواب بدید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به امین

سلام
این مساله کاملا نسبیه، ۲۴ سال عددی است که رفرانسهای علمی اون رو بیان میکنند، ۱۸ سال برای خانمها و ۲۴ سال برای آقایون ولی با اینحال این عدد میتونه در هر فرد متفاوت باشه، در یک فرد ۱۹ سالگی و در فرد دیگری ۲۳ سالگی. واقعیت اینه که عدد ثابتی وجود نداره، این عدد به صورت میانگین بیان میشه.

پاسخ دهید
آرین

با سلام.
آیا چاقی یا لاغری در میزان رشد موثر است؟

پاسخ دهید
امير

سلام خسته نباشيد ازتون
سوالي داشتم
من ٢٠ سالمه و رفتم از مچ دستم دكتر عكس گرفت و يه شبهه سفيدي ديده ميشه در صفحه رشد كه گفتن اين جوش خورده بعدش گفت چند سالمه گفتم ٢٠ يه قرص كلسيم و ويتامين دي٣ و زينك كه همه رو باهم دارن داد گفت اينو بخور اگه بدنت جذب كنه ٢-٣ سانت بلندتر ميشي از ١٧-١٨ سالگيم بلندتر نشدم قدم ١٨٠ دوست دارم ٣ سانت ديگه بلند شم خواهشا جواب بدين آيا با اين اوصاف ميتونم بشم؟؟؟

پاسخ دهید
آرین

با سلام.
ممنون از سایت عالتون
اخرین سوالمم اینه که راست می گن تراشیدن ریش و سبیل رشد ادم رو متوقف می کنه؟

پاسخ دهید
بهداد

سلام.خواهشا جوابمو بدید.من ۲۱ سالمه و بدنسازی کار میکنم با قد ۱۷۱٫
میخواستم بدونم اگه با حرکات کششی تون بدنسازی هم کار کنم،قدم بلند میشه؟

پاسخ دهید
آرین

سلام ممنون از جوابتون.
من یه سوال دارم من بسکتبال کار می کنم می خواستم بدونم روزی چند لیوان شیر بخورم خیلی رشد می کنم در ضمن من الان روزی ۳ لیوان می خورم.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آرین

سلام
روزی یک تا دو لیوان شیر کم چرب کفایت میکنه.

پاسخ دهید
erfan

لایک داشت.اما بستگی داره!

پاسخ دهید
مجید

سلام . ممنون میشم اگه به این سوالاتم جواب بدین . ۱٫ میشه یک بار این حرکات رو در روز انجام بدم و یک بار شب چون بعضی روزها وقت ندارم. ۲٫بعضی حرکت ها رو که نوشتین ۵ نوبت هر نوبت ۱۰ بار هر بار ۳۰ ثانیه رو میتونم در یک زمان مشخص انجام بدم یا باید در طول روز پخش کنم. به خاطر کارم میگم که می تونم در یک زمان انجام بدم یا نه . ۳٫بعضی حرکات رو ننوشتین چند بار باید انجام بدم مثل حالت شنا در خشکی یا بالا گرفتن لگن و شکم ۴٫ بین هر نوبت استراحت کنم یا بعد از هر ۳۰ ثانیه . وبین ۲ تا حرکت چقدر استراحت کنم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مجید

سلام
هرجوری که با وقت و آمادگی جسمانی شما بیشتر هماهنگی داره انجام بدید، زمانهای ذکر شده قابل افزایش و کاهش هستند.

پاسخ دهید
مجید

سلام من چند تا سوال داشتم ممنون می شم همه رو جواب بدین ۱٫تمرینات رو میشه همشونو در یک زمان انجام داد یا مثلا باید ۵ نوبت رو در کل روز پخش کنیم ؟ چون من بعضی اوقات شبها میتونم بعضی اوقات روزها. ۲٫بعد تمرین کشش همون تمرینه ۲ رو اگه همه ی نوبت ها رو با هم انجام بدم فشار نمی یاد؟ ۳٫بعضی از تمرین ها رو ننوشتین چند بار باید انجام بدیم و چند نوبت مثل حالت شنا در خشکی یا بالا گرفتن لگن و شکم ۴٫میتونیم یک روز تمرینات رو صبح انجام بدیم یک بار شب چون دانشجویم. ممنون میشم همه ی سوالاتم رو جواب بدین.

پاسخ دهید
آرین

سلام من ۱۴ سال سن دارم نسبت به هم کلاسی هام بلند ترم قدم ۱۷۱ زیر بغلم مو داره ولی ریش ندارم می خواستم بدونم نرماله یا نه تو رو خدا جواب بدین.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آرین

سلام
بله، غیرطبیعی نیست و چیزی برای نگرانی وجود نداره.

پاسخ دهید
امیررضا

سلام . از نظرات بازدید کننده ها معلومه که این تمرینات موثره
من ۱۶٫۵ سالمه. قدم هم ۱٫۷۵ هستش ولی برای والیبال کوتاه به حساب میاد.میخواستم بپرسم آیا میشه با انجام این تمرینات ۱۰ . ۱۲ سانت بلند تر بشم ؟
اگه جوابمو بدید خیلی ممنون میشم.

پاسخ دهید

سلام.من ۱۵۶قدم است سنم۱۳است ایا در یک ماه قدم۱۵۷خواهد شد؟باتشکر

پاسخ دهید
رقیه

سلام چرا جواب منو نمی دین

پاسخ دهید
محمد

سلام و خسته نباشيد…به نظر من اصلا امكان نداره بعد از ١٨ سالگي بلند قد شد اگر خيلي باشه تا ٢٠ اونم درحد ٢-٣ سانت بيشتر به هيچ عنوان، لطفا منطقي باشين تمام ادما صفحات رشدشون در حوالي سن ٢٠ بسته ميشه چطور ميشه با بسته بودن صفحات بلند شد؟؟ شما بگين آيا امكانش هست؟؟

پاسخ دهید
مريم

سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۵۸ و وزنم ۴۲ ،رشدم خيلي كنده و از همهي همسن و سالام ريز ترم و از لحاظ ژنتيكي كلا خونواده بلند قدي ندارم،تغذيه ام از همه لحاظ خوبه و هيچ نوع ماده اي كم نداره ولي انگار اينم هيچ تاثيري نداره !با اين ورزشا ميتونم تو يه سال ۱۶۵ يا يه چيزي تو اين مايه ها بشم؟!

پاسخ دهید
فردین

سلام من ۱۷ سال دارم و قدم ۱۶۸….۱۶۹است پدر و مادرم هردو کوتاه تر از من هستند میخواستم ببینم امکان افزایش قد هست(البته دایی ها و عمویم بلند قد هستند)ممنون

پاسخ دهید
شیدا

سلام میخواسم بدونم ایاشماقرص های افزایش قدنیچرزبونتی یاارزینین روتاییدمیکنیددرسن ۱۹سالگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
یونس

سلام.میتونم کل تمرینهای روزانه را فقط در دو ساعت به صورت پشت سر هم انجام دهم؟؟؟؟لطفا پاسخ دهید خیلی لازمه

پاسخ دهید
خسته

سلام من ۱۸سالمه و قدم۱۸۰آیا امکانش هست با انجام این تمرنا و ورزش بسکتبال ب ۱۹۰ برسم؟؟؟
ممنون میشم جواب بدین و راهنمایی کنید

پاسخ دهید
parisa Depp

سلام من۱۶٫۵سالمه قدم۱۶۲ و وزنم ۴۳ پدرم۱۷۵ومادرم۱۶۰هستن ولی برادرم قدش ۱۸۷هست به نظرتون امکان داره که با انجام دادن این حرکات به ۱۷۰برسم؟۱۶۵چی؟
لطفا ج منو بدید

پاسخ دهید
بهداد

سلام.من ۲۱ سالمه با قد ۱۷۱ و بدنسازی هم کار میکنم.میخواستم بدونم که میشه با این حرکات کششی که دادین به قدم اضافه میشه؟منظورم اینه که بدنسازی مانع افزایش قد میشه یا نه؟
ممنونم.

پاسخ دهید
parisa Depp

سلام من ۱۶سالمه و قدم۱۶۲ووزنم۴۳هست به نظرتون با انجام این ورزش ها امکان داره قدم چقدر بلند شه؟
خیلی دوس دارم به۱۷۰برسم به نظرتون ممکنه؟
مامانو بابامم قداشون معمولیه ولی داداشم خیلی قد بلنده به نظرتون میتونم به۱۷۰ برسم با انجام حرکات کششی؟

پاسخ دهید
دانیال ایگلسیاس

سلام علیکم بنده درسن۱۹سالگی۱۸۷سانتی متر قد دارم ایا امکان دارد به ۱۹۰سانتی متر به بالا برسم؟یا خیر؟تشکر از برنامه ی خوبتان

پاسخ دهید
بهداد

سلام.من ۲۱ سالمه و ۱۷۱ قدمه.بدنسازی هم کار میکنم.میخواستم بدونم که میشه با حرکات کششی که دادین قدم بلندتر شه؟منظورم اینه که بدنسازی مانع افزایش قد میشه؟
ممنونم

پاسخ دهید
رزا

سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۶۰میخوام به ۱۶۵ اینا برسم میخواستم ببینم ایا واقعا امکانش هست؟

پاسخ دهید
فاطمه

سلام من از امروز میخوام شروع کنم فقط چندتا مشکل وجود داره یکی اینکه من بارفیکس ندارم که بخوام از اون آویزون بشم باید چه کنم؟
و دوم اینکه چون بدنم خیلی خشک هست شاید نتونم این حرکات رو قشنگ انجام بدم اشکالی نداره؟فقط خیییییییییلی خیییییییییلی خواهش میکنم که حتما جواب بدین.باتشکر بسییییییار زیاد از سایت فوق العادتون.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فاطمه

سلام
اگر امکان بارفیکس رو ندارید از سایر تمرینات استفاده کنید. به بدنتون بیش از اندازه فشار نیارید که باعث آسیب دیدگی بشه، به مرور زمان بدن آمادگی کسب میکنه.

پاسخ دهید
بهرامیان

سلام من ی دخترم و۱۶سالمه قدم ۱۵۳هس امیدی هس که بلندتربشم

پاسخ دهید
رقیه

سلام من ۱۳ سالم وقدم ۱۵۳ و واسه قدم رفتم دکتر هرماه حدود نیم سانت به قدم اضافه میشه وتازگیا واسه قدم رفتم حجامت کردم چون که بعضی ازدوستام رفته بودن حجامت وقدشون بلند شده بو د حالا اگه من این تمرین ها رو انجام بدم قدم میشه ۱۶۸

پاسخ دهید
مرجان

سلام من ۱۵ ساله به نطر شما من قدم بلند میشه؟ چون واقعا قدم کوتاه هستش.

پاسخ دهید
حمید

سلام من قدم ۱۶۵ و ۱۷ سالمه دوس دارم قدم خیلی بلند تربشه خواهش میکنم روش مفید بهم بگید قد پدرو مادرم کوتاهه میتونم رشد کنم بازم بالای ۱۷۰ بشم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید
سارا

سلام من ۲۰ سالمه و قدم ۱۵۸ هست .خیلی نگرانم خواهش میکنم بگید چیکار کنم حداقل ۵ سانت بلندتر بشم؟

پاسخ دهید
آرشیدا

خواهشا جواب بدین من سر میزنم مرسی

پاسخ دهید
آرشیدا

سلام ، من ۱۶ و نیم سالمه ، وزنم ۵۵ کیلوگرم و قدم ۱۶۲ هست ، پدرم ۱۷۰ سانته ولی خونواده ی پدریم همه قدبلند هستن و مادرم ۱۶۵ هست و خونواده ی مادرم هم داری قد های بلند هستن مثلا دائیم ۱۸۰ سانته ، با شیر خوردن و انجام این ورزشا در صبح قدم بلندتره میشه؟ از صفحه های رشدم عکس انداختم مثل اینکه بسته شدن ، من وسطای سوم راهنمایی به بلوغ رسیدم ، مربی ورزشم گفت که زانو هام یکم پرانتزی هست ، وقت دکتر ارتوپد گرفتم که برم واسه درمانش ، قسمت داخلی کف پام صافه ، ارثیه و از کفی طبی استفاده میکنم ، آیا امکان رفع اینا هست؟ خیلی داغونم نه ؟ دارم افسردگی میگیرم ؛ help me

پاسخ دهید
رقیه

سلام من ۱۳ سال چند ماه وقدم ۱۵۳ حدود میرم دکتر واسه قدم وچند روز پیشم رفتم حجامت چونکه شنیده بودم واسه قد خوبه حالا با تمرین کششی می تونم قدم رو به ۱۶۸ برسونم یا نه هربارم رفتم پیش دکتر نیم سانت اضافه کردم

پاسخ دهید
سپیده

سلام من ۱۵سالمه و قدم ۱۵۸ هست بنظره خودم تو ردیف سنیم خیلی کوتاه هستم چون اکثر دوستام بلند تر از من هستن.تا چند وقت این تمارین رو انجام بدم؟من دوروزه شروع کردم و رون و کمر و دستام به شدت درد میکنن چیکار کنم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سپیده

سلام
گرفتگی عضلات بعد از شروع تمرینات طبیعی است. اگر درد را در جایی غیر از عضله احساس میکنید تمرینات رو متوقف کنید و با پزشک مشورت کنید.

پاسخ دهید
عرفان رشیدی

سلام
۱۶سالمه
۱۸۴قد
و ۷۰ وزن
چیکار کنم بلند تر شم؟؟؟؟

پاسخ دهید
داوود

تا حالا کسی که با این ورزشا افزایش قد داشته بگه؟

پاسخ دهید
ali

سلام خسته نباشید از مطلبای خوبتون. افزایش قد تا چند سالگی رخمیده و مثلا تا چند سانت و من الان ۱۶ سالمه و ۱۶۰ میتونم ۱۷۰ برسم ایا امکان داره

پاسخ دهید
مهدی

سلام من ۲۵سالمه وقد من ۱۶۸میباشد آیا با این ورزشها امیدی هست ؟ اگه هست چه مدت باید باید انجام بدم

پاسخ دهید
حسین15ساله

سلام ممنون از پاسختون
من فقط تمرین اول و دوم رو انجام میدم
میشه لطفا بگین که هرکدومونو روزانه چند بار و هربار چند ثانیه انجام بدم؟
ممنون میشم جواب بدید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به حسین۱۵ساله

سلام
تعداد دفعات و مدت زمان انجام تمرینات در متن مطلب ذکر شده اند.

پاسخ دهید
احسان

سلام میخاستم بدونم اگه قدم بلند بشه بعد چند وقت کار نکنم باز کوتاه میشه ؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
حسین

سلام اگه گودی کمر داشته باشیم قد رشد نمیکنه؟

پاسخ دهید
بیتا

سلام من ۱۳ سال دارم. قدم هم ۱۶۰ هست به نظرتون قدم خوبه یا کوتاه. راستش این هم بگم رشدم هم خوب هستش

پاسخ دهید
حسین15ساله

سلام عیدتون مبارک
ببخشید میخواستم بپرسم میشه من فقط دوتا ازاین حرکت ها رو انجام بدم ولی بیشتر انجام بدم لطفا جواب بدید ممنون میشم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به حسین۱۵ساله

سلام
عید شما هم مبارک، شما میتونید هر کدوم از تمرینات رو که تمایل دارید و به تعداد که برای شما مناسب هستند انجام بدید.

پاسخ دهید
مهدی

سلام من پسری ۱۴ ساله هستم و قد من ۱۶۳ است و من چند بار خود ارضایی کردم به همین دلیل می ترسم به بلوغ زود رس اوردم که می ترسم رشدم ایستاده بشه ایا من رشد خواهم کرد و پدر ومادر من الان قد شون ۱۶۵ است ایا می شود که قد من ۱۸۵ بشه خیلی از کوتاه ماندن قدم می ترسم لطفا مرا هرچه زود تر مرا یاری کنید؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
حسین

در پاسخ به مهدی

سلام.پسری هستم که ماه دیگه یعنی اردیبهشت میشه ۲۲ سالم.میخواستم بدونم که قد من بلندتر میشه؟در حال حاضر باشگاه بدنسازی میرم و از میله بارفیکس آویزون میشم.میتونه کمکی به افزایش قدم بکنه؟؟الان قدم ۱۸۰ هستش.تا چه حد میتونم با آویزون شدن از میله قدمو افزایش بدم؟؟مرسی

پاسخ دهید
حسن

با سلام.من ۲۴ ساله هستم هم قد هم هیکل خیلی کوچیکی دارم آیا با این سن امکان داره قدم بلند شه.همچنین می خواستم چه تغذیه ای برای افزایش قد موثرتر هست.

پاسخ دهید
یاسمین

ببخشید جوابمو نمیدین؟؟

پاسخ دهید
سجاد

با سلام من ۱۵ سالمه وقدم ۱۶۹وکشتی کارمی کنم امکانش هست کشتی مانع افزایش قدم بشه

پاسخ دهید
فائزه

سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۴۶هست. اگه این ورزش هارو بکنم تقریبا چقدر بلند میشم. لطفا پاسخ بدید.
ممنون میشم.

پاسخ دهید
اروین

سلام من دو ماه بعد میشم ۱۵ سال کامل قدم ۱۷۴ اینا هستش میخوام از ۱۸۰ بیشتر باشم شاید بگین هنوز که تو سن بلوغی تا چن سال بعد رشد میکنی ولی از سال قبل تا الان رشد نکردم یا رشد کردم ولی خیلی چشم گیر نبوده بیشترین رشدم مربوط به سال دوم راهنمایی بود ولی الان همون همکلاسی هام که اونوقت از شون بزرگ بودم الان همقد من شدن چیکار کنم به نظرتون؟حتی بعضی از دخترای خیابونم از من بلند ترن ؟!!!

پاسخ دهید
ناشناس

واقعا خود ارضایی باعث کوتاهی قد می شه؟؟؟؟؟؟
توروخدا کامل توضیح بدین
پسر ۱۵

پاسخ دهید
پرویز

سلام آیا با درامدن ریش و سیبیل زیاد در سن ۱۵٫۹ سالگی دیگه ادم رشد نمیکنه؟

پاسخ دهید
پرویز

سلام من ۱۵٫۹ سن دارم و قدم ۱۸۱Cm است و ریش و سیبیل کلا از صورتم در آمده است آیا این یعنی انکه دیگه صفحات رشدم بسته شده؟

پاسخ دهید
محسن

سلام اگه گودی کمر داشته باشیم قد رشد نمیکنه؟

پاسخ دهید
ali

سلام .بدنسازی از رشد قد جلوگیری میکنه؟؟

پاسخ دهید
آیدا

سلام
من ۱۴ سالمه و ۲ سال پیش به بلوغ رسیدم
خواستم بدونم حداکثر تا چند سانت میتونم رشد کنم؟

پاسخ دهید
یاسمین

ببخشید نظر من کو؟

پاسخ دهید
یاسمین

سلام دختری هستم که اردیبهشت ۱۴ سالم میشه و قدم ۱۵۸ هستش.
میخواستم بدونم میتونم با ورزش هایی که اینجا گفتین و ورزش شنا و بارفیکس و باله و ایروبیک و حرکات کششی قدم بین ۱۶۴ تا ۱۶۸ بشه؟؟ قد مادرم ۱۵۶ و پدرم ۱۷۲ هستش
لطفا جواب رو به ایمیلم ارسال کنین با تشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به یاسمین

سلام
احتمالش هست که بلندتر بشید ولی تضمینی نیست که به قدی که گفتید برسید یا نرسید.

پاسخ دهید
خخخخخخخخخخ

سلام.پسری هستم۱۴ساله ک فروردین۱۵سالم میشه….من در سن۱۳سالگی ب طور کامل ب بلوغ رسیدم.الان قدم۱۷۳٫۱۷۴هس.گودی کمر دارم..ایا با این حرکات قدم رشد میکنه

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من يك دختر۱۵سالم وقدم۱۵۴است ايا اين ورزشارا انجام بدم قدميكشم طرفاي پدرم قدشان بلند ولي طرف مادرم دايام وپدر ومادر مادرم كمي قدشون كوتاه ولي قدمادرم خوبه برادرم هم كمي قدش كوتاه ايابه اين دليل من قد ميكشم يانه من گاهي اوقات بارفيكس هم ميزنم ولي ثاثيرچنداني ندارد چكاركنم زودتر به سوالم جواب بدين ايام عيدهم به شماتبريك مي گوييم

پاسخ دهید
پري

در پاسخ به ناشناس

سلام من دختر ۱۶سالهام يه سوالي داشتم ايا دايام قد كوتاهي دارند ايا اين ربطي به قد من دارد عموهام و پسرودختر عمو هام قدبلندي دارند قدم ۱۵۴و وزنم ۵۰ ايا چاقي به قد هم ربطي دارد
خواهش ميكنم التماستون ميكنم به سوالم جواب بديد؟؟؟؟؟؟؟
مممممممممممممممممممممنون

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.من ۱۶سالمه و قدم۱۶۵ هستش ولی به بلوغ کافی رسیدم و ۱سال شده قدم هیچ رشدی نمیکنه.میخواستم ببینم میتونم یه کاری بکنم؟؟

پاسخ دهید
alireza

سلام.من ۱۷سال و۸ماه سن دارم و قدم ۱۶۶ سانتی متر هست.با انجام روزانه این حرکات که گذاشتید میتونم تا ۲۰سالگی به بالای ۱۷۰برسم؟

پاسخ دهید
مائده

باشه جوابمو ندید،خودم پیداش میکنم…
پس حداقل میشه بگید افزایش قد در خانومها تا چند سالگی ادامه داره؟ مرسی

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مائده

اگر پاسخ سوالی رو بدونیم پاسخ میدیم.
افزایش قد در خانم ها تا ۱۸ – ۱۹ سالگی ادامه خواهد داشت.

پاسخ دهید
لیندا

سلام
من شنیدم دخترها ۲ سال بعد از عادت ماهیانه صفحات رشدشون بسته میشه و افزایش قدی ندان..این درسته؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به لیندا

سلام
در هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت است.

پاسخ دهید
آیدا

چرا جواب منو نمیدید؟

پاسخ دهید
mohandes

سلام ي سوال برام پيش اومد. الان با انجام دادن اين تمرينات واسه بلند شدن امكان نداره مشكلي بوجود بياد؟ مثلا زياد بلند شيم؟ يا دستامون بيش از حد بلند شه؟ كلا امكان قناس شدن وجود نداره؟ من همش فكر ميكنم ممكنه تعادل رشد بهم بخوره ي جا بلندتر شه و از اين حرفا؟؟؟
واقعا دغدغم شده! اصلا ميترسم حركت كششي بكنم!! شما بگيد نظرتون چيه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به mohandes

سلام
کلا ورزش کردن باعث ایجاد تعادل در رشد خواهد شد، حرکات کششی معمولا بیشتر از یک مفصل را درگیر میکنند و جایی برای نگرانی وجود ندارد. تصور شما نادرسته.

پاسخ دهید
سامان

خسته نباشید افزایش قد با بدمینتون امکان داره واز ۱۵۸ میتونه به ۱۷۰ برسیم

پاسخ دهید
ali

من که ۱۳ سا لمه قدم ۱٫۵۲٫۵ ایا قدم با چه روشی بلند میشه قدم خوب یا نه؟

پاسخ دهید
محمود

سلام
من ۱۵٫۵ سال دارم قدم ۱٫۷۰ هست میخواستم بدونم با انجام این ورزشا میتونم ۵ یا ۶ سانتی افزایش قد داشته باشم ؟؟ و اینکه امکان رشد طبیعیه قد من در این سن وجود دارد یا نه؟؟؟ ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به محمود

امکان افزایش قد طبیعی در پسران تا حدود ۲۴ سالگی وجود دارد.

پاسخ دهید
zahra

از يه ور ميگين تا ۲۵ سالگي امكان افزايش قد هست از يه ور ديگه ميگيد صفحات بسته شده ديگه راه نداره.بيخود ملتو اميدوار نكنين خواهشااااااااااااااااااااااااا

پاسخ دهید
Masoud

با سلام ! قد من ۱۶۴ سانتی متر و سنم ۱۵ سال ۲ ماه.
قد مادرم ۱۵۸ و قد پدرم ۱۷۲ هست و قد من حدودا برابر میانگین قد پدر و مادرمه ! حالا میخواستم بدونم آیا امکانش هست قد من بلند تر بشه ؟ یه نکته مهم دیگه هم باید بگم که من زودتر به بلوغ رسیدم یعنی از یک سال و نیم پیش تقریبا علائم ثانویه بلوغ جنسی در من بروز کرد و الان هم ریش و سبیل در صورتم دراومده باز با این حال که به بلوغ جنسی رسیدم امکان افزایش قد برای من وجود داره ؟ اگر وجود داره حدودا تا چند سانت و چه مدت زمانی رو نیازمنده ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به Masoud

سلام
بلوغ جنسی با بلوغ جسمی یکسان نیستند و ممکنه همزمان نباشند. افزایش قد تا حدود ۲۴ سالگی ادامه داره.

پاسخ دهید
آیدا

سلام
پس نظر من کو؟
خواهش میکنم جوابم رو بدین
طب سوزنی و حجامت در افزایش قد تاثیر داره؟
من ۱۴ سالمه قدم ۱۵۷ با انجام این حرکات و خوردن کلسیم تا چند وقت دیگه میتونم ۱۰ سانت افزایش پیدا کنم؟اصلا میشه آیا؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آیدا

سلام
طب سوزنی و حجامت تاثیری در افزایش قد ندارند.

پاسخ دهید
زهرا

سلام.
من ۱۵ سالمه و قدم ۱۵۷٫ می خواستم بپرسم اگه تغذیه مناسبی داشته باشم و این حرکات ورزشی را به صورت مداوم انجام دهم، امکانش هست تا ۱۷۰ رشد کنم؟ ۱ سال هم هست که به بلوغ رسیدم. به دکتر هم که مراجعه کردم گفت هنوز صفحات رشدم بسته نشده. تو رو خدا بگین می شه با والیبال و حرکات کششی و تغذیه تا ۱۷۰ سانت رشد کنم ؟منتظرم جوابمو بدین لطفــــــــــــــــــــــــــــــا!!!!!!!!

پاسخ دهید
زهرا

سلام.
من ۱۵ سالمه و قدم ۱۵۷٫ بابا و مامانمم ۱۷۰ و ۱۶۴ هستن. می خواستم بپرسم اگه تغذیه مناسبی داشته باشم و این حرکات ورزشی را به صورت مداوم انجام دهم، امکانش هست تا ۱۷۰ رشد کنم؟ ۱ سال هم هست که به بلوغ رسیدم. به دکتر هم که مراجعه کردم گفت هنوز صفحات رشدم بسته نشده. تو رو خدا بگین می شه با والیبال و حرکات کششی و تغذیه تا ۱۷۰ سانت رشد کنم ؟منتظرم جوابمو بدین لطفــــــــــــــــــــــــــــــا!!!!!!!!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به زهرا

سلام
امکان افزایش قد در شما با شرایطی که فرمودید هست ولی اینکه به ۱۷۰ برسید یا نه را نمیدانیم.

پاسخ دهید
ali

سلام خسته نباشید . ایا ۱۶ ساله امکان رشد قدی از ۱۵۸ سانت به ۱۶۰ تا ۱۷۰ سانت رو داره . و اگر امکان داشته باشه با چه ورزش هایی.ممنون.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ali

سلام
۱۶ سالگی در سن رشد است. تمرینات در متن مطلب عنوان شده اند.

پاسخ دهید
آیدا

با سلام
من ۱۴ سالمه و قدم ۱۵۷
با انجام این حرکتا و خوردن کلسیم میتونم ۱۶۸ بشم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آیدا

سلام
اینکه به چه قدی خواهید رسید رو نمیدونیم!

پاسخ دهید
ساسان

سلام خسته نباشبد من۱۵سال دارم و۱۸۹قدم هستش با توجه به اینکه والیبال کارمیکنم به طور طبیعی آیا قدمن به ۲مترمیرسد

پاسخ دهید
حسین

سلام خسته نباشین لطفا منو بیشتر راهنمایی کنین مژدگونی داردا خواهش میکنم منتظرتونم

پاسخ دهید
مائده

سلام. ببخشید شاید به نظر شما قد من خوب باشه اما به نظر من نیست،خوب حداقل داروی تقویتی معرفی کنید مثلا قرص آهن و…
مرسی

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مائده

سلام
شیر، تخم مرغ آب پز، ورزش!
وقتی از مواد سالم و طبیعی میتونید استفاده کنید چرا دنبال داروهای شیمیایی میگردید؟!

پاسخ دهید
کیانا

سلام قدم ۱۵۷ . آیا مناسبه یانه؟ در ضمن میشه دارو معرفی کنید ؟سنمم اواخر ۱۵ است

پاسخ دهید
فریبا

سلام.ممنون که جواب دادید.من باید طی چند روز یا هفته این تمرین ها رو انجام بدم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فریبا

سلام
حداقل بین سه تا شش ماه برای مشاهده اثر تمرینات زمان لازم است.

پاسخ دهید
فریبا

سلام . خسته نباشید.ممنون از سایت خوبتون.
من ۲۱ سالمه.وزنم ۵۷ و قدم ۱۵۸٫ یه سوال ازتون داشتم خواهش میکنم جواب بدید. آیا اگر من این تمرین ها رو مرتب انجام بدم تاثیری داره من دلم میخواد ۷ سانت دیگه قدم بلندتر بشه به نظرتون چقدر میتونم بلند تر بشم ؟ و این حرکات رو در چه مدت زمانی انجام بدم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فریبا

سلام
نمیشه با اطمینان گفت که حتما برای شما تاثیر دارند، بستگی به شرایط فیزیکی، تغذیه و ژنتیکی شما دارد. به هر حال تمرین کردن ضرری ندارد و ارزش امتحان کردن را دارد. زمان انجام تفاوتی نداره صبح باشه یا شب، هر زمان که براتون مقدور بود.

پاسخ دهید
شیداخانوم

خداروشکرشما ماروهم دیدین ممنون ازجوابتون!

پاسخ دهید
سلام من امیر هستم.سایتتون واقعا عالیه

میخواستم بدونم این حرکات صبح انجام بشه بهتره یا بعد از ظهر

پاسخ دهید
علیرضا md

در پاسخ به عصرعلم

سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۷۷ هست و به بارفیکس هم آویزان میشم
و میخوام تا ۱ ماه دیگه بسکتبال رو شروع کنم میخواستم بدونم با این دو ورزش میتونم تا ۲۰ سالگیم ۱۰ سانتی متر رشد کنم و ۱۸۷_۱۸۸ بشم؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگه جواب بدین

پاسخ دهید
زهرا

سلام
خواهش میکنم پاسخگوی سوال من باشید چون تو زندگیم خیلی مهمه
سوال : من دختری هستم که قراره با شخصی ازدواج کنم قد من ۱۷۶ هست و طرف مقابلم ۱۷۴ میخواستم ببینم ایا واقعا درمان قطعی برای افزایش قد وجود داره؟ یا اینکه دکتر خوبی در این زمینه میشناسید که معرفی کنید ؟ ممنون میشم که هر چه سریعتر پاسخگو باشید.چون قبل از ازدواج اگر درمانی داشته باشه برای افزایش مخواهیم زودتر اقدام کنیم . ممنونم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به زهرا

سلام
متاسفانه دکتری در این زمینه نمیشناسم تا به شما معرفی کنم.

پاسخ دهید
زهرا

در پاسخ به عصرعلم

سلام
ایا قرص های افزایش قد تاثیری دارند ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به زهرا

معمولا این قرصها تاثیر گذار نیستند و توسط شرکتهای نامعتبر تولید میشوند. از طرفی عوارض جانبی اونها بسیار بیشتر از مزیتهای قرص است.

پاسخ دهید
شیداخانوم

یکی نیست اینجاجواب ماروبده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
حسین

سلام خسته نباشید من قدم ۱۷۳هستش و اندام زیبایی دارم اما فقط پاهام نسبت به بدم کوتاه تره بخاطرهمین یه کمی تریپمو بد نشون میده
میخوام ببینم آیا این تمرینات پاهارو بلند میکنه؟؟؟
من فقط میخوام پاهام بلندتر شه نه بدم
خواهش میکم جواب بدین من حتی ازبس پاهام کوتاهه که نمیتونم جلوی مردم سرمو بالا بگیرمو راه برم
لطفا جواب بدبد ممنون
منتظرم بای

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به حسین

سلام
در این خصوص باید به پزشک مراجعه کنید تا مفاصل شما رو معاینه کنند.

پاسخ دهید
صادق

من مادرم ۱۵۵ و پدرم ۱۶۰ هستش
اما من ۱۷۹٫۵ هستم
و یکی از برادرامم ۱۸۵
اگه پدر و مادرتون قد کوتاهن ناامید نشین

پاسخ دهید
صادق

سلام
واقعا عالی بود تمریناتی که دادین
من فقط بارفیکسشو زدمو در یک ماه حدود ۱٫۵ سانت بلند شدم
۱۷۸ بودم شدم ۱۷۹٫۵
۱۷ سالمه
به دوستان توصیه میکنم که این ورزشا رو حتما انجام بدین تغذیه هم خیلی مهمه حداقل برای تغذیه روزی یه لیوان بزگ شیر بخورین
البته برای اینکه توی محاسبات قدتون اشتباه نکنین باید بهتون بگم که شب ها حدودا یه سانت قد کوچیک تر میشه
اگه میخاین رشدتون رو اندازه گیری کنین یه ساعت معین در روز اینکار رو انجام بدین
بهترین ورزش هم از هر نظر همون بارفیکسه
هم وقت خلیلی کمتری میگیره هم انجامش نسبتا آسونتره
قوز نکنین،حرکات کششی خصوصا کشیدن دست ها به بالا رو که باعث کش اومدن ستون مهره های میشه رو هم فراموش نکنین به ویژه بعد یه مدت نشستن طولانی.
موفق و قد بلند باشید!

پاسخ دهید
محمدحسین

آیا با دمپایی های افزایش قد.قد بلند میشود یا اینها کلاهبرداری میباشد.در ضمن من ۱۸ سالمه و عکس گرفتم و دکتر گفت هنوز صفحه ی استخوانی من متوقف نشده.در مورد دمپایی های افزایش قد توضیح دهید.لطفا توضیح دهید.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به محمدحسین

سلام
دمپایی افزایش قد با لژی که داره باعث بلندتر دیده شدن شما میشوند به این معنی نیست که قد شما بلندتر میشه! در صورتی که صفحات رشد شما بسته نشده اند ورزش کنید و تغذیه خوبی در کنارش داشته باشید، شیر و تخم مرغ آب پز بسیار خوب هستند.

پاسخ دهید
aida

با سلام و خسته نباشید.
من ۱۵ سالمه و قدم ۱۵۸ ولی میخوام تا ۱۷۰ رشد کنم. قد مادر و پدرمم ۱۶۵و ۱۷۰ هستش. آیا با مصرف تغذیه مناسب و انجام فعالیت های ورزشی زیاد جای امیدی برای افزایش قدم تا ۱۷۰ وجود داره؟ چون همه افراد خانوادمون بلنده و منم دوست دارم بلندتر شم. تو رو خدا جوابمو بدین ضروریه!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به aida

سلام
اینکه به ۱۷۰ برسید یا نه رو نمیتونیم بگیم، ولی احتمال افزایش قد برای شما هست.

پاسخ دهید
میلاد

چرا جواب نمیدی

پاسخ دهید
شیداخانوم

اخه چرانظرمن ثبت نمیشه ای خدااااااااااااااااااااااامن فقط یه سوال دارم من ۱۸سالمه ۳ ماه دیگه میرم تو۱۹ اماقدم ۱۶۰ سانته ترخداکمکم کنیدمن خیلی رنج میکشم دوست دارم قدم بشه ۱۶۵ ایاامکانش هست بنظرشما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شیداخانوم

سلام
نظر شما ثبت شده، ولی به دلیل اینکه مدتیه مشغله ی کاری ما زیاد شده دیدگاه ها با کمی تاخیر منتشر میشن که انشالله این مشکل رو بزودی برطرف خواهیم کرد.
در خصوص سوال شما باید اول به پزشک مراجعه کنید ببینید آیا صفحات رشد بسته شده اند یا خیر، اگر بسته نشده باشند میتونید با ورزش افزایش قد داشته باشید.

پاسخ دهید
هيلا

سلام،من ١٢سال و ٦ ماهه هستم قدم ١،٦٤و وزنم ٦٤ هست وبه سن بلوغ نرسيده ام ايا قدم به ١٧٠خواهد رسيد؟؟

پاسخ دهید
میلاد

داداش من ۱۷سالمه قدم ۱۶۳ هست ایا امکان داره قد به ۱۷۵ برسه راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم اگر جواب بدید

پاسخ دهید
میلاد

داداش یه سوال دارم تورو خدا جواب بده من ۱۷ سالمه قدم ۱۶۳ هست ایا امکانش هست تا ۱۷۵ برسم خیلی حسرت بلند شدن قدمو دارم یعنی بلند میشه یا نه ممنون میشم اگر جواب بدید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به میلاد

سلام
نمیشه گفت که میتونید به ۱۷۵ برسید یا نه ولی هنوز در سن رشد قرار دارید، اگر ورزش هوازی و کششی انجام بدید و تغذیه خوبی داشته باشید حتما بلندتر خواهید شد.

پاسخ دهید
مائده

من ۱۶۵ هستم وسنم ۱۵ست. البته رشدم کامل نشده(دکتر گفت ) هرچی میرم دکتر میگن نیاز به دارو نداری.میشه شما دارو معرفی کنید؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مائده

سلام
حتما به دارو نیازی ندارید که اینطور به شما گفتند. وقتی قد مناسبی دارید چرا دنبال دارو هستید؟ داروها دارای عوارض هستند و فقط در صورتی که مجبور باشید باید از اونها استفاده کنید (یعنی وقتی که ضرر دارو را برای بهبودی فرد بتوان نادیده گرفت نه اینکه یک فرد سالم را در معرض خطر قرار داد.)

پاسخ دهید
غلی

سلام ایا در سن ۱۶ سالگی قد ۱۵۹ باشه افزایش مییابد تا۱۷۰ و نوع ورزش و … و بدمینتون خوبه؟

پاسخ دهید
ساسان

در پاسخ به غلی

سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون ورزش بدمینتون تاثیر در افزایش قد داره و از ۱۶ سالگی امکان افزایش از ۱۵۹به ۱۷۰ داره

پاسخ دهید
faramarz

سلام.۱۵٫۵ سالمه قدم ۱۷۹ . ریش و سیبیلم در آمده می خواستم بدونم آیا این نشان دهنده ی اینه که دیگه من رشد نمیکنم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به faramarz

سلام
رشد ریش و سبیل ارتباطی با افزایش قد ندارد.

پاسخ دهید
faramarz

سلام. چگونه از بالفیکس استفاده کرد ؟ فقط آویزان شوم یا از بالفیکس برم بالا پایین

پاسخ دهید
faramarz

سلام. من ۱۵٫۵ سالمه قدم ۱۷۹ ولی عادت کردم که خودم را با همه از نضر قد مقایسه کنم چگونه این عادت رو ترک کنم؟

پاسخ دهید
میلاد

سلام من میلاد هستم و واقعا از کوتاه بودن قدم خجالت میکشم قد ۱۵۱ سن۱۴ونیم چقدر قدم بزرگتر شه خوبه؟//

پاسخ دهید
میلاد

سلام ممنون از راهنمایی تون.من سنم۱۴ونیم وقدم۱۵۱ به نظر شما خیلی کوتاه نیست چند سانت بزرگتر بشه قدم خوبه.لطفا کمکم کنید.

پاسخ دهید
وحید (بدون جواب تایید نکنید )

جوابم رو ندادید لطفا تو نستید جواب بدید وحید (بدون جواب تایید نکنید)

پاسخ دهید
شادی

جواب من چی شد؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
علی

من قدم ۱۶۷ هست چند روزه هم رفتم تو ۱۵ سالگی قدم الان یه ساله ثابت مونده
من بازم بلندتر میشم؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به علی

سلام
بله، پاسخ شما در دیدگاه قبلی ارسال شد.

پاسخ دهید
الهام

سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۶۰ مادرم نسبت به خانوما بلنده اما پدرم نیست یکی از خواهرم ۱۷۵ ولی اونیکی ۱۶۵ به نظرتون من قد میکشم ؟ و یه سوال دیگه نسبت قد زنای ایرانی چنده؟
با تشکر

پاسخ دهید
شادی

سلام من که ۲۱سالمه و قدم ۱۶۳ روی من هم تاثیر داره؟ تا چه مدت این ورزشارو باید انجام بدم وچقدر قدم بلند میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به شادی

سلام
بستگی داره که صفحات رشد در شما بسته شده باشند یا خیر.

پاسخ دهید
علی

پس سوال من کجا رفت 🙁

پاسخ دهید
صبا4

سلام من ۱۴ سال دارم با قد۱۵۶ می خواستم ببینم به ۱۷۰ میرسم یا نه

پاسخ دهید
علی

سلام
من تازه ۱۵ سالم شده و قدم ۱۶۷ هست تو کلاس از بقیه کوتاه ترم و این اذیتم میکنه الان نزدیکه ۱ ساله که من قدم وایساده بارفیکس کمکم میکنه؟؟؟؟
اگه ج بدین خیلی ممنون میشم واسم خیلی مهمه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به علی

سلام
تغذیه در کنار ورزش هوازی و کششی به شما کمک میکنه تا افزایش قد داشته باشید.

پاسخ دهید
علی

سلام من ۱۷ سال دارم روزی یک رب بسکتبال بازی میکنم از بارفیکسم روزی سه چهاربار اویزان میشوم ب نظرشم کافیه؟

پاسخ دهید
هانا

سلام من دختری۱۶ ساله هستم و قدم ۱۶۰ است وگودی کمر شدیدی دارم آیا امکان افزایش قد من وجود دارد؟چند سانت ؟ لطفا پاسخ دهید.

پاسخ دهید
elham

سلام،من ۱۹سالمه و قدم ۱۶۸هستش از ۱۵سالگی شاید ۲سانت قدم بلندتر شده ،میخوام ۱۷۴بشم ،البته من گودی کمردارم ولی دوست دارم گودی کمرمو،امکانش هست قدم بلندتر شه ولی با گودی کمر؟!

پاسخ دهید
علی

من قدم ۱۵۵ است و وزن ۴۵ کیلو دارم و ۱۳ سالم است قد مادرم ۱۶۵ و قد پدرم ۱۸۰ سانتی متر است به نظر شما قد من به طور متوسط چه اندازه ای دارد

پاسخ دهید
مهیار

لطفا به سوالات من پاسخ بدین یک دنیا ممنونم

پاسخ دهید
مهیار

سلام من ۱۴ ساله ۱۸۴ سانتی متر قد دارم و ۶۹ کیلو وزن…
۱-آیا این طبیعی است؟
۲-از چند درصد هم سن و سالان خودم بلند تر هستم(بر اساس آمار)؟
۳-با چه ورزش هایی میتونم قد خودم رو بلندتر کنم؟آیا بسکتبال تاثیر داره؟بیشترین تاثیر رو چه ورزشی داره؟
۴-با چه غذاهایی یا به عبارتی با دریافت چه موادی میتونم قد خودمو افزایش بدم؟
مرسی از سایت فوق العادتون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مهیار

سلام
۱- بله طبیعی است
۲- از آمار اطلاعاتی ندارم
۳- ورزشهای کششی، پرشی و شنا، نمیشه گفت کدوم ورزش تاثیر بیشتری دارد.
۴- مواد پرانرژی مثل تخم مرغ و همچنین در کنار اون شیر و لبنیات. به طور کلی باید رژیم غذایی متعادل که برطرف کننده تمام نیازهای بدن است استفاده کنید. غلات، سبزیجات، لبنیات و …

پاسخ دهید
نیما

با سلام
من قدم ۱۵۵ است و وزن ۴۵ کیلو دارم و ۱۳ سالم است به نظر شما من طبیعی رشد کرده ام
تورو خدا جواب دهید

پاسخ دهید
دیگه دیگه

هاهاهاهاهاهاهاااااااااااااااااااااااااااااا فکر کنم نصف این سایت پسرن و کتوله ، طفلکیییییییییییییییییییی

پاسخ دهید
فرشید

سلام من۱۵ سالمه وقدم۱۶۹هست من از قدو راضی هستم ولی می خوام بزرگ تر بشم روزی سه لیوان شیر هم می خورم هر روز بیش از ۱۰۰ بار فیکس میرم می خواستم بدونم همون بار فیکس رو برم بس یا حرکت های بیشتری رو هم برم دوستار شما فرشید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فرشید

ُسلام
علاوه بر شیر، هفته ای ۳ تا ۴ عدد تخم مرغ آب پز هم بسیار در رشد مؤثر است.
بارفیکس ورزش خوبی برای افزایش قد است ولی سایر تمرینات کششی هم میتونند روند رشد و تناسب اندام را در شما بهتر کنند.

پاسخ دهید
ارزو

سلام
من ۲۷ سالمه و قدم ۱۶۵
آيا هنوز هم ميتونم رشد قد داشته باشم؟؟؟
باچگونه؟؟؟؟؟
آيا ورزش و تغذيه مناسب مي توانم در مدت كوتاهي به نتيجه برسم؟

پاسخ دهید
صابر

سلام
دوست عزیز من ۱۷ سالمه قدم ۱۷۵ هست میشه قدم به ۱۸۰ برسه ؟؟
اصن امکانش هست ؟ :(‌
مرسی

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به صابر

سلام
بله افزایش قد در پسران تا ۲۴ یا ۲۵ سالگی ادامه داره.

پاسخ دهید
ایرسا

لطفا جواب منو بدید خواهش میکنم. خود ارضایی جلوی افزایش یا تاثیری داره در افزایش قد خواهش میکنم لطفا جواب بدین ممنون

پاسخ دهید
ایرسا

آیا خود ارضایی برای افزایش مشکلی ایجاد میکند؟

پاسخ دهید
سارا

بارفیکس زدن تنها هم باعث افزایش قد میشه؟

پاسخ دهید
نمنم

اهای اقا سجاد یا جوابو بااخلاق بده و یا نده ناراحتم کردی

پاسخ دهید
ناشناس

اهای اقا سجاد یا جوابو بااخلاق بده و یا نده ناراحتم کردی

پاسخ دهید
وحید (لطفا جواب بدید بعد تایید کنید)

سلام من با این تمرینات یکم افزایش قد داشتم بنابر این امیدوار تر شدم، قدم ۱۷۲ هستش ولی راضی نیستم همین تمرینات در کنار رفع گودی کمر در طول یه ماه ۲ سانت قدم بهتر شدش،صفحات رشدم احتمالا بسته شدن من ۱۹ سالمه چن تا سوال داشتم که تقریبا عمومی هم هستش:

۱٫خوردن شیر و لبنیات زیاد توی این سن تاثیری در افزایش قد داره؟
۲٫رفع قوز ، و گودی کمر ، تاثیرشون چه حده در افزایش قد ، مثلا گودی دستت از پشت کمرت به سختی رد بشه ، و قوزت هم مشخص باشه از رو لباس اما نه بدجور بدجور متوسط بهتره
۳٫گفتید تا ۲۴ سالگی رشد میکنه ، بغیر از تمرینات کششی راهی هست سریع ترش کنیم؟
۴٫میخواستم بدونم حدودا هزینه ی جراحی افزایش قد چقدره ؟ من بالا تنم یکم بلند تره ، فکر کنم ۱۰ سانتی پاهام بلند تر بشن بهتره اما باز هم تا امید دارم ورزش میکنم
۵٫صبحا قدم ۱۷۴ هستش چن ساعت بعد قدم ۱۷۲ میشه دقیق چندین روز اندازه گرفتم، اگه طاقباز بخوابم اینطوریه البته از یه دکتر پرسیدم گفت دلیلش جمع شدن اب پشت کمرته، اگه موهامو در نظر بگیریم تقریبا قدم ۱۷۵ هم میشه راهی نیست من ۱۷۴ اول صبحی بمونم؟
۶٫تاثیر طب سوزنی چقدره ؟ من بارها شنیدم تاثیر داره اما ایا علمیه ؟
اگه اطلاعی ندارید میتونید با شماره بنویسید اطلاعی ندارم اشکال نداره ولی حتما پاسخ بدید مهمه برام اینهمه نوشتم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به وحید (لطفا جواب بدید بعد تایید کنید)

سلام
افزایش قد در پسرها تا ۲۴ سالگی ادامه داره.
۱- بله لبنیات بخصوص شیر در سن شما تاثیر گذار است.
۲- گودی کمر و قوز تا حدودی در قد تاثیر دارند، اگر اصلاح بشوند.
۳- تمرینات کششی در کنار تغذیه مناسب و عوامل محیطی-ژنتیکی جزو مهمترین عوامل برای افزایش قد هستند. ورزش کردن باعث افزایش ترشح هورمون رشد میشه. شنا هم ورزش مناسبی برای افزایش قد است.
۴- در خصوص هزینه ی جراحی اطلاعاتی ندارم ولی جراحی پر دردسری است. هر پا به صورت جداگانه باید عمل شود و فکر میکنم فاصله ی انجام جراحی برای هر پا بین ۲ تا ۴ سال باشه. قبل از اقدام برای جراحی حتما کامل تحقیق کنید.
۵- احتمال داره دلیلش قوز و گودی کمری که دارید باشه. با ورزش و تغذیه در سن ۱۹ سالگی شاید بلندتر از ۱۷۵ هم بشید.
۶- خودم در خصوص طب سوزنی اطلاعاتی ندارم ولی با دوستان متخصص که صحبت میکردم از نظر اونها بی تاثیر است.

پاسخ دهید
reza

سلام و خسته نباشید من ۱۷ سالمه و قدم ۱۶۸ سانتی متر میخواستم ببینم به ۱۸۰ میرسم چون کشتی گیر هستم

پاسخ دهید
فرشید

کسی هست جواب سوال منو بده

پاسخ دهید
فرشید

با سلام وخسته نباشید من ۱۵ سالمه و قدم ۱۶۷واز قدم راضی هستم و خدارو شکر می کنم ولی دوستام خیلی گیرمیدن می گن قدت کوتاه چون اونا یکی دوسال از من بزرگ ترن وقدشون هم بزرگ تره من روزی بیش از ۱۰۰ بارفیکس میررم وروزی ۳لیوان شیر هم می خورم می خواست بدون تا چه حد تو رشد قدم تعسیر داره

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فرشید

سلام
ورزش و تغذیه در افزایش قد تاثیر مستقیم دارد. در بعضی افراد افزایش قد زودتر رخ میده و در بعضی دیرتر.

پاسخ دهید
امیر

سلام دوستام
این نرمشا خیلی خوبه ولی یه راهه دیگه هم هست که خیلی خوبه اونم اینه که علاوه بر این که این تمرینارو انجام میدید روزی دوتا سیب با هستش به طور کامل بخورید من اینو از یه دکتر خوب شنیدم

پاسخ دهید
حسین

دمت گرم داداش من الان ۸ ماه هستش که روزی نیم ساعت دارم تمرینهای شما رو انجام میدم و قدم ۱۲ سانت بلند تر شده در ضمن من قدم ۱۶۸ بود و الان ۱۲ سنت بلند شدم و ۱۸۰ قدم شد.

پاسخ دهید
سی سی

سلام دوستان .
من ۱۵/۵ سالمه و قدم بین ۱۶۰ تا۱۶۲ هست.
میخام حداقل به ۱۷۰ برسم.
آیا با این تمرینات میشه؟؟؟؟
تغذیه سالم بشدت زیاد.
بسکتبال رو هم دارم شروع میکنم.
میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
atoosa

ایا به ۱۶۸ میرسم؟

پاسخ دهید
حامد

سلام خیلی ممنون بخاطرسایتتون من۱۴/۵ سالمه وقدم ۱۷۷میترسم دیگرقدنکشم ایا بایدبه دکترمراجعه کنم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به حامد

سلام
قد ۱۷۷ برای سن شما بلند محسوب میشه و از طرفی افزایش قد تا سن ۲۴ سالگی برای پسران ادامه دارد.

پاسخ دهید
مروارید

salam man 32 sal sen daram 147 ghadam , kari mitonam bokonam?
kheyli azab mikesham
khaheshan rahnamai konid

پاسخ دهید
SANA7

سلام من ۱۲ سالمه قدم ۱۶۵ من میخوام قدم ۱۷۰ بشه این تمرینات موثر چون من میخوام بعد از چند سال برم مانکن شم

پاسخ دهید
احمد رضا

من احمدرضا نيمازاده هستم ۱۶ سال دارم.۱۷۳ سانتيمتر قد دارم . خانواده پدرم بلند قد هستند. مي خوام بدونم كه تا ۱۷ سالگي به ۱۸۰ سانتيمتر برسم. بارفيكس رفتن تاثير بيشتر داره يا طناب زدن.يا حركات فوق

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به احمد رضا

سلام
افزایش قد در پسران تا ۲۴ سالگی ادامه خواهد داشت.

پاسخ دهید
بافرهنگ

هی حلا نمی شد از یه مرد تو تمرین عکسات استفاده کنی واقعا که به خاطر جذب کردن ۲نفر به سایت کل فرهنگ مملکتو به بازی گرفتی من که راضی نیستم

پاسخ دهید
Reza

در پاسخ به بافرهنگ

درود
از شما برای مطالب ارزشمندتون سپاسگزارم

پاسخ دهید
زهرا

سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۵۵ هستش با این تمرینات تا چه اندازه میتونم قد بکشم؟

پاسخ دهید
rahele

salam ..man 73/10/10 hastam ghadam 150 5roze shoro kardam …ghorse zinc ham mikhoram …faghat in ke barfix ro anjam nadadam ta nasb she baram …ehtemale inke afzayesh ghad pida konam cheghadre….man khanevade madaram hame bolandan va pedaram motevaset o boland madaramam 150 albate be khatere marizi ke gereft kotah mond pedaram motevaset .lotfan sarei javab bedid mamnon

پاسخ دهید
ناشناس

سلام تورابه خداکمک کنین من ۱۳سالمه قدم۱۵۹است من میخام ۱۷۵باشم این تمرین ها الکیه یانه قدمامان وبابام خیلی بلند هم نیسن منوکمک کنین

پاسخ دهید
فاطمه

سلام تورابه خداکمک کنین من ۱۳سالمه قدم۱۵۹است من میخام ۱۷۵باشم این تمرین ها الکیه یانه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به فاطمه

سلام
تمرینات الکی نیستند ولی اینکه بگیم ۱۰۰% برای همه مؤثر هستند خیر، اینطور نیست. ممکنه برای شما مؤثر باشند ممکنه نباشند.

پاسخ دهید
somayyeh

سلام .من۱۵سالمه وقدم۱۵۳هستش ميخواستم چند تا سوال ازتون بپرسم ولي توروخدا جواب بدين.مي خواستم بدونم كه شناو ژيمناستيك وبسكتبال قدمو بلند ميكنه؟ البته من با برنامه دكترغدد جلو ميرم.واينكه كدوم غذاها وموادغذايي و…براي قد من موثر ميتونه باشه؟توروخدا جواب بدين.ممنون ميشم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به somayyeh

سلام
طبق برنامه ای که دکتر غدد شما براتون تهیه کرده اند پیش برید و قبل از انجام هر اقدامی با ایشون مشورت کنید.
ورزشهایی مثل شنا در افزایش قد مؤثر هستند.

پاسخ دهید
somayyeh

سلام.من دختر۱۶ ساله اي هستم ومي خواستم چند تا سوال ازتون بپرسم ولي توروخدا جوب بدين!مي خواستم بدونم كه كدوم ورزش ها مي تونن در افزايش قدم موثر باشن؟بسكتبال و ژيمناستيك و شنا موثر هستن؟يكي از دوستام ميگفت طناب زندن هم موثر هست وقدو بلند ميكنه!نظر شما چيه؟ البته من با برنامه دكترغدد دارم ميرم جلو ولي متاسفانه ۳ماهه كه نتيجه اي نگرفتم.لطفا كمكم كنين واگه بشه بهم بگيد كدوم غذا ها يا مواد غذايي رو بخورم تا بهتر نتيجه بده .لطفا جوابمو بدين.ممنون ميشم

پاسخ دهید
یسنا

سلام میناجان مرسی که امیدوارم میکنی وبهم روحیه میدی من از وقتی جوابمو گرفتم که وقتی ارثیه کاریش نمیشه کرد دیگه به سایت سر نزدم امشب پیغامتو خوندم. راستی من ۱۵جلسه هم طب سوزنی رفتم ولی فایده نداشته به هر دری میزنم که قد بکشم ولی تا حالا که نتیجه نگرفتم.مرسی بوس

پاسخ دهید
یسنا

مینا جان من به هر دری زدم که قدم بلند بشه حتی ۱۵ جلسه طب سوزنی هم رفتم وانجام دادم ولی تأثیر نداشت

پاسخ دهید
یسنا

سلام مینا جان من بعداز اینکه جوابمو گرفتم که وقتی ارثیه کاریش نمیشه کرد ناامید شدمو دیگه به سایت سرنزدم تا امشب که پیغامتو خوندم مرسی گلم بهم روحیه دادی وامیدوارشدم.بوس

پاسخ دهید
atoosa

پس ج من چی شد؟؟

پاسخ دهید
یه نفر

من قدم ۳۰۰ است و ۱۰۰ سال سن دارم…!!!!

پاسخ دهید
atoosa

الووو لطفا ج بدین!!!

پاسخ دهید
atoosa

سلام من ۱۴ سالمه و قدم ۱۶۰ است ایا با انجام این تمرینات تا ۱۶۸ میرسم؟؟بالفیکس در خونه ی ما وصل نمیشه.بجاش چه ورزشی برم؟؟لطفا ج بدین مرسی

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به atoosa

سلام
بجای بارفیکس میتونید از سایر تمرینات کششی بهره بگیرید.

پاسخ دهید
لیلا زهره

من ۲۰ سالم است و قدم ۲۰۰ چی کار کنم قدم بلند تر بشه

پاسخ دهید
نسیم

با سلام من۱۳ سالم است و قدم ۱۴۶ است و گودی کمر هم دارم چه کار کنم قدم بلند شود.

پاسخ دهید
یاسی

سلام من ۱۵سالمه و قدم ۱٫۵۰ هستش تو دوستام از همه کوتاترم
خونواده مادیم همگی قد بلند و خونواده پدری متوسط هستند
میخوام بدونم امید واسه افزایش قد من هستش؟

پاسخ دهید
naser

آیا هم جنس بازی در مردان در کاهش یا افزایش قد تاثیر دارد؟

پاسخ دهید
گل نرگس

سلام. آیا ترنسکشوال اف تو ام هم با ورزش قدش بلند میشه؟

پاسخ دهید
مهسا

سلام
من ۱۵ سالمه.قدمم هست۱۵۹٫ژیمناستیک کارمیکنم قراره کلاس والیبال هم برم !!
دوست دارم تا ۲۰سالگی قدم ۱۷۰بشه ب نظرتون با این ورزشها میتونم موفق بشم؟مرسی
و ممنونم بخاطر مطالبتون

پاسخ دهید
مینا

سلام دوستان
تو اون ادرسی که برای طب سوزنی گذاشتم یه آقا پسری که ۲۵ سالشه ۳ سانت قدش بلند شده توی ۱۵ جلسه!!!!!!!!!!!!!
و یه خانم ۲۶ ساله ۱ سانت افزایش قد داشته!!!!!
پس آقا پسرا خیلی خوشحال باشن که برای اونا حتی تو سن بالا هم حتما جواب میده

پاسخ دهید
نیما

سلام
من ۲۱ سالمه و قدم ۱۷۵ سانته.به نظر شما به ۱۸۰ میرسم؟

پاسخ دهید
فاطمه

به نظر شما چه ورزشی بیشتر تو افزایش قد تاثیر داره . یوگا . ایروبیک . پیلاتس . بدمینتون .

پاسخ دهید
فاطمه

باسلام من ابان ماه ۱۸ سال تمام کردم قدم ۱۵۸ هست می خوام تا ۵ سانت دیگه بلند بشم چکار کنم لطفا بهیم بگین

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.من ۱۹ سالمه و قدم ۱۵۹ سانتیمتره به نظرتون میتونم با این حرکاتی که گفتید افزایش قد داشته باشم

پاسخ دهید
یاشار

سلام. من ۲ ماه دیگه ۲۱ سالم میشه. قدم ۱۷۵ , وزن ۷۴ کیلوگرم.به نظرتون قدم ۱۸۰ میشه؟؟؟؟جواب بدین.ممنون

پاسخ دهید
حمید

سلام. من ۱۷ سالمه. قدم ۱۹۰ هستش. به نظرتون میتونم تا ۲ متر قد بکشم؟؟؟

پاسخ دهید
امیر

من قدم برا سنم خوبه؟لطفا جواب بدین تشکر

پاسخ دهید
امیر

آیل فقط این ۵ حرکت کافیه برای افزایش قد؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به امیر

تمرینات زیادی برای افزایش قد وجود دارند، در اینجا ۵ تا از ساده ترینها رو ذکر کردیم که هر کسی بتونه انجام بده. کلا ورزشها و تمرینات کششی برای افزایش قد مفید هستند.

پاسخ دهید
امیر

لطفا جواب بدین ضمنا این حرکات تا چه مدتی عمل مکنن ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به امیر

سلام
پیش بینی افزایش قد شما خارج از توانایی ماست.
مشاهده تاثیرات ورزش از ۳ تا ۶ ماه بعد از شروع تمرینات خواهد بود.

پاسخ دهید
pardis

سلاااااااااااام من آذر رفتم تو ۱۵ سال قدم ۱۵۳ هست میخواستم ببینم قدم هنوز رشد میکنه.البته با انجام این ورزشها و بارفیکس…….قد پدر و مادرم ۱۶۳…۱۶۲ هست.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به pardis

سلام
دختر خانم ها تا ۱۸ سالگی قد میکشن.

پاسخ دهید
نفس

سلام من ۲۳ سالمه قدم ۱۶۰ امکان رشد برام هس اگه هس تا چه حدی میتونم رشد کنمممم لطفا ج بدین
ممنون

پاسخ دهید
امیر

سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۶۶ آیا با انجام این حرکات با تغذیه مناسب قدم ۱۸۰ میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا جواب بدین
ممنون از سایت خوبتون

پاسخ دهید
نیما

سلام من ۱۰ روز دیگه ۱۸ سالم میشه. میخواستم بدونم که در ۵ ماه با کارای شما چند سانت قدم بلند میشه.اطرافیانم هم قد بلند هستند.

پاسخ دهید
مهدی

سلام ببخشید این حرکات چه زمانی در طول شبانه روز باید انجام بشه
با تشکر از سایت خوبتون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مهدی

سلام
فرقی نداره، هر زمان تونستید.

پاسخ دهید
ehsan

سلام من ۱۸ سالمه قدم ۱۸۰ ولی چون واسه والیبال کمه میخوام ببینم بعد از این سن قدم رشد میکنه یا نه؟خیلی ممنون از سایت خوبتون

پاسخ دهید
marya

لطفا جواب بدین اگه بعد چند ماه نتیجه نگیرم باید قیدشو بزنم؟۱۸سالمه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به marya

ممکنه در یک فرد با دو تا سه ماه تمرین نتیجه مشاهده بشه و در فردی چند سال طول بکشه و یا حتی تاثیر نداشته باشه. بستگی به شرایط جسمی، تغذیه و عوامل محیطی و ژنتیکی در فرد داره.

پاسخ دهید
marya

قدم ۱۶۳ میخوام ۲سانت افزایش قد داشته باشم از مرداد دارم تمرینات رو انجام میدم اما نتیجه ای نگرفتم باید قیدشو بزنم؟من ۱۸ سالمه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به marya

به پزشک مراجعه کنید تا بررسی کنند صفحات رشد در شما بسته شده یا خیر، البته با وجود بسته شدن صفحات رشد هنوز هم احتمال کمی برای افزایش قد وجود دارد.

پاسخ دهید
مریم

سلام کسی هست الان به سوال من جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
marya

man tavaghoe ziadi nadaram faghat 2,3sant ama nemishe sene ?roshdam tamum shode be nazareton?barfix tasire bishtari dare chon mikham bishtar uno anjam bedam

پاسخ دهید
marya

salam man az mordad daram tamrinate shoma ro anjam midam vaghti tamrinat ro raha mikonam ehsas mikonam 2bare ghadam kotah mishe yani bayad ta abad anjam bedim in tamrinato?man 18salame

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به marya

سلام
لطفا فارسی تایپ کنید.
تاثیر ورزش به صورت دائمی است. قد خودتون رو به صورت منظم در بازه های زمانی مشخص اندازه گیری کنید، اگر تاثیر داشته باشه حتما مشخص خواهد شد.

پاسخ دهید
زری

ممنون از سایتتون استفاده کردم امیدوارم این نکاتی رو که گفتین تاثیری در بلند شدن قدم داشته باشه چون کوتاهی قدم خیلی آزارم میده

پاسخ دهید
مرتضی

سلام آیا خود ارضایی باعث باند نشدن قد می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مرتضی

سلام
خودارضایی تاثیری در بلندی و کوتاهی قد ندارد.

پاسخ دهید
مرتضی

سلام من ۱۶۹ قدم است و ۱۰ روز دیگه ۱۸ ساله میشم فقط بگین اگه ۵ ماه مداوم این کارو انجام بدم چقدر بلند میشم ۵ سانت بلند میشوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟راستی من یه شخصی رو می شناسم که در ۲۴ سالگی ۷ ماه ورزش کرد و ۹ سانت قدش بلند شد.

پاسخ دهید
علیرضا

مرررسی

پاسخ دهید
ناشناس

با سلام
۱۳سال دارم و صد و هفتاد سانت قد دارم. مادرم ۱۶۰ سانت و پدرم ۱۷۰ سانت قد دارم و رژیم می گیرم. ولی عمو ها دایی هایم بلند هستند. آیا رژیم و ورزش بدن سازی در کم شدن قدم تاثیر دارد؟ و آیا قدم بلند می شود؟
ممنون

پاسخ دهید
مهسا

سلام ساغر جون اینا که بی کار نیستن که به سوالات ج بدن

پاسخ دهید
ساغر

لطفا جواب بدین!خواهششششششششش!:-(

پاسخ دهید
ساغر

سلام ببخشید من ۱۵ سالم داره تموم میشه و دارم وارد ۱۶ میشم!قدم ۱۶۴٫میخواستم بدونم چی کارکنم به ۱۶۸ یا ۱۷۰ برسم؟اصلا ممکن هست یا زمان رشدم تموم شده؟چه قدر دیگه رشد میکنم اگر ورزش کنم و تغذیم خوب باشه؟ورزش شنا خوب هست؟اصلا بیشترین حدی که میتونم رشد کنم چه قدره؟ممنونم

پاسخ دهید
مریم

سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۵۶ هست .لطفا بگید اگه ورزش کنم .تا سنه ۱۸ سالگی چه قدر بلند میشم؟؟؟ لطفا جواب بدین

پاسخ دهید
نسترن

سلام .من ۱۴سال سن دارم .قدم۱۵۵ هست.من از دوستانم کوتاه ترم .ایا میتونم افزایش قد بدم؟ من اعتماد به نفسمو از دست دادم.ایا قدم متعادمه ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به نسترن

سلام
با تغذیه بهتر و ورزش کردن در این سن (۱۴ سالگی) میتونید قد خودتون رو بلندتر کنید.

پاسخ دهید
ناشناس

salam man 14 sal sen daram va ghadam 155 hastesh .aya ghadam motadel hast? ya mitonam ba varzesh ghadamo boland konam????? kheyli mamnon

پاسخ دهید
morteza

سلام من قدم ۱۶۹ هستش و سنم ۱۸ سال میباشد اگه این ورزش هارو انجام بدم قدم تا ۱۰ سانت بلند میشه؟در ضمن من شخصی رو میشناسم که ۷ ماه ورزش کرد و در سن ۲۴ سالگی ۹ سانت قد کشید

پاسخ دهید
morteza

salam man madaram ghadesh 171 va babab 170 mibashad manam 169 hastam va 1 mahe dg miram to 18 salegi man ba in karhaye shoma ghdam ta che andaze ziad mishe masaln 10 sant misham??????????rasti baradaram ham 181 ghadesh ast vali man………….lotfan javab bedin

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به morteza

سلام
در پسرها افزایش قد تا ۲۴ سالگی ادامه خواهد داشت، افزایش قد شما به عوامل محیطی مثل ورزش کردن و همچنین تغذیه بستگی داره. این موارد رو رعایت کنید بلندتر خواهید شد.
[لطفا فارسی تایپ کنید، با تشکر]

پاسخ دهید
علیرضا

سلام
برای پای پرانتزی مطلب نذاشتین!!!!!!!!!!!!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به علیرضا

سلام
مورد شما رو پیگیری کردم و با چند تا از دوستان پزشک و متخصص در این زمینه صحبت کردم و نظر همگی دوستان بر این بود که پای پرانتزی با ورزش قابل اصلاح نیست.
در خصوص عمل هم توصیه کردند که در سن جوانی اینکار رو انجام ندید. هر کدام از پاها به صورت جداگانه عمل خواهند شد و مدت زمان بهبود حدود ۲ سال است (یعنی جمعا حدود ۴ سال برای هر دو پا) که زمان زیادی است و بسیار پر درد.
این توصیه ی پزشک متخصصی بود که با ایشون صحبت میکردم. از اونجا که راهی غیر از جراحی برای اصلاح این حالت پیدا نکردیم برای همین فعلا مطلبی در این خصوص منتشر نکردیم.

پاسخ دهید
علیرضا(فرید)

کو نظر من؟!!!

پاسخ دهید
نیما

سلام
من ۲۱ سالمه و قدم ۱۷۵ سانته.به نظر شما به ۱۸۰ میرسم؟

پاسخ دهید
ستاره

سلام من ۱۷سال و۱۰ماهمه قدم۱۵۲هست چقد دیگه میتونم قد بکشم؟پدر ومادرم هم تقریبا هم قد خودم هستن، دکتر رفتم به محض پرسیدن سنم گفت قد نمیکشی!!!حالا چیکارکنم؟۵سانت قد میکشم؟؟؟؟؟؟لطفا جواب بدید.

پاسخ دهید
مریم

سلام چند چیز یادم رفت بگم :صفحات استخوانیم بسته شده و در ۱۳ سالگی به سن بلوغ رسیدم و اینکه ورزش ها تا به حال تاثیری نداشته برام

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مریم

سلام
در صورتی که صفحات رشد بسته شده باشند شانس کمی برای افزایش قد وجود داره.

پاسخ دهید
مریم

سلام.من۱۷ سالمه قدم۱۵۵ هست.قد مادرم۱۶۵ و پدرم۱۷۲هست.تغذیه و خوابم خوبه و و در دوره ی دبستان ورزش پیمناستیک میرفتم الان هم ۶ماه که دارم یوگا میکنم و ورزش های شما هم توش هست(متوسط قد اقوامم هم بالا هست)به نظرتون مشکل کار از کجاست؟امکان داره ۵-۱۰ سانت دیگه بلند بشم؟با تشکر از سایت خوبتون

پاسخ دهید
علیرضا(فرید)

سلام خسته نباشید.
نمیخوام نا امیدتون کنم ولی رشد فقط یک چیز ارثی و تنها راهی هم که میتونه تو زمان رشد کمکتون کنه اینه که به فکرش نباشین و استرس نداشته باشین.من بابا ۱۶۸ و مامانم ۱۶۰ هست ولی خودم ۱۸۲ هستم.توصیه میکنم که کلا به فکرش نباشین.ورزش کنین ولی اصلا حواستون به قدتون نباشه.قول میدم رشد کنین.

پاسخ دهید
نفس

اگه کوتاهی قد ارثی باشه هیچ راهی واسه افزایش قد وجود نداره؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به نفس

سلام
اگر سن رشد و بلوغ تمام نشده باشه با تغذیه و ورزش تا حدودی میتوان کوتاهی قد ارثی را بهبود بخشید.

پاسخ دهید
نیما

الان من ۱۳ سالمه قدم ۱۵۶ سانتی متر
احتمال این که بلند تر بشم وجود داره
جواب بدید لطفا

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به نیما

سلام
در پسران افزایش قد تا ۲۴ سالگی ادامه داره.

پاسخ دهید
نفس

اگه کوتاهی قد ژنتیکی باشه هیچ کاری نمیشه کرد؟؟؟؟

پاسخ دهید
لعيل

سلام من تمرين هايي ك گفتينو دارم انجام ميدم
ميشه بيشتر كمكم كنيد من ۲۰ سالمه قدم ۱۶۴ هست ولي بالا تنه ي من بيشتر از پايين تنه رشد كرده ممكنه پاهام باز بلند بشه يا نه؟؟امكان رشد فقط پاهام هست؟شما ميگيد من بايد چيكار كنم؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به لعيل

سلام
اکثر تمرینات ذکر شده برای پایین تنه هستند، البته باید به پزشک هم مراجعه کنید تا وضعیت صفحات رشد پاهاتون مشخص بشه.

پاسخ دهید
اشکان

سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۶۰ است آیا میتوانم در بزرگ سالی قدم را به ۱۹۵ برسانم یا نه؟
اگه میشه مطلب برای تغذیه افراد برای فوتبال بازی کردن و سزانده نشدن عضلات پا هم بزارید
از کسی هم شنیدم ماساژ کف پا موثر است میخواستم مطمئن شوم؟

پاسخ دهید
هاوین

بس چرا جواب ندادین

پاسخ دهید
هاوین

سلام من هاوین هستم قدم ۱۶۰ هستش وسنم ۲۰ میخوام قد بلند بشم ایا امکان داره تورو خدا جواب بدین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به هاوین

سلام
داخل مطلب پاسخ سوال شما داده شده عزیزم.

پاسخ دهید
علی

با سلام من ۱۸ سالم قدم ۱۶۵ امکانش هست به ۱۷۵ برسم؟ ممنون از سایت خوبتون با تشکر

پاسخ دهید
سجاد

سلام من ۱۴ سالمه ۳ماه میرم بدن سازی برناه ی جدیدی که گرفتم برام حرکت پا نوشته داداش الان فک کنم قدم ۱۷۰یا ۱۶۵ هست به نظرتون این حرکتای پا رو بزنم قدم میسوزه ؟ یا عیبی نداره ؟

پاسخ دهید
یسنا

سلام من۲۲ سالمه و۱۵۰ قدم.پدر ومادرم هر دو ۱۶۲ هستن ما سه خواهر وبرادریم که هرسه قد کوتاهیم.وقتی۱۷سالم بود رفتم پیش متخصص غدد از تراشه دستم عکس گرفت وگفت ارثیه.من پنج ماهه زینک پلاس میخورم واکثر اوقات ورزش کششی انجام میدم که این تمرینات از سایت زحل خریداری کردم و تمرین کتاب شما هم داره.تو رو خدا بگین چطور چند سانت قد بکشم عصبی شدم دیگه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به یسنا

سلام
در موارد ارثی معمولا نمیشه کار خاصی انجام داد، تمرینات رو انجام بدید، شاید در افزایش قد شما تاثیرگذار باشند.

پاسخ دهید
مینا

در پاسخ به یسنا

سلام یسنا جان
من هم از همون سایت تمریناتش رو خریداری کردم و هر روز انجام میدم تقریبا ۳۰/۱ ساعت در روز
من ۲۵ سالمه و با این تمرینات ماهی ۱ سانت بلند شدم
ادامه بده حتما جواب میگیری عزیزم
در ضمن برای شما قرص زینک بهتر جواب میده تا شربت
فقط زینک کافی نیست در روز حتما ۳-۴ لیوان شیر بخور-در هفته ۲بار ماهی بخور-سیب زمینی-بادام-گردو حتما حداقل روزی ۲تا-سبزی تازه-میوه هم زیاد بخور و تا میتونی تحرک داشته باش
موفق باشی

پاسخ دهید
غم

خواهش ميكمنم جواب بديد
بايد چيكار كنم ك پاهام بلند بشه تا ناهماهنگي بين نيم تنه ي بالا با نيم تنه ي پايين نباشه؟
واقعا نميدونم چيكاركنم…

پاسخ دهید
غم

سلام
من ستون فقراتم رشد كرده ب اندازه ي كافي ولي پاهام رشدي نكرده خيلي از اين ناهماهنگي ناراحتم و عذابم ميده ميشه كمكم كنيد بايد چيكاركنم؟
باتشكر

پاسخ دهید
امیرمهدی

سلام خیلی عالیه اگه میشه از عکس های زیباتری(بی حجاب تر)استفاده کنید.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به امیرمهدی

سلام
اگر دنبال مطالب غیر اخلاقی هستید سایت مناسبی رو انتخاب نکرده اید. هدف ما ارائه ی مطالب علمی است نه ارضای نیازهای شهوانی شما!

پاسخ دهید
حسین

من هفته بعد دارم میرم عکس بندازم ببینم صفحاترشدبسته شدند یا خیر بسته شده باشه میمیرم برام دعاکنید

پاسخ دهید
یسنا

سلام من۲۲ سالمه۱۵۰ قدم پدر ومادرمه هردو۱۶۲هستن سه خواهر وبرادریم که هرسه تامون کوتاهیم.تو سن ۱۷سالگی پیش متخصص غدد رفتیم از تراشه دستمون عکس گرفت وگفت ارثیه.من حدود ۵ماهه قرص زینک پلاس استفاده میکنم حداقل هفته ای چهر بار ورزش میکنم هم ورزش ولی نتیجه ای نگرفتم.قدم خیلی آزارم میده همه فکرم قدمه چون تو ظاهرم فقط همینو کم دارم.لازم به ذکره ورزشی که من میکنم از سایت زحل سفارش دادم که ورزشای شما رو هم داره

پاسخ دهید
***

سلام و باتشکر از سایت خوبتون .
من حدودا قدم بین ۱۵۵ و ۱۵۷ هستش و متولد ۱۳۷۸ هستم .
قدم مامانم ۱۶۰و بابام ۱۷۵ هست . از هر کس هم پرسیدم گفتن که حداکثر ۲-۳ سانت بیشتر رشد ندارم تازه با ورزش و اینا. خانواده مادرم قد متوسط و نسبتا بلند ولی خانواده پدرم قد کوتاهی دارن. تغذیه مناسبی هم دارم . در ضمن نسبتا گودی کمرم هم زیاده .
بسیار هم از این مسئله ناراحتم . به نظر شما امکان رشد وجود داره ؟
اگر هست حدودا تا چه مقدار؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ***

سلام
در آقایون تا ۲۴ سالگی و در بانوان تا ۱۸ سالگی امکان افزایش قد به صورت طبیعی وجود داره، ولی نمیشه گفت چقدر.

پاسخ دهید
پریا

سلام من ۱۴ سالمه !میخوام قدم حداقل ۱۰ سانت بلند شه !!!!
۱راه حل برام پیشنهاد کنین !!
ممنون!!

پاسخ دهید
امیر

بسیار عالی بود

پاسخ دهید
حدیث

اگه صفحه ی استخوانی هنوز بسته نشده باشه حداکثر با این تمرینا چقدر میشه قد رو افزایش داد؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به حدیث

سلام
نمیشه در این خصوص اظهار نظر کرد، ولی قطعا تاثیرگذار خواهد بود. البته به شرایط ژنتیکی و تغذیه فرد هم مربوط است.

پاسخ دهید
مهسا

سلام . من ۲۵ سالمه . قدمم ۱۵۰ سانته . می خواستم ببینم با این تمرینا احتمال افزایش قد برام هست ؟

پاسخ دهید
علیرضا

من زیاد نیست پس اگه بشه لطفا یه مطلب در موردش بذارین
مرسی

پاسخ دهید
علیرضا

مرسی از جواب اولتون…میخواستم بدونم پاهای پرانتزی رو با ورزش میشه درست کرد؟؟؟؟؟؟؟
لطفا اگه ممکنه از نظرات دکتر ها هم استفاده کنین..
مرسی از سایت خفنتون!!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به علیرضا

سلام
اصلاح این مدل نقص های مادرزادی مثل گودی کمر یا پاهای پرانتزی با ورزش خیلی دشواره، امکان پذیر هست به شرطی که میزانش زیاد نباشه. با ورزش میشه تا حدودی از شدت اونها کم کرد.

پاسخ دهید
علی

سلام از سایت خوبتن و مرسی از جوابتون.ببخشید ۱۵۹ سانتی متر واسه ۱۶ سالگی خوبه و امکان رشد وجود داره تا ۱۶۵ یا بیشتر . مرسی

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به علی

سلام
در پسرها تا ۲۴ سالگی امکان رشد هست و میتونید با تغذیه مناسب و ورزش افزایش قد داشته باشید.

پاسخ دهید
علیرضا

چرا جواب نمیدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
گابریل

سلام من ۲۴ ساله و قدم ۱۶۸ هست
یک هفته بعد از اینکه تمرینات کششی رو شروع کردم ، استخوان و زانوهام شروع به درد کردن کرده ( در حالی که هر روز ورزش میکردم ) این امکانش هست که توی این سن در حال رشد باشه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به گابریل

سلام
در صورت احساس درد تمرینات رو متوقف کنید و با مربی ورزشی مشورت کنید.

پاسخ دهید
علی

سلام،اولا مرسی از سایت خوبتون،
من قدم ۱۶۲ و ۱۶ سالمه متخصص برام دارو تجویز کرد و گفت اگه استفاده کنم فوقش ۲تا ۳سانت رشد میکنم،
به نظرتون حرفش درسته؟
خواهش میکنم جواب بدین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به علی

سلام
در سن ۱۶ سالگی این احتمال وجود داره.

پاسخ دهید
....

سلام من ۱۶ سالمه و قدم ۱۵۸ است میشه قدم افزایش پیدا کنه . اموزش روش افزایش فد در ۱۶ سالگی

پاسخ دهید
پارمیس

سلام من ۱۲ سالمه و قدم ۱۴۵ به نظر شما قدم کوتاهه؟

پاسخ دهید
دیانا

سلام ۲۰ سالو ۸ ماهمه قدم ۱۵۵ قد پدرم ۱۸۰ مادرم ۱۵۳ خواهر کوچک ۱۵ سالم ۱۷۰ هستن با این ورزشا چقدر قدم بلند میشه تورو خدا جواب بدین برام خیلی مهمه

پاسخ دهید
mohsen

salam man ghaddam 166 va sennam 17 aya omidy hast

پاسخ دهید
محمد

من امروز ۱۶ سالم تموم میشه و قدم ۱۶۰
پدرم ۱۶۷ و مادرم ۱۵۰
و در سن ۱۴-۱۵ سالگی هم به دکتر مراجعه کردم و از قرص ها و حتی امپول های هورمون رشد هم استفاده کردم ولی تاثر خاصی نداشت
به نظرتون من به ۱۷۵ میرسم؟

پاسخ دهید
شهرزاد

سلام من ۱۵سالمه قدم ۱۵۵٫ باانجام این حرکات قدم چقد بلند میشه؟

پاسخ دهید
sh

سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۵۵٫با انجام این حرکات چقد قدم بلند میشه؟

پاسخ دهید
MOJTABA

سلام.من ۱۸ سالمه.قدم ۱۶۴-۱۶۵٫میخواستم بپرسم قدم با این حرکات چند سانت میتونه بلند شه؟؟؟و من قدم متعادله یا کوتاهم؟و جای رشد برای من وجود داره؟چه مدت؟لطفا جواب بدید.خواهش میکنم

پاسخ دهید
علیرضا

سلام لطفا یه مطلب در مورد پای پراتزی بذارین چون تو قد خیلی اثر داره

پاسخ دهید
zohreh

سلام
وای بحالتون اگه انجام دادمو قدم بلند تر نشد
من ۱۷سالمه قدم ۱۵۰ “اَووووووو اَووووووو” (اینا گریه هام بودن)
ینی اگه فایده نداشت با من طرفینااا 😀

پاسخ دهید
امیرحسین

سلام
من دارم میرم تو ۲۰ سال… قدم ۱۶۵/۵ هست…
از قرص کلسیم- روی- ویتامین آ – آرژنین استفاده میکنم
حرکات پرشی و کششی هم انجام میدم…
امکان دارد که قدم ۱۷۰ بشه؟؟؟ فقط ۴/۵ افزایش
امکانش هست؟؟؟

پاسخ دهید
farshid

سلام قد من ۱۸۷ میخواستم ببینم میتونم بلندتر بشم ۱۷سالمه

پاسخ دهید
علیرضا

راستی اگه لطف کنین در مورد پای پرانتزی و روش درمانش مطلب بذارین چون کسایی مثل من که این مشکلو دارن درمانش ۳-۴سانت تو افزایش قد مؤثره
مرسی..فقط لطفا جواب بدییید!!!!!!!!

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به علیرضا

سلام
سعی میکنیم مطلبی در این زمینه گردآوری کنیم.

پاسخ دهید
علیرضا

سلام
من ۱۹سالمه و دکتر رفتم گفت احتمالش کمه..قد خودم ۱۶۷…میشه کاری کرد با ورزش؟؟؟؟؟؟؟
خیلی نا امید شدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ دهید
مائده

مرسی از شما و سایت فوق العاده شما.
سربلند باشید

پاسخ دهید
reza

سلام من ۱۹ سالمه و قدم ۱۸۰٫امکان رشدش هست؟

پاسخ دهید
علیرضا

سلام
من ۱۹سالمه و دکتر رفتم گفت احتمالش کمه..قد خودم ۱۶۷…میشه کاری کرد با ورزش؟؟؟؟؟؟؟
خیلی نا امید شدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ دهید
rain

سلام من ۱۹ سالمه و قدم ۱۷۰ هست پدرم قدش ۱۸۰ هستش اگر این تمرینارو مرتب انجام بدم قدم ۱۸۰ میشه؟؟؟ اگه تا چه حد امکان داره افزایش پیدا کنه ؟؟
اگه در کنار این تمرین ها بستکتبال هم کار کنم تاثیری داره؟؟؟

پاسخ دهید
مائده

با سلام لطفآ به سوال قبلی من پاسخ بدید و بعد هم میشه بگویید انجام مرتب این ورزشها چقدر در افزایش قد(لطفأ با رقم) و در په مدتی تأثیر داره.مرسی

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مائده

سلام دوست عزیز
پاسخ داده شد.
پیروز باشید.

پاسخ دهید
رضا

سوال دوم من حذف شد مرسی

پاسخ دهید
ali

سلام و تشرک از شما دوست عزیز که به مطالب های ما جواب میدهید. من ۱۶ سالمه و قدم کوتاهه و میخوام قدم و به ۱۷۷یا۱۷۹ برسونم با چه روش هایی میتونم .

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ali

سلام
روشها در مطلب و داخل کتابجه معرفی شده اند.

پاسخ دهید
مینا

یه دکتر میشناسم که با طب سوزنی قد رو افزایش میده
خیلی مورد شنیدم و خوندم که این کارو انجام داده حتی در سن بالا
اگه خواستین یه سر بزنید!
دکتر اسد کلاهدوز
۸۸۷۹۶۹۰۸
http://WWW.FLASHACUPUNTURE.COM

پاسخ دهید
مینا

سلااااااااااااااااااااام
من خیلی وقت بود نمیومدم
میخواستم بگم من ۱ماهه دارم ورزش میکنم مرتب البته رژیم غذاییم رو هم تا جایی که تونستم انجام دادم و ۱سانت بلند شدم
من ۲۵ سالمه
حتما انجام بدین نتیجه میگیرین
البته فکر مثبت رو فراموش نکنید دوستان!

پاسخ دهید
رضا

سلام منظورم این بود خود ارضایی باعث عدم رشد قد میشود؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رضا

سلام
ارتباط این دو موضوع اثبات نشده، ممکنه تاثیر داشته باشه ممکنه نداشته باشه، ولی تاثیر داشتنش دور از انتظاره.

پاسخ دهید
رضا

سلام خودارضایی درافزایش قد تاثیر دارد؟

پاسخ دهید
سارا

salam man 14 salame va ghadam ham 160 . taghziyam ham kheili khobe.mikhastam bedonam ba anjame harakate kesheshi mitonam ta 168 beresam??

پاسخ دهید
سهیل

سلام و خسته نباشی این حرکات شما باعث افزایش قدم شده حدود ۳ cm اما در مدت زمان زیاد راه کاهش زمان و تغذیه را میشه برام ایمیل کنید.متشکرم دمت گرم….

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سهیل

سلام
تمرینات ورزشی به زمان نیاز دارند و راه میانبر ندارند متاسفانه. باید صبر و شکیبایی به همراه مداومت در تمرین داشته باشید.

پاسخ دهید
مائده

واقعأ مرسی به خاطر جوابتون…
لطفأ دست کم اینجا جواب من رو بدهید.واقعأ ناراحت کننده است که اینقدر نسبت به این پستها بی توجه هستید. ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مائده

افزایش قد چیز ثابتی نیست که بتونیم با عدد به شما بگیم و مدت زمان اون هم در افراد مختلف متفاوت است.

پاسخ دهید
صادق

سلام
۱۶ سال و ۵ ماهمه
بلوغم(یعنی اینکه برای اولین بار به انزال برسم)وقتی ۱۵ سالم بود اتفاق افتاد
هنوز بلوغ در من کامل نشده و ریشهام کمه و استخونام هم فرم طبیعی بدن یه بزرگسال رو نگرفته و سینه هام هنوز کوچیک نشده و صدام از دورگه ای کاملا در نیومده
من قدم ۱۷۶ هستش
قبلا ۱۷۸ بود
نمیدونم چرا یوهو کوتاه شدم
اما دوستام میگم قدم بلندتر هم شده
پدرم ۱۶۵ مادرم ۱۵۵ و ۴ تا برادر دارم که قداشون ۱۷۰/۱۷۲/۱۸۳/۱۸۵ هست
آیا امکان رشد بیشتر و رسیدن قدم به بالای ۱۸۰ هستش؟
آیا واقعا قدم کوتاه شده؟
با بارفیکس زدن به تنهایی و به مدت ۱۰ دقیقه در روز ازش آویزان شدن میشه قدمو تا آخر امسال به ۱۸۰ برسونم؟
ممنون میشم زودتر پاسخ بدین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به صادق

سلام
قدتون کوتاه نشده احتمالا اشتباه محاسباتی بوده. امکان افزایش قد برای شما هنوز هم وجود داره.

پاسخ دهید
صادق

در پاسخ به عصرعلم

سلام
ممنون از پاسختون
اما نگفتین که میتونم با بارفیکس قدمو به ۱۸۰ برسونم یا خیر
ممنون میشم پاسخ بدین

پاسخ دهید
صادق

در پاسخ به صادق

راستی یادم رفت بگم اگه ممکنه راه درست اندازه گیری قد رو بگین
ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به صادق

برای اندازه گیری قد، روی یک سطح صاف بایستید، طوری که پاشنه ی پا چسبیده به دیوار و پشت سر هم چسبیده به دیوار باشند. با استفاده از یک جسم صاف مثل خط کش (طوری که به دیوار عمود باشه) روی دیوار علامت کوچکی بگذارید و قد خودتون رو محاسبه کنید.

سجاد

سلام من ۱۴سال و۶ماه دارم وقد من ۱۵۶ هستش . میخواستم بدونم با انجام این تمرین ها قدم چقدر رشد می کنه قد بابام ۱۷۷وقد مامانم۱۶۸

پاسخ دهید
Hamid

سلام

میشه توضیح بدین چرا کراتین و پروتیین تاثیر منفی داره؟
چون آدمهای قد کوتاه و لاغر از ریز اندامی رنج میبرند و نا گذیر به ورزش بدنسازی روی میارن.
لطفا نظر کارشناسانه تونو در مورد بدنسازس و پودر های بدن سازی بگین.
(بنده ۲۳ سالمه و ۱۶۸ قدمه)

پاسخ دهید
ali

سلام قد من ۱۶۳ و سنم ۱۵ ساله به نظر شما خوبه چقدر دیگه میتونم رشد کنم تا کی لطفا جواب بدید.

پاسخ دهید
mina

سلام/خسته نباشین/من ۲۰ سالمه قدمم ۱۵۰/متوسط قدخانواده ام کوتاه من میتونم بااین تمریناافزایش قد داشته باشم؟

پاسخ دهید
سنا وستايش

سلام ما دوخواهردوقلو هستيم ١٤سال داريم و وزن مان ٢٩كيلو وقدمان ١٤٤و١٤٥ است .ميخواهيم قدمان به ١٧٠ برسد چه كاري بايد انجام دهيم ؟؟؟؟لطفاً سريعاً پاسخ دهيد.

پاسخ دهید
لی لی

سلام
من ۱۸و ۲ ماهمه و قدم ۱۵۰ هست چند ساله پیش که به پزشک مراجعه کرده بودم گفتن رشدم یک سال نسبت به سنم عقبه امکانش هست
بلند تر بشم ؟ چند سانت میشه اضافه کرد؟؟

پاسخ دهید
faezeh

سلام.من ۱۲ سال دارم و قدم* ۱۵۵ * تا چه قدر ميتونم قد بكشم .

پاسخ دهید
سحر

سلام.من ۱۵سالمه قدم۱۶۰٫پدرم قدبلند ومادرم متوسط این تمرینات چقد میتونه تاثیرداشته باشه؟

پاسخ دهید
سارا

شما که گفتید تا ۲۵سالگی قد میکشیم
از کجا بفهمیم صفحات بسته شده؟
من فقط ۵سانت میخام
با تغذیه و ورزش میشه؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سارا

سلام
برای اینکه بدونید صفحات رشد بسته شده یا نه باید به پزشک مراجعه کنید.

پاسخ دهید
کیوان

سلام ممنون از جوابتون ممنون اندفه هم جوابمو بدید دیگه مزاحم نمیشم این ک گفتید احتمال زیادی وجود داره ب ۱۷۰ یا بیشتر برسم این احتمالو با ورزش و تغذیه گفتین یا بدون ورزش و تغذیه؟(منتظرم منتظرم تورو خدا جواب بدید)

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به کیوان

سلام
با ورزش و تغذیه مناسب میتونید به قد مورد نظرتون برسید.

پاسخ دهید
هما

سلام من ۱۶سالمه و قدم ۱۵۰ میخواستم راهی به من نشان بدین تا بتونم حداقل تا ۷ سانت دیگه افزایش قد داشته باشم و اینکه ایا این قد برای سن من کوتاهه یا عادی؟ لطفا جواب بدین.

پاسخ دهید
ستایش

بدنبود دفعه بعد بیشتر تلاش کن.

پاسخ دهید
مائده

ایمیلی که به من دادید خالی،یعنی متن نداره.لطفأ دوباره ارسال کنید. مرسی

پاسخ دهید
sara

سلام
چرا دکترای غدد میگن چون ۱۶ سالمه دیگه قد نمیکشم؟
۱۲سالگی بالغ شدم
خواهشا جواب بدید
قدم۱۴۹

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به sara

سلام
پاسخ شما در دیدگاه قبلیتون داده شد.
پیروز باشید

پاسخ دهید
مری

در پاسخ به sara

من ۱۹ سالمه و قدم ۱۵۸ . یه هفته است این تمریناتو انجام میدم فکر میکنم نیم سانت بلند شدم خدا کنه ۴ تا ۵ سانت دیگه هم اضافه بشه. ممنون از سایت خوبتون.
راستی به نظرتون قدم چقد باشه مناسبه؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مری

سلام
قد ۱۶۰ تا ۱۶۵ برای دخترخانم های ایرانی قد متوسط محسوب میشه.

پاسخ دهید
reza

سلام چرا هر چقدر کامنت میذارم نمیاد؟

پاسخ دهید
کیوان

دستتون درد نکنه نظر منو برداشتین لحظه به لحظه تو فکر جوابتون بودم چون فقط ابن سایتو داشتم جوابمو بده ی بار فقط ب خدا چیزی نمیشه جوابمو بدید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به کیوان

سلام آقا کیوان،
نظرات حذف نمیشن، بعضی اوقات مشغله کاری باعث میشه تا چند روز و حتی هفته نتونم به دیدگاه ها رسیدگی کنم و پاسخ دادن به اونها طول میکشه.
پاسختون در دیدگاه مربوطه ارسال شد.
پیروز باشید

پاسخ دهید
هما

سلام من ۱۶سالمه و قدم ۱۵۰ میخواستم بدونم که میتونم حدود۷سانت دیگه افزایش قد داشته باشم و اینکه این قد نسبت به سنم چطوره کوتاه یا عادی ؟ خواهش میکنم جواب بدین.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به هما

سلام
بستگی داره صفحات رشد بسته شده باشند یا نه، قدتون کمی کوتاهه، برای بررسی بیشتر باید به دکتر غدد مراجعه کنید.

پاسخ دهید
کیوان

اقا سلام تورو خدا جواب منو بدید من ۱۶ سال و نه مااه دارم قدم ۱۶۵ تورو خدا نمیخوام بیشگویی کنید ولی احتمال این ک قد من ب ۱۷۰سانتی متر برسه چقدره؟ ای یکیم تو رو خدا جواب بدید ب مابین ۱۷۰ تا ۱۷۵ برسه چی؟ ( قد بدرم ۱۶۵ قد مادرم ۱۵۰) منتظرم خیلی منتظرن جوابمو بدید لطفا

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به کیوان

سلام، احتمال زیادی وجود داره به ۱۷۰ و بالاتر برسید، باید به صورت مرتب ورزش کنید و تغذیه خوبی داشته باشید تا کمبودهای ژنتیکی رو جبران کنید

پاسخ دهید
سارا

درود بر شما
من ۱۶ سالمه در سن ۱۳ سالگی به بلوغ رسیدم ژنم هم کوتاه است و قدم ۱۴۸ است
به دکتر غدد هم مراجعه کردم و گفتن که صفحهات رشدم بسته شده و احتمال قد کشیدنم کمه
شما چه توصیه ای میکنید؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سارا

سلام
بعد از بسته شدن صفحات رشد کار زیادی نمیشه کرد، تمریناتی که ذکر شده رو انجام بدید شاید نتیجه بخش باشه.

پاسخ دهید
مینا

بازم ایمیلتون نرسیده
اگه میشه دوباره بفرستین
ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مینا

مینا خانم اگر امکانش هست یک ایمیل به آدرس زیر بفرستید تا پاسخ شما رو به همون ایمیل ریپلای کنیم
info@asreelm.com

پاسخ دهید
sara

مرسیییییی،میگم اگه ورزشارو در طول روز انجام ندم و شب پشت سر هم انجام بدم تاثیر خودشو میزاره؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به sara

سلام، اگر شب میخواید تمرین کنید قبل از شام باشه

پاسخ دهید
مینا

راستی این شربت کلسیم قضیه اش چیه؟
چه مارکی؟ واقعا تاثیر داره؟

پاسخ دهید
مینا

سلاااااااااااااااااااااام
خوبین؟
قرار بود به من یه دکتر غدد خوب معرفی کنیدا! یادتونه؟
در ضمن یه سوال داشتم
من چون شاغل هستم ورزشم رو عصر ها انجام میدم اشکالی نداره؟ یا اینکه حتما باید صبح زود انجام بدم؟
و اینکه هر روز باید انجام بدیم؟اخه یه جا خوندم که گفته بود یه روز به خودتون استراحت بدین
ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مینا

سلام، من پاسخ سوالتون رو به ایمیلتون فرستادم، ممکنه به فولدر اسپم رفته باشه. ورزش در بعد از ظهر هم فایده داره و اگه صبح نمیتونید عصر انجامش بدید، هم هر روز میتونید هم یه روز در میون، نرمشها اونقدر سنگین نیستند که به ریکاوری نیاز داشته باشند.

پاسخ دهید
الهه

سلام….ببخشید من۱۳ سالمه قدم۱۴۹
قدم خیلی اروم اروم رشد میکنه به خاطر همین از همکلاسی هام کوتاه ترم؟
ایا قدم کوتاهه؟چیکار کنم سریع تر رشد کنه؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
امیر

سلام با عرض تشکراز مطلب مفیدتون میخواستم بدونم برای افزایش قد قرص های مکمل مث ال ارژنین تاثیر ذاره و اینکه من باشگاه بدنسازی هم میرم ایا ضرر داره برای قد و سبب جلوگیری از رشد قد میشه درضمن من ۱۷ سالمه ! ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به امیر

سلام
در خصوص قرصهایی مثل ال آرژنین اطلاعات زیادی ندارم، ولی مکملهای غذایی در سنین رشد و بخصوص ویتامین D و کلسیم برای رشد بسیار مفید هستند. گفته میشه بدنسازی و تمرینات سنگین در رشد طولی (قد کشیدن) تاثیر منفی داره، در کنار بدنسازی حتما ورزشهای هوازی همراه با تمرینات کششی انجام بدید و تا جای ممکن از وزنه های سنگین دوری کنید.

پاسخ دهید
علیرضا

سلام
اگر امکان داره مطلبی هم در مورد افزایش طبیعی وزن بدن بذارین. من قدم ۱۷۳ و وزنم ۵۵ کیلوگرم هست. ممنون از پیگیریهاتون و ارائه جواب به سوال مهمان ها و اینکه تلاش برای رفع مشکلاتشان.

پاسخ دهید
sara

چرا جوابمو نمیدی؟:-(((

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به sara

سلام
جواب سوالتون رو دادم که!

پاسخ دهید
sara

یکی در میون جواب میدید؟؟؟؟!!!

پاسخ دهید
مائده

مرسی بخاطر جوابتون…

پاسخ دهید
تارا

سلام .
من ۲۰ ساله هستم قدم ۱۶۲ هستش. می خواستم بدونم قدم خیلی کوتاهه یا مناسبه وزنم هم ۴۴هستش
باتشکر

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به تارا

سلام
قدتون کوتاه نیست ولی قطعا حدود ۱۰ کیلوگرم باید وزن بگیرید.

پاسخ دهید
xxxxxxxxxx

خوب بود ممنون

پاسخ دهید
helia

سلام من ۱۳ سالمه و قدم ۱۶۰ سانته و دو روز در هفته یک ساعت و نیم باله کار میکنم و دو روز در هفته ۲ ساعت بدمینتون کار میکنم می خواستم بدونم می تونم بوسیله ورزش و این حرکات و تغذیه به قد آرزوهام یعنی ۱۷۰ برسم

پاسخ دهید
sara

سلام،این شربت کلسیم(calcicare) که یکی از کاربراتون به نام هستی استفاده کرده و هفت سانت افزایش داشته واسه منم که ۲۱ سالمه و قدم ۱۶۴ هستش تاثیر داره؟:-(

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به sara

سلام
نمیشه گفت برای شما یا اشخاص دیگر هم جواب بده یا نده، شربت کلسیم یک مکمل غذایی است ممکنه برای شما هم جواب بده و یا نده. قد ۱۶۴ هم قد کوتاهی نیست، مناسبه!

پاسخ دهید
هستی

بله… اون وقت واقعا درست هم هست ؟
می ترسم قدم همینطوری بمونه !
راستی من شربت calcicare رو هم میخورم و تقریبا تاثیر گذاشته از تابستون تا حالا یعنی تقریبا از تابستون تا حالا ۷ سانت بدون ورزش بالا اومدم به نظرتون اگر بدون ورزش هم بازم شربت رو مصرف کنم البته ” زیر نظر پزشک ” قد میکشم ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به هستی

بله درسته. اگر قرار باشه قدتون همین قدر بمونه که میمونه، ولی لااقل با ورزش کردن میتونید شانس خودتون رو آزمایش کنید و بعدا حسرت نخورید که میتونستید کاری بکنید و نکردید. کلسیم (حتی به شکل شربت) میتونه برای رشد مؤثر و مفید باشه، در کنارش ورزش هم بکنید تا بیشتر تاثیر داشته باشه.

پاسخ دهید
ستایش

مرسی جوابمو گرفتم . عذر خواهی میکنم.

پاسخ دهید
ستایش

ببخشید شما همیشه جواب یک نفرو زود میدین و جواب یکی دیگرو اصلا نمیدین؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ستایش

در صورتی که پاسخ سوال رو بدونیم و به اینترنت دسترسی داشته باشیم در اسرع وقت پاسخ میدیم. بعضا میشه که تا چند روز یا یک هفته به اینترنت دسترسی ندارم و نمیتونم جواب بدم، اوقاتی که در منزل باشم هر روز چندبار دیدگاه ها رو بررسی میکنم و در صورتی که بدونم پاسخ میدم.

پاسخ دهید
هستی

آهان خیلی خوب فقط یک سوال دیگه :
یک فرمولی هست که میگن باید مجموع قد پدر و مادر تقسیم بر ۲ ” برای دختران ۶- و برای پسران ۶+ بکنیم !

بنابراین قد من ۱۶۴ در میاد اگر اینجوری درست و دقیق باشه من باین تمرینات میتونم قدم رو به ۱۷۰ برسونم ؟

لطفا پاسخ بدید !

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به هستی

سلام
فرمولی که فرمودید مربوط به قد ژنتیکی است. یعنی فرد پتانسیل رسیدن به این قد رو داره ولی به شرایط محیطی و سایر عوامل بستگی داره.

پاسخ دهید
ستایش

اگه میشه زودتر جواب منو بدین ممنون میشم

پاسخ دهید
سارا

سلام خسته نباشید من ۲۳ سالمه و ۱٫۵۴ قدم هست و ۵۰ کیلو هم وزنم و نسبت کمر به باسنم هم ۷ هستش ینی متناسبه اما تنها مشکلی که دارم بالاتنه ی من هست شونه هام افتاده و پشتم کمی قوزه …می خوام شونه هام صاااااااااااااااااااااااااافه صاف شه و پشتمم صاف و قشنگشه من باید چیکار کنم؟ در ضمن من روزی نیم ساعت میدوم به نظرتوون پایین تنم کوچکتر می شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با دویدن ؟؟؟؟ یا نه بالاتنم؟؟؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سارا

سلام
دویدن باعث ایجاد تناسب بین اندامهای بدن میشه. برای مشکل افتادگی شانه باید با فیزیوتراپ و یا متخصص علوم ورزشی مشورت کنید تا تمرینات مناسب رو برای شما معرفی کنند.

پاسخ دهید
هستی

سوالم جواب نداشت ؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به هستی

سلام
پاسخ سوال شما داخل مقاله عنوان شده است.

پاسخ دهید
ستایش

سلام خدمت شما من ۱۶سالمه و قدمم ۱۵۰ ایا امکان داره با این حرکات تا ۱۵۷یا۱۶۰برسم لطفا منو راهنمایی کنید ممنون میشم من اصلا از قدم رازی نیستم و خیلی هم رنج میکشم.

پاسخ دهید
هستی

سلام من ۱۳ سال و ۵ ماهمه قدم هم ۱۵۶ هست !
توی خانواده پدری همه قد بلندن جز من !
یعنی همه قدا ۱۸۰ هستن و توی خانواده مادریم قدها کوتاهن مادرم قدش :‌ ۱۶۲-۱۶۳ هست ولی خواهرهای دیگه ش به جز یکی دو تا قداشون ۱۶۹ هست امید داشته باشم با این تمرین ها قدم بلند میشه ؟

پاسخ دهید
sara

سلام.من ۲۱ سالمه قدم ۱۶۴ هستش ایا امیدی به افزایش قد هست؟

پاسخ دهید
اصغر

سلام و خسته نباشید من ۲۲ سالمه و ۱۷۱قدمه میخاستم بدونم میتونم به ۱۷۵ برسم باید چکارا بکنم و درضمن میتونم تا ۳ دقیقه از بارفیکس اویزون بشم ممنون

پاسخ دهید
مائده

سلام من ۱۵ سالمه و قدم حدودأ ۶ یا ۷ ماهم هست همه داخل خانواده ما ۱۷۵ به بالا هستند به جز من می خوام بدونم امکان افزایش قد با این تمرینات به طور ثابت چقدر است در عرض چندماه؟ لطفأ از برای تعیین این موضوع از عدد استفاده کنید . در ضمن شناگر نیز هستم.مرسی

پاسخ دهید
مینا

سلام
هیچ ایمیلی برام نیومده
یک بار دیگه ادرس ایمیلمو میذارم ممنون میشم دوباره برام بفرستین

پاسخ دهید
مینا

چرا دیگه جوابمو نمیدین؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مینا

سلام
جوابها به ایمیل شما ارسال شدند.

پاسخ دهید
بانیذ

سلام من۱۴سال دارم و قدم۱۶۷است و در سن ۱۰ سالگی بلوغ شدم و دیگر از ان زمان قدم ۱سانت هم رشد نکرد ایا ممکن است با انجام این حرکات قدم به۱۷۵برسد؟

پاسخ دهید
مینا

ببخشید میشه یه دکتر غدد خوب معرفی کنید؟
ممنون میشم

پاسخ دهید
مینا

این قرصایی که در مطالب بالا دوستان نوشتند چیه؟

پاسخ دهید
مینا

ببخشیدا من خیلی مزاحم میشم!
تا حالا کسی با این روش بلند شده؟که بخواد اطلاع بده تو این سایت؟

پاسخ دهید
مینا

سلاااااااااااااااااااااام
چطورین؟
میخواستم یه سوال بپرسم
این تمرینا بیشترش برای از بین بردن چربی شکم و پهلو هست
یعنی واسه قد هم تاثیر داره؟

پاسخ دهید
somayyeh

سلام.من۱۵سالمه وقدم۱۵۳ هستش واز بابته قدم خيلي ناراحت ونگرانم .ديروز پيش دكتر غدد رفته بودم كه متاسفانه گفت كه قدم بيشتر از۱۶۰بلند ترنميشه.توروخدا شما بگين من چيكار كنم ايا اين تمرينا مي تونه موثر باشه يانه؟توروخدا جوابمو بدين من منتظرم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به somayyeh

سلام
نمیشه به طور قطع گفت که قد شما بلندتر از ۱۶۰ میشه یا نه ولی با انجام تمرینات و تغذیه مناسب این احتمال وجود داره.

پاسخ دهید
رضا

سلام. با تشکر از سایت خیلی خیلی خوبتون. راستی قد من نسبت سنم چطوره.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رضا

سلام
قد ۱۷۰ جزو قدهای متوسط قرار داره نه کوتاه است نه بلند ولی نسبت به سن ۱۷ سال خوبه.

پاسخ دهید
رضا

سلامی دوباره. راستی من اون کتابو دانلود کردم باید همه حرکتای اون کتابو انجام بدم یا فقط همین۵ حرکت که تو سایت گذاشتین کافی. در ضمن میشه یه برنامه ب من بدین که این حرکتارو با برنامه انجام بدم. با تشکر از سایته خوبتون.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به رضا

سلام
تا سن ۲۴ سالگی در پسران رشد ادامه داره پس با ورزش هوازی و تغذیه مناسب شانس شما برای افزایش قد بسیار زیاد خواهد بود. توجه داشته باشید که بدن سازی انرژی مورد نیاز برای رشد طولی رو به رشد و پرورش ماهیچه ها اختصاص میده و تا حدودی از بلندشدن شما جلوگیری میکنه، در کنار بدن سازی حتما ورزشهای کششی هم انجام بدید. در کتابی که برای دانلود قرار دادیم علاوه بر این ۵ تمرین، ۳ تمرین دیگر هم هستند که داخلش برنامه و مدت زمان مورد نیاز برای هر تمرین هم ذکر شده.

پاسخ دهید
رضا

سلام. من ۱۷ سالمه بدن سازی کار می کنم قدمم ۱۷۰ خیلی خیلی دوس دارم یه ۵ سانت بلند تر شم میخاستم ببینم امکان داره. با تشکر از سایت خوبتون.

پاسخ دهید
مینا

سلام واقعا ممنون از سایت بسیار خوبتون و واقعا ممنونم که جواب سوالاتمو میدین
می خواستم بگم اگه میشه تمریناتی که ۲۲ تا بود رو با تصویرش به ایمیلم بفرستین.
ممنون لطف میکنید.

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مینا

سلام
۲۲ تا تمرین؟ کدوم مطلب بود! چون به خاطر ندارم چنین تمریناتی رو در سایت منتشر کرده باشیم! برای افزایش قد مجموعا ۸ تمرین منتشر کردیم که در بخش بازارچه سایت به صورت رایگان میتونید دانلود کنید.

پاسخ دهید
مینا

با سلام
من دوباره اومدم!
می خواستم بپرسم این حرکات ورزشی رو در دوران عادت ماهیانه هم باید انجام بدیم؟
اخه این حرکات روی کمر فشار زیادی میاره
ممنون

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مینا

سلام
همیشه اولویت با حفظ سلامتیه، اگر در دوران عادت ماهانه درد دارید یا توانایی انجام تمرینات رو به هر دلیلی ندارید، تمرینات رو متوقف کنید و بعد از اینکه دوره تموم شد دوباره تمرین کنید.

پاسخ دهید
حسن

من نیازی به هیچ تمرینی ندارم ! چون یه آدم ۲متری که نیاز به این چیزا نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ دهید
محمد

سلام .
من ۱۶ سالمه و قدم ۱۷۵ هست.آیا امکان رسیدن قد من به ۱۸۰ سانتی متر هست؟

پاسخ دهید
مینا

اخه یه خانم ۲۴ ساله نوشته بود که ۷سانت بلند شده پس منم می تونم دیگه
لطفا انرژی مثبت بدین زیااااااااااااااااااااااااد
ممنونم از اینکه جوابمو دادین

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مینا

سعی میکنیم انرژی مثبت بدیم ولی در کنارش نباید واقع بین بودن رو هم کنار بگذاریم، نمیگیم شما شانسی برای افزایش قد ندارید، شانس دارید ولی میزان این شانس در هر فرد نسبت به فرد دیگه متفاوته.

پاسخ دهید
اميرمحمد

سلام من ۱۶سالمه و ۱۷۰قدم و۶۰ كيلو وزنم هس و دوهفته هس كه ميرم ورزش بدنسازي ميخواستم ببينم اين ورزش موجب رشد نكردن قدم ميشه يا تاثيري داري درقدم.درضمن بدنسازي رو واسه فوتبالي كه بازي ميكنم ميرم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به اميرمحمد

سلام
تمرینات و وزنه های سنگین میتونه باعث کمتر شدن رشد بشه چرا که انرژی مورد نیاز برای رشد توسط ماهیچه ها مصرف میشوند. بهتره اگر در سن رشد هستید وزنه های سبک رو استفاده کنید و در کنارش تمرینات کششی هم زیاد انجام بدید.

پاسخ دهید