آموزش جلوه بزرگنمایی با ذره بین در فتوشاپ

ابزارهای تولید محتوا » ادوبی فتوشاپ » آموزش جلوه بزرگنمایی با ذره بین در فتوشاپ
۲۱ دی ۱۳۸۸ چاپ

یکی از جذابترین جلوه های تصاویر و متن در فتوشاپ، جلوه ی بزرگنمایی به صورت ذره بین است که در این مطلب به صورت مرحله به مرحله آموزش داده میشود و در نهایت تصویر زیر را ایجاد خواهیم کرد.

آموزش جلوه بزرگنمایی در فتوشاپ

مرحله 1
ابتدا برنامه فتوشاپ را باز کنید و یک بوم در اندازه ی 400 در 400 ایجاد کنید (رنگ و حالت پس زمینه زیاد مهم نیستند).

مرحله 2

متنی را در بوم خود با استفاده از ابزار متن تایپ کنید.

آموزش جلوه بزرگنمایی در فتوشاپ

مرحله 3

لایه جدیدی ایجاد کنید و نام آن را Layer1 بگذارید (برای این کار 2 راه پیشرو دارید، اول اینکه از منوی Layer گزینه ی New و سپس Layer را انتخاب کنید و یا از کلید میانبر یعنی Ctrl+Shift+N استفاده کنید). پس از ساخت لایه با استفاده از ابزار انتخاب دایره ای یک محیط دایره ای شکل در اطراف آن بخش از تصویر که قصد بزرگنمایی آنرا دارید ایجاد کنید (ابزار انتخاب در حالت پیش فرض بر روی انتخاب چهارگوش تنظیم شده، برای اینکه به صورت دایره محیطی را انتخاب کنید ابتدا بر روی ابزار انتخاب کلیک راست کرده و ابزار دایره را برگزینید. همچنین در حین انتخاب برای اینکه دایره به صورت کامل باشد کلید Shift را پایین نگه دارید).

آموزش جلوه بزرگنمایی در فتوشاپ

مرحله 4

ابزار Gradient را انتخاب کنید و در بخش Option گزینه ی Radial Gradient را برگزینید.
با فشردن کلید D در صفحه رنگ پس زمینه را به سفید و مشکی تغییر دهید، شفافیت تصویر (Opacity) را روی 45% قرار دهید و دایره ای که ایجاد کرده اید را با حالت Gradient Radial پر کنید (بهتر است از مرکز به سمت بیرون باشد).

آموزش جلوه بزرگنمایی در فتوشاپ

مرحله 5

لایه متن را انتخاب کنید و سپس از منوی فیلتر (Filter) گزینه ی Distort و سپس Pinch را انتخاب کنید و عدد را بر روی 40- و یا 50- تنظیم نمایید.

آموزش جلوه بزرگنمایی در فتوشاپ

مرحله 6

لایه ی جدیدی ایجاد کنید و از منوی Edit گزینه ی Stroke را بیابید و تنظیمات آن را به این صورت انجام دهید

آموزش جلوه بزرگنمایی در فتوشاپ

(Width:3px, Color : Black, Location:Center/Outside). سپس بر روی نام لایه کلیک راست کرده و گزینه ی Blending Options را انتخاب کنید و تیک گزینه ی Drop Shadow را فعال کنید.

مرحله 7

مرحله 6 را بار دیگر انجام دهید ولی رنگ را سفید انتخاب کنید و سپس کلید Ctrl+D را فشار دهید تا تصویر از حالت انتخاب خارج شود و سپس نام این لایه را Layer 3 بنامید.

مرحله 8

از منوی Filter بر روی Blur و سپس Gaussian Blur کلیک کنید و در پنجره ی باز شده عدد 4.5 را تایپ کنید.

آموزش جلوه بزرگنمایی در فتوشاپ

مرحله 9
بر روی Layer 1 کلیک کنید و از منوی Filter گزینه ی Render و سپس Lense Flare را انتخاب کنید. تنظیمات را به صورت زیر انجام دهید (105mm Prime 90%) و بهتر است نور را در گوشه بالایی تصویر قرار دهید.

آموزش جلوه بزرگنمایی در فتوشاپ

مرحله 10

لایه ی جدیدی ایجاد کنید، ابزار انتخاب چهارگوش را انتخاب کرده و پایین دایره مستطیل کوچکی رسم کنید و آنرا به رنگ مشکی در آوردید.

آموزش جلوه بزرگنمایی در فتوشاپ

بر روی نام لایه کلیک راست کرده و از گزینه ی Blending Options تنظیمات زیر را انجام دهید (Depth:337% ,Size:7px , Soften:5px , Angel : 180) و تیک گزینه ی Drop Shadow را نیز فعال کنید.

مرحله پایانی

این مرحله بر حسب سلیقه ی شما می باشد، می توانید Layer 3 را حذف کنید تا قاب ذره بین بهتر نمایان شود و یا آن را حذف نکنید. ولی بهتر است برای واقعی تر شدن تصویر Layer 3 که در مرحله 7 ایجاد کردیم را پاک کنید. حال کار آماده است.

آموزش جلوه بزرگنمایی در فتوشاپ

 

گفتگو پیرامون آموزش جلوه بزرگنمایی با ذره بین در فتوشاپ

(منتشر شده: 3 | در انتظار تایید: 0)
احمد

واقعا مرسی

پاسخ دهید
milad

با سلام
من مدیر وبسایت ارس گرافیک و مدیر عامل شرکت زرین قلم ارس هستم
شما را دعوت به همکاری با شرکت زرین قلم ارس می کنم
اگه مایل به همکاری با ما هستید به وب سایت ما سری بزنید
http://www.arasgrafic.ir
و می توانید با استخدام در سایت به ما بپیوندید

پاسخ دهید
ernika

man vaghean sitetuno dust daram va az tamame etelaati k tush mzarid nahayate estefadaro mibaram.dastetun dard nakone,khaste nabashid

پاسخ دهید

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین