آموزش word – درس سوم – پیش نمایش چاپ یا پرینت

ابزارهای تولید محتوا » مایکروسافت ورد » آموزش word – درس سوم – پیش نمایش چاپ یا پرینت
۱۷ تیر ۱۳۸۹ چاپ

حال موقع آن رسیده است تا هر آنچه را كه در محیط تایپ مشاهده می كنید آنرا به شكل واقعی چاپ در حالت پیش نمایش چاپ ببینید . منظور از محیط واقعی چاپ محیطی است كه متن پرونده شما را به حالتی نشان میدهد كه دقیقاً قرار است چاپ شود.

برای رفتن به محیط پیش نمایش چاپ از نشانه Print Preview بر روی نوار ابزار استاندارد استفاده نمائید و یا از منوی File زیر منوی Print preview را انتخاب كنید و یا از كلید تركیبی Ctrl+F2 استفاده نمائید. آنچه در پیش نمایش می بینید عبارتست از نوار ابزاری كه در این محیط ظاهر می گردد نشانه های این نوار ابزار عبارتند از :

• برایتان به نمایش گذاشته میشود.

• چاپ (Print) : با كلیك روی این نشانه میتوانید پرونده خود را چاپ نمائید.

• ذره بین (Magnifier) : هنگامیكه به پیش نمایش چاپ وارد می شوید این علامت به داخل رفته است و ذره بین را در اختیار شما قرار داده است. كافیست تا روی صفحه مورد نظر خود كلیك نمائید تا صفحه مورد نظر بزرگتر به نمایش در آید در صورتی كه روی ذره بین رفته و روی آن كلیك كنید این امكان برای شما فراهم می شود كه در روی صفحه تایپ و عملیاتی را انجام دهید.

• مرور تك صفحه (One Page) : با فشردن دكمه ماوس بر روی این نشانه صفحه جاری بطور كامل به نمایش در می آید در این حالت میتوانید كل صفحه را مشاهده كنید.

• مرور چند صفحه (Multiple pages) : چنانچه بیش از یك صفحه را در اختیار داشته باشید ، میتوانید صفحات را كنار هم قرار دهید و صفحات را در كنار هم مشاهده كنید. برای انجام این عمل كافیست تا با ماوس روی این نشانه كلیك كنید و تعداد صفحات مورد نظر خود را انتخاب كنید تا این صفحات را كنار یكدیگر مشاهده نمائید.

آموزش word - درس سوم - پیش نمایش چاپ یا پیش نمایش پرینت

• بزرگنمایی (Zoom) : توسط این گزینه میتوانید صفحات خود را بزرگتر و یا كوچكتر مشاهده نمائید نكته قابل توجه اینكه این گزینه فقط صفحه را بزرگتر و یا كوچكتر نشان میدهد و تاثیری در چاپ پرونده شما ندارد. در صورت لزوم میتوانید عدد مقدار بزرگنمایی را به دلخواه وارد كنید برای این كار كافیست تا عدد مورد نظر را وارد نموده و Enter را بزنید.

• خط كش (Ruler) : با كلیك روی این گزینه میتوانید از خط كش استفاده نمائید.

• فشرده سازی متن (Shrink to fit) : فرض كنید مشغول تایپ یك نامه هستید و نامه شما پس از پایان ، یك صفحه و دو خط شد. وجود این دو خط در صفحه بعد شاید زیاد جالب نباشد و شاید بخواهید تا این دو خط نیز به صفحه قبل منتقل شود. همانطور كه میدانید یا باید قلم خود را ریزتر كنید و یا فاصله بین سطرها را كم كنید. اما میتوانید بجای این كارها از این گزینه استفاده كنید. این گزینه با كم كردن فاصله بین سطرها متن شما را جمع تر می كند تا متنی كه در یك صفحه و دو خط جا گرفته بود اكنون در یك صفحه كامل جا شود.

• نمایش تمام صفحه (Full Screen) : این گزینه موجب خواهد شد كه متن خود را به شكل تمام صفحه مشاهده كنید. البته برای این كار میتوانید از منوی View زیر منوی Full Screen نیز استفاده كنید.

• بستن (Close) : خروج از پیش نمایش است با كلیك روی این گزینه و یا فشردن كلید ESC میتوانید از محیط پیش نمایش خارج شوید و مجدداً به محیط تایپ باز گردید.

• راهنمای مشخصات پاراگراف (Context Sensitive Help) : برخورد با گزینه علامت سئوال همیشه و همه جا ما را به فكر راهنما می اندازد. در اینجا توسط این گزینه میتوانید مشخصات پاراگراف دلخواه را ببینید. برای انجام این كار باید متنی داشته باشید سپس روی این گزینه كلیك نمائید تا شكل نشانگر شما بصورت نشانه همراه علامت سئوال درآید. حال با این حالت ماوس روی پاراگرافی كه به اطلاعات آن نیاز دارید كلیك نمائید تا مشخصات آن پاراگراف به شما داده شود. در این پنجره تو رفتگی ها، نوع قلم های بكار رفته در پاراگراف و دیگر مشخصات را مشاهده خواهید کرد.

پایان درس سوم

گفتگو پیرامون آموزش word – درس سوم – پیش نمایش چاپ یا پرینت

(منتشر شده: 1 | در انتظار تایید: 0)
بهداد

سلام مطالب کامل و کاربردی هستند ولی دو تا ایراد بزرگ دارند ۱ آموزش بدون عکس یک آموزش ضعیف هست ۲ اشکالاتی که ممکن هست باعث اشکال و اختلال در هرگونه عملیات در ورود شود برابر تجربه ذکر نشده است مثلا تو پرینت پریوو کادر درست نمایش داده میشه ولی وقتی پرینت گرفته شده رو مشاهده میکنیم میبینیم کارد ناقص هست .

پاسخ دهید

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین