خانه » پزشکی و سلامت » تغذیه » داروخانه طبیعت (خواص میوه ها و گیاهان)

داروخانه طبیعت (خواص میوه ها و گیاهان)

آیا تابحال برای شما پیش اومده که به ظاهر میوه ها با دقت نگاه کنید؟ اگر این کار رو انجام ندادید پس بیایید با هم این کار رو انجام بدیم و چند تا میوه و گیاه رو بررسی کنیم و خواص اونها رو بیشتر بدونیم:

– هویج حلقه شده شبیه چشم انسان است.مردمک و عنبیه و خط نوری که به چشم میرسد درست مانند چشم انسان میباشد.تحقیقات نشان میدهد که مصرف هویج باعث افزایش جریان خون در عملکرد چشم میشود.

– وقتی گوجه فرنگی رو از وسط دو نیم میکنید چها تا خونه میبینید که قرمزه و دقیقا مثل قلب هستش که اون هم قرمزه و چهار تا بخش مجزا داره.تحقیقات نشون داده که گوجه فرنگی خون رو تصفیه میکنه…

– حبه های انگور روی خوشه شبیه قلب هستش و هر دونه اون شبیه سلولهای خونی.امروزه تحقیقات نشون داده که انگور برای حیات قلب بسیار مفیده.

مغز گردو

– گردو شبیه مغز انسان هست .نیم کره راست و نیم کره چپ.قسمت بالای مغز و پایین مغز.حتی چین خوردگی های و پیچیدگی های اون هم شبیه نئو کورتکس میباشد.در حال حاضر میدانیم که گردو ۳۶ مرتبه نورونهای پیام رسان به مغز را گسترش میدهد.

– تا حالا به لوبیا قرمز دقت کردین ؟ شبیه کلیه انسان هستش.تحقیقات نشون داده که لوبیا قرمز در بهبود عملکرد کلیه نقش بسزایی داره.

– ساقه کرفس شبیه به استخوان است و این نوع از سبزیجات در استحکام استخوان بسیار موثر میباشد.استخوانها تشکیل شده از ۲۳٪ سدیم و کرفس هم ۲۳٪ سدیم داره.چنانچه در رژیم غذایی شما سدیم وجود نداره کرفس میتونه این کمبود رو جبران کنه.

– آوکادو ، گلابی و بادمجان برای سلامت سرویکس و رحم درخانمها بسیار موثر میباشد.امروزه تحقیقات نشان میدهد که اگر خانمها در هفته یک عدد آوکادو مصرف نمایند هورمونهای آنها متعادل میشود و از بروز سرطان رحم جلوگیری میکند. جالبه که بدونید ۹ ماه از شکوفه کردن آوکادو تا رسیدن میوه آن طول میکشه.

انجیر

– انجیر پر از دونه هستش که وقتی که رشد میکنه بصورت دوتایی رو درخت آویزونه .انجیر باعث افزایش تعداد و حرکت اسپرم مرد و همچنین جلوگیری از عقیم شدن میشود.

– سیب زمینی شیرین (sweet potatos) شبیه لوزالمعده هستش که باعث تعادل قند خون در بیماران دیابتی میشود.

sweet-potato

– زیتون به سلامت و عملکرد تخمدان کمک میکند.

– گریپ فروت و پرتقال و انواع مرکبات شبیه غده های شیری هستند و در سلامت سینه و جنبش غدد لنفاوی در سینه موثر هستند.

– پیاز شبیه سلولهای بدن میباشد.امروزه تحقیقات نشان داده است که پیاز نقش مهمی در خروج مواد زائد در بدن بازی میکنه و باعث ریزش اشک و شستشوی لایه مخاطی چشم میگردد.

به بالای صفحه بردن