مقایسه نرم افزارهای رایگان تبدیل pdf به word

نرم افزار » مقایسه نرم افزارهای رایگان تبدیل pdf به word
15 مارس 2019 چاپ
تبدیل pdf به word

چندین نرم افزار رایگان برای تبدیل PDF به Word برای پرونده‌هایی که فرمت‌ آن‌ها معمولا doc ,docx و rtl هستند وجود دارند که البته تعداد بسیار کمی از آن‌ها زبان فارسی را پشتیبانی می‌کنند. در این مطلب سعی ما بر جمع آوری نرم افزارهای رایگان (FreeWare) در این زمینه بوده است بنابراین هیچ کدام از این برنامه‌ها برای راه اندازی و اجرا نیازمند کرک یا کد فعالسازی نمی‌باشند.

لیست بهترین نرم افزارهای رایگان تبدیل pdf به word

  1. Free PDF to Word Converter from SmartSoft
  2. gDoc Creator
  3. AnyBizSoft PDF to Word Free
  4. OpenOffice PDF import Extension
  5. Some PDF to Word Converter

در کنار نرم‌افزارهای مذکور، سایت‌هایی نیز هستند که به صورت رایگان و البته آنلاین کار تبدیل pdf به word را انجام می‌دهند ولی ما در اینجا تنها قصد معرفی نرم افزارهای رایگان (Freeware) قابل نصب بر روی سیستم ویندوز را داریم و در مطالب آینده به سایر روش‌ها خواهیم پرداخت.

مقایسه نرم افزارهای رایگان تبدیل PDF به Word

سوال: آیا فایلها بعد از تبدیل شدن به word قابل ویرایش هستند؟

پاسخ این سوال معمولا نامشخص است، چراکه باید به منبع فایل PDF که به فایل word تبدیل شده است توجه داشته باشیم. اگر فایل PDF از طریق اسکن شدن ایجاد شده باشد و متون در قالب تصویر باشند قابل ویرایش نیستند و برای ویرایش باید از طریق OCR خط‌خوانی و بازخوانی شوند.


 

شماره ۵: نرم افزار Some PDF to Word Converter

نرم افزار سبک و کم حجم که برای تبدیل pdf به word گزینه‌های متعددی را پیش روی شما قرار می‌دهد.

نقاط قوت: انعطاف پذیری در تبدیل متون و نوشته‌ها، سرعت عمل بالا

نقاط ضعف: عملکرد ضعیف در مورد تبدیل تصاویر، کیفیت نهایی فایل به کیفیت فایل اصلی pdf وابسته است.some-pdf-to-word-converter-screenshot

پشتیبانی از OCR ( تشخیص متن درون تصاویر ): خیر

کاربرد تجاری: در سایت سازنده موارد کاربرد ذکر نشده ولی واژه Totally Free نشان دهنده این است که می‌توانید از این نرم افزار برای مقاصد تجاری هم استفاده کنید.

حجم فایل : ۶۹۰ کیلوبایت ( دریافت از سایت سازنده )

امتیاز ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ 

عصرعلم در مجموع به این نرم افزار امتیاز ۵ از ۱۰ را می‌دهد چراکه عملکرد سریعی دارد ولی نتیجه نهایی مخصوصا در مورد فایل‌هایی که حاوی تصاویر هستند چندان قابل قبول نیست و اگر کیفیت فایل اصلی کمی پایین باشد نتیجه رضایت بخشی از تبدیل فایل حاصل نمی‌شود.


شماره ۴: نرم افزار OpenOffice PDF Import Extension

نرم افزار OpenOffice یک نرم افزار قدرتمند برای ویرایش فایل‌های متنی است به طوری که به سادگی می‌شود آن‌را جایگزین مناسبی برای محصولات شرکت مایکروسافت (ورد، اکسل، پاورپوینت) در نظر گرفت. با این تفاوت که محصولات مایکروسافت حدود ۴۰۰ دلار قیمت دارند (یا اینکه باید کرک بشوند) ولی OpenOffice کاملا رایگان و متن باز است و نیاز به پرداخت هزینه یا فعالسازی ندارد.

اگر از این نرم افزار استفاده می‌کنید می‌تونید برای تبدیل فایلهای pdf به word از افزونه جدید این نرم افزار هم استفاده کنید.OpenOffice-with-PDF-import-screenshot

نقاط قوت: عملکرد سریع، انعطاف پذیری خوب در قبال تصاویر و نوشته‌ها ، دارای گزینه ویرایش سریع فایل PDF، پشتیبانی از سیستم عامل‌های ویندوز، لینوکس، مکینتاش

نقاط ضعف: متن به عنوان یک عنصر شناور در این نرم افزار شناخته می‌شود و برای همین ممکن است پیوستگی صحیحی در بین نوشته ها مشاهده نشود و از طرفی باعث افزایش حجم فایل نهایی بشود. زمان زیادی برای فایل‌هایی که حجم زیادی دارند صرف می‌شود.

پشتیباری از OCR: خیر

کاربرد تجاری: مجاز برای مقاصد تجاری

حجم فایل: ۲۲۰ کیلوبایت (البته باید نرم افزار OpenOffice بر روی سیستم نصب شده باشد که تقریبا حجمی معادل ۱۴۵ مگابایت دارد) (دریافت افزونه  تبدیلگردریافت نرم افزار openoffice)

امتیاز ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

در کل امتیاز ۷ از ۱۰ را برای این نرم افزار درنظر می‌گیریم چراکه بعد از تبدیل فایل pdf به word، کیفیت نهایی بسیار نزدیک کیفیت فایل اصلی است، تصاویر به خوبی تبدیل می‌شوند و کیفیت مناسبی دارند.

ولی برای هر سطر از متن یک فضای جداگانه در نظر گرفته می‌شود که همین مساله باعث افزایش حجم فایل نهایی خواهد شد.


 

شماره ۳ : نرم افزار AnyBizSoft PDF To Word Free

نرم افزاری که برای مصارف غیر تجاری، رایگان است. برای اینکه بتوانید از این نرم افزار استفاده کنید باید صفحه سایت سازنده را در فیسبوک بپسندید! (Like کنید!) تا کلید فعالسازی برای شما ارسال شود و بعد از آن بتوانید بدون محدودیت از امکانات نسخه معمولی استفاده کنید. نسخه‌های پیشرفته‌تر این نرم افزار باید خریداری بشوند و رایگان نیستند.AnyBizSoft-PDF-to-Word-Free-Screenshot

نقاط قوت: تبدیل قدرتمند و بسیار خوب متن و تصویر با کیفیت بالا، محیط کاربری ساده با قابلیت گرفتن و کشیدن (Drag&Drop) با منوی کاربری مفید و در دسترس

نقاط ضعف: مجبور کردن کاربر برای پسندیدن صفحه فیسبوک، رایگان نبودن تمام امکانات

پشتیبانی از OCR: خیر

کاربرد تجاری: غیرمجاز (برای مقاصد تجاری باید لایسنس خریداری شود)

حجم فایل: ۶٫۳ مگابایت (مشاهده سایت سازنده)

امتیاز ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

نرم افزار بسیار خوب و قوی برای تبدیل PDF به Word و کیفیت مناسب تصاویر و متون، ولی به دلیل مجبور کردن کاربر برای پسندیدن صفحه فیسبوک امتیاز ۷ از ۱۰ برای این نرم افزار در نظر گرفته می‌شود.


شماره ۲ : نرم افزار gDOC Creator

یک نرم افزار کامل با حجم بالا که یکی از امکانات آن تبدیل PDF به Word به صورت رایگان است. سایر امکانات این نرم افزار شامل پرینتر مجازی برای تبدیل فایل ورد و XPS به PDF، نرم افزار خواندن و اجرا کردن فایل‌های PDF و … است.gDoc-Screenshot2

نقاط قوت: کیفیت عالی متون و تصاویر تبدیل شده، یکپارچه بودن متن‌های تبدیل شده برای ویرایش پس از تبدیل به فایل word، پرینتر مجازی برای تبدیل تمام پرونده‌های قابل پرینت و تبدیل آن‌ها به فایل PDF

نقاط ضعف: در نظرگرفتن صفحه جدید برای تصاویر و جداول، موتور اصلی نرم افزار (gDOC Fusion) تا ۳۰ روز رایگان است بعد از ۳۰ روز در صورت خریداری نکردن لایسنس بر روی پرونده‌ها واترمارک (کپی رایت) ثبت می‌شود ولی با این حال تبدیلگر PDF به Word شامل این ۳۰ روز و واترمارک نمی‌شود و می‌توانید بدون محدودیت از این قابلیت استفاده کنید، حجم زیاد برای دانلود

پشتیبانی از OCR: خیر

کاربرد تجاری: مجاز برای مقاصد تجاری

حجم فایل: ۱۴۸ مگابایت ( مشاهده و دریافت از سایت سازنده )

امتیاز ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

نرم افزاری بسیار قدرتمند برای تبدیل pdf به word که امکانات خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد ولی ممکن است شما به این امکانات نیاز نداشته باشید.

برای استفاده از قابلیت تبدیل رایگان فایلهای pdf به word مجبورید تمام این امکانات را دانلود کنید! نتیجه کار کاملا رضایت بخش و قابل قبول است و به این نرم افزار تنها به دلیل حجم زیادش امتیاز ۸ از ۱۰ داده می‌شود.


 شماره ۱ : نرم افزار Free PDF To Word Converter From SmartSoft

نرم افزار رایگان، کاملا کاربردی، با نتیجه بسیار خوب پس از تبدیل فایل و قابلیت تبدیل تنها با یک کلیک! و بهترین نرم افزار معرفی شده در این مقاله از دیدگاه عصرعلم!

تمام متون، تصاویر و جدول‌ها با کیفیت خوب به فایل word تبدیل می شوند و نرم افزار رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارد.free-pdf-to-word-converter

نقاط قوت: عالی در تبدیل فایل‌های PDF به DOC، سریع، کم حجم، رابط کاربری ساده و تبدیل تنها با یک کلیک، بدون محدودیت زمان و استفاده (کاملا رایگان)

نقاط ضعف: درنظر گرفتن متن به صورت شناور که باعث افزایش حجم نسبی پس از تبدیل فایل می‌شود.

پشتیبانی از OCR: خیر

کاربرد تجاری: مجاز برای مقاصد تجاری

حجم فایل: تنها ۳٫۸ مگابایت (دریافت از سایت سازنده)

امتیاز ♥♥♥♥♥♥♥♥♥

به جرات می‌توان ادعا کرد که این نرم افزار، بهترین نرم افزار رایگان تبدیل PDF به Word این لیست می‌باشد. رابط کاربری ساده، عملکرد سریع و کیفیت عالی باعث شده‌اند تا امتیاز ۹ از ۱۰ را برای این نرم افزار درنظر بگیریم.


در انتها لازم است که بازهم یادآوری شود که نرم افزارهای غیر رایگان و سایت‌های آنلاین رایگان دیگری هم برای اینکار هستند که حتی می‌توانند نتایج بهتری را برای شما به همراه داشته باشند که البته محدودیت‌هایی نیز دارند. مثلا باید آن‌ها را خریداری کنید و یا برای نسخه‌های آنلاین تبدیل کننده، ممکن است کاربران ایرانی با توجه به سرعت اینترنت برای آپلود و دانلود فایل‌های بزرگ به مشکل بر بخورند.

شما چه نرم افزار رایگان/غیر رایگان در زمینه‌ی تبدیل فایل pdf به ورد می‌شناسید؟ در بخش دیدگاه‌ها با سایر کاربران به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز از دانسته‌های شما استفاده کنند.

گفتگو پیرامون مقایسه نرم افزارهای رایگان تبدیل pdf به word

(منتشر شده: 9 | در انتظار تایید: 0)
ناشناس

سلام و تشکر از معرفی نرم افزار ها و توضیحاتتان. متاسفانه تمام این فایبها رو دانلود کردم و هیچکدوم بدون لایسنس قابل اجرا نبود. ممنون از زحماتتون

پاسخ دهید
زهرا صیفی

سلام دوستان.واسه تبدیل فایل پی دی اف pdf سایت زیر رو پیدا کردم.ایرانیه.رایگان هم داره.فایل وردش عالیه.
https://www.eboo.ir

پاسخ دهید
noro

با سلام

دوستان هر کي مشکل تبديل pdf فارسي به word داره اين سايت انجام ميده

تبدیل فرمول های پیچیده ی ریاضی و فیزیک

تبدیل فایل اسکن شده یه متن هم انجام میده

خيلي سريع تحويل ميده

نمونه تبديل هم گذاشته

اينم برنامه ي اندرويدش

ادرس سايت

پاسخ دهید
aria

سایت filekadeh.parspa.ir در کمترین زمان این کارو برا هر فایل فارسی انجام میده. من که امتحان کردم خیلی راضی بودم. قیمتشم خدایی در مقابل اینکه بخوای بدی تایپ کنند رایگانه. حدودا صفحه ای ۱۰۰ میگیره.

پاسخ دهید
محمدرضا

سلام پس ورد free pdf to wordچنده؟
باتشکر

پاسخ دهید
ناشناس

برنامه PDF To Text Converter 2.1 از فارسی پشتیبانی میکند
لینک دانلود

پاسخ دهید
مجتبی

سلام
فارسی رو هم ساپورت می کنند؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به مجتبی

سلام
من تابحال نرم افزار تبدیل pdf به word ندیدم که فارسی رو ساپورت کنه و رایگان هم باشه ، متاسفانه موارد ذکر شده در این مطلب هم عمدتا فارسی رو پشتیبانی نمیکنند ، ولی میتونید با استفاده از نرم افزارهایی مثل Adobe Reader ( که امکان مشاهده فایل pdf رو فراهم میکنند) pdfهای فارسی رو به فرمت txt تبدیل کنید (منوی file>Save as) و بعد به word منتقل کنید که این مورد هم بستگی به این داره که فایل pdf چطور تهیه شده باشه.
برای فایلهای فارسی حتما پیگیری خواهیم کرد و نتیجه رو منتشر میکنیم.

پاسخ دهید

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین