آموزش فتوشاپ – درس دهم – ابزار مداد

ابزارهای تولید محتوا » ادوبی فتوشاپ » آموزش فتوشاپ – درس دهم – ابزار مداد
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ چاپ

امروز قصد داریم ابزار مداد (pencil tool) رو در فتوشاپ خدمت شما معرفی کنیم و کار با این ابزار و موارد استفاده ازش رو یاد بگیریم.

اگر از درسهای گذشته با ما همراه بوده باشید به خاطر دارید که در زمینه رنگ آمیزی و ابزارهای مربوط به اون صحبت کردیم و ابزارهای گرادیان و ابزار سطل رنگ رو بررسی کردیم.

برای رنگ آمیزی دقیق یک موضوع و یا بخشی از یک موضوع، فتوشاپ ابزاری رو با نام مداد در اختیار ما قرار داده تا بتونیم ترسیمات دقیقی رو حتی در حد پیکسل انجام بدیم.

اگر یادتون باشه یک ابزاری هم بانام ابزار قلم مو داشتیم و ممکنه این سوال براتون پیش بیاد که تفاوت این دو ابزار در چیست؟

برای اینکه تفاوت ابزار قلم مو با ابزار مداد رو متوجه بشید میتونید در دنیای واقعی کارکرد این دو ابزار رو مقایسه کنید! برای اینکه کار با این ابزار رو تجربه کنید ، باما همراه باشید.

تفاوت ابزار مداد با ابزار قلم مو در فتوشاپ

فتوشاپ عزیز! رو در سیستم صدا کنید و یک بوم سفید رنگ در ابعاد دلخواه باز کنید. بر روی ابزار قلم مو کلیک کنید تا ابزارهای زیرمجموعه برای شما نمایش داده بشه و از این میان ابزار مداد رو انتخاب کنید.

آموزش فتوشاپ-کار با ابزار مداد pencil tool

♦ برای انتخاب ابزار مداد میتونید از کلید میانبر Shift+B هم استفاده کنید.

سایر تنظیمات برای ابزار مداد مثل ابزار قلم مو هست و میتونید قلم مورد نظر رو از پالت کشویی قلمها در نوار ابزار گزینه انتخاب کنید و تصویر مورد نظر رو بر روی بوم رسم کنید.

همونطور که خودتون هم متوجه شدیذ کار با این ابزار بسیار ساده است و مورد خاصی برای توضیح دادن نداره ولی با اینحال اگر سوالی داشتید یا مشکلی در کار با ابزار مداد داشتید در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

نکته ای که باید در کار با ابزار مداد و یا قلم مو بدونید این هست که میتونید برای رسم خطوط مستقیم کلید Shift رو پایین نگه دارید. با اینکار میتونید خطهای مستقیم رسم کنید.

و اینکه در صورتی که رنگ پس زمینه و پیش زمینه با هم متفاوت باشند ، با یک کلیک بر روی بوم میتونید رنگ نوک مدادتون رو تغییر بدید.

فایل‌های ضمیمه
عنوانویدئوی آموزش کار با ابزار مداد در فتوشاپ
محتویات ۳ دقیقه و ۳۱ ثانیه ویدیوی آموزشی
سایز۲.۱۴ مگابایت
دانلود
حمایت از عصرعلم
گزارش اشکال در لینک

گفتگو پیرامون آموزش فتوشاپ – درس دهم – ابزار مداد

(منتشر شده: 1 | در انتظار تایید: 0)
رضا

بسیار بسیار عالی بود متشکرم

پاسخ دهید

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین