آموزش Powerpoint – جلسه چهارم – افزودن یک اسلاید جدید

ابزارهای تولید محتوا » مایکروسافت پاورپوینت » آموزش Powerpoint – جلسه چهارم – افزودن یک اسلاید جدید
۲۹ بهمن ۱۳۹۱ چاپ

هر ارائه از چندین اسلاید تشکیل شده است و این اسلایدها هستند که ساختار ارائه یا Presentation را تشکیل میدهند. انواع مختلف اسلاید یا طرح بندی اسلایدها عملکردهای متفاوتی را در یک ارائه فراهم میکنند. طرح بندی اسلاید مشخص میکند که هر اسلاید حاوی چه اشیا و عناصری است و محل قرارگیری هریک از این عناصر در کجاست.

در درس قبلی نحوه شروع یک ارائه را یاد گرفتید و اینکه چطور تم مورد نظر را انتخاب کنید، در این درس و در ادامه جلسه قبل یادخواهید گرفت که چطور به ارائه ی خود اسلاید جدید اضافه کنید ولی پیش از آن لازم است مقدماتی در زمینه انواع اسلایدها بدانید.

انواع اسلایدها در پاورپوینت

اسلاید عنوان ( Title Slide )

معمولا اسلاید عنوان ابتدای ارائه ظاهر میشود و شامل عنوان یا موضوع ارائه و یک زیر عنوان است. زیر عنوان معمولا توضیحاتی مختصر درباره عنوان اصلی را شامل میشود و یا میتوانید نام شرکت یا مشخصات ارائه دهنده باشد.

اسلاید عنوان و محتوا ( Title and Content Slide )

از پرکاربردترین اسلایدها، طرح بندی اسلاید عنوان و محتوا است. این اسلاید شامل یک عنوان و یک فضا برای افزودن یا نمایش محتوای مورد نظر شما است که میتوانید لیست بولت دار، جدول، نمودار، تصویر، فیلم و … باشد.

سایر اسلایدهای محتوا

پاورپوینت برای راحتی شما، طرح بندیهای دیگری نیز فراهم کرده است. برای مثال اسلاید دو مطلبی، مقایسه ای، محتوا به همراه توضیح، تصویر به همراه توضیح و حتی اسلاید خام و خالی. هر طرح بندی شامل مکانهایی مشخص شده برای قرار دادن اطلاعات است. شما باید طرح بندی ای را انتخاب کنید که به بهترین شکل، مفاهیم و داده ها را ارائه دهد.

افزودن یک اسلاید جدید

همانطور که میدانید و قبلا نیز به آن اشاره کردیم، هنگامی که نرم افزار پاورپوینت را باز میکنید یک اسلاید پیشفرض برای شما نمایش داده میشود. برای اینکه یک اسلاید جدید اضافه کنید باید از منوی Home بر روی فلش زیر گزینه ی New Slide کلیک کنید تا لیستی از طرح بندیها برای شما نمایش داده شود:

اضافه کردن یک اسلاید جدید

اضافه کردن یک اسلاید جدید و انتخاب طرح بندی

با انتخاب طرح بندی مورد نظر، یک اسلاید برای شما ایجاد میشود که میتوانید اطلاعات و نوشته ها را درون آن قرار دهید. توجه کنید که گزینه ی new slide دارای دو بخش است، بخش پایینی که شامل نوشته ی ” New Slide ” و یک فلش است و بخش بالایی که یک آیکن را نمایش داده است. اگر بر روی آیکن قسمت بالایی کلیک کنید ( نه بر روی فلش ) یک اسلاید به طور پیشفرض برای شما ایجاد خواهد شد که معمولا از نوع اسلاید عنوان و محتوا است.

گفتگو پیرامون آموزش Powerpoint – جلسه چهارم – افزودن یک اسلاید جدید

(منتشر شده: 4 | در انتظار تایید: 0)
سوگل

پس لطفا مطالب رو تغییر بدین …

پاسخ دهید
ناشناس

عالییییییییییییییییی بود

پاسخ دهید
طیبه

مطالب خیلی ساده بود اینارو که همه بلدن

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به طیبه

سلام
برای اینکه آموزشها برای تمام افراد و هر سطحی از اطلاعات قابل استفاده باشند مجبوریم از سطوح خیلی مبتدی شروع کنیم. بله با شما موافقم و خیلیها این چیزها رو بلد هستند ولی پیامها و ایمیلهایی که هر روز توسط کاربران مختلف برای ما ارسال میشن نشون میده خیلی ها همین کارها و مراحل ساده رو هم هنوز بلد نیستند ( حتی افرادی هستند که نمیدونند پاورپوینت چی هست! ) برای همین لازمه مسائل ساده هم آموزش داده بشه تا همه بتونن استفاده کنن.
انشالله به زودی و قدم به قدم چیزهای بیشتری اضافه میشه و مطالب پربار خواهند شد.
از اینکه در مطلب دقیق بودید و نظرتون رو با ما در میان گذاشتید واقعا از شما سپاسگزاریم. سعی خودمون رو خواهیم کرد تا سریعتر مطالب رو پیش ببریم تا دوستان عزیزی که مقدمات کار رو میدونند هم بتونند از مطالب بیشتر استفاده کنند.

پاسخ دهید

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین