آموزش powerpoint – درس پنجم – حذف یک اسلاید

ابزارهای تولید محتوا » مایکروسافت پاورپوینت » آموزش powerpoint – درس پنجم – حذف یک اسلاید
۶ اسفند ۱۳۹۱ چاپ

در جلسه گذشته یاد گرفتید که چطور یک اسلاید جدید پاورپوینت را ایجاد نمایید ولی در بسیاری موارد پیش می آید که هنگامی که مشغول ساخت یک اسلاید هستید، نیاز باشد یک اسلاید خاص را حذف کنید. در این جلسه یاد میگیرید چطور یک اسلاید یا چند اسلاید که دیگر برای ارائه ی شما لازم نیستند را پاک کنید.

حذف یک اسلاید در پاورپوینت

نرم افزار پاورپوینت را در سیستم خود اجرا کنید و همانطور که در جلسه گذشته یاد گرفتید، یک یا چند اسلاید به ارائه ی مورد نظر اضافه کنید. با افزودن اسلاید ها مشاهده میکنید که در زبانه ی Slide تعداد آنها افزایش پیدا میکند به طوری که میتوانید تصاویر کوچک هر اسلاید را در ستون سمت چپ ببینید.

مشاهده اسلایدها در زبانه ی slide

تصویر شماره 1 – مشاهده اسلایدها در زبانه ی slide

برای حذف اسلاید مورد نظر کافی است در زبانه ی Slide بر روی اسلایدی که میخواهید حذف شود کلیک راست کنید و از پنجره نمایش داده شده ( منوی راست کلیک ) گزینه ی Delete Slide را انتخاب نمایید.

حذف کردن یک اسلاید

تصویر شماره 2 – حذف کردن یک اسلاید

** راه میانبر برای اینکار این است که با کلیک اسلاید را انتخاب کنید و سپس از روی صفحه کلید کامپیوتر دکمه ی Delete یا Del را فشار دهید.

حذف همزمان چند اسلاید

در صورت کم بودن تعداد اسلایدها، روش فوق سریعترین روش میباشد ولی گاهی اوقات نیاز داریم چندین اسلاید را که بعضا در کنار یکدیگر قرار ندارند را حذف کنیم. در این مواقع اگر تعداد اسلایدها زیاد باشند، استفاده از روش حذف تکی اسلایدها به زمان نیاز خواهد داشت، ولی راه سریعتری نیز برای اینکار وجود دارد.

همانطور که در جلسه دوم گفته بودیم، پاورپوینت نماهای متفاوتی را در اختیار شما قرار میدهد که یکی از این نماها Slide Sorter است. ( رجوع کنید به جلسه دوم )

از منوی View گزینه ی Slide Sorter را انتخاب کنید (تصویر شماره 3 ). این کار را میتوانید از طریق نوار وضعیت پاورپوینت نیز انجام دهید ( تصویر شماره 4 ).

نمای slide sorter

تصویر شماره 3 – نمای Slide Sorter

انتخاب slide sorter از بخش status bar

تصویر شماره 4

 

در نمای Slide Sorter میتوانید لیستی از تمام اسلایدها را مشاهده کنید. حال آن دسته از اسلایدهایی را که نیاز ندارید با پایین نگه داشتن کلید ctrl و کلیک کردن بر روی اسلایدها، انتخاب کنید. در این صورت اسلایدهای انتخاب شده هایلایت میشوند و رنگشان با سایر اسلایدها متفاوت خواهد بود. اگر بر روی یکی از اسلایدها کلیک راست کنید و گزینه ی Delete Slide را انتخاب کنید، تمام اسلایدهای انتخاب شده به صورت همزمان حذف خواهند شد.

برای مشاهده این درس به صورت ویدئویی به صفحه 2 مراجعه کنید.

گفتگو پیرامون آموزش powerpoint – درس پنجم – حذف یک اسلاید

(منتشر شده: 0 | در انتظار تایید: 0)

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین