عصرعلم

Search
Close this search box.

چطور با استفاده از ورد بروشور و پمفلت طراحی کنیم؟

آموزش طراحی بروشور در ورد

طراحی بروشور و کاتالوگ با استفاده از ابزارهای متفاوتی انجام می‌گیرد و شاید یکی از بهترین نرم افزارها برای طراحی بروشور نرم افزار Adobe Indesign باشد ولی با توجه به پیچیدگی‌هایی که دارد توسط هرکس قابل استفاده نیست و نیاز به یادگیری دارد. لذا در بین نرم افزارهای موجود، Microsoft Word فراگیرتر و ساده‌تر از سایر نرم‌افزارها می‌باشد و به همین دلیل در این مطلب نحوه‌ی ساخت و طراحی یک بروشور ساده در محیط ورد را آموزش می‌دهیم.

اما پیش از آنکه دست به‌کار شوید و بخواهید بروشور خود را طراحی کنید یا سفارش دهید بهتر است اطلاعات کافی در خصوص موارد زیر داشته باشید:

 1. بروشور و کاتالوگ دقیقا چیست؟
 2. قرار است چه کاری برای شما انجام دهد و چه انتظاراتی باید از آن داشته باشید؟
 3. ابعاد مناسب و استاندارد برای طراحی بروشور کدام‌ها هستند؟
 4. آیا به بروشور دورو احتیاج دارید؟ بروشور شما چند تا باید داشته باشد؟
 5. نرم‌افزار مناسب برای طراحی بروشور کدام است؟

اگر پاسخ سوالات مطرح شده را به طور دقیق نمی‌دانید، پیشنهاد می‌کنیم قبل از خواندن ادامه‌ی متن، به مطلب زیر در سایت صدبرگ مراجعه کنید تا اطلاعات جامعی در این خصوص بدست آورید:

در این رابطه بخوانید: بروشور چیست؟ آشنایی با انواع بروشور و کاتالوگ‌های تبلیغاتی

برای ساختن و طراحی بروشور در word می‌توانیم از دو روش متفاوت استفاده کنیم:

 1. استفاده از قالب‌های پیشفرض بروشور و طراحی آن در ورد
 2. ساخت و طراحی بروشور در ورد به صورت دستی بدون استفاده از قالب‌های پیشفرض

روش نخست، یعنی استفاده از قالب‌های آماده، بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید دانلود قالب و اعمال تغییرات مورد نیاز است. در این مطلب هدف ما آموزش روش دوم است ولی با اینحال برای افرادی که به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و یا به هرطریقی می‌توانند از قالب بروشور آماده در ورد استفاده کنند، روش نخست نیز مختصرا توضیح داده خواهد شد.

طراحی بروشور و کاتالوگ با استفاده از قالب‌های بروشور پیشفرض ورد

در این روش باید حتما به اینترنت متصل باشید. سپس بر روی دکمه‌ی منوی آفیس (و یا دکمه ی File در نسخه‌های جدیدتر) کلیک کنید و سپس گزینه‌ی New را انتخاب کنید.

با کلیک بر روی گزینه‌ی New پنجره‌ای برای شما گشوده می‌شود که در منوی سمت راست آن موارد متعددی برای انتخاب وجود دارند. در این بین بر روی گزینه‌ی Brochures and booklets کلیک کنید و سپس گزینه‌ی Brochures را انتخاب کنید:

وارد کردن قالب بروشور آماده - آموزش طراحی بروشور در ورد

سپس مایکروسافت لیستی از قالب‌های آنلاین مربوط به بروشور را برای شما نمایش می‌دهد. می‌توانید به دلخواه یکی از قالب های بروشور را انتخاب و دانلود کنید.

دانلود قالب بروشور برای ورد

پس از اینکه فرآیند دانلود به اتمام رسید می‌توانید بخش‌های مختلف را بر اساس نیاز خود ویرایش کنید.

در این رابطه بخوانید:»مجموعه آموزش‌های کاربردی نرم‌افزار ورد (Word)

ساخت و طراحی بروشور یا کاتالوگ در ورد به صورت دستی

اما ممکن است شما به اینترنت دسترسی نداشته باشید و یا نسخه‌ی ورد شما امکان اتصال به اینترنت را نداشته باشد (کرک نادرست و …) و یا اینکه بخواهید کنترل بیشتری بر روی اجزای بروشور خود داشته باشید. در این موارد بهتر است به صورت دستی آن را طراحی کنید.

ایجاد بروشور در ورد بین ۵ تا ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارد (البته بدون احتساب زمان مورد نیاز برای تایپ کردن متون) و بسیار ساده است. در ادامه به صورت مرحله به مرحله نحوه‌ی انجام کار را یاد خواهید گرفت.

نکته‌ی مهمی که باید حتما رعایت کنید این است که قبل از شروع به کار، بر روی یک کاغذ باطله نحوه‌ی تاخوردن بروشور خود را آزمایش کنید، این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید صفحه بندی بروشور را به درستی انجام دهید.

مرحله ی نخست: استفاده از طول کاغذ بجای عرض آن

نخست لازم است بیشترین فضای لازم را از کاغذ برای خود داشته باشیم. برای این منظور از حالت Landscape استفاده خواهیم کرد. برای اینکه بتوانید این حالت را فعال کنید، از لبه‌ی Page Layout بر روی گزینه‌ی Orientation و سپس Landscape کلیک کنید.

تغییر وضعیت صفحه به landscape

مشاهده می‌کنید که حالت وضعیت پرونده‌ی ورد تغییر پیدا می‌کند.

مرحله‌ی دوم: سه ستونه کردن محیط نوشتاری

با فرض اینکه بروشور مورد نظر ما دو عدد تاخوردگی داشته باشد (بروشور سه‌لا) پس باید سه ستون داشته باشد. برای اینکه بتوانیم محیط سه ستونی ایجاد کنیم از لبه‌ی Page Layout بر روی گزینه‌ی Columns کلیک کنید (گزینه‌ی Columns در تصویر بالا در سمت راست مشخص است) و سپس گزینه‌ی Three را انتخاب کنید. با اینکار مشاهده می‌کنید که پرونده‌ی ورد به یک پرونده‌ی سه ستونی تبدیل می‌شود ولی جهت پر شدن این ستونها از چپ به راست است در صورتی که در زبان پارسی نوشته‌ها از راست به چپ می‌باشند.

در صورتی که با چند ستونه کردن ورد مشکل دارید به مطلب آموزش دو ستونی و سه ستونی کردن پرونده‌ها در ورد مراجعه کنید.

مرحله سوم: اصلاح جهت ستون‌ها و جهت نوشتن متن

برای اصلاح این مورد در لبه‌ی Page Layout و بر روی فلش قسمت Page Setup کلیک کنید تا پنجره‌ای برای شما گشوده شود. در این پنجره از لبه‌ی Layout و بخش Section Direction گزینه‌ی Right-to-Left را انتخاب کنید.

راست به چپ کردن ستونها - طراحی کاتالوگ در ورد

با انجام این کار نخستین ستون بروشور از سمت چپ به سمت راست منتقل می‌شود. دقت داشته باشید که با این کار تنها ستون‌ها راست به چپ شده‌اند، و باید متن نوشته‌ها را نیز راست به چپ کنید. برای این منظور از منوی Home و در بخش Paragraph گزینه‌ی Right-to-left Text Direction را انتخاب کنید.

راست به چپ کردن متن نوشته ها

بخش عمده‌ای از کار تا اینجا انجام شده است و حالا می‌توانیم به صورت فارسی از راست به چپ تایپ کنیم ولی هنوز قبل از اینکه بخواهیم چیزی تایپ کنیم، یک اقدام مهم دیگر باقی مانده است.

مرحله چهارم: مستقل کردن هر ستون با استفاده از Break

اگر با تنظیمات فعلی در ستون وسط چیزی تایپ کنید، هنگامی که در ستون نخست (ستون سمت راست) مطلبی تایپ می‌کنید، ستون دوم و سوم دستخوش تغییرات خواهند شد و مطالب جابجا خواهند شد. برای اینکه از اعمال این تغییرات ناخواسته جلوگیری کنید باید با استفاده از دستور Break هر ستون را از سایر ستونها مستقل کنید.

برای این منظور، در ستون شماره یک (یعنی ستون سمت راست) کلیک کنید و سپس از منوی Page Layout و در بخش Page Setup بر روی گزینه‌ی Break کلیک کنید. با کلیک کردن بر روی این گزینه لیستی از موارد برای شما نمایش داده می‌شود. از بین موارد موجود بر روی گزینه‌ی Column کلیک کنید.

شکستن هر ستون و انتقال به ستون بعدی

با انجام این کار مشاهده می‌کنید که مکان‌نمای چشمک‌زن ورد به ستون میانی وارد خواهد شد. همین کار را برای ستون دوم نیز انجام دهید ولی برای ستون سوم بجای اینکه گزینه‌ی Column را انتخاب کنید، باید گزینه‌ی Next Page را انتخاب کنید. با اینکار صفحه جدیدی برای شما ایجاد میشود که در واقع پشت صفحه‌ی فعلی است (بروشور دو رو دارد!) همین کارها را برای برگه ی دوم نیز انجام دهید و هر ستون را به حالت مستقل تبدیل کنید ولی برای ستون سوم از برگ دوم دیگر نیازی نیست از دستور Break استفاده کنید.

 مرحله پنجم: وارد کردن متن و نوشته

حالا می‌توانید متن مورد نظر خود را وارد کنید و با اضافه کردن عکس و تصویر به بروشور خود به آن جلوه بدهید. هرکجا لازم بود با استفاده از منوی Insert و سپس انتخاب TextBox و یا موارد دیگر، متن‌های جداگانه‌ای اضافه کنید.

 

آموزش طراحی بروشور در ورد

توجه داشته باشید که برای وارد کردن تصاویر و یا ClipArtها بهتر است ابتدا یک TextBox (همانطور که گفته شد) ایجاد کنید و سپس تصاویر را درون آن قرار دهید تا به سادگی بتوانید آنها را درون بروشور جابجا کنید. برای اینکه رنگ داخل TextBox و یا Shapeهایی که وارد کرده اید را کنترل کنید، بعد از وارد کردن این عناصر، یک لبه‌ی اضافی با نام Format در ورد ایجاد می‌شود. در این لبه با استفاده از گزینه‌های Shape Fill و Shape Outline میتوانید رنگ و حاشیه را کنترل کنید. در همین قسمت ورد تنظیمات پیشفرضی نیز به شما ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن استفاده کنید.

سایر موارد به خلاقیت خود شما بستگی دارد که چطور چینش عناصر موجود در بروشور و رنگبندی آنرا تنظیم کنید و یا از چه تصاویر و فونت متن استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما

377 پاسخ

 1. سلام خیلی عالی بود
  فقط یه سوال داشتم
  من همه مراحل رو انجام میدم ولی وقتی صفحه اول رو تکست باکس میزارم و توش تایپ میکنم بعد صفحع دومو که میزارم صفحه اول میپره مشکلش چیه ؟چیکار کنم،

 2. برای گذاشتن حاشیه بعد از اینکه براى هر بخش تکست باکس انتخاب کردین از بخش فورمت(format)حاشیه بزارین اونوقت دیگه کل صفحه حاشیه دار نمیشه

 3. چگونه برای هر ستون جداگانه حاشیه یا کادر بزتریم؟اول باکس انتخاب کردم :یکی نوشته از دیزاین بزار: کجاست؟

 4. من ازتون خیلی ممنونم بهم خیلی کمک کرد ممنونم ازتون من کلاس هفتم هستم خیلی دیده سر کشیدم ممنون از همراهی اون

 5. سلام ازتون ممنونم. خیلی سریع و ساده در طراحی بهم کمک کرد .
  متشکرم به گستردگی و سادگی کمکتون

 6. سلام شماره زیر نویس در متن بعد از pdf شدن در حرف قبل یا بعد از خودش وارد میشود برای حل این مشکل چه راهی پیشنهاد می شود؟

 7. سلام ممنون از مطلبی که گذاشتید واقعا کاربردی بود
  من از قسمت درست کردن بروشور به صورت دستی استفاده کردم اما قبلش میخواستم از قالب های بروشور پیشفرض استفاده کنم ولی با اینکه دستگاهم به اینترنت متصل بود و به دستوراتی که نوشته شده بود عمل کردم باز نتونستم قالب های پیشفرض رو اعمال کنم میشه بگید اشکال کار در چیه و یا به چه علت قالب های پیشفرض اعمال نشده؟

 8. سلام ببخشید یک سوال دیگه هم که داشتم ایا در پیش فرض اماده کاتالوگ ورد به صورت پشت و رو طراحی شده یا نیازمند انجام عملیاتی هست ؟

 9. سلام وقت بخیر خیلی ممنون از آموزش کامل و راهنماییتون. فقط یه سوالی داشتم اونم اینه که وقتی از اینسرت گزینه shapes رو انتخاب میکنم و داخلش متن مورد نظر رو تایپ میکنم خارج از اون چیزی رو زیر شکل انتخابی نمیتونم تایپ کنم

 10. سلام،من بعد از مجزا کردن هر ستون وقتی که میخوام کادر بندی کنم کادر برای تمام ستون ها و به صورت یک پارچه مانند یک صفحه A4ایجاد میشه.چکار کنم؟؟

 11. سلام
  سپاس ویژه خدا خیرتون بده بعد از چند سال تونستم در عرض چند دقیقه یه بروشور ساختم
  الهی دست به خاک بزنید بشه جواهر و الماس براتون

 12. سلام ممنون از توضیحات خوبتون
  من مراحلو کامل انجام دادم موقعی ک سیو میکنم همه ی رنگاش سیاه میشه دلیلش چیه اگه میشه زود جواب بدین عجله دارم

 13. سلام نمیکنم ک بلند نشین از جاتون.
  ببخشی وقتی عکسارو اینسرت میکنم بعضی از صفحه های ورد سه تا عکس رو باهم میاره تو صفحه هرچقد خاستم این عکسارو دونه ب دونه تو یه صفحه ی جداگانه اینسرت کنم نشد .چون تعداد عکسها ۱۰۰ ب بالا هستش وقتی اینسرت ال رو میزنم اینجوری میشه .(این همه عکس برای ساخت کاتالوگ پوشاک پسرانه و دخترانه هستش).
  چیکار کنم در کل ؟؟؟؟

  1. سلام (بفرمایید راحت باشید 😉 )
   عکس‌ها رو داخل تکست باکس وارد کنید تا راحت‌تر کنترل کنید.
   برای ساخت کاتالوگ‌های پیشرفته‌تر می‌تونید از نرم‌افزار InDesign استفاده کنید.

 14. با سلام و خسته نباشید خدمت مدیریت محترم این سایت
  مطالبتان بسیار به بنده کمک کرد انشالله که هر روزتان بهتر از دیروزتان باشد.
  با سپاس

 15. سلام با تشکر فراوان .یک سوال داشتم .چطور میتونم برای هر ستون از بروشورقابگذارم انجام بدهم ؟
  ممنونم از راهنماییتون

 16. سلام
  واقعا خیلى خیلى ممنون
  با کمک شما تونستم یک بروشور طراحى کنم و استفاده کنم بدون هیچ آموزش قبلى
  خیلى ممنونم از شما

 17. من در پابلیشر یه بروشور میخوام طراحی کنم اما نحوه شماره گذاری و ترتیب صفحات رو نمیدونم روی یه قالب اماده انگلیسی دارم کار میکنم .لطف بفرمایید راهنمایی کنید

 18. سلام
  مطالبتون عالی بود.
  ببخشید با ورد نمیشه بغیر از مستطیل شکلای دیگه ای رو در آورد ؟مثلا مثلثی
  میشه لطفا زودتر جواب بدید

 19. ورد من ۲۰۱۰هستش وقتی new رو میزنم یه صفحه باز میشه که بالاش نوشAvailable Templates فولدر های پایینش هم اصلا چیزی به اسم بروشور توشون نیس البته بار اول که گفتین پیداش کردم بعد چند روز دوباره همون روشو رفتم دیگه اون فولدر بروشور رو پیدا نکردم خواستم بپرسم ایراد از چیه چیکار کنم؟

 20. سلام
  واقعا ممنونم از این کمک بزرگتون
  به ما امسال همش می گن بروشور درست کنید و من می توانم با این کمک شما از این به بعد خودم بروشور هام رو درست کنم
  واقعا ازتون ممنونم خدا خیرتون بده
  واقعا ممنونم

 21. با سلام و عرض ادب خدمت شما
  از ارائه مطالب مفید و کاربردی آنهم به این روانی کمال تشکر را دارم. بسیار عالی بود.

 22. عالی بود،دمتون گرم.کاش همه سایتا همین قدر واضح مینوشتن!
  من که کارم راه افتاد،مرسی.

 23. سلام به مدیریت سایت و دست اندرکاران محترم، مطالب کاربردی بودند و به شکلی مناسب عرضه شده بود، ممنون . موفقیت همگی را آرزومندم.

 24. نه خط های پشت و رو با هم منطبق هستش. اشکال اینجاست که از دو طرف حاشیه یعنی وسط نه، قسمت های راست و چپش یه تقریبا نیم سانتی حاشیه سفید اضافه، موقع پرینت هست که باعث میشه خوب تا نشه یعنی اندازه ۳ قسمتش با هم مساوی نیست. به همین خاطر یه چیزی به ذهنم افتاد که تو اون فیلم یه نیم سانتی قسمت bleed گذاشته بود که تو موقع پی دی اف اون دیده نمیشه ولی موقع پرینت کردن فک کنم حاشیه های سفید همون bleed باشه و من اومدم اونو صفر کردم انشالله که درست بشه.

 25. سلام،
  خواهشا اگه امکان داشته باشه جوابمو حتما بدین دیگه خسته شدم!!!
  من یه بروشوری میخواستم طراحی کنم که قبلش با استفاده از همین سایت شما با استفاده از ورد بروشور رو درستش کردم اما موقع پرینت و تاکردن، ورقه هاش فیکس نشدن. بعد نظریات رو که خوندم دیدم شما گفتین که ورد همچین مشکلی داره و بهتره از نرم افزار این دیزاین استفاده کنیم. منم با این نرم افزار بلد نبودم کار کنم تا اینکه یه فیلمی از یوتیوب دانلود کردم و تونستم یه بروشوری طراحی کنم ولی باز همین مشکل تا کردن و فیکس نشدنش رو دارم. تو اون فیلم سایز رو روی letter گذاشته بود منم تو همون سایز گذاشتم و موقع پرینت یه بار با سایز A4 تنطیم کردم و پرینت گرفتم و یه بار هم تو letter اما تو هردوتاش درست روی هم فیکس نشدن و یه قسمتی از کاغذ که از حاشیه سفید میمونه یعنی در واقع اضافه هس کار رو خراب میکنه. کجای کارم اشکال داره؟! لطفا اگه میشه حتما جواب بدین. فک کنم برا پرینت کردن بروشور باید یه تنظیماتی تو پرینتر انجام دهیم؟!

  1. سلام
   بله باید یکبار پرینت بگیرید و ببینید اختلاف پرینت در صفحات پشت و رو چقدر است. سپس این اختلاف را در ورد یا نرم‌افزاری که بروشور را در آن طراحی کردید اعمال کنید. این اختلاف بین صفحات پشت و رو را می‌توانید از طریق قرار دادن خط تیره بین بخش‌های مختلف بروشور بدست بیاورید.

 26. نسِِِـــــــــــــــــــــــــــــــــتــــــــــــــــــــرنـــــــــــــــــــ گفت:

  ممنون فقط ای کاش ورد ۲۰۱۳ رو هم گذاشته بودید

 27. با سلام
  بنده بعنوان یه کارشناس ارشد رشته مهندسی کامپیوتر
  هنوز سایتی رو پیدا نکردم که اینقدر ساده و روان اموزش بده درود بر شما مدیریت سایت

 28. سلام واقعا خیلی خوب بود… دستتون درد نکنه از این اطلاعات خوبتون…
  واقعا واسه من خیلی به درد خورد…باتوجه به اینکه ورد خودم هم۲۰۰۷بود….واقعا ممنون:):)

 29. سلام ممنون از سایت خوبتون
  ببخشید توی ورد ۲۰۱۳ بعد از کلیک روی new اون پنجره ای که گفتید بازز نمیشه باید چیکار کنم با وردای دیگه فرق داره ؟؟؟

  1. توی ورد ۲۰۱۳ من هم پیدا نکردم، ولی بعد از اینکه new رو زدید، سرچ کنید Brochures میاره اون بروشور های آماده رو.

 30. س میخوام ی تصویر غمگین روازاینترنت پیداکنم برای طراحی هرچی می نویسم نمیاره توروخدا راهنماییم کنید

  1. ببین اسرا جان اگه این عکس های غمگین را برای جدایی میخوای باید سرچ کنی عکس های غمگین جدایی اونوقت میاد ولی اگر چیز های دیگری میخوای باید همین چیز هایی گفتم سرچ کنی تا در بیاد

 31. مطالبتون عالی بود
  فقط اگه ممکنه طرز پرینت گرفتنشم بگید ک مطالب پشت صفحه با روی صفحه مطابقت داشته باشه

 32. با عرض سلام و خسته نباشید
  اگر بخواهیم بروشور یک طرح در حاشیه داشته باشد باید چه کنیم.
  با تشکر

 33. سلام، با تشکر از مطالب کاربردی و گره گشایی که در اختیار کاربران قرار می دهید.
  بنده در طراحی بروشور با مشکلی روبرو شده ام که امیدوارم با راهنمایی شما از پس این مشکل بربیام. مشکل از این قرار است که بنده برای بروشور خود یک عکس بعنوان بک گراند از مسیر page layout–> page color–>picture قرار دادم(قابل ذکر است که تصویر مورد نظر با کیفیت و رزولوشن بالایی است)، سپس جهت گرفتن پرینت از بروشور بهمراه بک گراند مورد نظر ، گزینه print background color and images را نیز در قسمت option فعال کردم. مشکل از اینجا شروع می شود که پس از گرفتن پرینت، تصویر بک گراند بصورت چندین عکس کنار یکدیگر قرار می گیرند و به اصلاح fill نیست، در صورتی که در print previw تصویر پس زمینه بصورت کامل در بروشور قرار گرفته! ممنون می شوم در این زمینه بنده را راهنمایی بفرمایید

 34. عالی بود ممنون درباه موضوعات مورد استفاده درهر ستون وعمودی نوشتن در حاشیه وبیرون حاشیه هم مطلب بزارید عالیتر میشه

 35. سلام..ببخشید شما میتونید برای من بروشور طراحی کنید؟؟خیلی لازممه به کمکتون احتیاج دارم

  1. با سلام و احترام،
   متاسفانه امکان طراحی بروشور به صورت سفارشی وجود ندارد. باید به مراکز تایپ و پرینت مراجعه کنید.

 36. ببخشید چطور میتونم مثلا طرح یه گل یا یه طراحی دیگه که فقط خط نباشه بذارم؟؟؟لطفا زود بگین آخه خیلی ضروریه

 37. ممنون..ببخشید من برای اینکه کادر ایجاد کنم یه text boxایجاد کردم اما گفته بودین برم تو دیزاین…دیزاین رو نمیبینم..اسن دیگه ای هم داره؟؟یعنی با فرمت فرق داره؟

 38. سلام
  اغلب بروشورهایی که دانلود میشن به صورت انلاین دو صفحه ای هستن بروشورهای تک رو تک صفحه معرفی کنید لطفا!

 39. سلامی دوباره
  گزینه letterرو پیدا کردم کاش این رو هم توضیح میدادید که وقتی به این صورت برگردونده میشه کل تنظیماتش بهم میریزه!!
  الان جابجا کردن و تنظیماتش خیلی سختتره ؟
  آیا راهی وجود نداره که بهمون شکل پرینت گرفته شه ؟

  1. سلام
   بهترین گزینه برای پرینت بر روی A4 سایز letter است، ولی کل تنظیمات بهم نمیریزه، عجیبه که برای شما چنین مشکلی پیش اومده

 40. با سلام و خسته نباشید
  از شیوه اول برای درست کردن بروشور استفاده کردم
  اما وقت گرفتن پرینت عکسهایی که استفاده شده رو پرینت نمیگیره و سفید میافته و دیگه اینکه در فونت بسیار بزرگی پرینت گرفته میشه که کل مطالب رو شامل نمیشه لطفا راهنمایی کنید.
  شما در جواب فرمودید تصاویر از هارد بوده یا انلاین؟
  از تصاویر هارد استفاده کردم
  و اینکه فرمودید برای پرینت بر روی A4 بهتر است print size بر روی letter باشد من نتونستم این قسمتو پیدا کنم ؟!!:(
  اما باز تو پرینت پرویو تصاویر به هیچ وجه نمایش داده نمیشن.

 41. با سلام من معلم هستم چند وقت بود که می خواستم یه بروشور آموزشی درست کنم.از شما تشکر می کنم که خیلی ساده و کامل آموزش دادید.

 42. با سلام و خسته نباشید
  از شیوه اول برای درست کردن بروشور استفاده کردم
  اما وقت گرفتن پرینت عکسهایی که استفاده شده رو پرینت نمیگیره و سفید میافته و دیگه اینکه در فونت بسیار بزرگی پرینت گرفته میشه که کل مطالب رو شامل نمیشه لطفا راهنمایی کنید.

  1. سلام
   عکسها از هارد کامپیوتر انتخاب شده اند یا از منابع آنلاین به پرونده متصل شده اند؟ اگر از تصاویر آنلاین استفاده کرده باشید ممکن است در هنگام پرینت گرفتن با مشکل مواجه شوید. در غیر اینصورت باید تنظیمات پرینت را بررسی کنید. برای پرینت بر روی A4 بهتر است print size بر روی letter باشد. قبل از چاپ کردن هم در بخش print preview پیش نمایش چاپ را مشاهده کنید.

 43. خیلی عالی بود دستتون درد نکنه بسیار متشکرم.
  بدون معطلی سریع آمادش کردم خدا خیرتون بده

 44. با سلام برای ۴ ستونه یا بیشتر باید چیکار کرد؟ بروشور ۴ لت به بالا… لطفا پاسختون رو به ایمیلم بفرستید. با تشکر.

  1. سلام
   فضا برای ۴ ستون خیلی کم خواهد شد ولی با اینحال از منوی Page Layout بر روی گزینه ی Columns کلیک کنید و گزینه ی more columns را انتخاب کنید. در پنجره ی بازشده تعداد ستون ها را میتونید تغییر بدید و ۴ تا کنید یا بیشتر! اگر تیک گزینه ی Line Between را هم فعال کنید بین ستونها یک خط کشیده خواهد شد.

 45. با تشکر اما برای پرینت دقیقا باید چیکار کنیم.اگه امکانش هست زود جواب بدین چون من باید تا شب کپی بگیرم و به تعداد زیاد نیاز دارم.متاسفانه اون برنامه هه رو هم ندارم(اسمش یادم رفته بود).
  مرسی.
  منتظر جوابتونم

  1. سلام
   هر بخشی که میخواهید کادر بسازید، یک textbox اضافه کنید که کل محتویات را در بر بگیرد و بعد از منوی design برای این textbox کادر ایجاد کنید.

 46. سلام با تشکر از مطلب خوبتون . میخواستم بدونم چه راه هایی هست که بتونیم قالب یا دیزاین بروشور تغییر بدیم؟ یا روش حرفه ای ترش چیه؟

  1. سلام
   برای تغییر قالب و دیزاین (بغیر از روشی که در ابتدای مطلب گفته شده) میتونید از textbox های موجود در ورد استفاده کنید، تصویر زمینه و یا رنگ دلخواه را اضافه کنید.

 47. سلام. مطالب آموزشی بسیار کاربردی را ارائه دادید که در شرایط فعلی خیلی به شخص من کمک کرد. متشکرم. موفق باشید.

 48. سلام. واقعا عالیه دستتون درد نکنه خیلی کمکم کرد دنبال همچین قالبایی بودم
  بازم ممنون موفق باشین 🙂

 49. سلام دست شما درد نکنه واقعا کارم را با توضیحات خوبتون راه انداختید میخواستم برا غدیر بروشور تهیه کنم اما نمیشد
  خسته نباشید اگه دوست داشتید به ما هم سری بزنید

 50. سلام من می خواستم واسه صفحه اول بروشور یک عکس بگذارم اما آفیس ۲۰۱۳ محدودیت در سایز
  بندی این عکس داره از گزینه های Margins / Custome حاشیه ها رو به صفر رسوندم بازم عکس رو بصورت کامل در صفحه اول نمی گذاره و بعداز مدتی تغییر سایز به صفحه دو می ره . برای بدون محدودیت بزرگ کردن عکس در یک ستون از نظر عرضی باید چه کار کنم . راستی بابت آموزشتون هم متشکرم .

 51. با سلام : با اینکه این مواردی که شما توضیح دادین انجام دادم ولی در بروشور دو طرفه بعد از پرینت ستون های روی هم تا نمیشن .با استفاده از پاپ لیشر هم انجام دادم بازم نشد!

  1. سلام
   این یکی از مشکلات ورد است که کمی خطوط دو طرف بروشور با هم میزان نیستند و باید با چند بار امتحان کردن و جابجا کردن اونها را تنظیم کنید.

 52. تشکر مفید بود برای طراحی بروشور سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه
  شما هم در ثوابش شریک اجرتان با خدا

 53. سلام . ممنون. وقتی ذخیره میکنم همه چی درسته اما همون فایل رو دوباره باز میکنم دیگه ستون بندی نیست و از حالت بروشوری خارج شده
  میشه راهنمایی کنید؟

 54. سلام
  بسیار عالی و کاربردی بود
  ممنون از این که زکات علم تان را می پردازید. خداوند خیرکثیر نصیبتان کند.

 55. سلام خیلی ممنون مظلب عالی بود
  فقط یه سوالی داشتم موقعی ک پرینت میکنم
  ستون بندی صفحه اول با پشت صفحه یکی نبست و نوشته ها در صفحه دوم بین ستون های صفحه اول قرار دارند چطور میتونم اینو حل کنم؟

  1. سلام
   این مشکل در نرم افزار ورد بسیار شایع است و تنظیم کردن صفحات پشت و رو یک دردسر بزرگه. حقیقتش من تنظیماتی برای این مورد پیدا نکردم اگر کسی از دوستان این مورد را بلده ممنون میشم توضیح بده.
   من شخصا برای رفع این مشکل پمفلتها رو در نرم افزار Adobe Indesign طراحی میکنم. دستم بسیار بازتر خواهد بود.

  1. سلام
   در متن اشاره کردیم، ابتدا یک text box ایجاد کنید (از منوی insert) و سپس از همون منو داخل text box تصویر مورد نظر خودتون رو وارد کنید.

 56. سلام واقعا عالی بود. باید بروشور درست می کردم بعضی چیزا رو بلد نبودم .الان یاد گرفتم. دستتون درد نکنه.

 57. عاااااااااااااااااااااااااالی بود،بسسیییااااااااااااااااااااااااااااااار سپااااااااااااااااااااااااااااااااااس

 58. خیللللللللللللللللییییییییییییییییی ممممممممممنننننننننووووووووونننننننننمممممممممم خددددددددداااااااااااااخخخخییییییییییررررررررررتتتتتتتتتتتووووووووونننننن ببببددددددددددههههههههه

 59. یک دنیا ممنونم… خیلی عالی بود….کامل و جامع بود و تمام مراحل رو قدم به قدم توضیح دادین… صمیمانه ازتون تشکر میکنم….

 60. همیشه فکر می کردم بروشور درست کردن خیلی کار سختیه ولی با آموزش عالی شما، دیدم هیچ کاری نداره
  ممنون

 61. با سلام
  بسیار بسیار ممنونم از شما که باعث شدید در کمتر از ۵ دقیقه من بروشور درست کنم .
  شاد و سالم باشید

 62. خیلــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی عالی.واقعا ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *