خانه » پزشکی و سلامت » جنسی و زناشویی » رابطه انزال زودرس و اعتماد به نفس

رابطه انزال زودرس و اعتماد به نفس

ممکن است حس کنید از رابطه زناشویی تان لذت نمی برید و علت آن را انزال زودرس بدانید اما مشکل انزال زودرس حالتی تعریف شده است و به انزال غیرقابل کنترلی گفته میشود که مکرر و برخلاف میل شخص و بدون کنترل ، قبل از نزدیکی یا مدت زمان بسیار کمی پس از آن و با میزان تحریک کم و بر خلاف میل فرد انجام میگیرد.
هرچند معیار دقیقی برای زمان انزال وجود ندارد، اما در تعداد زیادی از متون ، به انزالی که کمتر از ۲ دقیقه و بدون کنترل شخص روی دهد ” انزال زودرس “ گویند.

رابطه انزال زودرس و اعتماد به نفس
این مساله می تواند باعث نارضایتی جنسی در دو طرف شود و اضطراب ناشی از این مشکل را تشدید کند.اغلب مبتلایان،دچار مشکل عصبی میشوند و احساس شرم و ناراحتی می کنند.
این افراد مضطرب هستند و از اینکه نمیتوانند تماس جنسی موفقی داشته باشند،در رنج و عذاب به سر می برند. وقتی این اضطراب ، به اضطراب اولیه فرد مبتلا اضافه میشود ، مشکل را تشدید میکند.
در بیشتر موارد ، انزال زودرس عامل یا دلیل خاصی ندارد . شرطی شدن ، عوامل فرهنگی ، ازدواج های پرتنش ، تجربه جنسی کم در اوایل ازدواج ،عوامل روانی،مصرف مواد مخدر و سیگار ، خود ارضایی و برخی عوامل پزشکی و … می توانند باعث انزال زودرس شوند.
تکرار این مساله و احتمال سرزنش همسر،میتواند فرد را دچار اختلال در عزت نفس کند.اعتماد به نفس پایین نیز باعث تشدید انزال زودرس،بوجود آمدن سیکلی معیوب و تثبیت بیماری میشود. این اعتماد بنفس در موفقیت ها تقویت و در شکست ها و ناکامی ها کم میشود . بنابراین انزال زودرس و اعتماد به نفس رابطه تنگاتنگی دارند و همدیگر را تقویت یا تضعیف میکنند زیرا یکی از عوامل مهم و مؤثر در انزال زودرس، عدم اعتماد به نفس برای شروع یا اداره خوب یک رابطه زناشویی است.

به بالای صفحه بردن