خانه » پزشکی و سلامت » زیبایی » برای افزایش رشد مو و درخشندگی آن‌ها چکار کنیم؟

برای افزایش رشد مو و درخشندگی آن‌ها چکار کنیم؟

موهای پرپشت و سالم باعث افزایش زیبایی و جذابیت هر فردی می‌شود. همچنین ظاهر مو معیاری برای مشخص شدن سلامت عمومی بدن است و عدم شادابی آن می‌تواند نشانی از کمبود مواد معدنی و ویتامین‌ها باشد.

مو، همانند سایر ارگان‌های بدن نیازمند مراقبت است و مواد غذایی مصرفی ارتباط مستقیم با رشد و وضعیت موهای بدن دارند. از این‌رو مصرف کافی مواد غذایی زیر جهت افزایش رشد مو و داشتن موهای پرپشت و سالم و براق توصیه می‌شود.

ماهی سالمون برای درخشیدن موها

ماهی‌ها نظیر سالمون، ساردین، سفید و… غنی از اسیدهای چرب امگا-۳ هستند. بدن انسان قادر به تولید این اسیدهای چرب نیست، بنابراین لازم است آن‌ها را از طریق غذا یا مکمل‌های غذایی دریافت کنید.

این مواد بدن شما را از ابتلا به بیماری‌ها محافظت می‌کنند و همچنین بدن برای رشد موها و حفظ درخشش آنها به این مواد نیازمند است.

مصرف ماهی سالمون برای موهای پرپشت

ماست برای کمک به افزایش رشد مو

ماست سرشار از پروتئین است. ماست چکیده همچنین می‌تواند باعث افزایش جریان خون در پوست سر و درنتیجه افزایش رشد مو‌ها شود.

ماست حاوی ویتامین‌های گروه ب، شامل B5 یا اسید پانتوتنیک، می‌باشد که موها را در برابر شکننده و نازک شدن محافظت می‌کند.

اسفناج برای جلوگیری از شکنندگی مو‌

همانند سایر گیاهان با برگ سبز تیره، اسفناج نیز سرشار از مواد مغذی نظیر ویتامین آ، آهن، بتاکاروتن، فولات و ویتامین ث است. تمام این مواد برای سلامت پوستِ سر و موها لازم هستند.

این مواد موهای شما را مرطوب نگاه داشته و از شکنندگی آن‌ها جلوگیری می‌کنند. پیشنهاد بهتری می‌خواهید؟ مخلوط اسفناج با کلم را از دست ندهید!

آهن و روی برای موهای پرپشت و جلوگیری از ریزش مو

دریافت مقادیر کم آهن می‌تواند منجر به ریزش مو شود. اما به سادگی می‌توانید با افزودن مواد غذایی همچون غلات، پاستا، سویا و عدس به رژیم غذایی خود از کمبود آهن، ایمن شوید.

روی (Zinc) نیز نقش بسزایی در زیبایی، طراوت و پرپشت بودن موها دارد. گوشت قرمز و جگر نیز منابع خوبی برای دریافت آهن و روی (زینک) هستند.

گوشت مرغ برای رشد و پرپشتی موها

زمانی که بدن مقادیر کافی از پروتئین دریافت نکند، رشد موها به فاز استراحت وارد می‌شود. در این صورت رشد متوقف شده و موهای قدیمی‌تر دچار ریزش می‌شوند.

برای دریافت پروتئین، گوشت سفید نظیر گوشت مرغ و بوقلمون انتخاب هوشمندانه‌تری نسبت به گوشت قرمز می‌باشد چون اسیدهای چرب اشباع کمتری دارد.

در این رابطه بخوانید:آیا می‌دانید موها چگونه رشد می‌کنند؟

دارچین برای افزایش میزان گردش خون

پاشیدن مقداری دارچین بر روی غذا و یا حتی داخل نوشیدنی توصیه می‌شود. دارچین سبب افزایش میزان گردن خون شده که خود سبب افزایش رساندن اکسیژن‌ و سایر مواد به فولیکول‌های مو و در نتیجه افزایش رشد مو می‌شود.

تخم مرغ - جلوگیری از شکنندگی موها

تخم مرغ برای بیشتر شدن رشد مو

مصرف تخم مرغ می‌تواند نیاز شما به پروتئین و آهن را تامین کند. تخم مرغ سرشار از ویتامین ب (بیوتین) است که به رشد مو و پرپشت شدن آن کمک می‌کند. کمبود ویتامین ب (Vitamin B) منجر به ریزش مو می‌شود. ویتامین ب همچنین باعث استقامت مو گشته و از شکنندگی آن جلوگیری می‌کند.

توجه داشته باشید که

مسلما داشتن موهای زیبا، باطراوت و درخشان به مصرف همین مواد غذایی خلاصه نمی‌شود. لازم است برای داشتن موهای پرپشت و براق به صورت روزانه از آن‌ها مراقبت کنید و در کنار مراقبت روزانه حتما مواد غذایی فوق را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

به بالای صفحه بردن