عصرعلم

Search
Close this search box.

زگیل چیست و چگونه درمان میشود؟

انواع زگیل چیست و چگونه درمان می شود

زگیل ضایعه پوستی موضعی است که توسط ویروسی از خانواده ی papillomavirus انسانی (HPV) ایجاد میشود. هرچند زگیل ها مسری به نظر میرسند ولی اغلب تنها اعضای یک خانواده را درگیر میکنند. به علاوه در بیشتر مواقع فقط در یک بخش بدن ظاهر میشوند (مثل دست یا پا) و در طول زمان منتشر نمیشوند.

شکل‌های متداول زگیل

 1. زگیلهای گنبدی که در پشت انگشت های دست و پا و زانو ظاهر میشوند
 2. زگیلهای کف پایی که در انتهای پا و کف پا دیده میشوند
 3. زگیلهای صاف که مسطح هستند و ممکن است در صورت ، پاها و سایر اعضای بدن دیده شوند ، حتی در تعداد زیاد
 4. زگیلهای زیر ناخنی
 5. زگیلهای نخی که به صورت رشته هایی بلند و اغلب بر روی صورت ظاهر میشوند

درمان زگیل چیست؟

این عارضه میتواند هرکسی را درگیر کند و آزاردهنده است. در اینجا راه های درمان زگیلهای شایع را بیان میکنیم که شامل زگیلهای تناسلی و مقاربتی نمیشود.

داروهایی که بدون نسخه ی پزشک برای زگیلهای شایع پوستی مورد استفاده قرار میگیرند محصولاتی بر پایه سالسیلیک اسید هستند. سایر راه های درمانی جدیدتر هم که به نسخه نیاز ندارند شامل انجماد زگیل با آئروسل (قطرات بسیار ریز) هستند.

زگیل و روش های درمان

استفاده از سالسیلیک اسید

سالسیلیک اسید به صورت قطره، ژل، ضماد و… وجود دارد که برای تمام زگیلها (از کوچک تا بزرگ) طراحی شده اند. سالسیلیک اسید یک ترکیب لیز کننده ی کراتین است (به این معنی که پروتئین را حل میکند) و زگیل را به همراه لایه پوست مرده ی روی آن را ترمیم میکند.

در این رابطه بخوانید:

از بین بردن زگیل به روش انجماد

اسپری های انجماد زگیل که به صورت قطرات آئروسل هستند بدون نیاز به نسخه ی پزشک در دسترس است و با دمایی معادل ۵۷ درجه سانتیگراد زیر صفر ( ۵۷C- ) باعث انجماد و از بین رفتن زگیل میشود و عملکردی یکسان با نیتروژن مایع دارد که توسط متخصصین پوست مورد استفاده قرار میگیرد ( دمای نیتروژن مایع ۱۹۶ درجه سانتیگراد زیر صفر است) .

چسب نواری مخصوص برای درمان

گفته شده که میتوان با استفاده از خفه کردن زگیل بوسیله پوشاندن آنها با نوارچسب و یا نوارهای الکتریکی آنها را درمان کرد. بکار گیری این درمان سخت است چراکه لازم است برای مدت طولانی چسب بر روی ناحیه باقی بماند و تنها چند ساعت در هفته روی زگیل باز بماند که اغلب ممکن نیست.

زگیل چیست و چگونه درمان می شود - زگیل روی انگشت دست

آیا روش‌ های درمانی امن هستند؟

این درمان ها به شما آسیب نخواهند رساند. اگر از سالسیلیک اسید برای پوست های نرمال استفاده کنید ممکن است باعث سوختگی خفیف و قرمزی شود که بعد از مدتی از بین خواهد رفت و اثر آن باقی نمی ماند.تنها باید توجه کنید که برای نواحی سالم مورد استفاده قرار ندهید و بر روی نواحی درگیر اعمال کنید. با این حال بهتر است از استفاده از سالسیلیک اسید در نواحی حساس مثل پوست صورت و کشاله ران خودداری کنید.

همچنین توصیه میشود افراد مبتلا به دیابت از سالسیلیک اسید استفاده نکنند.اسپری های انجماد زگیل هم محصولات امن و مطمئنی هستند ولی باید دقت کنید بر طبق دستورالعمل موجود در بسته بندی آنها عمل نمایید.

آیا زگیل پس از درمان دوباره برمیگردد؟

بله ، تمام موارد ذکر شده در درمان زگیل موثر هستند ولی درمان زگیل نیاز به صبر دارد. زگیلها میتوانند خودبخود ظاهر شوند و خود بخود ناپدید شوند و در خیلی از موارد بدون هیچ اقدام درمانی به صورت خودبخود ناپدید میشوند.

برخی از زگیل ها از زگیل اصلی جوانه میزنند و برخی نه. بعضی از آنها دردناک هستند و در بیشتر آنها دردی احساس نمیشود.

ممکن است یک زگیل، حتی از یک نوع خاص، به درمان پاسخ دهد و زگیل دیگر به درمان پاسخ ندهد (حتی در یک فرد و در یک زمان). تمام موارد درمانی نیاز به تداوم در طی چند هفته دارند، حتی ممکن است ماه ها و یا بیشتر برای حذف کامل زگیل زمان نیاز باشد.

انواع زگیل و درمان آن در یک نگاه:

 1. در صورتی که میتوانید از این عارضه چشم پوشی کنید، اینکار را انجام دهید. معمولا خود آنها ناپدید خواهند شد.
 2. در صورتی که مورد شما ساده است (دردناک نیست) و بر روی صورت قرار گرفته به دکتر مراجعه کنید تا با انجماد و یا زداینده الکتریکی اینکار را برایتان انجام دهد (این روش ساده است، درد ندارد و علامت بجا نمیگذارد).
 3. در صورتی که با یک مورد سخت روبرو هستید، میتوانید برای چند هفته از روشهای ذکر شده استفاده کنید، برای مثال:
 1. زگیلهای کف پایی: این زگیلها در ظاهر عمقی به نظر میرسند ولی هنوز در لایه سطحی پوست قرار دارند. سالسلیک اسید در این موارد باعث حذف سلولهای مرده رویی و کاهش ضخامت زگیل میشوند تا در کفش احساس بهتری داشته باشید. میتوانید از اسپریهای انجمادی هم استفاده کنید.
 2. زگیلهای شایع در دست: برای این موارد نیز مانند بالایی عمل کنید.

در صورتی که تمام موارد را امتحان کردید ولی جواب نگرفتید، ادامه ندهید چراکه با این کار ظاهر آنها را بدتر خواهید کرد.

برای مثال زگیلهای زیر ناخنی شدیدا نسبت به درمان مقاوم هستند. بهتر است به دکتر مراجعه کنید چرا که با قرار دادن اسید روی آنها تنها ظاهر آنها را بدتر خواهید کرد.

منبع : http://www.medicinenet.com/warts_common_warts/article.htm

مطالب پیشنهادی برای شما

72 پاسخ

 1. بهترین درمان زگیل استفاده از شیره سفید رنگ میوه انجیر هست وقتی انجیر رو از درخت میچینید انتهای دنبالک انجیر یه شیره سفید رنگ جمع میشه اون شیره رو چند بار به زگیل بزنید سریعا نابودش میکنه خودم تست کردم جواب گرفتم

 2. سلام، همه مطالب و نظرات رو خوندم.
  پارسال آزمایش پاپ اسمیر دادم با مشکوک بودن آزمایش و پیگیری نهایتا پزشک متوجه ابتلای من به hpv (زگیل تناسلی) از تایپهای پرخطر شد. بخاطر این بیماری باید سیستم ایمنی بدنم رو بالا نگهدارم.
  از طرف دیگه، بخاطر آرتروز زانو از یکسال قبلتر هر روز شیر می‌خوردم و تقریبا همیشه یک قاشق عسل به شیر اضافه میکردم.
  از قبل کرونا تصمیم گرفتم شیر رو با ترکیب شیره خرما و انگور و توت بخورم.
  در مدتی که عسل می‌خوردم همه چیز خوب بود، hpv فقط در رحمم بود و هیچ مزاحمتی نداشت ولی با حذف عسل بعد از چند ماه قبل از عید چند تا زگیل کوچیک روی دستم ظاهر شد، بخاطر کرونا نتونستم دنبال درمان برم.
  الان دوباره خوردن عسل رو شروع کردم و تا آخر عمرم قطع نمیکنم، به مبتلایان به hpv خوردن عسل رو پیشنهاد میکنم.
  امروز با خواندن مطالب و نظرات می‌خوام از درمانهای خانگی برای درمان زگیل رو دستم استفاده کنم.
  با تشکر و آرزوی سلامتی و شادی برای همه مردم جهان😊

 3. سلام من ۱ سال هست که مبتلا به زگیل تناسلی کم خطر شدم یعنی جواب آزمایشم منفی بود انواع پر خطر و کم خطر منفی بود اما زگیل داشتم و چندین بار کرایو کردم اما دوباره زده بعد چند ماه خسته شدم الانم دو سه تا خیلی ریز دراومده که فکرمو مشغول کرده والان تو این موقعیت دکتری هم نیست که برم و میترسم زیاد بشه تعدادش تورو خدا یه راهی جلوی پام بذارین میتونم داخل خونه محلول بذارم خودم؟

 4. سلام به خوانندگان عزیز، اگر دارید این مطالب رو میخونید به احتمال زیاد رنج بسیاری برای تحمل و از بین بردن زگیل برده اید.
  نشستم و تمام نظرات ثبت شده رو خوندم، هرکس داستان و روش درمان خودش رو داره و به روش خودش ایمان داره.
  لطفا تا آخر بخونید شاید برای شما فایده داشت.
  همسر من به دلیل پیوند مغز استخوانی که برای درمان سرطان خون انجام داده تحت درمانه، خداروشکر سرطان درمان شده ولی چون بعد از پیوند مغز استخوان مجبور به استفاده از یک سری داروهاست که سیستم ایمنی بدن رو پایین نگه می داره دچار عوارض زیادی شده، عوارض کبدی و چشمی و ریوی و پوستی، که برای هرکی میتونه متفاوت باشه. ولی یکی از عوارض پوستیش اینه که توی پا و دست و صورت و پوست سرش زگیل میزنه. نزدیک به پنج سال هر درمانی رو بگید انجام دادیم، اول که برای زگیل صورتش میرفتیم عطاری و هر روز یه محلول رو میزد به زگیل هاش، بعد سیاه میشدن و میوفتادن ولی دوباره یه جای دیگه در میومد، از شیره برگ انجیر هم استفاده کردیم رو بعضی از زگیل ها تاثیر داشت و باعث میشد خشک بشن و بیوفتن، برای زگیل های کف پا و روی انگشت های دست هم تیکه های گوجه فرنگی رو میبریدم و هرشب روی زگیل ها می بستم و صبح با سوهان و سنگپا روشون رو میتراشید تا جایی گوجه رو گذاشتیم که زگیل ها از بین رفتن و پوست پا و دستش صاف شد اما یکماه بعد دوباره همون جاهای قبل زگیل ها رشد کردن، از محلول های اسیدی ضد زگیل و ضد میخچه استفاده کردیم اما فقط یکم زگیل ها کوچیک میشدن و دوباره رشد میکردن و تعدادشون زیاد میشد. از روش جراحی و کوتر و فریز هم استفاده کردیم که کاش نمی کردیم، چون بعد از کوتر زگیل های کف پا بدتر و بزرگتر از قبل همونجاهای قبلی برگشتن. برای صورت هم همینطور با این تفاوت که هربار ده تا پانزده تا زگیل رو تو سر و صورت با کوتر برمیداشتن تا چند ماه خوب بود ولی جای دیگه تو صورت و سر رشد میکردن( البته خداروشکر زگیل های سر و صورتش ریز بودن تا میومدن بزرگ بشن و تو چشم بیان برمیداشتیم). حتی از روش بستن نخ هم برای زگیل های سر و صورت استفاده کردیم فقط من به جای نخ با موهای خودم که بلند بود زگیل ها رو می بستم و گره میزدم بعد از دو سه روز خشک میشن و میوفتن، که از جراحی و کوتر و کلی درد و خونریزی بعدش خیلی بهتره که هر بار هم ۳۰۰ هزار تومن میدادیم به دکتر و نتیجه قطعی هم نداشت😁 فقط باید هر روز موی جدید دور زگیل محکم ببندید و گره بزنید.
  از چسب های طبی ضد زگیل و میخچه هم استفاده کرد که تاثیر کم و مقطعی داشت و فقط باعث کوچک شدن زگیل میشد و از بین نمیبرد.
  از پماد زینک اکسید روی زگیل ها هم زدم به امید تاثیر ضد ویروسی که داره ولی در کمال ناباوری که امید نداشتم بعد از چند هفته زگیل های سمج و خیلی بزرگ کف پاش داره می ریزه! امتحان کنید ضرر نداره چون پماد زینک اکسید یه پماد همه کاره ست.
  همه اینارو گفتم که بگم هزار و یک روش برای درمان زگیل هست(ضماد سیر و پیاز، سرکه و دارچین، گوجه فرنگی، شیره قاصدک یا انجیر، سوخته پوست بادمجان و سرکه، گریس، بستن با نخ یا مو، محلول های اسیدی، چسب ، جراحی و لیزر و فریز و ….) ولی مهمترین نکته اینه که اول زگیل رو بشناسید که چی هست و عامل به وجود اومدنش چیه، اونم اینه که یه ویروس باعث به وجود اومدنش میشه که چون ویروسیه میتونه مسری هم باشه هم به دیگر افراد هم در یک فرد به جاهای دیگه بدن سرایت کنه ( اما این نکته رو هم ذکر کنم که طی این پنج سال ویروس زگیل از همسرم به من منتقل نشده و من مبتلا نشدم)
  درباره زگیل خیلی مطالعه کردم اما خلاصه همه مطالب که خوندم اینه که هرکسی میتونه تو زندگیش به این ویروس مبتلا بشه ولی بیشتر در اونهایی دیده میشه که سیستم ایمنی بدنشون به خاطر ژنتیک یا بیماری یا دارو پایینه مثل همسر من یا به طور خانوادگی ویروس زگیل رو تو بدنشون دارن. ولی اگر بدن دچار نقص سیستم ایمنی نباشه طی حداکثر دوسال ویروس از بین و از بدن بیرون میره.
  ✅در آخر میخوام اینو بگم که اگر محدودیتی برای استفاده از داروهای تقویت سیستم ایمنی بدن ندارید اول از همه سیستم ایمنی بدنتون رو بالا ببرید ( با گیاهان دارویی مثل جینسنگ، قارچ گانودرما و زعفران یا هرچیزی که خودتون بلدید) و بعد در کنار این از یکی از روش های خانگی درمان زگیل استفاده کنید، مطمئنا هرکس میدونه چه روشی براش بهتر و راحتتره (من توصیه میکنم از روش جراحی و فریز و لیزر دوری کنید چون باعث عود و بازگشت بدتر زگیل ها میشه.)
  همسر من به دلیل اینکه از داروهای مهار سیستم ایمنی بدن استفاده میکنه نمیتونه از داروهای تقویت ایمنی استفاده کنه و فعلا با زگیل هاش مدارا میکنه ولی هرازچندگاهی یکی از یکی از روشها استفاده میکنیم تا جلوی رشد بیشترشون رو بگیریم.
  به امید بهبود و درمان همه بیماران، آمین

 5. از‌شیره انجیر‌استفاده کنید خوب میشه استفاده کنید تا پاک شه کمتر از یک ماه طول میکشه به‌جان پدر مادرم به مرگ خودم حقیقت داره چون من الان شمارو درک میکنم به من خیلی پیشنهاد دادن‌گفتن دورش نخ بنداز سفت کن خوب میشه نشد اصلا لیزر نکنید چون بیشتر میشه این راه حل که گفتم رو یک خانم چند سال پیش تو مترو بهم گفت حتی برای خال گوشتی هم موثر

 6. سلام خسته نباشید چگونه می توان زگیل را تشخیص داد چند تا عکس از زگیل سر در سایتتان
  قرار بدهید ممنون می شم

 7. سلام دختر من هم وقتی دوازده سالش بود این ماری را داشت روی دستش پر از زگیل ریز و درشت بود حتی زیر ناخنها چند تایی نیز در کف پاهایش بود به پزشکان مختلفی مراجعه و هزینه های را متحمل شدیم ولی نتیجه ای نداشت تا اینکه یه روز بر حسب اتفاق کتابی از طب سنتی ترجمه شده خارجی بدستم رسید که در ان علت بیماری را کمبود منیزیم در بدن گفته بود من به داروخانه مراجعه نمودم یک قوطی منیزیم فورت بهم دادن که حاوی قرصهای جوشان بود در اب حل و میل می شد دخترم بعد از یکماه دیگر هیچ گونه اثاری از زگیل نماند .

 8. سلام من تقریبا هفت ساله رو پشت دستم و گوشه ناخونام زگیل زده دستم خیلی زشت شده امسال هم کنکور دارم خجالت میکشم از اینکه دستم دیده شه توروخدا یه راه حل بدید که زود درمان شه

 9. سلام من پنج ساله که گرفتار زگیل صورت هستم پس اندازم همه برای لیزره بعد کرمهای ترمیم کننده و کرم ضد لک بخدا خسته شدم یه جواب درست میخوام کسی که مشکل زگیل صورت داشت جواب بده ممنون میشم

 10. سلام دوستان من پنج سالیه که گرفتار زگیل صورت هستم تو روخدا راهنماییم کنید از بس لیزر کردم دیگه خسته شدم پوستم داغون شده تمام پس اندازم میره برا لیزر بعد کرمهای ترمییم کننده هنوز هیچ جوابی نگرفتم

 11. من هم روشهای زیادی روامتحان کردم چندباردکتررفتم ولیزرهم کردم سرکه سیب زدم امااثرنداشت زگیلهای من روصورتم قسمت چونه ام بودتااینکه سرکه سفیدروبادارچین چندروزهرروزدوباروهرباربه مدت ده دقیقه زدم دیدم رفتن جاش یکم تیره بودکه باصابون لایه برداررفت

 12. ی نفر منو کمک کنه کسی بوده زیگیل تناسلی داشته باشه خوب بشه اگه خوب شده بگه منم انجام بدم درمان بشم ۲سال دارم عذاب میکشم مرسی

 13. سلام خدمت تمامی کسانی که ازوجود زگیل رنج میبرند من به شخصه حدوده پنج ماهه که دچار زگیل کف پا وزیر ناخن شده ام که تمامی راههای درمانی را انجام دادم اعم ازسوزاندن وفریز کردن وریختن اسید که هیچ کدام جوابگو نبودن تا اینک یک ماه پیش روش دود دادن با پوست نخودچی را امتحان کردم که به طور معجزه اسای بهبودی کامل پیدا کردم که حتی این روش برای تمام مدل های مختلف زیگیل موثر میباشد یقین پیدا کنید که روشی بدون هزینه های گزاف وبی خطر میباشد انشا الله همگی دوستان این روش را انجام داده وبعد از یک ماه درخود بهبودی کامل رامشاهده میکنند

 14. سلام ببخشین من سه تا زگیل بین انگشتای پام دارم صبح رفتم فیریزشون کردم عصر می خوام برم ورزش بد نیست

 15. سلام خدمت همه – لطفا این مطلب رو بخونید
  من خودم زگیل کف پا و بین انگشت پا و کنار ناخن دست داشتم و اونا رو از بین بردم
  من اون زمان که زگیل داشتم زیاد توی اینترنت میگشتم ولی متاسفانه زیاد چیز مفیدی پیدا نمیکردم از اونجایی که توی سایت های مختلف مطالب درمورد زگیل کلی گفته شده و با خودم شرط کرده بودم اگه زگیلام رو از بین بردم بیام و تو اینترنت و توی سایت های مختلف این مطلبو بنویسم تا کسانی که مثل اون زمان خودم دارن از زگیل رنج میبرن بتونن زگیل رو از بین ببرن
  من زگیل کف پا داشتم و یکبار هم فریز کردم که هم درد زیادی داشت هم ۵۰ هزار تومن پول بی زبون رو خرج کردم که نتیجه ای نداشت !
  من ابتدا فقط زگیل کف پا و بین انگشت پا داشتم اما نگرانی من زمانی خیلی زیاد شد که یک روز دیدم کنار ناخن یکی از انگشتای دست راستم یه زایده پوستی ایجاد شده که غیر معمولی بود و من چند بار با ناخونگیر اونرو میکندم بعد از مدت کوتاهی دیدم کنارناخن یکی دیگه از انگشتای همون دستم یکی دیگه در اومد و من نمیدونستم اوناچی بودن تا رفتم پیش دکتر پوست و دکتر گفت این هم زگیله!
  دیگه دنیا جلو چشام سیاهی رفت و اعصابم خورد شد و قضیه خیلی خیلی واسم مهم شد-چون قبلا میگفتم زگیل کف پامه و هم دیده نمیشه و هم به کسی انتقال پیدا نمیکنه( من توی جمع هایی که بودم هیچوقت جورابام رو درنمی آوردم چون کف پام زشت شده بود و میترسیدم به کسی منتقل بشه توی حموم اون قسمت پامو روی زمین نمیگذاشتم چون شنیده بودم توی حموم و رطوبت راحت تر منتقل میشه) ولی اینبار روی دست راستم بود و من میترسیدم با کسی دست بدم و…!!!!!
  خلاصه ش کنم واستون راههای زیادی رو بصورت خود درمانی شروع کردم که این روش جواب داد که بسیار ارزان و راحت بود!
  مهمترین نکته داشتن صبر است چون این درمان کمی زمانبر است( شنیدین به یکی میگن زگیل منظورش همینه که زگیل دیر از بین میره خخخخخ) ولی خیالتون راحت باشه که ۹۹ درصد به امید خدا نتیجه میگیرید-من خودم با این روش توی دو ماه نتیجه گرفتم تازه زگیلم پاشنه پا بود و دوسال بود که داشتم و حسابی عمیق شده بود –شاید مال شما کمتر هم زمان ببره
  ______نکته بسیار مهم این روش که من انجام دادم فقط برای زگیل های تخت که کنار ناخن و کف پا و بین انگشت پا ایجاد میشود مفید است بنده درمورد زگیل های برجسته و یا زگیل تناسلی هیچ اطلاعی ندارم !!!!!!!!!!!!!!!
  مواد مورد نیاز: محلول اسید ساسیلیک – ظرف پلاستیکی – سوهان ناخن – آب ولرم – گوش پاک کن-برگ روزنامه
  روش درمان :
  مرحله اول: سر نرم گوش پاک کن رو توی محلول اسید ساسیلیک میزنید و بعد روی زگیل ها می کشید تا خوب تمام نواحی زگیل دار اسید زده شود-که بعد از یکی دو دقیقه اسید ساسیلیک خشک میشه و بصورت لکه های سفید در میاد – این نکته رو باید بگم که اسید ساسیلیک کار خاصی نمیکنه بجز اینکه یک لایه نازک از پوست رو میسوزونه و خشک میکنه و ما باید اینقد این کار رو بکنیم که تمام زگیل از بین بره – مرحله اول در همینجا تموم شد ولی مواظب باشید که اون نواحی که اسید زدید دیگه به جایی ساییده نشه که اسیدش پاک شه مثلا بهتره که شب این کار رو انجام بدید که از خونه بیرون نمیرید و احتیاج به پوشیدن جوراب و کفش ندارید.
  من معمولا بعد از اسید ساسیلیک زدن یه شب صبر میکردم و شب دوم دوباره می اومدم سراغ درمان
  مرحله دوم: ( این مرحله رو تا زمانی که زگیل از بین بره باید انجام بدید ) ابتدا نواحی که زگیل دارد و دوشب قبل اسد ساسیلیک زده شده رو توی ظرف پلاستیکی که توش آب ولرم هست می گذارید (من دست راستم رو توی یک کاسه ماست و کف پام رو توی یه ظرف پلاستیکی جای شکلات که اندازه پام بود میگذاشتم و شما میتونید از هر ظرفی که دارید استفاده کنید )
  حدود دو تا سه ساعت ناحیه زگیل دار را داخل آب ولرم میگذارید تا خوب خوب نرم شود و زگیل ها پف کنند ( معمولا زگیل کف پا روی پاشنه پا است که دارای پوستی زخیم است و باید این مقدار زمان توی آب ولرم باشد) چون دو تا سه ساعت زمان میبرد در همون حال که دست یا پایتان درون آب ولرم است و دارید از ولرمی آب لذت میبرید با خیال راحت فعایت های معمولتان را انجام دهید که میتونید برین تو اینترنت یا پای تلوزیون بشینید یا درس بخونید و… و اگر آب سرد شد میتونید آب ظرف رو خالی کنید و دوباره اون رو از آب گرم آشپزخونه یا حموم پرکنید محل زگیل دار را داخل آن بگذارید
  پس از نرم شدن پوست و پف کردن زگیل ها ابتدا یک برگه روزنامه رو روی فرش پهن میکنید و محل زگیل دار رو از توی آب در می اوریم و با دست روی آن میکشیم تا آب آن بچکد توی ظرف تا روزنامه را خراب نکند
  بعد ناحیه زگیل دار رو روی روزنامه میگذاریم و با استفاده از لبه سوهان ناخن پوست ناحیه زگیل دار را که در اثر ماندن در آب پف کرده را میتراشیم به این صورت که سوهان را از دوطرف و با هردو دست میگیریم و لبه نازک آنرا روی زگیل کف پا میکشیم که لایه های مرده پوست رو بتراشه روی روزنامه(من اوایل از تیغ به جای سوهان استفاده میکردم که خطرناک بود و چند مرتبه پوستمو بریدم و خون اومد) اینقد با لبه نازک سوهان دو دستی و محکم روی زگیل های کف پا میکشیم تا تمامی پوست های مرده تراشیده شه ( این کار به صورتیه که در جلسات بعد نقاط سیاهی رو در زگیل میبینید که اونا زگیل اصلی هستند )
  اگه مثل من پوست اطراف ناخن دستتون هم زگیل داشت میتونید با لبه نوک سوهان پوست مرده اون منطقه رو بتراشید
  بعد وارد مرحله اسید زدن میشویم که مثل قبل گوش پاک کن رو توی اسید ساسیلیک میزنیم و روی زگیل ها میکشیم که چون پوست نازک شده سوزش میکنه که شما باید تحمل کنید چون راه درمان همینه!
  تمام زگیل ها رو اسید میزنیم و دیگه کاری باهاشون نداریم تا دوشب بعد که دوباره اون ها رو توی آب ولرم بگذاریم و دوباره پوست مرده اون قسمت رو بتراشیم و دوباره اسید بزنیم
  این کار رو اینقدر ادامه بدید که به امید خدا زگیل ها از بین برن
  من همونطور که گفتم هم کنار ناخن دستم زگیل داشت هم پاشنه پا و هم بین دوتا از انگشتای پام که درکمال ناباوری دیدم زگل های کنار ناخن دستم و بین انگشت پام چون پوستشون نازک بود خیلی زود از بین رفتن و پاشنه پام که پوست ضخیم داشت دوماه طول کشید-تازه من یه کم آدم بی نظمی هستم و بعضی وقتها تا یه هفته یادم میرفت بیام این کارا رو بکنم !

 16. سلام، دوستان یک سال بود که درگیر زگیل periungual روی انگشت خودم بودم و تقریبا همه روش ها رو مثل سیر، سرکه سیب، لیمو و … رو استفاده کردم، یکبار هم فریز کردم ولی فایده نداشت تا اینکه یک دکتر معروف از بین بردن زگیل به روش تاتو را پیشنهاد کرد که متاسفانه هزینه زیادی داره، من این روش رو استفاده نکردم تا اینکه شخصی استفاده از شیره سفید رنگ درخت انجیر رو پیشنهاد کرد، باور کنید که در مدت یک ماه شیره انجیر رو روی زگیل می گذاشتم و با چسب زخم می پوشاندم تا اینکه به طور کامل بر طرف شد، شیره درخت انجیر معجزه می کنه!

 17. منم چند سالیه زگیل رو دستم دارم…فریز کردم هم بزرگ تر شده هم بیشتر…از اون چسب هاام زدم فایده ای نداشت…تروخدا بگین چی کار کنم خیلی خجالت میکشم دست راستمه .تو مدرسه و اینا روم نمیشه..کمک کنین!

 18. سلام من کشاله رونم ی زگیل تقریبا میشه گفت بزرگ زده….چند تایی هم خیلی کوچیکن…..درد نداره…فقط بوی تعفن داره اگ دو روز حموم نرم….چکار کنم خوب بشه…ممنون میشم راهنماییم کنین…

 19. سلام دوستان استاد تبریزیان متخصص طب اسلامی میگه شیره سفید که از کندن انجیر در میاد بمالید و چوب نخود که باید داروگیاهی ها داشته باشن یا از درون نخود های خام که هست اتش بزنین و خاکسترشو بزارین روی زیگیل زود جواب میده

 20. سلام من مدتی بود روی دستم زگیل داشتم هرکاری کردم از بین نرفت تا اینکه یک
  روز رفتم خونه ی مادربزرگ بابام اون اومد یه دعا خوند بعد اونو روی دستم فوت کرد
  باورتون نمیشی فردا صبحش رفت نمیدونم چه دعایی بود ولی معمولا از آدم های خیلی مسن بپرسید بدونن

 21. سلام من ۱ هفتست ک زیگیل روی اندام تناسلی ام را فریز کردم ولی همچنان هم درد دارم‌هم جاش هیلی زشت و کبود شده ..پوستم و افتضاح کرده …کی کاملا پوستم درست میشه؟و اینکه هنوز زیگیل ها هستن‌ با اینکه هیلی ریز بودن…یعنی فریز جواب نداده؟

 22. سلام خلاصه خدمت عزیزان یکی از راههای درمان قطعی رگیل بگم مقدار دانه جو به تعداد زگیلهاتون یا بیشتر از تعداد اونها داخل زمین چال کنید با رش دانههای جو زگیلهاتون محو میشه ما برای چند نفر از اعضای خانوادمون این کارو کردیم که زگیل مقعدی وروی دست پاهاشون بوده سریع جواب گرفتیم ضمنا این بیماری میتونه از طریق گربه به شما انتقال داده شده باشه پس لطفا اونهارو نه اذیت کنید نه اجازه بدید با شما تماس داشته باشد گربها حیواناتی هستن که خدا قدرتهای زیادی به اونها داده انشاالله جواب میگیرید

 23. سلام.من یه سالیه روی صورتم زیگیل زده.اولا چندتا بود ولی الان خیلی زیاد شده.تورو خدا اگه درمان خانگیشو میدونین به منم بگید خیلی امتحان کردم دکتر رفتم ولی خوب نشده

 24. فقط دود عنبر نسارا زگیل رو خوب میکنه
  من ۸ سال درگیر زگیل بودم. با کوتر، فریز و لیزر جواب نگرفتم. یه ماه یه شب در میون دود دادم خوب شدند. خداروشکر

 25. مدتی میشه دست خواهرم یکی از اینا زده بیرون
  البته میگه درد هم داره
  خیلی از داروها رو استفاده کرده ولی جوابی نداده
  سرکه و اینا اصن کنارچشمی میمونن واسش نمیدونم چه جوونوری هس نمیره
  بازم اومدم نت سرکله میزنم ببینم چیزی پیدا میکنیم یا نه ولی تکراریه بازم دست سایت ها درد نکنه
  لااقل راهنمای در توان خودشون میکنن
  دقت کردین انگار مزاحم هستش این زگیله
  بیچاره خواهرم خسته هس ازش هر لحظه ازش یاد میکنه
  خودشم مونده چکار کنه

 26. دوستان سلام
  اگه از زگیل تناسلی رنج میبرید از دارویی که فوق تخصص متالوژی واسه من تجویز کرد استفاده کنید انشالله خوب میشه
  یک ورق کپسول والاسیکلویر بخرید که البته قیمت یک ورقش ٣٠هزار تومانه،١٠عدد کپسوله
  ۵تای اول رو شبی یک عدد
  ۵تای دوم یک شب در میان
  انشالله نتایجشو بعد ۵شب اول میبینید
  منو هم دعای خیر بکنید

 27. بچه ها بهترین راهش سرکه سیبه..هرشب سرکه سیب روش بزنید تا صبح..اول سیاه میشه بعدم از بین میره…منم دارم اینکارو میکنم چون جایی خوندم توروخدا برام دعا کنید خوب شم… 🙁

 28. سلام بخونید لطفا من ۴ سالی بود که از طریق موچین زیر ابروهام زگیل زده بود و به تدریج هی زیادتر شد تمام روش ها رو امتحان کردم لیزر المن فریز تا اینکه سرکه سیب با دارچین روزی ۲ بار میزدم در عرض ۲ هفته همشون ناپدید شدند سعی کنید سرکه سیب اصل باشه تروخدا هیچ وقت ناامید نشید شاید برای شما زودتر یا دیرتر جواب بده من نذر کردم اگه خوب بشم به همه بگم به امید خوب شدن همتون

 29. سلام بنده دوسال هست زگیل تناسلی دارم فریزکردم کرم الدرا زدم تو پرمنگنات نشستم ولی بازم درمان نشدم خیلی عصبی شدم اخه یه حماقت تا کی باید تقاص پس بدیم

 30. سلام بچه ها بالاخره موفق شدم تا ی هفته هر روز رو زگیلم سیر میذاشتم بعد روشو چسب نواری میزدم تا روز بعد یهو زگیلم ناپدید شد الان یکم جای سوختگی سیر بجا مونده ک ی لک قهوه ای کوچیک ک روزبروز کمرنگ تر میشه الان خیلی خوشحالم امیدوارم مشکل همه حل شه و از عزیزانی ک اطلاعاتشونو در اختیار مردم میذارن واقعا ممنونم روزتون خوش

 31. سلام دوستان من فقط امدم اینو بگم مو برم برای درمان قحطی زگیل یا خال برید از دامپزشکی ها داروی شاخ سوز رو بگیرید و اونو روی زگیلتون بزنید یک یا دو قطره این دارو رو برای اینکه دیگه شاخ گاو در نیاد استفاده میکنن و من تعداد خیلی زیادی رو دیدم که با این روش درمان شدن در ضمن یه کمم سوز داره اگه خوب شدید برام دعا کنید و اینجا بگید تا دیگران هم استفاده کنن

 32. سلام بچه ها….چون میدونم به درد خیلی بدی دچار هستین اومدم اینجا سریع بهتون بگم و برم…من خودم رو گوشم یه زگیل بود که چندسال عذابم میداد.همه چی زدم روش .اسید سالسیلیک و سیر و شیره و انجیر…بالاخره تصمیم گرفتم که برم بسوزونمش.دکتر بهم گفت که سوزوندن فایده نداره شاید دوباره رشد کنه.گفت باید فریز کنم.خداروشکر قبل از فریز اومدم دارچین با سرکه سیب ریختم تو قطره چشمی.هروقت میرفتم جلو آینه میزدم روش…باورتون نمیشه شاید به ۳ هفته نکشید که به مرور زمان کوچک شد….از خوشحالی دارم بال درمیارم.آخه خیلی خجالت میکشیدم بخاطرش.ایشالله که شما هم بزنین خوب میشین.فقط دوره درمان هر شخصی فرق میکنه.یکی زودتر و یکی دورتر….اگه خوب شدین ایشالله مارو هم دعا کنین.مرررررررسی.به امید سلامتی برای شما دوستان….راستی برای عرق زیر بغل هم سفیدآب پنبه وقتی که از حموم اومدین بیرون بزنین که اونم معجزست….از عطاری بپرسین بعضی هاشون دارن….سفیدآب پنبه

 33. من نزدیک هفت ساله که دچار همچین دردی هستم بخاطر اینکه بدجایی هست خجالت میکشم به پزشک مراجعه کنم بخاطر خدا اگه روشی هست که من از این بیماری نجات پیدا کنم راهنمایم کنید

  1. سلام
   من حدود ۴ ماه روی چانه زگیل داشتم که بتدریج بیشتر میشد،بارها به این سایت مراجعه کردم و نظراتو میخوندم و عمل میکردم خیلی دکتر رفتم و دارو استفاده کردم اما با اسید یک روز میرفت فردا دوباره بالا میومد تا اینکه دوستی بهم گفت سوخته تریاک با سرکه مخلوط کن و با قطره چکان مرتب به زگیل ها بزن تا ۴ روز تمام زگیل هام ناپدید شد.خواستم خواهش کنم اینو بذارید تا دوستان ببینن چون خود من واقعا نگران بودم
   ممنونم

 34. سلام تو رو خدا کمکم کنید.من سالهااااااست ک رو بینیم(ی کم بالاتر از نوک بینیم) ی زگیل صاف و مسطح دارم ک ی سال پیش ی دونه دیگه رو نوک بینیم در اومده کسی اگه میدونه خواهشا بگه من چیکار کنم

  1. توجه توجه

   هرکی ازوجودزگیل واقعا داره عذاب میکشه حتماحتمااین کارروبکنه .من خودم هفت هشت سالی بودکه یه زگیلی بزرگ درارنج دستم بودکه خیلی عذابم میداد هیچ روشی جواب نمیدادتااینکه سرزگیلموگرفتم ویه طرف نخ تقریبانازک وسفت رو زیرپام گرفتم ویه طرف دیگرشوبادستم محکم محکم به طوری که نذاره جریان خون به داخل زگیل بره سه چهارباردورش زدم(تاکیدمیکنم بایدخیلی سفت باشه واگه اینکارروشب هنگام خواب انجام بدیددیگه هیچ دردی رونمیفهمید)ویه گره محکمی زدم که بازنشه تقریبافردای همون روزنخ قبلی روبازنکردم وازروی اون یک باردیگه این دفعه محکم ترازقبلی دوسه دوربانخ بستمش ووقتی یکی دوروزگذشت دیگه روی زگیل کاملاسفیدشده بودونرم هم نبودوخشک بود و من همین کارنخ بستن رویه باردیگه هم انجام دادم ونخهای قبلی روبازنکردم تااینکه حدودیه هفته ازبستن نخ اولی گذشت ووقتی بادستم زگیل روتکان میدادم یه ترکی ازوسط زگیل برداشت ومن فهمیدم که زگیل کاملا خشک شده وبامختصری تکان دادن اول یه طرف زگیل وبعدتمام زگیل روازجاش دراوردم .بودن کوچک ترین دردی.والان هم که اینومینویسم زگیلی وجودنداره وکلایک هفته طول نکشیدکه رفت.(هرکی تواین امتحان که پاس کردنش خیلی سخته،قبول بشه بهم ازطریق ایمیلم خبربده.)یاحق
   jahedi_76@yahoo.com

 35. سلام دوستان من هم قبلا أین مشکل رو داشتم برک درخت إنجیل هم استفاده کردم ولی فایده نداشت جیدی که خودم به یرش أوردم و جواب کرفتم أین بود که اول با ناخنم کمی روی زیکیل رو زخم کردم بعد کمی نمک ریختم روش شاید بخندید ولی با یک یا دوبار اینکار را انجام دادن میبینید که کوجک میشه و از ریشه میخشکه

 36. من هم توی صورتم زگیل داشتم تا اینکه دکتر برام پماد ترتیویین و قرص ویتامین ای ودو نوع قرص دیگه نوشت که یادم نیست.با یکماه مصرف خوب شدم.الان سه ساله خبری از زگیل نیست.دکتر موسوی.بیمارستان شهید صدوقی اصفهان متخصص این کاره.اگه رنج میبرید بیایید پیشش.فقط میدونم قرصا برا تقویت سیستم ایمنی بود.دعاتون میکنم.دعام کنید خودم مریض شدم

 37. سلام من مدت هفت ماه ازدردزگیل رنج میبرم از ناحیه تناسلی یک با عمل لیزر کردم عوت کرد بعد به متخصص پوست مراجعه کردم دوبا رفریز کر د حالا هم تحت درمانم برام به خاطر مادر بودنم دعا کنید خوب بشم بچه هام بزرگ گنم

   1. وای خیلی درد داره،هرچند من خودم یک ماهه فریز کردم ودوباره باید بکنم . دوساعت میسوزه ولی بعد دردش خوب میشه

 38. دو سال پیش شوهر من روی بدنش دو سه تا زگیل داشت.رفتیم دکتر با لیزر درمانش کرد۰اما یه مدت دیگه از جاهای دیگه در میومد۰ولی بعدش خدا روشکر درمان شد۰برگ درخت انجیر رو وقتی میکنید یه شیره سفید رنگ میزنه بیرون۰اونو روی زگیل بزنید۰بعد دوسه بار خوب میشه۰مطمئنم که اثر میکنه

 39. سلام به همه کسانی که ازداشتن زگیل ناراحتند توصیه میکنم روغن کرچک به مدت یکماه هرشب روی زگیل بمالندومعجزه اون روببینند لطفابه دیگران هم توصیه کنید ثواب داره به فضل خداهیچ داروی شیمیایی هم استفاده نکنید متشکرم

 40. مادر من این مشکل زگیل را داشت . من توی کتاب خوندم نوشته بود جاروی دستشویی را روی زگیل بزنید و ما این کارو انجام دادیم بعداز یک ماه رفت همه ی زگیل ها ……………

 41. سلام زگیل یه راه درمان ساده داره من خودم امتحان کردم و جواب گرفتم و این کار یه روش مرسوم بین فامیلای ماست و تا حالا یک مورد هم نبوده که جواب نده و بازگشتم نداره
  اول زگیل رو با یه چیزی مثل موچین بگیرید بکشید بالا البته یه کم درد داره بعد از یکی بخواهید که پایین ترین قسمت زگیل رو با نخ محکم ببنده و دو سه تا گره بزنه تا خون به زگیل نرسه این مرحله هم یه کم درد داره بعد هر روز دوباره عمل فوق رو تکرار کنید البته نخ قبلی رو اصلا باز نکنید و زیر نخ قبلی محکم گره بزنید.بعداز دو یا سه روز زگیل خشک میشه با ریشه از پوست جدا میشه برای همیشه راحت میشید.التماس دعا

 42. سلام خدمت کاربران گرامی و مدیریت محترم ،دوستان،بنده مدت چندین سال با این بیماری دست به گریبان بودم و خلاصه بگم که به هر دری زدم(علمی، تجربی،…) ولی فایده ای نداشت.به چندین متخصص در سراسر کشور مراجعه کردم ولی جز تقبل هزینه کلان حاصلی برایم نداشت.تا اینکه توسط یک پرستار بیمارستان که شاهد اوضاع اشفته بنده بود راهنمایی شدم.ایشان نشانی سکونت پدر بزرگشان را به من داد و گفت مطمئنم که راهنماییتان میکند.منم با اینکه امیدی نداشتم ودستم از زمین و اسمان کنده شده بود از ته دل نذر کردم و و به ان نشانی رفتم.پیر مرد معجونی از ترکیب هفت گیاه را به من معرفی کرد که من واقعا معجزه الهی را در ان دیدم و همان هم درمان قطعی بنده و دلیل رهایی من از شر این بیماری کثیف شد.وتا عمر دارم دعاگوی ان خانوم پرستار و پدر بزرگش هستم.و هر کاری که ازدستم امده برایشان انجام داده ام و خواهم داد.متاسفانه این گیاه ها کم کمیاب هستند و من با هزار زحمت انها را تهیه کردم و به خاطر نذری که دارم ان را رایگان در اختیار مبتلایان قرار میدهم،چون واقعا میدونم دارن چی میکشن.این معجون موضعیه و بر روی محل مالیده میشه و باتمام سرعت به جان این ویروسها میوفته و بدون هیچ دردی ودر عرض چند روز درمان میکنه ومن نشانی از عود دوباره هم ندیدم.اونایی که دورن تماس بگیرن با پست براشون میفرستم ،خواستن فقط هزینه پستیشو میدن نخاستن اونو هم خودم به خاطر خدا پرداخت میکنم.فقط وجدانتون رو قاضی کنین و کسانی که واقعا به ان نیاز دارند تماس بگیرند.چون تهیه ان بسیار مشکله و نذارین که زحمات من به باد بره.تنها ارزوی من اینه که بتونم حتی یک نفرو به کمک خدا از این معضل نجات دهم.اونایی هم که نزدیکن خودشون میتونن بیان وبه اندازه نیاز ببرن.یک چایی صلواتی هم مهمون من!از مدیریت محترم هم تقاضا دارم جوانمردی به خرج بده و این مطلبو تو سایت قرار بده که مبتلایان دعا گوی ایشان نیز باشند.به امید شفای همه بیماران،افشین راد ۰۹۱۹۲۲۹۹۴۷۹

  1. سلام جناب افشین راد دختر کوچولو من سالهاست که با این مشکل دست به گریبان راستش بعد از خوندن پیامتان سوالی ذهن منو مشغول کرد که چرا شما اسامی این داروهای دریافتن نداشتید اینطور شک و شبهه کمتر و شما هم به زحمت نمیافتید

 43. با سلام خدمت کاربران گرامی و مدیریت محترم ،دوستان،بنده مدت چندین سال با این بیماری دست به گریبان بودم و خلاصه بگم که به هر دری زدم(علمی، تجربی،…) ولی فایده ای نداشت.به چندین متخصص در سراسر کشور مراجعه کردم ولی جز تقبل هزینه کلان حاصلی برایم نداشت.تا اینکه توسط یک پرستار بیمارستان که شاهد اوضاع اشفته بنده بود راهنمایی شدم.ایشان نشانی سکونت پدر بزرگشان را به من داد و گفت مطمئنم که راهنماییتان میکند.منم با اینکه امیدی نداشتم ودستم از زمین و اسمان کنده شده بود از ته دل نذر کردم و و به ان نشانی رفتم.پیر مرد معجونی از ترکیب هفت گیاه را به من معرفی کرد که من واقعا معجزه الهی را در ان دیدم و همان هم درمان قطعی بنده و دلیل رهایی من از شر این بیماری کثیف شد.وتا عمر دارم دعاگوی ان خانوم پرستار و پدر بزرگش هستم.و هر کاری که ازدستم امده برایشان انجام داده ام و خواهم داد.متاسفانه این گیاه ها کم کمیاب هستند و من با هزار زحمت انها را تهیه کردم و به خاطر نذری که دارم ان را رایگان در اختیار مبتلایان قرار میدهم،چون واقعا میدونم دارن چی میکشن.این معجون موضعیه و بر روی محل مالیده میشه و باتمام سرعت به جان این ویروسها میوفته و بدون هیچ دردی ودر عرض چند روز درمان میکنه ومن نشانی از عود دوباره هم ندیدم.اونایی که دورن تماس بگیرن با پست براشون میفرستم ،خواستن فقط هزینه پستیشو میدن نخاستن اونو هم خودم به خاطر خدا پرداخت میکنم.فقط وجدانتون رو قاضی کنین و کسانی که واقعا به ان نیاز دارند تماس بگیرند.چون تهیه ان بسیار مشکله و نذارین که زحمات من به باد بره.تنها ارزوی من اینه که بتونم حتی یک نفرو به کمک خدا از این معضل نجات دهم.اونایی هم که نزدیکن خودشون میتونن بیان وبه اندازه نیاز ببرن.یک چایی صلواتی هم مهمون من!از مدیریت محترم هم تقاضا دارم جوانمردی به خرج بده و این مطلبو تو سایت قرار بده که مبتلایان دعا گوی ایشان نیز باشند.به امید شفای همه بیماران،افشین راد۰۹۱۹۲۲۹۹۴۷۹

 44. سلام .من چهار سال پیش زیر ناخنم زگیل داشتم ولی چون کوچیک بود برام اصلا مهم نبود.تا اینکه این زگیلها تبدیل به چهار تا و نه تا شد .طوری که دیگه به چشم میومد.روزی یکی از اطرافیان بهم گفت به تعداد زگیلهات جو بردار و دفن کن.ولی فایده ای نداشت.ماه رمضان سال ۹۲ یک کارشناس در مورد زگیل حرف زد و از اون روز متوجه شدم که چندتا زگیل تناسلی دارم که با گوشت اضافه اشتباه میگرفتم.خیلی گریه کردم.هفته بعد به دکتر پوست مراجعه کردم و تصمیم گرفت که فریز درمانی کند.دو هفته یک بار فریز میکردم ودستام تاول میزد ولی زگیلهای من چند برابر شد.روی دستهام .پاهام.صورتم.زگیل تناسلی خلاصه نزدیک به هشتاد تا زگیل داشتم.طوری که شب و روز گریه میکردم. خودم هم متاهل بودم و دیگه با دستکش و جوراب زندگی میکردم.یه روز فشارم رفت بالا و رفتم دکتر که دکتر دلیل ناراحتیمو پرسیدو بهم یه اسید سالیسیلیک تجویز کرد و اون هم اثری نداشت دو هفته استفاده کردم ولی بی فایده بود.استرس و ناراحتی باعث شد که هر روز زیاد بشه.خلاصه خواستم بگم اگه زگیلهای سمجی دارید اصلا ناراحت نشید.درمانی که انجام دادم استفاده از شیره ی برگ انجیر به مدت سه هفته پیاپی و استفاده ناشتا از شربت الوورا .و نظری که کردم سفره ی حضرت ابوالفضل بود که واقعا کمکم کرد اقا و تقریبا سه ماه پیش زگیلهام ریخت.من به این زگیلها زیبا نگاه کردم و باعث شد به خدا نزدیک بشم.سما هم امیدتون را از دست ندید شیره ی انجیر خیلی کارسازه باعث شد زگیلهام همه برن.حتی قسمت تناسلی هم ریخت.شما هم اگه زگیل دارید از شیره ی انجیر استفاده کنید.جمعه نظرمو میدم و سفره میندازم.قربون حضرت ابوالفضل و امام حسین.خیلی کمکم کردن.یا حسین.شب تاسوعای حسینی سال ۹۳.همه امور به دست خداست.

  1. عزیزمممممممممممم به هرکسی شیره انجیره رو پیشنهاد نکن برای بعضی ها رو گنده میکنه و ضرر هم داره

 45. سلام.سالها بود که رو دستم زگیل داشتم و خیلی روشها رو تحقیق کردم اما هیچ یک اثری داشت تا اینکه بالاخره درمان خوب و بی دردسرشو پیدا کردم که به شما هم معرفی میکنم مطمئن باشین که جواب میگیرین.برگ گل قاشقی رو له کردده و ۱۵شب روی دست گذاشته و با چسب نواری میبندین تا آبش جذب زگیل بشه و صبح بازش میکنین.بعد ۱۵ روز زگیل کاملااز بین میره.شما هم دعام کنید

  1. سلام
   برگ گل قاشقی ریشه کن شده از کجا پیداش کنیم؟ تورو خدا جواب بدین من سالهاست که به دنبالشم و همه جا رو گشتم.من تبریزم چطوری پیداش کنم تو رو خدا بهم کمک کنین…!

 46. دوستان من چند سالی بود که روی دستم زگیل داشتم اول یکی بود اما خواستم برطرفش کنم و هر از گاهی میدیدم تعدادشون بیشتر میشه الان نزدیک ۴ سالی میشه که با خودم دارمشون البته انذازه بزرگی ندارند یه روز متوجه چیز عجیبی شدم من پشت دست راستم یک زگیل داشتم اما دیدم دیگه نیست بعد چند روز بقیه زگیل ها هم کوچیک شدند یک سری ها با کوچک شدن محو میشدند و بعضی ها وقتی کوچک میشدند به رنگ قهوه ای در میامدند و و و خشک میشدند که به راحتی از پوست جدا میشود و بعد از چند روز حتی جایش هم مشخص نیست من در یک مجله خونده بودم اگه با بودن زگیل ها مشکلی ندارید به انها بی توجهی کنید چون بعد از چند مدت خود به خود رفع میشوند

 47. زگیل من رابطۀ مستقیمی با استرس(فشارهای روحی و روانی) یا همان شکست عشقی داشت!

 48. سلام.من چندین سال با یک نوع زگیل کف پا ،درگیر بودم.که روشهای طبی و سنتی اثری نداشت(زگیل دیگه!)؛تا بالاخره روش درمانی که یکی از آشناها بطور اتفاقی ،زگیل کف دستاش که خیلی ظاهر وحشتناکی هم داشتند با اون روش درمان شده بود رو امتحان کردم که شکر خدا تقریبا بعد از سه هفته بطور کامل درمان شدم.و اون روش مالیدن گریس روی محل زگیلها به مدت یک ساعت هر شب و سپس شستشو با تاید بود.
  اون آشنای ما مدتها با زگیلهای کف دستش مشکل داشت تا اینکه تغییر شغل دادو با ماشین سنگین که مجبور بود هر روز گریسکاریشون کنه،سر و کارش افتاد و اونم تقریبا بعد از جهار هفته بطور کامل درمان شد.
  متشکرم

 49. behtarin darman be nazare man darman khanegiye…estefade az sire leh shode k roye zigil bezari be modate 1hafte khob mishe…albate bastegi b moghavemate zigilet dare..shayad bishtar az 1 hafte she vali khob mishe

 50. سلام ممنون . من سیلیتاک زدم ولی نه احساس سوزش کردم نه انگار تاثیری داشت؛ ی چیز قوی تر و قطعی وجود نداره؟

  1. سلام من ۱۱ سالمه من روی مچ دست یه زیگیل دارم من چندین ماه با این زیگیل درگیرم من باید از بین بردن زیگیل چیکارکنم؟ اگه به سوال من زوتر جواب بدین ممنون میشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *