چطور دیگران را مجذوب خود کنیم

بهداشت روان » چطور دیگران را مجذوب خود کنیم
15 مارس 2019 چاپ

در این مطلب قصد داریم روش های جذب دیگران را بررسی کنیم و اینکه چطور میتوانیم اطرافیان خودمان را تحت تاثیر قرار بدهیم. آیا به نظر شما تحت تاثیر قرار دادن دیگران کار سختی است؟ سخت است که کاری کنید که دیگران شما را تحسین کنند؟

در حقیقت این کار به هیچ وجه سخت نیست، میدانم الان در ذهن شما چه چیزهایی میگذرد و مطمئن هستم که الان در دل خود میگویید: “اگر اینکار آسان بود، چرا خیلی از افراد سالها برای اینکار زمان صرف میکنند و به موفقیت نمی رسند؟”

جواب این سوال ساده است، چون این افراد در مسیر صحیح و درست قدم بر نمی دارند. اگر دنبال این هستید که بدانید راه صحیح و درست جذب کردن دیگران به سمت خودتان چیست یا اینکه چطور میتوانیم کاری کنیم که دیگران ما را تحسین کنند، تا انتها این مطلب را پیگیری کنید.

روش های نادرست برای جذب دیگران

وقتی شخصی تلاش میکند نظر دیگران را جذب کند و مورد تحسین واقع بشود، معمولا اشتباهاتی انجام میدهد که به صورت خلاصه در زیر به این موارد خواهیم پرداخت:

“وقتی من به یک دلیل کسی را تحسین میکنم، پس او هم میتواند به همان دلیل من را تحسین کند. به عنوان مثال اگر من یک شخص ثروتمند را که با تلاش خودش ثروتمند شده نزد خودم عزیز میدانم، پس اگر به دوستانم بگویم که من با تلاش خودم ثروتمند شده ام باعث میشود آنها من را تحسین کنند.”

چطور دیگران را مجذوب خود کنیم

اگر اینطور فکر میکنید احتمال زیادی وجود دارد که سرخورده شوید، به این دلیل که چیزی که شما آن را تحسین میکنید الزاما دیگران را تحت تاثیر قرار نمیدهد. به عنوان مثال چه کسی اهمیت میدهد شما ثروتمند باشید وقتی خودش به پول احتیاجی ندارد؟ چه کسی به تشویق شما نیاز دارد وقتی خودش به قدر کافی شجاع است؟ چه کسی به این موضوع اهمیت میدهد که شما بدن ورزیده و عضله های قوی دارید وقتی که خودش از شما قویتر است؟!

از همین رو است که روانشناس ها میگویند:

اگر میخواهید کسی رو مجذوب خود کنید، یا اینکه اگه میخواهید دیگران شما را تحسین کنند یا عاشق شما باشند، ابتدا باید در مورد آنها اطلاعات کسب کنید!

با توجه کردن به این موضوع که فرد به چه چیزهایی نیاز دارد و دانستن اینکه به چه چیزهایی علاقه مند است، شانس شما برای موفقیت بسیار زیاد خواهد بود. بعضی از افراد با استفاده از متدهایی که به صورت عمومی شناخته شده اند وقت خود را هدر میدهند و هنگامی که آن روش برایشان جواب معکوس میدهد، نا امید و سرافکنده شده و با خودشان فکر می کنند: “حتما ایرادی در من وجود دارد که این روش ها برای من کارساز نیستند”.

میخواهید چه کسی را جذب کنید؟

اغلب انسانها زمانی تحت تاثیر قرار میگیرند که فردی را می بینند که میتواند کاری انجام بدهد که خودشان نمی توانند انجام بدهند. برای همین است که روش های جذب کردن یک فرد خجالتی درونگرا، با روش های جذب کردن یک فرد معاشرتی برونگرا متفاوت هستند. در ابتدا شما باید بدانید فرد مورد نظر چه ویژگیهایی دارد، به عبارت دیگر مهمترین اقدام، کسب اطلاعات در مورد فرد است که قبلا هم به آن اشاره کردیم.

اگر کسی از ناشناخته ها ترس دارد، پس ممکن است توسط فردی که در زندگی قدرت کنترل ترس را دارد تحت تاثیر قرار بگیرد.

اگر کسی تلاش میکند که پولدار شود، توسط کسی که قابلیت خوبی در جمع آوری ثروت دارد و توانایی اقتصادی خوبی دارد جذب میشود.

اگر کسی احساس میکند که در زندگی انسان بی فایده و بی خاصیتی است توسط افرادی که با مشکلات زندگی مواجه می شوند و برای حل کردن آنها تلاش می کنند جذب میشود.

همانطور که در مثال های بالا ذکر شد، جذب کردن دیگران فرمول خاص و ثابتی ندارد ولی با پیش زمینه ذهنی فردی که قصد جذب کردنش را دارید ارتباط مستقیم دارد و خوشبختانه در دنیایی زندگی میکنیم که شبکه های اجتماعی مثل کلوب، فیس بوک و … اطلاعات زیادی را در این موارد در اختیار شما قرار میدهند.

تاجایی که میتوانید در مورد فرد یا افراد مورد نظر اطلاعات کسب کنید. رفتارهایی که از خودشان بروز میدهند، احتیاجات و نیازهای روحی-عاطفی فرد را بررسی کنید و بعد با نشان دادن اینکه شما میتوانید این نیازها را برطرف کنید یا چیزی که آن شخص دنبالش است را شما میتوانید ارائه بدهید، تحت تاثیر قرارش دهید. این فرمول ساده ولی کاملا مؤثر برای جذب کردن افراد و تحت تاثیر قرار دادن آنها است.

نویسنده : M.Farouk Radwan – کارشناس ارشد روانشناسی

برگردان به فارسی : عصرعلم.کام

گفتگو پیرامون چطور دیگران را مجذوب خود کنیم

(منتشر شده: 28 | در انتظار تایید: 1)
عاشق

سلام به همه لطفا همه کمکم کنن
بایکی که خیلی دوسش دارم دوست هستم اما نمیدونم چطوری این رایطه رو صمیمی کنم و اون رو جذب خودم کنم
منتظر جواب هاتون هستم
بای

پاسخ دهید
ho3in

بسم الله الرحمن الرحیم
۱ ناموسا حوصله دارید ناموساا ک این چرت و پرتارو میخونید!!
۲ انقد خودتونو کوچیک نکنید و ب خودتون متکی باشید بعضی از ادما با زبونشون همه کار میکنن!
۳ دنبال هیچکس نباشید هر کی خوشش بیاد خودش میاد

پاسخ دهید
هلن

چطوری میشه فهمید که معلم زبانم به چه چیزی رو دوست داره،معلمم خیلی مهربونه و نمی دونم چی نیازشه اصلا چطوری بفهمم از چی خوشش می اد که بهش بدم فقط می دونم شخصیت مهربون و خوش اخلاقی داره و ۲۳ سالشه چه طوری باش رفتار کنم که از همه دانش اموز ها منو بیشتر دوست داشته باشه،همه ی بچه ها هم همیشه نمرشون مث من بیسته،لطفا بگید

پاسخ دهید
المیرا

با سلام و ارض ادب بنده ی سوالی داشتم
آیا نوع راه رفتن ، لبخند زدن و نگاه کردن تاثیری ام برای شیفته کردن بقیه داره ؟؟؟

پاسخ دهید

در پاسخ به المیرا

سلام
رفتار، لبخند و… جزو زبان بدن محسوب می‌شوند و میتونن در دفع و یا جذب دیگران پیام هایی را ارسال کنند.

پاسخ دهید
یاسمن

سلام من می خواهم نظر یکی از معلمانم را به خودم جلب کنم باید چه کار کنم.

پاسخ دهید
فاطمه

سلام من میخواهم کاری کننم که مادرم رابتوانم جذب خودم کنم.دراین موردچه کاربایدبکنم.لطفا راهنمای ام کنید ممنونم

پاسخ دهید
مهسا

سلام اگه من بخوام کسی رو مجذوب خودم کنم که اونم بخواد جذاب بشه باید چیکار کنیم
خواهش می کنم جواب بدید

پاسخ دهید
تنها

من در محیط کار خیلی دوست دارم بابقیه رابطه خوبی داشته باشم ولی هر چه بیشتر تلاش میکنم کمتر نتیجه میگیرم بعضی موقع ها فک میکنم من حرف نزنم گاهی فک میکنم پرحرف باشم در هرحال انگار همش اثر عکس داره واقعا نمیدونم چیکار کنم

پاسخ دهید
ناشناس

من در محیط کار خیلی دوست دارم بابقیه رابطه خوبی داشته باشم ولی هر چه بیشتر تلاش میکنم کمتر نتیجه میگیرم بعضی موقع ها فک میکنم من حرف نزنم گاهی فک میکنم پرحرف باشم در هرحال انگار همش اثر عکس داره واقعا نمیدونم چیکار کنم

پاسخ دهید
ابراهیم سواری

اگر برقراری ارتباط رو در رو برای شما اهمیت دارد پس باید مهارت آن را بیاموزید روی لینک زیر کلیک کنید و مقاله روش صحیح گفتگو را مطالعه کیند
http://rabetesaz.com/روش-صحیح-گفتگو/

پاسخ دهید
salman

سلام من ۲۶ سالمه از لحاظ ارتباط اجتماعی با دختران به نظر خودم ضعیفم و دوست دارم با یه دختر دوست بشم دلم خیلی گرفته دارم پژمرده میشم.لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دهید
سجاد

خوبه اما ماشاید زمان کافی واسه اینکار نداشته باشیم

پاسخ دهید
یه دوست

آقا آرم سایتتون یکی از علامت های فراماسونری هست(علامت هرج ومرج).به عنوان یه هموطن راهنمایی بپذیر،آرمتونو عوض . کنین تا براتون دردسرساز نشد.چون با یه گزارش ساده سایت خیلی خوبتون مسدود میشه.و من الله توفیق.در ضمن بخاطر مطلب خوب و مفیدتون ممنون

پاسخ دهید
sss

یه سری به این وبلااگ بزنید: از همین نویسنده یک کتاب ترجمه شده است

پاسخ دهید
حامد

سلام من. ۱۴سال م کسی هست با
من دوست بش

پاسخ دهید
مهدی

چطور باید ازنفوذ نگاه در جذب کردن افراد به خود بهره برد..نحوه ی درست رو لطفا جز بجز توضیح بدین باتشکر

پاسخ دهید
سیما

سلاممن به فردی علاقمند شدم و کمی از احساس اونو نسبت به خودم درک کردم اما نمیدونم چطور بیشتر اون فرد رو مجذوب و شیفته خودم کنمو اینکه محدودیت درام در ایجاد ارتباط
لطفا راهکاری را پیشنهاد کنید

پاسخ دهید
عسل

سلام من می خوام کسی رو جذب خودم کنم که اصلا با هاش حرف نزده ام فقط با نگاه باید چکار کنم

پاسخ دهید
محمد رضا

بسیار خوب ودلنشین بود

پاسخ دهید
یکتا

ببخشید حالا اگه اون فردی که می خواهیم اون رو جدب کنیم خودش یکی از این هاست که مقابل سختی ها وای می ایسته و تلاش می کنه با ید چیکار کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید
پpooya

مرسی خوب بود

پاسخ دهید
keivan

ممنون از مطالب جالبتون.

پاسخ دهید
مغزمتفکر

ممنون ازراهنماییتون من امتحان کردم جواب میده
امیدوارم همه ی افراد دنیابتونن به هدفشون برسن

پاسخ دهید
سلام

خووووووووووووبه راضیم ازتون

پاسخ دهید
hossein

سلام
مرسی مطالب خوبی بود ممنون.

پاسخ دهید
aliloo

مطلب مختصر و در عین حال دقیق و مفیدی بود. در صورت امکان مطلبی در مورد هراس اجتماعی و راههای عملی درمان آن بنویسید. با سپاس فراوان

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به aliloo

سلام
ممنون از پیشنهادتون، حتما به این مساله خواهیم پرداخت.

پاسخ دهید

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین