چکار کنیم تا بتوانیم صبح زود بیدار شویم

سبک زندگی » بهداشت و سلامت » چکار کنیم تا بتوانیم صبح زود بیدار شویم
3 دسامبر 2016 چاپ

من در تمام طول تحصیلم یک مصیبت بزرگ داشتم آن هم اینکه همیشه صبح زود از خواب بلند شدن برایم عذاب آورد بود فرقی هم نمی کرد که شب کی خوابیده باشم کلا نمی توانستم صبح های زود بلند شوم. چند روزه گذشته مقاله ای را در اینترنت دیدم که در آن گفته شده بود صبح زود از خواب بلند شدن برای اکثریت انسان ها دشوار است و کلا کسانی که صبح زود از خواب بلند می شوند آن را به صورت یک عادت برای خود تبدیل کرده اند و برای همین است که می توانند هر صبح سحر خیز باشند و در اصل سحر خیزی یک مهارت نیست و کافی است آن را به صورت یک عادت روتین برای بدن خود تبدیل کنید.

در ادامه ی این مقاله ۲۳ نکته برای رسیدن به این عادت ذکر شده بود که در نوع خودشان جالب هستند و به نظرم اگر کسی اراده کافی داشته باشد می تواند به این نکات این عادت بسیار خوب و مفید را در خود ایجاد کند:

راه های عادت کردن به سحرخیزی

۱- محیط خوابتان را برای بیدار شدن مساعد کنید

جایی که در آن می خوابید و صبح قرار است در آن بیدار شوید خودش می تواند یک عامل برای سحر خیزی باشد هر چند این عامل در افراد مختلف متغیر است اما مثلا داشتن یک اتاق خواب منظم و مرتب و تمیز می تواند بسیار در سحرخیز بودن شما موثر باشد و نظم این اتاق سبب شود که شما احساس کنید سر زمانی که با خود قرار گذاشته اید باید از خواب بیدار شوید.

۲- به اندازه کافی بخوابید

این یکی از عوامل اصلی است که سبب می شود افراد با زود از خواب بیدار شدن مشکل داشته باشند، در اصل داشتن خواب کافی زود بیدار شدن از خواب را چندین بار آسان تر میکند.
این بدان معنی است که بایستی کمی با خودتان برای رفتن به موقع به رختخواب جدال کنید و سعی کنید بر نگرانی از دست دادن ساعات انتهایی شب و بعضا نیمه شب پایان دهید و البته جای نگرانی هم نیست می توانید این ساعات را با سحر خیزی در فردا صبح به دست بیاورید.

چکار کنیم تا بتوانیم صبح زود بیدار شویم

۳- کارهای روز بعدتان را در شب قبلش مشخص کنید

نوشتن و یادداشت کردن کارهای مهمی که قرار است صبح بعد از بیدار شدن از خواب انجام دهید می تواند اراده شما را در سحرخیزی و شروع بی درنگ روزمرگی تان محکم تر کند. هر چه اراده قوی تری داشته باشید راحت تر می توانید سحر خیز شوید.

۴- در رختخواب مطالعه نکنید

گذارندان چندین دقیقه در رختخواب و سعی در آرام کردن فکرتان و بدنتان بدن شما را متوجه میسازد که زمان خواب فرا رسیده است، با تمرین در این زمینه می توانید کم کم با ورود به رختخواب در کمتر از ۱۰ دقیقه به خواب بروید که البته هدف اصلی هم همین است پرداختن به کارهای جنبی مثل کتاب خواندن و غیره بیشتر باعث به هم ریختگی فکر و طولانی شدن زمان فرو رفتن به خواب خواهند شد.

۵- بلافاصله قبل از خواب چیزی نخورید

اگر در فاصله ی زمانی کمتر از دو ساعت به خوابیدن چیزی بخورید و بعد به رختخواب بروید بدن شما درگیر هضم غذا خواهد بود و این امر می تواند در خواب شما اختلال ایجاد کند و یا اصلا زمان به خواب رفتنتان را طولانی کند.

۶- استرس را در خودتان از بین ببرید

استرس یکی از مواردی است که همیشه سبب کم خوابی می شود، می توان استرس را با تمرینات ویژه ی یوگا یا سعی بر کنترل نحوه ی تنفس و سایر موارد قبل از رفتن به رختخواب کاهش داد. مطلبی با عنوان کاهش استرس و اضطراب یا کنترل آن  را مطالعه کنید.

۷- به خودتان جایزه بدهید

همیشه قرار نیست با این تفکر از خواب بیدار شوید که مثلا کلی کار دارید، می توانید برای خودتان در صورتی که زود از خواب بیدار شوید مواردی را به عنوان جایزه تعیین کنید، مثلا دیدن یک برنامه ی تلویزیونی صبحگاهی مورد علاقه، خوردن صبحانه یی خاص یا خوردن یک بستنی در شروع صبح یا هر چیز دیگری که می تواند برای بیدار شدن و ترک سریع رختخواب در صبح زود به شما انگیزه بدهد.

۸- نرمش های صبحگاهی

قدری نرمش و یا ورزش خاص در شروع صبح میتواند بسیار مفید باشد، سبب گردش بهتر خون در بدن شود شما را در شروع صبح شاداب تر نماید و در نهایت روزتان را به بهترین شکل ممکن شروع کنید.

۹- در رختخواب به خودتان برای بیدار شدن دروغ نگوئید

همیشه سعی کنید بلافاصله بعد از بیدار شدن رختخواب خودتان را ترک کنید، اینکه مثلا ۱۰ یا ۲۰ دقیقه ی دیگر از جایم بلند خواهم شد در حالی که بیدار شده اید اصلا به شما کمکی نخواهد کرد و هر چه بیشتر در زمانی که بیدار شده اید در رختخواب بمانید بدنتان تمایلش برای بازگشت به خواب عمیق بیشتر می شود.

۱۰- با پنجره های باز بخوابید

هوای تازه برای همه ی ما خوب است و سبب می شود تا خواب عمیق تر و آرام تری داشته باشیم.

۱۱- سعی کنید با طلوع خورشید بیدار شوید

بیدار شدن با طلوع خورشید از نظر روانشناسی باعث می شود در شروع روز بسیار سر حال تر باشید و بدنتان نیز کم کم برای بیدار شدن در این زمان خاص تبدیل به ساعت بیولوژیکی می شود.

۱۲- بر تمرین دادن بدن اصرار داشته باشید

سعی کنید همیشه راس یک ساعت خاص از خواب بیدار شوید بیدار شدن از خواب در یک ساعت خاص می تواند سبب ایجاد عادت برای بیداری در آن ساعت در بدن شود و فراموش نکنید سحرخیزی تنها یک عادت است.

۱۳- از خانه بیرون بزنید

خروج از خانه در صبح زود پیاده روی و یا دویدن در اینگونه ساعتها بسیار لذت بخش است خصوصا که شنیدن صداهای صبحگاهی و نور خورشید در این ساعتها بدن را شاداب تر میکند و در عین حال تجربه ی این شرایط می تواند انگیزه یی باشد برای سحرخیزی در روزهای بعدی.

۱۴- به بدن خود گوش دهید

بدن شما خیلی خوب می تواند احتیاجاتش را به شما اطلاع دهد، اگر هنگامی که صبح از خواب بیدار می شوید هنوز احساس خستگی میکنید سعی کنید شبها زودتر به رختخواب بروید بدن شما کم کم یک الگوی معین برای خوابیدن و بیدار شدن پیدا میکند و کاملا بر آن منطبق خواهد بود.

۱۵- زنگ ساعت خود را تغییر دهید

اجازه ندهید هر روز با یک زنگ خاص و همیشگی بیدار شوید، علاوه بر اینکه این روند برای خودتان خوشایند نخواهد بود بعد از مدتی زنگ ساعتتان دیگر شما را نمی تواند بیدار کند.

۲۳ راه برای صبح زود بیدار شدن (سحرخیزی)

۱۶- برای فردا صبح آماده باشید

سعی کنید چیزهایی که برای فردا صبح احتیاج دارید را شب قبل آماده کنید، مثلا کیف وسائل تان، لباس هایتان و یا وسیله ی خاصی که باید همراه داشته باشید و …. در این شرایط دیگر نیازی ندارید در رختخواب به این موارد و آماده سازیشان فکر کنید.

۱۷- با رادیو بیدار شوید

استفاده از رادیو به جای زنگ ساعت علاوه بر تنوع می تواند در بسیاری از افراد سبب ایجاد انگیزه در ترک رختخواب شود.

۱۸- از ساعات اضافی صبح بهره ببرید

هدف از صبح زود بیدار شدن چیست؟ وقتی هر صبح زود از خواب بلند شوید مسلما در شروع بسیاری از روزهایتان یکی دو ساعت وقت آزاد و اضافی خواهید داشت که مغزتان در آن هنگام از صبح شاداب ترین ساعات و آماده ترین ساعتش را میگذارند می توانید از این ساعات استفاده ی بسیار مفیدی بکنید و بهتر است برای این ساعات برنامه ی خاصی داشته باشید در غیر اینصورت کم کم در سحرخیزی بی انگیزه می شوید.

۱۹- قرارهای مهم خود را در صبح بگذارید

داشتن قرارهای ملاقات مهم و حتی غیر مهم مثلا رفتن تفریح با یک دوست در صبح می تواند انگیزه ی کافی به هر فردی برای بیدار شدن در صبح زود را بدهد.

۲۰- برای خودتان یک دوست پیدا کنید

راستش در برخی موارد بد نیست برای سحر خیز شدن با یکی مثل خودتان که دوست دارد سحرخیز باشد ولی فکر میکند نمی تواند، همراه شوید در این شرایط اگر هر دو واقعا برای بیدار شدن در صبح زود تصمیم گرفته باشید می توانید در استواری بر این تصمیم در یکدیگر موثر باشید.

۲۱- به دیگران راجع به سحر خیزی خود بگوئید

بگذارید همه ی اطرافیانتان بداند که شما صبح زود از خواب بیدار می شوید، اینکه وانمود کنید هنوز مثل گذشته هستید باعث می شوید مثل گذشته شوید!!!

۲۲- خواب های روزانه را ترک کنید

این یک حقیقت مسلم است کسانی که در روز خواب حتی کوتاهی هم دارند برای خواب شب مشکل دارند، سعی کنید اگر به این نوع از خواب عادت دارید آن را به مرور ترک کنید چون اختلال در خواب شب یکی از علل اصلی عدم بیدار شدن در ساعت دلخواه صبح است.

۲۳- عملکرد خود را دنبال کنید

بد نیست عملکرد خود را در زمینه ی سحرخیزی با سایتی مثل Joe’s Goals دنبال کنید و تجزیه تحلیلش کنید تا ببینید آیا واقعا دارید به هدف خود یعنی سحرخیزی نزدیک می شوید یا دور.

با چندین روز تمرین و سعی به راحتی می توان عادت سحرخیزی را ایجاد کرد فقط کافی است این امر را به صورت یک عادت دائم در بدن ایجاد کرد یا این تمرینات و داشتن اراده در روزهای آتی زمان خواب و بیدار شدنتان دیگر دست شما نخواهد بود و بدنتان به خوبی در این موارد برای شما تصمیم میگیرد.

گفتگو پیرامون چکار کنیم تا بتوانیم صبح زود بیدار شویم

(منتشر شده: 76 | در انتظار تایید: 15)
طنین رسولی فر

سلام. به نظر من اگه می خوای تو هر کاری موفق بشی يه سری به سایت های سید حسین عباس منش بزنید. عالیه. اصلا دیدگاه شما با شنیدن و دیدن کار های این گروه تحقیقاتی نسبت به دنیا و زندگی تغییر می کنه. زندگی يه بازيه که قوانین خودش رو داره.

پاسخ دهید
مسافر تنها

سلام .
دوستان به نظر من برای اینکه صبح زود بیدار بشید شب حتما غذای سبک بخورید . از خوردن فست فود غذاهای دیر هجم دوری کنید .
عالی جواب میده

پاسخ دهید
بهار

اسم اون برنامه که تا جدول ضرب حل نکنی قطع نمیشه چیه

پاسخ دهید
محمد

عالی من از فردای که این مطلب رو خوندم برای مدرسه رفتن زود بیدار شدم

پاسخ دهید
ناشناس

فوضولی نباشه ولی میتوانی با خواندن چهار قل و آیة الکرسی ونزر اینکه صبح بیدار شمو بکنی

پاسخ دهید
مخاطب خاص

عالی بود نظراتتان
من نه دیگه هرروزصبح ساعت ۵ بیدارم

پاسخ دهید
مهسا

من بیشتر روزا ساعت ۱۲ظهر یا گاهی ساعت ۱ظهر پا میشم 😐 علتشم الان فهمیدم که ساعت بدنم بهم ریخته شبا تا ساعت ۴یا ۵بیدارم خب معلومه که نتونم پا شم. باید ساعت خواب بدنم درست شه و دومیش اینکه نداشتن انگیزه و برنامه برای صبحه وقتی انگیزه ای نداشته باشی برای بیداری در صبح مسلما میخابی 🙂

پاسخ دهید
Zeinab

هر شب فکر کنید اخرین روز زندگی شما فرداست و باید زندگی کنید تمام لحظاتشو!

پاسخ دهید
امین

با سلام . من هر ساعتی بخوابم اگه کار خیلی واجب نباشه براحتی یه خواب شیرین و دلچسپ تا ۳ عصر میرم . تقریبا صب بیدار شدنام الان اینقدر یخته و اینقد بد صب هستم که اگع کسی باهتم حرف بزنه میزنم سر خودم و به دبوار . و صب زودا اکثرا حالت تهوع وارم . خدا فقط کمک کنه

پاسخ دهید
آرزو

مقاله عالی بود ..
سحرخیز شدن اولین عادت خوبیه ک میخوام تو زندگیم وارد کنم…
ازفردا صبح ساعت ۷ امیدوارم بتونم باروشهای این مقاله از خواب بیدار شم و عادت زندگیم شه..
از یادآور میتونید استفاده کنید…مثلا من میخوام نقاشی early bird رو بکشم بزنم رو یخچال..
یا رو زنگ هشدار گوشیتون از جملات مثبت استفاده کنید استیکر خورشید و…بذارید…
من میخوام لیست درست کنم تا یک ماه علامت بزنم هرروزو و اخرماه به خودم جایزه بدم…

پاسخ دهید
مریم

من اگه به خدم تلقین کنم که فلان ساعت باید بیدار شم ..میشم ولی سختمه
همیشه هم ساعت نه بیدار میشم
اینارو گفتم دلتون بسووزه ??

پاسخ دهید
ه

مطالب عالی بود

پاسخ دهید
رضا

خخخخ
بابا خخخخخ
چقدر خندیدیم با خوندن کامنت ها
دم همه ادم های بامزه گرم
خدا خیرتون بده

پاسخ دهید
N. A

سلام عزیزان من نمیدونم چرااینجوری شدم حتی اگه۱۰شب هم بخوابم ساعت ۲ ظهربیدارمیشم ابروم رفته همه جا کمک میخواااام

پاسخ دهید
ساناز

خیلی عالیه انشالله برای منم جواب بده

پاسخ دهید
tayebe

تا وقتی آدم اراده نکنه، هیچ راهی جواب نمیده. فقط باید بخوای تا بیدار شی…

پاسخ دهید
رسول

مطالب جالب بودن! امان از دست ما تنبلا! !! تا زور نباشه بالا سرمون بخود نمیایم..صبح کافیه ۱ریشتر زلزله بشه همه خوابشون میپره…

پاسخ دهید
fifi

سلام ممنون ازمقالتون اما مشکله من اینه که اگر شبها زود بخوابم صبح باسوزش چشمو بی حالی بیدارمیشم اما اگه شب دیر بخوابم صبح راحتتر بیدارمیشم ….روزهایی هم که تعطیلم حس میکنم بایییییییید زیادبخوابم….راهکارمن اینه که شب باخدای خودتون قراربگذارید که صبح بیدارتون میکنه من تونستم خداخیلی کمکم کرد تواین راه هرموقع باخداقرارمیزارم بیدار شم نمازصبح بیدارمیشم:>

پاسخ دهید
خوابالوترین

من از همه تون خوابالو ترم و هر كار كردم نتونستم صبح زود بیدارشم٬خواستم بگم تلاش نكنید هیچ راهی جواب نمیده من همشو امتحان كردم.
خخخخخخ

پاسخ دهید
اشکان

سلام .به خدمت دوستان ,یکی از مؤثر ترین روش اینست که ما کمک از خدا نمیخواهیم,امام صادق می فرمایند هرکس ایه ۱۱۰ سوره کهف را بخواند هر لحظه که بخواهد بیدار میشود.(عالی عالی)

پاسخ دهید
ناشناس

من یه بار رفتم داروخانه گفتم اقا ب من قرصی بده ک صبح زود پاشم .گفت اقا شبا از تلگرام زود بیا بیرون تا بتونی بخوابی .دیدم راست میگه من که تا ساعت پنج شب تو مجازی هسم چطور میتونم صبح زود پاشم .پس این همه بی خوابی همش بخاطره مجازی لعنتی هس .خخخ.
ممنون بخاطر این ترفند های جالب .تاثیر گذار بود❤?

پاسخ دهید
......

من مشکلی با صبح زود بیدار شدن ندارم
هر روز صبح بدون اینکه ساعتم زنگ بخوره پنج و نیم دیگه بیدار میشم
ولی مشکل بزرگ من اینکه وقتی بعد از ناهار برای یه استراحت کوتاه که میخوابم زود تر از هفت بیدار نمیشم
خیلی وقتمو از دست میدم
اگه کسی راه حلی داره لطفا بگه??

پاسخ دهید
مهسا

من یه برنامه نصب کردم که تا بلند نشی جدول ضرب حل کنی خاموش نمیشه زنگه اگر هم گوشی رو خاموش کنی اتوماتیک دوباره روشن میشه زنگ میزنه . منم صب گذاشتم برا زنگ بعد که زنگ خورد باطری رو در آوردم که دیگه نتونه روشن بشه و زنگ بخوره . خدایا خودت کمکمون کن ?

پاسخ دهید
ناشناس

سلام منم شبا مثل خفاشم بیکار الاف میپرم اینطرف میپرم اونطرف کلا تا کلافه شم بعد ک ساعت شیش صب شد میرم میخوابم با اجازه همه ساعت ۴بلن میشم تا کلا خواب از چشام بپره شیش میشم باز دباره همون داستاندشب نشینی کلااااافه شدم کمکم کنید افسردگی گرفتم

پاسخ دهید
S.m

والا من از پس از این دیر بیدارشدنم ناراحتم که نزدیکه خودزنی کنم.هر بدشانسی که میارم بخاطر این خوابیدنمه یعنی ولم کنن تا ۴و۵بعدازظهر میخابم..کنکور امسالمم بخاطر این خواب لعنتی قبول نشدم چون تا ساعت۵صبح درس می خوندم و واسه روز بعد انرژیم کلا گرفته می شد

پاسخ دهید
ناشناس

من تا صبح خابم نمیبره

پاسخ دهید
ناشناس

من ی کنکوریم شبا تا سه وچار بیدارم صبا هم تا یازده..هرکاریم میکنم نمیتونم بیدارشم
دیگ از خودم کفریم بااینکه دیر بیدارمیشم اما برناممو میرسونم ولی میخام زودبیدارشم

پاسخ دهید
HAMID

من هر روز ساعت ۸ از خواب بلند میشم
اما
از امروز دیگ باید فرق کنه
من باید فردا صبح ساعت ۵ بلند شم
پس من اراده میکنم و میتونم

پاسخ دهید
ریحانه

سلام وای مطلبتون که خیلی خوب بود ولی بهتر از اون کامنتها بودن خیلی خندیدم از دست این خوابالوها …. خودمم به زور صبح ها بلند می شم یه راهکار پیشنهاد می دم امیدوارم براتون مفید باشه … شب قبل ساعت هشدار یا گوشی که ساعتشو تنظیم کردید رو بدهید به یکی از اعضای خانواده تا توی اتاقتون قایم کنه… صبح که زنگ خورد دهنتون صاف میشه تا پیداش کنید خوابتون هم میپره دیگه … البته به قول یه ناشناس خوابالویی تقصیر ما نیست ساعت بدنمون به وقت آمریکا تنظیم شده خودمون توی ایران زندگی میکنیم خخخ … موفق باشید.

پاسخ دهید
ناصر

سلام منم این مشکلو دارم خیلی هم اساسی هست هرکاری میکنم نمیشع ک نمیشع ساعتو دور میزارم پامیشم با چشم بسته میرم خاموشش میکنم باز میام میخوابم خیلی دلم میخواد مثل بقیه هرروز ساعت۷حداقل بیدارشم?

پاسخ دهید

در پاسخ به ناصر

سلام
مهمترین عامل اینه که قبل از ساعت ۱۱ شب بخوابید.

پاسخ دهید
توحید

آقا تازگیا یک چیزی کشف کردم و خواستم با دوستان تقسیم کنم البته یکم سخته ولی میشه:۱- اول از همه یک ساعت مشخصی را برای خواب در نظر بگیرین۲ – آقایان و خانمهایی که سیگاری هستند یک ساعت قبل از خواب سیگار مطلقا نکشن .۳-قبل از خواب یک لیوان آب خنک میل کنین .۴- بهیچ عنوان یک ساعت قبل از خواب و یا هنگامی که تو رختخواب هستین مطلقا مطلقا به گوشی ، کامپیوتر و تلویزیون نگاه نکنین .
این روشها صبح زود بیدار میشین مطمئن باشین

پاسخ دهید
بردیا

من مشکلم اینه که خوابم وحشتناک سنگینه. اصلا. هیچی چیز نمیتونه از خواب بیدارم کنه مثلا تعریف کردن برام که تو خواب ده دقیقا باهام صحبت کردن ولی وقتی از خواب بلند میشدم اصلا یادم نمیومده با کسسی صحبت کرده باشم

پاسخ دهید
آیلین

سلام من هر روز صبح گوشیمو تنظیم میکنم ولی عادت کردم که گوشی زنگ بخوره منم خاموشش کنم اصلا نمیفهمم که واسه چی تنظیمش کردم و هرروز هم از سرکارم چند بار زنگ میزنن و من برای اینکه بچه ام بیدار نشه میرم بیرون صحبت میکنم بعد که میام تو اتاق به رختخواب حسودیم میشه دوباره میخوابم. امیدوارم با مطالب بالا بتونم سحرخیز بشم. ممنون از مطالب خوبتون.

پاسخ دهید
فاطمه

سلام من کنکور دارم میخوام صبح زود بیدار شم ولی نمیتونم خواهشا کمکم کنید

پاسخ دهید
ناشناس

زندگی میلیاردها ساله پیش به ما داده شد ماباهاش چیکار کردیم… اگه قدر زمان ولحظه های زندگی رو میدونستیم لحظه ای چشم روهم نمیزاشتیم لطفا دوستان قدر زمان روبدونید

پاسخ دهید
امیرحسین

ممنونم به خاطر مقالتون.
امشب سعی می کنم زود بخوابم و فردا زود بیدار بشم.
یعنی سعی ام رو می کنم.
ببینم چی میشه!

پاسخ دهید
لامبورگینی

منو هر کی بیدار کنه …خودش میدونه …(فاتحه اش خوندس)

پاسخ دهید
محمد

اول قبل از ساعت ۸ شام بخوریم
دوم زیاد نخوریم متعادل باشه و سبک
سوم توی ذهنت ساعتی که میخوای بیدار بشی بهش فکر کن یعنی زوم کن روی ۵ توی ذهنت ساعت ۵ بهش فکر کن
چهارم موبایل زنگ رو برای صبح کمی از خودت رودورتر بگذار
پنجم اگر ناراحتی یا اعصاب خسته هست باید شب بابونه یا گل گاوزبان یک لیوان بخوریم
ششم زمانی که از خواب بیدار میشی بری تو حیاط یک هوایی بخوری تا انرژی بهتری کسب کنید
کارشناس تحقیق و تجربه محمد برزگر

پاسخ دهید
امیرعلی

آقا مشکل من نه کم خوابیدنه نه زیاد خوابیدن اگه روزی یه ساعت هم بخوابم بیدارشوم واسم کافیه احساس بیخوابی نمیکنم اما مشکل اینه که وقتی می خوابم دیگه هیچی نمیفهمم میمیرم اگه ازرختخوابم بردارن ببرن بزارم تو آب ویا هرکاری سرم بیارند متوجه نمیشم یه روزی مثلا دوازده شب خوابیده ام ساعت دوشب بیدار میشم یا روزی هم همون دوازده شب خوابیده ام ولی بعد بیست ساعت هنوز بیدارنشده ام صدام میکنند روم آب میریزند ولی باز بیدار نمی شوم مونده ام نمیدونم چکار کنم لطفا راهنماییم کنید

پاسخ دهید
nafis

اگه ادم هدف داشته باشه میشه.به نظرم اینکه برنامه فردا رو بنویسیم و گوشی و دور از خودمون کوک کنیم خیلی موثره

پاسخ دهید
faezeh

سلام دوستان
منم مشکل همه ی شما رو دارم
ولی صبح زود بلافاصله بعد از بیدار شدن قهوه میخورم و یکم بعد دیگه اصلا خوابم نمیاد
قهوه اسپرسو کافئین زیادی داره من بخاطر کنکور ارشدم باید صبح زود بیدار شم و فقط به کمک قهوه… وگرنه منو ول کنن تا ۲-۳ بعد از ظهر میخوابم

پاسخ دهید
ناشناس

من خودم خیلی با اراده ام واز صبح زود ناخودآگاه بیدار میشم وهمسرم که خواب ودیر میره سرکار من استرس میگیرم قلبم تپش پیدا میکنه افکار منفی میاد سراغم تا شوهرم میره آروم میشم
نمیدونم چیکارکنم کاش یکی کمکم کنه
من اگه بدونم شوهرم با خوابیدن من استرس میگیره شبا رم نمیخوابم

پاسخ دهید
گلستان

you555@دوستان اين ايدي تلگرامه با اجازه مدير سايت يه گروه تشكيل بديم هرروز صبح ساعت خاصي نوبت يك نفر بياد تو گروه فعاليت داشته باشه و بقيه رو هم از خواب بيدار كنه!!!!!

پاسخ دهید
گلستان

يه روش ديگم هست با يكي از دوستان يا اعضاي خانواده يه عهد جدي جدي ببنديد صبح فلان ساعت بيدار نشدي اب يخ خالي كنه روت …..

پاسخ دهید
ناشناس

به نظر من کسی که هر روز ساعت ۱۰ بیدار میشه یهو نمیشه از فرداش تصیمیم بگیره ساعت ۶ صبح بیدار شه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من خودم از یه روشی استفاده میکنم تا حدودی هم جواب داده: مثلا من امروز ساعت ۱۰ بیدار شدم فردا ساعت گوشیمو یه ربع قبلش میذارم یعنی یک ربع به ده. پس فرداش ساعت نه و نیم و همینطوری تا ساعت نه. بعد سعی میکنم هفته ی بعدش کلا ساعت نه بیدار شم. اینو که عادت کردم دوباره یه ربع یه ربع ساعت خوابمو کم میکنم و ….
با این روش من که هر روز ساعت ۱۱ بیدار میشدم الان ساعت نه بیدار میشم و مشکل خاصیم ندارم. میخوام ساعت بیدار شدنمو برسونم به هفت و به نظرم میشه. شما هم امتحان کنین جواب میده

پاسخ دهید
پری

من شبا خواب دنیارو تو چشمم بریزن تا ساعت چهار خوابم نمیبرە و تا ساعت یک ظهر هم میخابم یعنی دوازدە بیدارم کنن باچاقو هم چشام بازنمیشە تا یک ظهر آرزومە یکبار دە صبحوببینم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام . در کل بعضی مواردش خوب بود برای من. ممنونم .
قدیمیا یه روش داشتن! میگفتن به بالشتون بگید صبح منو برای نماز بیدار کن.بیدار میشدن. این تلقین ها هم جواب میده.
یه کار دیگه هم اینه که ساعتی ک زنگ میذاریدو روی میز تحریری، آرایشی ..جایی که دور باشه ازتخت بذارید تا مجبور شید برای خاموش کردنش کامل بلند شید. 🙂
هر تغییری زمان بر هستش،صبور باشیم!

پاسخ دهید
میلاد

سلام
شما می تونید شب ساعت ۱۰ تا ۱۱ حدود دو لیوان آب بخورید تا مثانه شما رو ساعت ۵ بیدار کنه
این یکی دیگه کار میکنه

پاسخ دهید
محسن

سلام
من و خانمم واقعا سر این مساله مشکل داریم، با اینکه جفتمون شاغلیم و شغل آزاد داریم، تمومه کارامون و به تعویق میندازیم، هررررر کاری کرردیمااا، ولی نمیشه
تمومه روشهای بالا رو هم آزمایش کردیم، اماااااا…
ما یک روش خاص و متفاوت میخواایم

پاسخ دهید
alex

لطفا درمطلب تون ساعت مناسب را برای بیدار شدن را بگذارید معلم ما میگوید اگر در ساعت ۱۱ بخوابیم می توانیم که در ساعت۳ بیدار شویم اما من هیچ وقت موفق به انجام این کار نشدم

پاسخ دهید
زهرا

به کسایی که مثل من این مشکلو دارن که شبا تا دیر وقت بیدار میمونو درنتیجه صبحم نمیتونن زود بیدار شن توصیه میکنم یک شب رو تا صبح بیدار بمونن اگه واقعا اراده کنین میتونین بعد از ظهرم نخوابین یه جوری که ساعت ده یازده شب از بیخوابی نتونین پلکاتونو باز نگه دارین اون موقع بخوابین صبحم ساعت شیش بیدار شین دوباره همینکارو تکرار کنین به یه هفته نمیکشه که بدنتون عادت میکنه حتما امتحان کنین

پاسخ دهید
رئوف

اونایی که نمیتونن صبح زود بیدار بشن ‌ . باید بهشون بگم که اولا مطالب بالاخیلی عالین. . ولی خدایی تا نری خدمت سحرخیز نمیشی ‌

پاسخ دهید
انا

سحرخيزي ي عادته
ماها هم ادميم خو?بايد بايد بايد از خودمون اونقد حرف شنوي داشته باشيم ك صبح زود بيدار شيم?ساعت زنگ خورد بگيم چشم قربان ?عادت سخته ك تغيير كنه ولي شدنيه??

پاسخ دهید
مینو

من ساعت میزارم ولی بیدار نمیشم نمیدونم چکار کنم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من صبح ساعت ۵:۳۰ از خواب بیدار میشم ساعت ۶:۲۰باید چند نفر رو سوتر ماشین کنم برسونم سر کار حدودا یک ساعت و نیم تا محل کار راه هست حدود نیم ساعت که مانده که برسیم خوابم میبره چند بار نزدیک بود از جاده منحرف بشم چیکار کنم که خوابم نبره
این مسیر رو هر روز باید برم و غروب بر گردم
لطفا اگه می تونید کمکم کنید تا مشکل خوابم حل بشه ممنون

پاسخ دهید
mobin

ممنون استفاده کردم عالی بود

پاسخ دهید
ناشناس

زنگ هشدار گوشیتونو در یک ساعت مشخصی ک میخایین تنظیم کنین ،بعد تو ی فاصله ی دور از خودتون قرار بدین صب ک شد مجبورین برای خاموش کردنش از رخت خوابتون جدا بشین.

پاسخ دهید
من

آفرین منم با داشتن یه بچه تا لنگ ظهر خوابم.دوست دارم صبح زود بیدارشم.تازه شوهرمم بهم غرشو میزنه

پاسخ دهید
ناشناس

ى روش خوب
اگ مجبور نيستيد سر ساعت مقرر بيدار شيد بهتره ساعت و موبايل رو از خودتون دور کنيد اينجورى صبح ک چشماتون براى بار اول باز ميشه شما نميدونيد ک ساعت ۸ صبح هس يا ۱۱٫پس فرض کنيد مثلا ۱۱ هس و زيادى خابيديد.اصولا وقتى صبح خود ب خود چشاتون باز ميشه خابتون نمياد ولى وقتى ساعت بيدارتون کنه.حس ميکنيد هنوز مخايد بخابيد.با اين روش معمولا زوتر از قبل بيدار ميشيد و از اون طرف زودتر ميخابيد و بعد يه مدت ک عادت کرديد ميتونيد از ساعت استفاده کنيد.
حذف ساعت خعلى خوب جواب ميده

پاسخ دهید
ناشناس

منم تا يک ظهر ميخابيدم اتاق خوابم رو عوض کردم و کنار خواهرم ميخابم.چون اون صبح زود بيدار ميشه شروع ميکنه حرف زدن و صدا دادن منم بيدار ميشم خابم نمى بره.الان خابم از ۱ظهر رسيده به ۹صبح.اخه اتاق خودم گرم و نرم و تاريک بود

پاسخ دهید
رحیم

منم مثل همه مشکل دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن رو دارم ولی صبح ساعت رو که رو هشت میذارم خانمم هم بلند میشه صد بار پتو رو از روم بر میداره انگار نه انگار باید حتما ساعت ده بشه تا بفهمم دیرم شده که بتونم بیدار بشم ای خدا چیکار کنم سحرخیز بشم همه ی راه ها رو امتحان کردم جواب نداده

پاسخ دهید
کل محمد

با سلام من مدتی هست که برای بسحر خیز شدن از خواب تلاش می کنم ولی فایده نداره متاسفانه نمازاکثر صبحها هم قضامیشه چکا ر کنم خواهشا راهنماییم کنید

پاسخ دهید
محمد

اقا هیچی جواب نمیده.به بنده چماق هم میزنن تو خواب ازش لذت میبرم.ولی بیاید یه گروه تشکیل بدیم هر روز یه نفر زنگ بزنه بقیه رو بیدار کنه.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام موارد بالا واقعا عالى و كارامدة اما مشكل اصلى من اينة كة شب تا دير وقت بيدارم و هر كارى ميكنم كة زودتر بخوابم نميشة و همين باعث ميشة صبح نتونم زود بيدار شم.!

پاسخ دهید
رویا

بسیار عالی بود. ان شاالله برای من جواب بده

پاسخ دهید
الهه

من یکی از مشکلات بزرگ زندگیم سحرخبزنبودن وواقعا درمقابل رفتارهام ارادم ضعیف وموفق نمیشم برام دعاکنید

پاسخ دهید
mehdi

در پاسخ به الهه

واس منم دعا کنید من یه بدبختم که صبح تا لنگ ظهر لالا میکنم شب دیر میخابم با۲۸ سال سن نه حوصله کاردارم نه زندگی ای خدا نجاتم بده

پاسخ دهید
ناشناس

خیلی خوب بود واقعا دستتون درد نکنه

پاسخ دهید
Ahmad

سلام.واقعا عالی بود.

پاسخ دهید
محمد

واقعا عالی بود
امیدوار شدم که بتونم سحرخیز بشم
یک دنیا ممنون

پاسخ دهید
mehdi

من زنگ هشدار گوشیمو روی ۶ صبح تنظیم میکنم و وقتی هم که زنگ میخوره با چشم بسته و با یه دست باتری گوشیمو در میارم،هر کاری هم که میکنم نمیشه…

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به mehdi

گوشی را در فاصله مناسب از خودتون قرار بدید تا مجبور بشید از جاتون بلند بشید.

پاسخ دهید
sanaz

در پاسخ به mehdi

چه حرفه ای هم عمل میکنی :)))

پاسخ دهید
بی نام

سلام ولی این کارها رو امتحان کردم جواب نمیده

پاسخ دهید
مهیار

واقعا عالی و کافی بود
متشکر از وقتی که گذاشتید
در پناه حق

پاسخ دهید

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین