چطور میتوان بر احساس عصبانیت غلبه کرد؟

توسعه مهارتهای فردی » هوش هیجانی » چطور میتوان بر احساس عصبانیت غلبه کرد؟
۱۰ آذر ۱۳۹۷ چاپ

عصبانیت احساسی است که بدون شک تمام افراد در زندگی خود آن را تجربه خواهند کرد. یک احساس طبیعی که بیانگر سلامتی هر فرد است ولی اگر آن را تحت کنترل نگیرید، آنگاه عصبانیت است که شما را تحت کنترل میگیرد و باعث نتایج ویرانگر و بعضا غیرقابل جبران خواهد شد.

بسیاری از دوستیها، روابط خانوادگی، کاری و … تحت تاثیر عدم توانایی فرد در کنترل عصبانیت و بروز بی احترامی ناخواسته، به سمت ویرانی کشیده میشوند. هیچکس فردی که در اکثر اوقات عصبانی است را دوست ندارد و به عنوان همنشین خود انتخاب نخواهد کرد. اما راهکارهایی برای کنترل عصبانیت وجود دارد تا با استفاده از این تکنیکها، بتوانید از این احساس به شیوه درست استفاده کنید. در این مطلب قصد داریم ۱۰ روش برای کنترل عصبانیت و فروکش کردن آن را بررسی کنیم.

کنترل احساس عصبانیت

۱- وقفه ایجاد کنید

شمردن تا ۱۰ تنها برای کودکان و بچه ها نیست! هنگامی که در شرایطی قرار میگیرید که از چیزی عصبانی میشوید با شمردن آهسته از یک تا ده وقفه زمانی ایجاد کنید. اینکار باعث میشود تا احساس خشم اولیه تاحدودی فروکش کند. بعد از این وقفه اگر لازم بود موقعیت یا فردی که شما را عصبانی کرده است ترک کنید تا بر اعصاب خود مسلط شوید.

۲- دلیل عصبانیت خود را بیان کنید

هنگامی که به آرامش رسیدید و میتوانستید درست فکر کنید، دلیل عصبانیت خود را توضیح دهید. اگر فردی کاری کرده است که باعث عصبانیت شما شده، به صورت مستقیم و رک ولی بدون بی احترامی یا لحن تند، به وی بگویید که چه کاری باعث عصبانیت شما شده است. سعی نکنید دیگران را تحت کنترل خود در آورید.

چطور میتوان بر احساس عصبانیت غلبه کرد؟

۳- کمی ورزش کنید

در برخی شرایط که نمیتوانید عصبانیت خود را کنترل کنید و اصطلاحا جوش آورده اید میتوانید کمی ورزش کنید. چند حرکت ساده ورزشی باعث فعال شدن زنجیره فرآیندهای شیمیایی در بدن شما خواهد شد و همین امر به شما کمک میکند تا از شرایط تنش زا دور شوید و کنترل اعصاب خود را در دست بگیرید. ورزش کردن میتواند حتی یک پیاده روی و قدم زدن ساده باشد، ولی نتیجه آن بسیار برای شما مفید خواهد بود.

۴- قبل از هر عکس العملی، فکر کنید

در شرایط عصبانیت ممکن است هر حرفی را بزنید یا حرکتی را انجام دهید که در شان شخصیت شما نباشد و موجبات پشیمانی شما را بوجود آورد. قبل از هرگونه صحبت کردن و یا نشان دادن عکس العمل چند ثانیه فکر کنید، این مدت را میتوانید با شمردن برای خود فراهم کنید. مزیت دیگر این کار این است که به طرف دیگر نیز فرصت میدهید تا حرف یا اشتباه و یا حرکت خود را جبران کند و یا طرف سوم برای آرام کردن محیط کمک کند.

۵- در پی راه چاره باشید

به جای اینکه بر روی عاملی که شما را عصبانی کرده است تمرکز کنید، بر روی راه حل آن اندیشه کنید. آیا فرزند شما اتاق خود را تمیز نگاه نمیدارد و این مساله شما را عصبانی میکند؟ خیلی راحت در اتاق را ببندید و سر فرصت و با آرامش با او صحبت کنید. آیا شریک زندگی شما شب برای شام دیر میکند؟ میتوانید ساعت شام خوردن را تغییر دهید و یا اینکه چند شب در هفته را تنها غذا بخورید. به خاطر داشته باشید که عصبانیت اگر چیزی را بدتر نکند، بهتر نخواهد کرد، پس سعی کنید منطقی باشید.

۶- در بیان احساس خود از واژه ی “من” استفاده کنید

برای جلوگیری از بیشتر شدن تنش، در مورد مشکلی که دارید صحبت کنید و مؤدب باشید و احترام طرف مقابل را حفظ کنید. در بیان دلیل عصبانیت خود از واژه ی “من” استفاده کنید. به عنوان مثال بجای عبارت ” تو هیچوقت در کارهای منزل کمک نمیکنی ” بگویید ” من از اینکه سفره ترک کردی بدون اینکه برای جمع کردن آن کمک کنی عصبانی شدم”.

۷- کینه به دل نگیرید

بخشودن شاید از قدرتمندترین ابزارهایی باشد که در اختیار بشر قرار داده شده است. اگر به احساس عصبانیت اجازه دهید تا در درون شما رشد کند و تبدیل به احساس کینه شود، بیشترین کسی که آسیب خواهد دید خود شما خواهید بود. با بخشیدن کسی که باعث عصبانیت شما شده است هر دو نفر شما از موقعیت بوجود آمده درس خواهید گرفت. بسیار غیرمنطقی است که انتظار داشته باشیم همه، در تمام شرایط طبق خواسته های ما عمل کنند.

۸- احساس شوخ طبعی را در خود تقویت کنید

افرادی که طبع شوخ دارند حتی در شرایط عصبانیت نیز با یک جمله طنزآمیز شرایط را تغییر میدهند. البته طنزآمیز بودن را نباید با تمسخر کردن و یا نیشخند زدن اشتباه بگیرید، تمسخر کردن تنها اوضاع را بدتر خواهد کرد و صفتی زشت و زننده است.

۹- از تکنیکهای آرامش بخش استفاده کنید

هنگامی که آتش غضب در وجود شما شعله ور شده است، میتوانید با استفاده از تکنیک های آرام بخش این احساس را کنترل کنید. تکنیکهایی مانند عمیق نفس کشیدن، تصور یک تصویر آرامبخش و یا تکنیکهایی که در مطالب قبلی با شما در میان گذاشته بودیم. میتوانید به مطلبی با عنوان “ ۱۰ تکنیک برای کاهش استرس ” مراجعه کنید.

۱۰- از اطرافیان خود درخواست کمک کنید

مساله عصبانیت برای تمام افراد یک چالش بزرگ است. اگر احساس میکنید که بیش از حد عصبانی میشوید و یا اینکه کنترل خود را از دست میدهید از اطرافیان، خانواده و یا دوستان خود بخواهید در این شرایط به شما کمک کنند تا بتوانید زمان لازم برای تغییر رفتار خود را داشته باشید. از کلاسهای روانشناسی مدیریت عصبانیت و کاهش استرس استفاده کنید. ورزش کنید و تلاش کنید بر روی اعصاب خود مسلط شوید، این کار تنها به تمرین و صبر نیاز دارد.

شما بیشتر در چه شرایطی عصبانی میشوید؟ وقتی عصبانی میشوید برای آرام کردن خود چکار میکنید؟ در بخش دیدگاه ها منتظر پاسخ شما به این سوالات هستیم.

گفتگو پیرامون چطور میتوان بر احساس عصبانیت غلبه کرد؟

(منتشر شده: 102 | در انتظار تایید: 2)
حسین

با سلام واحترام
به نظرم ادم باید خودشو کنترل کنه ولی چجوری؟ الان میگم
چند دقیقه پیش یکی سرم داد زد ومنم ساکت شدم وچیزی نگفتم
الان فکر میکنید چقدر ادم ریلکسی هستم ولی من ادم خیلی عصبانی بودم والان اخلاقم بهتر شده وروز به روز بیشتر پیشرفت میکنم.
ولی همین جوری خود به خود درست نمیشه.
قبلا که هر گاه عصبانی میشدم داد وفریاد راه می انداختم وپشیمون میشدم وناراحت میشدم
ولی کم کم شروع کردم به فکر کردن واز تجربیات سابق (پشیمانی بعد از عصبانی ) و با خواندن احادیث اهل بیت ع که در کتابهای معتبر اومده درباره ی عصابانیت واثار دنیوی واخروی ان وپاداش خوش اخلاقی وصبر تصمیم گرفتم که عصبانیتو بزارم کنار وشکر خدا خیلی پیشرفت کردم با اینکه بازم بعضی اوقات عصبانی میشدم ولی کم کم قوی وقویتر شدم (به نظم اگه کسی سعی کنه درونشو درست کنه وبه خدا توکل کنه خدا حتمن کمکش میکنه ولی تصمیم جدی باید گرفته بشه)
خواستم تجربیات خودم رو برای شما بگم.
و با ارزوی موفقیت برای همه ی شما عزیزان

پاسخ دهید
علی

سلام من بعضی وقت ها اعصبانی میشوم و میزنم لطفا مطالبی در این مورد بنویسید
با تشکر

پاسخ دهید
هانی

با سلام و درود‌.من هم با برادرم خوب تا نمیکنم ولی چه میشه کرد باید تحمل کرد بار ها شده به خاطرش تا مرز جنون برم ولی هر با دلم نمیاد نه دست روش بلند کنم نه بهش حرف بزنم . کلا همنشینی با دوست بد اینطوریش کرده منم یه چند روز باهاش مدارا کردمو محلش نذاشتم خودش اومدو گفت غلط کردم منو ببخش اخه اگه من به کسی محل نزارم یعنی اصلا حضور اون فردو نه حس میکنم و نه میبینم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من خیلی وقته که بی دلیل با هر چیز کوچیکی سر نامزدم ک خیلی عاشقشم قاطی میکنم بیچاره همیشع کوتاه میاد واقعا خستع شدم از این اوضاع حتی یه کلمه هم میگه کفرم در میاد میپرم بهش نمیدونم چیکار کنم زندگیو به خودم و اون زهر مار کردم لطفا اگع میتونید راهنماییم کنید

پاسخ دهید
ناشناس

من خیلی زودعصبی میشم مخصوصاباپسرم خیلی رفتاربدی دارم جدیداباشوهرمم خیلی بدرفتارمیکنم ولی بابقیه اطرافیانم هیچ مشکلی ندارم هرچیم اونابهم میگن چیزی نمیگم ولی عوضش باشوهرم حسابی دعوامیکنم

پاسخ دهید
حنا

شما میتونی خودتو کنترل کنی و احساست غلبه کنی ببین از نظرمن باید بخوای تا بتونی واگرن امکان پذیر نیست

پاسخ دهید
سحر

من باشوهر جدیدن پرخاشگر‌شدم عصبانی میشم دادوبیدادراه میندازم خسته شدم ازعصبانیت های بی دلیلم کمکم کنید؟‌نمیدونم چیکارکنم

پاسخ دهید
Sahar

من اينقدر حساس و زودرنج هستم ك كوچك ترين حرف ر رفتار از جانب كسي ناراحتم ميكنه و باعث پرخاشگري ميشع اين باعث شده همه ازم فاصله گرفتن احساس ميكنم ادم خيلي بدي شدم دسته خودم نيس كمكم كنيد لطفا😭

پاسخ دهید
حمیده

سلام من یک پسر ۴ساله دارم که خیلی شرو بلای خیلی اذیت میکنه خراب کاری میکنی جوابمو پس میده وفوش های که من تو عصبانیت میدمو به خودم میده ومنم کنترلمو از دست میدمو همش کتکش میزنم وبعد از کاری که کردم پشیمون میشم لطفا راهنمایی کنین

پاسخ دهید
سرور

سلام خسته نباشید
من خیلی خیلی زود عصبانی میشم و دلیل عصبانی شدنم اینه حرفی که به دلم نباشه یا اینکه کار اشتباهی رو که انجام میدم مدام سرزنشم میکنن درحالی که خودشون میگن نصیحت اما اینطور نیست و بعد از عصبانیتم دوس ندارم با هیچ احدی صحبت کنم و فقط تنها کاری که میکنم مدام گریه میکنم که خودمم میدونم بدترین کار رو انجام میدم ولی هر چی میگم چکار کنم نمیتونم کاری بکنم.
خواهش میکنم بگید چکار کنم شاید یکی از حرفای شما برام تاثیر داشت چون مدام میترسم این عصبانیتم به زندگی مشترکم لطمه وارد کنه و همسرم ازم دور بشه

پاسخ دهید
س

من خاک بر سر هم مدام سر پسرم داد میزنم‌ یه وقتا با حال خیلی زد جیغ جیغ میکنم و خیلی داد میزنم.بعد تا چند روز ازش عذر خواهی میکنم و عذاب وجدان دارم و کابوس میبینم.
نمیخام اینجوری باشم مدام به خودم قول میدم
ولی نمیشه
باید خودمونو درمان کنیم تا بچه هامون آسیب نبینن

پاسخ دهید

در پاسخ به س

سلام
شما ابتدا نیاز دارید تا خودتون رو ببخشید. اینکه خودتون رو با عباراتی مثل “من خاک بر سر” خطاب می‌کنید ناخودآگاه باعث کاهش عزت نفس در شما میشه و مسیر رو سخت تر خواهد کرد.
اول با خودتون آشتی کنید و بعد در خصوص مسایلی که شما رو عصبانی میکنند با پسرتون صحبت کنید و سعی کنید در خودتون علت این عصبانیت رو ریشه یابی کنید.

پاسخ دهید
کاربر

سلام…من ۲۳ سالم هست و با همسرم و پسر ۳ ساله ام زندگی میکنم این اواخر به خاطر دور اومدن همسرم از سر کار خیلی زود عصبی میشم..حتی هر شب جلوی پسرم دعوا میکنیم..اخه دیگه نمیکشم..اخه ساعت دوازده شب هم زمان واسه خونه اومدنه؟ واقعا عصبی شدم بی احترامی میکنم تو شهری هم هستم ک از خونوادم خیلی دورم و صبح تا شب توی خونه هستم اگر هم حرفی یا اعتراضی بکنم میگه تو فقط بی احترامی میکنی و اصلا من فقط واسه بی احترامی کردن تو دور میام خونه این حرفو ک میزنه دیوونه میشم…خیلی خسته شدم خیلی ادم عصبی شدم ..خیلی پیش اومده بخوام عصبی نشم بی احترامی نکنم نمیشه خیلی بد قوله حتی ظهر ها هم نمیاد خونه ..خواهش میکنم این یه سایت هست کسی ک میتونه جوابمو بده و راهنماییم کنه..
با تشکر

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.لطفا کمکم کنید .حدود یه سال پیش توی خونه بابام بازن داداشم دعوام شد همه منو مخصرمیدونن.خیلی ا زخونواده خودعصبانیم.همهش توبچه ها فرق میزارن .خونواده شوهر م خیلی باهام خوبن.الان به تازگی خواهرم باهام مشکل پیدا کرد همش سر هرچیز ی که دعوامیشه من مخصرمی کنن.دیگه از خونوادهام خسته شدم یه مدت رابطه خودم باهاشون قطع کردم بعد چند ماه دوباره رفت امد کردم ولی اصلا روی خوش باها شون ندارم دیگه دارم خسته میشم نمی دونم چی کارکنم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.لطفا کمکم کنید .حدود یه سال پیش توی خونه بابام بازن داداشم دعوام شد همه منو مخصرمیدونن.خیلی ا زخونواده خودعصبانیم.همهش توبچه ها فرق میزارن .خونواده شوهر م خیلی باهام خوبن.الان به تازگی خواهرم باهام مشکل پیدا کرد همش سر هرچیز ی که دعوامیشه من مخصرم.دیگه از خونوادهام خسته شدم یه مدت رابطه خودم باهاشون قطع کردم

پاسخ دهید
زهرا

خیلی داغونم کلا۱۸سالمه ولی امروز انقد داد زدم گلوم درد میکنه اصلا نا ندارم حالم بده خیلی عصبیممیخواستم با چاقو نامزدموبزنمش ولی مامانم نزاشت

پاسخ دهید
لیدا

سلام لیدا هستم
من وقتی دخترم حرفم روگوش نمیده با دو بار گفتن عصبانی میشم و پرخاشگری میکنم بعضی وقتا هم میزنمش یا با حرفهام حسابی خوردش میکنم وبعد عذاب وجدان میگیرم لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دهید
ناشناس

من زیاد و پی در پی عصابانی میشم لز دست همسرم و حرفها و کارهای جبران ناپذیری میکنم و فقط خودم و رایطمو دارم ازبین میبرم

پاسخ دهید
غزال

سلام غزال هستم ٢١سال دارم وقتي با شوهرم بحثم ميشه سره هررررررچيزي فوري ساك جمع ميكنم كه برم وواقعا اون لحظه كنترلم دست خودم نيست
تروخدااااااااا كمكم كنيد
أيا اين ميتونه مشگل اعصاب باشه؟؟؟؟

پاسخ دهید
سلام

دلم لک زده برای ارامش
نگار ارامش کوله بارشو جمع کرده 😔

پاسخ دهید
س ن

با سلام وقدر دانی از راهنمایی شما
من با کوچکترین رفتاردیگران که از نظر من منفی است خیلی ناراحت و عصبانی میشم طوریکه اون لحظه یا سکوت میکنم وبعد به گریه شدید تبدیل میشه یا عکس العمل نشون میدم وبعدش پشیمون وکلی خودمرو سرزنش میکنم یا بابت اون رفتار منفی حرص میخورم که چرا راهکار معقولی ارائه ندادم تا طرف رفتارشو اصلاح کنه خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید تا از این جنگ اعصاب رهایی یابم

پاسخ دهید
ناشناس

خیلی خسته م .طلاق گرفتم و دختر ی سالم رو ۴ ساله کردم.این شوهرم باهاش راه نیومد و دوباره جداشدیم. بعد نه ماه اصرار کردنش دوباره عقد کردیم.الان ی دختر یک ساله دارم ولی خییییلی داغونم .همش میزنم تو سر دختر اولم و وقت دعوا با شوهرم تو سرو صورت خودم کشیده میزنم .از کودکی اینکارومیکروم ولی هرروز داره بیشتر میشه و دلم برای دختر اولم میسوزه چون اون هیچ گناهی نداشت ک روزگارم اینجور شده وروبرمخبوم باهاش هنوزم خوب نیس.توروخدا کمکم کنین .ب شوهرم اصرار میکنم بریم مشاوره یا منو ببر دکتر .. میگه باید خودت خودتو درست کنی .هیچ کس نمیتونه کمک کنه.نگران دختر ۹ ساله مم ک هرروز شاهد جیغم و…منه

پاسخ دهید
سولماز

من۱۴سال دارم ومدام بامادرم وحتی باخوهرم هم دعوادارم وجیغ میکشم حرف های بدنیزنم خسته شدم چیکارکنم کمکم کنید؟

پاسخ دهید
رویا

سحر منم مشکلات تو رو دارم خیلی فکرمو درگیر کرده طوری که خیلی از اطرافیانم بهم گفتن …..

پاسخ دهید
رویا

یه مدتی هس که خیلی زود عصبی میشم و از کوره در میرم …. به خیلیا یه حرفایی زدم که واقعن فکرمو مشغول کرده اصلا تمرکز ندارم همش به حرفایی که بهشون زدم فکر میکنم:{

پاسخ دهید
neda

سلام، من ۳۱ ساله هستم ۵ ساله جدا شدم و یه دختر ۸ ساله دارم که حضانتش با خودمه و دوتایی زندگی می کنیم. نمیدونم از اول اینجوری بودم یا الان اینجوری شدم. همیشه عصبانیم. همیشه غمگینم. این رفتارا زمانی که توی خونه هستم با دخترم یا تنهام بیشتر نمود پیدا می کنه. هرچیزی اعصابمو میریزه بهم. دخترم خیلی راحت عصبیم می کنه.
گاهی با فحش دادن یا گاهی با دعوا کردن تموم میشه گاهی هم انقد عصبانیم می کنه که کتکش میزنم بعضی وقتا هم برای اینکه اونو نزنم خودمو می زنم. اما بیشتر اوقات بعدش که به موضوع عصبانیتم فکر می کنم میبینیم چقد بیخود عصبانی شدم. دخترم همیشه خیلی بامن مهربونه ولی من متاسفانه نه. خیلی از خودم ناراحتم. همش می ترسم دخترم ازم متنفر بشه خیلی کم اتفاق می افته کتکش بزنم اما تقریبا همیشه باهاش دعوا دارم وبدخلقی می کنم.کلا مامان مهربونی نیستم وخیلی بهش سخت میگیرم
خواهش می کنم کمکم کنید یکی دوبار رفتم مشاوره ولی جوابی نگرفتم نمیدونم شاید چون ادامه ندادم. واقعا هزینه های مدام مشاوره رفتن بالاس
لطفا کمکم کنید. دخترم باارزشترینه برام و بدترین رفتارو به نظر خودم دارم

پاسخ دهید
شهلا

سلام از بچگی پدرمعتاد داشتم که همیشه مارو ازار میداد حالا بماند که قبل مرگش خیلی خوب شده بود بعد برادرم اعتیاد پیداکرده بود خیلی اذیتمون میکرد هی ماروتهدید میکرد که زنده زنده اتیشتون میزنم تا صبح چشام رو هم نمیرفت همه شیشه های اتاق رو میشکست جوری که ما روشیشه ها میخوابیدیم . از شدت این همه مشکلات یک بار خود کشی کردم با قرص سه هفته تو کما بودم از اون روز به بعد وقتی عصبی میشم دست هام شدید می لرزن و از شدت ناراحتی همش تو صورت خودم میزنم جوری که همه صورتم کبود میشه .ازبچکی به دلایل اعتیاد پدرم دوست داشتم فرار کنم همیشه فرار تو سرم بود .الان سه سالی هست ازدواج کردم با کسی که دوستش دارم خیلی دوستم داره اما مادرش خیلی اذیتم میکنه همسرم نمی دونه من تو زندگیم سختی کشیدم دوبار با مادرش که دعوا کردم حرف زور میزد کنترلم از دست دادم وخودمو زدم همش کاری میکنه که عصبیم کنه .این روزها همش دوست دارم سرش بزنم تو دیوار یا دستش بزارم تو برق واقعا نمی دونم دیوانم یا دیوانم کرده . همیشه با خودم درحال حرف زدنم .البته بگم من خیلی دختر ارومی بودم بیش از حد اروم کمکم کنید

پاسخ دهید

در پاسخ به شهلا

سلام
شما حتما به کمک یک درمانگر نیاز دارید تا خاطرات بد گذشته در وجودتون التیام پیدا کنه و باهاش کنار بیایید.

پاسخ دهید
Farzad

سلام وقتی من فوتبال میبینم تیم مورد علاقم میبازه خیلی عصابم خرتب میشه
لطفا مرا کمک کنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من یه دختر یک ونیم ساله دارم وقتی گریه و بهونه گیری میکنه زود از کوره در میرم و سرش داد میزنم و بعضی وقتاهم کتکش میزنم وخیلی زود هم پشیمون میشم .

پاسخ دهید
شیلا

سلام.من توی بچگی آدم خیلی خیلی آرومی بودم ولی ازسن بلوغ به بعدبینهایت عصبی وپرخاشگرشدم طوری که رابطم بامادرم که ازهمه بیشتردوسش داشتم برای همیشه خراب شد.هنوزدبیرستانم تموم نشده بودکه توی یه ازدواج ناخواسته قرارگرفتم وبعدازیک سال نامزدی که ازبدترین روزهای زندگیم بودبه زندگی مشترک ختم شدوبعدازیکی دوماه بانهایت رضایت قلبی طلاق گرفتم.بعدازطلاق اتفاقهای خیلی خیلی بدتری برای خودم وخونوادم افتادکه روحیموبه کل نابودکرد.تااینکه به فکرازدواج مجددافتادم والانم دارم باهمسرم ودخترم که خیلیم دوسشون دارم زندگی میکنم ولی همیشه تأثیرات گذشته روی زندگیموبه وضوح توی روحیم میبینم.همیشه احساس گناه میکنم ازخودم متنفرم ازسرنوشتی که خودم وخونوادم داشتیم بدم میادچون اتفاقات خیلی بدی توی زندگیمون افتاد…همیشه فکرمیکردم اگه باکسی که بهش علاقه دارم ازدواج کنم احتمال داره که عصبانیتم وعصبی بودنم کم شه اماخیلیم بیشترشده اونقدرکه دختر۵سالم توی همین سن عصبیه وپرخاشگره که خودمم میدونم تأثیرات اخلاق خودمه اماکسی منونمیبره پیش روانشناس کسی به فکربهترشدنم نیست ومن فقط ازآینده ی دخترم میترسم که مثل من بشه چون واقعادارم عذاب میکشم.شوهرم دوسم داره ولی به هیچ وجه منونمیبره پیش یه روانشناس که حالموبهترکنه.میگه خودت میتونی به خودت مسلط شی امابخدانمیتونم بعضی وقتااونقددخترموکتک میزنم که دوس دارم خودمو بکشم…اگه میشه راهنماییم کنید

پاسخ دهید

در پاسخ به شیلا

سلام
مطالعه‌ی کتاب “ماندن در وضعیت آخر” رو به شما پیشنهاد می‌کنم.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من خیلی ا عصبانی مشم به خاطراینکه روی رفتار خانوادم حساسم حوصله حرف زدن با هیچکدام ندارم همیشه تو ذهنم با خودم دعوا میکنم بدون اینکه بخواهم
میشه راهنمایم کنید

پاسخ دهید
لیلا

سلام منم سه سال میشه عروسی کردم یه پیر یک ونیم ساله هم دارم مجرد هم که بودم مثل علان خیلی زود عصبانی میشم هر چی از دهنم میاد بیرون میگم لطفاً کمکم کنید

پاسخ دهید
Maryam

سلام من تو يه شرايط بد قرار دارم سنى هم ندارم هم داداش هم پدر مو از دست دادم هميشه تو خونه ما دعوا هست از صبح تا شب واقعا به آرامش ابدى نياز دارم عصاب گرفتم از بس دعوا ميکنن فکرايى بدى من به سرم ميزنه چيکار کنم لطفن راهنمايى کنيد به محبت نياز دارم انگار همه تو اين دنيا فقط به خاطر پول مى جنگن هيچکى به خاطر عشق محبت دعوا نميکنه

پاسخ دهید
HÆDII

سلام من چند وقته خیلی حساس شدم و از کوچکترین چیزهاناراحت میشم ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ دهید
محمد

من ۲۵ سال سن دارم دیروز وقتی خواهرم اومد تو اتاقم در مورد یه مساله ایی با من حرف بزنه چون منو خیلی عصبانی کرد زدمش بهش گفتم عصبانیم نکن اما اون به کارش ادامه داد و بعد داداش بزرگم اومد واسه دعوا بعد جدامون کردن و بعدش یه قمه برداشتم اصلا نمیدونستم داشتم چیکار می کردم نزدیک بود دادش کوچیکمو با قمه بزنم اصلا احساس دیوونگی میکردم داارم دیونه میشم خیلی وقته که افسردم و منزویم و گوشه گیر تقریبا بعد از دیپلم گرفتم افسردگیم و گوشه گیریم خیلی شده که این اواخر سالی یکی دو بار شده ضعف اعصاب شدیدی دارم اصلا دوست ندارم و نداشتم به کسی صدمه بزنم همش آرزو میکنم کاش بمیرم لطفا کمکم کنین

پاسخ دهید

در پاسخ به محمد

با سلام
در چنین مواردی به یک درمانگر به عنوان مشاور و احتمالا تجویز دارو برای کمک به روند درمان نیاز است.

پاسخ دهید
مه نام

سلام در پاسخ به سارا
سارا خانوم شما باید حتما به روانپزشک مراجعه کنید .اخه همه ی این علایمی ک میگید برادر من داره و الان داره دارو مصرف میکنه باید فقط و فقط خودتون به خودتون کمک کنید .این مشکل حاد تر از عصبانیت به این اختلال دو قطبی میگن بیشتر در مورد این اختلال تحقیق کنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام منم خيلي عصبي هستم از مادرم ميخواد كه من بميرم هروقت كه ميرم پيشش سرم داد ميكشه پرخاش گري ميكنه ديوانه ام كرده همش به من ميگه تو در خانه هيچ كاري نميكني كمك كنيد

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من آدم آرومی هستم ولی حرف زور به کتم نمیره و تا تونستم به همه کمک کردم ولی با کوچکترین ندانم کاری طرف مقابل زود عصبی میشم و کنترل خودم را از دست میدم میخوام عصبی نشم بیزحمت کمکم کنید

پاسخ دهید
عرفان

من در موقع عصبانیت نمیدانم چه کاری انجام میدهم حرکاتی زننده مانند دعوا یا فحاشی میکنم ولی در اصل آدم درون گرایی هستم و مشکل هارا با خود در میان گذاشته و حل میکنم😐

پاسخ دهید
هوران

همسرم آدم شوخ طبعی هستش ولی آدمی هست که سره هر مساله ایی هی موضوع رو تکرار میکنه اگه یک موضوعی رو برای بار دوم سوال کنم از کوره در میره و عصبی میشه و همون لحظه حالت عادی میگیره و توقع داره که نباید ناراحت بشم حتی بابت عصبی شدن الکیش ازم عذرخواهی نمیکنه حتی میبینه ناراحتم ولی هیچ کاری نمیکنه و خیلی مسایل ریز از همین قبیل میشه راهنمایی کنید چه نوع رفتاری نشون باید بدم؟ممنونم

پاسخ دهید

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین