چطور میتوان بر احساس عصبانیت غلبه کرد؟

توسعه مهارتهای فردی » هوش هیجانی » چطور میتوان بر احساس عصبانیت غلبه کرد؟
۱۰ آذر ۱۳۹۷ چاپ

عصبانیت احساسی است که بدون شک تمام افراد در زندگی خود آن را تجربه خواهند کرد. یک احساس طبیعی که بیانگر سلامتی هر فرد است ولی اگر آن را تحت کنترل نگیرید، آنگاه عصبانیت است که شما را تحت کنترل میگیرد و باعث نتایج ویرانگر و بعضا غیرقابل جبران خواهد شد.

بسیاری از دوستیها، روابط خانوادگی، کاری و … تحت تاثیر عدم توانایی فرد در کنترل عصبانیت و بروز بی احترامی ناخواسته، به سمت ویرانی کشیده میشوند. هیچکس فردی که در اکثر اوقات عصبانی است را دوست ندارد و به عنوان همنشین خود انتخاب نخواهد کرد. اما راهکارهایی برای کنترل عصبانیت وجود دارد تا با استفاده از این تکنیکها، بتوانید از این احساس به شیوه درست استفاده کنید. در این مطلب قصد داریم ۱۰ روش برای کنترل عصبانیت و فروکش کردن آن را بررسی کنیم.

کنترل احساس عصبانیت

۱- وقفه ایجاد کنید

شمردن تا ۱۰ تنها برای کودکان و بچه ها نیست! هنگامی که در شرایطی قرار میگیرید که از چیزی عصبانی میشوید با شمردن آهسته از یک تا ده وقفه زمانی ایجاد کنید. اینکار باعث میشود تا احساس خشم اولیه تاحدودی فروکش کند. بعد از این وقفه اگر لازم بود موقعیت یا فردی که شما را عصبانی کرده است ترک کنید تا بر اعصاب خود مسلط شوید.

۲- دلیل عصبانیت خود را بیان کنید

هنگامی که به آرامش رسیدید و میتوانستید درست فکر کنید، دلیل عصبانیت خود را توضیح دهید. اگر فردی کاری کرده است که باعث عصبانیت شما شده، به صورت مستقیم و رک ولی بدون بی احترامی یا لحن تند، به وی بگویید که چه کاری باعث عصبانیت شما شده است. سعی نکنید دیگران را تحت کنترل خود در آورید.

چطور میتوان بر احساس عصبانیت غلبه کرد؟

۳- کمی ورزش کنید

در برخی شرایط که نمیتوانید عصبانیت خود را کنترل کنید و اصطلاحا جوش آورده اید میتوانید کمی ورزش کنید. چند حرکت ساده ورزشی باعث فعال شدن زنجیره فرآیندهای شیمیایی در بدن شما خواهد شد و همین امر به شما کمک میکند تا از شرایط تنش زا دور شوید و کنترل اعصاب خود را در دست بگیرید. ورزش کردن میتواند حتی یک پیاده روی و قدم زدن ساده باشد، ولی نتیجه آن بسیار برای شما مفید خواهد بود.

۴- قبل از هر عکس العملی، فکر کنید

در شرایط عصبانیت ممکن است هر حرفی را بزنید یا حرکتی را انجام دهید که در شان شخصیت شما نباشد و موجبات پشیمانی شما را بوجود آورد. قبل از هرگونه صحبت کردن و یا نشان دادن عکس العمل چند ثانیه فکر کنید، این مدت را میتوانید با شمردن برای خود فراهم کنید. مزیت دیگر این کار این است که به طرف دیگر نیز فرصت میدهید تا حرف یا اشتباه و یا حرکت خود را جبران کند و یا طرف سوم برای آرام کردن محیط کمک کند.

۵- در پی راه چاره باشید

به جای اینکه بر روی عاملی که شما را عصبانی کرده است تمرکز کنید، بر روی راه حل آن اندیشه کنید. آیا فرزند شما اتاق خود را تمیز نگاه نمیدارد و این مساله شما را عصبانی میکند؟ خیلی راحت در اتاق را ببندید و سر فرصت و با آرامش با او صحبت کنید. آیا شریک زندگی شما شب برای شام دیر میکند؟ میتوانید ساعت شام خوردن را تغییر دهید و یا اینکه چند شب در هفته را تنها غذا بخورید. به خاطر داشته باشید که عصبانیت اگر چیزی را بدتر نکند، بهتر نخواهد کرد، پس سعی کنید منطقی باشید.

۶- در بیان احساس خود از واژه ی “من” استفاده کنید

برای جلوگیری از بیشتر شدن تنش، در مورد مشکلی که دارید صحبت کنید و مؤدب باشید و احترام طرف مقابل را حفظ کنید. در بیان دلیل عصبانیت خود از واژه ی “من” استفاده کنید. به عنوان مثال بجای عبارت ” تو هیچوقت در کارهای منزل کمک نمیکنی ” بگویید ” من از اینکه سفره ترک کردی بدون اینکه برای جمع کردن آن کمک کنی عصبانی شدم”.

۷- کینه به دل نگیرید

بخشودن شاید از قدرتمندترین ابزارهایی باشد که در اختیار بشر قرار داده شده است. اگر به احساس عصبانیت اجازه دهید تا در درون شما رشد کند و تبدیل به احساس کینه شود، بیشترین کسی که آسیب خواهد دید خود شما خواهید بود. با بخشیدن کسی که باعث عصبانیت شما شده است هر دو نفر شما از موقعیت بوجود آمده درس خواهید گرفت. بسیار غیرمنطقی است که انتظار داشته باشیم همه، در تمام شرایط طبق خواسته های ما عمل کنند.

۸- احساس شوخ طبعی را در خود تقویت کنید

افرادی که طبع شوخ دارند حتی در شرایط عصبانیت نیز با یک جمله طنزآمیز شرایط را تغییر میدهند. البته طنزآمیز بودن را نباید با تمسخر کردن و یا نیشخند زدن اشتباه بگیرید، تمسخر کردن تنها اوضاع را بدتر خواهد کرد و صفتی زشت و زننده است.

۹- از تکنیکهای آرامش بخش استفاده کنید

هنگامی که آتش غضب در وجود شما شعله ور شده است، میتوانید با استفاده از تکنیک های آرام بخش این احساس را کنترل کنید. تکنیکهایی مانند عمیق نفس کشیدن، تصور یک تصویر آرامبخش و یا تکنیکهایی که در مطالب قبلی با شما در میان گذاشته بودیم. میتوانید به مطلبی با عنوان “ ۱۰ تکنیک برای کاهش استرس ” مراجعه کنید.

۱۰- از اطرافیان خود درخواست کمک کنید

مساله عصبانیت برای تمام افراد یک چالش بزرگ است. اگر احساس میکنید که بیش از حد عصبانی میشوید و یا اینکه کنترل خود را از دست میدهید از اطرافیان، خانواده و یا دوستان خود بخواهید در این شرایط به شما کمک کنند تا بتوانید زمان لازم برای تغییر رفتار خود را داشته باشید. از کلاسهای روانشناسی مدیریت عصبانیت و کاهش استرس استفاده کنید. ورزش کنید و تلاش کنید بر روی اعصاب خود مسلط شوید، این کار تنها به تمرین و صبر نیاز دارد.

شما بیشتر در چه شرایطی عصبانی میشوید؟ وقتی عصبانی میشوید برای آرام کردن خود چکار میکنید؟ در بخش دیدگاه ها منتظر پاسخ شما به این سوالات هستیم.

گفتگو پیرامون چطور میتوان بر احساس عصبانیت غلبه کرد؟

(منتشر شده: 110 | در انتظار تایید: 20)
ناشناس

با سلام، چهار ساله ازدواج کردم و یه پسر سه ساله دارم، اروپا زندگی میکنم. شوهرم ترکم کرده ، میگه خیلی گیر میدی، واقعا خستم ، اگه پسرم نبود خودکشی میکردم، خیلی زیاد عصبی هستم ،فحاشی میکنم و پسرمو میزنم ، بعدش مثل سگ پشیمون میشم، نمیدونم چه کنم، خواهشا راهنمایی کنید.
چه کار کنم.

پاسخ دهید
رامتین

بچها سلام
از دید گاه من…
از وقتی که شروع به خود ارضایی کردم تموم احوالاتم به هم ریخت
قبل از اون خیلی بهتر وماجراجوتر پرحرف تر بودم ولی متاسفانه از سن پونزده سالگی
که این عمل رو شروع کردم وکلا اوضاع احوالم به هم ریخته شده
تورو خدا این کار رو کنار بگذارید اگه کسی دیگه هم انجام میده.
من که خودم کنارش نگذاشتم هنوز خخخخخ
آخه چجوری کنار بذارمش؟؟؟؟
نه جنس مخالفی هست!!
اگه هم هست هزینه داره که شامل ابرو پول وقت و…هزاران بدبختی دیگه میشه
خب پس نه میشه ترکش کرد ونه میشه ترکش نکرد…!!!
ونه میشه ازدواج کرد با این اوضاع خراب مالی و اقتصادی….

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من با شوهرم زیاد دعوا میکنم الان چهارساله نامزدم ولی اخلاق کند من باعث میشه باهم دعوا کنیم خیلی زود عصبانی میشم اخلاق و رفتارم خیلی بده تصمیم گرفتم آدم خوبی باشم مهربان باشم توروخدا کمکم کنین

پاسخ دهید
آراز

عشق به زندگی و بچه و شوهر باعث آرامش میشه و بس.

پاسخ دهید
ناشناس

دلیل همه ی بدخلقی ها از نظر من فقط نبود عشق در زندگی . ما اگه عاشق باشیم هیچ چیز نمی تونه از پا درمان بیاره

پاسخ دهید
....

من واقعانمیدونم چیکارکنم خیلی عصبانیم اصلاحالم خوب نیست هرکاری میکنم بدترمیشه عاشق خانوادم هستم ولی باهاشون بدرفتاری میکنم مخصوصاباخواهرکوچیکم همه اعصبانیتموسراون خالی میکنم میدونم درست نیست گناه عذاب وجدان دارم ازخودم متنفرم هرچی اون بگه یاکاری کنه زودعصبی میشم خاک برسرمن بااین کارهام حتی خجالت میکشم بگم واقعاچرادلیل این همه عصبانیت چی هست خیلی ادمانرمالن ولی من نه

پاسخ دهید
حسین

با سلام واحترام
به نظرم ادم باید خودشو کنترل کنه ولی چجوری؟ الان میگم
چند دقیقه پیش یکی سرم داد زد ومنم ساکت شدم وچیزی نگفتم
الان فکر میکنید چقدر ادم ریلکسی هستم ولی من ادم خیلی عصبانی بودم والان اخلاقم بهتر شده وروز به روز بیشتر پیشرفت میکنم.
ولی همین جوری خود به خود درست نمیشه.
قبلا که هر گاه عصبانی میشدم داد وفریاد راه می انداختم وپشیمون میشدم وناراحت میشدم
ولی کم کم شروع کردم به فکر کردن واز تجربیات سابق (پشیمانی بعد از عصبانی ) و با خواندن احادیث اهل بیت ع که در کتابهای معتبر اومده درباره ی عصابانیت واثار دنیوی واخروی ان وپاداش خوش اخلاقی وصبر تصمیم گرفتم که عصبانیتو بزارم کنار وشکر خدا خیلی پیشرفت کردم با اینکه بازم بعضی اوقات عصبانی میشدم ولی کم کم قوی وقویتر شدم (به نظم اگه کسی سعی کنه درونشو درست کنه وبه خدا توکل کنه خدا حتمن کمکش میکنه ولی تصمیم جدی باید گرفته بشه)
خواستم تجربیات خودم رو برای شما بگم.
و با ارزوی موفقیت برای همه ی شما عزیزان

پاسخ دهید
علی

سلام من بعضی وقت ها اعصبانی میشوم و میزنم لطفا مطالبی در این مورد بنویسید
با تشکر

پاسخ دهید
حمیدرضا

سلام
من ۲۷ سالمه و همسرم ۳۹ سالشه چند ماهه که جدا زندگی میکنیم اصلا دوستش ندارم و وکالت طلاق بهش دادم ولی جدا نمیشه از من و همش با اس ام اسایی که میده بهم عذاب میکشم چند ماهه پیش تصادف کردم با ماشین برادرم ضرره سنگینی دادم و هنوزم ماشینه برادرم توی پارکینگه و پول ندارم که ترخیصش کنم و چند ماهه بیکارم اعصابم خیلی خورده همش قرص الپرازولام میخورم احساس میکنم که ادمه بدرد نخورییم تا حالا چند بار خواستم خودکشی کنم ولی بخاطر عواقبش که برای خانواده ام رقم میخوره میترسم
من هیچ امیدی به زندگیم ندارم
تورو خدا بگید چجوری از این منجلاب در بیام

پاسخ دهید
سجاد پناهی

در پاسخ به حمیدرضا

سلام
شما باید از یک درمانگر کمک بگیرید تا بتونن به صورت کامل شما رو راهنمایی کنند و انشالله روند زندگیتون از این وضع خارج بشه و به روند مثبت تغییر کنه.

پاسخ دهید
هانی

با سلام و درود‌.من هم با برادرم خوب تا نمیکنم ولی چه میشه کرد باید تحمل کرد بار ها شده به خاطرش تا مرز جنون برم ولی هر با دلم نمیاد نه دست روش بلند کنم نه بهش حرف بزنم . کلا همنشینی با دوست بد اینطوریش کرده منم یه چند روز باهاش مدارا کردمو محلش نذاشتم خودش اومدو گفت غلط کردم منو ببخش اخه اگه من به کسی محل نزارم یعنی اصلا حضور اون فردو نه حس میکنم و نه میبینم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من خیلی وقته که بی دلیل با هر چیز کوچیکی سر نامزدم ک خیلی عاشقشم قاطی میکنم بیچاره همیشع کوتاه میاد واقعا خستع شدم از این اوضاع حتی یه کلمه هم میگه کفرم در میاد میپرم بهش نمیدونم چیکار کنم زندگیو به خودم و اون زهر مار کردم لطفا اگع میتونید راهنماییم کنید

پاسخ دهید
ناشناس

من خیلی زودعصبی میشم مخصوصاباپسرم خیلی رفتاربدی دارم جدیداباشوهرمم خیلی بدرفتارمیکنم ولی بابقیه اطرافیانم هیچ مشکلی ندارم هرچیم اونابهم میگن چیزی نمیگم ولی عوضش باشوهرم حسابی دعوامیکنم

پاسخ دهید
حنا

شما میتونی خودتو کنترل کنی و احساست غلبه کنی ببین از نظرمن باید بخوای تا بتونی واگرن امکان پذیر نیست

پاسخ دهید
سحر

من باشوهر جدیدن پرخاشگر‌شدم عصبانی میشم دادوبیدادراه میندازم خسته شدم ازعصبانیت های بی دلیلم کمکم کنید؟‌نمیدونم چیکارکنم

پاسخ دهید
Sahar

من اينقدر حساس و زودرنج هستم ك كوچك ترين حرف ر رفتار از جانب كسي ناراحتم ميكنه و باعث پرخاشگري ميشع اين باعث شده همه ازم فاصله گرفتن احساس ميكنم ادم خيلي بدي شدم دسته خودم نيس كمكم كنيد لطفا?

پاسخ دهید
حمیده

سلام من یک پسر ۴ساله دارم که خیلی شرو بلای خیلی اذیت میکنه خراب کاری میکنی جوابمو پس میده وفوش های که من تو عصبانیت میدمو به خودم میده ومنم کنترلمو از دست میدمو همش کتکش میزنم وبعد از کاری که کردم پشیمون میشم لطفا راهنمایی کنین

پاسخ دهید
سرور

سلام خسته نباشید
من خیلی خیلی زود عصبانی میشم و دلیل عصبانی شدنم اینه حرفی که به دلم نباشه یا اینکه کار اشتباهی رو که انجام میدم مدام سرزنشم میکنن درحالی که خودشون میگن نصیحت اما اینطور نیست و بعد از عصبانیتم دوس ندارم با هیچ احدی صحبت کنم و فقط تنها کاری که میکنم مدام گریه میکنم که خودمم میدونم بدترین کار رو انجام میدم ولی هر چی میگم چکار کنم نمیتونم کاری بکنم.
خواهش میکنم بگید چکار کنم شاید یکی از حرفای شما برام تاثیر داشت چون مدام میترسم این عصبانیتم به زندگی مشترکم لطمه وارد کنه و همسرم ازم دور بشه

پاسخ دهید
س

من خاک بر سر هم مدام سر پسرم داد میزنم‌ یه وقتا با حال خیلی زد جیغ جیغ میکنم و خیلی داد میزنم.بعد تا چند روز ازش عذر خواهی میکنم و عذاب وجدان دارم و کابوس میبینم.
نمیخام اینجوری باشم مدام به خودم قول میدم
ولی نمیشه
باید خودمونو درمان کنیم تا بچه هامون آسیب نبینن

پاسخ دهید

در پاسخ به س

سلام
شما ابتدا نیاز دارید تا خودتون رو ببخشید. اینکه خودتون رو با عباراتی مثل “من خاک بر سر” خطاب می‌کنید ناخودآگاه باعث کاهش عزت نفس در شما میشه و مسیر رو سخت تر خواهد کرد.
اول با خودتون آشتی کنید و بعد در خصوص مسایلی که شما رو عصبانی میکنند با پسرتون صحبت کنید و سعی کنید در خودتون علت این عصبانیت رو ریشه یابی کنید.

پاسخ دهید
کاربر

سلام…من ۲۳ سالم هست و با همسرم و پسر ۳ ساله ام زندگی میکنم این اواخر به خاطر دور اومدن همسرم از سر کار خیلی زود عصبی میشم..حتی هر شب جلوی پسرم دعوا میکنیم..اخه دیگه نمیکشم..اخه ساعت دوازده شب هم زمان واسه خونه اومدنه؟ واقعا عصبی شدم بی احترامی میکنم تو شهری هم هستم ک از خونوادم خیلی دورم و صبح تا شب توی خونه هستم اگر هم حرفی یا اعتراضی بکنم میگه تو فقط بی احترامی میکنی و اصلا من فقط واسه بی احترامی کردن تو دور میام خونه این حرفو ک میزنه دیوونه میشم…خیلی خسته شدم خیلی ادم عصبی شدم ..خیلی پیش اومده بخوام عصبی نشم بی احترامی نکنم نمیشه خیلی بد قوله حتی ظهر ها هم نمیاد خونه ..خواهش میکنم این یه سایت هست کسی ک میتونه جوابمو بده و راهنماییم کنه..
با تشکر

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.لطفا کمکم کنید .حدود یه سال پیش توی خونه بابام بازن داداشم دعوام شد همه منو مخصرمیدونن.خیلی ا زخونواده خودعصبانیم.همهش توبچه ها فرق میزارن .خونواده شوهر م خیلی باهام خوبن.الان به تازگی خواهرم باهام مشکل پیدا کرد همش سر هرچیز ی که دعوامیشه من مخصرمی کنن.دیگه از خونوادهام خسته شدم یه مدت رابطه خودم باهاشون قطع کردم بعد چند ماه دوباره رفت امد کردم ولی اصلا روی خوش باها شون ندارم دیگه دارم خسته میشم نمی دونم چی کارکنم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.لطفا کمکم کنید .حدود یه سال پیش توی خونه بابام بازن داداشم دعوام شد همه منو مخصرمیدونن.خیلی ا زخونواده خودعصبانیم.همهش توبچه ها فرق میزارن .خونواده شوهر م خیلی باهام خوبن.الان به تازگی خواهرم باهام مشکل پیدا کرد همش سر هرچیز ی که دعوامیشه من مخصرم.دیگه از خونوادهام خسته شدم یه مدت رابطه خودم باهاشون قطع کردم

پاسخ دهید
زهرا

خیلی داغونم کلا۱۸سالمه ولی امروز انقد داد زدم گلوم درد میکنه اصلا نا ندارم حالم بده خیلی عصبیممیخواستم با چاقو نامزدموبزنمش ولی مامانم نزاشت

پاسخ دهید
لیدا

سلام لیدا هستم
من وقتی دخترم حرفم روگوش نمیده با دو بار گفتن عصبانی میشم و پرخاشگری میکنم بعضی وقتا هم میزنمش یا با حرفهام حسابی خوردش میکنم وبعد عذاب وجدان میگیرم لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دهید
ناشناس

من زیاد و پی در پی عصابانی میشم لز دست همسرم و حرفها و کارهای جبران ناپذیری میکنم و فقط خودم و رایطمو دارم ازبین میبرم

پاسخ دهید
غزال

سلام غزال هستم ٢١سال دارم وقتي با شوهرم بحثم ميشه سره هررررررچيزي فوري ساك جمع ميكنم كه برم وواقعا اون لحظه كنترلم دست خودم نيست
تروخدااااااااا كمكم كنيد
أيا اين ميتونه مشگل اعصاب باشه؟؟؟؟

پاسخ دهید
سلام

دلم لک زده برای ارامش
نگار ارامش کوله بارشو جمع کرده ?

پاسخ دهید
س ن

با سلام وقدر دانی از راهنمایی شما
من با کوچکترین رفتاردیگران که از نظر من منفی است خیلی ناراحت و عصبانی میشم طوریکه اون لحظه یا سکوت میکنم وبعد به گریه شدید تبدیل میشه یا عکس العمل نشون میدم وبعدش پشیمون وکلی خودمرو سرزنش میکنم یا بابت اون رفتار منفی حرص میخورم که چرا راهکار معقولی ارائه ندادم تا طرف رفتارشو اصلاح کنه خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید تا از این جنگ اعصاب رهایی یابم

پاسخ دهید
ناشناس

خیلی خسته م .طلاق گرفتم و دختر ی سالم رو ۴ ساله کردم.این شوهرم باهاش راه نیومد و دوباره جداشدیم. بعد نه ماه اصرار کردنش دوباره عقد کردیم.الان ی دختر یک ساله دارم ولی خییییلی داغونم .همش میزنم تو سر دختر اولم و وقت دعوا با شوهرم تو سرو صورت خودم کشیده میزنم .از کودکی اینکارومیکروم ولی هرروز داره بیشتر میشه و دلم برای دختر اولم میسوزه چون اون هیچ گناهی نداشت ک روزگارم اینجور شده وروبرمخبوم باهاش هنوزم خوب نیس.توروخدا کمکم کنین .ب شوهرم اصرار میکنم بریم مشاوره یا منو ببر دکتر .. میگه باید خودت خودتو درست کنی .هیچ کس نمیتونه کمک کنه.نگران دختر ۹ ساله مم ک هرروز شاهد جیغم و…منه

پاسخ دهید
سولماز

من۱۴سال دارم ومدام بامادرم وحتی باخوهرم هم دعوادارم وجیغ میکشم حرف های بدنیزنم خسته شدم چیکارکنم کمکم کنید؟

پاسخ دهید
رویا

سحر منم مشکلات تو رو دارم خیلی فکرمو درگیر کرده طوری که خیلی از اطرافیانم بهم گفتن …..

پاسخ دهید
رویا

یه مدتی هس که خیلی زود عصبی میشم و از کوره در میرم …. به خیلیا یه حرفایی زدم که واقعن فکرمو مشغول کرده اصلا تمرکز ندارم همش به حرفایی که بهشون زدم فکر میکنم:{

پاسخ دهید
neda

سلام، من ۳۱ ساله هستم ۵ ساله جدا شدم و یه دختر ۸ ساله دارم که حضانتش با خودمه و دوتایی زندگی می کنیم. نمیدونم از اول اینجوری بودم یا الان اینجوری شدم. همیشه عصبانیم. همیشه غمگینم. این رفتارا زمانی که توی خونه هستم با دخترم یا تنهام بیشتر نمود پیدا می کنه. هرچیزی اعصابمو میریزه بهم. دخترم خیلی راحت عصبیم می کنه.
گاهی با فحش دادن یا گاهی با دعوا کردن تموم میشه گاهی هم انقد عصبانیم می کنه که کتکش میزنم بعضی وقتا هم برای اینکه اونو نزنم خودمو می زنم. اما بیشتر اوقات بعدش که به موضوع عصبانیتم فکر می کنم میبینیم چقد بیخود عصبانی شدم. دخترم همیشه خیلی بامن مهربونه ولی من متاسفانه نه. خیلی از خودم ناراحتم. همش می ترسم دخترم ازم متنفر بشه خیلی کم اتفاق می افته کتکش بزنم اما تقریبا همیشه باهاش دعوا دارم وبدخلقی می کنم.کلا مامان مهربونی نیستم وخیلی بهش سخت میگیرم
خواهش می کنم کمکم کنید یکی دوبار رفتم مشاوره ولی جوابی نگرفتم نمیدونم شاید چون ادامه ندادم. واقعا هزینه های مدام مشاوره رفتن بالاس
لطفا کمکم کنید. دخترم باارزشترینه برام و بدترین رفتارو به نظر خودم دارم

پاسخ دهید
شهلا

سلام از بچگی پدرمعتاد داشتم که همیشه مارو ازار میداد حالا بماند که قبل مرگش خیلی خوب شده بود بعد برادرم اعتیاد پیداکرده بود خیلی اذیتمون میکرد هی ماروتهدید میکرد که زنده زنده اتیشتون میزنم تا صبح چشام رو هم نمیرفت همه شیشه های اتاق رو میشکست جوری که ما روشیشه ها میخوابیدیم . از شدت این همه مشکلات یک بار خود کشی کردم با قرص سه هفته تو کما بودم از اون روز به بعد وقتی عصبی میشم دست هام شدید می لرزن و از شدت ناراحتی همش تو صورت خودم میزنم جوری که همه صورتم کبود میشه .ازبچکی به دلایل اعتیاد پدرم دوست داشتم فرار کنم همیشه فرار تو سرم بود .الان سه سالی هست ازدواج کردم با کسی که دوستش دارم خیلی دوستم داره اما مادرش خیلی اذیتم میکنه همسرم نمی دونه من تو زندگیم سختی کشیدم دوبار با مادرش که دعوا کردم حرف زور میزد کنترلم از دست دادم وخودمو زدم همش کاری میکنه که عصبیم کنه .این روزها همش دوست دارم سرش بزنم تو دیوار یا دستش بزارم تو برق واقعا نمی دونم دیوانم یا دیوانم کرده . همیشه با خودم درحال حرف زدنم .البته بگم من خیلی دختر ارومی بودم بیش از حد اروم کمکم کنید

پاسخ دهید

در پاسخ به شهلا

سلام
شما حتما به کمک یک درمانگر نیاز دارید تا خاطرات بد گذشته در وجودتون التیام پیدا کنه و باهاش کنار بیایید.

پاسخ دهید
Farzad

سلام وقتی من فوتبال میبینم تیم مورد علاقم میبازه خیلی عصابم خرتب میشه
لطفا مرا کمک کنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من یه دختر یک ونیم ساله دارم وقتی گریه و بهونه گیری میکنه زود از کوره در میرم و سرش داد میزنم و بعضی وقتاهم کتکش میزنم وخیلی زود هم پشیمون میشم .

پاسخ دهید
شیلا

سلام.من توی بچگی آدم خیلی خیلی آرومی بودم ولی ازسن بلوغ به بعدبینهایت عصبی وپرخاشگرشدم طوری که رابطم بامادرم که ازهمه بیشتردوسش داشتم برای همیشه خراب شد.هنوزدبیرستانم تموم نشده بودکه توی یه ازدواج ناخواسته قرارگرفتم وبعدازیک سال نامزدی که ازبدترین روزهای زندگیم بودبه زندگی مشترک ختم شدوبعدازیکی دوماه بانهایت رضایت قلبی طلاق گرفتم.بعدازطلاق اتفاقهای خیلی خیلی بدتری برای خودم وخونوادم افتادکه روحیموبه کل نابودکرد.تااینکه به فکرازدواج مجددافتادم والانم دارم باهمسرم ودخترم که خیلیم دوسشون دارم زندگی میکنم ولی همیشه تأثیرات گذشته روی زندگیموبه وضوح توی روحیم میبینم.همیشه احساس گناه میکنم ازخودم متنفرم ازسرنوشتی که خودم وخونوادم داشتیم بدم میادچون اتفاقات خیلی بدی توی زندگیمون افتاد…همیشه فکرمیکردم اگه باکسی که بهش علاقه دارم ازدواج کنم احتمال داره که عصبانیتم وعصبی بودنم کم شه اماخیلیم بیشترشده اونقدرکه دختر۵سالم توی همین سن عصبیه وپرخاشگره که خودمم میدونم تأثیرات اخلاق خودمه اماکسی منونمیبره پیش روانشناس کسی به فکربهترشدنم نیست ومن فقط ازآینده ی دخترم میترسم که مثل من بشه چون واقعادارم عذاب میکشم.شوهرم دوسم داره ولی به هیچ وجه منونمیبره پیش یه روانشناس که حالموبهترکنه.میگه خودت میتونی به خودت مسلط شی امابخدانمیتونم بعضی وقتااونقددخترموکتک میزنم که دوس دارم خودمو بکشم…اگه میشه راهنماییم کنید

پاسخ دهید

در پاسخ به شیلا

سلام
مطالعه‌ی کتاب “ماندن در وضعیت آخر” رو به شما پیشنهاد می‌کنم.

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من خیلی ا عصبانی مشم به خاطراینکه روی رفتار خانوادم حساسم حوصله حرف زدن با هیچکدام ندارم همیشه تو ذهنم با خودم دعوا میکنم بدون اینکه بخواهم
میشه راهنمایم کنید

پاسخ دهید
لیلا

سلام منم سه سال میشه عروسی کردم یه پیر یک ونیم ساله هم دارم مجرد هم که بودم مثل علان خیلی زود عصبانی میشم هر چی از دهنم میاد بیرون میگم لطفاً کمکم کنید

پاسخ دهید
Maryam

سلام من تو يه شرايط بد قرار دارم سنى هم ندارم هم داداش هم پدر مو از دست دادم هميشه تو خونه ما دعوا هست از صبح تا شب واقعا به آرامش ابدى نياز دارم عصاب گرفتم از بس دعوا ميکنن فکرايى بدى من به سرم ميزنه چيکار کنم لطفن راهنمايى کنيد به محبت نياز دارم انگار همه تو اين دنيا فقط به خاطر پول مى جنگن هيچکى به خاطر عشق محبت دعوا نميکنه

پاسخ دهید
HÆDII

سلام من چند وقته خیلی حساس شدم و از کوچکترین چیزهاناراحت میشم ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ دهید
محمد

من ۲۵ سال سن دارم دیروز وقتی خواهرم اومد تو اتاقم در مورد یه مساله ایی با من حرف بزنه چون منو خیلی عصبانی کرد زدمش بهش گفتم عصبانیم نکن اما اون به کارش ادامه داد و بعد داداش بزرگم اومد واسه دعوا بعد جدامون کردن و بعدش یه قمه برداشتم اصلا نمیدونستم داشتم چیکار می کردم نزدیک بود دادش کوچیکمو با قمه بزنم اصلا احساس دیوونگی میکردم داارم دیونه میشم خیلی وقته که افسردم و منزویم و گوشه گیر تقریبا بعد از دیپلم گرفتم افسردگیم و گوشه گیریم خیلی شده که این اواخر سالی یکی دو بار شده ضعف اعصاب شدیدی دارم اصلا دوست ندارم و نداشتم به کسی صدمه بزنم همش آرزو میکنم کاش بمیرم لطفا کمکم کنین

پاسخ دهید

در پاسخ به محمد

با سلام
در چنین مواردی به یک درمانگر به عنوان مشاور و احتمالا تجویز دارو برای کمک به روند درمان نیاز است.

پاسخ دهید
مه نام

سلام در پاسخ به سارا
سارا خانوم شما باید حتما به روانپزشک مراجعه کنید .اخه همه ی این علایمی ک میگید برادر من داره و الان داره دارو مصرف میکنه باید فقط و فقط خودتون به خودتون کمک کنید .این مشکل حاد تر از عصبانیت به این اختلال دو قطبی میگن بیشتر در مورد این اختلال تحقیق کنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام منم خيلي عصبي هستم از مادرم ميخواد كه من بميرم هروقت كه ميرم پيشش سرم داد ميكشه پرخاش گري ميكنه ديوانه ام كرده همش به من ميگه تو در خانه هيچ كاري نميكني كمك كنيد

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من آدم آرومی هستم ولی حرف زور به کتم نمیره و تا تونستم به همه کمک کردم ولی با کوچکترین ندانم کاری طرف مقابل زود عصبی میشم و کنترل خودم را از دست میدم میخوام عصبی نشم بیزحمت کمکم کنید

پاسخ دهید
عرفان

من در موقع عصبانیت نمیدانم چه کاری انجام میدهم حرکاتی زننده مانند دعوا یا فحاشی میکنم ولی در اصل آدم درون گرایی هستم و مشکل هارا با خود در میان گذاشته و حل میکنم?

پاسخ دهید
هوران

همسرم آدم شوخ طبعی هستش ولی آدمی هست که سره هر مساله ایی هی موضوع رو تکرار میکنه اگه یک موضوعی رو برای بار دوم سوال کنم از کوره در میره و عصبی میشه و همون لحظه حالت عادی میگیره و توقع داره که نباید ناراحت بشم حتی بابت عصبی شدن الکیش ازم عذرخواهی نمیکنه حتی میبینه ناراحتم ولی هیچ کاری نمیکنه و خیلی مسایل ریز از همین قبیل میشه راهنمایی کنید چه نوع رفتاری نشون باید بدم؟ممنونم

پاسخ دهید
حانیه

سلام
من یه دختر۱۷ساله هستم که یه مدته احساس میکنم اعصابم خیلی ضعیف شده وبا کوچکترین مسئله بهم میریزم!متاسفانه نمیتونم با خانوادم درددل کنم وبرای همین مجبورم تمام مشکلاتمو خودم تحمل کنم!با خانوادم مخصوصا مادرم وخواهرم خیلی بحث میکنم وگاهی کار به دعوا وقهر میکشه!اکثر اوقات تو اتاقم تنهام!تاحالا دوبار خودکشی کردم والان هم مدام به خودکشی فکر میکنم!تازگی هم با پسری آشنا شدم وفکر میکنم اگر فرار کنم هم برای من بهتره وهم برای خانوادم!(از روی تنهایی مجبور شدم به دوستی اون پسر روی بیارم)
خواهش میکنم کمکم کنید دیگه واقعا خسته شدم ونمیدونم باید چیکارکنم!!!لطفا جواب رو به ایمیلم بزنید خیلی ممنونم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام دوستان عزیزمن خیلی حساس به خانواده شدم وخیلی هم زود رنج هستم باکوچکترین چیزهم ناراحت میشم کمکم کنید ممنون میشم

پاسخ دهید
یه پسر بددددد.واقعا بد

سلام.خسته نباشید.ممنون از مطالب مفیدتون ولی من واقعا نمیتونم هیچکدوم از مواردی که ذکر کردید رو درک کنم.نمیدونم چرا.خیلی عصبیم.وقتی عصبی میشم حتی دسترو طرف مقابلم بلند میکنم و بعد از ده دقیقه که طرف مقابلمو از خودم روندم و یا باعث ناراحتیش شدم,از خودم متنفر میشم.حتی پدر و مادرم که یک حرف بهم میزنن زود سرشون داد میکشم.مادرم قلبش چندین بار درد گرفته,من اینو میدونم ولی موقع عصبانیتم همه چیزو نادید میگیرم,من عاشق مادرم هستم و فکر نبودش دیوونم میکنه.بعد از دعوا و مرافه ای که راه میندازم,مثل یه حیوون پشیمون میشم و دوس دارم بمیرم,از طرفی غرور دارم و…. توی تنهاییام فکرمیکنم کاش بتونم همیشه با لبخند جواب طرف مقابلم رو بدم,ولی باور کنید نمیشه.خدا کنه زودتر بمیرم که انقدرررر باعث ناراحتیه مادرم نشم.توروخدا کمکم کنید.خواهش میکنم

پاسخ دهید
امیر

نمیدونم چرا دست خودم نیست اگه گوشیم گم بشه سر اینو اون داد میزنم قهر میکنم ولی بعد میفهمم تو جیبمه داداشم بچست منو اذیت میکنه منم دستم خودش میره و داداشم رو میزنم بعدم داداشم گریه میکنه منم میرم گریه میکنم لطفا کمکم کنید خواهش ????

پاسخ دهید
امیر

ما داشتیم شمال میرفتیم اما عمم مانع شد منم الان انقد عصبانیم دوست دارم_________کاری بکنم که نباید بکنم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام.من امسال امتحان نهایی دارم.ولی خانواده مدام منو اذیت میکنن و خواهر و برادرم تا میبینند که من کار دیگه ای به جز درس خوندن میکنم به مامانم میگن و مامانم بی توجه به دلیلی که من برای کارم میارم منو دعوا میکنه منم خیلی عصبانی میشم و کنترلمو از دست میدم و میرم تو اتاقم و محکم درو میکوبم و بعد از شدت خشم بدون اینکت کنترلم دست خودم باشه یه چیزیو گاز میگیرم و حتی گاهی اوقات میخوام به خودم آسیب بزنم اما جلوی خودمو میگیرم!متاسفانه خانواده منو درک نمیکنن و من خیلی عصبانی میشم و این باعث میشه که نتونم روی درسام تمرکز کنم!لطفا کمکم کنید با تشکر*

پاسخ دهید
ناشناس

سلام .من بعضی وقت ها خیلی ناراحت میشوم آن قدر ناراحت میشوم که هیچ یادم نمی آید که از چی طریق خودرا هرام کنم .
ناراحتی من هم در شرایت بیشتر میشود که کسی بالای حرف من حرف بزند یانی من مصروف کاری باشم یکی بیاید بالایی کار من ایراد بگیرد من دیگه کنترل خودرا از دست میدهم هرچه در زبانم بیاد میگم .بعد از چند لحظه که آرام میشود خودرا ملامت میکنم .لطفا راه چاره اش چیست .

پاسخ دهید
امير على پاكبنيان

خيلى عالى بود

بخشيدن بهترين تكنيك هستش

خيلى ممنون

پاسخ دهید
هستی

سلام من دختری ۱۶ ساله هستم مامانو بابام خیلی رو مخم کار میکنم هی سرزنشم میکنن منم عصبانی میشم نمیخوام مامانو بابامو نارحت کنم کمکم کنید

پاسخ دهید
s

منم چندوقته خیلی عصبی شدم ومدام به هرچیزی که مطابق میلم نباشه واکنش نشون میدم.حتی مامانمو ناراحت میکنم فوری عذاب وجدان میگیرم.دیگه خسته شدم ازاینهمه عصبی وبی حوصلگی

پاسخ دهید
نفس

چون شما خودت رو باور نداری تو زندگی فقط فرد مورد نظر بلکه خودم ادم از همه مهم تره اول خودت دوم خودت سوم خودت

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من ۲۹ سالمه و۲ تا بچه دارم خیلی زود ناراحت وعصبی میشم ودائم باشوهرم به خاطر رفتارهای خانواداش بحثمون میشه
بگید من چطوری میتونم به رفتارهای دیگران بیتفاوت بشم اینقدر ناراحت نشم

پاسخ دهید
امیر

سلام
دست شما درد نکنه بابت این مطلب
من مشکلاتم بچگانس
۱۶ سالمه یه برادر دارم خیلی مشکل داره همش دروع همش کارای بد
وقتی دعوامون میشه خودم و خانوادم میدونن حق با منه
ولی یه کارای میکنه من عصبانی میشم و دیگه نمیتونم خودمو کنترل کنم و یه جورایی ورق به نفع اون بر میگرده
مثلا هی در رابطه با کاری که میکنه میخوام به مادرم توضیح بدم بعد جنگ روانی راه میندازه و هی حرفمو قطع میکنه و اجازه حرف زدن نمیده همین اعصابمو خورد میکنه
بعد اینقد اینو تو خودم رشد میدم که نابود میشم،پرخاشگر میشم،آخرش همه چی به نفع اون میشه و انگار من مقصر بودم
خودم مشکلم رو فهمیدم همینه که میدونم حق با خودمه ولی جنگ روانی که راه میندازه رو نمیتونم هضم کنم و رشدش میدم و اذیت میشم
ازتون خواهشا درخواست دارم که کمکم کنید
منو کمکم کنید که این مشکلو حل کنم

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من يه دختري هستم ٣٣ ساله مجرد تقريبا ٥ سال مستقل زندكي كردم حال كه برگشتم البته ١ هفتست رفتارشون دوباره مثل بچگيمه نمي تونن باهام كنار بيان كار كردم دستم تو جيب خودمه ولي درك نمي كنن عصبيم مي كنن احترام نميزارن به استقلالم چيكارشون كنم
دوستي ندارم جون دوست ندارم من دوستي داشته باشم مامانم همش دعا مي كنه من هيج دوستي نداشته باشم و مستجاب ميشه
دعا ميكنه كارم نزديكه خونه خودمون بياد به دليلاي مسخره بيكار ميشم ميدونم خنده داره چيكار كنم دارم ديوونه مي شم

پاسخ دهید
سما

سلام
از وقتی پدر بزرگوارم ما رو تنها گذاشتند خواهرانم مثل گذشته بمن اهمیت نمیدهند
بقولی همه بفکر خودشون هستند و مادرمون. شده عین دوره آخر الزمان
هر کسی زورش بیشتره فقط خودش و نجات میده
سر کوچکترین موضوع عصبانی میشم و مجبور میشم از جمع دوری کنم همیشه منزوی هستم بااینکه میدونن اشتباه از جانب من نیست اما همیشه بخاطر بداخلاقیم منو تنها میذارن
لطفا منو راهنمایی کنید
سپاس

پاسخ دهید
آزاده

خانواده خیلی سخت گیره نمیزارن برم ورزش نمیزارن برم قدم بزن..همش توخونه ام..مداد عصبی هستم.باهیچ کسی سازاگاری ندارم

پاسخ دهید
رها

سلام.من همیشه در محل کارم عصبانی میشم بیشتر مواقع هم این دیگران هستند که کارشون ایراد داره ولی من چون من لحن بد و عصبانی دارم این منم که در آخر مقصرم و همه به مدیر ارشد از لحن گفتار من شکایت میکنن.لطفا کمکم کنید

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من دوتا پسر دوقلو دارم خیلی شیطونن خیلی زود عصبی میشن شوهرم همش باهام دعوا میکنه میگه خیلی بد رفتار میکنی من باید چیکار کنم خواهش میکنم کمکم کنید

پاسخ دهید
زهرا

سلام وقت بخیر من گاهی اوقات واقعا عصبانی میشم البته از دوران مجردیم من این رفتار را داشتم الان هم با این که ازدواج کردم و یک بچه یک ساله هم دارم این رفتارها را درم بیشتر اوقات به خاطر رفتارها و کارهایی شوهرم میکنه باهاش بحث شدیدی میکنم حتی با بچم که هیچی نمیفهمه مامانم میگه بیچاره شوهرت که تو را تحمل میکنه و کلی هم سرم منت میگذاره که من برات چیکار کردم نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

در پاسخ به زهرا

با سلام
در این مورد بهتر است با روانشانس باتجربه مشاوره کنید تا مشکل ریشه یابی و برطرف شود.

پاسخ دهید
فاطمه اکرمیان

سلام. منم مانند اونای دیگه نمی تونستم اخلاقم رو کنترل کنم ولی وقتی این چیزایی که تو نوشتی رو خوندم حالا دیگه هم می تونم عصبانیتمو کنترل کنم هم استرسمو. ازت ممنونم که این مطالب قشنگ رو نوشتی.

پاسخ دهید
aria

من با داداشم مشکل دارم همش منو اذیتم میکنم بعد دیگه عصبی میشم خودمو نمیتونم کنترل کنم بعد میزنمش لطفا کمک کن

پاسخ دهید
زانیار

سلام؛من چند مدتی هست(یک ساله)که رو عصبانیتم کنترل بیشتری پیدا کردم بطوری که وقتی عصبانی هستم فورا دنبال دلیل عصبانیت هستم یا به کسی که در مقابلم هست و مقام او نزد خودم فکرمیکنم(این روش بیشتر برای خانوادمه)باورکنید این ۱۰روش رو اگه عملی کنید کار ساز هست و با کنترل عصبانیت خود،زندگی را جور دیگری خواهید دید(از نویسنده به خاطر مطالب مفیدشان تشکر میکنم)‏

پاسخ دهید
زانیار

سلام؛من چند مدتی هست(‏ یک ساله)که روی عصبانیتم کترل بیشتری دارم و وقتی عصبانی میشم سعی میکنم فورا دلیل عصبانیت رو پیدا کنم یا اینکه از دست چه کسی عصبانی هستم و او چه مقامی نزد من داره مثلا مادر،پدر،خواهر و…که سعی میکنم در اینجور مواقع کارهای مثبت طرف مقابلم را به ذهنم بیاورم و این ۱۰روش بسیار کار ساز هست باور کنید اگه بهش عمل کنید بی نتیجه نخواهد بود؛باورکنید اگر عصبانیت خود را کنترل کنید زندگی را بسیار زیباتر می بینید(از نویسنده تشکر میکنم به خاطرمطالب مفیدشان،ممنونم)‏

پاسخ دهید
سحر

۱۶سالمه خیلی زود عصبی میشم و اگ ۸۰٪ تقصیر منه باقیش مال مامان و بابامه دخالتای اضافی تو زندگیم دارن و نمیخوان قبول کنن باید استقلال داشته باشم و مامانم داعم تحت هر شرایطی سرزنشم میکنه تا داد و قال راه نندازم دست بردار نیست بنظرتون چیکار کنم؟ واقا دوست ندارم ب بزرگترم بی احترامی کنم
اعصابمو بدجور بهم میریزن
ایمیل ندارم چطوری پاسخمو دریافت کنم؟

کمـــــــــــــــک لطفااااااااااااااااااا

پاسخ دهید
سارا

از شدت عصبانیت کارم به خود زنی کشیده دلم واسه بچه هام میسوزم.خودمو یه زن بی پناه میدونم.هیچ امیدی به اینده ندارم. اعتقاداتم ضعیف شده. کارم از افسردگی گذشته .داره به جنون میرسه.گاهی وقتا از خودم میترسم.

پاسخ دهید
سارا

منم خیلی عصبی شدم.دوتا بچه دارمو ۲۴ سالمه.همش ناراحتو مضطربم.دلیلشم کارای شوهرمه.با ندونم کاریاش زندگیمونو نابود کرده.دیگه هیچی از زندگیم نمیفهمم.همش دعوا همش حرصو جوش. واقعا خسته شدم

پاسخ دهید
سهیلا

سلام
من بعد از اینکه فرزندی به دنیا آوردم عصبی شدم وبا گذشت یک سال ونیم هنوز به اعصابم مسلط نشدم حتی با بچه ی کوچکم نمیتونم رابطه خوبی برقرار کنم البته با شوهرم در هیچ زمینه ای تفاهم ندارم چون فقط از روی دوست داشتن ازدواج کردیم دوست ندارم عصبانیت های من موجب از دست دادن همسر و فرزندم بشه خواهش میکنم راهنماییم کنید ممنون میشم

پاسخ دهید
ناشناس

در پاسخ به سهیلا

با سلام.اگر به مشکلات زندگی به عنوان یک فرصت نگاه کنی آرام میشی

پاسخ دهید
ساناز

سلام . من هم خیلی عصبانی میشم و خیلی زود هم اروم میشم ولی چه فایده در حین عصبانیت رفتارو انجام میدم یا حرفاییو میزنم که بعدش خودم شرمنده میشم ?

پاسخ دهید
ناشناس

من ۱ساله ازدواج کردم تو این ۱سال صدبار با شوهرم دعوا کردم همشم مقصر خودم بودم وقتی در حالت عادی ارومم به کارایی که میکنم فکر میکنم میبینم عصبانیتای من چقد احمقانست.بیچاره شوهرم خیلی داره عذاب میکشه طوری که ناراحتی قلبی پیدا کرده خیلی کوتاه میاد خیلی دوسم داره منم همیطور ولی با گوچکترین مشکل کنترل خودم رو از دست میدم مث ی بمب منفجر میشم تا الان هم ۲بار دست به خودکشی زدم که این خودکشی بیشتر ازارش داده بیشتر راهنمایی کنید چیکار باید بکنم زندگیم به خاطر این عصبانیت لعنتیم داره از هم میپاشه

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به ناشناس

سلام
توصیه میکنم حتما پیش مشاور با تجربه برید تا این مساله به صورت ریشه ای حل بشه.

پاسخ دهید
یلدا

من در خانه عذاب خیلی می کشم خیلی من از ناراحتی زیاد قلب درد گرفتم ای کاش اصلا نمی تونم حرف بزنم اخه خیلی قلبم درد می کنه

پاسخ دهید
ناشناس

من یکی رودوست دارم ولی اون بهم میگه دوسم ندارل فقط واسه اینکه تنهانباشه دارل تحملم میکنه…من همیشه منتشومیکشم واون هم دلره به رفتارش ادامه میده،تایه بحث میشه میگه برومن که نمیخوام باشی…واقعادارم دیوونه میشم

پاسخ دهید
بهاره

من رو اطرافیانم خیلی عصبیم میکنن اما میگن از۱تا۱۰ بشمری هم خوبه

پاسخ دهید
رویا

سلام . ۱۰ روشی که بیان شده میتونه تآثیر داشته باشه روشهای خوبی هستش .
من جدیدن خیلی عصبی شدم جوری که رفتارم تحاجمی شده و سریعن صدام و میبرم بالا خیلب گوشه گیر شدم ساکت شدم همش ذهنم درگیره نمیدونم باید چی کار کنم واقعا دارم رنج میکشم .

پاسخ دهید
ناشناس

سلام من از اینکه مامانم بین فرزندانش فرق جویی میکند به شدت عصبانی میشوم باید چه کاری انجام بدم میخوام اهمیت ندهم که مامانم فرق جویی میکند ولی نمیتونم

پاسخ دهید
ناشناس
م

سلام من از اینکه ما مانم بین فرزندانش فرق جویی میکند به شدت عصبانی میشوم در صورتی که قبلا اگرهم فرق جویی میکرده عصبانی نمیشدم

پاسخ دهید
آرزو

من خیلی خیلی عصبی هستم مخصوصا چیزی مخالف میلم باشه حتی اگه کوچیک باشه و اکثرا هم چون نمیتونم تغییرش بدم با اولین کار اشتباه دخترم همه رو سر اون خالی می کنم و این بی اندازه ناراحتم می کنه و از ته دل میخام که عصبی نباشم داد نکشم و باعث ازار دخترم نباشم وقتی عصبانی میشم و سرش داد میزنم دستاش رو به سمتم میگیره و میگه نهههههه خواهش می کنم و این عذاب وجدان وقتایی که عصبی نیستم ازارم میده و اشکم و درمیاره هربار به خودم قول میدم کنترل بیشتری داشته باشم اما دخترم از عمد کارهایی می کنه تا صبرم تموم بشه یک هفته ای میشه با شمردن تا ده به هردومون فرصت میدم به اون فرصت ترک کار بد و به خودم فرصت فرار کردن از خشم خداروشکر بد نبوده اما واقعا عصبی هستم مخصوصا نزدیک به عادت ماهانه ام بارها خواستم به مشاور مراجعه کنم اما می ترسم بعد از گفتن اینکه بچم رو کتک می زنم کسی ازم بگیرتش یا خدایی نکرده یه روز همسرم با مراجعه به دکتر حضانتش رو بگیره که زندگی بدون دخترم یعنی مرگ .
توروخدا یه راهی پیش پام بذارید منتظر ایمیلتون هستم

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آرزو

سلام
ایده ی شمارش تا ۱۰ خوبه، کمی هم میتونید به مرور زمان بیشترش کنید.
عصبی بودن در اوقات نزدیک به عادت ماهانه طبیعیه ولی حتما به مشاور خوب و مجرب مراجعه کنید، کسی فرزند شما را ازتون نخواهد گرفت ولی به شما کمک میکنند تا بهتر و سریعتر بتونید بر عصبانیت خودتون غلبه کنید و از عذاب وجدانی که دارید آزاد بشید.
براتون آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.

پاسخ دهید
تیارا

با نظر علی موافقم…………….وبلاگتون عالیه

پاسخ دهید
تیارا

عالی بود

پاسخ دهید
سارا

من به شدت عصبی ام وفقط با عصبانیت وبا صدای بلند عصبانیتم فرو کش میکنه ضمنا هنگام عصبانیت اکثر اوقات از خونه بیرون میزنم چون خفگی بهم دس میده و فضای خونه برام سنگین میشه…ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

پاسخ دهید
سمیرا

سلام من ۳۸سالمه و حدود یکسال میشه که داروی افسردگی مصرف میکنم وفقط دررابطه با بچه هام نمی تونم عصبانیتم و کنترل کنم وزود عصبانی میشم طوری که هیچ کنترلی روی خودم ندارم خیلی احساس گناه میکنم لطفا منو راهنمایی کنید

پاسخ دهید
reza

واقعااا ممنون

پاسخ دهید
علی

خلاصه که اینجوری

پاسخ دهید
علی

از عصبانیتای گذشته پشیمون نیستم واز حاضر جوابی ها پشیمون نیستم هزار بار دیگه هم اتفاق بیفته همون موارد تکرار میکنم چون در هر صورت اگه چیزی بهترم نشه ادم دلش نمیسوزه ۲ عصبانی نشدنم چیزی بهتر نمیکنه ۳ کما اینکه بعضی موارد بهترم کرده ۴ گاهی هم بوده بخشیدم ولی از بخششم حس قدرت نکردم بلکه پشیمون شدم مثل چی ومثل حیوانی که اسمش نبرم بهتره واز مقابله به مثلام واقعا پشیمون نیستم وحس ضعف نمیکنم حالا شما هر قدر میخوای حرفای شعاری که تو واقعیت ودنیای عمل هیچ کاربردی نداره بزن

پاسخ دهید
mousa

در پاسخ به علی

تازمانی که خودتون نخواهیدهیچ شعار یاواقعیتی نمیتونه به شماکمکی بکنه.مطالبی که گفته میشه همیشه ایده آلن بستگی به توانایی ماداره که تاچه حدی بتونیم به کارشون بگیریم.

پاسخ دهید
سهیل

در پاسخ به علی

منم با نظرت موافقم علی

پاسخ دهید
من

دلم خوش بود اینجا جواب کامنتا رو میدین. اما گویا نخونده پاک میکنین.

پاسخ دهید
سمیه

سلام. ممنون از مطلب خوبتون.
میخواستم ازتون کمک و راهنمایی بخوام. بابت اینکه من مدتیه خیلی با پدر و مادرم دعوا میکنم. من قبلا بعنوان فرزند کاملا آروم و صلح جو توی خونواده م شناخته شده بودم. همیشه به همه احترام گذاشتم چون از همه کوچکترم. و همه باهام خوب بودن. همین شاید باعث شد که با خودم فک کنم اونها هم همین اندازه برای من اهمیت قائلن.همه چیز خوب بود تا سال گذشته که عقد کردم. شرایط عقدم خاص بود و مسائلی ایجاد کرد. باوجود اینکه شرایط عقد رو خونواده م گذاشتن و یه سری مسائل هم پذیرفتن اما بعد عقد انگار نه انگار و کلا بیخیال همه حرفاشون شدن و همین موضوع مسائل زیاد و تحقیرهای زیادی برا من تو خونواده ی همسرم بوجود آورد که باعث شد بیش از اندازه به هم بریزم. حس اینکه افرادی که همه ی این سالها بهشون تکیه کردی تو یه شرایط حساس بیخیال گذشته شن خیلی داغونم کرد. شش ماهه که تقریبا هر روز با پدر و مادرم دعوام میشه دیگه برام عادت شده. به کوچکترین حرفشون واکنش شدید نشون میدم. بیشترین ناراحتیمم اینه که هیچکدوم از افراد خونواده م نمیخوان اشتباهشونو بپذیرن. دیگه فرصتی برای لبخند زدن پیدا نمیکنم که بخوام عصبانیتمو فراموش کنم… شخصیت محترم گذشته به یه شخصیت عصبی و پرخاشگر و افسرده تبدیل شده… دوست دارم قدرت اینو پیدا کنم که همه ی این ناراحتیا رو کنار بذارم و مثل گدشته گاه و بیگاه مامانمو بغل کنم و ببوسم. اما این روزا گاهی ازش متنفر هم میشم… کمکم کنید…

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به سمیه

سلام
در این خصوص توصیه میکنم به یک مشاور با تجربه مراجعه کنید تا شما را کامل راهنمایی کنند. این مسائل حساس هستند و باید دقیق مورد بررسی قرار بگیرند که از عهده ی ما خارج است.
دلشاد و موفق باشید.

پاسخ دهید
آرزو

من دوتاپسربچه ی قدونیم قددارم ۸ساله و۲ساله .وقتی باهم راه نمیان خیلی عصبانی میشم طوری که ازشدت عصبانیت دندونامو بهم فشار میدم فکم دردمیگیره البته دربرخوردباهمسرم هم خیلی زودعصبانی میشم وهرچی ازدهنم درمیاد بهش میگم دست خودمنیست لطفا راهنماییم کنید

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به آرزو

سلام
انجام دادن تمرینات و تکنیک هایی که در این مطلب عنوان شده اند میتونه برای شما مفید باشه. فقط به خاطر داشته باشید که کنترل کردن این حس به زمان نیاز داره، باید صبر داشته باشید و کم کم این احساس را در خودتون کاهش بدید.

پاسخ دهید
نفس

سلام
واقعااا ممنون اون مطلب روخوندم امیدوارم با انجام دادنشون نتیجه بگیرم ممنون!

پاسخ دهید
نفس

سلام
من به تازگی خیلی حساس شدم و کوچکترین چیزی باعث به هم ریختن اعصابم میشه حتی مسائل عادی روزمره که بام طبیعیه گاهی عصبانیم میکنه !ممکنه اگه بخوام اتاقم را تمییز کنم اعصابم از شلغیش داغون بشه و مدام فکر اینکه جا برای وسایلم کافی یا در حد نظمی ک من میخوام نیست ازارم بده و ….
خیلی سعی میکنم خودمم را اروم کنم محل ندم یا اهنگ ملایم گوش بدم تا اهنگ تند تا واننده به جای من با صدا احساسات منو بیرون بریزه اما فایده ندارد !میشه راهنماییم کنید؟

پاسخ دهید
عصرعلم

در پاسخ به نفس

سلام
احتمالا ریشه ی حساس شدن شما وجود استرس است. توصیه میکنم مطلب زیر را مطالعه کنید و تا جای ممکن رعایت کنید:
» راهکارهایی برای جلوگیری از استرس
همچنین مشورت گرفتن از یک مشاور خوب هم خالی از لطف نیست.

پاسخ دهید

فقط گزینه‌ی وسط را تیک بزنید. »مشاهده قوانین