خانه » پزشکی و سلامت » بهداشت روان » 5 کاری که برای موفقیت باید قبل از 8 صبح انجام دهید

۵ کاری که برای موفقیت باید قبل از ۸ صبح انجام دهید

زمان طلوع خورشید درخشان و صبح زود بهترین دوست انسانهای موفق است. سحرخیز بودن یک کلید بزرگ و مهم برای موفقیت و پیشرفت در زندگی است و همچنین باعث تغییر شیوه ی زندگی و بهتر و سلامت تر شدن آن خواهد شد. البته سحرخیز بودن کار ساده ای  نیست ولی تقریبا تمام افراد سرشناس و موفق در دنیا، صبح زود (ساعت ۴:۳۰ الی ۵) از خواب برمیخیزند و شیوه ی زندگی خود را با سحرخیز بودن هماهنگ کرده اند.

ممکن است فکر کنید که کارها را شب هنگام بهتر انجام میدهید و یا صبح خواب آلود هستید و توانایی انجام کارها را به نحو احسن ندارید ولی متخصصین و محققین نظر دیگری دارند. بر اساس تحقیقات انجام شده، افرادی که صبح زود از خواب بیدار میشوند شاداب تر و خلاق تر هستند و علاوه بر آن از سلامت جسمانی و ذهنی بهتری نسبت به سایرین برخورداند. حال که از اهمیت سحرخیز بودن مطلع شدید، ۵ کاری که افراد موفق قبل از ساعت ۸ صبح انجام میدهند را بیان خواهیم کرد.

[number color=#900 bg=#fff bc=#900]1[/number] تمرین و ورزش صبحگاهی

ورزش! چیزی که بارها به آن اشاره شده است. ورزش صبحگاهی، که میتواند تمرینات پیشرفته ی یوگا باشد و یا حتی قدم زدن و نرمش ساده، باعث افزایش سطح انرژی بدن در طول روز خواهد شد و حس برتری به آنها خواهد داد. ورزش در صبح زود باعث افزایش شادابی و روحیه خواهد شد و همچنین احتمال بروز مشکلات قلبی-عروقی را کاهش میدهد. این افراد موفق حداقل ۱۵ دقیقه در صبح ورزش میکنند و دارای یک برنامه ورزشی سبک و خوب هستند؛ تمریناتی نظیر دراز و نشست، شنا سوئدی (شنا در خشکی) و چند تمرین کششی ساده. تعداد این حرکات بستگی به خود فرد دارد که بخواهد چقدر زمان صرف کند.

ورزش صبحگاهی برای موفقیت

[number color=#900 bg=#fff bc=#900]2[/number] طرح نقشه ی روز

افراد موفق نقشه ی فعالیتها و کارهایشان را به صورت روزانه نیز ترسیم میکنند. این نقشه شامل اهداف روزانه و لیست کارهایی است که باید انجام شوند. طرح نقشه ی فعالیتهای روزانه باعث بالا رفتن کارآیی و بازده آنها میشود و چه زمانی بهتر از صبح زود؟! هنگامی که بیشترین آرامش و کمترین استرس حاکم است.

همچنین بسیاری از مشکلات و مسائلی که به صورت حل نشده باقی مانده اند میتوانند در این زمان مورد بررسی قرار داده شده و حل شوند. در طرح نقشه برنامه ها نباید سلامت ذهن را فراموش کرد. بعد از انجام هر فعالیت، زمانی را برای استراحت ذهن و بدست آوردن آرامش تعیین کنید. برای مثال ۱۰ دقیقه قدم زدن و یک فنجان نوشیدنی خوب بعد از یک قرار ملاقات کاری باعث کاهش استرس و افزایش بازده خواهد شد.

[number color=#900 bg=#fff bc=#900]3[/number] خوردن یک صبحانه ی کامل

خالی گذاشتن معده در صبح و نخوردن صبحانه عادتی نادرست است. صرف کمی زمان در صبح برای یک صبحانه ی کامل و مقوی باعث تزریق انرژی به بدن خواهد شد، به عملکرد صحیح و سریعتر مغز کمک کرده و تمرکز حواس شما را در طول روز افزایش میدهد. صبحانه نه تنها برای حفظ سلامت جسمی لازم است، بلکه به فرد کمک میکند تا روابط اجتماعی و خانوادگی بهتر و کاملتری داشته باشد. خوردن صبحانه همراه با همسر و فرزندان باعث افزایش اعتماد به نفس و آرامش جسمی و روحی خواهد شد.

خوردن صبحانه کامل و مقوی

[number color=#900 bg=#fff bc=#900]4[/number] تصویر سازی

صبح بهترین زمان برای بدست آوردن و یا بازیابی آرامش ذهنی است، زمانی خلوت و آرام برای بررسی خواسته های درونی و تصویرسازی آنها. چند لحظه را برای بستن چشم ها و تصور روزی که پیش روی دارید و آنچه که شما را به سمت موفقیت رهنمود می سازد درنظر بگیرید. حتی یک دقیقه تصویر سازی و ایجاد تفکرات مثبت، باعث میشود انگیزه ی بیشتری برای آن روز داشته باشید، انرژی خود را بهتر هزینه خواهید کرد و موفقتر خواهید بود.

[number color=#900 bg=#fff bc=#900]5[/number] انجام مهمترین کارها و اولویت بندی

اولویت بندی جزو مهمترین مسائلی است که باید حتما مدنظر قرار دهید. کارهای مهمی که سرنوشت شما را رقم خواهند زد را زودتر انجام دهید حتی اگر از روی اجبار باشد و علاقه ای نداشته باشید و کارهای کم اهمیت تر را به بعد موکول کنید. صبح هنگام، زمانی است که شما بیشترین انرژی را دارا هستید و بقدر کافی استراحت کرده اید بنابراین راحتتر میتوانید مسائل و کارهای سختتر را انجام دهید. همچنین وقتی کارهای مهمتر را زودتر انجام دهید، روز شما بهتر و آسانتر خواهد بود و هرچه به غروب نزدیکتر میشوید، از فشار و اهمیت کارها نیز کاسته میشود و زمان بیشتری برای استراحت و آسایش خواهید داشت و مهمتر از همه اینکه موفق خواهید بود.

منبع: عصرعلم.کام

به بالای صفحه بردن