خانه » پزشکی و سلامت » تناسب اندام » راهنمای انتخاب بهترین و مناسب ترین سینه بند برای بانوان

راهنمای انتخاب بهترین و مناسب ترین سینه بند برای بانوان

راهنمای انتخاب سینه بند مناسب

بر طبق آمار، حدود ۸۰% بانوان از سوتین‌هایی با اندازه‌های نامناسب استفاده می‌کنند.

از آنجایی که پوشیدن اندازه‌ی نامناسب سوتین در طولانی مدت باعث آسیب به بافت پستان شده و یکی از علل سرطان پستان میباشد.

اگر شما از نحوه‌ی صحیح انتخاب سایز مناسب برای خود آگاهی کافی ندارید با ما همراه باشید تا به بهترین اندازه برای خود دست یابید.

به یاد داشته باشید که بهترین همراه شما در این زمینه آینه می‌باشد. در اینجا ما به ۱۴ نشانه‌ی سایز نادرست سوتین اشاره می‌کنیم.

قبل از شروع، دانستن این نکته ضروری است که همیشه در زمان خرید و انتخاب سوتین، از گره‌ی اول (که گشادتر می‌باشد) استفاده کنید و معیار‌ها را با آن بسنجید چرا که با گذشت زمان و در اثر شستشو و پوشیدن مداوم باعث کشش در بافت پارچه‌ی سوتین شده و از گره‌ی دوم (که تنگ تر است) در آینده استفاده نمایید.

در این رابطه بخوانید:

چطور سایز سینه و سوتین را اندازه گیری کنیم؟

انتخاب سوتین (سینه بند) مناسب

نشانه های نادرست بودن اندازه ی بند پشتی سوتین

۱) بندهای پشتی سوتین به پشت شما فشار می‌آورند

اگر بندهای پشتی سوتین شما به درون بدنتان فرو می‌روند و باعث ظاهر شدن توده‌های چربی برجسته می‌شوند و یا علامت قرمز رنگ بر روی پوست شما بر جا می‌گذارند، این سوتین برای شما بسیار تنگ است و شما باید اندازه‌ی بند را بزرگتر کنید.

۲) می‌توانید بندهای پشتی سوتین را بیش از ۵ سانتیمتر از پشتتان دور کنید

در صورتی که بندهای پشتی سوتین را بکشید و این فاصله (فاصله بند تا پشت بدن) بیش از ۵ سانتیمتر شود سوتین شما خیلی شل است و باید بند را جمع‌تر کنید.

۳) بندهای سوتین به شانه هایتان فشار می‌آورند

شاید این مسئله سخت ترین بخش برای درک اندازه مناسب سوتین باشد. بندهای پشتی سوتین مسئول تحمل ۸۰% پشتیبانی از سینه‌های شما هستند و بندهای شانه‌ای تنها ۲۰% این مسئولیت را برعهده دارند.

اگر بندهای شانه‌ای به درون شانه‌هایتان فرو می‌روند، فشار زیادی بر بندهای شانه‌ای قرار گرفته‌اند و این نشان دهنده‌ی شل بودن بند پشتی سوتین می‌باشد که باید تنگ‌تر شود.

در واقع باید بین این دو بند تناسب ۸۰ به ۲۰ برقرار باشد.

۴) بند پشتی سوتین در موازات زمین نیست

در صورتی که بند پشتی سوتین موازی با زمین نیست و حالت انحنا به خود گرفته است باید درست شود و موازی زمین قرار بگیرد.

۵) دو انگشت فاصله

در صورتی که بیش از دو انگشت بین بند پشتی سوتین و بدن شما فاصله وجود داشته باشد نیاز به تنگ‌تر کردن بند دارید تا فقط دو انگشت فاصله وجود داشته باشد و اگر فاصله کمتر از دو انگشت است باید گشادتر شود.

۶) بند پشتی به صورت مسطح پشت شما قرار نمی‌گیرد

وقتی سوتین را می‌پوشید اگر بین بند پشتی و پشت شما فاصله باشد باید بند را تنگ تر کنید.

گرچه بندهای پشتی سوتین مهمترین بخش عملکردی سینه‌بندها است ولی به این نکته هم باید توجه کنید که هرچه اندازه بند را کوچک‌تر یا بزرگ‌تر کنید باید اقدامی برعکس آن را برای اندازه‌ی گودی سوتین انجام دهید تا تناسب کلی سینه بند مناسب باشد.

سایز نادرست سوتین

نشانه‌های نادرست بودن اندازه‌ی کاپ سینه بند

۷) دوخت زیر گودی کاپ

گودی یا کاپ سوتین باید تمام سینه را در بر بگیرد و دوخت زیر گودی باید بر روی قفسه سینه قرار بگیرد و اگر این دوخت بر روی بافت سینه قرار بگیرد به معنی کوچک بودن سایز کاپ سوتین است.

۸) سیخونک زدن در ناحیه بازو

اگر دوخت زیر سوتین در ناحیه نزدیک بازو به شما فشار می‌اورد و باعث احساس ضربه به بازوهای شما می‌شود، اندازه‌ی گودی سوتین کوچک است و باید سایز بزرگتری انتخاب کنید.

۹) همسطح نبودن دوخت زیرین

اگر دوخت زیر گودی سوتین بر روی قفسه سینه شما به صورت همسطح قرار نمی‌گیرد، این بار نیز سایز کوچکی را انتخاب کرده‌اید.

۱۰) چروک شدن گودی

اگر از سوتین پارچه‌ای (غیر اسفنجی) استفاده میکنید و قسمت بالایی سوتین بخشی بیشتر از سینه های شما را می‌پوشانند این سوتین برای شما بزرگ است و باید سایز گودی را کوچکتر انتخاب کنید.

۱۱) برجسته شدن بافت سینه

در صورتی که سینه‌هایتان به صورت برجسته از بالا و اطراف سوتین بیرون میزند نیز سایز کوچکی را انتخاب کرده‌اید. بازهم تاکید می‌کنیم که اندازه‌ی گودی باید تمام بافت پستان را دربر بگیرد و تنگ یا گشاد نباشد.

۱۲) محل اتصال دو گودی سوتین

اگر بین پارچه‌ی بین دو گودی سوتین و بدنتان می‌توانید انگشتتان را قرار دهید، سایز گودی را باید بزرگتر انتخاب کنید! کوچک بودن اندازه‌ی گودی باعث کشیده شدن محل اتصال دو گودی شده و آن را از بدن شما دورتر می‌کند.

هنگام انتخاب سوتین مناسب همیشه به خاطر داشته باشید که تعداد بسیار کمی از خانم‌ها هستند که سینه‌هایشان دقیقا به یک اندازه‌اند بنابر این همیشه اندازه‌ی گودی سوتین را با سینه‌ی بزرگتر تنظیم کنید.

ثانیا یکی از راه‌های کمکی برای اینکه بدانید سایز مناسبی را انتخاب کرده‌اید پوشیدن یک تی شرت تنگ می باشد. اینکار شما را قادر میسازد انتخاب مناسب‌تری داشته باشید و ایرادها را بهتر ببینید.

نشانه هایی که بندهای شانه ای درست تنظیم نشده اند

۱۳) بندها از روی شانه سر می‌خورند

اگر بندها از روی شانه‌هایتان سر می‌خورند بسیار شل هستند. اگر قابلیت تنظیم دارند کشش آنها را بیشتر کنید.

۱۴) فاصله دو انگشت

نباید فاصله ای بیشتر از دو انگشت بین بندهای شانه‌ای و شانه‌هایتان وجود داشته باشد.

بسیاری از دختران جوان برای بزرگتر نشان دادن سینه‌ها و یا کوچک نشان دادن آنها از سایزهای بزرگتر و یا کوچکتر استفاده می‌کنند که این کار در طولانی مدت می‌تواند باعث افتادگی سینه‌ها و بد فرم شدن آنها و حتی اشکال در غدد شیردهی شود و آسیب‌های جبران ناپذیری را برای شما ایجاد کند.

در صورتی که از سوتین های اسفنجی استفاده می‌کنید تاجای ممکن در منزل آنها را کنار بگذارید.

این نوع سوتین‌ها به دلیل قوامی که دارند از تبادل هوا در دو طرف سوتین جلوگیری می‌کنند و به بافت سینه آسیب می‌رسانند.

همچنین به یاد داشته باشید پوشیدن سوتین در هنگام خواب شب میتواند تا ۷۰% شانس ابتلا به سرطان پستان را در شما افزایش دهد.

گردآوری و ترجمه : AsreElm.com

362 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای انتخاب بهترین و مناسب ترین سینه بند برای بانوان»

   1. سلام من ۱۳ سالمه از سوتین سایز ۶۰ استفاده میکنم
    مشکلی نیست شب ها هم سوتین میبندم یا اینکه باید شب ها باز کنم؟
    چون بعضی ها میگن باعث سرطان میشه ایا راسته؟

    1. سلام
     در گذشته تصور بر این بود که پوشیدن سوتین در هنگام خواب موجب سرطان خواهد شد ولی تحقیقات جدید نشون میدن که ارتباطی بین پوشیدن لباس زیر در هنگام خواب شبانه و سرطان پستان وجود نداره. باید ببینید خودتون چطور راحت تر هستید.

 1. سلام
  من ۱۸ سالمه و سایز سینه هام۷۵_۸۰ هستش
  الان مدتیه که فرمشونو ازدست دادن و خیلی شل شدن،من قبلش زیاد از سوتین های اسفنجی استفاده نمیکردم،ممکنه دلیلش بخاطر استفاده از سوتین های نامناسب باشه؟
  و دوباره میتونم مثل قبل سفتشون کنم یانه؟

 2. سلام من ۱۲ سالمه ولی از نیم تنه استفاده نمیکنم ولی احساس میکنم سینه راستم از سینه چپم بزرگ تره جای نگرانی نیست اگه میشه راهنمایی ام کنید⁦🙏🏻⁩

 3. سلام من دوازده سالمه و سوتین ندارم وروم نمیشه به مادرم بگم برام بخره چیکار کنم خواهش میکنم جوابمو بدین ممنون میشم?

 4. سلام به آقا پسر های گل عزیزان به حرف های بعضی دخترا گوش نکنید
  اشکالی ندارد شما هم بدونید خب دست خودتون نیست که سینه و خیلی چیزای جنس مخالف تون رو که دوست دارید از نظرمن که خیلی هم خوبه به نظر من که خیلی هم خوبه بالاخره توی روابط جنسی آینده تون خیلی هم خوبه

 5. سلام ببخشید مزاحمتون شدم
  لطفاً بهم جواب بدید من سیزده سالمه و نیم تنه استفاده میکنم اما اون اسفنج یا پدی که توی نیم تنه ام هست نوک پستانک رو پوشش نمیده
  کش نیم تنه ام هم برام تنگ نیست
  و
  تازه یه کمی هم اسفنج خالی میمونه وقتی نیم تنم رو میزنم اینا رو گفتم که فکر نکنید تنگه چون هنوز جای بزرگ شدن توی نیم تنه یه کمی هست
  ولی
  مشکل اصلی من اینه که یه جورایی سینم پهن تر از اون پد توی نیم تنه هست
  ببخشید آقای پناهی میشه راهنماییم کنید ؟
  که چیکار کنم
  آیا سوتین بزنم یا…….
  خواهش میکنم جوابم رو بدید
  راستی یه جورایی شاید بین سینم فاصله هست که توی پد قرار نمی گیره

 6. سلام من ۱۸سالمه الان یه چن ماهی شده کا احساس میکنم سینه راستم بزرگترازسینه چپم شده الانم کاملا واضح چیکارکنم خیلی ناراحتم وقتی هم که سوتین میزنم ازسوتین یه کمی خارج میشه پیش مامانم رفتم ولی اون چیزی به ذهنش نرسید و گفت به متخصص زنان مراجع کنم .میشه راهنمایی کنین .ممنون میشم

  1. سلام
   اختلاف اندازه در سینه‌ها کاملا طبیعیه
   برای اینکه خیالتون راحت بشه طبق نظر خودتون مراجعه به متخصص زنان اقدام درستیه.

 7. عزیزم منم وقتی همسن تو بودم این مشکل رو داشتم در نتیجه خودم رفتم خریدم😂و مشکلم ب شدت حل شد پیشنهادم اینه تو هم همین کارو کن از اینکه مامانتم بفهمه نترس

 8. سلام دوست عزیز منم نینجاکار هستم سوتین اسفنجی استفاده کن هیچ راه دیگه ای وجود نداره من خودم امتحان کردم نیم تنه هم بدرد نمیخوره سر تمرین

 9. سلام من ورزش رزمی کار میکنم و موقع ورزش همش سینه هام تکون میخوره به نظرتون از سوتین استفاده کنم یا نیم تنه لطفابگید چی کار کنم که هنگام انجام کار های پر تحرک سینه هام تحرک نداشته باشه……
  ممنون……

 10. من ۱۳ سالمه ۲ ماهی پریود شدم قدم۱۵۴ و وزنم ۳۴کیلو است سینه هام معمولی است اما سوتین ندارم مامانم از ۲ سال پیش داره میگه می خوام برات نیم تنه بخرم اما هنوز نگرفته سینه هام از زیر لباس کاملا مشخصه خیلی خجالت می کشم چه کنم

 11. با سلام من ۱۴سالمه،الان یه سوتین خریدم سایز ۷۵،ولی وقتی میپوشمش سینه هام درد یا تیر میکشن ،ولی قبلا یه سوتین خریدم سایز ۸۰هست وقتی می پوشمش اصلا سینه ها درد نمیکنن ،به نظرتون چکار کنم ؟

 12. سلام من ۱۴ سالمه تازه سوتین میپوشم خیلی خجالتم میشه جلوی خانواده از سوتین استفاده کنم میشه یه سوتین بهم پیشنهاد کنید که خیلی مشخص نباشه ولی فرم سینه ها رو خراب نکنه به نظرتون سوتین ابری بهتره یا ساده من سایز سوتینم ۳۴ میشه راهنمایی کنید که چیکار کنم بزرگتر ازاین نشه آخه از سینه های بزرگ بدم میاد
  با تشکر

 13. ملکه ی انگلیس😂🙅‍♀️

  با سلام دختر۱۶ساله ای هستم که سایزم اینقدر کوچیکه که حتی تواین سن هم هییچ گونه نیازی به لباس………. ندارم به نظرتون مشکلی دارم؟

 14. سلام میخواستم بدونم وقتی ما شبها با شوهرهامون میخوابیم و سینه هامون میدیم اونا بخورن ایا این کار باعث بزحرگ شدن سینه میشه شاید سوال بدی باشه اما جواب بدید من که شبا سینه هامو میدم شوهرم بخوره بقیه میگن نده بزرگ میشن هاااااااااا

 15. باسلام
  یه سؤال داشتم:چرا بعضیا شیار وسط سینه رو ندارن؟ یعنی بینشون فاصله ست؟ و آیا رفع میشه؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

 16. سلام من دخترم ۱۶ سالشه سینه هاش کوچک هستن چی کار کنم بزرگ شن .البته دکتر بردم تیروید داشت خیلی لاغر بود الان بهتر شده خودشم ناراحته میگه دوستام تو مدرسه مسخره ام می کنن

 17. سلام من ۱۲ سالمه سایز سینم ۶۰ هستش نیم تنه میپوشم مامانم برام سوتین دخترونه اسفنجی سایز ۶۰ مخصوص دخترایی که تازه میخوان از سوتین استفاده کنن خریده میخواستم بپرسم مشکلی هست از این سوتین استفاده کنم یا نه ؟

 18. سلام من مطالب و نظرات همرو خوندم اکثرا اینا رو تو سایتا دیده بودم ولی چیزی که برام جالب بود تو هیچسایتی سفت شدن سینه بدون بزرگ شدن نداشت و اینجا هم همینطور و اینکه یه سوال داشتم من سینه هام ۶۵ و تا حدود یک هفته پیش سینه هام سفت و بسیار خوش فرم بودن ولی الان سینه هام بسیار نرم شدن ولی سینه هام فرم قبلی رو دارن من تکواندو کار میکنم میتونه به علت اینکه یک هفته کار نکردم باشه و اینکه تندتند وزنمو تغییر میدادم میووردم پایین ولی تا حالا اینجوری نشده بود میتونه از سفت بستن سوتین هم بوده باشه لطفا جواب بدید توی همه ی ساتا گشتم تقریبا دلیلشم متوجه شدن راهی قطعی برای سفت کردنش بدون بزرگ شدن هست و اگه دوباره شروع به باشگاه رفتن کنم بعد ی هفته درست میشه لطفا جواب بدید

  1. سلام
   ببینید بافت پستان از جنس چربیه پس قاعدتا با تغییر وزن و تغییر حجم چربی در بدن میتونه سایز تغییر کنه، عامل بعدی که تاثیرگذار هست عوامل هورمونی هستند که میتونند در بافت پستان تغییراتی ایجاد کنند. به عنوان مثال ممکنه قبل از دوران پریود سینه‌ها کمی بزرگتر بشن که بخاطر تغییرات هورمونیه.
   اما در مورد سفت شدن یا فرم دادن به سینه‌ها، با توجه به اینکه بافت عمده‌ی پستان از چربیه و چربی قوام نداره و شکلی نمیگیره پس نمیشه به خود پستان‌ها فرمی داده بشه (مگر با جراحی) ولی این امکان وجود داره که با ورزش کردن و تقویت عضلات سینه‌ای (Pectoral) در شکل سینه‌ها و نحوه‌ی ایستادنشون تغییراتی حاصل بشه.
   در این خصوص در سایت مطلبی قرار داده شده که میتونید مطالعه کنید. شاید اطلاعات بیشتری در این زمینه براتون داشته باشه:
   » سفت کردن و فرم دادن سینه با ورزش
   » فرم دادن به سینه بدون جراحی
   البته بازهم تاکید میکنم این روش‌ها ۱۰۰٪ نیستند ولی اینکه بیشتر در این خصوص بدونید به درک شما از موضوع کمک خواهد کرد.

 19. سلام من دوازده سلام سینه هام درد می کنه و قدم نسبت سنم کوتاه قدم ۱۴۰ و وزنم ۳۰ کیلو است باید سوتین شماره ی چند ببندم

 20. بمن هنگامی که میخوابم یا حرکتی میکنم سوتین بالاترین سینه هام قرار میگیره. سفت میبندمشون تا رشد نکنه دارم اذیت میشم چار کنم

 21. سلام من سینه های بزرگی دارم سایزش ۸۰بوده الان که بچه شیر میدم شده ۹۵چیکار کنم خیلی نارحتم

 22. سلام من ۱۶ سلمه ولی هنوز سوتین نمیزنم …..روم نمیشه به مامانم بگم برام بگیره .سینه هام هم نرم ویه مقداری افتادست … اگه سوتین نزنم ممکنه این افتادگی سینه شدید تر بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟وایا افتادگی ونرمی سینه به شوتین بستگی داره ؟؟؟؟؟

 23. سلام ببخشیدمن سینه هام خیلی بزرگه ۱۸ سالمه ۸۰ میزنم یا امروز فرداس که ۸۵ بزنم خیلی بدم میاد دوس ندارم اصلا میخوام کوچیک کنم

 24. لطفا اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم،چون مشکلات زیادی رو برا بوجود آورده،مثلا یکی رو میپو شم ،باز درمیارم،مدام مواظب هستم تاخراب نشود

 25. من یه دختر ازهمون ابتدا هم با انتخاب سوتین مشکل داستم ار
  ز رسد کردن بدنم بدم م اومد،الان هم مشکل دارم بزرگترین دغدغم شده سوتین پوشیدن رو اصلا دوست ندارم،لطفا کمکم کنید

 26. عزیزم توهنوزدرسن رشدهستی وسینهای شماتا۲۱سالگی درحال رشدهست،بالاغرترشدن امکان شل شدن بیشترسینهایتان هست،هرروزانهارابااب انارماساژبده

 27. سمیرا از شیراز

  ببخشید من از ۱۴سالگی به بعد سوتین میزنم اوایل ۶۰بعدم شد۷۰همونجوری موند تااینکه چاق شدم الان۷۵ میزنم سینم نسبت به بقیه بدنم بزرگه ویوم نرمه میخوام کوچیک وسفت بشه اخه نامزدم میگه سینت خیلی شله ومن ناراحتم از این بابت ۱۹ سالمه

 28. سلام تو رو خدا جوتب بدید
  من ۱۵ سالمه و حدود ۲سال هست که سوتین میبندم و همیشه به جز موقع حموم تنمه
  من ۱۶۵قدمه و ۵۲ کیلو وزن دارم. سایز سینم هم ۷۰-۶۵ هست که نسبت به همه دوستام بزرگ تره. چند وقته که بخاطر سایز بزرگ سینه هام احساس افسردگی میکنم
  به نطر شما سایز سینه من چطوره و برای جلوگیری از رشدش باید از چه سوتینی لستفاده کنم؟

 29. سلام من دوازده سالمه و سینه هام درد میکنه و قدم نسبت به سنم خیلی کوتاه است ۱۴۰ قدم و وزنم ۳۰ کیلو است میشه بگی که باید سوتین شماره چند استفاده کنم با تشکر

 30. سلام
  من يه سوالي داشتم از خدمتتون
  من از سوتين نخي استفاده ميكنم و خيلي تيشرت ميپوشم چكار كنم كه نوك سينه هام از روي پيرهنم ديده نشه؟

 31. سلام خسته نباشید
  من ۱۳ سال دارم ولی با وجود این به دلیل استفاده از سوتین نامناسب هم سینه هام بزرگ شدن و کمی هم افتادن می خواستم اگه میشه کمکم کنید و بگین که بهترین مدل سوتین برای من چیه؟؟؟؟؟؟

 32. سلام. من دختری ۱۲ ساله هستم و سینه هام به حدی رسیده که نیاز به سوتین داره اما خجالت می کشم به مادرم این موضوع را بگم .
  لطفا راهنماییم کنید

 33. ♔ℳْ͜͡ʘْʘْKْ೫ ْℜْ೩ْのǐ♚

  سلام خسته نباشید ببخشید من اوایل از سوتین عادی استفاده میکردم سایزم ۷۵ بود حدوده دوساله از سوتین اسفنجی استفاده میکنم تازگیا باز عادی گرفتم و همون ۷۵ ولی سایز سینم خیلی کوچیک شده چیکار کنم؟ ؟؟ اصلا مال اسفنجی بوده

 34. من الان۱۸ سالمه و از ۱۳ سالگی از سوتین اسفنجی استفاده کردم هیچ وقت سوتین جور دیگه نداشتم فقط اسفنجی داشتم و این که من اصلن سوتینمو در نمیارم یعنی فقط تو حموم تنم نیست حتی موقع خوابم در نمیارم حالا یعنی من سرطان سینه میگیرم؟

 35. سلم من ۱۳ سالم ایا باید از سوتین استفاده کنم من الن از نیم تنه استففاده می کنم از چه سنی باید سوتین بزنم.

 36. ببخشید می شه لطفا طریقه ماساژ صحیح سینه رو آموزش بدین؟ یه سوال دیگه هم داشتم سوتین هایی هم که جک دارن اما اسفنجی نیستن اونا هم ضرر دارن واسه سینه؟

 37. با سلام ممنون از سایت خوبتون . من ۱۵ سالمه من بیشتر وقتا دوست دارم سینه هامو ماساژ بدم. ایا باعث بزرگ شدن سینه هام میشه؟

 38. سلام. به نظر من نباید از سوتین اسفنجی استفاده کرد فقط تو مجالس زنونه بهتره چون خوش فرم نشون میده ولی از نظر پزشکی سوتین راحتی از همشون بهتره مخصوصا تو خونه.

 39. سلام چه سوتین هایی. استفاده. کنیم که سینه هامون آب نکنه آخه میگن جک دار بده. اسفنجی بده. معمولی خوبه. درسته. آیا

 40. خانومایی که سایزشون پایینه اگه براتون ممکنه از سوتین های نخی و آزادتری استفاده کنید.که شکل بهتری به سینه هاتون بده نه اینکه اونارو تو فشار بذاره.

 41. من مجردم و سایز سینه هام۷۰ هست.
  چند ماهیه که کمتر از سوتین استفاده میکنم.حس بهتری بهم میده …
  به نظرم فرم سینه هام حتی بهتر از قبل شده.کاملا برجسته و سفت ،
  قابل توجه خانومایی که در مورد نوک سینه سوال داشتن،با باز گذاشتن سینه هاتون ، نوک سینه بیشتر تحریک میشه و بزرگتر میشه.ماساژ فراموش نشه

 42. سلام من ۱۶ سال دارم سینه هام خیلییییی نرمن کمی هم افتاده باید چی کار کنم ک سفت بشن ولی سایزشون تغییر نکنه نمیخوام هیچ تغیرری تو سایزش به وجود بیاد فقط سفت شه

 43. سلام خواششششش میکنم جواب بدید من ۱۶ سالمه اما سینه هام خیلیییی نرمن یکمم افتادن باید چیکار کنم خواششش جواب بدید

  1. سلام..سینه هایی که نوک ندارن خیلی شیکتر و دخترونه تره که سینه هایی که نوک دارن پیر به نظر میان…منکه همه اطرافیان میگن خوشبحالت که سینت نوک نداره و معلوم نیس سوتین پوشیدی یا نه..مخصوصا واسه لباس مجلسی هایی که باز و بدون سوتین استفاده میشن خیلی خوشکلتره..اصلا سعی نکن نوکش در بیاد

  1. سلام از یخ استفاده کن تکه یخ را در یک پارچهنخی یا کتان گذاشته وبه صورت دورانی از زیر سینه به سمت نوک ان ماساژ داده به مدت یک دیقه و هر فواصل زمانی یکساعت یا دوساعت ان را تکرار

  2. فاطمه جان ، شما می توانید با ماساژ دادن سینه هایتان آن ها را بزرگ کنید . هر شب ده دفیقه کافیه .

 44. سلام من خانومی بیست وسه ساله هستم یا بچه سه ساله دارم سینه هام خیلی کوچک هم انقدر که وقتی دراز میکشم کلا سینه ندارم مجبورم اسفنجی بزرگ بزنم تا لباسام بد فرم نباشه به تنم چی کار کنم کمی سینه هام بزرگ شن ممنون

 45. سلام من دوست دارم سینه هامو ماساز بدم اما میترسم سینه هام بزرگ تر شن الان فک میکنم سایز سینه هام ۷۵ یا ۸۰ هس سنم ۱۵
  ایا بازم سینه هام رشد میکنه ؟
  بعد یه چیز دیگه من شبا ک میخوابم صبح ک از خواب پا میشم سینه ام از سوتینم بیرون اومده میشه راهنمایی کنید

 46. خانوم هایی که سابقه سرطان پستان در خونوادشون ندارن میتونن یک ماه به طور مداوم از دم کرده رازیانه استفاده کنن
  و اثر معجزه آسای اون رو در بزرگ کردن حجم و سایز سینه مشاهده کنند

 47. با عرض سلام
  از آنجاییکه هنگام ورزش و کاهش وزن معمولا سینه شروع به کوچک شدن میکند آیا راهکای هست برای جلوگیری از این مسئله اگر هنگام ورزش سوتین استفاده نکنیم مشکلی داره ؟ من فکر میکنم سوتین اسفنجی باعث میشه سینه ها بیشتر عرق کنن و کوچک تر شدن آیا درسته ؟

 48. سلام ببخشید آیا دست زدن به سینه موجب تحریک و بزرگ شدن سینه می شود؟
  ماساژ دادن با آب سرد چه طوری؟
  تو رو خدا جواب بدین..
  جواب بدین لطفا

  1. بله ،همانطوری که مشاهده میشود برخی خانم ها بعد از ازدواج دچار بزرگ شدگی سینه میشوند،پس لمس آن باعث بزرگ شدنش میشود

 49. سلام ببخشید آیا دست زدن به سینه موجب تحریک و بزرگ شدن سینه می شود؟
  ماساژ دادن با آب سرد چه طوری؟
  تو رو خدا جواب بدین..

 50. السلام علیک یا همگی حالدون چیطورس؟
  دادا تو ای سایتدون گشدم اما چیزی کا میخاسما نجسم.!:
  علتی پوف کردنی نوکی پسون چیچیه؟ چجوری میشد خوبش کرد؟
  نوک پسونی پهن چجوری کوچیک میشد؟

 51. سینه خیلی چیز خوبیه مخصوصا اگه روش نگهداریشو بلد باشن در ضمن مالیدنشون موجب بزرگیشون میشه

 52. سلام من وقتی حرکت پوش آپ روانجام میدم ناحیه زیرشونه هام وسینه هام دردداره برای مدتی طبیعیه یاحرکتم نادرسته؟؟خواهش میکنم زودترجوابموبدین.

 53. سلام، من دو تا غده ی خوشخیم در یکی از سینه هام دارم و این سینم کوچیکتر از اون سینم هس آیا متفاوت بودن اندازشون بخاطر غده س و این خخطرناکه؟
  و اینکه روی سینه هام خط های ترک خوردگی وجود داره باید چیکار کنم؟
  ممنون از سایت خووووووبتون ممنون.

 54. باسلام.ی سوال خارج ازبحث دارم لطفااااااااااراهنمایی ام کنید.ورزشهای کوچک کردن سینه(پارالل.دویدن.پوش آپ)بهتره باسوتین انجام شه یابدون سوتین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خواهشاجواب بدین

 55. سلام.مطالبتون خیلی مفیدوموثربود.ی سوالی داشتم اینکه ورزشهای کوچک کردن سینه پوش آپ وپارالل ودویدن بهتره باسوتین انجام بشه یابی سوتین ورزش کنیم تااثربهتری داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟

 56. سلام
  سوالم اینه که
  ایا من درست متوجه شدم: استفاده از لباس زیر اسفنجی باعث جلوگیری از افتادگی سینه ها میشه؟! اگر باعث کاهش سایز بشه یا از تبادل هوا جلوگیری کنه این دو خودشون باعث افتادگی و دفرمه شدن سینه نمیشن؟
  ممنون از اطلاع رسانیتون
  و البته یه مسئله دیگه: خانوم ها به دلیل تماس بیشترشون با دگتر های متخصص زنان بیشتر با این مسائل آشنا میشن تا آقایون در مورد مسائل شخصیشون( مثل نوع لباس زیرشون-اگثرا لباس زیر تنگ یا کش دار استفاده می کنن که جریان خون رو مختل میکنه- یا بهداشت لباس زیرشون- زمان تعویض نحوه شستشو و…) اگه میشه در مورد این موضوعات هم حتما صحبت کنید. عفونت های مردانه هم کم اهمیت نیستن!
  بازم ممنون

  1. سلام
   استفاده از لباس زیر (اسفنجی یا غیر اسفنجی) تا حدودی باعث جلوگیری از افتادگی سینه ها میشود. تاثیری در سایز واقعی ندارد ولی نوع اسفنجی به دلیل قوام دار بودن باعث برجسته تر نشان دادن سینه خواهد شد. با اینحال تاثیری در کوچک یا بزرگ شدن اندازه واقعی سینه ها نخواهد داشت ولی از لحاظ بهداشتی حائز اهمیت است که اگر از نوع اسفنجی (قوام دار) استفاده شود باید حداقل ۸ تا ۱۰ ساعت در شبانه روز از پوشیدن آن صرف نظر کرده و سینه ها با آب خنک شستشو داده شوند. این موضوع در خصوص سایر انواع لباس زیر هم صدق میکند ولی شدت کمتری دارد.

 57. سلام.من بیشتراوقات سینه هایم تیرمیکشه.سایزسینه هامم ۷۵ولی همیشه ۷۰میزنم تاکوچیک شه.قدم ۱۵۸سینه هام نسبت ب بدنم بزرگه وافتاده اس چیکارکنم؟؟؟؟؟؟؟

  1. سلام
   استفاده از سایز نادرست آسیبهای جدی به همراه خواهد داشت. اگر سایز شما ۷۵ است باید سایز ۷۵ استفاده کنید نه سایز کوچکتر یا بزرگتر.

 58. سلام من دختری ۲۸ ساله هستم که سایز سینه هام ۷۵ هست و شاید تو هفته فقط چند ساعت که بیرون میرم سوتین میزنم ولی سینه هام کاملا سفت و بدون افتادگی هستند حتی یک میلی متر هم افتاده نیستند… سوتین باعث وابستگی سینه ها به یک تکیه گاه میشه تا شل نشن اگه عادت کنن در صورت باز کردن افتاده میشن. ولی اگه عادت ندید خودشون به خودشون تکیه می کنن و انعطاف و قدرتشون بیشتر میشه…

 59. سلام خسته نباشید استفاده طولانی از سوتین های اسفنجی باعث خوش فرم شدن سینه میشن؟؟
  اصن سوتین درفرم گرفتن سینه تاثیر بسزایی داره؟ ممنون:)))

  1. سلام
   استفاده از سوتین اسفنجی در طولانی مدت دارای عوارض است و میتونه باعث آسیب و افزایش احتمال بیماریهایی مثل سرطان سینه بشود.
   در فرم دادن به سینه نقشی ندارد ولی از افتادگی جلوگیری میکند.

 60. یعنی چی به پسرها ربط نداره و چرا اینجان؟ببخشید درسته این عضو تو بدن شما خانوماست اما در اصل مال ما مرداست
  ضمنا تمام تلاشی که واسه این عضو میکنید برای جلب توجه و رضایت ماست

 61. سلام باتشکرازراهنمایی های خوبتون
  خواستم بپرسم من ی مدت ازسوتین اسفنجی استفاده میکردم حالاروسینه هام جوش زیادی زدم لطفاراهنماییم کنیدازچه چیزی برای ازبین بردنشون استفاده کنم؟

 62. سلام..
  اول از همه بگم بنده متاهل هستم و صرفا جهت کمک به همسرم اینجا اومدم.
  دوم..چیز بدی نیست که آقایون هم سوالاتشون رو بپرسن..همین آقایان همسران آینده شما خانوم ها هستند و داشتن یک شوهر آگاه در این زمینه بسیار بهتر از داشتن یک شوهر بی علم هست.
  سوم..شما خانوم ها هم می تونید در قسمت آقایون سئوالاتتون رو ئر مورد آقایون مطرح کنید…

 63. سلام خسته نباشید.خواستم بدونم اگر خانمی نوک سینه نداشه باشه در دوران شیر دهی با مشکل برخورد میکنه.آیا راهی برای رفع این مشکل هست؟

 64. با سلام.می خوام بدونم اگه یه جایی توی یه سایتی،مطالبی در مورد آقایون نوشته شده باشه که برامون جالب باشه،ما نمیریم بخونیم و نظر بدیم؟؟پس چرا اینقدر به آقایونی که اومدن اینجا نظر دادن گیر میدین؟!من اکثر نظرات رو خوندم،فکر نمیکنم توهینی به ما خانوما شده باشه.بیاین یه کمی منطقی باشیم و زود نسبت به هر حرفی که زده میشه واکنش بد نشون ندیم و برداشت بد نکنیم.ممنونم.

 65. مطالب خیلی خوب بود،پسرا هم کاربدی نمیکنن،بدونن که بدنیست،همین پسرا شوهر ما زنها میشن که بایددرموردمابدونن،سوالی هست بفرمایید

 66. مهسا جان تنها راه درمان برا تو اینه که تنهایی بری حموم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ممنون از مطالب خوبتون اقا سجاد عالی بود .
  در ضمن خانمای محترم اشکال نداره اینکه اقایون هم بدونن فردا پس فردا به دردتون میخوره هاااااااااااااااااااااااااااااااا.

 67. با سلام خدمت برادر ارجمند اقا سجاد
  بنده فروشگاه کاملی از انواع لباس زیر دارم .مطالب تقریبا کامل بود .سپاسگذارم.
  بنده که فروشنده هستم میفهمم که چقدر خانم ها در این زمینه نا اگاهند .و به خاطر این اگاهی و تلاش جنابعالی سپاسگذارم.

 68. سلام نزدیک به یه سالی میشه که روی سینه هام ترک هایی بوجود اومدن که وسطشون قرمزه و روی شونه هام هم اینا هستش .راهنماییم کنید که بدونم اینها مال چیه؟

  1. سلام
   اینا برای اینکه یه سریع وزن کم کردید یا سریع وزنتون رفته بالا
   درمانش استفاده از کرم ترک پوست برای خانم های باردار هست
   از اونا استفاده کن

 69. سلام ممنون از مطالب خوبتون
  یه سوال داشتم من ۱۶ سالمه و سینه هام کوچکه ایا استفاده از سوتین اسفنجی ضرر داره؟

 70. سلام.
  ببخشید من در سن بلوغم وزن جدود ۵۶ یا ۵۷ بود وسایز سینه هام ۷۵ اما به دلیل لاغر شدن ۴۵ کیلو شدم سایز سینه هام به ۷۰ کاهش یافت اما الان دوباره چاق شدم ۵۰۱ کیلو یکم از ۷۰ بیشتر شده اما هنوز شل هست وفرم اولیه اش از دست داده باید چیکار کنم؟
  ممنون میشم جواب بدین

 71. سلام به همه . خانمها چرا اعتراض به آقایان می کنید . اتفاقا خیلی هم خوبه که توی بحث شرکت می کنن . چه اشکالی داره آخه . خیلی هم خوبه که یه سری اطلاعات به دست میارن . این کجاش اشکال داره . خوب آقایان هم مشکلاتی دارن مثل خانم ها که حتی از برقراری ارتباط می ترسن . خوب اگه خانمها توی سایت آقایان نظر بذارن ایرادی داره ؟ و چه بهتر که همه بدونن بزرگ یا کوچک بودن سینه یا مسائل مربوط به آقایان مهم نیست . مهم سالم بودن و لذت بردن عاطفی در کنار جسمیه

 72. هههههههههههههه اوف بلاخره تموم شد تا نظرات مبارک شما رو بخونم یه دوساعتی طول کشید جالب بو ممنون از سایت خوبتون

 73. سلام به آقا سجاد که اینقدر با ادب و جنتلمنی! نمونه یک انسان متشخص که به خودش اجازه توهین به کسی رو نمیده حتی به اونی که چرت و پرت میگه!مخصوصا بعضیا‍!!!!!!!
  به ایرانی بگم که چرا تاسف؟!!!!!!!! من به دختر بودن خودم افتخار میکنم چون میتونم در آینده یک نسل خوب رو تربیت کنم!
  آقایونی که نظر دادن و از این بحث ها لذت بردن فقط گفتن چقدر کمبود دارن، ازشون بعید نیست که سوتین اسفاده کنن!

 74. سلام من ۱۵ سالمه ۱۶۰ تا قد دارم ۶۷ کیلو وزن وسایز سینه ۷۵ ایا با کاهش
  وزن میتوان سایز کم کرد ??

  1. سلام من ۱۵ سالمه حدود۳سال کاراته کار میکردم اون زمان وزن ۴۰ کیلو بود الان ۲ساله که ورزش رو کنار گذاشتم و بعد از این با افزایش شدید وزن روبرو شدم ووزن به ۶۵ کیلو رسید ممنون میشم راهنمایی کنید 🙂

   1. سلام
    نقل قول :
    “معمولا در کاهش وزن دور کمر و سینه از اولین بخشهایی هستند که تحت تاثیر قرار میگیرند”
    توی چندتا کامنت بالاتر ، این جوابیه که (اگه اشتباه نکنم) مدیر سایت به یکی از بازدید کننده ها داده

    البته بخشی از اون جواب هست که به سوال شما مربوط میشه

    موفق باشید

 75. وا!!!!این چه جور بحثی باز ؟؟؟!!!به نظرم سایت خوش گذرونیه وگرنه چیزی که زیاد مطالب تو اینترنته دلیلی نداره در این مورد یه عده بشینن با هم بحث کنن واقعا جای تاسف داره !!!حیف حیف مقام زن که از همه چیزشون سواستفاده وبحث میشه و یه عده هم هوسوباز سوع استفاده میکنن

  1. س سجاد جان مطالبت خیلی عالی ومفیدن تشکرآقا .موفق باشی .
   من از همه برای این تنشهایی که پیش میادعذرخواهی میکنم

 76. سلام. ممنون از اطلاع رسانیتون. من ۲ سال پیش چاق بودم(۶۳ کیلو) و سینه هام سایزش ۸۵ بود. الان ۵۳ کیلو ام و سینه هام ۶۵ شدن…. بی نهایت شل و کوچیک شدن…. آیا امکانش هس که ۲ سایز بزرگتر بشن؟ چون زمانی من ۸۵ بودم ممکنه این سایز دوباره برگرده؟ باید چیکار کنم که سایز سینه م برگرده.

  1. سلام
   معمولا در کاهش وزن دور کمر و سینه از اولین بخشهایی هستند که تحت تاثیر قرار میگیرند. احتمال داره با افزایش وزن دوباره کمی به سایز شما اضافه بشه ولی میزانش مشخص نیست.

 77. سلام من هم یه پسر هستم که این مطالبو خوندم ولی جالب حداقلش اینه فردا روز که ازدواج کردم میتونم با خانمم در مورد این جور مسائل هم بحث کنم و راهنمایش کنم به نظر من دونسن این مطالب برای هم آقایون و هم خانم ها خوبه یه واقعیته و از واقعیتم نباید فرار کرد همه ی ما یه روزی ازدواج میکنیم و با این جور مسائل به صورت واقعی برخورد میکنیم پس به هم دیگه احترام بذارید و از نظرات آقا سجاد کمال استفاده رو ببرید با تشکر از دوستان گرامی .

 78. شما خانمها و دخترا که خجالت می کشین که پسرا هستن پس چرا مياين این سايت به اقای سجاد ميگين
  به اقای سجاد ميگين خجالت نميکشين مگه ما پسرا شمارو می شناسيم
  شما خانمها اگه مشکلی دارين بهتره برين دکتر نه اومدی اينترنت ميخواين مشکلتونو حل کنيد

 79. سلام.
  من مجرد هستم و۲۲ساله جندوقته سينه هام بزرك شدن و درد دارن خواهشمندم راهنماييم كنيد.
  ضمنا جرا همش باجه همو ميكيريد!!!!!!!!!!!!

  1. سلام، تمام دیدگاه ها قبل از انتشار در سایت بازبینی میشوند.
   لطفا بفرمایید در کدوم دیدگاه توهین شده؟ اگر دیدگاه خاصی مد نظر شماست بفرمایید تا رسیدگی شود.

 80. خانومهای محترم شما شانتون اجل از برسیدن این سوالها دراین مکان ناامن ودورازحیاست همیشه یادتون باشه که شماخانومهابسیاربااارزشتر ازاین هستید که اینجاواینگونه واردبحث باافرادی بشیدکه خودشون دارن بی ارزشی خودشونو نشون میدن اقایون عزیز هم اگه واقعا غرضشون اطلاعات جمع کردنه راههای زیباتری هم وجود داره بجزبی فرهنگی

  1. دوست عزیز؛ سلام
   عبارت “دراین مکان ناامن” که به کار بردید در جایی صحیح است که هویت افراد مشخص باشد نه در جایی که فرد بدون وارد کردن نام و ایمیل و مشخصات اولیه هم میتواند سوال مطرح کرده و پاسخ دریافت کند.

 81. با سلام و عرض ادب
  بنده با توجه به تخصص علمی خود در مورد آناتومی بدن انسان و همچنین در زمینه فعالیتهای بدنی و ورزشی در خصوص جواب دوستان می توانم بگویم که بله مدت زمان طولانی ماشاژ باعث آب شدن بافت چربی و به اصطلاح شل شدن بیشتر آن میشود ولی ماشاژ به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه نمیتواند تاثیر چندانی بر بافت چربی سینه تاثیر بگذارد
  از دوستان عزیز تقاضا دارم لطفا بطور علمی موارد خود را در سایت منتشر سازند
  عوامل بسیار زیادی در بزرگ بودن و یا کوچک بودن سایز سینه می تواند نقش داشته باشد که انشالله در تایپیکهای بعدی اینجانب به برخی راههای افزایش و کاهش سایز باسن و سینه و شکم و.. به صمع و نظر دوستان خواهم رساند
  باتشکر از همگی دوستان عزیز

 82. مر۳۰ از نظرات تون اقایو من که خیلی خوشحال شدم ک شماها بفکر ماخانوماهستیدوهمیشه ب دنبال اطلاعات از ماهاهستید

 83. سلام و ممنون به خاطر مطالب مفیدتون
  یه سوال داشتم خواهش میکنم جوابم رو بدین
  منظور از کوچکی سینه چیه؟ آیا اگه کسی وقتی که به پشت میخوابه سینه هاش صاف بشه به طوری که تقریبا همسطح بدنش بشه یعنی سینه هاش کوچکه؟ ولی درحالت ایستاده یا نشسته برجستگی داره
  چطور مالیدن سینه باعث بزرگ شدنش میشه در صورتی که بیشتر بات سینه از چربیه و ممکنه چربیهاش آب بشن و کوچکتر بشه
  لطفا جواب بدین ممنون

  1. سلام
   معمولا به سایز کوچکتر از ۷۰، سایز کوچک گفته میشه.
   ظاهرا ماساژ با افزایش خونرسانی و از طرفی افزایش تحریک باعث بزرگتر شدن میشه ولی اثر بخشی اون کاملا مشخص نیست.

 84. باید خدمت اون دسته از خانمای بی جنبه عرض کنم که چرا به حضور پسرا تو این جمع اعتراض دارین.عامل بدبختی ما ایرانیا همیناست دیگه.مگه اشکالی داره پسرا تو این موارد آگاهی داشته باشن.آخه بحث کردن در مورد سوتینم مگه لذت داره و ما نمیدونستیم.هر کی دنبال این چیزا باشه تو سایتای دیگه عکس و فیلم زیاده.پس خواهش میکنم نسبت به حضور آقایون تو این بحثا بدبین نباشد.بابت مطالب جالبتون تشکر میکنم

  1. خوبه والا پرروهم هستین ما با انسان هایی ک اینجا دنبال مطلب علیمین کاری نداریم)هر چند متوجه نمیشم انتخاب سایز سوتین چه بار علمی رو بهتون اضافه میکنه( ما فقط با اون دسته حیوانات انسان نما کار داریم که هر جایی میرن فقط به فکر زیر شکمن بعد ادعای تمدن ۲۵۰۰ ساله هم دارن..والا بیشتر مایه ننگِ اریایی هستین مغزهای کوچک زنگ زده 🙂

 85. سلام به دوستان و خانمهای محترم مطالب شما رو دیدم بنده یه وب سایت دارم که در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد جمهوري اسلامي ايران ثبت شده اطلاعاتی در مورد محاسبه سايز سوتين خانمها با تصوير و جداول تعيين سايز اروپايي و امريكايي و ايراني و … و مقاله اي تصويري درباره راههاي طبيعي بزرگ و كوچك كردن پستان زن گذاشتم امیدوارم مفید فایده باشه اینم آدرسش kolbejadoo2.lxb.ir خوشحالم میشم به سایت بنده سری بزنید ممنون.

 86. سلام.ممنون از راهنماییتون آقا سجاد.
  من یک سوال خارج از بحث سایز سینه دارم و اون رنګ قسمت نیپل هست که خیلی نسبت به رنګ پوستم که ګندمی هست تیره ست ( با اینکه زایمان و شیردهی نداشتم) و همسرم ازین موضوع ناراحته. شما میتونید کمکم کنید ؟ آیا کرم یا ماده ګیاهی هست که استفاده کنم؟
  ممنون

 87. سلام ترو خدا کمکم کنید سایز سینه های من ۵۵ است و خوب از کوچیک بودنشون خجالت میکشم
  هیچ جا واسه ی سینه های من سوتین پیدا نمیشه و این منو عذاب میده
  مجبورم سایز شصت را بپویم که خوب برام بزرگه و لباسم چروک میوفته وزنم ۵۶ است و قدم ۱۶۲ کمکم کنید چون احساس حقارت دارم
  ادرس ایمیلمو گذاشتم خواهشا جوابمو به میلم ارسال کنید
  راستی سنم ۱۶ ساله امکان رشد دارم؟قاعدگی ام هم شروع شده.
  مرسی اقا سجاد و عصر علم که صبورانه و بسیار خوب به سوالات جواب میدید

  1. سلام؛
   امیدوارم ک حالتون خوب باشه.مطالبتون خیلی عالی بود
   من ی سوال از شما داشتم لطفا اگه امکانش هس ب سوالم جواب بدید…
   من مشکلم اینه که سینه هام ازهم جداهستن و خیلی دوس دارم بهم چسبیده باشن اگه راه درمانی داره لطفاب سوال من پاسخ بدید….
   باتشکر

   1. سلام
    اصلاح این موارد تنها با عمل جراحی زیبایی امکان پذیر است. راه حل خاصی ندارند. اگر تمایل به جراحی ندارید میتونید از لباسهایی استفاده کنید که فاصله را کمتر نشان بدن.

 88. سلام ب همه دختر پسراي گل
  وقتي دوست دخترم سينه هام رو ميخوره احساس ميكنم ك مايعي داخل سينه هام جريان پيدا ميكنه!؟
  آيا استمرار اينكار باعث ميشه ك از سينه هاي من شير بياد يا باعث بزرگ شدن سينه هام ميشه؟
  دوست دارم همگي ي جواب صحيح بهم بدين…

 89. سلام خانوما
  خداییش ما پسرا عاشق سینه هستیم نمیدونم چرا ذاتیه دیگه
  لطفا بدتون نیاد
  من که خیلی دوس ت دارم ولی تاحالا لمسشم نکردم

  1. سلام من ۲۶ سالمه ،یه سوال دارم روش کوچک کردن پستون واسه من مثل خانوم هاس یا باید کار دیگه ای بکنم ؟شما نظرت در مورد جراحی چیه؟

 90. سلام حضور اقایون عیب نیست اما بی جنبه بودن عیبه من خودم برای خانومم مطالعه میکنم چون خانم بنده کار با نت و خوب بلد نیست
  مرسی از سایت خوب تون.

 91. سلام میشه بپرسم چرا از حضور آقایون ناراحتین؟اگه اونا اطلاعات کافی نداشته باشن وقتی ازدواج کردن چطور میتونن با همسرشون رابطه برقرار کنن به نظر من باید بدونن چون همسر من که۳۰ سالش بود با هم ازدواج کردیم هیچی از سینه خانومها یا سایر اندامها نمیدونست

 92. سلام به همگی…
  من کاملا اتفاقی اومدم اینجا ولی بیاید و واقعا متشخص باشید عزیزانی که نمیدونم چه صفتی بکار ببرم؟
  تمام خانم هایی که دارن سوال میپرسن مشکلاتشونه و شاید از نزدیکان خودتونن پس احترام نگه دارید تا بخاطر یسری آدمای بی فکر دست بقیه برای انجام فعالیتهاشون بسته نشه!
  اونایی که اینقده با مزن مثل این آقا سجاد مطالب علمی پیدا کنن و ارائه بدن تا ماهم باورمون بشه زرنگن و فقط مزه نمیریزن،چطوره؟!
  مچکرم آقا سجاد که دغدغه داری.

 93. سلام خیلی خوف بود ولی اگه پسرا بیجنبه نباشن و این قدر اراجیف ننویسن وب تون عالی می شد در ضمن آقا سجاد خیلی آقایی اصلا با بقیه پسرا فرق داری

 94. با سلام و عرض خسته نباشید، بابت مطالب بسیار خوبتون ممنونم
  به نظر من اگر اقایون مثل جناب اقای” رضا شهری از مشهد” با رعایت ادب و احترام نظر بدن، دلیلی برای شرکت نکردنشون در این اینگونه بحث ها وجود نداره، شاید اگر نظر مفیـدی هم بدن،بدرد بقیه بخوره.
  دیدم بعضی خانومها بخاطر ورود اقایون به این بحث احساس شرم و خجالت کردن و یا برخورد مناسبی باهاشون نداشتن، شرم و خجالت در دنیای مجازی با رعایت ادب و استفاده صحیح کلمات بهتره که کمرنگ تر بشه تا بتونیم مشکلات و سوالهایی که در دنیای واقعی نمیتونیم مطرحشون کنیم و به جواب برسیم رو برامون روشن کنه.

  با تشکر.

 95. پستانداران
  اصلن همین پستان برا خودش یه گروه داره
  پس مهمه
  در ضمن کسانی که با مقاصد لهو و لعب اومدن
  زشته!
  مگه دارید در مورد پاکت شیر صحبت می کنید!!

 96. من سینه هام افتاده ای دارم چیکار کنم پسرای اوقدای برن خدشونو بکشن یکمی از پسرار اروپایی یادبگیرید

 97. سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون من روی یکی از سینه هام لکه های قهوه ای رنگ دارم هیچ درد یا احساس دیگری هم ندارم لکه ها کمرنگ هستند روی همون سینم یک لکه سبز رنگ کوچک اندازه یه نقطه هست که فشار میدم یه مایع سفید رنگ میاد بیرون مایه نیست در واقع شبیه اون موادی هست که وقتی که جوش صورت سر سفید ترکیده میشه اونجوریه در واقع …تو رو خدا بهم بگید

  1. سلام
   احتمال داره ضایعه ی پوستی باشه که در ناحیه ی سینه بروز پیدا کرده، میتونید برای معاینه به پزشک زنان مراجعه کنید و اگر مشکلی نبود متخصص پوست میتونه مشکل شما رو برطرف کنه.

  1. سلام من شادیم چرا جواب منو ندادید میشه الان جوابمو بدید چون دیگه نمیتونم وصل به اینترنت بشم خواهش میکنم ازتون در مورد لک قهوه ای که گفتم

 98. سلام .من روی یکی از سینه هام لکه های قهوه ای رنگ دارم اما هیچ درد و یا احساس دیگری ندارم لطفا بهم بگید شمارو به خدا

 99. سلام.من سینه هام خیلی بزرگ وشل هستند چیکار کنم کوچیک و سفت بشن.در صورتی که ۱۰ کیلو کاهش وزن داشتم.تو رو خدا کمکم کنید

 100. اهای نازدار درست صحبت کن خودت اینجا چه […]ی میخوری ما هم دوست داریم در مورد سینه خانوما یه سری اطلاعات داشته باشیم به تو چه ربطی داره حالا که اینجوری شد عمدا تو این بخش از سایت میچرخیم تا عصابتو خورد کنیم. خخخخخخخخخخخخخ

 101. سلام. شنیدم میگن شب سوتین رو باز بذارید تا سرطان سینه نگیرید؟؟آیا این حرف صحت دارد؟ اگه اره خب من نگران اینم که بدون سوتین سینه شل میشه و میوفته باید چیکار کرد…مرسی

  1. سلام
   توصیه میشه در خواب شب از سینه بند استفاده نشه تا بافت پوست طراوت خودش رو بازیابی کنه. پس بهتره حداقل ۸ ساعت در شبانه روز از سوتین استفاده نکنید و مشکلی جهت شل شدن سینه ها وجود نخواهد داشت.

 102. سلام.من۱۴سالمه و سینه هام نسبتا کوچیکه
  اگه می شه بگید چگونه به مادرم بگم که به من سینه بند بده چون کم رو هستم.

  1. سلام
   مشکل شما رو خیلی از افراد دارند ولی باید با خودتون کنار بیایید و خجالت نکشید و مشکلات خودتون رو با مادرتون در میان بگذارید. اگر گفتن مشکل براتون خیلی سخته، روی یک قطعه کاغذ اون رو بنویسید و به مادرتون بدید و یا داخل کیفش قرار بدید تا ببینن.

 103. اول اینکه سایت خیلی خوبی دارید خیلی ممنون
  دوم اینکه شما بسرا اینجا چه گهی میخورید؟؟خیلی ببخشید ها
  واقعا که تا این حد بی فرهنگی؟؟خجالت داره

 104. سلام با تشکر از زحمات شما
  برای سینه های کوچک استفاده از سوتین اسفنجی خوبه؟ یا اینکه چربیهاش رو آب میکنه و کوچکتر میشن؟ ممنون از راهنماییتون.

 105. با سلام میشه نحوه محاسبه سایز سینه را بگید(برحسب استاندارد اروپا و ایران) . منظور از سایز سینه (۶۵تا ۱۰۵) چیه مثلا میگن سایز سینه فلان زن ۸۵ این عدد مربوط به اندازه کاپ سینشه یا کل سینش وبرحسب چه معیاری این اعداد میگن و محاسبه میکنن ممنون میشم اگه جواب سوالامو بدید.

 106. سلام به همه دوستان:
  من سايز سينه هام ۷۰ !!يه مدت بود مداوم سوتين اسفنجي ميپوشيدم!حالا تو سينه هام احساس درد شديدي ميكنم به طوريكه مجبورم هرشب بمالونمشون!گاهي هم دردش شديد ميشه!!كمكم كنين!!

 107. سلام آقا سجاد من یه دختر ۳۰ ساله ام سینه هام خیلی شل و افتاده است سایزشون ۷۰ یا ۷۵ تو را خدا کمکم کنید باید چیکار کنم

 108. ولی خط آخرش اشتباهه پوشیدن در خواب هیچ مانعی نداره اخیرا دانشمندان هم اینو تایید کردن این یک باور غلط بود.

 109. سلام. من یه مدتی هست که سینه هام درد می کنه و کمی بزرگتر شده؟
  ولی هیچ غده ای در اون حس نمیکنم. دلیلش چیه؟
  یعنی داره رشد می کنه؟

 110. علم پزشکی میگه واسه اینکه سینه صاف وایسه شل افتاده نشه ورزش صبگاهی الزامی است استفاده از سوتین های مناسب واندازه. اونایی که همیشه اسفنجی میزنن بیشتر در معرض افتادگی سینه قرار دارن چون این مدل واسه فرم نشون دادن نه چیز دیگه

  1. سینه ای خوش فرم که در حالت استاده بدون سوتین صاف وایسه اندزشون نسبت به اندامش باشه.بازم میگم سوتین های اسفنجی مضره.توصیه میشه لااقل تو مجالس عروسی و مهمونی استفاده بشه.تو خونه همیشه سوتین راحتی استفاده کنید اونایی که مداوم اسفنجی میزنن ۴۰ درصد بیشتر در معرض سرطان سینه قرا میگیرن.

 111. سلام ببخشید میشه سینه خوب و خوش فرم رو توصیف کنید یعنی سینه خوش فرم چه ویژگی هایی داره و اگه میشه درمورد بهترین سایزسینه باتوجه به قد و وزن مطلب بذارید.مرسی

 112. پیشنهادمن به خانومااینه که اگه میخایدسینه تونو خوش فرم کنیدوخوتونم خوش تیپ وشادباشیدتوخونه ورزش کنیدبالا پایین بپریدبرقصید رقص مفرح ترین ورزشه من هرروزاینکاروانجام میدم

 113. سلام مادرشیردهی هستم که سینه هام شل وبزرگ شده درضمن قبلا یک بار سینه ام رو عمل کردم چون غده داشت ولی بدخیم نبود حا لامی خوام بدون این که ضرری برای خودم وبچم داشته باشه دارو های گیاهییرو معرفی کنید وهمچنین راه هکار هایی که بتونم سینم رو کوچیک کنم.

  1. سلام
   استفاده از داروهای گیاهی در دوران شیردهی معمولا منع مصرف دارند. سعی کنید هر اقدامی در این زمینه رو به بعد از دوران شیردهی موکول کنید.

 114. سلام . خییییلی جالب بودن مرسی.
  ولی میشه لطف بفرماین واضحتر بگین چه ورزشی رو انجام بدیم که…
  یه کوچولو بیشتر توضیح بدین ممنون میشم.

 115. سلام ببخشید من سایز سینه هام ۷۰…همیشه هم سوتین اسفنجی میبندم…این باعث کوچیکتر شدنش نمیشه؟؟

 116. باسلام…
  خ خ خ خوب بود اقا سجاد.
  مطالب هم علمی اموزشی بود هم طنز.
  دخترا شما چرا گیر دادید به پسرا..اونا دارن واس خودشون نمک میریزن.
  هه

 117. مطالب بی نهایت مفیدوآموزنده بود
  ازدوستانی که ظرفیت استفاده ازچنین مطالبی ندارن خواهشمندیم ازیاوه گویی بپرهیزند

  1. شیدا خانوم اینجا بحثا علمیه.چون هرکس مشکلی داره که میخاد رفعش کنه. بنظرمن سوتین های ابردار بیشتر برای جذاب نشون دادنه.والا همش مضره اونایی که سوتین های ابردار میندازن بیشتر در خطر سرطان سینه قرار دارن.

 118. سلام
  نظرتون درباره اون دسته از خانمای جوانی که صلا از سوتین استفاده نمیکنند چیه؟اگه سینه های کوچکی داشته باشند این واقعا به سودشونه یا نه؟

  1. سلام
   احتمالا شما از سایز مناسب استفاده نمیکنید، یکی از نشانه های نادرست بودن سایزی که میپوشید همین احساسه، سایزهای بزرگتری رو با توجه به راهنماییهای موجود در متن آزمایش کنید.

 119. سلام
  میخواستم بدونم اگه سینه ها به حالت پایین اومده باشن البته یه چند سانت روی بدن(سایز ۷۰)نشون از افتادگیه؟یعنی میخوام بدونم درستش اینه که نوک سینه ها کاملا مستقیم باشه؟
  باتشکر

   1. سلام میشه علایم سرطان سینه رو بگید؟ آخه من یکی از سینه هام کوچیکتره میترسم سرطان سینه داشته باشم.

    1. کوچک یا بزرگتر بودن اندازه ی یکی از سینه ها دلیلی بر ابتلا به سرطان سینه نیست. یکی از مهمترین علائم سرطان سینه احساس غده در بافت سینه در اثر ملامسه است. (البته هر غده ای هم سرطان نیست)

 120. رضا شهری از مشهد

  ممنون. من یک مرد هستم ولی واقعا با اینکارها و دادن اطلاعات مفید و به درد بخور به خانمها بطور غیرمستقیم به ما مردها هم نگرش خوبی میدین. ادامه بدین توی همه زمینه ها. با تشکر و عذر خواهی از کلیه خانمهای محترم.

 121. بهترین مارک سوتین چیه دنبال یه سوتین خوب هستم .لطفا راهنماییم کنید.اگر استفاده می کنید و راضی هستید بگید .ممنون میشم

 122. سلام ممنون مطالبتون فوق العاده بود خسته نباشيد سواال منم راجع به سوتين بود منم سينه هام خيلي شل و بزركه ۲۳ سالم هم سن دارم يك زايمان هم داشتم كه با وجودشير زياد شير ندادم اّيا سوتين ساده كش بهن خوبه يا اسفنجي؟من سايز ۸۰ ميزنم ساده كش بهن ولي بهم ميكن اسفنجي بزن جيكار كنم؟منتظر جوابتان هستم

  1. سلام
   برای سینه های بالاتر از سایز ۷۵ نوع اسفنجی پیشنهاد میشه به این دلیل که قدرت حمایت بیشتری دارند ولی همونطور که در مطلب هم اشاره کردیم نباید هنگام خواب شب سوتین بسته باشید.
   در مورد شل شدن سینه ها هم میتونید به مطلب زیر مراجعه کنید:

   » برطرف کردن شل شدن سینه ها

   پاینده باشید

   1. سلام خسته نباشید از چهارم ابتدای از سوتین استفاده کردم با این حا ل سینه های بزرگ سفتی داررم ویادم نمیاد یک شب یا روز بدون سوتین باشم یعنی مبتلا شدن من به سرطان سینه خیلی

    1. سلام
     اول اینکه بازهم تاکید میکنیم که هنگام خواب شب از سوتین استفاده نکنید و خودتون رو به این روند عادت بدید. این برای سلامتی خودتون بسیار بهتره.
     بستن دائم سوتین احتمال ابتلا به سرطان سینه رو افزایش میده ولی این به این معنی نیست که الزاما فردی که دائما سوتین میبنده حتما به سرطان سینه مبتلا میشه. خیر اینگونه نیست، ولی نسبت به افرادی که حداقل ۸ ساعت در شبانه روز سوتین نمیبندند، شما بیشتر در معرض خطر هستید.
     سعی کنید هفته ای دوبار هم سینه ها رو با آب خنک شستشو بدید (به همراه ماساژ). این کار برای سلامتی بافت سینه پیشنهاد شده است.

 123. با سلام من سینه هام بزرگ بودن و از سوتین اسفنجی استفاده کردم و ورزش می کردم خیلی خوب بود و سینه ها آب شد و کوچیک شد!
  حالا میخوام سینه هام گرد بشن نمی دونم چی کار کنم! مشکل دیگم اینه چطوری سینه هامو وسط بیارم منظورم بچسبند به هم از هم بازن و فاصله دارن! با سوتین می شه اما می خوام بدون سوتین هم اینطور باشه!

 124. دستتون دردنکنه که روشنمون میکنید.
  سوتین های پارچه ای سینه رو به اون اندازه که ابری یا جک دار نگه میداره نمیتونه نگه داره.
  میشه لطفا بهترین سایز برای سینه رو بگید ممنون میشم

  1. بهترین سایز، اندازه ایست که با سایر اندامهای شما هماهنگی داشته باشه و با ظاهر شما تناسب داشته باشه. این اندازه در هر فرد متفاوت است ولی به طور کلی بین سایزهای ۷۰ تا ۷۵ رو سایز متناسب در نظر میگیرند.

 125. آقایون با نظراتی که دادن نشون دادن که چقدر بی جنبه هستن
  لطفا از آزادی بیان در این کشور صحبت نکنید وقتی جنبتون این قدر پایینه ترجیح می دم تا اخر عمرم در یک کشور با محدودیت حجاب زندگی کنم تا بدون حجاب و با وجود آدم هایی مثل شما
  با تشکر از نویسنده مطلب خیلی خوب بود

  1. متاسفانه بعضی از خانمهای آقا نما جاهایی سرک میکشن که نباید !
   وقتی جنبه ندارین چشماتون رو ببندین . امان از دست شما که همیشه با پررویی هاتون باعث میشین یه عده نتونن مشکلات طبیعی خودشون رو حل کنن.

 126. مگه نمیگن پشت سوتین باید موازی با زمین باشه وبند روی شانه بیشتر از دو انگشت فاصله نداشته باشه خوب این دو تا همدیگر رو نقض میکنن چون اگه پشت سوتین صاف باشه خیلی میاد پایین و ده انگشت فاصله میافته!

  1. سلام
   بند پشتی و بند شانه کاملا مجزا از هم محاسبه میشوند . به طوری که بند پشتی باید جداگانه اندازه و تناسبش درنظر گرفته بشه ( موازات زمین متناسب هست ) و بند شانه ای جداگانه که نه شل باشه نه خیلی سفت که مثل تصویر علامت بندازه روی بدن . بقیه اش رو فکر میکنم خود شما خانم ها بیشتر بدونید و بنده در جریان ریزه کاری ها نیستم .

 127. سلام آقا سجاد.به خاطراطلاعات علميتون مخصوصا به خاطر ادب وشخصيتتون بهتون تبريك ميگم.رشته من تربيت بدنيه سينه هام كوچيكه تصميم دارم از راهنمايي هاتون استفاده كنم.باتشكر.

  1. طبق اطلاعاتی که سازمان بهداشت و سلامت ایالات متحده منتشر کرده ، استفاده طولانی مدت از سوتینهای ابری به دلیل عدم تهویه کافی هوا در دوطرف بافت سوتین توصیه نمیشود و همین عدم تهویه و تعرق در سمتی که با بدن در تماس هست میتونه باعث آسیب به بافت و غدد پستانی بشود که آسیبهای جدی در پی خواهند داشت.توصیه میشه اگر از سوتینهای ابری استفاده میکنید حداقل ۱۲ ساعت در شبانه روز (و مخصوصا زمان خواب شب ) و برای سوتینهای پارچه ای حداقل ۸ ساعت از اونها استفاده نکنید تا بافت بدن فرصت کافی برای تبادل اکسیژن داشته باشه.

 128. مطالبتون جالب وبرای من دست اول بود . فقط اگر براتون ممکنه به این تولید کنندهای وطنی توصیه کنید که تورو به خدا محل اتصال بند کرست به کاسه کرست رو ضایعاتش رو بگیرید که پدر پوستمونو در اورده .

  1. آخه مژده جون اگه جنس خوب بخری که اذیت نمیشی سوتین زیر۱۰هزارتومان که ازاین بهتر نمیشه

  1. سلام
   تصاویر برای استفاده بردن از این مطلب برای یک خانم کاملا کفایت میکنند.
   اینجا یک محیط علمی – آموزشی است و برای اهداف دیگر بهتر است از سایت های دیگر استفاده نمایید.

 129. سلام دوست عزیز حقسقتا اینقدر سایتتون جذاب بود که هر کاری میکنم نمیتونم بلندشو برم سراغ سایر کارهام.من لیسانس پیراپزشکی دارم و جایی میخوندم که مالیدن و مکیدن هم تاثیر دارد.یا علی

 130. سلام
  ممنون بابت راهنمایی و مطلب مفیدتون، لطفا نحوه ی تعیین سایز سینه بند رو هم بگید.یعنی سایز بندی های سوتین بر حسب چه معیارهایی انجام میشه.

  1. سلام.از اونجایی که کمبود اطلاع رسانی در این زمینه ها احساس میشه و برخی دیگه از افراد از طریق ایمیل این مسئله رو با ما در میون گذاشتند سعی میکنیم در این زمینه بیشتر مطلب قرار بدیم تا بانوان کشور عزیزمون اطلاعات بیشتری کسب کنند.

  2. فکرخوبیه اطلاع رسانی بشه خانم ها بفهمنند تا باانجام موارد صحیح پستانهایی مناسب داشته باشند

  3. باسلام
   ممنون از راهنماهییتان اگر خواستیم سوتین بخریم از اونهایی که زیر سینه کش داره بخریم یاساده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن