خانه » پزشکی و سلامت » تناسب اندام » ۵ روش طبیعی برای کاهش اندازه سینه

۵ روش طبیعی برای کاهش اندازه سینه

کوچک کردن سینه ها

سینه ها در طیف گسترده ای از شکل ‌ها و اندازه‌ های مختلف قرار دارند و در این مورد، هیچ درست یا غلطی هم وجود ندارد. با این حال برای برخی افراد، سینه های بزرگ می تواند در زندگی روزمره آن‌ها، تداخل ایجاد کند.

شواهدی وجود دارند مبنی بر این که اندازه کاپ سینه بند با درد شانه و گردن، در ارتباط است. افراد ممکن است بخواهند اندازه سینه خود را به دلایل زیبایی یا روانی کاهش دهند. ژنتیک، وزن بدن و سن می تواند بر اندازه سینه تاثیر بگذارد. تغییرات هورمونی ناشی از بارداری، داروها، یا مشکلات تیروئیدی (نظیر کم کاری یا پرکاری تیروئید) نیز می توانند تاثیرگذار باشند.

در این مقاله، نگاهی می ‌اندازیم به شیوه هایی برای کوچک کردن اندازه سینه که افراد می توانند با کمک آنها اندازه سینه خود را کاهش دهند.

کاهش اندازه سینه با روش های طبیعی

برخی گزینه ‌های طبیعی وجود دارند که ممکن است بتوانند سایز سینه را بدون عمل جراحی کاهش دهند. سینه ها عمدتا حاوی چربی هستند، بنابراین استراتژی‌ هایی که قادر به کاهش کل چربی بدن می شوند، ممکن است به خوبی عمل کنند.

کوچک کردن سایز سینه

روش درست و مناسب برای کاهش اندازه سینه، به سلامت کلی فرد و علت داشتن سینه های بزرگ، بستگی دارد که می تواند شامل شرایط هورمونی یا چاقی باشد. افرادی که علاقمند به سلامتی سینه خود هستند ممکن است تمایل داشته باشند که پیش از ایجاد تغییراتی در سبک زندگی، ملاقاتی با پزشک خود داشته باشند.

درمان ‌های طبیعی زیر می توانند به کاهش سایز سینه کمک کنند:

رژیم غذایی

سینه ها عمدتا از بافت چربی تشکیل شده‌ اند. از دست دادن چربی بدن، می تواند اندازه سینه فرد را نیز کاهش دهد.

افراد می توانند چربی بدن خود را با استفاده از خوردن غذاهایی که کالری بیشتری دارند و داشتن یک رژیم غذایی سالم از دست بدهند. یک رژیم غذایی با کالری پایین و مواد مغذی زیاد، به طور غیر مستقیم به کاهش بافت سینه کمک می کند.

غذاهایی که کالری کم و مواد مغذی بالایی دارند را مصرف کنید. میوه‌ها، سبزیجات، ماهی چرب مانند ماهی قزل آلا و گوشت‌های بدون چربی مانند مرغ کبابی می توانند به فرد کمک کنند، در حین اینکه به طور صحیحی وزن کم می کند، اما احساس سیری نیز داشته باشد. افرادی که شیرده یا باردار هستند، باید قبل از تلاش برای کاهش وزن، با پزشک یا ماما مشورت کنند.

در این رابطه بخوانید: کاهش وزن تا ۵۰ کیلوگرم بدون دارو و ورزش

حتی شما می توانید کوچک کردن سینه با روش های طبیعی را نیز امتحان کنید و با کمک راهکارهای طب سنتی و گیاهان دارویی، شیوه ای امن را برای هدف خود در پیش گیرید.

ورزش

ورزش نیز مانند رژیم غذایی، می تواند به فرد کمک کند تا چربی بدن خود را از دست بدهد که ممکن است در طول زمان، به کاهش اندازه سینه نیز کمک کند.

بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند که انجام این تمرینات هدفمند، فقط می تواند باعث سوختن چربی در یک منطقه خاص شود. با وجود اینکه وزنه‌ برداری و دیگر تمرینات سینه،  بازو و ماهیچه‌ های سینه را قوی می کنند، اما به طور مستقیم باعث حذف چربی از سینه ها نمی شوند. راه حل موجود، سوزاندن چربی در کل بدن است.

ورزش های قلبی و عروقی که میزان ضربان قلب را افزایش می دهند، به شدت در سوزاندن چربی موثر هستند. با توجه به سلامتی و تناسب اندام، افراد می توانند دویدن، شنا کردن و یا پیاده ‌روی سریع را امتحان کنند.

کاهش مصرف استروژن

استروژن نقش کلیدی در توسعه بافت پستان ایفا می کند. بنابراین مقابله با استروژن اضافی می تواند اندازه سینه، به ویژه در افرادی که دچار اختلالات هورمونی هستند را کاهش دهد.

قرص های جلوگیری از بارداری هورمونی، حاوی استروژن و پروژسترون هستند و می توانند باعث بزرگ ‌تر شدن سینه ‌ها شوند. این اثر معمولا  زمانی از بین می رود که فرد دیگر دارو مصرف نکند.

برخی تحقیقات نشان می دهند که فرد می تواند سطح استروژن را از طریق ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی خود کاهش دهد.

به عنوان مثال، مطالعات حیوانی نشان می دهد که مکمل ‌های کتان می توانند با کاهش استروژن در تخمدان ‌ها به تنظیم سطح استروژن کمک کنند. همچنین کتان ممکن است از قلب محافظت کند، خطر سرطان را کاهش دهد و از التهاب نیز جلوگیری کند.

با این حال، شواهد اندکی در مورد درمان ‌های طبیعی برای کاهش استروژن در بدن وجود دارد. ممکن است افراد تمایل داشته باشند که در مورد داروهای کاهش دهنده استروژن، با پزشک خود مشورت کند.

استفاده از گن مخصوص سینه

بستن گن سینه یعنی بستن اطراف سینه ها با نوارهایی محکم و مسطح کردن سینه. این کار بافت سینه را کوچک نمی ‌کند و یا مانع رشد سینه ‌ها نخواهد شد، اما باعث می شود که سینه ها کوچکتر به نظر برسند و ممکن است فرد احساس راحتی بیشتری داشته باشد. درباره مطمئن ترین روش برای استفاده از گن سینه، با پزشک خود مشورت کنید.

روشهای کوچک کردن سینه ها

تعویض سینه بند

سینه بند نمی تواند برای همیشه اندازه سینه را تغییر دهد، اما سینه بندهای کوچک کننده، می توانند این توهم را به وجود بیاورند که اندازه سینه ها کوچکتر شده است. این سینه بندها، شکل سینه را تغییر می دهند تا سینه ‌ها را پهن تر و بالاتر از سطح سینه نشان دهند.

در این رابطه بخوانید: نحوه صحیح اندازه گیری سایز سوتین در ۵ دقیقه

برخی از این سینه بندهای کوچک کننده،  دارای تسمه ‌های محافظ بیشتری هستند  که ممکن است درد کمر و گردن را نیز کاهش دهند.

استفاده از یک سینه بند محافظ و مناسب، می تواند به طور قابل ‌توجهی سطح راحتی فرد را بهبود بخشد. بسیاری از فروشگاه ها، خدمات رایگانی را در رابطه با سینه بند، عرضه می کنند. تغییر ساده ای در سینه بند می تواند برخی از درد های مرتبط با سینه ‌های بزرگ را کاهش دهد.

کاهش اندازه سینه پس از بارداری

سینه ‌های فرد در طول دوران بارداری رشد می کند و در زمان شیردهی نیز  بزرگ باقی می مانند. افزایش حجم سینه ها به ویژه در چند هفته اول پس از زایمان قابل ‌توجه است زیرا ذخیره سازی شیر مادر همچنان در حال تنظیم شدن است.

علاوه بر تولید شیر و اثرات هورمونی، چربی بدن افراد در دوران بارداری، افزایش پیدا می کند که برخی از این چربی ها در بافت پستان ذخیره می شود.

بسیاری از افراد متوجه می شوند که با از دست دادن وزن دوران بارداری، اندازه سینه ها نیز کاهش می یابد و برخی دیگر نیز تشخیص میدهند که سینه ‌های آنها بعد از بچه ‌دار شدن کمی بزرگتر شده است.

افراد می توانند روش ‌های بالا را برای کاهش اندازه سینه در طول دوران بارداری و شیردهی امتحان کنند. درباره داشتن هر گونه نگرانی و مشکلی، با پزشک خود مشورت کنید.

خلاصه مطالب

سینه ‌های بزرگ می توانند باعث ناراحتی و یا یک منبع درد قابل ‌توجه باشند. برخی از روش ‌های طبیعی خاص می توانند به فرد کمک کنند تا اندازه سینه های خود را کاهش دهند، مانند از دست دادن وزن و خوردن یک رژیم غذایی سالم. پوشیدن سینه بندهای خاص و گن مخصوص سینه، می توانند سایز سینه را در ظاهر کاهش دهند.

در صورت اینکه درمان ‌های طبیعی به فرد کمکی نکنند، فرد می تواند در مورد جراحی کوچک کردن سینه با پزشک خود مشورت کند. یک نظرسنجی در مقیاس کوچک که در سال  ۲۰۱۲ از افرادی که جراحی کاهش سایز سینه داشته ‌اند انجام شد، نشان داد که بیش از ۹۵ درصد از آنها، از نتایج راضی بوده ‌اند.

صحبت در مورد اندازه سینه، به دلیل عقاید اجتماعی و فرهنگی در مورد معنا و مفهوم سینه ‌ها و اینکه مردم در مورد سینه های خود چه احساسی دارند، می تواند یک موضوع سلیقه ای، عاطفی و احساسی باشد. پزشکان، چالش‌ هایی را که افراد دارای سینه‌ های بزرگ غالبا با آنها روبرو هستند را درک می کنند و می توانند در این زمینه  به آنها کمک کنند. افرادی که با مسائل مربوط به اندازه سینه، دست و پنجه نرم می کنند باید با یک ارائه دهنده مورد اعتماد در این زمینه، صحبت کنند.

اگر شما بر عکس به دنبال افزایش سایز سینه تان هستید، می توانید مطلب بزرگ کردن سینه با ۱۰ نوع از بهترین تمرینات ورزشی را مطالعه کنید.

به بالای صفحه بردن