عصرعلم

Search
Close this search box.

کوچک کردن شکم و تقویت عضلات

می توانید شکم خود را به راحتی آب کنید ، راهنمای ۴ قسمتی ما برای خوردن، آشامیدن، و ورزش کردن شما را در هر زمان آماده پوشیدن لباس دلخواهتان می کند. غذاهایی که شکم شما را آب می کنند با انجام این ۴ حرکت شکم صاف و جذابی که آرزویش را داشتید پیدا می کنید.

قطع مصرف هله هوله

دکتر “لزلی بونسی” از دانشگاه پترزبورگ، بخش پزشکی اظهار می دارد : “بسیاری از آبنبات ها و اسنک ها شامل گلیسیرین و شکر بالایی هستند. در معده به طور کامل هضم نمی شوند و این امر سبب می شود که شکم شما نفخ کند . ”

کوچک کردن شکم

بدوید (در حدود ۲ کیلومتر)
دکتر “دیانا تیلور” از دانشگاه کالیفرنیا، ایالت سنفرانسیسکو ، بخش حفظ سلامتی معتقد است که: ” ورزش های سنگین ، فشار و تنش فراوانی را بر روی بدن شما وارد می آورند و همین امر موجب می شود که عضلات برای مدت زمان طولانی نرم و سست باقی بمانند . اما نرمش ملایم و متعادل ( مثل یوگا و پیاده روی ) به آب شدن چربی ها سرعت می دهد و مشکل شما را در مدت زمان کمتری حل می کند. ”

در مصرف نمک و ادویه زیاده روی نکنید
مصرف بیش از حد ادویه جات و نمک ها باعث می شود که شکم شما نفخ کند. یک چهارم فنجان سس کچاپ سه برابر مقدار سدیمی که بدن شما در طول روز نیاز دارد، را فراهم می سازد . یک قاشق سوپخوری سس سویا جایگزین مناسبی برای آن خواهد بود .

پتاسیم مصرف کنید
این ماده طبیعی ادرار آور بوده و اثر نفخ آور نمک را از بین می برد. می توانید آنرا در گوجه فرنگی، موز، ماهی قزل آلا، بادام و گیلاس پیدا کنید.

H2O بیشتری مصرف کنید
نوشیدن آب به میزان لازم، باعث می شود تا آبی که در بدن شما به دلیل وجود نمک جمع شده به آسانی خارج شود و نفخ شکمتان از بین برود.

۴ حرکت شکم که معجزه می کند!

با انجام این ۴ حرکت شکم صاف و جذابی که آرزویش را داشتید پیدا می کنید. ۳ تمرین اول تمام عضلات شکم را به حرکت وا می دارند؛ اثر چهارمی بر روی پهلو ها می باشد. هر کدام از این حرکات را به ورزش های روزانه خود اضافه کنید آنگاه متوجه خواهید شد که پس از چندی باید برای خود لباسی اندازه تر جدیدی خریداری کنید.

دراز نشست استاندارد

در حالی که زانو هایتان خم شده بر روی زمین دراز بکشید. کف پاها صاف است و بر روی زمین قرار می گیرد. انگشتان دست را پشت سر بگذارید . آرنج ها بسمت طرفین باشد . در همان حال آرنج ها را به زانو بزنید و سپس بالای کمر، و شانه ها را به عقب بیاورید تا به زمین بخورند. در حین انجام حرکت سر صاف اســت و فـاصله چانه از سینه حذف می شود. برای چـند ثانیه در آن حال باقی می مانید و سپس به وضعیت اولیه باز می گردید.

دراز نشست استاندارد
دراز نشست استاندارد

توجه: سر خود را با دستانتان نکشید! تصور کنید طنابی به دور کمر شما بسته شده و حرکت را با فشاری که به عضلات شکم و کمر می آورید انجام دهید.

دوچرخه

روی زمین دراز بکشید و دست ها را پشـت سر بگذارید. زانوهایتان را خم کنید و پاها را از زمین بلند کنید به طوری کـه ماهیچه ساق پا به موازات زمین قرار بگیرد. آرنج یکی از دست ها را به سمت زانوی مخالف بیاورید. در این حالت پاها باید با هم زاویـه ۴۵ درجه بسازند. این حرکت را بـرای هر دو طرف انجام دهید.

تمرین حرکت دوچرخه برای کوچک کردن شکم
تمرین حرکت دوچرخه

 

نکته ای برای تازه کارها: برای شروع می توانید پاهای خود را بر روی زمین نگاه دارید. زمانی که آرنج خود را به سمت پا می آورید زانویتان را بلند کنید تا به هم برسند. سپس دوباره آنرا روی زمین قرار دهید و حرکت را یکمرتبه دیگر تکرار کنید.

دراز نشست عمودی

روی زمین دراز بکشید، پاهایتان را به صورت مستقیم به بالا ببرید، دست های خود را نیز به طور عمودی در دو طرف بدن نگه دارید. سعی کنید نوک انگشتان دست را به نوک انگشتان پــا بـرسـانید. در این حرکت باید پاها را تا آنجا که می توانید به بالا بیاورید تا استخوان باسن از روی زمین بلند شود.

دراز نشست عمودی یا vertical touch toe

نکته ای برای تازه کارها: بجای اینکه بطور همزمان دستها و پاهای خود را بلند کنید، می توانید ابتدا نیم تنه بالایی و سپس قسمت پایین بدن را بلند کنید.

پهلو ها

بـه سمت یکی از پهلوها دراز بکشید و بازویتان را بـه طور کامل بر روی زمین قرار دهید در حالی که آرنج با شانه در یک راستا باشد. تمام وزن خود را بر روی بازو وارد آورید و نیم تنه بالای بدن و باسن را به آرامی از روی زمین بلند کنید،بطوریکه یک خط مستقیم از زانو تا سر حاصل شود. هـر چقدر می توانید در این حالت بمانید.

تمرین پهلو برای کوچک کردن شکم

برای شروع ۱۰ تا ۲۰ ثـانیه کافی است. مدت زمان این حرکت را باید تا یک دقیقه افـزایش دهیـد. حرکت را برای طرف مقابل نیز انجام دهید. هر چه قوی تر می شوید، سعی کنید به بازوها و سپس پاها نیز کشش بدهید و بعد هر دو را با هم بکشید.

نتیجه بیشتر در زمان کمتر
“لیو جردن”، مربی تناسب اندام در مجموعه ورزشی اکینوکس در شهر نیویورک رازها را برای ما فاش می کند:

* حرکات را کمی آرام تر انجام دهید: با چهار شماره بالا بیایید و با ۴ شماره به حالت اول باز گردید.
* ۵ تا ۱۰ ثانیه در دشوارترین حالت دراز نشست باقی بمانید.
* حرکات خود را کم کم انجام دهید: این کار باعث می شود تا عضلات شکم از سایر ماهیچه ها جدا شده و تاثیر تمرینات مستقیما بر روی شکم وارد شود.

شکم خود را صاف کنید
انجام این حرکت به شما کمک می کند تا شکمتان را لاغر تر کنید. در حالی که صورتتان در مقابل زمین قرار دارد، بر روی شکم دراز بکشید.

حرکات ورزشی کوچک کردن شکم

وزنتان را بر روی کمر و شکم بدهید و سعی کنید دست ها و پاها را از روی زمین بلند کنید. برای چند ثانیه در این وضعیت باقی بمانید. سپس به موقعیت اولیه باز گردید و یک مرتبه دیگر این حرکت را تکرار کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما

41 پاسخ

 1. با سلام تجربه ی من در مورد قد اینه که ماهی رو هفته ی دو بار استفاده کنید و ورزش کششی کل بدن انجام بدهید!حتما ماهی قزل لا یادت نره

 2. سلام من ارسلان هستم
  من قدم ۱۶۵ هست من میخاهم چاق شوم باید چی کار کنم

  مرسی از راهنمایتون

 3. سلام من ۱۵ سالمه و گودی پهلو و کمرم زیاده باید چی کار کنم ؟لطفا سریع تر جواب بدهید ممنون

 4. درود بر شما من ۱۷سالمه و ۱۶۵ قدمه .
  حدود پنج سانت از پدرم کوتاه ترم ..
  نگرانم که بلند تر نشم ..به نظر شما ایا بلند تر خواهم شد؟؟راستی وزنم هم ۷۵

 5. خیلی خوبه من ۱۸ سالمه ولی بخاطره گودی کمر شدیدم شکمم بزرگ بنظر میاد و این مساله خیلی ازارم میده امیدوارم حرکاتتون کمکم کنه خیلی ممنون

 6. سلام به دوست خوبم یسنا جون، خیلی ممنونم از راهنماییت، شما درست گفتین من تن تاک دوستمو قرض گرفتم هر چقدر مه باهاش دراز نشست رفتم ذره ای عضلات شکمم درگیر نشد،واقعا چیز مسخره ای بودش،فقط دل خوش کنکه✴✴✴

 7. سلام به عصر قلم و عصر قلمیها، تو رو خدا جواب بدین، این دستگاه دراز نشست تن تاک که تلویزیون همش تبلیغ میکنه چقد تاثیر داره؟من خیلی شکم ندارم آیا تاثیری داره که من تهیه کنم؟؟

 8. سلام نسبتا خوب. عکس ها و توضیحات کم و ناکافی . درخواست برای تمرینات تناسب اندام و درمانی موضعی. شاد باشید، متشکرم

  1. سلام
   مطالب قدیمی با مطالب جدیدتر و بروزتر جایگزین خواهند شد (به مرور زمان) و برخی از این تمرینات جدیدتر و مؤثر منتشر شده اند (در بخش تناسب اندام) و بزودی تمرینات ورزشی بیشتری نیز برای فیتنس با تصاویر در سایت منتشر خواهند شد.
   ارادتمند

 9. من میخواهم بدونم چطوری باسنمو کوچیک کنم. ولی شما چیزی نگفتید. لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام
   تمرینات ورزشی زیر برای کوچک کردن و بزرگ کردن باسن مؤثر هستند:
   » داشتن باسن خوش فرم با ۴ تمرین ورزشی
   توجه کنید که این تمرینات در مرحله ی نخست چربی ها را از بین میبرند و باعث کوچک شدن باسن میشوند و در مرحله ی دوم اگر فرد دارای چربی در این نواحی نباشد با افزایش حجم ماهیچه ای باعث افزایش حجم و شکل گیری ماهیچه های ران و باسن خواهند شد.

 10. مرسی از کار خدا پسندانه ای که در حق دیگران انجام می دهید واقعاً از شما متشکریم خیلی تمرین های عالی وبه درد بخوری هستند.منتظر مطالب بعدی شما هستیم لطفا مطالب جدید بگذارید وافعاً از سایت شما خوشم آمده خیلی عالی است.Thank you very much

 11. سلام خیلی تمرینات ساد ه و خوبی بود.مرسی از شما. لطفا چند تمرین خوب هم برای کوچک کردن بازوها بزنید .ممنون

 12. خخخخخخخخخخخخخخییییییییییییییییییییییییییییییییللللللللللللللللللیییییییییییییییی عالییییییییییییییییییییییییییی

 13. سلام درابتداتشکرمیکنم ازسایت خوبتون درحرکات بالاکدام یک بیشترین تاثیروخواهدداشت ؟؟؟وروزی چندباراین حرکاتوتمرین کنیم بعدچه مدت نتیجه خواهیم گرفت ۱۹سالمه شکم ام یواش یواش داره بززگ میشه

  1. سلام
   نمیشه تعیین کرد که کدوم تمرین بیشترین تاثیر رو دارند. بهتره در کنار هم انجامشون بدید. روزانه حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه خوبه، بیشتر هم باشه اشکالی نداره.

  1. چشم بررسی میکنیم اگه تصویر مناسبی پیدا شد قرار میدیم و یا توضیحات رو کاملتر میکنیم تا واضحتر بشوند.ممنون از اینکه گفتید

   1. خخخخخخخخخخخخییییییییییلللللللییییییییییییییییی عععععععععععععااااااااااااللللللللللیییییییییییییییییییییی ببببببببببببببببوووووووووووووودددددددددددددددددددد سسسسسساااااااااااااااااااااااااااااللللللللللللللللللللرررررررر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *