عصرعلم

Search
Close this search box.

کاهش وزن و لاغر شدن تا ۵۰ کیلوگرم بدون دارو و ورزش

کاهش وزن - عکس گرفتن از غذا

هنگامی که در خصوص کاهش وزن صحبت می‌شود، باید بدانید که یک روند طولانی در پیش است. و در طول این دوره با چالش‌های زیادی روبرو خواهید شد. لطفا برای حفظ سلامتی خود از کاهش وزن با استفاده از قرص‌ و کرم و محصولاتی از این قبیل به شدت پرهیز کنید. کاهش وزن زیاد در مدت زمان کوتاه عوارض جبران ناپذیری بر بدن خواهد گذاشت.

در این مطلب با نظرات متخصصین کاهش وزن و افرادی که به صورت اصولی (با کمترین عوارض) این کار را انجام داده‌اند آشنا خواهید شد و خواهید دانست که چه راهکارهایی روند این مبارزه را برای شما ساده‌تر خواهند کرد.

برای کاهش وزن صبحانه کاملی بخورید

افرادی که صبحانه بیشتر و کامل‌تر و شام کمتر و مختصرتری می‌خورند، بیشتر و بهتر وزن کم می‌کنند. برخی مطالعات پیشنهاد می‌کنند که شروع روز با یک وعده‌ی غنی از پروتئین (ترجیحاً گرم و غیرآبکی) کمک می‌کند تا معده پرتر شود و دیرتر احساس گرسنگی کنید. یک صبحانه با حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ کالری انرژی به همراه حداقل ۲۵ گرم پروتئین برای کاهش وزن و آب کردن چربی‌های ناحیه شکم و کمر بسیار مناسب خواهد بود.

کاهش وزن - عکس گرفتن از غذا

عادت عکس گرفتن از غذا را در خود ایجاد کنید

حافظه‌ی ما در مورد چیزی که می‌خوریم تقریباً افتضاح است. سعی کنید عکس غذایی که هر روز می‌خورید را در یک پوشه به صورت روزانه ذخیره کنید و قبل از هر وعده‌ی غذایی آن‌ها را مرور کنید. این کار کمک می‌کند تا بدانید تاکنون (در طول هفته) چه چیزهایی خورده‌اید. در نتیجه راحت‌تر تصمیم می‌گیرید که چه غذایی را کم کنید و یا چیز دیگری را امتحان کنید.

نقشه‌های جایگزین وعده‌های غذایی را امتحان کنید

یک وعده‌ی غذایی اصلی داشته باشید و مابقی وعده‌های غذایی را با مواد بخصوصی مثل شیک‌ها، سوپ و سایر مواد غذایی جایگزین کنید. توجه داشته باشید که این‌ برنامه باید توسط متخصص تغذیه انجام شود تا نیازهای ضروری بدن شما تامین شود. اگر از پس این‌کار برآیید نتیجه‌ی بسیار خوبی طی ۶ ماه تا ۱ سال بدست خواهید آورد.

در این رابطه بخوانید:چه ساعتی از روز میوه بخوریم تا لاغر شویم؟
کم کردن وزن - تنظیم برنامه غذایی

برنامه ذخیره غذایی تنظیم کنید

غذایی که در دید نباشد، از ذهن خارج می‌شود!

اگر یخچال را از غذاهایی که دوست دارید خالی کنید، بیشتر به آن‌ها فکر خواهید کرد و مقاومت شما احتمالا شکست می‌خورد. بجای این‌کار کافی است غذاهای سالم‌تر مثل سبزیجات و میوه‌های تازه را در طبقاتی از یخچال قرار دهید که جلوی چشم هستند. به این ترتیب تمایل شما برای مصرف این مواد غذایی (که بیشتر در یخچال در دید هستند) افزایش می‌یابد.

در این رابطه بخوانید:اشتباهات رایج در رژیم غذایی لاغری را بشناسید

عضو گروه‌های کاهش وزن و تناسب اندام شوید

کاهش وزن به صورت گروهی در مقایسه با کم کردن وزن به صورت انفرادی، تاثیر بیشتری خواهد داشت چراکه با دیدگاه‌های مختلف و تشویق دیگران همراه است. حتی یک رقابت کوچک می‌تواند نیروی محرک و انگیزشی برای کم کردن وزن باشد. عضو شدن در شبکه‌های اجتماعی مرتبط با کاهش و افزایش وزن و سایت‌های مرتبط برای پیدا کردن دوستانی که اهداف مشترک با شما دارند بسیار مفید است.

کاهش وزن و تناسب اندام - گروه‌های اینترنتی کاهش وزن

با عذاب وجدان خود هوشمندانه برخورد کنید

زمانی که مقاومت شما شکسته شد و برنامه‌ را بهم زدید (که اگر صادقانه بگوییم احتمالا این اتفاق خواهد افتاد!) معمولا سخت است که خودتان را ببخشید و مدام احساس سرزنش خود را حمل می‌کنید. بجای این‌کار یک دفتر بردارید و تصور کنید که بجای شما، این اتفاق برای دوستتان رخ داده است. نامه‌ای مهربانانه برای او بنویسید و سپس بجای افکار سرزنش کننده و ناامیدکننده، این نامه‌ی محبت آمیز را با صدای بلند برای خودتان بخوانید. به این ترتیب می‌توانید به خودتان کمک کنید تا از نو و با انرژی بیشتری شروع کنید.

مثبت اندیش باشید و ذهن خود را قوی کنید

ممکن است اتفاق بیفتد که خودتان را وزن کنید ولی هیچ کاهش وزنی رخ نداده باشد، مهم نیست چقدر تلاش کرده باشید. در این شرایط بهتر است به “موفق نشدن” فکر نکنید. بجای آن به این فکر کنید که اگر وزنی کم نشده، وزنی هم اضافه نشده است. همین مساله به تنهایی پیروزی بزرگی است.

اگر طی ۳ ماه موفق به کاهش وزن نشدید، بهتر است مجددا متخصص تغذیه خود را ملاقات کنید و در این خصوص با او صحبتی داشته باشید.

علاوه بر ۷ نکته‌ی فوق برای کاهش و کنترل وزن، همیشه به یاد داشته باشید که ورزش کردن به صورت روزانه بسیار در این زمینه مفید و کمک کننده است.

در این رابطه بخوانید:۱۰ نکته‌ی طلایی دیگر برای کمک به لاغر شدن و کم کردن وزن

برای کاهش وزن نباید عجله کنید، عجله کردن تنها شما را دلسرد خواهد کرد. همچنین استفاده از قرص‌ها و محصولات لاغری بسیار برای بدن مضر می‌باشند. ممکن است در کوتاه مدت نتیجه بخش باشند ولی در دراز مدت عوارض جبران ناپذیری بر بدن شما بجا خواهند گذاشت.

مطالب پیشنهادی برای شما

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *